Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#230) Sempy


Sempy
csendes tag

Sziasztok!

Egykét megoldás, amit használhattok...

nagy adatmentés, ha nincs gigabit kéznél: (2T/36h a 100h óra helyett)
normál másolásnál, ha L és R vinyó között másolsz, az adat átmegy a vezérlő PC-re, majd vissza... ez max 4-5MB/s-el pörög... ez így lassú.
1. Kivettem a vinyót, rátettem külsőként USB-vel
2. megosztottam FTP-vel az USB vinyót (group/user/pw megadva)
3. FTP mentésnél (applikációk) beállítottam az USB-s FTP megosztást forrásként, a belső vinyót célként... így 12-14MB/s-el másolt, kis méretű cucc is 8-9MB/s-el ment át...
JA és NEM KELL PC hozzá...
FONTOS, az ékezetes fájlnevek kerülendőek, mint minden normális fájlrendszerben, ugyanis az Ő és Ű betűs fájlok nem kerülnek átmásolásra, az Á,É,Ó,Í és Ú betűsök, pedig átnevezésre várnak, addig pl EGREAT MEDIATANK nem látja a tartalmat, hibás fájlnév miatt... a megosztásnál aláhúzás karakter jelenik meg, FTP alatt hibás az adat, ÁT KELL NEVEZNI (utána már használható az ékezetes karakter, de nem ajánlom...)

Véletlen törlések hálás tud lenni
Vin7-nél (gondolom XP alatt is működhet) beállítottam, hogy a samba megosztásnál nincs törlési jog, írás, módosítás, futtatás és egyéb működik, de törölni csak FTP belépéssel tudsz (külső FTP nálam tiltott), így nem vész el adat, max átalakul, áthelyezés is működik... (bolondbiztos)

Remélem használni tudja valaki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.