Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) viktorhu válasza togvau (#1900) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez a billentyűzet nagyon megéri a 40 dollárt, ha rendesen laptopként akarod használni a gépet.

(#1902) Donki Hóte válasza viktorhu (#1901) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Itt korábban egy olvtárs nagyon pórul járt egy ilyen billentyűzettel, kontakthibás volt és hol működött, hol nem :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1903) viktorhu válasza Donki Hóte (#1902) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem két gyári billentyűzetem van, egy hibook és egy hi10, mindkettő tökéletes laptoppá teszi a hozzá tartozó gépet, ellensúly is van benne, hogy ne boruljon, megtartja stabilan a tabletet, így szabadon állítható a kijelző pozíciója, mágneses csatlakozás, lecsukást érzékeli. Szóval csak ezzel lesz teljes értékű a gép, de ha valaki spórolni akar, az vehet egy bluetooth billentyűzetet tablet tokkal, párezer forinttal kevesebb lesz, de a használhatóság is csökken annyit.

(#1904) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Mekkora micro SD kártyát tud kezelni max a Chuwi HI10? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1905) viktorhu válasza makoss (#1904) üzenetére


viktorhu
veterán

Én 128-asat használtam benne.

(#1906) makoss válasza viktorhu (#1905) üzenetére


makoss
addikt

Rendben, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1907) togvau válasza viktorhu (#1901) üzenetére


togvau
senior tag

attól még nem éri meg. Egy usb-s billentyűzet kb 1500 forintba kerül már vagy 15 éve, ez pedig ugyan az, csak kisebb méretben kevesebb billentyűvel, meg egy pár száz forintos touchpaddal, és egy 50 forintos normál méretű USB kivezetéssel, aminek szép profittal együtt is kb 3000 forint lenne a reális ára. Ehelyett 12 ezerért adják.

hitler, sztálin, micro usb

(#1908) Fateys


Fateys
tag

Sziasztok.
Kihasználatlanság miatt eladnám a chuwi hi10 plusomat, a hozzá való mágneses, touchpados billentyűzettel együtt. Szinte új a tablet és a billentyűzet is. Tökéletesen működik. Se karc, se semmi használati nyom rajta.
Szerintetek 57K reális érte így egybe?

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#1909) togvau válasza Fateys (#1908) üzenetére


togvau
senior tag

Nem valószínű. Ennyiért újat kapni kb.

hitler, sztálin, micro usb

(#1910) Fateys válasza togvau (#1909) üzenetére


Fateys
tag

Újat? 12 ezres billentyűzettel együtt? A hi10 plus én úgy láttam, hogy 60 körül van billentyűzet nélkül.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#1911) benjoe1 válasza togvau (#1907) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Neked nem éri meg, másnak pedig igen. Szerintem nem lehet összehasonlítani egy külső usb-s billentyűzettel, hiszen ahogy a kolléga leírta korábban, egy mini notebookot kapsz így. Tudod asztalon, ölben... használni úgy, hogy nem kell fognod vagy mással kitámasztanod magát a tabletet. Nyilván vannak hátrányai: a méretéből kifolyólag nem túl nagyok a billentyűk, hiányzik a hosszú í betű (tudom, alt+j), nincs magyar kiosztás (tudom, fel lehet matricázni, de tudok 10 ujjal "vakon" gépelni), a touchpad sem túl nagy, elég hangosan kattognak a toucpad gombok (legalább is az enyémen, igaz nagyon ritkán használom a gombokat).
Ja, és nálam is "kilötyekesedett" kb. 1,5 év után, tehát van holtjátéka a tabletnek, ha a billentyűzethez csatlakoztatom. Emiatt ha az ölemben van a gép és megmozdul, akkor képes lecsatlakozni.

Ettől függetlenül leírom a több mint két éves tapasztalatom. Elég rég vettem a tabletet, 2016.01.25-én érkezett. Még v200-as verzió, utána jött nem sokkal a billentyűzet. Egyszer nem indult el, vettem pár dollárért usb BIOS flashert csipesszel, újra flasheltem, azóta jó. Én gyakorlatilag az asztali gépem helyett használom, azt neki is adtam a keresztlányomnak. Asztalon külső monitorral használom vagy a saját kijelzőjével, csak ritkán tablet üzemmódban. Igaz néha kicsit lassú pl. chrome sok ablakos böngészésnél, de összességében amire használom (net, office), arra megfelelő, mindezt az asztali géphez képest hangtalanul. Egyedüli bosszantó dolog, hogy külső merevlemezt rádugva kell neki a tápellátás, különben kikapcsol. Rendeltem ugyan egy másik akkut hozzá, de azóta se cseréltettem ki. Külső vinyóval úgyis csak asztalon használom, akkor meg a töltőt be tudom dugni előtte. SD kártyát nem használok vele. Jó lett volna kipróbálni androiddal, de nincs rá normális megoldás.

