Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Én eddig nagyon szerettem a HiBookot, de most 3 hónap használat után elő jött a wifigond... Eddig szomszéd szobában vasbeton fal mögött is tudtam 720p filmet streamelni, most már a router mellett fél méterre se képes folyamatosan játszani semmit, wifi jelerősség is minimumon van mindkét rendszer esetén. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy milyen körülmény változott, hiszen eddig semmi gondja nem volt... Milyen beállítás befolyásolhatja?

(#1152) Lizardman válasza bekes.andras (#1145) üzenetére


Lizardman
tag

Nem igazán tudom mit néztem be, de te biztosan jobban tudod. Én ezért vettem, mert a munkám miatt kellett 2-3 program miatt egy új laptop, ami minél kisebb (a többi, mint például, hogy alapból tablet, dual os, stb. már csak hab volt a tortán). Néha filmezek-sorozatozok rajta, és hogy ne legyen gond a tárhely, pont ezért van folyamatosan bedugva egy 128Gb-os Pendrive, hogy ha BÁRHOVA viszem, ne legyen probléma semmi. Hisz ez alapból egy hordozható eszköznek lett tervezve, nemdebár?

Van Wifi-m, de NAS nincs, és nem is tervezek beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#1153) Nouby válasza viktorhu (#1150) üzenetére


Nouby
csendes tag

A kapott USB type C-vel töltöm szóval a brick lehet a gagyi. Próbáltam keresni eredetit de nem találtam rendelhetőt.

Van valami ötleted honnan lehet beszerezni vagy milyet érdemes ha már azt nem lehet?

1000 hála!

(#1154) viktorhu válasza Nouby (#1153) üzenetére


viktorhu
veterán

Annak idején sokat kísérleteztünk a fórumon, én is méricskéltem rendesen.

Ez a töltő vált be legjobban nekem (ezt hordom magammal mindig, aztán munkában erről töltöm a chuwit meg a mobilt és mást is ha kell):

https://www.aliexpress.com/item/ORICO-DCV-4U-20W-4-Port-USB-Charger-with-Fast-Charging-Technology-for-Your-Phone-Tablet/32507257881.html?spm=2114.13010608.0.0.HBZar5

Van még egy ötletem. Mi az elején kicsináltuk az USB C csatlakozót. Leraktam az ágyra tölteni a tabletet, a feleségem meg áttette a székre, ahol már feszült a kábel. Azóta a gyári kábellel nem is tudom tölteni, egy HAMA USB-C kábelt vettem a Media Marktban, ami sokkal vaskosabb (a csatlakozó rész is kicsit robusztusabb), mint a gyári. A chuwit csak azzal a kábellel tudom rendesen tölteni, máshoz nem is használom a kábelt, mert nem akarom kitágítani a telefon USB C csatlakozóját :) Minden más kábel elmozdul benne, de ha benne is marad, nem tölt rendesen. Ezt még megnézheted, hogy ha megmozgatod a gyári kábelt, akkor akadozik-e az érintkezés.

[ Szerkesztve ]

(#1155) Nouby válasza viktorhu (#1154) üzenetére


Nouby
csendes tag

Köszi! Egyet berendelek, hátha.

(#1156) gabeszakem77


gabeszakem77
csendes tag

Sziasztok! Beruháztam én is hi10 pro -ra (gyerekeknek karácsonyi ajándék.) Az első használatok után kiderült, hogy folyamatosan lefagy a készülék remix os alatt. A gyerekek nem tudnak rajta játszani.

Fórumok olvasása és internet búvárkodás után arra a következtetésre jutottam, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal, a Chuwi lesza**ja hogy mi a helyzet veled és a tableteddel.

A probléma megszűnt, miután bekapcsoltam a biosba a gfx boost-ot, és felraktam a twrp-t, és a CyanogenMod 13 (Android 6.0.1) for Chuwi Vi10 Plus, Hi10 Plus, Hi10 Pro, Hibook Pro & Hi12 androisot. (A cm12.1 -el nem lett jó).

