Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) bekes.andras válasza mobilizmo (#2249) üzenetére


bekes.andras
tag

Sajnos ez így elég szegényes... :) Kár, hogy ezekkel a tabletekkel nem foglalkozik senki direktben, elég sok rendszer épült anno erre az architektúrára. Ez így lutri. Én simán fizetnék is érte, ha lenne specifikus új Android erre a masinára (is).

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2252) Necronom válasza bekes.andras (#2251) üzenetére


Necronom
senior tag

Nemtudom, de lehet pont a Atom proci az oka, hogy nem fejlesztenek erre semmitsem
Bar tenyleg laikus vagyok mindenfele mobileszkoz ugyeben, pc-n sem volt egy nagy eresztes ez a procko, eleg hamar tulleptek rajta az N-es cerkak fele
Talan meg pont Chuwiit is lattam ilyen N-es procival szerelve
Mindettol fuggetlen tovabbra sem ertem, hogy miben mas egy tablet mint egy pc - mar olyan szempontbol, hogy milyen oprendszert tehetek ra - nem talaltam meg nekem valo szajbaragos leirast :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2253) mobilizmo válasza Necronom (#2252) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerintem egyértelműen az "Atom" proci vége jelentette ezeknek a Chuwi-knak is a véget. Amikor megvettem (meg nem mondom pontosan, de vagy 5 éve) én is azt gondoltam a specifikációja alapján, hogy ez már gyakorlatilag egy kis noti. Persze kiderült, hogy igen messze van attól, a jónak tűnő specifikáció ellenére is. Windows rémesen lassú, nehézkes volt kezdetektől fogva.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2254) bekes.andras válasza mobilizmo (#2253) üzenetére


bekes.andras
tag

Sok, jelenleg elérhető eszköznek sincs sokkal nagyobb teljesítménye, mégis van rá friss rendszer. Lustaság, érdektelenség van a háttérben inkább.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2255) Necronom válasza mobilizmo (#2253) üzenetére


Necronom
senior tag

Eppen ezert nem eroltetnem a wint..mar akkor sem kellett volna ilyen HW kornyezeben eroltetni, teny, hogy igy lehetett eladni...
Szoval nem inkabb megfelelo alternativat kellene talalni egy olyan eszkoznek, ami ma meg siman megallja a helyet mobil HW teren?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2256) bekes.andras


bekes.andras
tag

Találtam egy ilyet, hátha...

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2257) mobilizmo válasza bekes.andras (#2254) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem teljesen értünk egyet. A proci a gyenge láncszem, abban sokat léptek előre. Manapság egy közepes telefonban erősebb, takarékosabb van szerintem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2258) Tityahome


Tityahome
aktív tag

Egyébként tökéletesen fut a 8.1 a hi10 pro-n. Itt csináltam is róla egy videót.
link
A probléma az hogy nincsenek a driverek integrálva az androidba. Pl. Touch, wifi, Bluetooth.... stb. Ezt le is írom a videó alatt!
Most Hi10X-et használok. Erre tettem már friss androidot de ebben vannak driverek is és minden müködik benne.
....kivéve az elfordulást, de azt szoftveresen meg tudtam oldani.
A www.android X86.org oldalon vannak fent pc-re írt androidok.
Azokból lehet csinálni usb-ről indítható androidot, hogy telepítés előtt tesztelni lehessen hogyan is fut majd a gépen.
Ha valaki kicsit képben van ennek a készítésével akkor próbálkozhat, hátha valamelyik frissebb verzió már tartalmazza a szükséges drivereket. :N

(#2259) zoltan6 válasza Tityahome (#2258) üzenetére


zoltan6
őstag

Miért jobb egy win 8.1-es rá? Amikor a 8.1-es sokkal hardverigényesebb,kiforratlanabb rendszer volt mint a 10-es.

(#2260) Tityahome válasza zoltan6 (#2259) üzenetére


Tityahome
aktív tag

8.1 Oreo.....androidra gondoltam. Az van a videóban is és a beszélgetés is a frissebb androidról szólt. :)

(#2261) sMogyi86

Tudja valaki mi a verziószáma a legrfrisebb V300 BIOS-nak?

