Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) varmi2 válasza makoss (#400) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azt, hogy mennyire bírja a szállítást, nem tudom, otthon használom. Vettem kijelző védő fóliátrá, de még nem tettem fel, mert van rajta gyári. Míg az jó,addig marad rajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#402) makoss válasza varmi2 (#401) üzenetére


makoss
addikt

Az internet csatlakozást te hogyan oldod meg?
Otthon wi-fi, vagy lehet máshogy is?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#403) varmi2 válasza makoss (#402) üzenetére


varmi2
nagyúr

Otthoni wifin van megoldva az internet elérés. Ha meg majd utazom, akkor a mobilom mobilnete lesz megosztva vele.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#404) viktorhu válasza makoss (#400) üzenetére


viktorhu
veterán

A gyári dokkolós billentyűzettel rendesen be tudod zárni, mint egy laptopot, én úgy szoktam szállítani, így simán bírja, a kijelzővédő fóliát is leszedtem róla, mert úgyis a billentyűzet védi, amikor elrakom.

A külső háttér meg akármekkora lehet, limitálni a micro sd-re szokták - az itt 64 giga, de jól viszi a 128-ast (erről ígértem, hogy ezzel visszatérek még - szóval az utolsó firmware update óta semmi probléma nem volt vele, most már mondhatom, hogy viszi a 128-at).

[ Szerkesztve ]

(#405) makoss válasza varmi2 (#403) üzenetére


makoss
addikt

Otthon én is úgy szeretném.
Ezt a mobilod mobilnetével fesd már ki, mert gondolkodtam én is, hogy nem csak wi-fi-vel kéne, csak nem igen van a tablatbes Sim.
Akkor hogyan? ;)

(#404) viktorhu: Addig jó is, hogy úgy be lehet hajtani csak a gyári billnél az ékezetek hiánya visszatartó erő :(
Mondták itt, hogy át lehetne matricázni, de az hogy néz ki?
Eltérő nagyon a gyári kinézethez képest?
Pont ezt a matricát magyar boltból be lehet szerezni?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#406) varmi2 válasza makoss (#405) üzenetére


varmi2
nagyúr

Minden androidos okostelefon tud hotspot ként működni is Tehát mint egy router, a tablet tud rá wifin csatlakozni, és a mobil adatforgalmát használva megy a net rajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#407) makoss válasza varmi2 (#406) üzenetére


makoss
addikt

Az jó hír!
Tudnál küldeni képet, hogyan néz ki egy átmatricázott gyári billentyűzet a Hi10-hez?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#408) varmi2 válasza makoss (#407) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én nem tudok képet küldeni, hisz a billenyűzet még nincs meg.
Itt van a kollega, aki hírdeti ezeket a matricákat, neki tedd fel a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#409) makoss válasza varmi2 (#408) üzenetére


makoss
addikt

404 hiba

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#410) varmi2 válasza makoss (#409) üzenetére


varmi2
nagyúr

Biztos elbénáztam valamit. Itt

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#411) viktorhu válasza makoss (#405) üzenetére


viktorhu
veterán

Kicsit sem zavaró az eltérő feliratozás. Átváltod magyarra, a legtöbb betűt és jelet ösztönösen megtalálod, egy-kettő lesz, amire kell pár nap, hogy gondolkodás nélkül ráálljon a kezed. Kínai boltból is be lehet szerezni egyébként a matricákat, de nem lesz szükséged rájuk.

(#412) makoss válasza varmi2 (#410) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!

(#411) viktorhu: Megbízható linket tudol?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#413) fabicska válasza makoss (#412) üzenetére


fabicska
aktív tag

Remélem nem baj, hogy én válaszolok, én innen rendeltem: Banggood

Nem tudom másnál jelentkezik-e a probléma itt, hogyha egy bizonyos állásba hátrahajtom benne a tabot, mindenféle jel nélkül leválasztja magát. Mintha kiemelné a csatlakozóból az eszközt. Ezt leszámítva probléma nélkül működik, az ékezetek nekem nem hiányoznak, volt már angol billentyűzetes laptopom, meg vakon is tudok írni ha kell. Ha valakit ez zavar, cseréltesse a matricákat rajta, mert örökké mellé fog ütni :D.