Ha valakinek hasonló problémája van akkor itt érhető el a telepítés menete: [link]

(#1157) mobilizmo válasza gabeszakem77 (#1156) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hatalmas köszönet!
Nálunk (asszonynak vettem) ugyan egyelőre nem volt probléma a Remix alatt, igaz nem is nagyon próbálgattuk, csak a Win10-et. De ránézésre nem tetszik, nem eléggé Android, így már keresgéltem CM-et, de eddig nem találtam.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1158) bekes.andras válasza Lizardman (#1152) üzenetére


bekes.andras
tag

... úgy kezdted, hogy egyik sincs, ebből arra a következtetésre jutottam, hogy se Wi-Fi, se NAS. Márpedig ez az eszköz Wi-Fi nélkül nem sokat ér. Laptop helyett sem ajánlanám, de ha ez elég a munkádhoz, akkor hajrá. :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1159) bekes.andras válasza gabeszakem77 (#1156) üzenetére


bekes.andras
tag

... jó tudni, hogy ilyen is van. Köszönöm!

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1160) hrvp válasza gabeszakem77 (#1156) üzenetére


hrvp
aktív tag

Szemeztem már vele egy ideje, de most a hsz-eden felbuzdulva én is felraktam. Nekem Hi10 Plus-om van, Vi10-ként azonosítja a tabletet. Remix nekem egyáltalán nem jött be, ez érzésre sokkal jobb, gyorsabbnak tűnik és nekem kényelmesebb is a sima Android.

Egy gondom van vele, hogy az egyik játék ami miatt az Androidot használom PlayStore-ban már nem kompatibilisként jelenik meg, átmásoltam az apk-t, felment, el is indul, értesítések jönnek, viszont fekete az egész.

Nem teljesen értem mivel lehet gondja.

Valaki aki Remix-el vagy stock androiddal használja a Hi10 Plust egy build.prop-ot tudna küldeni?

(#1161) hrvp válasza hrvp (#1160) üzenetére


hrvp
aktív tag

Már nem tudom szerkeszteni: hivatalos oldalról letöltött apk-val "frissítve" már jó.

Bekapcsoltam én is a gfx boost-ot, illetve ram órajelet 1600-ra állítottam, kíváncsi leszek mennyire észrevehető a különbség.

(#1162) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Használ valaki USB 2.0-ás vagy USB 3.0-ás külső 2,5"-os vinyót a Chuwi Hi10 tabhoz?
Y kábellel van rákötve, vagy csak sima USB kábellel?
Azért kérdem, mert nállam folyamatosan rajta kell lennie a konnektoron miközben használom a vinyót.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1163) gabeszakem77 válasza makoss (#1162) üzenetére


gabeszakem77
csendes tag

Én a helyedben használnék egy saját tápos usb hub-ot. Mondjuk egy ilyet: [link]

(#1164) viktorhu válasza makoss (#1162) üzenetére


viktorhu
veterán

Y kábellel, és az y másik ágát töltőbe érdemes bedugni, nem a gépbe.

(#1165) makoss válasza gabeszakem77 (#1163) üzenetére


makoss
addikt

És ezt, hogy? Gondolom ez egy aktív USB 3.0-ás elosztó.
Egy ilyen legyen a tab és a vinyó közzé dugva?

(#1164) viktorhu: Milyen töltőbe?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1166) viktorhu válasza makoss (#1165) üzenetére


viktorhu
veterán

Akármilyen usb töltőbe.

(#1167) mobilizmo válasza mobilizmo (#1157) üzenetére


mobilizmo
addikt

Tök könnyen ment TWRP és CM13 telepítés (jó mondjuk van tapasztalatom bőven). CM tetszik, akkuidőt majd kitapasztaljuk. Jó lenne CM14.1 is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1168) Lizardman válasza bekes.andras (#1158) üzenetére


Lizardman
tag

4Gb RAM azért elég jó pár dologra, főleg tényleg ami nekem kell. :)

(#1169) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Próbálkozott már valaki csak win-es hi10 teljes rendszermentésével? A belakott rendszert szeretném lementeni gixer esetére. Mivel érdemes megoldani?

