Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#46751) bebi998


bebi998
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg a Vodafonehoz valo atkotes mikentje, es hogy melyik lehetosegnek milyen elonye/hatranya van, be fog kerulni az osszefoglaloba?

Koszi! :R :R :R

Legyen neked szerencses!

(#46752) 83JLBekaroj válasza 4Grider (#46742) üzenetére


83JLBekaroj
csendes tag

Semmi különös. A telefonálási szokásokhoz megfelelőbb díjcsomagot kerestem, a myvodafone adta a lehetőséget, a flottáim menüpont alatt találtam, és váltottam. Nem személyesen,neten intéztem.

(#46753) mjuti


mjuti
tag

Sziasztok, már nagyon régen hordoztam számot, nem emlékszem, hogy amíg meg nem történik a szánhordozás digi/voda relációban, addig a digi kártyára időarányos díj lesz kiszámlázva, de az ideiglenes voda szám addig is ezzel párhuzamosan él, van rajta net stb.. azt honnantól kell fizetni, amikor behelyeztem a telefonba vagy amikor megkapja a digis számot?

(#46754) 83JLBekaroj válasza zsolt_64 (#46749) üzenetére


83JLBekaroj
csendes tag

Lehet,nem egyértelmű, amit írtam. A digis számokról váltva 5.000 ft-ert kaptam ugyanazt, amiért március 1. óta 22%-kal többet fizetek-eddig 4.990 Ft. volt. Így az áremelés előtti árakon lehet váltani ezekbe a csomagokba. A két digiről hordozott számra olcsóbb ugyanaz az előfizetés-magyarul a gyerkőcökért kevesebbet fizetek ugyanabban a csomagban, mint a sajatomért.(November óta vagyok Voda Extra Flottás) 🙂 Bocs, ha bonyolult voltam 😅

(#46755) zsolt_64 válasza evbalazs (#46750) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"Flotta DigiMax Flotta Premium " :F nem csodálom hogy keveredik itt mindenkinek hülye egy elnevezések, mintha direkt akarnának kavarni, de mostmár (talán) értem. Ha ezekhez a csomagokhoz akarok extra adatkeretet venni akkor az mit kóstál ?

[ Szerkesztve ]

(#46756) aldebaran válasza bebi998 (#46751) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha az új vodás- digis csomagok érdekelnek és tapasztalatok, akkor itt az összfoglalóban van és a hozzászólásokban
https://prohardver.hu/tema/vodafonra_attert_digisek/friss.html

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#46757) 4Grider válasza mjuti (#46753) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel a voda SIM azonnal él, így egyik sem. Ahogy megkaptad a SIM kártyát, onnan ketyeg a havidíj, akár használod, akár nem.

(#46758) snooze


snooze
veterán

meg is jött az áprilisi digimobil számla..2420ft..dilemma,hogy befizessem,vagy irány a netactive 50be a vodához..🤔🤔

GO Gunners!!!

(#46759) bebi998 válasza aldebaran (#46756) üzenetére


bebi998
csendes tag

:R

Legyen neked szerencses!

(#46760) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Van valami info arról hogy MEDDIG tart ez az átszerződési akció , gondolom azért min 30 nap ...

(#46761) mover válasza zsolt_64 (#46760) üzenetére


mover
tag

Nincs időlimitje, nem oszt, nem szoroz a cégcsoportnak sem. Mire meg oda futna a DIGI előfizetők száma, hogy érdemes lenne kényszerűen átrakni az ügyfeleket, már nem is lesznek külön cég.

(#46762) mjuti válasza 4Grider (#46757) üzenetére


mjuti
tag

Értem, tehát ha ki sem vettem a borítékból, csak látják hogy átvettem a csomagot, ketyeg a voda. Ezzel párhuzamosan megy ugye a digi is, tehát akkor gyakorlatilag amíg nem valósul meg a számhordozás, mindkettőt fizetem? És ez vonatkozik a benne foglalt forgalmakra is? Tehát Mobile Plusz esetén akkor kétszer 15 mega van és kétszer 200 perc? Persze gondolom időarányosan számhordozásig?

(#46763) qqcqqc válasza mjuti (#46762) üzenetére


qqcqqc
őstag

Igen, időarányosan 2-3 napig párhuzamosan él a két szolgáltatás.

