Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu


__________________________________________________________
*A Topicban működik a Spoiler TAG (SP), legyetek szíves használni!*
[Cyberpunk 2077 screenshot & érdekességek topic]
________________________________________
Magyar Discord Szerver

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) chris0000 válasza gejala (#10838) üzenetére


chris0000
őstag

hi. ez már a végleges kiadás, ez lesz a játékban? pont a neonok hatását nyírja ki teljesen, RTX ON-al... mintha telibe tolták volna full fehér beállítással.. reméljük csiszolgatják még... ehhez a játékhoz biztos, h meglesz a support patch terén, meg mindenben.. üdv.

(#10852) Wn2tl válasza headhunter86 (#10846) üzenetére


Wn2tl
tag

Hát én nem, de valahogy mindig a lebegő holo-halakba botlok bele. Tulajdonképpen az egész trailer halomból, amit láttam, a lebegő halakra emlékszem többnyire. :)

(#10853) sittes79 válasza tibee77 (#10848) üzenetére


sittes79
addikt

Szevasz, jól tetted, reméljük...

(#10854) centrino válasza tibee77 (#10848) üzenetére


centrino
aktív tag

Én is "beszálltam a Cyberpunk-ba" a Steam-en, kipróbálom hogy fut és ha nagyon tré akkor visszakérem a pénzt és rápróbálok a Stadia Pro verzióra... AZ lenne csak az igazán cyber, hogy nem is helyben futtatni, hanem streamelni :D

(#10855) RubbishBin válasza gejala (#10838) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Ezekben a jelenetekben konkrétan lerombolja az atmoszférát az RT. Látom hogy szebb az RT on, mert az. De nem áll jól a játéknak, ezeken a képeken legalábbis nagyon nem.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#10856) Źşë'


Źşë'
addikt

fekete háttérrel jobban mutatna :))

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#10857) jonnyjoker01 válasza Źşë' (#10856) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

PH app FTW :DDD

Lehet hülye kérdés de technikailag hogy megoldható egy ilyen kép belinkelése ide? :D Legenerált egy rohadt hosszú gifet előre?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#10858) Źşë' válasza jonnyjoker01 (#10857) üzenetére


Źşë'
addikt

ugye ugye :D :R

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#10859) zkxdn


zkxdn
őstag

KV még mindig nem írt hogy "bevan csomagolva a rendelésed" mint másoknak. Se a futárszolgálat :(
Hívjam fel őket holnap vagy esélytelen hogy felveszik, a túlzott/megnövekedett érdeklődés miatt :F

[ Szerkesztve ]

(#10860) Imilenni válasza zkxdn (#10859) üzenetére


Imilenni
addikt

Nyugi, holnap veszik át valszeg a futárcégek :)

Press "F" to pay respects.

(#10861) RubbishBin válasza Imilenni (#10860) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Plusz az elmúlt 1-2 hétben nekem az a tapasztalatom, hogy kimaradnak a köztes infó updatek, egyszercsak írnak hogy átvehető a csomag/jön a futár. 4 online rendelésemből 3 ilyen volt.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#10862) Imilenni válasza RubbishBin (#10861) üzenetére


Imilenni
addikt

Nagyon túlvannak terhelve sajnos, most hogy itt a karácsonyi szezon.


Egyébként mennyire várhatóak modok a játékhoz?
Leginkább saját zenére gondolok az autóba, stb :D

Press "F" to pay respects.

(#10863) Sonja


Sonja
veterán

(#10864) deadtom válasza zkxdn (#10859) üzenetére


deadtom
csendes tag

Nekem előbb jött a gls-től a mail mint a KV-tól. Ráadásul a gls az mai dátumot írt kiszállításra, (amit átírtam 10-re, úgy is csak akkor tudok játszani) a rá pár óra múlva jövő KV-s meg a 10.-i dátumot írta kiszállításnak. Nem igazán állnak a helyzet magaslatán szerintem.

(#10865) jonnyjoker01 válasza Sonja (#10863) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

MY REWARDS requires connecting to your GOG account via GOG GALAXY. After a successful login, internet connection is no longer required.