(#1170) Bear válasza senki11 (#1169) üzenetére


Bear
aktív tag

Menteni mentettem már dual-t a Macrium programmal. Visszatölteni még nem kellett...

(#1171) senki11 válasza Bear (#1170) üzenetére


senki11
aktív tag

Ezt nem ismerem, de lehet teszek vele egy próbát, vagy még körbe nézek mik a lehetőségek. Elvileg minden uefit tudó alkalmazásnak le kellene tudnia menteni. Anno acronist használtam win alatt.

(#1172) Bear válasza senki11 (#1171) üzenetére


Bear
aktív tag

Ez egy kiváló program, asztali gépen használom... itt van egy kis összefoglaló a témában.

(#1173) senki11 válasza Bear (#1172) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi a tippet! :R Már a kiváló eredmény miatt is teszek vele egy próbát. Jó dolog, hogy ingyenes.

(#1174) Gregorg


Gregorg
tag

Ma erkezett meg hi 10 plus, 8350es procival. Nagyon meg vagyok vele elegedve.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#1175) Gregorg


Gregorg
tag

Próbáltam a TV GO alkalamazást elindítani, nem sikerült persze, utána olvastam, igen szűk a támogatott eszközök köre. Valakinek van tippje, hogyan lehet elindítani? Írták, hogy device nevet lehet átírni valahol, de nem tudom hogyan.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#1176) Capella válasza Gregorg (#1175) üzenetére


Capella
senior tag

Hmm, a TV GO ugyanazt a hibakódot adja a Chuwin, mint a mobiltelefonomon.
A mobilnál egy ideig, pontosabban egy bizonyos verzióig jó volt, utána rootolt eszközön már nem ment szerzői jogi probléma miatti tiltás okán. A RootCloak sem oldotta meg. Egy ideig frissítés nélkül használtam a korábbi verziójú appot, de úgy emlékszem egyszer csak azzal már nem is lehetett csatlakozni, ezért frissítettem, persze a TV adást nem lehetett utána lejátszani. Beletörődtem, egyébként is csak elvétve használtam, opciónak volt jó inkább.
A hibaüzenet miatt gondoltam, hogy itt is valami hasonló ok lesz, bár a Chuwi nem rootolt nálam. Feltételeztem, hogy valahogy rosszul detektál az ellenőrző rutinjuk, vagy a jó ég tudja. Ez egy újabb info nekem, hogy valamit "csak" át kellene írni és jól működne.

(#1177) Capella válasza Capella (#1176) üzenetére


Capella
senior tag

Megnéztem a kompatibilitási listát. Eleve azt írják, hogy 3.0 Androidtól jó a cucc, funkcionalitásban lehet eltérés. Ezek szerint van. :P :(((
A listában a Chuwi persze nincs benne, de a telefonom igen. Igaz, hogy Android 4.4.2-t írnak hozzá, én meg szándékosan nem frissítettem a 4.3-at, ezért meg nem is fogom.
Azért úgy sejtem, inkább a root lesz ott a probléma, nem a Jelly Bean. :U

(#1178) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

A HiBookba lehet valahogy mobilkartyat, netes kartyat belevarazsolni?
Okes, hogy usb stick, de baromira butan nez ki a lelogo madzagokkal :)
Valakinek valami otlet?

Koszi!
Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1179) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Kínai tabletet keresve (70% net és média, 30% játék, ide értve pár régebbi win-es játékot is) találtam rá a következő termékekre: Chuwi HI10 Plus, HI12, HIBOOK Pro. HI10 Plus-tól amiatt ódzkodom, mivel a Remix OS nem nyerte el tetszésemet és nincs kedvem egyből azzal kezdeni, hogy custom rom-okat dobálok fel a tabletre, a HI12 pedig nem kapható EU-s raktárban. Érdeklődnék, mennyire jó választás előzőek alternatívájaként a HIBOOK Pro. [A készülékek között alapvetően a felbontásban van különbség, azt viszont nem tudom, hogy a Hibook Pro relatíve magas 2560x1600 felbontásához mennyire elegendő a 8000mAH-s akksi (a HI12-be a 2160x1440-es felbontáshoz pl. 11000maH-s akksi került)].