(#46764) evbalazs válasza mjuti (#46762) üzenetére


evbalazs
csendes tag

Technikailag számhordozáskor az alábbi történik:
Megveszed az új előfizetésedet, ami az aktiválás pillanatától (tehát nem az átvétel számít, hanem az, hogy ténylegesen mikor kezdődik meg a szolgáltatás, ha üzletben kérted, akkor gyakorlatilag azonnal, online kötésnél átvétel napja+)- nap, mire aktiválják, papíron 72 óra, de üzletben is papíron annyi, ténylegesen pedig pár perc) egy technikai (jelen esetben 70-es) számmal aktiválódik és onnantól kezdve az a szolgáltatásod, szerződés szerinti díjakkal és benne foglalt szolgáltatásokkal.
Ezzel egyidejűleg elindul a számhordozási folyamat, az új szolgáltatód (jelen esetben a Voda) kikéri a hordozandó számot és kezdeményezi a szerződésed felbontását az átadó (jelen esetben a Digi) szolgáltatónál.
A meglevő szerződésed csak akkor szűnhet meg, amikor végbement a hordozás (mivel csak élő szerződéssel rendelkező szám hordozható), tehát pár napig még élnie kell a korábbi szerződésednek, emiatt erre az időszakra "dupla" havidíjat fogsz fizetni, hiszen jogilag két előfizetésed van (jelen esetben egy 50-es Digi és egy technikai 70-es Voda).
Mivel ebben a pár napban 2 előfizetésed van, ezért úgy tudod használni őket, mint normál esetben, jellemzően az egész adatkeretet szokták biztosítani, jellemzően tört havidíjjal (ellenpélda pl. a Yettel, ahol ha váltasz netes csomagot, akkor adott hónapban mindkét adatcsomag díját ki kell fizetned, ezért ott érdemes mindig számlazáráskor váltani, bár szerződésmegszűnés esetén szerintem ott is törthavidíj van).
A számhordozás megtörténtével életbe lép a régi szerződés megszüntetése is, az átadó szolgáltatónak végszámlát kell készítenie, ebben kiszámlázni a még számlázatlan forgalmat, korrigálni a már számlázott és a ténylegesen szerződésben töltött időszakra vonatkozó havidíjakat
Innentől már csak egy, az új szolgáltatásod aktív, valójában már napok óta (és az egy év hűség is nyilván onnan indult), első számlán kb. 1,5 havi díj lesz (aktiválástól számlazárásig + következő hónap havidíja).

(#46765) 4Grider válasza evbalazs (#46764) üzenetére


4Grider
nagyúr

A jogszabály legutóbbi módosítása óta már nem csak élő szerződéssel rendelkező hívószám hordozható, mert lehetővé vált a maximum 30 nappal korábban felmondott előfizetésekhez tartozó hívószámok hordozása is.

(#46766) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Gondolom, itt (ebben a Digiseknek szóló flottákban) is érvényes hogy árban felfelé mindig lehet módosítani. Tehát ha pl. rájövök hogy egy korlátlan beszélgetést biztosító csomag az jobb nekem , akkor válthatok ?

(#46767) evbalazs válasza zsolt_64 (#46755) üzenetére


evbalazs
csendes tag

Teljesen logikus: Flotta DigiMax a Digiről áttérők "flottája", elvileg minden áttérőnek így kezdődik a csomagneve. A második fele a Vodás csomag neve (elvben lehetne csak ez is, de mások a feltételek, effektíve 20%-kal olcsóbb a Digis verzió - én ragaszkodom ehhez, nehogy összekeverjék és megemeljék Vodás szintre :DD )

Extra adatról egy hete írtam, lásd: #41658

Váltás szerintem fel is, le is, legalábbis nálam mindegyik aktív a Flottás opciókból.

[ Szerkesztve ]

(#46768) qqcqqc válasza evbalazs (#46767) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hát ez nem igaz, nekem 2 MobilePlus és egy MobileJunior csomagot adott a Voda, nincs semmi Flotta DigiMax a nevükben. A tartalmuk és az áruk meg megegyezik azzal, ami a Digis volt.

[ Szerkesztve ]

(#46769) 4Grider válasza qqcqqc (#46768) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom akkor te nem is látod a több flottás ajánlatot...