Más: az első linkelt francia videót most néztem meg és egy dolgon nagyon elképedtem: hogy az eső milyen jól van megcsinálva! Egy játékban sem láttam ilyen szép és valósághű esőt ami nálam azért nagy plusz pont mert amúgy nagyon szeretem az esős napokat. :D

Üdv. Johnny

(#10866) juliensorel


juliensorel
senior tag

Official Launch Trailer — V - emellett nem tudtam elmenni. (gondolom másnak is feltűnt :) én annyira nem követem az eddig megjelent anyagokat, lehet már volt korábban is a csajszi, ti biztos jobban tudjátok)

[ Szerkesztve ]

(#10867) zkxdn válasza deadtom (#10864) üzenetére


zkxdn
őstag

Oh, akkor remélem minden rendben lesz és kiszállítják csütörtökön. Bár azt nem bánnám ha nem csak ideállítana a futár egyszer, hanem szólna azért előtte :D

(#10868) sittes79


sittes79
addikt

Kedveseim,

Kevesebb, mint 24 óra, ezt is megértük, mindenkinek szép várakozást és remélhetőleg easy startot :)

(#10869) stuka20 válasza sittes79 (#10868) üzenetére


stuka20
aktív tag

Kevesebb, mint 24 óra múlva mindenki nagyban fog már :DD letölteni...

(#10870) dreamscape


dreamscape
csendes tag

Kelleni fog PC-n AVX utasításkészlet támogatása a játék futtatásához (mint pl. Death Stranding, Horizon Zero Dawn, Saints Row: The Third Remastered, Star Citizen)? Köszi a segítséget! :R

szerk: Mielőtt bárki felhozná, az Összefoglalóban nincs szó róla! :)

[ Szerkesztve ]

(#10871) Vesa válasza dreamscape (#10870) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Volt már róla szó, de belinkelem amit akkor írtam a régi Xeonok kapcsán. (annyi módosítással, hogy GOG-on csak akkor él a 30nap, ha nem töltötted le a játékot. Letöltést követően 14nap a refund)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10872) dreamscape válasza Vesa (#10871) üzenetére


dreamscape
csendes tag

Először is azt írtam, hogy az összefoglalóban nem volt szó róla, ami tökéletesen igaz állítás.
Másodszor is semmiféle relevanciája nincs a belinkelt hozzászólásodnak a kérdésemmel kapcsolatban, mert én pontosan tettem fel a kérdést amire választ szerettem volna kapni, te meg csak a sötétben tapogatóztál a probléma forrásával kapcsolatban, majd kibökted végül, hogy téged ez úgy sem érint. Most akkor miért is volt értelme újra megfuttatni azt a kommentedet?

Ha valaki tudja a választ, vagy olvasott valamelyik fórumon egy hasznos bejegyzést, akkor majd megosztja, köszönöm szépen előre is! :R
De a fölényeskedő és kioktató hangnemre nem vagyok kíváncsi, szóval tartsd inkább magadban, főleg topikgazdaként ... no comment. :(((

(#10873) Vesa válasza dreamscape (#10872) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Kioktatásról szó sem volt, kicsit vegyél vissza! Az eddig elérhető ismeretek alapján válaszoltam, illetve linkeltem be amit tudunk a kérdésről (annak ellenére tettem ezt segítő szándékkal, hogy a kereső használata egyébként bárki számára elérhető funkció a fórumon). Nincs hivatalos információ AVX-el kapcsolatban. Holnap minden kiderül ezzel kapcsolatban is.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#10874) dreamscape válasza Vesa (#10873) üzenetére


dreamscape
csendes tag

Másodszor engeded meg magadnak ezt a hangnemet, és még te támadsz le másokat hogy "vegyenek vissza" és neked áll feljebb? Hogyan mered ezt megengedni magadnak, vagy rád nem vonatkoznak a szabályok? Az egy dolog, hogy nem tudsz válaszolni a kérdésre, de ez a fajta minősíthetetlen stílus mindennek a legalja.

[ Szerkesztve ]

(#10875) Vesa válasza dreamscape (#10874) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Válaszoltam a kérdésedre. Nincs hivatalos információ az AVX-el kapcsolatban. :U

A tudomány a valóság költészete!

