Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) varmi2 válasza fabicska (#550) üzenetére


varmi2
nagyúr

157$ is jó vétel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#552) dipeti válasza fabicska (#550) üzenetére


dipeti
senior tag

Délelőtt még $137 volt :Y

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#553) dipeti


dipeti
senior tag

Nekem is megjött a Banggoodról május 2.-án rendelt Hi10. (17 nap)
Eddig úgy néz ki minden működik, tényleg vadi újnak tűnik. A webes FB nagyon megizzasztja, nem tudom miért. Viszont a 4K-s youtube-ot vajsimán viszi. Kijelző nekem tetszik, nem ül túlzottan mélyen. 16 gigás sdkártyát felismerte. Ami feltűnő, hogy baromi lassan tölti. Ha valaki szeretné, szívesen kipróbálok rajta egy-két programot.
Egyelőre még csak ismerkedünk. Amúgy hamarosan megérkezik a dokkolós billentyűzet is hozzá.

drop shipping, se áfa, se vám, össz.: $160

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#554) fabicska válasza dipeti (#553) üzenetére


fabicska
aktív tag

Szia, szerintem nem fogod megbánni! :)

A töltési problémára pediglen ezt ajánlanám: Nagyon jó BlitzWolf töltő, és mellé ez a kábel.

A gyári töltő, és a kábel gyenge, kimértem, a kettőt együtt használva 0,80-1,1A* között töltött, ami ha 50%-os fényerőt, és wifi, bluetooth használatot tekintesz + CPU igényesebb programot futtatsz (ebben az esetben Chrome is az), és esetleg külső vinyó is csücsül a gépen, simán összejöhet, hogy a gyári töltő gyenge, sőt, használat közben le is merül....!

Amiket ajánlottam, azok együtt 1,4A*-t tudnak belepréselni a tabletbe, onnantól az elektronika szabályoz le.

*Forrás

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#555) I3ence


I3ence
tag

Na megint alkotott a tablet :D

Most konkretan egyik percrol a masikra, netezes kozben elszallt a wifi adapterem.

Network Adapters-nel csak WAN miniportok latszodnak eszkozkezeloben. Eddig probaltam egy Broadcom es egy Realtek drivert, de semmi.

Kovetkezo lepes win reinstall lesz delutan. Masnal esetleg elofordult hasonlo?

V200 amugy (kb 2 honapos darab)

(#556) varmi2 válasza I3ence (#555) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha v200-s a tableted, akkor csak rontasz a helyzeten, ha felteszed a realtek drivert, mert nem az van benne. Ha ennyire rossz ez a broadcom wifi, miért nem veszel egy nano wifi modult az usb-be? pár miliméterrel lógna ki, és jóval erősebb lenne a kapcsolat. pl

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#557) I3ence válasza varmi2 (#556) üzenetére


I3ence
tag

Teljesen jo a jelenlegi adapter, eddig nem volt vele problemam. Olyan halozatokat lat a kornyeken, amit eddig mas keszulek nem.

Viszont a nano adapteres linket koszi, ilyenen gondolkoztam, ha esetleg nem sikerulne visszahozni. Azt hittem, dragabb mulatsag.

Sot, jobban belegondolva, lehet inkabb meger 2.5k-t, minthogy 1 honap mulva megint osszeszarja magat, ha esetleg most sikerulne eletet lehelnem bele.

(#558) varmi2 válasza I3ence (#557) üzenetére


varmi2
nagyúr

itt van még olcsóbb is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#559) I3ence válasza varmi2 (#558) üzenetére


I3ence
tag

Pont most rendeltem meg egy 2k-sat :)

Holnap delelott be is ugrok erte.

