Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Az 1. hsz-ben a linkek a legfrissebb biosra és win-re mutatnak? Apropó wifi random lekapcsolásra van már megoldás? A frissítés segíthet?

[ Szerkesztve ]

(#652) senki11


senki11
aktív tag

Meg tudná írni valaki a legújabb bios számát v300-ra. A kínai fájlnév sajnos nem mond semmit, így nem tudom, hogy érdemes-e frissítenem... Lehet, hogy épp a legfrissebb van a gépen.

Ja még valami. A szériaszámokban csak az utolsó 4 jegy a mérvadó? Az angol fórumokon 3000+ meg 5000+ bejegyzések vannak. Nem szeretném téglásítani a masinát egy rossz verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#653) jojoker08


jojoker08
tag

Sziasztok!
Páromnak szeretnék venni egy tabletet, jó megoldásnak tűnik Ez a Chuwi Hi10. Érdeklődnék, hogy a dual boot-s kiadásról van-e valakinek tapasztalata? Zökkenőmentes a 2 rendszer közötti váltás? Ilyen készülékkel még nem volt dolgom.
Másfelől tippet tudnátok-e adni, hogy az 1. hsz.-ben felsorolt üzletek mennyire megbízhatóak? Gearbest, banggood, geekbuying, valamint találtam TinyDeal nevű oldalt is. Mit lehet tudni ezekről a boltokról(szállítási idő, azt küldik, amit rendeltél, ilyenek)? link Itthon csak itt találtam, de korábban még velük sem volt hírből sem dolgom, szintén ugyanaz érdekelne.
Üdv
Dave

(#654) lacentos válasza jojoker08 (#653) üzenetére


lacentos
aktív tag

A boltokról némi támpont ebben az összefoglalóban.

http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

(#655) Capella válasza jojoker08 (#653) üzenetére


Capella
senior tag

Nemrég vettem egy dual bootosat a GeekBuyingról, akkor 170 USD volt. A fizetés után kicsit lassan indult, mire megjelent a tracking number alapján a neten, hogy egyáltalán foglalkoznak vele. Ehhez kellett 6 nap, majd molyoltak vele még egy hétig, mire a megfelelő postával elküldték. Ezután már begyorsult, még 5 nap és kihozta a postás délelőtt, persze másnap vettem át a Postán. Összvissz 19 nap volt.
Ezzel az appal lehet figyelni legjobban szerintem a szállítást. 17Track
Szerencsére ÁFÁ-t, vámot nem kellett fizettem, erre megvan a módszerük. ;)
A Gearbesten utána láttam, hogy még egy ezressel olcsóbb lehetett volna, ha onnan ugyancsak vámmentesen jött volna meg, de ekkorra már kifizettem PayPallal a GeekBuyingnak. Akkortájt EU-s raktárból rendelve 200 dollár körül volt az ár, így gondoltam nem buli, teszek egy próbát amúgy Kínából.
A sorozatszáma 421605 kezdetű. Ahogy visszanéztem a postokat, aszerint ez V400 verzió lesz, kék színű USB 3.0 aljzattal és Realtek WiFi chippel. Korábban voltak kétségek, meg lutri, kinek mi jött. Szerintem nem kell ezzel már foglalkozni annak, aki most vesz, mert a korábbi verziók és tételek kifogytak, most meg már ez van, ezt gyártják, míg nem lesz esetleg még újabb.
64 bites Windows 10 Home van rajta és Android 5.1. A dual boottal nincs semmi gond, a Windowsból el lehet indítani az Androidot, és fordítva dettó, csak ki kell várni, míg újrabootol. Meg van egyébként a boot menü.
Nekem a betűk kicsit aprók a Windowson default, de nem vészes, majd később esetleg növelek rajta. Ugyanilyen natív felbontású monitort használok egyébként a PC-hez, de ugye a Chuwi kijelző ennél jóval kisebb. Egyszer-kétszer volt hogy akadt a rendszer, de lehet, hogy túl nagy feladatot kapott a kezdeti bejáratásnál..
Az Android rész elég jó szerintem, nincs telerakva bloatware programokkal. Egy rooton esetleg el lehet gondolkodni feláldozva az OTA frissítést a reklámmentesítésért és még pár plusz előnyért.
Van rajta gyárilag egy vékony műanyagfólia, ami eléggé gyűjti az ujjlenyomatot. Nyilván nem oleofób. :D
Gondolkodtam 9H tempered glass védőfólián is, de azt írják, ahol egyáltalán találtam, hogy nem lehet buborékmentesen feltenni, ami nem az üveg baja, hanem a Chuwi kijelzője nem tökéletesen sík, kicsit konkáv helyenként. Egyelőre edzett üveget nem vettem, amíg elvagyok a fóliával is. Nem tudom van-e ezzel valakinek tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