(#10876) abéla


abéla
senior tag

Önsorsrontóknak/tűkön ülőknek és/vagy egyéb elfajzott létformáknak :D :
nesztek egy kis kiszivárgott gameplay vidi

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#10877) cocobanana válasza abéla (#10876) üzenetére


cocobanana
tag

Köszi.
Annyira nem is tetszik ezt látva. Másra számítottam. Nagyon sokat pofáznak benne. Lehet számomra ez mégsem lesz megvéve. Nézek belőle, holnap majd streamet.

(#10878) Vesa válasza abéla (#10876) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Még pár óra és nyúzhatjuk mi is! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#10879) gainwardgs válasza abéla (#10876) üzenetére


gainwardgs
addikt

Látom texture pop-in ugyanolyan fos maradt :W

(#10880) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Meg sokat dobott rajta a peccs meg a driverek :DDD

(#10881) paltom


paltom
tag

Ez kemény, azt hittem ezek 4k-s értékek...

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#10882) Cifu válasza gainwardgs (#10880) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Akkor már linkelj egy komplett cikket, ne csak egy képet. Amúgy érdekes, hogy az nVidia oldaláról lekerült az ezeket tartalmazó cikk (legalábbis én most sehol sem találom), lehet, hogy azért, mert ezek a benchmarkok is DRM-es változattal készültek...

Amúgy a korábban belinkelt videó is DRM-es. A hivatalos megjelenésig (holnap hajnali 1 óra Magyar idő szerint) a korábbi tweetek szerint nem várhatóak értékelhető benchmarkok. Aztán meglátjuk, hogy mekkora különbségek lesznek az akkor készült benchek és a korábban kiadott értékek között.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10883) Semin válasza paltom (#10881) üzenetére


Semin
senior tag

A probléma inkább az hogy a DLSS már aktív. Ezen a felbontáson “kicsit” érdekes lehet a végeredmény.

RT nélkül is kelleni fog egy 3060ti/3070 ha 1440p-n ultra mellett 60+ FPS-t szeretnénk natívban.

(#10884) Peace válasza Semin (#10883) üzenetére


Peace
nagyúr

Kíváncsi leszek nagyon. Itt bugos RTX on képek után.....először meglesem 1080p ultrán RTX maxon, aztán 1440p RTX nélkül és meglátom, hogy melyik hangulatosabb.

(#10885) gainwardgs válasza Cifu (#10882) üzenetére


gainwardgs
addikt

Drm ide vagy oda itt már nem lesz nagy meglepetés.
Ez így ennyi :))

(#10886) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Azt gondolom RTX off-al eléggé mások lesznek a számok.
Elnézve az FPS értékeket elkerekedik az ember szeme.
Azt gondolom több fórum,gamer társam nevében mondhatom,hogy nem azért tartunk otthon RTX 3070-et összességében 500.000ft értékű konfigot,hogy 1920x1080 felbontáson még a fix 60 FPS is ordítva legyen meg.

Bele sem merek gondolni 1440p-n,4K-n mi lesz a helyzet.
350-400ezer forintos GPU-val kompromisszumot kötni?!

Az én fejemben konkértan két kérdés van látva a korai számokat.
A Cyberpunk és annak optimalizásálása bukott meg??
Vagy pedig az Nvidia RT technológiája?
Mert ez érdes kevés...

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#10887) Cifu válasza gainwardgs (#10885) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Amennyiben így lenne, akkor bizony aki 60+ FPS-t szeretne, annak (függően milyen felbontásban és hardware-el bír), el kell engednie azt, hogy mindent Ultra-ra rak. Ennyi.

@PeTeR_33 : Miért akkora érvágás, hogy drága VGA-val kompromisszumot kell kötni? Esetleg volt egy szerződésvállalás a VGA mellett, hogy garantálják minden játékban minden beállítás mellett a 60FPS-t? :F

A másik megoldás, hogy kiveszik az ultra beállítási lehetőségeket, és marad mondjuk a High vagy a Medium, amit maximum be tudsz állítani. Akkor a hőzöngők megnyugodhatnak, mert meglesz a fix FPS-ük, mindent a legmagasabbra állítva, ellenben az esélye is elvész, hogy választhasson az, aki esetleg szebb grafikát szeretne mondjuk ha jövőre játszana a játékkal? :F

Az eddig is ismert volt, hogy az RT a DLSS-hez hasonló megoldásokkal igazán életképes a jelenlegi hardware-eken, pláne magas felbontásban. Ettől még ez nem bukás. Anno ugyanezt láttuk a különféle egyéb technikai újdonságoknál, mint például az élsimitásnál...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10888) aprokaroka87 válasza PeTeR_33 (#10886) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából szerintem az is számít hogy mennyire tulják tól az RTX-et.