(#560) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Na végre sikeresen megjött a billentyűzet a Chuwi HI 10-hez, de sajnos az egyik szemem sír, a másik nevet, ugyanis egy zárolásos históriával még várni kell a tabra, amit hosszas vita után a külföldi rendelések topikjában le is írtam, hogy ez 21. században elég primitív módon kezelik, persze a topikban szakértők leírták, hogy "Az eladótól kaptál emailt , hogy törölték a megrendelésed,mert nem fizettél.
Az Erste csak zárolta (félretette) a pénzt,ez azt jelenti,hogy elkülönítette ezt az összeget az árura,de még nem jelentkezett érte az eladó bankja vagy az elszámoló kártyatársaság"

A billentyűzet pay pal lett rendelve Banggood-ról, a tab bankkártyáról.
[link]
[link]
A billentyűzet elég masszívnak tűnik, méretéhez képest van súlya, természetesen kipróbálni nem tudom mivel nem jött meg a tab és azt sem tudom mikor... :(
Ami a tab helyét illeti még masszívabb, azt nem mertem feszegetni, hogyan hajtódik fel...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#561) Balion


Balion
senior tag

Tévedésből megvett hi10 tok valakinek? Ez nem hirdetés

[ Szerkesztve ]

(#562) sparks


sparks
senior tag

Közben megjött nagy nehezen a dokkolós billentyűzetem. Így már teljes a dolog. Eddig egy Logitech BT-s billentyűzettel toltam, de ez így ezerszer kényelmesebb.
Írtátok, hogy nincs "í" (hosszú Í) gomb. Nekem mivel 101 gombos HUN-ra vagyok állítva (QWERTY), így a 0 billentyűre került az Í betű. Máshol is így szoktam meg, ez így nekem tökéletes. A 0 meg az ALT gombbal előhozható, perfect :C

(#563) dipeti válasza sparks (#562) üzenetére


dipeti
senior tag

Nekem épp ma érkezett az országba, remélem hamarosan a kezemben lesz. :C
Banggoodról rendelted? Nem jön elő az a hiba, hogy egy bizonyos szögben leválasztja a keyboardot?

Többieknek is címeznék egy kérdést: Hogy tudom kiküszöbölni, hogy ne fagyjon szét ha sleep mode-ba küldöm a tabletet? Állítólag valami IntelDisplayDriver hiba lehet, de akkor melyiket érdemes feltenni, hogy tízből tízszer gond nélkül felébredjen alvó módból a készülék. :F

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#564) sparks válasza dipeti (#563) üzenetére


sparks
senior tag

Szerintem nincs ilyen gondom. Legalábbis egyelőre nem vettem észre :DD
Néha hallottam valami windows hangot, de működik szépen.
Ezt is erről írom éppen, így még jobban megszerettem a kicsikét, hogy olyan lett, mint egy mini laptop :))

[ Szerkesztve ]

(#565) varmi2 válasza dipeti (#563) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha ma jött, akkor még egy hét, mire megkapod.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#566) viktorhu válasza I3ence (#557) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem a Hibooknál előfordult néhányszor, hogy alvó módból visszatérve nem volt wifim. Eszközkezelőből is eltűnt. Olyankor egyedül az segített, ha átváltottam androidra, ahol működött továbbra is rendesen, és amitől újra aktiválódott a wifi win alatt is. A sima újraindítás nem segített. Nem tudom, hogy ez közelebb visz-e valakit a probléma esetleges megoldásához, hogy a droid nélküli változatnál se kelljen hozzá külön stick.

(#567) Emb3rke


Emb3rke
tag

Sziasztok!

Ma megjött a várva várt Hi10-esem. Gyorsan rá is vetettem magam, de sajnos hamar lefagyott a mosoly az arcomról. :( Rögtön az elején a Windows első konfigurálásánál a mellékelt képen szereplő memória hibaüzenet ugrik fel mindig és újraindul a tablet.

Sokszor próbáltam és mindig ugyanaz az eredmény.. újraindul.. újraindul.. memória hibaüzenet.. újraindul.. és ennyi, örök körforgás..
A nyelvbeállítás / wifi csatlakozás utáni "checking for updates" szövegnél jön ez elő..

Más tapasztalt ilyet? :F

Szerintetek mitévő legyek? A Gearbest.com-ról rendeltem (EU raktárból).
Felveszek egy ticketet náluk mindenképp erre, aztán meglátjuk ők mit reagálnak rá (csináltam videot is a problémáról).

[ Szerkesztve ]

(#568) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Nagyon alap kerdessel fordulok hozzatok....
Megjott a CHUWI de sajna 110V-os halozati csatival...
Errol van szo

Van itthon mindenfele mas is persze de bedugom es semmi meg csak jelzes se hogy dugtam neki tapot
Sima szamgep USB-rol sem jelez ki semmit, persze bekapcsolni nem lehet....