Na dícsértessék

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#414) makoss válasza fabicska (#413) üzenetére


makoss
addikt

Köszi de most nézem, hogy nem csak az ékezetek hiányoznak ha kinagyítom, hanem az elrendezés is más sajnos! :(
Példa: az L után É Á Ű jönne, és ahol ez lenne, csak 2 billentyűt látok :(
És utánna jön az enter.
Továbbnézve: a rendesen a P után meg 2, ezen 3 billentyű.... húú ez nem lesz egyszerű :O
Most azt nem tudom még, hogy minden egyes betűt lehet szoftveresen állítani, vagy egyszerre áll át az egész?
Sosem foglalkoztam ezzel sorry :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#415) fabicska válasza makoss (#414) üzenetére


fabicska
aktív tag

Nekem fel sem tűnik a különbség xDD
Egyszerre használok asztali gépet normál billentyűzettel, tabletet, érintőképernyős billentyűzettel+dokkoló, telefon, és anno angol billes' laptop. Mondjuk szerintem ha tőlem függne, kínai karakteres billentyűzettel is simán adhatnák a Hi10-es dokkolót, azzal sem lenne bajom.
De akinek ilyen problémák is feltűnnek, mint neked, az szerintem ne vegyen ilyet bocsi.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#416) makoss válasza fabicska (#415) üzenetére


makoss
addikt

Háát jó neked ha vakon tudol gépelni, de nekem keresgetni kell a billentyűket, egy újjal ütöm a klaviatúrát. :B
Mindenféleképp át kéne matricázni...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#417) makoss válasza varmi2 (#410) üzenetére


makoss
addikt

Olyat nem kérdeztem még, hogy a win 10-et ha netán újra kéne tenni azt miként lehet megoldani?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#418) varmi2 válasza makoss (#417) üzenetére


varmi2
nagyúr

Na ezt én sem tudom, nem próbáltam még. Sőt, a biosába sem léptem még be, amíg minden jól működik, addig nem piszkálom.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#419) makoss válasza varmi2 (#418) üzenetére


makoss
addikt

Akkor jó kérdést tettem fel. :B
Pedig nem ártana tudni, akármikor beüthet valami hiba... :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#420) varmi2 válasza makoss (#419) üzenetére


varmi2
nagyúr

Beüthet bármikor, ez egyértelmű. De az inkább hardweres hiba lesz, amin az új win nem segít. Nekem nem szoktak a Windowsok meghalni. Eddig még nem volt rá példa, egy asztali gépen sem. Volt, hogy belassult, de ez még inkább az xp idejében volt. Mióta win7-8.1-10 használok lassulás sincs. Max kell havonta egy újra indítás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#421) Balion


Balion
senior tag

Rendeltem egy ilyen tabletet, plusz hozzá tokot, aztán vissza mondtam a tabletet, és rajtam maradt a tok. Szerintetek van esély, hogy megveszi valaki?

(#422) varmi2 válasza Balion (#421) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen tok, tudsz linket mutatni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#423) makoss válasza Balion (#421) üzenetére


makoss
addikt

Miért mondtad vissza a tabletet?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#424) Balion válasza makoss (#423) üzenetére


Balion
senior tag

Elkezdtem meghibásodásokról szóló hozzászólásokat találni külföldi oldalakon, és megijedtem :) nem akartam befürödni vele, mert biztosan nem küldeném vissza az eladónak.

(#425) varmi2 válasza Balion (#424) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nos minden fórumban a hibák vannak túlsúlyban. Akár milyen termékről van szó. Akiknek hiba mentesen működik, azok nem mennek a fórumba. Másfél hete használom, eddig hiba nélküli a cucc.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#426) Balion válasza varmi2 (#425) üzenetére


Balion
senior tag

Ez abszolút igaz. Most már megbántam, hogy nem rendeltem be mégis :)
Örülök, hogy neked jól müxik!