(#10889) PeTeR_33 válasza Cifu (#10887) üzenetére


PeTeR_33
tag

Vannak közös pontok amiben egyet tudok érteni.
Azonban mikor fizetünk egy új generációs VGA-ért elvárjuk,elvárom azt,hogy az új generációs VGA új gernerációs teljesítményt nyújtson.
Valaki azért ad ki 3-400.000ft-ot VGA-ért mert szeretne 4K-ban ultra beállításokon játszani.A 3080 pedig 4K-s kártya.
Személy szerint mikor én vettem az RTX 3070-et azt mondtam Oké lőjünk ágyúval verébre.
Magyarán szólva nem 2080Supert vettem vagy 3060Ti-t hanem 3070-et 1080P-re.
És mikor azt látom,hogy az 1080P-n kompromisszumot kell kötnöm félre áll a szám.
500.000ft-os konfig áll az asztal alatt.Azért ne már........

De ha összegzem az RT-s teljesítményeket mit tud az új gamek alatt az RT,mennyire zabálja a teljesítményt akkor amondó vagyok ez a technológia megbukott.....

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#10890) Cifu válasza PeTeR_33 (#10889) üzenetére


Cifu
Topikgazda

Nézd, DLSS Quality-vel a lent berakott diagram szerint is 70 FPS felett várható akkor minden ultrán 1080p-vel. Saját vélemény, de én eddig nagyon elégedett voltam azzal, amit DLSS Quality esetén kaptam a játékokban képminőség terén (elég szőrözős vagyok ilyen téren, anno azért vettem TnT2-őt Voodoo3 helyett, hogy 32 bites színmélység legyen, mindig VSync-el és bekapcsolt élsimítással játszom, stb.).

Szóval én előzetesen arra számítanék, hogy neked konkrétan nem kell kompromisszumot kötnöd, maximális grafikai élményt kapsz magas FPS mellett...

Szerk.: Plusz tegyük hozzá, hogy a hardware árak elszállásáról nem a CDPR tehet, az sajnos egy egészen más történet... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10891) PeTeR_33 válasza Cifu (#10890) üzenetére


PeTeR_33
tag

A DLSS akkor is javítja az FPS számot,ha RTX OFF van???
Vagy a kettő párban működik??
Ez soha nem volt kerek....

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#10892) deadtom válasza PeTeR_33 (#10886) üzenetére


deadtom
csendes tag

Mondjuk felvetődik az a kérdés is, hogy akkor az eredeti április megjelenésre mégis mire akarták ők kiadni pc-n? Mert akkor még a kanyarba se voltak ezek az új kártyák. Nem tudom én is mire számítsak a 1060-al, oké ott nincs rtx, de az ígért gépigényhez képest durván vissza kell venni a grafikát, hogy meglegyen a fix 60 fps.

(#10893) Cifu válasza PeTeR_33 (#10891) üzenetére


Cifu
Topikgazda

A DLSS-t teljesen független a Ray-Tracingtől.
A Death Stranding c. játéknál például nem volt RT, de volt benne DLSS. Én DLSS Quality-vel azt a játékot kipróbáltam 4K-ban, és 60FPS-el tökéletesen élvezhető volt egy RTX 2070 Superen.

