Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Disney+

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:39

LOGOUT.hu

Üdv a Disney+ Topikjában! Használd az Összefoglalót! Jó filmnézést!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Szintén előfizettem a Disney+-ra, személy szerint én elégedett vagyok a tartalommal, bár egy kicsit csücskös, hogy van olyan film, sorozat, ami magyar címmel, magyar tartalommal van, de se szinkron, se felirat nincs hozzá.

Más: A következő a problémám hátha tudtok segíteni. Agybaj kerülget, hogy távirányítóval a kezemben kell filmet néznem, mert ha a beszédhang megfelelő, akkor egyéb más hanghatások olyan iszonyat hangosak, hogy őrület. Baromi rossz, hogy hang le, hang fel ez megy 2 percenként.Tény, hogy nem 5.1, meg 7.1-es hangrendszeren nézem, hanem csak egy 2.1-en, de kifejezetten zavaró ez így. Van esetleg erre valami megoldás?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#802) negyven2 válasza 3L1T3 (#797) üzenetére


negyven2
veterán

Én konzervatívnak vallom magam abból a szempontból, hogy ilyen hosszú sorozattokat (mint az MCU/Star Wars), megjelenési sorrendben nézem, és nem az adott mozgóképes univerzum Time Line-a szerint.

Illetve a Disney+-on, a Marvel hub-on belül mind az általad linkelt lehetőségre, mind a megjelenési sorrendre van külön hub is. Ráadásul ezekben a hub-okban benne vannak a Marvel One Shot-ok is (rövid 2-3 perc és akár 15 perc körüli kis részek, amik a DVD/Blu-Ray kiadásokon voltak benne).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#803) 3L1T3 válasza negyven2 (#802) üzenetére


3L1T3
addikt

És tényleg köszi a tippet

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#804) ebayer válasza ollie (#799) üzenetére


ebayer
tag

Csak türelem, hamarosan lesz a magyar platformon is. Pl. az angol, belga stb. régióban ma kerültek fel.

(#805) negyven2 válasza ebayer (#804) üzenetére


negyven2
veterán

Viszont nem az összes. Pontosabban van ahol csak a Sam Raimi trilógia és a kettő Andrew Garfield-os Amazing Spider-Man. Van ahol csak az első kettő, a kettő Garfield-os és a Homecoming. De van ahol a Far From Home-ig az összes plusz az Spider-Verse és a Venom.

De igen, a Spider-Man filmek azok Sony filmek, és így azok sugárzási jogai külön meg kell venni, már ha nem adták oda valamelyik streaming szolgáltatónak exclusive. Hivatalosan a Észak-Amerikában a Netflix , míg itt Európában az HBO Max a Sony-s filmek fő a streaming platformja.

Adama123: Pontosabban a Sony, az élő szereplős filmek esetén birtokolja a Spider-Man, és még közel 1000 Marvel karakter (főleg Spider-Man univerzumban lévők) kizárólagos megfilmesítési jogát. Az animációs filmekre nincs kizárólagos joga (ezért is jöhet majd az animációs Spider-Man: Freshman Year sorozat). A Spider-Verse-t, bár a Sony csinálta, de itt engedélyt kellet kérni a Disney-től (bár lehet ezt lerendezték a kereszt licensze dologgal).

3L1T3: Ugye annyi, hogy a Spider-Man filmeken kívül, az Edward Norton-os The Incredible Hulk sincs fent, mivel annak forgalmazási jogai a Universal-nál vannak (de állítólag jönni fog az majd valamikor). Bár sokak szerint nem része az MCU-nak (leginkább azért mert abban Edward Norton a főszereplő), viszont a filmekben azért erősen hivatkoznak az ott történtekre, illetve konkrét karakterek bukkannak fel belőle az MCU-ban (illetve ugye Tony Stark is felbukkan benne). Ez itthon a Netflix-en van fent. Amúgy érdekességként, a The Incredible Hulk rendezője, Louis Leterrier először Mark Ruffalo-t akarta volna főszereplőnek, de az Universal ezt nem engedte meg.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#806) ebayer válasza negyven2 (#805) üzenetére


ebayer
tag

Fogalmam sincs hány rész van összesen, csak annyit tudok, hogy ma 5 filmet raktak fel, meg egy csomó Pókemberes mese már régóta elérhető. De én egy részt sem láttam csak néhány jelenetet, de elég is volt, mert ezekben Pókembert idétlen kiskölyökként mutatják be. Számomra, aki Pókember, meg X-Men képregényeken nőttem fel, ez a műfaj meggyalázásának tekinthető. De ez egy teljesen szubjektív vélemény.

