Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#996) Tomdriver válasza Tomdriver (#981) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ígértem ha lesz tapasztalatom a Mastercase 5 házról, akkor megosztom itt.
Hangsúlyozom nem vagyok szakértő és a véleményem teljesen szubjektív, illetve egyetlen összehasonlítási alapom van, az pedig a korábbi CM 690 II házam (amivel nagyon meg voltam elégedve).

Én a Pro verziót vettem meg ami ugye alapból egy sor olyan kiegészítőt tartalmaz amit a sima 5 nem, itt pl. átlátszó az oldallap, van fedél borítás stb, de ebbe itt nem mennék bele, mert ezt mindenki megnézheti a gyártó honlapján.

Alapjában véve egy masszív és minőségi anyagokból összerakott darabról beszélünk, melynek szinte minden eleme könnyen ki vagy visszaszerelhető, jó a kidolgozás, nem lötyög de nem is szorul semmi. Szép, letisztult és szerintem elegáns forma, a midi tornyoknak megfelelően még tűrhető méretekkel, de variálhatósága miatt elegendően nagy belső térrel.

Valójában ez utóbbi amiért megvettem, ebbe már beleférnek a mai féltéglányi méretű csúcs VGA-k, legalábbis hosszra (412 mm), de a SLI és CF megoldásokkal azért vigyázzunk! Csak egy slotnyi helyet foglaló karik férnek el kényelmesen egymás fölött, de ennek persze határt szab az is, hogy a ház max. az ATX lapokat tudja befogadni, az E-ATX-eket már nem. Az ATX lap viszont leér egészen a tápegységet befoglaló alsó szint elválasztó fém lapjáig - itt hagyhattak volna azért pár centit, hogy egy vaskosabb VGA a 3. slotba még beférjen, így azonban sajnos felejtős. (De talán ez az egy negatívum nálam).

A kábel management kíváló, szinte teljesen el lehet tüntetni a kábeleket a házból ami még egy pluszt hoz a jó szellőzés szempontjából.

Na és a szellőzés... Ezt a témát annyival is elintézhetném, hogy a VGA-m átlag 10 fokot hűlt ebben a házban, értem ez alatt a GPU és VRM hőmérsékleteket is, ugyanazon venti profil mellett. A házba alapból szerelt 3 venti tehát jól teszi a dolgát (2x140 mm elől, 1x 140 mm hátul) és bár nem nagy fordulaton dolgoznak (max. 1200 rpm), de légszállításuk ezek szerint bőven elegendő hűvösen tartani az amúgy kissé forrófejű AMD karit. (A Lightning saját hűtésére eddig se volt panaszom, de ez az eredmény engem is meglepett.) Azért azt el kell áruljam, hogy az első ventik szelének szabad utat hagyva kivettem a felső HDD egységet. Nagyon jó megoldás ez, hogy az alsó szinten is van belőle kettő ahová a vinyókat tehetem és így nincs akadálya a VGA és az alaplap hűtésének.
A CPU hőmérséklet maradt ugyanaz mint a korábbi házban, de hozzáteszem nekem kompakt víz van beszerelve, melynek radiátorát egyszerűen és könnyen hozzáférhetően lehetett beilleszteni a ház felső, erre kialakított konzoljába.

Mit is írhatnék még? Valahogy ebbe a házba amikor megláttam már akkor beleszerettem, és a fent leírtak szerint nem bántam meg. Azt kaptam amit vártam sőt kicsit többet is, ha csak a szellőzésére gondolok.
Aki manapság midtower ház vásárlásán gondolkozik, annak bátran ajánlhatom! Akár gamer gépnek is kíváló, én is arra használom! :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.