Szerintem várd meg, amíg megérkezik a játék. Játssz egy kicsit a beállításokkal, hogy mi hogyan fog kinézni, és milyen sebességgel fut, utána írd be a saját véleményed, és akkor lehet erről vitatkozni. ;)

@deadtom : A CDPR azt kérte a tesztoldalaktól, hogy a megjelenés napjáig ne csináljanak benchmarkot, mert az előzetes kiadott verzión kapott értékek nem lesznek azonosak azzal, amit a megjelenéskor a felhasználók tapasztalnak. A Tom's Hardware előzetes tesztje ennek ellenére jött ki. Várjuk meg, mit fogunk holnap mi meglátni és adjunk a tesztoldalaknak egy-két napot, hogy meglássuk milyen beállítások mekkora erőforrást igényelnek. Az alapján remélhetőleg lehet egy korrekt kompromisszumot találnia mindenkinek.
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10894) Hauptmann válasza Cifu (#10887) üzenetére


Hauptmann
addikt

Kérdés, látványban mennyi lesz a különbség High meg Ultra között? Valószínűleg nem sok. Bár, gyanítom, sok embernél okoz majd impotenciát, hogy a fix 60 fps csak High-on lesz meg. :DDD

(#10895) D1Rect válasza Hauptmann (#10894) üzenetére


D1Rect
félisten

Általában low-med-high-ultra szintek vannak, mindegyik között egyre kisebb külöbséggel.

A konzolok címtől függően valahol a med-high között kalimpálnak, és igen én pont olyan vagyok, hogy játszottam Doom-ot gépen és aztán képtelen voltam tolni xboxon mert zavart, hogy "csúnya".
De a high => ultra váltást már nem veszem észre.

(#10896) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csináltam tegnap Forza Horizon 4-ben egy Cyberpunk 2077 dizájnt. Nem nagy cucc, első ilyen amit csinálok. :)

[link]
[link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#10897) mettek válasza PeTeR_33 (#10886) üzenetére


mettek
addikt

Ahogy mondod. Az összes együtt sztem. Egyrészt az RTX túl sok erőt igényel, a játékba csak a fejlesztés vége felé implementálták, másrészt a vga piac iszonyat elszállt....emlékszem 2013-2014 körül (battlefield 3) egy csúcs kártya 150ezer körül volt, én egy 7970-est vettem 130 ezerért talán. Meg lehet nézni árgépen 120-140 ezer körül mozgott az ára és akkor ez volt a csúcs kártya.

Szóval igen igen elszálltak a hardver árak. Én idén többek között ezért is hagytam ott a pc-t. És amíg pörög a bányászat meg a gamerek is megveszik ilyen összegekért a kártyákat addig ennyi lesz.

Összességében egy 3070-es kártya a középmezőny teteje aminek árban olyan 150ezer Ft körül lenne a reális ára. Ehhez viszonyítva a CP-ben kapott teljesítmény reális lenne csakhogy ez a kártya most 300ezer ami vicc.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#10898) VikMorroHun válasza PeTeR_33 (#10886) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Lehet, hogy meg kellene várni a játék megjelenését, telepíteni a hozzá készült videokártya meghajtót, utána mérni a teljesítményt.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#10899) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Az RT-től egy jó ideig túl sokat nem kell elvárni. Aki felül a hype vonatra meg is érdemli. Korábban volt egy PhysX is, ami szintén rengeteget zabált eleinte és kis réteg tudta csak bekapcsolni játékokban. Hozzáteszem, a PhysX is volt ugyanilyen nagy feature (sőt talán nagyobb), mint a jelenlegi RT.

Jó lesz ez, de elnézve a Legionban (annyit zabál hogy épeszű ember kikapcsolja, hacsak nem 1 milliós konfigod van - elnézve a CP2077-ben most igencsak bugos és valóban nem erre fektették minden energiájukat - szerintem idővel patchelni fogják ezt is).
Amit eddig láttam a Controlban volt meggyőző, de ott érdemben is foglalkoztak ezzel a techel, látszik hogy fontosnak vélték ezt a featuret. Persze az is nyilvánvaló hogy egy Control törpejáték mérete szempontjából egy CP-nek, tehát azért ezt is észben kell tartani.

Én egy Ryzen 5 2600, 16 GB Ram, 1660 Ti-vel megpróbálom belőni a hight FHD-n, aztán majd látjuk mi sül ki belőle.

Bizakodó vagyok.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#10900) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Azt lehet tudni, hogy lesz e benne beépített benchmark?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Cyberpunk 2077 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.