(#807) vzsryl válasza bajtokarpi (#801) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez a mozira készült hang lekeverése miatt van. Nincs rá megoldás.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#808) infectedmann válasza ollie (#799) üzenetére


infectedmann
őstag

A Diseny és Sony megállapodás szerint még sajnos várni kell egy ideig.
[link] [link]

(#809) 3L1T3 válasza ebayer (#806) üzenetére


3L1T3
addikt

Ha Pókember képregény “kultúrával” rendelkezel akkor tudhatnád , hogy a Tom Holland féle pókember nem idétlen csak az Ultimate Spider-Man képregényekből merít!

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#810) markknight válasza 3L1T3 (#809) üzenetére


markknight
veterán

Attól még lehet idétlen, hogy onnan merít. És sajna hiába öregszik Tom Holland, az arca még mindig olyan mintha egy 18 éves gyereket látnék. Nekem ez nem Pókember. De nyilván szubjektív vélemény ez is, szal nekem nem hiányoznak ezek a filmek Disney+-ról.

[ Szerkesztve ]

(#811) jeni


jeni
félisten

Van valami gond a Disney+-al?
Most belépve a nagy fekete semmi jön be.
Meg van ez eddig nem jött ki.
Az Avast VPN kavar be.

[ Szerkesztve ]

(#812) ebayer válasza 3L1T3 (#809) üzenetére


ebayer
tag

Ó, hát én nem az Ultimate Spider-Man-ről beszélek, annál én öregebb vagyok, hanem az Amazing Spider-man-ről (Csodálatos Pókember), ami 1989-től jelent meg Magyarországon. Ezek a klasszikus képregényadaptációk hiányoznak számomra manapság.

(#813) Chris0321 válasza ebayer (#812) üzenetére


Chris0321
addikt

Az első 5 Pókember film valami iszonyatos rossz lett. Csodálkozom, hogy nem lettek depressziósak még a szomszéd teremben mást nézők is a moziban. A Holland által megszemélyesített Pókember még a kezdeténél jár a szuperhősködésnek, még csak egy iskolás kölyök aki megkapta a hatalmát. Az én véleményem szerint teljesen jól hozza a karaktert, hibázgat mivel nincs ebben komoly tapasztalata, a hősködésen kívül más is érdekli ami mélyíti a karaktert. Van még benne bőven lehetőség és mivel egyre idősödik és egyre tapasztaltabb lesz.

(#814) AnonymusX válasza Pro!Petya (#788) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Disney-n is vannak hiányosságok: X-aktákból az utolsó két évad van fent (míg meg nem érkezett a Disney+ addig a Telekom moziklubon fent volt mindegyik évad), a Buffyból az első kettő (miközben a spinoff Angelnek meg az összes évada fent van).

[ Szerkesztve ]

(#815) ollie válasza Chris0321 (#813) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem az összes pókemberes film tetszett. Persze vannak gyengébbek közöttük, de nem mondám egyikre sem, hogy kifejezetten rossz. Nem fogunk összeveszni, más az ízlésünk.

***

(#816) Steve1207 válasza ollie (#815) üzenetére


Steve1207
veterán

+1, bár számomra a legnagyobb csalódás a Far from Home volt eddig, mintha ovisoknak csinálták volna. Teljesen szerethető a 2002-es és 2012-es is vonal, megvannak az egyediségei, mind a szereplők, megvalósítás oldaláról is.