(#46770) zsolt_64 válasza evbalazs (#46767) üzenetére


zsolt_64
senior tag

tehát "Flotta DigiMax Special Basic Digimax flotta UgyismegszIvod NetOpcio Junior " :DDD
Na mindegy, viszont a kérdésem pontosítom. Azt olvastam hogy az átszerződés során nem lehet ócsóbb csomagba váltani de ez is kérdéses, viszont az előbbi bejegyzésem arra vonatkozott hogy pl. pár hónap múlva rájövök hogy a korlátlan beszélgetés mégiscsak kedvezőbb nekem. Ekkor (gondolom) válthatok egy drágább (korlátlan beszélgetést biztosító) csomagra ?

[ Szerkesztve ]

(#46771) qqcqqc válasza 4Grider (#46769) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem. És amikor megkérdeztem a szerződéskötéskor az ügyfélszolgálatost, akkor azt mondta, hogy ezekre az egyező csomagokra lehet átkötni. Mondtam neki, hogy a neten itt-ott írnak különböző Digis flotta ajánlatról, azt mondta, hogy eleinte volt valami kavarcs és néhány helyen a Digi dolgozók és családtagjaik számára fenntartott csomagba helyeztek át volt Digi előfizetőket is. Nem lehet, hogy erről írnak itt sokan?

(#46772) qqcqqc válasza zsolt_64 (#46770) üzenetére


qqcqqc
őstag

Lehet módosítani a csomagokat, azt nem figyelik, hogy mi volt nálad a Diginél, csak azt, hogy legyen előfizetésed a Diginél. Én egy 50 GB-s mobilnet csomagból csináltam MObilePlus előfizetést.

(#46773) stingy2 válasza qqcqqc (#46771) üzenetére


stingy2
senior tag

Sztem az volt a baj, hogy nem határozottan és konkrétumokkal mentél oda: ha azt mondtad, hogy "láttam a neten itt ott valami Digi flottát.." azzal simán lerázhattak, hogy 'mápedig olyan nincs.
Feltettem ide vmikor februárban a vodától kapott kinyomtatott lapot a konkrét flottás csomagokkal, árakkal. Ha azzal mentél volna be, hogy kinyomtatod, és mondod, hogy itt vannak a csomagok, és ebből kérem ezt és ezt, azzal többre mentél volna.
Ha pedig erre az ügyintéző azt mondja, hogy ilyen továbbra sincs, akkor kérsz vmi írástudót, lehet hirtelen eszébe jut, hogy hopp, jéé, hát tényleg van ilyen, nézd, megtaláltam...
Semmiféle digi dolgozókról meg családtagjaikról nincs szó. Kár is volt ide beírnod, mert csak még jobban megkevered azokat, akik így se értik mik a lehetőségek, pedig nem túl bonyolult:

1, Van a DigiMax 6 flottás csomag, ami tulképp a régi voda flotta, csak nem emelték meg 22%-kal az árakat. (Én márc.06-án kötöttem át 3 előfizut, akkor még volt, bár kellett némileg noszogatni az ügyintézőt, és megemlíteni, hogy ha mégsincs, akkor KÜF, Agnatel, de ott a T-kom digitális jóllét csomagja is. Ha látják, hogy képben vagy, gördülékenyebb.)

2, Van a 4 Digi csomag Vodásított változata. Ugyanaz, mint a Diginél, csak pirosban :) .
Ennyi, nem túl bonyolult ez.

INTJ

(#46774) qqcqqc válasza stingy2 (#46773) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én azt kaptam, amit kérni szerettem volna, már a szerződés után kérdeztem rá.... szóval nekem nincs gondom. A februárban feltett csomagok meg nem a hivatalos ajánlatok voltak, azokat március 1-ig csak telefonon lehetett kérni, az üfsz-nél nem is lehetett elérni.
De mindegy, nagy a kavarodás, és ez az egy biztos. :)

(#46775) stingy2 válasza qqcqqc (#46774) üzenetére


stingy2
senior tag

" A februárban feltett csomagok meg nem a hivatalos ajánlatok voltak, azokat március 1-ig csak telefonon lehetett kérni, az üfsz-nél nem is lehetett elérni"- ez sem fedi a valóságot. Ezt feb. közepén hivatalos voda üfszol-on kaptam (nem partner üzlet) és ha akarok, azonnal köthettem volna.
Tényleg sok a kavar, de legalább ne fokozd :D .