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#2262) eladohardver válasza sMogyi86 (#2261) üzenetére


eladohardver
őstag

seria szám alapján adják a biost... ha minden működik a gépeden akkor inkább ne akarj a bioshoz nyúlni. a plus-hoz 3 verziójú biost adnak az adminok chuwi fórumban amiből csak 1-el működik minden...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2263) sMogyi86 válasza eladohardver (#2262) üzenetére

Azért érdekel, hogy össze tudjam hasonlítani a jelenlegi BOIS-ommal. Ha nincs verzió különbség, akkor nem rizikóznék meg egy FLASH-t ha nem muszály. (még egyszer sem frissítettem, a gyári 2.17.1249 van rajta) Ja igen, a V300-t pedig a serail alapján néztem kii. ;)

Az SD kártya nem működik. Az Eszközkezelőben EZ(klikk) látszik.

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#2264) eladohardver válasza sMogyi86 (#2263) üzenetére


eladohardver
őstag

Ebben a topicban kérjél az admintól (manonegra222) biost, leírod szépen hogy milyen vasad van v300 akármi plusz a sérial számod megadod és adja amilye van...
Ha nemjó valami addig jársz a nyakára míg nem talál olyat amivel flottul megy minden...
Írd le neki, hogy neked single boot verziód van... vagy keress olyan topicot... Am szvsz mindegy lehet De említsd!!!

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2265) sMogyi86 válasza eladohardver (#2264) üzenetére

Okés, köszi!
Az nem para hogy a "DualBoot" fóruma? (mert hogy az enyém nem az)

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#2266) Gregorg


Gregorg
tag

sziasztok,

Van egy Chuwi Hi 10 Plus-om, aminek már kétszer cseréltem a digitizer-jét. Most megint megtört, cserélném újra viszont a csatlakozó kábelét nem igen tudom pontosan belerakni a kábel foglalatba az alaplapon, mert leöntötték valami gyanta szerű dologgal és egyszerűen nem csúszik rendesen helyére, vagy a dokkoló rész simán a mozgatás miatt nem működik már.

Kérdésem, hogy ilyen kábel fogadó dokkolót lehet külön venni, illetve a gyantás szart mivel lehet kipucolni, eltávolítani?

Van kifejezetten szervíz fórum itt PH-n vagy akár nagyneten, ahol ilyen kérdéssel mélyrehatóan tudnak foglalkozni?

köszönöm

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#2267) bekes.andras


bekes.andras
tag

Urak!

Ezzel valaki nem tud kezdeni valamit? Z8350-es alapon nyugvó eszköz, és gyárilag van hozzá 6.0 és 7.1-es Android frissítés... Hátha!

Majdnem jó lett a link...

ZX70 (52628791XXXX)

Ezt válasszátok ki. :)

[ Szerkesztve ]

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2268) mobilizmo válasza bekes.andras (#2267) üzenetére


mobilizmo
addikt

Mondjuk meg, hogy jó lesz-e Hi10 Pro-ra?
Majdnem biztos, 99%, hogy nem. Fel lehet tolni rá, esetleg el is indul, de más nem fog működni. Hiszen ez biztos más alkatrészekből van, amihez más a driver, azok nélkül pedig az op. rendszer önmagában édeskevés a használhatósághoz.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2269) bekes.andras válasza mobilizmo (#2268) üzenetére


bekes.andras
tag

Feltételezem a Z8350 köré épülő rendszer hasonló, a CPU, VGA biztos, mivel az része a SoC-nak, nem? Még az érintőképernyő is a része. A Wi-Fi a kérdés, de pont ezért érdekelne, hogy hátha össze lehet valahogy szedni a hozzávalókat...

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2270) mobilizmo válasza bekes.andras (#2269) üzenetére


mobilizmo
addikt

Naná! Még Hi10 Pro-nál sem csak azért voltak változások mert z8300-ról váltottak 8350-re. Ha éppen egy típusból nem volt valami akkor helyettesítették valami mással és még csak nem is tették közzé, nem is jelezték valami féle altípus módosításával. Ezt konkrétan a szervizes fószertől tudom. Nekem pl. eMMC ment tönkre (amiatt voltam nála), mondta, hogy sokat valami szinte jelöletlennel szerelnek, de vannak Samsung-osok is. Az enyémbe Samsungot rakott vissza, mondjuk mostanra az is meghalt.
Egyébként korábban volt már erről szó, linkelt is valaki x86-os android image-ket. Többet is próbáltam, mind z8300-hoz való volt, de egyikkel sem működött. Leginkább már a boot-on nem ment át.
Próbálkozz, de én nem reménykedem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2271) bekes.andras válasza mobilizmo (#2270) üzenetére


bekes.andras
tag

... :( Épp azért linkeltem, mert az x86 projekt nem volt sikeres, gondoltam hátha. Ők meg tudták oldani a két Android frissítést is, igaz ezek elég drága ipari eszközök.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2272) mobilizmo válasza bekes.andras (#2271) üzenetére


mobilizmo
addikt

Persze a saját eszközükre megoldották, driverestől.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2273) bekes.andras


bekes.andras
tag

Sziasztok!