Előre is köszi az infókat!

(#1180) mobilizmo válasza bladesks007 (#1179) üzenetére


mobilizmo
addikt

Körülbelül negyed óra alatt cseréltem a Remix-et CM13-ra. Ez szerintem ne tartson vissza.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1181) Nouby válasza bladesks007 (#1179) üzenetére


Nouby
csendes tag

Az én Z8350-esem már 5.1-el jött Remix OS helyett, elég közel van a stockhoz.

(#1182) bladesks007 válasza Nouby (#1181) üzenetére


bladesks007
tag

Melyik oldalról rendelted? A teljes műanyag ház/fémház kérdéskör: van-e alapból hátulütője Wi-Fi-re (/jelerősségre) nézve a fémházas kivitelnek, vagy ez csak rosszul összerakott fémházas tableteknél jelenthet problémát? (Ha jól látom, a HI10 = műanyag, a HI10 pro és plus = fémházas).

[ Szerkesztve ]

(#1183) pokers válasza bladesks007 (#1182) üzenetére


pokers
senior tag

Nekem van kettő Hi10Plus, és egyiknél sem jelent problémát a fémház.
A sok szomszéd wifije már annál inkább probléma, overcrowded az n, így nem is tudom a tableten hozni az előfizetésem max sávszélességét az interferencia miatt.

(#1184) Nouby válasza bladesks007 (#1182) üzenetére


Nouby
csendes tag

Gearbestről rendeltem Nov 15 környékén.

(#1185) Nouby


Nouby
csendes tag

Csak hogy élvezzem a tabletem:

Másnak is előjött már a MicroSD hiba?

Eddig kezelte a Win a kártyát mostmár nem. Device manager feldobja hogy valami bele lett dugva majd semmire sem reagál. Amit találtam a neten az uninstall és update sem oldotta meg.

Van tippetek mit csináljak ezzel a hulladékkal?

[ Szerkesztve ]

(#1186) viktorhu válasza Nouby (#1185) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem teljesen meghalt az sd olvasóm - se win, se droid alatt nem olvas be semmilyen kártyát.

(#1187) bladesks007 válasza viktorhu (#1186) üzenetére


bladesks007
tag

Kezdek elbizonytalanodni a tekintetben, hogy én biztosan Chuwi tabletet akarok-e vásárolni...

(#1188) Gregorg válasza Capella (#1176) üzenetére


Gregorg
tag

Azt olvastam, hogy rootolas utan a build.prop- an atirjak a ne et. Alamilyen tamogatott eszkoz nevere es az app indulni fog.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#1189) fireman123 válasza bladesks007 (#1187) üzenetére


fireman123
őstag

Előbb-utóbb venni szeretnék egy 10"-os androidos tabletet (netre, médiára) és egy ideje olvasgatom már a kínai tabletek (teclast, chuwi, onda, cube) topicjait is, .....arra kellett rájönnöm, hogy mindegyiknek van vagy lesz valami nyűgje előbb-utóbb (chuwi microsd hiba, teclastoknál wifi hiba ....stb.) :( , így elgondolkodtató, hogy be merjek-e kínai rendelést vállalni, mivel a gariztatásuk eléggé necces, vagy kössek kompromisszumot és vegyek Mo.-on ugyanannyiért gyengébb hardverrel (pl. Z300M), de garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#1190) Necronom