INTJ

(#46776) qqcqqc válasza stingy2 (#46775) üzenetére


qqcqqc
őstag

Te kavarsz, de mindegy. Hivatalosan a 4IG bejelentése szerint a DIGi előfizetők március 1-től, mehettek a megegyező csomagokba. Ezt hozták előre február közepére úgy, hogy telefonon intézhetted.
Azt, hogy beraktak egy zárt, nem publikus flottába, na ez ami elidította a kavarodást.
Persze bármelyik szolgáltató, így a Voda is készíthet egyedi ajánlatot meghatározott ügyfélkörre, de az eredeti felállás ez volt "A DIGI előfizetői ráadásul arról is tájékoztatást kaptak, hogy azok számára, akik a belföldi roaming szolgáltatással nincsenek megelégedve (a mobilinternet szolgáltatás ugyanis sokak szerint nem volt kielégítő a DIGI-nél), a Vodafone Magyarország egy a meglévő konstrukciókkal egyező feltételekkel igénybe vehető egyedi díjcsomagot is elérhetővé tesz, melyre díjmentesen válthatnak a DIGIMobil ügyfelek." [link]

Szóval az ügyfélszolgálatos vs hivatalos közlemény

[ Szerkesztve ]

(#46777) anrab válasza stingy2 (#46775) üzenetére


anrab
addikt

Én bementem digimax-al és kijöttem juniorral. Márc. 1-ig a gépben nem jelent meg mint opció ezek a csomagok. Bementem 29-én és nem tudta megcsinálni. Másnap visszamentem és gyorsan megcsinálták.

(#46778) aldebaran válasza qqcqqc (#46776) üzenetére


aldebaran
őstag

Nézd át ennek a topicnak az összefoglalóját és az utolsó 20 hozzászólást:
https://prohardver.hu/tema/vodafonra_attert_digisek/friss.html
Én feb. 21-n szerződtem MobilPlus-ba, majd márc 7én átmentem MobileMax-ba. 1270-et hívtam. Nem kell sehovase bemenni, időpocsékolás.
De kinek a pap...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#46779) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Na most jövök az Sz.Miklósi vodafone-tól , messzire kerüljétek el...
A következő történt, : felkészülve mentem. Minden a telefonomon volt. Röviden a "beszélgetés" lényege Szerintük :
Flotta Talk 1GB külföldi hívás 76 ft , fogadott hívás 76 ft :Y
mndom jó akkor mi van az eredeti csomagokkal amire át lehet szerződni ? Olyan nekik nincs.Mutatom a telefonomon, akkor sincs. Na ekkor felálltam és otthagytam az elmeroggyant brigádot...
Csak azt nem tudom most hova menjek :O

[ Szerkesztve ]

(#46780) snooze válasza zsolt_64 (#46779) üzenetére


snooze
veterán

1270 üfsz..ott elméletileg képbe vannak..

GO Gunners!!!

(#46781) zsolt_64 válasza snooze (#46780) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Majd elgondolkom rajta, de olyat állítani hogy a FOGADOTT hívás 76 ft , na az verte ki a biztosítékot , kb 10 éve volt egy EU határozat ami ezt a ROAMING fogadottra tiltotta meg, pláne nem amikor itthon vagy !!! Az a csávó teljesen h@je...

Annyit sikerült kiolvasnom a monitorról hogy a Flotta Talk 1GB az tulajdonképpen 1+1 GB

(#46782) Narxis válasza zsolt_64 (#46779) üzenetére


Narxis
nagyúr

Netfone

Thanos was right.

(#46783) aldebaran válasza zsolt_64 (#46779) üzenetére


aldebaran
őstag

Olvass vissza egyet.... :U

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#46784) zsolt_64 válasza Narxis (#46782) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nem akarok, mert a Flotta Talk 1GB (ami 1+1 GB) optimális nekem, csak végre szeretnék biztos információt, maj talán másik ügyfélszolgálat...

(#46785) tutikatuti válasza zsolt_64 (#46779) üzenetére


tutikatuti
csendes tag

Ma 15:10-kor a Soroksári Auchan Vodafone üzletében simán szerződtem a Digi Max Flotta prémium 5 GB-ra. ;)

(#46786) tutikatuti válasza snooze (#46780) üzenetére


tutikatuti
csendes tag

Nincsenek képben. Fél óra alatt se tudtam szerződni.