Miután a régi 5.1-es Androidot elengedtem, gondoltam használom a Hi10 PRO-t Win10-el... Borzasztó. A Win10 tablet módja meg röhej. :) A Windows nem való ilyen eszközre. Sajnos a Wi-Fi kínlódik, kis ideig mintha jó lenne, aztán eldobja, és használhatatlan a masina, úgy összességében. Van valami megoldás, hogy Win10 esetén milyen verziójú drivereket szabad/lehet használni?

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2274) Drag77


Drag77
senior tag

HI10 XR -rel van valkinek tapasztalata? Elgondolkodtam rajta most, hogy akciós : link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2275) varmi2


varmi2
nagyúr

Érdekelne olyan tablet, ami hibás az alaplapja, de a kijelzője hibátlan. Írjatok pm-et, akinek van egy ilyen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2276) mobilizmo válasza Drag77 (#2274) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez egy teljesen más készülék, kétlem hogy lenne itt tapasztalat. De én Celeron procival nem vennék windows-os gépet. Emmc storage-al meg aztán végkép nem, pont azok nem bírták a gyűrődést a HI 10 Pro-ban, ráadásul borzasztó lassú.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2277) Tityahome válasza Drag77 (#2274) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Nekem Hi10X van. Én nagyon szeretem. Az XR-ben egy kicsivel gyorsabb proci van, de teljesen ugyanaz. Előtte volt Pro-m és igen...az tényleg elég lassú volt, de az X-nek a sebessége nekem teljesen megfelel. Valamikor év elején vettem azóta tökéletesen működik. A Windows frissitések szokták kicsit "megfogni", de nem olyan vészes.
Ha jól tudom van a Chuwi-nak ssd-vel szerelt Windows-os tabletje is. Ha az ssd-ben jobban bízol esetleg még nézd meg azt.
Ha alap dolgokra akarod használni az XR-t szerintem nem fogsz csalódni, bár mint mondtam nekem sima X van.

(#2279) kilua


kilua
senior tag

Használja még valaki? Chuwi hi10 plusom van.

Én eddig androiddal használtam úgy hogy noroot firewallal nem engedtem nethez a gyári malwareket.
De nemrég újra raktam a Windowst és meglepően használhatónak bizonyult, én rosszabbra számítottam, lehet hogy valamit optimalizált rajta a Microsoft.

Az év vicce: a Samsung ugyebár három évig frissíti csúcs tabletjeit, az apple öt évig, én meg egy hat éves 60ezer forintos kínai tableten a legújabb Windowst használom.

Ősszel jön a Sun Walley windows felület, ami elvileg mégjobbá teszi tableten a Windowst, az elkaszált win10X fejlesztéseivel, ha nem nő meg nagyon a gépigénye, akkor még jó lesz egy ideig ez a tablet.

[ Szerkesztve ]

(#2280) varmi2 válasza kilua (#2279) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én még használom a sajátom. Nekem még az alapból csak Windows-os verzió van. Bár az utóbbi időkben már ritkán veszem elő.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2281) Necronom válasza kilua (#2279) üzenetére


Necronom
senior tag

tobb mint 6 eve hasznalom a HiBookom :)
tobb kevesebb sikerekkel.....egyszer sikerult feltenem ra az itt leirt 6-os droidot, onnantol nekem tokeletes volt minden, aztan egyszer csak nem bootolt....visszaraktam a gyari rendszert, azota ugy van....igazbol jojaz
heti 1 alkalommal kell csupan teljesitenie, azt meg igyis teszi
Sajna tobbszor nem sikerult feltenni ra a 6-os droidot :( pedig azzal elvoltam....jatszottam rajta, fHD tv-n volt medialejatszo stb stb....most sajna igy nem az igazi, ezert maradt az, amire vegul is anno vettem

Ha esetleg tudna nekem valaki segiteni visszarakni, azt szivesen vennem

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2282) eladohardver válasza kilua (#2279) üzenetére


eladohardver
őstag

hi10 plus Ghost Spectre Superlite 21H1 csak annyi h bele integráltam a gyári drivereket, illetve quick CPU autómatán betölt rendszerindításnál Balanced profllal.