(#427) makoss válasza varmi2 (#425) üzenetére


makoss
addikt

Azért eszembejutnak még kérdések:
Amikor kézhez kaptad a HI10-et, a win10-en kívül volt még rajta valami (szoftver)?
Kellett rajta állítani valamit a normál használathoz?
Vettél hozzá még valamit?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#428) varmi2 válasza makoss (#427) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az office volt még rajta, semmi más. Nem kellett állítani semmit. Illetve, a nyelv angol volt, így le kellett tolteni a magyar csomagot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#429) makoss válasza varmi2 (#428) üzenetére


makoss
addikt

Na az érdekes mert a magyarra szerintem csak át kell állítani nem?
Valamelyik videón még meg is volt, hogy átállítja angolról az oprendszert

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#430) #34365952 válasza makoss (#429) üzenetére


#34365952
törölt tag

Nyelvi csomagot le kell tölteni hozzá. A billentyűzetet és a régiót át tudod lökni magyarra alapból, de a kezelőfelületen az a szövegezést nem cseréli le. A nyelvi csomagot le kell tölteni, felrakni, átállítani, utána újraindítani. Több helyen is át kell állítani mindent magyarra, hogy pl a windows store ne kínai app neveket hozzon (nekem kínai volt minden a tabot alapból, de ikonok alapján el lehet igazodni win10-en).

(#431) #34365952


#34365952
törölt tag

Tablet javítási update: USB-s SPI flasher toolal és IC teszt csipessz segítségével újraflasheltem közvetlenül a BIOS IC-re a BIOS-t, visszaforrasztottam az akksit és most újra működik a tabletem!

(#432) varmi2 válasza makoss (#429) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem tettél még sose angol Windowst az asztali gépedre? Le kell tölteni a magyar csomagot, onnantól már egy kattintás, hogy magyar vagy anfol, vagy bármi más nyelv.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#433) makoss válasza #34365952 (#430) üzenetére


makoss
addikt

Gondolom ezt kell keresni: [link]

(#432) varmi2: Nem, mindig magyar volt. A hideg is kirázott volna tőle!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#434) makoss válasza #34365952 (#430) üzenetére


makoss
addikt

Nagyon remélem nem kínai, mert azt hogyan fordítom le? :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#435) sparks


sparks
senior tag

Sziasztok! Az enyém is megérkezett ma. Vasárnap fizettem ki és ma hozta a DHL. Gearbest EU-s cumó volt, 185 USD plusz szállítás, így kb. 205 USD volt a vége.
Egyelőre dokkolós billentyűzetet nem vettem, van egy Genius 9100-esem. De lehet benevezek egy gyárira, kényelmesebb lehet úgy.
A sorozatszáma ennek már 421512 kezdetű és kék az USB3 port. Minden jónak néz ki, a hátulján van egy pici dudor, szerintem csak kis anyaghiba, emiatt tuti nem küldöm vissza. Még barátkozunk, de így elsőre jónak néz ki, tetszik. :K
Van egy 128 gigás mini pendrájvom, az is szépen megy benne, meg USB-s rádiós egérrel sincs baja.

[ Szerkesztve ]

(#436) #34365952 válasza makoss (#434) üzenetére


#34365952
törölt tag

Windows 10-nél a gépházban mindenhol ikonok vannak, az elrendezés minden nyelven ugyanaz, ha pl egy youtube videó alapján magyarítasz, akkor simán végig tudod követni a műveletet, mindegy milyen nyelvű a rendszer.

(#437) viktorhu


viktorhu
veterán

Megérkezett a HiBook is.

Egyelőre tetszik, bár még nem kezdtem el belakni, mivel szeretnék előtte egy Windows helyreállítást csinálni előtte, hogy a bolt által beállított account eltűnjön, és tiszta telepítéssel induljak.

Van valakinek tapasztalata dual boot esetén ilyennel? Simán rá lehet ereszteni a Windowsból a "Reset this PC" opciót, vagy ez a dual boot miatt bekavarhat?