(#656) jojoker08 válasza Capella (#655) üzenetére


jojoker08
tag

Köszönöm a tájékoztatást, ez kimerítő válasz volt, hálás vagyok érte! :C Az még érdekelne (mielőtt elolvasom a fenti linket), hogy, ha Kínából rendelem, akkor itthon tudom-e garanciáztatni, ha nem jön ki a lépés, vagy horror áron, vissza a világ másik végére?

(#657) Capella válasza jojoker08 (#656) üzenetére


Capella
senior tag

Nyilván itthon nem tudod gariztatni. Viszont a PayPalnak egy ideje van egy olyan szolgáltatása is, hogy évente 1 alkalommal utólag kifizeti a visszaszállítás költségét, ha gubanc merülne fel. Reméljük nem lesz, mert elég drága lesz ajánlottan, pláne értéknyilvánítással.
Nem tudom a pontos szabályokat, az árakat le lehet kérdezni postai díjkalkulátorral. Nem volt még ilyenre szükségem.
Egyszer merült fel, hogy visszaküldök egy terméket - bár az minden szempontból kisebb volt -, mert nem azt tudta, amit kellett volna, talán egyedi hiba vagy mindegy. Végül az eladó inkább kapásból felajánlott 50% pénzvisszafizetést, amivel mindketten jól járunk. Bár talán ő kicsit jobban, én meg mentesültem a macerától, pluszköltségtől. Ha nem vettem volna igénybe a PayPal visszaküldés opciót.

(#658) jojoker08 válasza Capella (#657) üzenetére


jojoker08
tag

És például, ha a geekbuying-ról rendelem, EU raktárról, akkor sem tudom itthon gariztatni?

(#659) Capella válasza jojoker08 (#658) üzenetére


Capella
senior tag

Kivel akarod gariztatni nálunk? ;) Tudsz Chuwi képviseletet, márkaszervizt? Mégcsak nem is EU-s ország Kína. :DDD
Ha EU-s raktárból rendeled, akkor az csak annyi, hogy garantált az ÁFA és vámmentesség, de eleve magasabb áron általában, merthogy azt már rárakták valamilyen mértékben.
Árulnak magyar webshopok is Chuwi termékeket, nyilván drágábban. Szerintem ott is bolti garancia van, no meg a neten rendelt árukra a 14 nap indoklás nélküli elállás joga.
Ha ennyire parázol a garanciális javíttatástól, akkor nem óccó kínai cuccot kell rendelni.

(#660) jojoker08 válasza Capella (#659) üzenetére


jojoker08
tag

Nem tudom, mi alapján megy globálisan a garancia kezelése, de például ilyen helyekre értem, vagy ezek is megcsinálják, csak nem garipapírral, hanem HUFossal :D Azért annyira nem olcsó, már, ha engem kérdezel. "Még csak nem is EU-s ország Kína" Ezt nem igazán értem, miből következtettél erre, azt hittem ezt tudom már. :Y No de majd a kínai-magyar határon... ;]

[ Szerkesztve ]

(#661) makoss válasza jojoker08 (#658) üzenetére


makoss
addikt

Üdv!

Kínából biztos számolhatol + költséggel, (áfa,vám) :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#662) zoli81


zoli81
csendes tag

Akinek van android a gépén: megy az m4 sport online stream? Nekem néhány mp vagy perc után leáll, több böngészőt is próbáltam. Igaz nem hi10 hanem hibook, de gondolom hasonló a szoftver.

(#663) jojoker08 válasza makoss (#661) üzenetére


jojoker08
tag

Üdv!
Végül hosszas mérlegelés után egy Teclast Tbook 10 mellett döntöttünk, már úton is van (vasárnap?) spanyolból. Remélem így nem lesz vele semmi gond, ha lehet hinni annak, hogy ezt EU-n belül nem tarhálják pluszba.