Volt egy telefonom, ugyanezt tette, kesobb rajottem, hogy az akksi csatlakozoja le volt ragasztva
Ezt leszedtem es lon vilagossag :)

A H10-et nem tudom szetszedni, egytalan itt lehetseges az ilyen?
Vagy mi lehet az oka? Nem birnam ha szar lenne a cucc :(

Koszi elore is!
Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#569) varmi2 válasza Necronom (#568) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az nem jelent jót, hogy bármit dugsz bele semmi reakció. Nekem hi10 van, de kicsomagolás után egyből bekapcsolt, mindenféle töltés nélkül.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#570) viktorhu válasza Necronom (#568) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez így korrekt, a kínai/amerikai csatlakozós töltő az eredeti - akik EU töltőt kaptak, azoknak a kereskedő tett a dobozba valami olcsó izét, senkinek nem volt jó, nem tudta tölteni a tabletet.

Ha megnézed, valami 100-240V vagy ilyesmi van ráírva, szóval csak egy filléres adapter kell hozzá, hogy be tudd dugni a konnektorba.

Számítógép USB portjára ne rakd, az tényleg nem elég neki, jó volna legalább két amper, de a legjobb, ha veszel egy adaptert a gyári töltőhöz.

HiBookot linkeltél, de Hi10 szétszedéséről beszélsz - melyikről van szó? Valószínűleg nullára le van merülve a tablet, tedd rendes töltőre, biztosan jó lesz :)

(#571) viktorhu válasza Emb3rke (#567) üzenetére


viktorhu
veterán

Esetleg egy memóriatesztet bootolhatnál rajta:

http://www.memtest86.com/

Ha nem jelez memóriahibát, akkor egy reinstall segíthet (Reset this PC) - nekem működött többször is a reset, de volt a fórumon, akinek nem sikerült, és újra kellett telepíteni a Windowst.

(#572) Necronom válasza viktorhu (#570) üzenetére


Necronom
senior tag

Sorry, HiBookrol van szo
Igen, siman be tudnam dugni ha lenne hozza az a nyavajas EU atalakito, persze talaltam is, filleres meg miegymas, csak ugy hirtelen nincs :)
es megesz a fene hogy szar a cucc ....
Igazabol arra is kivancsi lennek, hogy ezt egytalan erdemes szetszedni? Nehogy ugy jarjak mint a teloval, hogy le volt ragasztva az akksi csatija, azzal is 2 orat szivtam :) mire rajottem hogy hiaba toltom a semmit...

Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#573) varmi2 válasza Necronom (#572) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez nincs leragasztva, az aksi vezetéke rá van forrasztva a nyákra. Így nincs mit leragasztani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#574) Necronom válasza varmi2 (#573) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszonom szepen...
Uhh adott eletjelet vegre :) ugyhogy valszeg tenyleg csak toltenem kellene

Udv: Necro

ps: es valamitol lett toltesjelzes is...eddig az sem volt, mar villog led hogy tolt, egyelore az 1A-es toltovel, de uzemel

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#575) viktorhu válasza Necronom (#574) üzenetére


viktorhu
veterán

Ne használd 1A töltővel, úgy lemeríted, hogy nem fog többet elindulni. Menj el valami elektromos boltba, és vegyél egy adaptert, és töltsd fel rendesen a gépet :)

(#576) Necronom válasza viktorhu (#575) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszonom szepen a helpket megegyszer mind a kettotoknek :)
Am lenne meg kerdesem, szoval HiBookrol van szo alapvetoen nalam, remelem nem nagyon nyulok melle a topikkal

Bekapcsolaskor ad egy valasztas, hogy Android vagy Win10
A Win10 megy, szuperal..egyelore magyar nyelvvel kuzodk rajta, de nem letszukseglet..
De az Androidot nem tudom elinditani, hiaba tapizom a kis ikont es visszaszamlalas befejeztevel akkor is a Win indul el
De en szeretnem az Android is :)

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#577) varmi2 válasza Necronom (#576) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez a kérdés pont mellé fogás itt, mert a hi10 csak windows, nincs dual boot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#578) Necronom válasza varmi2 (#577) üzenetére


Necronom
senior tag

okes, akor nyissak neki uj topikot?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#579) viktorhu válasza Necronom (#578) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyelőre maradjunk együtt szerintem, én is hi10-ről váltottam hibookra. A billentyűzeten a nyilakkal tudsz választani, meg a hangerő gombbal a tableten.

