Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Tityahome válasza Tityahome (#1700) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Optimilázási!!! 😂😂😂 Megy ez nekem! Új magyar szó!

(#1702) mobilizmo válasza Tityahome (#1700) üzenetére


mobilizmo
addikt

A gyári 5.1 droidot simán. Mást nem, mert ez a gyári azzal meg csak a gyárit lehet flashelni, viszont gyáriból nincs újabb. Custom-ból van unofficial Lineage OS13 (6-os droid), de azt csak custom recovery-ből lehet flashelni, azzal küzdök most. Ha egy kicsit vártok, hétvégén összedobok egy leírást, linkekkel.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1703) Tityahome válasza mobilizmo (#1702) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Az fain lenne! Persze hogy várunk... Ez nem is kérdés! Ha esetleg lesz rá időd akkor jó lenne onnan kezdeni hogy bootloader nyitás menete és root menete mert nekem még az sem tiszta teljesen! Köszi!

(#1704) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Tegnap késő este felment az unoff CM13. Csak egy gyors beüzemelésre volt már energiám, látszólag minden működik, bár a wifi-t kissé gyengének találom. Ma este gyűröm tovább és írok a fejleményekről.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1705) Tityahome válasza mobilizmo (#1704) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Rendben! Köszi előre is a segítséged! Ha egy kicsit nagyobb rálátásom lessz a dolgokra én meg fogom próbálni a phoneix os-t.

Kíváncsi lennék hogy a többi Chuwi tulaj hol van hogy ilyen kevesen írunk ide?!

[ Szerkesztve ]

(#1706) Pikkolo^^ válasza Tityahome (#1705) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Érdeklődsz a többiek helyett is :D

(#1707) Tityahome válasza Pikkolo^^ (#1706) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Ja...hogy a többiek csak csendben olvasgatnak! :DD Így már világos! Remélem lesz olyan pillanat is mikor mindenki megosztja a tapasztalatait! :R

(#1708) Donki Hóte válasza Tityahome (#1705) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem tudok miről írni, nekem működik rendben a tablet. Nagy kihasználtsága nincs, párom használja, még (korábbi verziójú) Wordöt és az Excelt is használ rajta :)

Android alatt kicsit lassabb, pontosabban néha megakad, akkor pár másodpercig erőt gyűjt, aztán megy tovább :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1709) Tityahome válasza Donki Hóte (#1708) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Világos! Nem mindenki esik neki a gépének főzött romokat használni! :) Nekem teljesen bejön ez a tablet! Igazából (mint már írtam) a Remix Os is szóval nem is piszkálgatnám, de ha lesz frissebb androidunk mobilizmo segítségével akkor később is ki tudjuk majd használni az android adta lehetőségeket. Így nem kell egy év múlva újat venni mert már nem futnak rajta az új alkalmazások.
A másik előnye (szerintem) hogy amennyiben esetleg eladásra kerül bárkinek a tabletje így nem veszít annyit az árából, mert nem egy régi használhatatlan android rendszer lesz rajta. Szóval én nagyon hálás leszek mobilizmo-nak amennyiben tényleg készít egy leírást a telepítés menetéről! Még lehet, hogy egy sörre is a vendégem lesz! ;)

(#1710) elmouse


elmouse
aktív tag

Azt tapasztaltam, hogy Win10 alatt sokkal lassab a wifi, mint Android alatt. Másnál is így van?
(Chuwi Hi 10 Pro, Win10 ill. Android 5.1)
Azt szoktam csinálni, hogy Win10 alatt a rádugok inkább egy stick-et és azzal wifizek. :F

Ka nama kaa lajerama!

(#1711) profit


profit
junior tag

Megérkezett a gyári mágneses billentyűzetem.

A HiBook Pro nem ismeri fel.

"Ismeretlen USB eszköz" -- jelenteti meg újra és újra a buborékot.

MIT TEGYEK?

(#1712) Donki Hóte válasza profit (#1711) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez olyan, ami a tab alján lévő kis érintkező-sorhoz kapcsolódik közvetlenül?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1713) profit válasza Donki Hóte (#1712) üzenetére


profit
junior tag

Igen, jó erős mágnes. Jó erős zsanér, mely max 60%-ig hajtható hátra. Szép kinézet, egérpaddal.

Csak nem ismeri fel, nem működik.

Időközben működik a memóriakártya, csak úgy spontán. Biztosan 1-ben maximálta a Chuwi a nem működő dolgok számát.