Más. Tudtok ajánlani itthonról normális áron beszerehető puha tokot, amibe a gyári bill.+tablet belefér?

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#1912) mobilizmo válasza togvau (#1907) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát ez nem 3.000 Ft-os, normális minőségi darab. A 12.000 nyilván sok érte, de gondolom te sem szeretsz ingyen dolgozni, mindenki meg akarja kapni a saját munkája értékét.Nekünk van ilyen és azt gondolom meg tudom ítélni megérte-e a pénzt amit kifizettem érte. És valóban (valaki írta néhány sorral fentebb), teljes értékű noti lesz ezzel a Chuwi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1913) togvau válasza benjoe1 (#1911) üzenetére


togvau
senior tag

Nem kapok mini notebookot, csak egy 2000 forintba kerülő gyártási költségű, semmi extra billentyűzetet. A lényeget sokkal több pénzért adják.

hitler, sztálin, micro usb

(#1914) mobilizmo válasza togvau (#1913) üzenetére


mobilizmo
addikt

Akkor vedd azt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1915) direwolf válasza togvau (#1913) üzenetére


direwolf
őstag

Nem 12e, hanem 8e Ft: [link] Mindig van ennyiér. Amúgy nem értem mit nyafogsz, ez egy méretben, színben, funkcionalitásban hozzá passzoló cucc. Mutass egy gyártót aki olcsóbban adja a saját kiegészítőit. Nyávoghatsz mennyi az előállítási költség, de ilyen ez a popszakma... :U

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1916) mobilizmo válasza direwolf (#1915) üzenetére


mobilizmo
addikt

Amúgy meg amellett, hogy tudjuk (?) mennyi egy termék előállítási költsége, azt is tudjuk valójában egy csomó más költség is csapódik rá, teljesen jogosan. Senki sem szeret ingyen másnak dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1917) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ezt a micro SD kártyát ti hogyan teszitek bele, illetve mennyire?
Mert szerintem ahogyan kellene úgy kiesik :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1918) makoss válasza makoss (#1917) üzenetére


makoss
addikt

Valaki segítsen már, ahogy helyesen bemenne kattanásra érzékeli mint más SD kártyák de megnéztem ki is esik belőle :F
Pendriveal megy, de simán nem :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1919) Tityahome válasza makoss (#1918) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Ha kattan is és a rendszer érzékeli is és mégis kiesik akkor a kártyafoglalat hibás.

(#1920) makoss válasza Tityahome (#1919) üzenetére


makoss
addikt

Akkor szervíz lesz, köszi.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1921) superg


superg
senior tag

Én egy ilyen tollat vettem hozzá [link] ,ezzel remekül együtt működik.Igaz ez a toll szinte mindegyik telefonnal,tabbal szépen működik.
Látom a billentyűzetről volt szó ,nekem van egy ilyen dokkolós ,nehéz és fekete én nem használom, el is adnám de az eddigi gazdája szerint nem működik 100%-osan néha mintha kontakt hibás lenne

[ Szerkesztve ]

(#1922) Necronom válasza superg (#1921) üzenetére


Necronom
senior tag

A billentyurol nemi sajat tapasztalat
Igen, neha contact hibas a csatlakozo - de miert? mert altalaban csak itthon hasznalom igy, ha viszem magammal a tabot, van hogy nincs szukseg a billentyure, igy az marad...
Egy leveheto, erintkezos dolgorol van szo...neha meg kell pucevalni a tuskeket es a csatlakozasi feluletet
Kesz, pont olyan mint ujkoraban, van contact, nincs bibi :)
Teny: de szerintem a frankot barki meg tudja mondani, hogy igen, jo lenne ha lenne benne +akksi, igen jo lenne ha lenne hozza +toltesi lehetoseg meg meg a kiskutya farka is jo lenne bele :)

Siman megeri az arat, passzol a tabhoz, jol neznek ki egyutt, jo a touchpadja mind funkcionalisan, mind mukodesben, jok a billenyuk a kis merete ellenere is jol lehet rajta dolgozni
Masok meg csak azert fizetnek nem keves osszegeket, hogy jol nez ki....hat ez azert attol sokkal tobb