(#438) benjoe1 válasza viktorhu (#437) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Amíg nem tudsz letölteni egy gyári win rendszert a chuwi oldaláról, én nem nagyon piszkálnám.

A Hi10 billentyűzet kompatibilis a HiBookal? Gondolom nem...
Várjuk a tapasztalataidat, pl. töltés használat közben, képminőség Hi10-hez viszonyítva, fényerő, Android rendszer tapasztalatok, anyaghasználat és melegedés...

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#439) viktorhu válasza benjoe1 (#438) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kompatibilis a billentyűzet, másképp illeszkedik a dokkoló, meg kinézetben sem passzolnának egymáshoz, tényleg szebb lett az új a fémes-vékonyított megjelenésével.

Arra gyanakszom, hogy nem készül ezekhez gyárilag EU töltő, és azok a boltok, akik olyat küldtek, valami olcsó vacakot raktak a gyári helyére - nekem mindkettőhöz kínai (amerikai típusú) töltőt küldtek adapterrel, azzal a Hi10-nél nem volt probléma. A mostaninak nem tudtam kipróbálni a töltőjét, mert rövid USB C kábelt adtak hozzá, úgyhogy a "madzagos" orico usb töltőmmel töltöm most.

Ami elsőre plusz: igényesebb anyaghasználat, szebb kivitelezés. Hangot még nem tudtam kipróbálni.
Az android 5.1 is jó rajta, a kínai appokat le lehet szedni. A billentyűzet nagyon jól sikerült. A droidon is jól használható magyarra állítva a billentyűzet, power pointot szerkesztettem benne.

Van fényszenzora, vagyis van adaptív fényerő.

Mínusz lehet, hogy a vékonyabb kialakítás miatt full USB csak a billentyűzeten van, ill. az USB C, aminek még nem látom a konkrét előnyét (pl. nem gyorstöltős, 5V 3A a töltője).

Droidon 9 giga körül van a szabad hely, Windowson 32 giga, összesen 9,72 gigának mutatja az android a droidos partíciót és 44,1-nek Win alatt a C: meghajtót.

(#440) makoss válasza #34365952 (#436) üzenetére


makoss
addikt

Tegnap a topik elején a Téma összefoglalóban vettem észre már elég későn mielőtt elzártam a gépet:
Ezzel a beállítással megy?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#441) varmi2 válasza makoss (#440) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen így kell magyarra változtatni a nyelvet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#442) makoss válasza varmi2 (#441) üzenetére


makoss
addikt

Ok. Köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#443) makoss válasza varmi2 (#441) üzenetére


makoss
addikt

A billentyűzet oldalán mi az az USB bemenet?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#444) varmi2 válasza makoss (#443) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egy + usb port, semmi több.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#445) makoss válasza varmi2 (#444) üzenetére


makoss
addikt

Aha.
És az áramot a tabból kapja a bill?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#446) fabicska válasza makoss (#445) üzenetére


fabicska
aktív tag

Igen. De a billentyűzet USB-je nem teljes értékű (5V 2A), külső vinyót nem képes meghajtani például. Egeret csatlakoztatni pont jó hozzá.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#447) makoss válasza fabicska (#446) üzenetére


makoss
addikt

Na az jó! :K :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#448) dipeti


dipeti
senior tag

Hogyha én nem akarok dualboot-ot, sőt igazából androidot sem, akkor a Hi10 jobb választás, mint a Hibook?
Honnan érdemes rendelni, hogy legolcsóbban kijöjjön? :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#449) varmi2 válasza dipeti (#448) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én innen vettem, a kuponkóddal, ami írva van, összesen 163 dollár volt.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#450) Balion


Balion
senior tag

Talán nem számít kereskedésnek, ha megemlítem, hogy beszerzési áron oda adnám valakinek a chuwi hi 10 tokomat, mivel a tabletet nem vettem meg végül, csak a tokját. Ő lenne az

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.