Necronom
senior tag

Nlami a HiBook semmi problemaval nem kuszkodik
Jol megy a wifi, jol megy a kartyaolvasoja, sot meg wifi hotspotot is csinaltam belole es 50-60 meterig szuperjo volt (egy nagy teremben rc versenyt rendeztem)
Mindemellett kivetito van radugva, szoval azert van hasznalva rendesen
Ez egy tab...nalam teszi a dolgat, 101% meg vagyok vele elegedve....en vettem hozza a sajat billentyujet, abba volt a wifis stcik...azert is kerdeztem, hogy okes tudom, nem ismeri fel a telo kartyakat, nincs benne se G3 se G4, csak hatha tud ra valaki valami okossagot, hiszen nincs mindig noteszgepkent hasznalva es azert olyenkor is szuper lenne ha lenne rajta mobilnet

A media is jo rajta, filmezni is szoktunk vele ebedidoben (ha van a helyszinen wifi) van egy kis VPN szerverem idehaza, azon tarolok media tartalmakat es igy a netrol barhonnan hozzaferek a zeneimhez filmjeimhez
Meg sosem mondott csodot a HiBook
Termesztesen van mikor megviccel es nem akar csatlakozni a neourouter serverhez, de 2 perc utan mar megy.....valszeg a w10 meg olyenkor nincs keszen valamivel, ez csak bekapcsolaskor van...de utana fix es a stibil a wifi is..FHD siman jon az otthoni serveremrol (otthon digi UP 20Mb/s)

Nem tudom ki mire szeretne ezt a kis tabot hasznalni, de egyertelmuen nem helyettesithet egy bika notebookot vagy egy asztali gepet ...bar komolyen mondom, hogy csomo dolog jobban megy rajta mint az asztalimon :)
Amire ez ki van talalva arra szuper

Az akksi idovel sincs bajom....6 ora siman megy normal hasznalat melett, tobb 4 orat ment ugy, hogy o volt a wifi hotspot...nekem ez is elegseges..a gyari toltojet hasznalom (vennem kellett hozza egy filleres eu szabvanyu halozati dugaljat)
A feltoltes 3-3.5 ora hasznlat kozben!! cca 20%-rol

Szeretnek rola rosszakat irni, de nem tudok :) Nem hiszem, hogy csak en vagyok ezzel megelegedve es mindenki mas nem .....Ez nem egy szar kinai bovli ....

Sorry ha hosszu voltam...
Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1191) fireman123


fireman123
őstag

A Chuwi Hi10 Ultrabook Tablet PC - WINDOWS 10 + ANDROID 5.1 + EU PLUG BLACK ] háza fém vagy műanyag? ....használja valaki ezt a változatot? ....milyen tapasztalatai vannak vele?

[ Szerkesztve ]

(#1192) mobilizmo válasza fireman123 (#1191) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez szerintem műanyag. Gondolkodtam az enyém miben különbözik, merthogy ugyanez a proci, RAM-ROM, dual boot, stb... csak Hi10 Pro-nak hívják és hát fémház. Gyorsan lokalizáltam a Windowst, lecseréltem a Remix-et CM13-ra. Hiba nélkül működik, jó kis kütyü. Én is GB-n vettem novemberben néhány dollárral többért (<180$), de jött rá még 18 kHuf Áfa + Vám költség.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1193) viktorhu válasza mobilizmo (#1192) üzenetére


viktorhu
veterán

Műanyag, igen. A hi10 a műanyag, a hibook (későbbi nevén hi10 pro) meg a fém változat.

(#1194) fireman123 válasza mobilizmo (#1192) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót.

(#1195) Nouby válasza Necronom (#1190) üzenetére


Nouby
csendes tag

Szerintem kecskét áldoztál mert ahogy nekem lejött ez szerencse kérdése.

Eddig ismert típushibák:
- WiFi meghal
- Micro SD meghal
- 3.5mm jack kontakt hiba

Senki sem mondta hogy helyettesít bármit. Nekem egy FHD 8'-10' tablet kellett amivel tudok filmet/sorozatot nézni, youtubeozni.

Jelenleg a Micro SD hibám csak win szoftver hiba vagy megoldódik magától vagy nem, de a jack már nálam is recseg ha a tabletet kézben tartom 1 hónap (!) után. Ebből következik hogy a fentiek egyikére sem jó/nem lesz jó.