(#46787) evbalazs válasza zsolt_64 (#46779) üzenetére


evbalazs
csendes tag

Ha a külföldi hívás érdekes számodra, akkor azért szólok, hogy volt olyan infó, hogy bár 76Ft az EU hívás a Diginél is, de a Plusz csomag 200 perces lebeszélhetőjében állítólag benne maradt az EU irányba való lebeszélhetőség is (nekem nem volt fontos, így nem jártam utána, hogy mi a valós helyzet).
Elvileg február 15 körül kaptak belső e-mailen információt a csomagokról, én erre az emailre hivatkoznék, hogy azt nézze meg. Elvileg abban annak is benne kell(ene) lennie, hogy a belső rendszerben hol találja meg a csomagokat és hogyan tud rájuk szerződést létrehozni.
Fogadott hívásért roaming 2+ díjzónákban kérnek pénzt, máshol lehetetlen.
A flotta csomagokban a korlátlan opciók megszüntetése után as Vodafone "kompenzációt" adott az ügyfeleknek, ez 1-2GB plusz internet (a tájékoztató szerint az adatkeret elfogyása után vonják belőle az adatot, valójában az esetleges Jódolgok adatfalatokkal kezdi [ezt az appban tudod kérni], azután nekem a +2GB-ot fogyasztotta, ezután kezdte el az 5GB-ból vonni a fogyasztást)

(#46788) Kuter


Kuter
senior tag

Sziasztok.
Olyat lehet szerintetek csinálni, hogy van egy feltöltős 20 számom , meg a Digis 50.
A 20 áthordoznám a vodához a Digis erődítésesemmel mének az flótába de a 20 telefon számomat tartanám meg.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#46789) ACE- válasza Kuter (#46788) üzenetére


ACE-
addikt

Volt már kérdés, a 20-as számod áthordozod máshova, a DIGI-t vodához, majd a DIGI-s számra ráhordozod a másik szolgáltatótól a 20-as számot.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46790) zelikocc válasza Kuter (#46788) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ha jól értem a 20-as számod még nincs a vodánál.
1. A Digis számod hordozd át a vodához.
2. Arra a már vodás előfizetésre hordozd rá a 20-as számod.
3. Az 50-es így megszűnik és eltűnik örökre és a 20-as számod lép a helyébe.

Ha a 20-as számod a vodánál van már, akkor először 0. Lépésként azt hordozd át egy másik szolgáltatóhoz és innen kezd a fentieket.

[ Szerkesztve ]

(#46791) zsolt_64 válasza tutikatuti (#46785) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Egészségedre ! ;)
Akkor most neked mennyibe kerül 1 perc +48-as (lengyel) szám felhívása ?

[ Szerkesztve ]

(#46792) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#46791) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Update : esetleg kaptál valamilyen formában részletesebb ismertetőt az általad választott csomagról ? (Digi Max Flotta prémium 5 GB)

(#46793) stingy2 válasza zsolt_64 (#46791) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem a legkisebb Digi Max flotta van. Csak neked, csak most :) megkérdeztem az üfszolt, hogy is van ez ezeknél a flottás csomagoknál: az én előfizetésemben 100 perc hálózaton kívüli hívás van, amit EU-ban is lebeszélhetek, majd ha az elfogy jön a 80Ft-körüli percdíj. Mondtam, hogy van a családban Talk1G extra is, ahol minden korlátlan elvileg, de erre nem mondhatott konkrétumot, mert nem a nevemen van az előfizetés. Tippelgetett még, hogy más csomagoknál hogy van, de ezt inkább nem osztom meg, mert nem erre vonatkozik. Ha van itt vkinek korlátlan és megkérdezi, akkor arról is lesz infó.

Amúgy ha nem vagy nagyon kényes a hangminőségre, akkor a Dellmont klónoknál 6Ft/perc körül van lengyel hívás.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#46794) zsolt_64 válasza stingy2 (#46793) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ok , tehát imondható/fetételezhető hogy ahol lebeszélhető keret van ott az felhasznáható legalább EU-n belüli hívásra. A korlátlan csonagokra egyenlőre nincs megerősített információ...