(#664) makoss válasza jojoker08 (#663) üzenetére


makoss
addikt

EU más tészta. Jóval kedvezöbb, idöben megjön, nincs vámos áfás navos macera.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#665) jojoker08 válasza makoss (#664) üzenetére


jojoker08
tag

Ez is egy vicces szitu volt este. Végre eldöntöttük, hogy melyik, honnan, ez a Geekbuying volt. Annak rendje, és módja szerint végigolvastam mindent, a help centerben található "Világszerte ingyen visszük" számomra meggyőző is volt, max kisebb csomagolási, nyomkövetési feltétek lesznek, azt meg majd meglátjuk. Kosárba be, fizetés paypallal már előkészítve, mire látom a szállítási opcióknál mind az egyet. Ami nem is zavart volna, ha az az egyetlen nyomorult lehetőség nem egy 34$-ról(9-10000Huf) szóló történet lett volna. Mindez EU-ból. És akkor még tájékoztatnak is, hogy esetlegesen vámolhatnak. összeadtam még +áfa+vám saccra, ott lettem volna, mintha megvettem volna itthonró 2 év garanciával a Huawei Mediapad M2-t, ami a kiindulási alap volt. Ez meg is győzött róla, hogy annyira nem is érdekel ez a bolt. Újabb 2-3 óra keresés, újabb FAQ olvasás után végül is a Gearbest mellett tettem le a voksom, kollégám is ajánlotta őket. Itt is volt 12$ szállítási díj, de így tokkal-vonóval 3000 forinttal fizettem többet a Geekbuying alapjánál. Szóval, ha valaki még nem vásárolt onnan, alaposan nézze meg mire nyomja a Proceed ordert-t.

(#666) Capella válasza jojoker08 (#665) üzenetére


Capella
senior tag

Említettem, hogy a Geekbuyingról rendeltem, és Kínából. Nem variáltam EU-s raktárral.
Ingyen hozták, annyit fizettem, amivel meg volt akkor hirdetve.
Nem tudom, nálad hogyan és miért lett az, ami.
Természetesen ajánlva küldték, adtak tracking numbert, amivel lehetett követni. Ezt is írtam, hogy milyen lépcsők voltak ebben. Az elején döcögött, de szépen és biztosan ideért.
ÁFÁ-t és vámot nem fizettem, a szállításnál fel sem merült. Ez szól makoss #661 hozzászólására is válaszként. Szóval ne mondjuk annyira, hogy tuti kell vámot és ÁFÁ-t fizetni Kínából mindig és minden esetben.
Nem akarom azt mondani, hogy pusztán szerencsém volt, ez nem igaz, utaltam rá, hogy a szállító tett is azért, hogy így legyen. Ezt nem boncolgatnám tovább az esetleges jövőbeli többiek érdekében.
Mindenki azt csinál, amit akar, attól vesz, vagy nem aki szimpatikus. Csak annyit mondanék, hogy ne írjuk le egy valamilyen módon szerzett rossz tapasztalat alapján a Geekbuyingot sem.

Egyben tévedtem, nem a Gearbesten néztem, hogy még ezer forinttal olcsóbb lehetett volna akkor, hanem a Banggoodot. Ezek hasonlók mind, egy kaptafa, nagy különbség nincs, csak nüanszok szerintem.

(#667) makoss válasza Capella (#666) üzenetére


makoss
addikt

Háát öreg én azt nem hinném, hogy te nem fizettél áfát, vámot!
Én azért biztos azt mondom, hogy ezért az árért abszolut megérte a tab, mert itthon jóval drágább lenne, de ha a rendelést nézzük, az áfa és vámos huzavonákért nem éri meg! :(
EU-s raktárból javaslom a rendelést, mert úgy biztos nem kell +-t fizetni!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#668) varmi2 válasza makoss (#667) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én a banggoodrol rendeltem, kínából, és nekem sem vámolták meg, márciusban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#669) makoss válasza varmi2 (#668) üzenetére


makoss
addikt

Akkor valamit nagyon elnézhettek a vámosok!
Mindegy, én biztos nem ajánlom a kínából való rendelést ezen ársávban!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#670) bazsimano


bazsimano
őstag

nah vegul...nagy merlegeles utan erre a tabletre esett a valasztasom :) most mar csak azt varom hogy akcios legyen gearbesten :)
remelem jo dontes lesz :)

(#671) makoss válasza bazsimano (#670) üzenetére


makoss
addikt

Lényeg, hogy lehetőleg ne lépd túl a díjtételt kínából való rendelés esetén, mert akkor igen nagy a valószinüsége annak, hogy drágább lesz a tabod!
Nekem mondjuk így is megérte, mivel bőven 100eFt fölött lenne a hasonló felszereltségű tabnak az ára itthon!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#672) Capella válasza makoss (#667) üzenetére


Capella
senior tag

Ez nem hinném vagy nem hinném kérdése, hanem tény. Ezért is írtam le.
Vagy arra akarsz utalni, hogy nem mondok igazat? :U Pedig de.