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1923) boken


boken
senior tag

Sziasztok, én is csatlakoznék ismét egy H10 Pus-al, Gearbestről ,sikerült akcióban kifogni, billentyűzettel együtt 196 Dollár volt.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#1924) Necronom válasza boken (#1923) üzenetére


Necronom
senior tag

:C

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1925) boken


boken
senior tag

El is kiabálhattam a dolgot, droid hibátlan, viszont a Windowsnál meg adom a jelszavam ki írja hogy welcome majd amikor elkezdeni betölteni az oldalt eltünik minden és csak azt látom hogy világit a kijelző.
Első bekapcsolásnál nem volt semmi gond, csak utána kikapcsoltam és most nem mutat semmit.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#1926) Necronom válasza boken (#1925) üzenetére


Necronom
senior tag

Toltore tedd mindenkepp!

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1927) boken válasza Necronom (#1926) üzenetére


boken
senior tag

Köszönöm, igen már azon van, megy már a win is rajta.
Szeretem nagyon, volt már régebben, eladtam vettem egy Chuwi lapbookot, de nem használom ki igy lett újra ez 😁

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#1928) Necronom válasza boken (#1927) üzenetére


Necronom
senior tag

No tessek, en meg lapbookot szeretnek :K

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1929) boken válasza Necronom (#1928) üzenetére


boken
senior tag

aprón fent van.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#1930) Necronom válasza boken (#1929) üzenetére


Necronom
senior tag

Megtalaltam, szuper aron van, de ahhoz elobb el kellene passzoljam a notebookom :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1931) eladohardver


eladohardver
őstag

Hali! -Telepítsük a TWRP-t: fastboot flash recovery recovery-twrp3020-cht_cr_mrd_w-Hi10Pro.img <ENTER>

Nálam utána valami partíciós problémára hivatkozik és nem telepíti :( OEM unlock előtte meg volt..

8350
hi10 plus

what now :F

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1932) mobilizmo válasza eladohardver (#1931) üzenetére


mobilizmo
addikt

"Nálam utána valami partíciós problémára hivatkozik": Hát így ki nem találom, hogy mi a baja. Pontos hibaüzenet kellene, de még jobb lenne egy képernyőkép.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1933) pokers válasza Necronom (#1895) üzenetére


pokers
senior tag

Sajnos nem vállalja. Marad a mo-i "hivatalos" Chuwi szerviz.

Csak időközben a második Hi10Plusom touch panelja is elrepedt :W
Így zsebbenyúlós lesz a történet.

[ Szerkesztve ]

(#1934) eladohardver válasza mobilizmo (#1932) üzenetére


eladohardver
őstag

recovery-twrp3020-cht_cr_mrd_w.img átneveztem recovery.img-nek és műxik :D :R

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1935) Necronom válasza pokers (#1933) üzenetére


Necronom
senior tag

meg mindig jobb, hogy nemet mondott mintse kontar munkat vegezzen...
sajnalom hogy nem tudtam tobbet segiteni

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1936) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy be lehet állítani Chuwi Hi10-re azt, hogy a xiaomi redmi note 3 pro telóm netjét használja?
Melóhelyen a win10-en belül az istennek nem engedi belőni a netet, de mobilon jó :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1937) Capella válasza makoss (#1936) üzenetére


Capella
senior tag

Természetesen. A telefonon bekapcsolod a WiFi hotspotot, és a Chuwival ahhoz csatlakozol.

(#1938) makoss válasza Capella (#1937) üzenetére


makoss
addikt

És az pontosan hogy megy? :R
Mert van itt jó néhány beállítás :B
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1939) boken válasza makoss (#1938) üzenetére


boken
senior tag

Szia, a legfelsőt bekapcsolod, alatta pedig be tudod állítani a a hotspot nevét és a jelszót is meg tudod változtatni.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#1940) hg6idn


hg6idn
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon gondolkodom egy Chuwi HI10, beszerzésen, részben munkához (laptop helyettesítés bizonyos fokon, munkalaptop azért marad), illetve öreg, lassú Yoga 8 kiváltására. Gearbest lenne a beszerzési forrás,. A mostani verziók kinőtték már a kezdeti műszaki, minősségi problémákat? Olvastam a fórumot, táp, SD kártya hibákra gondolok. Elsőre Pro-ra gondoltam, ha jól látom, a Plus valamivel drágább, van érdemi különbség közöttük?
Köszi előre is a választ:)!