(#580) wazo


wazo
aktív tag

Valaki nem tudja jelen pillanatban hol lehet költségek nélkül hi10 et rendelni?

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#581) Necronom válasza viktorhu (#579) üzenetére


Necronom
senior tag

Okes, maradjunk :)
Valasztas oks...mukszik....eddig ugye csak az egyikbol tudtam atmenni masikba
Meg jo, hogy ezeket valaki kitalaja valamiert nekem mar nem megy.. oreg vagyok mar bohocnak igy 50 fele :)

Am hogy irjak jokat is: eddig kifogastalan a HiBook.. egyszeruen le vagyok nyugozve tole, joval tobbet ad, mint amire szuksegem van, teljesitmenyben is teljsen rendben van, gyors es harap a gep :)
Asztali gepnek nekem egy sima 2 magos intel van, nos azt jocskan felulmulja
A kijelzo szep, nagyon jo kepet ad....a kamerak itt annyira szamomra nem fontosak, hiszen massal videozom, de meg szeretnek ratenni valami jofele videoszerkesztot, lassuk mit alkot a gepecske :)

Amit eddig rossz tapasztalat: a winbol egyszeruen eltunt a wifi...csak ugy magatol netezes kozben elveszett
es nem is jott meg addig, amig at nem mentem androidba...ott persze azoonnal jo volt, back to win es onnantol megint van wifi....erdekes....remelem ez azert nem lesz mindennapos

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#582) benjoe1 válasza varmi2 (#577) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Ez az állítás már nem állja meg a helyét, ugyanis van már dualboot verziós Hi10 is (talán a régi verziók is kapnak android rendszert, de nem látok rá túl sok esélyt). A HiBook pedig alapban duál oprendszeres.

Téma összefoglaló frissítés folyamatban.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#583) viktorhu válasza Necronom (#581) üzenetére


viktorhu
veterán

Androidban a kikapcsoló menüben meg a kijelző tetejéről lehúzott gyorsmenüben van egy switch to windows vagy ilyesmi opció.

Szerintem a hátlapi kamera nem is rossz egyébként, még autofókusz is van. :)

(#584) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Vigyázzon mindenki az automatikus windows driver frissítéssel, mert előfordulhat, hogy Teclast firmwaret fog letölteni, ami hazavágja a tabletet.
Chuwi Hi10 és Hi12 esetén is előfordult több külföldi felhasználóval.
Infó

There's no official confirmation, but I believe based on post in this forum and in the Teclast forums that both companies have released a faulty driver (probably shared) that flashes incorrect firmware code into the UEFI secure boot (some people call this BIOS although the term BIOS is outdated). It appears to me that this is crashing pre-boot and preventing the device from booting at all even to the point of preventing boot into UEFI (BIOS) .
For now, I am recommending that all users that still have a functioning tablet DISABLE AUTOMATIC DRIVER UPDATES in Windows.
Not the same as hiding Windows updates

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#585) Necronom válasza viktorhu (#583) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen ezeket mindeket oprendszerben megtalaltam, mindegyikbol lehet valtani a masikba egy restarttal
Csak van mikor nem akarom megvarni, amig az egyik betolododik, de epp a maik kellene
Ezert volt a boot valasztas :)

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#586) dipeti


dipeti
senior tag

Megjött a Hi10 [docking keyboard.] Eddig teljesen jól funckciónál, szépen felismerte elsőre, a gombokat kicsit erősen kell nyomkodni, de meg lehet szokni. Összeszerelése jónak tűnik, szépen tartja a tabletet. A bal shift és a caps lock ormótlan nagy, nem látom értelmét. A touchpad meg nagyon picike. Óvatosan kell vele bánni, mert ha a széléhez közel érsz hozzá, akkor különböző gesture-k aktiválódnak. (Pl. ha a touchpad felső széléről swype-olsz lefelé, akkor megszünteti a teljes képernyős módot az éppen aktuális ablaknál.)
Ha továbbra is így fog működni, akkor jó vétel volt szerintem.