(#673) makoss válasza Capella (#672) üzenetére


makoss
addikt

Nekem meg érdekes :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#674) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztiok!
most itt 165usd
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_360522.html
szerintetek varjak vagy ennel nem fog lejebb menni?

(#675) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Ma megérkezett a chuwi hi 10 tablet viszont valamiért nem engedi telepíteni a magyar nyelvi csomagot.Elkezdi aztán a felénél kiítja hogy nem sikerült.

Ha külső usb-ről teszek fel egy win10-et akkor a drivereket előtte ki kell szednem a meglévő rendszerből vagy valahonnan letölthető?

A szám ami a dobozán szerepel: 42160401059

Üdv:Viktor

(#676) bazsimano válasza bazsimano (#674) üzenetére


bazsimano
őstag

milyen tok ajanlott ehhez a tablethez hi10?

koszi
b.

(#677) makoss válasza bazsimano (#676) üzenetére


makoss
addikt

Én ma vettem egy tokot HI 10-hez az expertben 2990Ft volt.
A dokkolós billentyűzetel is jó! ;)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#678) Bear válasza bazsimano (#676) üzenetére


Bear
aktív tag

Én az Auchan-ban vettem Selecline körbe cipzáros tokot 990 Ft-ért, és belefér billentyűzettel is.

(#679) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek esetleg hasonló Hibookja? A fém ház okoz bármi problémát a wifi vétel erősségében?

(#680) viktorhu válasza Ranger^41 (#679) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem okoz problémát, erősebb a wifije, mint a hi10-nek.

(#681) bazsimano válasza viktorhu (#680) üzenetére


bazsimano
őstag

ez nem jo hir :P :W

remeljuk azert a hi10 is normalis lesz :U

[ Szerkesztve ]

(#682) viktorhu válasza bazsimano (#681) üzenetére


viktorhu
veterán

Semmi baj nincs a hi10-zel sem :) A hibook kicsit "prémiumabb" verzió.

(#683) bazsimano válasza viktorhu (#682) üzenetére


bazsimano
őstag

az a ketto kozott vacillaltam...vegul hi10 lett...majd meglatjuk ha megerklezik valamikor hogy mi a helyzet vele :)))) tul nagy feladatokra ugysem akarom hasznalni :)))) szoval remelem nem lesz semmi gond vele...mert akkor draga lesz visszakuldni kinaba :D:D:D

(#684) makoss válasza Ranger^41 (#679) üzenetére


makoss
addikt

Nem rossz a wifije kop kop, de a töltés lehetne gyorsabb is!
Másnak is lassan tölt a HI10 hálózati töltője ?
Kell neki jó néhány óra mire feltölti 99%-ra

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#685) viktorhu válasza makoss (#684) üzenetére


viktorhu
veterán

Az USB töltés egy ekkora akkunak nem a legjobb megoldás, de ha EU-ból rendelted, akkor a gyári töltőt ki is cserélik gyengébb minőségűre, mert a gyári töltő kínai/amerikai csatlakozós, amit az EU-ban nem szabad árulni, így EU-sat raknak be helyette - ebben az esetben érdemes venni hozzá egy jobb töltőt.

Ha Kínából rendelted, akkor valószínűleg az eredeti töltővel és adapterrel kaptad, az viszont jó minőségű, és rendesen tölti.

(#686) makoss válasza viktorhu (#685) üzenetére


makoss
addikt

Kínából van.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#687) AizawaKouta válasza Ranger^41 (#679) üzenetére


AizawaKouta
tag

Teljesen jó, csak a windows újratelepítésnél kell vigyázni, nehogy téglázza az ember a gépet, mint én...

(#688) bazsimano válasza AizawaKouta (#687) üzenetére


bazsimano
őstag

mire kell figyleni?