Amúgy, ha már szóba jött a rajzfilm kategória, 1 évad fent van az 1994-es animációs szériából, viszont egy éve pont le is került teljesen miden szó nélkül odakint és volt belőle felháborodás. Ebből nem lenne rossz, ha visszakerülne mindegyik évad (meg a korábban említett X-aktáknak is örülnék, tegnap, amikor megláttam mondom elkezdem az egészet, erre utolsó két évad... :D)

.

(#817) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok. Tegnap fizettem elő. Van egy Dune HD Magic 4k lejátszóm. Elvileg 9-es android TV van rajta.
Megpróbáltam tegnap feltelepíteni a Disney appot, de nincs ilyen a play áruházban....
nem támogatott az eszköz? vagy tudtok erről valamit? :U
(A telefonomra simán fel tudtam telepíteni, ott egyből ott volt a play store-ban).

Amúgy a HBO Max app úgy megy a lejátszón, mint az álom, a Netflix pedig elvileg nem támogatott, de még azt is fel tudtam rá telepíteni, (csak csúnya a képe, szerintem csak 480p, de maga az app megy.)

De itt még feltelepíteni sem tudom, mert nincs az áruházban....

Köszi előre is. :B

Amúgy van Chromecast-om is, azon megy rendesen, csak néha elveszti a kontrollt, meg nincs ilyen, hogy megállítás-gomb, csak pause-olni tudom, de nem lép ki a filmből a tv-n.

A tartalomról: kicsit összevissza, hogy mihez van magyar felirat és mihez nincs. Pl. belenéztem a Castle 1. évadába, szinkron van, magyar felirat nincs; a 7. évadban van magyar felirat is.
Belenéztem a Scrubs első részébe, ott sincs magyar felirat.
Belenéztem a 24-be, ott van felirat.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#818) ollie válasza fokukac (#817) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Töltsd le apkmirror-ról.

***

(#819) qqzs


qqzs
őstag

Ha egy honapra kiprobalom es megtetszik utanna is at tidok valtani evesre?
Elofizetes utan milyen hamar tudom elkezdeni nezni?

Chromecastolni lehet telefonról?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#820) Mr K válasza qqzs (#819) üzenetére


Mr K
senior tag

- Igen, bármikor át lehet váltani évesre.
- Fizetés után azonnal lehet nézni.
- Chromcastolni elvileg lehet (én még nem próbáltam.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#821) zseko


zseko
veterán

Most olvastam, nem tudom ezen sírni kellene-e vagy röhögni:

HR24.hu

(#822) 3L1T3 válasza zseko (#821) üzenetére


3L1T3
addikt

Sírni 🙄😂

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#823) NY_A válasza zseko (#821) üzenetére


NY_A
őstag

Én is olvastam. Olyan, mintha egy sértődött, duzzogó újságíró írta volna aki megharagudott valamiért a Disney-re.
Nekem is van több olyan dolog ami miatt neheztelek a Disney-re, de a Disney+ szerintem tartalmilag nagyon jó lett és azt állítani, hogy szánalmas bukás nagyon szubjektív kijelentés.

(#824) tomp válasza zseko (#821) üzenetére


tomp
félisten

Origo... Mégis mit írnának? Életre is alkalmatlanok...

Szerintem meg hatalmasat nyitott. Óriási a szinkronos tartalom, képminőség pedig a legjobb. Az HBO Light ehhez képest szánalom...

(#825) zseko válasza tomp (#824) üzenetére


zseko
veterán

Nem véletlen csak képet tettem fel, nem linket hozzájuk :)

Szerintem is jóval jobbat nyitott (az előregisztrációs hülyeséget leszámítva), mint a HBO Max. Na azt valóban szánalmas bukásnak tartom, többek közt például tabletemen nézhetetlen, sd kártyára nem tud menteni, így utazáshoz használhatatlan.

#823 NY_A Nekem is ez jött le egyből, hogy valaki besértődött :)

HR24.hu

(#826) infectedmann válasza zseko (#821) üzenetére


infectedmann
őstag

Nem értem miért fáj nekik a Disney+ amúgy sikeres rajtja és kell egy ilyen lejárató cikk. Két bekezdést bírtam elolvasni, aztán éreztem, hogy kezdenek elhalni az agysejteim

(#827) Kaba válasza NY_A (#823) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet lemaradt az előregisztrációról :) .