(#1714) profit


profit
junior tag

Ezt már a Chuwi saját billentyűzetéről írom. Minden magyar betű a helyén van, lehet kényelmesen tíz ujjal gépelni. Hosszú í nincsen egyedül, de a szokásos jobboldali Alt+j kombináció előhozza.

Nem csináltam semmit, csak vártam wifin. Időnként azért eltűnik a billentyűzet. Majd tökéletesítjük.

Az egér kiváló. Vicces, hogy az egész egér

eddigbvolt jóvilág, eltűntnanbillentyűzet

[ Szerkesztve ]

(#1715) Tityahome válasza profit (#1714) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Próbáld meg ha kicsit megmozgatod nem segít e?! Lehet csak kontakt hiba! Vagy a driver keresése az eszközkezelőben!

elmouse : ha haza értem ránézek aztán írok nálam mi a helyzet!

(#1716) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ma van szervízben a HI10 tabom akku probléma miatt, szétszedték és letesztelték az akkut valami professzionális kütyüvel, kisütötték töltögették és 3700 miliamperórát mértek azt mondták ez jó, nem kell benne akkut cserélni, szerintetek ez az érték megfelelő?
Mert mint ha több lenne a gyári adatlapján :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1717) Necronom válasza makoss (#1716) üzenetére


Necronom
senior tag

hat ha valaki szervizes azt mondja egy fele kapacitasu akksira, hogy jo, ezen felul valami "professzionalis" tolto kutyurol beszelnek, akkor egyertelmuen nem ertenek hozza..
ehhez nem lehet mit hozzafuzni...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1718) makoss válasza Necronom (#1717) üzenetére


makoss
addikt

Azt mondta 2 darab akku van benne, és az egyik csatlakozó be sem volt kötve, nem tudom mennyire igaz ez :F
De ha az egyiket mérte le akkor kétszer 3700 miliamper lehet az jó nem?
Sajnos nem én értek hozzá

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1719) Necronom válasza makoss (#1718) üzenetére


Necronom
senior tag

Haaaat....elofordulhat hogy 2db akksi cella van benne parhuzamosan kotve, az igaz, de az akkor is 1db akksinak szamit...
Ha ebbol az egyik cellat lemerte es a masik a rossz, akkor kuka az egesz pakk, ezt igy nem lehet ramondani, hogy jo....ill ezzel nem erdemes foglalkozni, mert megint tobbe kerul a leves, mint a husi
Lenyeg a lenyeg, hogy ez a meres akkor sem korrekt, raadasul a professzionalis 5000Ft-os toltovel feltoltve sem fog eredmenyt hozni...teny, hogy picit javit a helyzetenm meg az is meglehet, hogy nehany toltes erejeig otthon el fog menni par oracskat, de aztan sajna ugyis visszacsuszik a melybe az egesz ...
Sajnalom, de egy akksit nem lehet megjavitani meg csak ugy mericskelni...
Ehhez eleg hosszu tesztido kell, feltolteni, lemeriteni megfelelo TERHELES (picit tobbel szoktak akksit teszt terhelni, mint amennyit a gep fogyasztana maximalisan) mellett
Ez akar napokig is eltarhat

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1720) makoss válasza Necronom (#1719) üzenetére


makoss
addikt

Háát ha tudtam volna, hogy ilyen tré akku szinten ez a HI10, meg sem veszem! :W
Köszi az infót! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1721) Necronom válasza makoss (#1720) üzenetére


Necronom
senior tag

Az akksik mar csak ilyenek...egy sokkal dragabb tab akksija sem birja 2 evenel nagyon tovabb
Joszerivel 3 evet, de az mondjuk 100 ezerrel tobbe kerul mint a Chuwii...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1722) profit válasza Tityahome (#1715) üzenetére


profit
junior tag

Sajnos igen. Ha egy mágneses keyboard kontakthibás, nem lesz elég a boldogsághoz. 90 fokig boldog, hátrébb hajtva nyüszít, majd nem működik...

Nem udvarolhatok munka közben szüntelenül egy mágnesnek...

Ráadásul a telepítést, beállítást maga végzi el minden alkalommal, csakis internetkapcsolattal, de a drivert kézileg lementenem nem sikerült.

Persze, gyors, jó, meg minden. De a kontakthiba miatt csalódás.

Amúgy észrevetted, hogy a jobb gomb a jobboldalon teljes kattintás, a görgetés pedig kétujjas?