(#689) makoss válasza viktorhu (#685) üzenetére


makoss
addikt

Viszont azt nem írtad le, hogy itthonról milyen jobb töltőt érdemes venni és honnan?
Link jöhet! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#690) AizawaKouta válasza bazsimano (#688) üzenetére


AizawaKouta
tag

Windows frissítéseket ki kell kapcsolni, mert utána sd kártyát nem ismeri fel. Visszaállításkor behalt a win. Úrjatelepítéskor bios hiba, restart után semmi. Win 10 pc alól szedett chuwi windowsból kiszedett egy filet. Pedig elvileg haver gépén nem volt vírusírtó.

(#691) bazsimano válasza AizawaKouta (#690) üzenetére


bazsimano
őstag

ha megkapom valamikor a gepet akkor majd csekkolom...de minek akartad ujra tenni a win10t? nem az van alapbol rajta? + andorid?
de azert sikerult megmenteni a gepet?

(#692) viktorhu válasza makoss (#689) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha az eredeti amerikai csatlakozós töltőt kaptad, akkor az a legjobb a tablethez. Amúgy meg bármi, ami tud neki adni legalább 2A-t, jó lesz, de nem lesz gyorsabb a gyárinál. Ha venni akarsz, az én méréseim szerint az Orico töltői a legjobbak, mások a Tronsmartra esküsznek.

Ja, még egy fontos dolog: a gyári kábellel használd! Ami van otthon USB kábeled, amit valamelyik mobilodhoz kaptál / vettél, szinte biztos, hogy nem enged át elég áramot a tabletnek. Kábel témában a ugreen vált be legjobban, bár sajnos átálltak a kínai postára, eddig két hét alatt minden rendelésem itt volt tőlük, ez most már nem lesz így.

(#693) AizawaKouta válasza bazsimano (#691) üzenetére


AizawaKouta
tag

A win 10 sd kártya hibát akartam rendbe rakni. Jelenleg nincs pc-m próbálkozni (azért is töltöttem le haverral a chuwi win 10et). Jövőhéten lesz laptopom, majd azzal talán. Nem nagyon akarom kínába küldözgetni. Amúgy jó gép, billentyűzet matricával magyarosítva. A dokk részen hamar karcolódik, de amugy el voltam vele.

(#694) makoss válasza viktorhu (#692) üzenetére


makoss
addikt

Ezt kaptam a gyárival.
Amit mondol arról tudol linket? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#695) viktorhu válasza makoss (#694) üzenetére


viktorhu
veterán

Én ezt használom

Ezzel meg mérem, hogy melyik töltő/kábel kombináció hogy tölti az adott készüléket.

(#696) makoss válasza viktorhu (#695) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, de magyar boltból rendelnék, :R rosszak a tapasztalataim a külföldi rendelés terén.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#697) viktorhu válasza makoss (#696) üzenetére


viktorhu
veterán

Sajnos csak azt tudom megosztani Veled, amit én ismerek :) Elvileg a tronsmart lesz az eustocknál, bár ők sem igazi magyar bolt, Pozsonyban vannak, de magyar garanciát adnak.

(#698) Necronom válasza viktorhu (#695) üzenetére


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Ez a tolto teljesen jo a tabhoz...
Viszont arra figyeljetek hogy ettol sokkal gyorsabban nem lehetseges a toltes..
Az en HiBookomban 6600mAh akku van, de ezeket a Li-ion akksikat nem nagyon illik 0.5C folott tolteni
(ez esetben ez 3.3A lenne) igy a toltes nullarol es kikapcsolt allapotban jo esellyel 2 ora
Ha gyorsabban toltod azzal kicsit rongalod az akksit....Ezek tenyek, ezek az akksik nem nagy aramu kisutesre vannak tervezve hanem hosszabb idotartamra kis fogyasztasra, igy tolteni sem nagyon illik oket gyorsabban

Viszont szerintem tuti kaphato hozza valahol nagyobb kapacitasu akksi :)

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#699) viktorhu válasza Necronom (#698) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem szabad fél amperrel tölteni, mert gyorsabban merül használatkor, mint ahogy töltődik. Amúgy bármi más jó lehet. Két amperes töltő (pl. ami a képen van) plusz gyári kábel másfél ampert átenged, ami már teljesen jó. Az akku nem cserélhető, illetve ha szétszeded, akkor se férne bele nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#700) makoss válasza Necronom (#698) üzenetére


makoss
addikt

Azon is agyaltam, hogy kikapcsolt állapotban töltöm, de úgy nem látom a töltöttségi szintet :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.