Minden röccenés mentes Pl youtube 1080p röccenés mentes illetve megeszi a 720p 60fps youtube videokat is.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2283) mjuti


mjuti
tag

Sziasztok,

Gondoltam itt is rakerdeznek, mint a legaktivabb chuwi topicban: nekem van egy herobook, eltortem a kijelzoben a panelt, tudtok / ismertek valakit Bp-en aki tud ilyet cserelni/javitani?

Koszi

(#2284) kilua


kilua
senior tag

Néhány dolog ami nekem bevált gondoltam leírom:

Érdekes hogy mennyire használható a microsoft edge, a google maps és még a google earth is webalkalmazásként kb ugyanúgy működik mint az android app, a maps sebessége teljesen jó, az earth épp csak "működik" ... persze egy régi és gyenge intel integrált gputól ez is szép 2021ben ki is tettem őket a start menübe aztán pont úgy indulnak mint egy app ... oké ez nagyon "windows phoneosan" hangzott.

A legtöbb oldalnál úgy látom sokkal használhatóbb ha letöltök egy "user agent" kiegészítőt edgere és beállítom az user agentet "Ipad"ra, appként jobb lenne, de így is elmegy.
Képnézőnek faststone image viewer az amit találtam hogy elég jó és gondol a tabletesekre is.

Videólejátszók közül a VLCt sikerült jól belőnöm: a beállítások között van egy olyan hogy mouse gesture, amivel megoldható az egyszerű hangerő szabályozás és a pár másodperces ugrás a videóban gesztusvezérléssel, a videó egyszerű megállítása hogy ne kelljen a kis play/pause gombot vadászni tableten bonyolultabb de szerintem megérte végigzongorázni netes guide alapján:
[link]

Nemrég beregisztráltam a windows insiderbe és dev channel alapján letöltöttem a windows 11et. A biosban bekapcsolható a secure boot és úgy látom TPM 2.0 van ebben a chuwi hi10 plusban. 64 giga rom/4GB ram is stimmel, ami nem stimmel az az hogy jelenleg elvileg minimum 8. generációs intel kellene neki de az intel atom 8350 mikrokódja az 5. generációs intellel egyezik meg de a hivatalos ajánlás majd megy még lejjebb is. A hibakód alapján valamelyik driverrel van problémája, majd visszatérek a témára ha hozzáadják az android apk supportot, és akkor ismét használhatóak lesznek az appok és újabbak is mint a már tényleg végletesen elavult android 5ön. Android emulátorokat próbálgattam de egyik sem volt elég jó, de ha a windows11 natívan azaz teljes sebességgel tudja anélkül hogy emulátor indulására kéne várni perceket az más lesz (én türelmes vagyok de az andorid emulátor ezen akkor is használhatatlanul lassú)

Elvileg hasonló csak 2giga ramos gépen simán működik a windows11 és ez meg 4 gigás:
[link]
Sőt valaki feltette 2010es egymagos 1 giga ramos atomos netbookra is
[link]

Akkor tuti hogy valamelyik driverrel lesz a gond, amit szerintem idővel javítani fognak.
Jó lenne ha valaki itt rájönne melyik driver a ludas és válaszban leírná.

[ Szerkesztve ]

(#2285) eladohardver válasza kilua (#2284) üzenetére


eladohardver
őstag

Edge felejtős!
Brave browser alapból beépített reklámszűrővel rendelkezik, kevésbé eszi a ramot, illetve én jótúbe videoknál smoothabbnak látom a lejátszást. Mint bármelyik másik böngészővel.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2286) kilua


kilua
senior tag

Még valami ha volt már: a biosban átállítottam ezeket és 1600mhz memóriával jóval gyorsabb az egész rendszer:
[link]

Szép "YouTube recommendation" nem is értem miért nem ez az alap beállítás ... van akinek a kommentek között több BSODt nyomott és visszaállította 1060MHZra nálam jó 1600on és sokkal folyamatosabban működik az egész rendszer. Gondolom nem minden memóriachip egyforma.

(#2287) eladohardver válasza kilua (#2286) üzenetére


eladohardver
őstag

jah, z8350 nem bírja az 1600-at.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2288) kilua válasza eladohardver (#2287) üzenetére


kilua
senior tag

Jah most vissza is állítottam én is 1060ra mert kékhalálozott, a többi beállítás a videóban jót tett például 256megára állítani a VRAMot...