[ Szerkesztve ]

(#828) tomp válasza zseko (#825) üzenetére


tomp
félisten

Milyen jó, hogy a Sony az HBO-ra viszi a tartalmait... Nézhetjük ott HD-ben 2022-ben...
Sony filmekre marad a NAS...

(#829) BoneDragon válasza infectedmann (#826) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mert az nyugati es az ròósssz!!!!4 mondjuk aki origot nez az is csak a legzeshez elegendo IQ-val rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#830) Joshi válasza BoneDragon (#829) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk én még elindítani se tudtam a Disney+-t a Sony A1 tévémen. Na jó az HBO Max is percekig homokórázik míg egyszer csak elindul. Egyedül a Netflix app az, ami szinte minden eszközön zökkenőmentesen működik, de nekik azért van néhány év előnyük.

Az origós IQ-ról csak annyit, hogy én legalább ennyire gondolom "okos" embernek azt, aki csak a hir24, vagy hvg-t olvassa. Erről ennyit. ;]

(#831) jeni válasza zseko (#821) üzenetére


jeni
félisten

Több esetben a negatív reklám is jó reklám.
Amit leírt az Origo névtelen, arctalan újságírója az lehet, hogy az USA-ra igaz lehet

(#832) NY_A válasza BoneDragon (#829) üzenetére


NY_A
őstag

Én ahhoz is hülye vagyok, hogy megsértődjek ezen. :DDD
Egyébként én is utálom az origo-t, de ez nagyon clickbait volt, muszáj volt elolvasni.

(#833) Frod válasza zseko (#821) üzenetére


Frod
addikt

Origo plz....

Do you see the white shadow?

(#834) Mr K


Mr K
senior tag

Az összefoglalóban szerepel:
"Felvettem sok tartalmat a Saját listámba (watchlist), de nem látom mindet, miért? A Saját lista korlátozott, maximum 50 elemet tudunk felvenni oda."

Ha jól értem, akkor ez így nem pontos. A saját listába akárhány elemet fel lehet venni (a film vagy a sorozat oldalán lévő + gombbal), de csak az utolsó 50 látszik. (Ha a lista látható elemeiből törlünk, mert pl. megnéztük, akkor a nem látható elemek ismét felbukkannak, illetve a filmek oldalán is látszik, hogy ki vannak pipálva. Azaz nem vesztek el, csak nem látszanak. Bocs, ha ez így szőrszálhasogatás. :B )

A legbosszantóbb UI feature: ha elkezdünk bolyongani az ajánlókban (a film adatlapján továbblépünk az alul lévő ajánlatok közül valamire, majd onnan is tovább, stb.), akkor egyenként vissza kell lépegetni az összes filmen, hogy visszajussunk a menübe?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#835) vzsryl válasza Mr K (#834) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Off részhez:
Disney ikonra kattintasz, akkor azzal is. Vagy nem így érted a kérdést?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#836) Mr K válasza vzsryl (#835) üzenetére


Mr K
senior tag

Á, értem mire gondolsz... Ezek szerint nem mellékes, hogy én leginkább a Win10-es app-ot használom. Az appnál ha rákattintok egy film ikonjára, akkor eltűnik a menü, és vele a Disney ikon is. Csak az ablak fejlécben van egy Disney+ felirat, de az értelemszerűen nem csinál semmit. Ezen túl csak egy "vissza" nyíl van a bal felső sarokban:

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#837) tomp


tomp
félisten

Vajon a magyar 5.1-es hangok mekkora sávszéllel mehetnek?
AppleTV appban még korábban megvettem az Alitát.
Disney+-on hallhatóan gyengébb a magyar hangsáv pedig csak egy 2.1-es soundbaron szól. Nem azt mondom, hogy rossz mert nem az de ha az ember sokszor megnézi AppleTV-n akkor a Disney+ minősége rögtön feltűnő lesz.