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#587) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Valaki mar probalta a HiBoook-ot rendes VGA monitorra dugni ilyen atalakitoval?

Egyatalan tudni, hogy a HDMi kimenten van analog jel vagy csak digi ?

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#588) varmi2 válasza Necronom (#587) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egy hdmi kimeneten sosincsen analóg kimenet. A hdmi szabvány, csak digitális kimenetet tartalmaz. Így aktív átalakító kell ahhoz, hogy analóg kimetetet kapj.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#589) Necronom válasza varmi2 (#588) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszonom, de ez igy ebben a formban nem fedi a valosagot, hiszen tapasztaltam is
Szoval szokott lenni analog rajta, csak akkor azt nem tudjuk hogy a HiBookon van vagy nincs
(amugy , ha nem igy lenne, akkor minek csinalnak az ilyen kabeles forditokat? csak parasztvakitas lenne? :) )

Udv: Necro

Off:
Ugyanez van a DVI kimeneteken is, van amelyiken van analog, van amelyiken nincs

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#590) varmi2 válasza Necronom (#589) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem vitatkozásból írom. De hdmi-n nincs analóg jel, sosem volt, sosem lesz. A hdmi-n csak is digitális adatfolyam jön ki, ugyan úgy, ahogy dvi-d csatlakozón. Egyedül a dvi-i csatlakozón van analóg és digitális jel is. Nézz utánna a dvi szabványoknak.
Ettől függetlenül a hdmi kimenetet te át tudod alakítani analóg jellé, de ehhez aktív átalakító kell. Az aktív és passzív kábel között az a különbség, hogy a passív csak át van huzalozva, olyan fizikai méretre, ami bele illik, addig az aktív átalakítók tartalmaznak chippet, ami átalakítja a jelet.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#591) Necronom válasza varmi2 (#590) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszonom, de akkor fogalmazok maskeppen hatha...
A HDMi mellett, de ugyanazon a csatin elofordulhat, hogy van analog jel?
De meg mindig nem ertem, hogy akkor minek vannak a passziv kabelek, ha ez az allitas messze nem igaz...

Szo se nincs vitarol, kerdezek, megkoszonom es tovabb erdeklodom :)
Tehat akkor a HiBookon nem tudjuk, hogy a HDMi csatin vittek ki analog jelet?

Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#592) varmi2 válasza Necronom (#591) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egyik tableten, telefonon sincs analóg képkimenet. Így az itt kérdezett típuson sincs. Csak digitális képkimenet van, ami ebben az esetben hdmi csatlakozón mmegvalósított digitális kép kimenet. Ha veszel egy aktív átalakítót, akkor tudsz analóg kimenetet csinálni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#593) viktorhu válasza Necronom (#591) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg nincsenek passzív hdmi-vga kábelek, amit találsz átalakítót, benne van a chip is.

Én ilyet használok:

http://www.aliexpress.com/item/Ugreen-Micro-HDMI-to-VGA-cable-Micro-HDMI-male-to-VGA-adapter-with-3-5mm-audio/32400398812.html

Ennél találsz olcsóbbat is, az is működni fog, nekem a munkám miatt fontos volt, hogy megbízható legyen (pl. kibírjon egész napos meneteket), ezért maradtam a bevált márkánál. Ezt külön is be tudod dugni usb töltőre, így nem kell az áramot a tabletről vennie az átalakításhoz.

Szerk: itt van egy olcsóbb is, pl. ha csak egy filmet meg akarsz nézni, ez is jó lesz, van egy ilyenem is otthon:

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-premium-micro-hdmi-to-vga-cable-cord-converter-adapter-with-audio-male-to-female/810035_765856866.html

Ennek az olcsóbbik kábelesnek van egy még olcsóbb terméke: http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-wholesale-Micro-HDMI-to-VGA-converter-cable-cord-with-built-in-chipset-micro-hdmi/810035_765868726.html - ezt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#594) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Nos nalam minden remekul alakul a HiBookkal :)
Jol hasit a gepezet, leginkabb munkara ill. a hobbynk uzesere hasznalom, azert kellett a sima monitor csatlakozas, mert kivetitore hasznaljuk az r/c modell versenyeinken
A hatterben latszik a falon a muve :)