(#2289) eladohardver válasza kilua (#2288) üzenetére


eladohardver
őstag

úgy értve azzal el sem indul nálam, resetel... ha 256 ra állítod lecsíp a system memóriából...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2290) viktorhu


viktorhu
veterán

Az enyémet egy Windows update még évekkel ezelőtt megölte.

Neki lehet csak úgy simán esni egy újratelepítésnek egy win 10 telepítő pen drive-val?

Vagy inkább androidot érdemes rárakni? Dual bootos volt, de az említett update óta egyik sem indul, csak a windows javítás végtelen újraindítási ciklusa.

(#2291) kilua


kilua
senior tag

gondoltam visszarakom az androidot, mert mire használom: manga és ebook olvasás, meg vlc illetve SNES/ps1 emulátor, de mindegyik SOKKAL kényelmesebb volt android alatt meg maga az android 5 rendszer gyorsabb mint a windows10, de itt

https://forum.chuwi.com/t/topic/906 [link]

már nem érhető el a gpt.bin fájl mert a MEGA törölte. Ha valakinek megvan a 64giga androidos gpt.bin azt nagyon megköszönném ha felrakná.

Az androidot azért töröltem mert több malwaret jelzett a malwarebyte meg az rendszer már túl régi, de igazából ha nem csatlakozok többé a netre a tablettel akkor jó gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#2292) eladohardver válasza viktorhu (#2290) üzenetére


eladohardver
őstag

Melyik tabletről van szó? Pro plus?
Sorrend: megkeres a tabletedhez való gyári win telepítőt a chuwi fórumon... Megkeres utasitasokat hogy tedd fel, mi kell hozzá stb. Utána ki ment az összes driver, és az aktivalashoz szükséges fájlokat, utána egy asztalin be lehet integrálni a legfrisebb w10 telepítőbe a drivereket stb.

kilua kérjed tableted chuwi fórumában tableted serialjával, lehet majd azt mondják írj a support mail címükre... Talán azt is megtalálod a fórumban... Asszem így a win-t is újra kell dobnod....

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2293) kilua


kilua
senior tag

Közben megoldódott egy másik tablet de ugyanúgy 64gigás emmc van benne, linkelem hátha másnak is kell [link]

(átdobtam a perfect viewer apkt a ps1-snes emulátort és gyorsabb kényelmesebb az egész)

[ Szerkesztve ]

(#2294) bekes.andras


bekes.andras
tag

Sziasztok!

Be kellene lépnem egy CHUWI Hi10 PRO Android rendszerébe, de amióta megnéztem rajta a ChromeOS Flex-t, ez nem lehetséges... A ChromeOS Flex sem oké, és a régi 5.1-es rendszer is megmakkant. Csak a CHUWI logo látszik, nem vált Intel logóra. Az idő nem oldja meg... Recovery nem megy, minden partíció megvan, csak belül tört el valami. Van erre valami megoldás? A Törlés újratelepítés nem opció, pont az adatok kellenének... A válaszokat előre is köszönöm!

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2295) eladohardver válasza bekes.andras (#2294) üzenetére


eladohardver
őstag

Előlről kell kezdeni feldobni a Win-t utána az androidot... CHUWI fórumon le van írva a menete...

Ha adatokat akarsz menteni esetleg egy LIVE linux segíthet.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2296) bekes.andras válasza eladohardver (#2295) üzenetére


bekes.andras
tag

Az Android tartalma kellene... Köszönöm a tippet, megnézem Linux-al.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2297) eladohardver válasza bekes.andras (#2296) üzenetére


eladohardver
őstag

Gondolom ez az

De! Nekem lövésem sincs neked ez jó e....

Szerintem információt találsz az első hozzászólásban is...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2298) bekes.andras válasza eladohardver (#2297) üzenetére


bekes.andras
tag

Lehet, hogy félre érthető voltam. Nem újratelepíteni szeretném a rendszereket, hanem a meglevőt rábírni arra, hogy bebootoljon. A win10 oké, de az Android egy CromeOS Flex próbát követően nem hajlandó bootolni. Minden partíció megvan, csak a bootnál akad el. Alapvetően a rendszer kell, hogy mik vannak telepítve, milyen beállításokkal, mert erről a gépről lekerül az 5.1... Csak Win10 lesz rajta, kár, hogy a háttértár sebessége csapnivaló. :(

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2299) eladohardver válasza bekes.andras (#2298) üzenetére


eladohardver
őstag

Csak szeretnéd...
Azt írtad "de amióta megnéztem rajta a ChromeOS Flex-t, "
Ez azt jelenti hogy feltepítetted Ugye?