[ Szerkesztve ]

(#46795) evbalazs válasza zsolt_64 (#46794) üzenetére


evbalazs
csendes tag

Nem, nem mondható ki és nem feltételezhető a Vodafone esetében. Diginél más a téma.
Tények:

DIGI
DIGI ÁSZF J melléklet (Lezárt díjcsomagok) 133. oldal:
A DIGIMobil PLUSZ tarifacsomagban foglalt lebeszélhető percek belföldre,1-es nemzetközi díjzónába indított
normál díjas hívások esetén és Roaming 1-es díjzónából indított normal díjas hívások esetén használható fel.
==> A DigiMobil PLUSZ csomagban levők EU (+pár ország) irányába felhasználhatják a 200 perc lebeszélhetőséget (pontos zónabesorolás a 136. oldalon található)

Ha letelik a 200 perc, illetve MAX/JUNIOR csomagokban, ahol nincs lebeszélhető perc:
Nemzetközi irányú hívások díja:
Nemzetközi díjzóna 2024.03.01-től Ft/perc
1. Nemzetközi díjzóna 76 Ft

Vodafone
Ebben az esetben azért nehéz fix dolgokat állítani, mert eleve vannak volt Digis csomagok és vannak a Flottás előfizetések, valamint ezek úgynevezett nem publikus csomagok, így az ÁSZF-ben nem szerepelnek.

A saját Flotta Premium 5 GB Extra szerződésemben az alábbiak szerepelnek:
Belföldi mobilhívás perc 0 Ft
Belföldi vezetékes hívás perc 0 Ft
Nemzetközi hívás, EU zóna perc 76.00 Ft
1. roaming díjzóna (Szabályozott Európai Roaming) Előfizető által használt díjcsomag Magyarországon érvényes belföldi, hálózaton kívüli mobil hívás, SMS és MMS díja
==> Magyarországról EU-ba 76,-/perc
EU más tagországából (+még pár ország itt is) EUba korlátlan ingyenes

#46793 stingy2
Szerintem a forgalmi díjas flottás csomagokban is a lebeszélhető keret az EUban és NEM AZ EUba beszélhető le, tehát Magyarországról szerintem az első perctől kezdve
76Ft/perc
, EUból első 100 perc (vagy amennyi még maradt a lebeszélhetőségből) ingyenes, utána a hálózaton kívüli percdíj lép életbe, 9 vagy 10Ft/perc.

A Vodafone esetében a legfőbb kérdés, hogy a MobilPluszba átszerződőknek mi van a szerződésében, ott is érvényes a 200 perc EU irányba vagy ott már csak belföldi lebeszélhetőség van? (elvileg ugyebár azonosnak kéne lenni a két díjcsomagnak, viszont Digin kívül egyetlen más szolgáltatónál nem tudok olyat, hogy sima előfizetésben lenne nemzetközi irányú lebeszélhetőség - speciális, direkt EU korlátlan előfizetések természetesen léteznek).
Ha valaki tudja a választ erre, ne tartsa magában. Köszi!

(#46796) stingy2 válasza evbalazs (#46795) üzenetére


stingy2
senior tag

Én is így értelmeztem, ahogy Te, ezért hívtam fel az üfszolt, elmondtam milyen csomagom van, majd konkrétan megkérdeztem, hogy ha Mo-ról az EU-ba, pl. Ausztriába szeretnék telefonálni, akkor az nekem mennyibe fog kerülni? Azért ennyire röviden és pontosan, hogy ne lehessen félreérteni.
Erre mondták, hogy a csomagban foglalt 100 percig nem kell fizetni. Aztán ha hülyeséget mondtak, akkor így jártam.

INTJ

(#46797) zsolt_64 válasza stingy2 (#46796) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Lehetséges hogy igazad van, 3000-4000 forintos csomagban biztos nincs korlátlan EU hívás, túl szép lenne...
(ilyen csak a környező országokban van, ebben IS "jobbak" vagyunk , mint az EU többi tagállama)

[ Szerkesztve ]

(#46798) Takato


Takato
csendes tag

Sziasztok! 4 napot voltam kint külföldön (Roaming 1-es zónába) Mobile Plus csomagom van ahol 3,5GB adat felhasználható volt elviekben. Telefonhívást egyszer indítottam az is 10 perc volt, de inkább engem hívtak Magyarországról 2x csak. A Digi Appja azt mutatja, hogy 912 ft az aktuális adatforgalom ezzel kell foglalkoznom? Azért kérdezem mert lassan számlazárás és a Telekomhoz elindítottam a számhordozást nem tudom nem e fognak valami többletett kiszámlázni :) Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#46799) 4Grider válasza Takato (#46798) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez mindig is így volt, már hogy az alkalmazás a roaming során Forintosítja a leforgalmazható adatforgalmat is. Mivel 3,5 GB roamingolható, ez a rész logikusan nem fog az utolsó számládba bekerülni.

(#46800) gg07


gg07
tag

Meglévő, de még nem aktívált Digi SIM kártyát belehet még aktiválni?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.