Úgy érzem nem csak az OS szempontjából hanem rendelés szempontjából is 2 az 1ben a dolog. Nem csak hogy új tabletet de új hobbit is szereztem.

(#1196) Capella válasza Gregorg (#1188) üzenetére


Capella
senior tag

Ahogy most rákerestem, az van, hogy rootolt készüléken írja át a csávó a build.prop-ban a készülék típusát olyanra, amit támogat a TV GO, majd unrootolja, és így már működik a TV GO, elmondás szerint.
Tehát ez rootolt készülékre azért nem megoldás, mert ott rootoltan eleve nem megy. Nálam meg azért sem megoldás, mert nem a készülék típussal van gond, az rendben lenne, korábban működött is, hanem valószínűleg a roottal.
Azelőtt kiírta a telefonon minőségbiztosítási blablát, most már csak az van, hogy hiba történt a lejátszás során, próbálja újra betölteni a filmet, [-2113929208,0] hiba.
Kábé ugyanezt a hibakódot írja a Chuwi Hi10-en is, bájtonként azért nem hasonlítottam össze. ;)

Na most a Chuwin megoldás lehetne, ha az, hogy átírod a build.prop-ban a készülék típusát. Ehhez rootolni kellene, majd unrootolni. Azután vagy jó lesz, vagy nem.

(#1197) Capella válasza Capella (#1196) üzenetére


Capella
senior tag

Ja, azt kihagytam, hogy valójában úgy tűnik mégis dolgozna, mert az említett hibaüzi kód után kiírja azt is, hogy Töltés, meg hogy a következő műsor a nyugalom megzavarására alkalmas ... stb. blaba, szóval dolgozna szerencsétlen, csak elakad a letöltés már az elején.
Az igaz, hogy régen ha a root miatt állt le, akkor nem volt ez a nyugalom megzavarása szöveg, csak akkor, amikor rendesen elindult a rootra nem érzékeny régebbi app verzióval.
Ennyiben talán lehetnék szkeptikus is, hogy a root miatt.

(#1198) bach66


bach66
tag

Üdv!

Akinek Hi10 PLUS van,
és rendelt hozzá eredeti billentyűzetes tokot (dokkolós), meg tudná írni, hogy mennyire jó az a billentyűzet (és tapipad)? Többet írnék rajta (fordítások), nem csak emaileket stb.

Tehát mennyire kényelmes írni rajta, ill. az ékezetes betűknek megvan a saját billentyűjük? Vagy pl. a hosszú í hogyan érhető el? (Nyilván nincs külön billentyűje)
Honnan lehet hozzá matricát kapni?

Gondolkozom egy ilyen beszerzésén, bár van egy nagyon jó kis bluetooth-os Rapoo billentyűzetem magyar kiosztással, és vezeték nélküli egeret is sikerült csatlakoztatnom, de azért egyszerűbb lenne a billentyűzetes tok, ha az jó.

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

[ Szerkesztve ]

(#1199) Motaba78 válasza bach66 (#1198) üzenetére


Motaba78
őstag

Szia

Nekem HI10 PRo van, nem sokban különbözik a kettő billenytűzet terén, ebben tudok segíteni.

A pro-hoz kapott billenytűzet teljesen jó, gépelést kicsit szokni kell, mert ugye nem 100% nagyságú, a tapipad nekem teljesen használható, meglehet szokni a gépelést rajta.
Matricát kapni, szinte mindegyik számtech-kel kapcsolatos boltban kapni kb500 forint, pl, ipon, aqua, edigital...

A kódokkal kapcsolatban.

A billentyűzet nincs tokban, én ezt egy neoprén tokkal oldottam meg, billentyűzettel együtt elfér benne.

[ Szerkesztve ]

(#1200) viktorhu válasza bach66 (#1198) üzenetére


viktorhu
veterán

Alt gr + j = í, alt gr + i = Í. Annyira ráállt a kezem, hogy teljes magyar billentyűzeten is így szoktam most már beírni. A matrica felesleges, ha kipróbálod, rájössz, hogy úgyis fejből tudod, hogy mi hol van.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.