Mert ha igen, akkor ennyi..

Linuxal be tudsz lépni fájljaidat lementeni androidról... és windózról... és utána kezdheted vissza... feltelpíteni a leírásnak megfelelően... csak találd meg a megfelelő leírást...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2300) bekes.andras válasza eladohardver (#2299) üzenetére


bekes.andras
tag

Nem, a ChromeOS Flex USB pendriveról bootolt, pont azért, hogy ne legyen telepítve... Ezért is furcsa a jelenség, hogy nem indul el az Android.

Ha sikerrel járnék, már csak Win települne a gépre, az Android 5.1-nek semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#2301) eladohardver válasza bekes.andras (#2300) üzenetére


eladohardver
őstag

:Y Nem igazán van ötletem... Hacsak nincs biztonsági mentésed az összes particióról.... Akkor amit fentebb írtam...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2302) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Chuwi hi 10-re hogyan lehetne beállítani a qBtorrentet, hogy akár több óráig menyjen? :R
300-500 db torrentről lenne szó

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2303) viktorhu válasza makoss (#2302) üzenetére


viktorhu
veterán

Arra gondolsz, hogy ne menjen a Windows alvó módba? Az energiagazdálkodásnál lehet beállítani, hogy ha töltőn van, akkor soha ne menjen aludni és ne kapcsoljon ki.

(#2304) eladohardver válasza #34365952 (#544) üzenetére


eladohardver
őstag

Chuwi HI10 Plus tablet


WINBOND W25Q64 -ilyet nem talàlok a programban...
amúgy ebben a tabletben WINBOND W25Q64FW jelű bios van... ötlet ? :O


¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2305) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv.

Nem tudtok Budapesten szervìzt ahol foglalkoznak chuwi tablettel?

(#2306) Attici


Attici
őstag

A Hi10X tablet 12V 2A-es töltőt használ gyárilag, de nincs PD kapcsolója. Létezik hozzá valamilyen gyári töltő kábel amivel más gyorstöltővel is lehet használni vagy akár powerbankkal is?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2307) viktorhu válasza Attici (#2306) üzenetére


viktorhu
veterán

Ilyet találtam egy gyors kereséssel:

https://forum.chuwi.com/t/hi10-x-charging-with-a-third-party-power-delivery-charger/6786/3

Eszerint külön kell egy PD trigger ami "bekapcsolja" a power delivery funkciót.

(#2308) Attici válasza viktorhu (#2307) üzenetére


Attici
őstag

Én is csak ezeket találtam, de egy egyszerűbb megoldásra lenne szükség, mert egy 19 éves szőke lánynak lesz, akinek ez így túl bonyolult. Reméltem, hogy létezik már valami gyári kábel is amiben van 12V-os trigger. Ezek szerint, akkor csinálnom kell hozzá egy ilyen kábelt. :W
Ezt a szerelhető csatit találtam hozzá: [link]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2309) viktorhu válasza Attici (#2308) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet, hogy elsőre kipróbálnám egy sima PD töltővel. Nekem úgy tűnik, hogy ezek a PD triggerek arra valók, hogy nem PD-képes töltőt számítógépet PD-képessé tegyenek - ha szerelt kábelt keresel, akkor olyat fogsz találni, aminek az egyik vége hagyományos laptop töltőkábel, a másik vége egy PD triggeres USB-C végződés. Gondolom akkor egy PD töltőben benne lesz a szükséges elektronika.

Nincs USB C kínai laptopom, de régen más kínai márkát töltöttem simán PD töltővel.

Itt van magyarázat:

https://learn.adafruit.com/usb-pd-hacks/things-to-know

Szóval ha nem úgy csinálták meg a töltést, hogy fixen 12V-ra állították, és nincs PD "handshake", akkor működnie kell más töltővel is. Ez a PD végződés ezek szerint az egyik fél hiányzó kommunikációját szimulálja, pl. azt mondja a töltődnek, hogy a számítógép kér 12V-ot, miközben a számítógép nem mondott semmit :)

A berakott képen is eleve nem USB-s gépet akarnak USB C-vel tölteni:

Micsoda gyönyörű eredmény :)

[ Szerkesztve ]

(#2310) Attici


Attici
őstag

Laptoposokat én is találtam, de c-c kábel kellene a powerbankhoz vagy a baseus töltőhöz. Sima kábellel nem működik, több töltővel is kipróbáltam.
Marad a kábelszerelés.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.