(#1941) mobilizmo válasza hg6idn (#1940) üzenetére


mobilizmo
addikt

Miközben az én 10 Pro-mat szervizelte, összehaverkodtam a szervizessel (jó fazon egyébként). Ő egyedül a HI10 Plus-t meri (halkan) ajánlani. De meghibásodás esetén alkatrész ellátási és garanciális problémák annál is lesznek.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1942) hg6idn válasza mobilizmo (#1941) üzenetére


hg6idn
csendes tag

Hú, hát nem lettem 100%-ig biztos a dolgomban... Még a Lenovo MIIX320-al szemezgetek, de az majd a duplája, és droid nincs rajta. Múlt évben sokat szívtam a Tynideal garanciális ügyintézéssel, egy telefonnal kapcsolatban, így van bennem félsz..... Na majd csak sikerül eldöntenem... Tehát ha Chuwi, akkor Plusz legyen a befutó...

(#1943) mobilizmo válasza hg6idn (#1942) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez egy olcsó, de sajnos eddigi tapasztalatok szerint, nem túlságosan megbízható készülék (család). Az enyém (pontosabban a lányom használja) 1 éves volt, de kb 2 hónapja használtuk amikor az eMMC mindenféle átmenet nélkül elhalálozott. Még volt néhány nap a garanciából, de a Chuwi elzavart, mert ők nem a kézhezvétel, hanem a vásárlás időpontját nézik. Az alap, hogy ami rajta volt az örökre elveszett (persze lányom véletlenül se mentette az egyetemi jegyzeteit, most megtanulta egy életre). Egy 20-as volt az alaplap csere és tök jó fej volt a szervizes, mert figyelt rá hogy samsung chipes eMMC-s legyen, mert tapasztalata szerint azok nem haláloznak ilyen akut módon elfelé.
Egyébként az emlékeim szerint a Lenovo ugyanezzel a procival van, tehát elvileg lehet rá tolni androidot. Csodálkoznék ha rákeresnél nem találnál rá hivatkozást.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1944) hg6idn válasza mobilizmo (#1943) üzenetére


hg6idn
csendes tag

Köszi az infókat, hajlok a Lenovo felé, hazai 2 éves gari miatt, billentyűzettel már nem túl nagy az ár különbség, és ha azt nézem mit szívhatok vele... Pedig tök jó kis cucc, de már telefonnal is megjárta, Homtom ht20, minnden tök jó specifikációban, de mikor belektam minden app-ommal, még 1 napot sem bírt az akku, és nem is tudtam maxra tölteni:(, most másodvonalbeli munkás telefon kollégánál, én meg egy Honort nyúzok... Fájó szívvel, de mérlegelve, lehet lemondok erről a szépségről :(

(#1945) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Vettem egy micro HDMI HDMI kábelt, hogy összekössem a LG 55 UH 668V tévémmel, kép és hang is van, szépek a képek, de 2 dolgot nem értek.
1. a videó lejátszásánál a kép szaggat,
2. a kép bal és jobb oldalán fekete csík van, gondolom a 1920 x 1200 felbontás miatt...
Ezeket hogyan állítjátok be? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1946) Necronom válasza makoss (#1945) üzenetére


Necronom
senior tag

Tegyed fel a Kodi programot, az sok dolgot meg fog oldani....
Van windowsra is meg androidra is
Ha TV nem tudja a 1920x1200 akkor ugy, hogy tabon allitasz felbonmtast, de ezt csak a windowson tudod megtenni
Bar szerintem nem erdemes

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1947) makoss válasza Necronom (#1946) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R
Más egyéb dolgot használtok tévére csatlakozáshoz?
Értem ezalatt vezetéknélküli egér, bill, stb...ha igen milyet?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1948) Necronom válasza makoss (#1947) üzenetére


Necronom
senior tag

Nalam egy vezetek nelkuli Logitech MK270 combo van rajta, egy USB switchen keresztul megosztva a tobbi eszkozzel...
Igy hasznalom, ha kell a tab a TV-re es persze ha nem csak nezek rajta valamit, hanem kezelni is kell

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1949) boken


boken
senior tag

Sziasztok, meg repedt a hi10 plusom kijelzője, (érintő panelel együtt, billentyűzettel működik de szeretném kicseréltetni, tudtok erre ajánlani valakit esetleg? Előre is köszönöm mindenkinek.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#1950) pokers válasza boken (#1949) üzenetére


pokers
senior tag

Tudom ajánlani a magyar chuwi szervizet, itwshungarykukacgmailpontcom. Pont tegnap kaptam vissza a második hi10plusomat szintén touch panel repedés volt. 12e cakpakk, és postafordultával meg is javítja a srác.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.