(#838) mnnorbi


mnnorbi
tag

https://www.origo.hu/teve/20220608-nezettseg-pepe-tv2-vasarnap-junius-5.html Több ilyen címmel is nyomják hogy szánalmas bukás. Az origo tud szórakoztató lenne ha nem veszed komolyan :D

(#839) zseko


zseko
veterán

Azt hiszem megtaláltam a másik végét a képminőségnek a kínálatból :)

Ugyanakkor találtam olyan tartalmat is amihez se szinkron se felirat nincs magyarul.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#841) Hege1234


Hege1234
addikt

felirat méret, háttér ..stb beállítással találkozott már valaki?

#839 zseko
ez melyik sorozat/film?

(#842) Hege1234 válasza Hege1234 (#841) üzenetére


Hege1234
addikt

megtaláltam, van fogaskerék legalábbis böngészőben
android tv-n még nem, de lehet ott is csak vak voltam

(#843) zoltan6 válasza Hege1234 (#842) üzenetére


zoltan6
őstag

Samsung tv-n (Tizen) van

(#844) zseko válasza Hege1234 (#841) üzenetére


zseko
veterán

A 640x480 felbontású az a Hannah Montana sorozat, a teljesen 'magyarmentes' pedig a Váratlan szerelem (Crush). Ez utóbbit úgy jellemezném, hogy... hát, az első 15 percben ameddig néztem, elég sokszor elhangzott az hogy queer.

Felirat állítási lehetőség nálam van a tévén, a hang és a felirat beállítása mellett, ott ahol azokat lehet állítani lejátszás közben. Jobb felső sarok.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#845) ferenck válasza Hege1234 (#842) üzenetére


ferenck
senior tag

Androidos eszközökön az általános android beállításokban a feliratoknál lehet beállítani. A súgóban részletesen leírják hol.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#846) Hege1234


Hege1234
addikt

zseko:
én olyannal találkoztam, hogy az elején sípoló hanggal indul majd végig csúszik a hang
Jake és Sohaország kalózai 2. évad 13. rész
[link]

ferenck:
és tényleg, köszi!

(#847) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Jövő heti premierek:

Június 22. szerda:
Doctor Strange az őrület multiverzumában
Obi-Wan Kenobi (6. évadzáró rész)
Ms. Marvel (3. rész)
Látta ezt az embert? (1. évad)
Dr. Oakley házhoz megy (10. évad)
Halálzóna (2. évad)
A csibe osztag (1. évad, 1-13.rész)

Június 23. csütörtök:
Az Orville: Új horizontok (3. évad, 1-4. rész)

Június 24. péntek:
Felemelkedés
Trevor: A musical
The Kardashians - A Robin Roberts Special (dokumentumfilm)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#848) jsk


jsk
senior tag

A gyerekek elkezdték nézni a SW Clone Wars-t. Az első szezonban összevissza vannak a szinkronos és nem szinkronos részek. Legyek türelemmel, és majd csak felkerül az összes részhez a szinkron? Vagy valahol ezt lehet jelezni?

(#849) foxymaci


foxymaci
senior tag

Sziasztok!

Hátha valaki tud nekem tanácsot adni szóval van három eszközöm amin disney+ tudnék nézni 4k hdr-be viszont sehol nem tökéletes egy onkyo tx-nr535 az erősítő és az a problémám hogy egy sony KD-55XF9005 tv-n az alkalmazás nem engedi át a hangfolyamot az erősítőre csak pcm-be van egy ps5 amin ugye még csak hd minőség illetve vészmegoldásnak van egy roku 4k stickem amin jó a kép és hangot is átengedi viszont folymatosan meg meg akad a hang próbáltam utánanézni de eddig nem sikerült semmi amit tanácsoltak vele kapcsolatban. Netflix, Hbo-max, Amazon minden szépen működik.
Gondoltam veszek egy apple tv-t ha esetleg valaki erősítővel használja meg tudná mondani ott rendesen át megy a hangfolyam tehát a pass-trough működik?
Előre is köszönöm! :R

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#850) oszy válasza bajtokarpi (#801) üzenetére


oszy
veterán

Na ez a hang engem is zavar a menü visszalépkedésen kívül. :/
Egyébként nálam is nyerő a Disney+! De ez a két dolog nagyon zavar!!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Disney+
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.