Sok mas alkalmazasra is kitunoen megfelel (world, excel stb), szamomra a mobilitasa miatt es nem beszelve arrol, hogy terepen igencsak hasznos a hosszu uzemido egy normal notebookkal szemben

Jatszottam is mar vele, videot is szerkeszettem vele es meg azt mondom, hogy sajat billenyuje is megfelelo.
Jo az ishogy van rajta 2db normal meretu USB, viszont innen a kulso wincsik nem mukodnek sajna, igy marad a pendrive, vagy a memo kartya

Szivesen olvasnek en is arrol, hogy ki mre hasznalja es mik a tapasztalatok rola
Ill arrol is, hogy valaki hasznal hozza vezet nelkuli monitort vagy TV-t?

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#595) viktorhu válasza Necronom (#594) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt használom USB-re, pl. pen drive-hoz:

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-CTA1-Aluminum-Type-C-M-to-USB-A-F-OTG-Adapter-OTG-USB3-0-Data/32652183788.html

De azért vigyázz, mert az USB-s winchesternek nagyon nagy az áramfelvétele, szóval azt y-csatlakozóval használd, ha nem akarsz ártani sem a tabletnek, sem a winchesternek :)

Szerk: a másik kérdésedre: mindenre használom - dolgozni windowson - office ill. prezentációk; filmet nézni meg androidon. A VGA átalakítót is külön USB töltőre kötöm, hogy az se a tabletről vegye az áramot.

[ Szerkesztve ]

(#596) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
hi10 es hibook kozott mik a kulonbsegek? csak a nkinezett?
udv
b

(#597) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Van már megoldás a Wifi problémára (új bios, stb...)? Ha működik, akkor minden tökéletes a masinával, de ha olyanja van, akkor elkezdi ledobálni és ilyenkor legszívesebben földhöz csapnám... Sajnos nálam külső wifi kártyával sem tökéletes. Néha ezt sem szereti.

A másik érdekesség, hogy Tv-t eddig nem sikerült vele meghajtani. Talán az ebay-ről rendelt micro hdmi átalakító a ludas. Bár furcsa, hogy amikor megérkezett a kábel és nem ment vele a tv, írtam az eladónak, aki készségesen küldött egy másikat, viszont azzal is halott a mutatvány. Sajnos nincs lehetőségem másnál kipróbálni a kábeleket, egy újabbat meg nem szeretnék rendelni. Ismert a hi10-nél hdmi hiba?

(#598) AizawaKouta válasza Necronom (#594) üzenetére


AizawaKouta
tag

Nálam is szuper bios frissítés után. Előtte is csak az indítás volt nyögvenyelős. Én van hogy tv-re kötöm. Ilyenkor bluetooth egér, és bill. van a 2 usb-be dugva. Alapból droidot használok, viszont külső winyót kezelni windowst. Otthoni gépnek jó, bár nagyobb aksit elfogadtam volna bele. Sajna erősebb használatkor tv-re dugva töltés közben is merül. Windows részén a Flatout megy rendesen. A méretek itt kicsik 10 colon. Magyar billentyűzet fóliával használom. Igy passzol mindkét op rendszerhez. 60e volt billentyűzettel. Szerintem szuper kis cucc. Viszont aki üveg fóliát rak rá vigyázzon! Van egy alap fólia rajta, a gyári festett fólia alatt. Én alig vettem észre.

(#599) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Az inditas neha engem is megviccel, az okara meg nem jottem ra
Nyomom a bekapcs gomb es semmi....30mp semmi, 1 percig semmi...meg csak eletjelet sem ad. Ilyenkor hiaba dugom ra toltore, meg a kis led sem villog!
Aztan egyszer csak az osszes gombonyomasomat "lejatsza" bekapcsol, kikapcsol, ahogyan nyomkodtam ....aztan megint szuperul megy napokat
Eddig 3x vccelt meg ezzel, a dobozbol kivetel utant is beleszamolva

Van valaki aki hasznalja a miracast funkciot?

Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#600) viktorhu válasza bazsimano (#596) üzenetére


viktorhu
veterán

A hibook dual bootos (van android is rajta). A hibooknak igényesebb darab (szebb hang, gyorsabb wifi, szebb összeszerelés, laposabb kijelző, elegánsabb megjelenés).

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.