[ Szerkesztve ]

(#1723) Necronom válasza profit (#1722) üzenetére


Necronom
senior tag

Nekem a gyari, szinten magneses bill van a HiBookhoz
Elofordult kontakhiba mar, de alaposan megtisztitva fogkefevel semmi baja nincs
Nalam nem kell netkapcsolat, hogy legyen billentyu..
es ugy van, ket ujjas a gorgetes a tapipadon, bal oldalt bal, jobb oldalt jobb egergomb
sot atellenben ket ujjal nagyitas-kicsinyites is megy rajta

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1724) profit válasza Necronom (#1723) üzenetére


profit
junior tag

Nekem a zsanér bármilyen pozíciójában csakis akkor látja a billentyűzetet, ha valami hátulról megtámasztva előrefele nyomja a tabletet a zsanér adott pozíciójában. Magyarul túl nagy a holtjáték, és csak megtámasztva látja a billentyűzetet, csak akkor csatlakozik rendesen.

Úgyhogy szerintem kontakthibás a zsanér. A tablet megtámasztása, nyomása nélkül egyáltalán nincs billentyűzet. Ez ugye nem normális?

(#1725) Necronom válasza profit (#1724) üzenetére


Necronom
senior tag

Ha nem koszos, akkor nagyon nem normalis

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1726) Tityahome válasza elmouse (#1710) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Megnéztem ezt a Windows alatt lassabb netet! Én inkább azt vettem észre hogy instabilabb! Többször is mértem egymás után és hol lassabb volt hol gyorsabb!

(#1727) elmouse válasza Tityahome (#1726) üzenetére


elmouse
aktív tag

Érdekes. Nálam stabil, de sabilan lassabb. :) A nasomról fele olyan lassan másol Win alatt, mint Android alatt. Furi.

Ka nama kaa lajerama!

(#1728) profit válasza Necronom (#1725) üzenetére


profit
junior tag

Kipróbáltam néhány hasonló gépet. Mint kiderült, ezeknek a pontos megnevezése Windows 10 tablet and notebook 2 in 1. Ma abszolút trendi irányzat, és minden komoly gyártó felvonultat ilyen modelleket.

Az iPad és MacBook kínálattal szemben három fő termékcsoportban jeleskedik a Windows:

- PC és bivaly notebook
- 850-1500€ közötti kis notik ragyogó képernyővel
- 250-650€ közötti Windows 10 tablet and notebook 2 in 1 modellek, mint a miénk.

Ezen belül 4GB RAM-mal, 64FB SSD tárhellyel is széles skálán mozognak a márkás gyártmányok, a tökéletes 2650x1440 felbontású QHD képernyőktől a szerény megjelenésű, akár memóriakártyaolvasó nélküli modellekig.

A billentyűzet rendre a kezdőcsomag része, és pontosan ugyanezzel a mágneses kapcsolódással működik mind. Ilyen kontakthibát, mint -az enyémnél, egynél sem tapasztaltam.

A Chuwi kitűnik a mezőnyből
- az ár/érték arányban kiváló kijelzővel
- dual system Windows+ Android képességgel
- erős akku, 6-8 óra üzemidő
- az árral, bár a billentyűzettel együtt már 250€ egy Chuwi HiBook Pro, ezért cserébe döcögő memóriakártyahelyet és nem létező kínai garanciát kapunk.

Aki sem ipad Pro, sem kis ragyogó Windows notira nem akar 850€ felett áldozni, az vásárol árbarát 2in1 tabletet.

Ennyiért, 250€-ért már vannak hazai garanciás, márkás modellek, de a kijelzőjük, akkumulátoruk nem ér fel a Chuwival. És nincs rajtuk Android.

Számomra nagyon fontos a retina vagy afeletti kijelző. Megtartom a HiBook Pro-t, ha nem lehetetleníti el az életet a hibákkal.
Office munka 2018-ban csak Windows alatt lehetséges, Android és Apple alatt nem.
Ebook olvasás 2018-ban csak Androiddal vagy Apple géppel oldható meg boldogítóan, Windows-zal nem.
A Moon reader szintjén egyetlen Apple vagy Windows program sem szolgáltat, és az Android meg sem áll a Moon readernél...

[ Szerkesztve ]

(#1729) Tityahome válasza profit (#1728) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Én pár napja vettem a Chuwi Hi10 Pro-t kéz alól és eddig teljesen meg vagyok vele elégedve. Egyáltalán nem bántam meg a vásrlást. Szerencsére az itt felsorolt hibák közül nálam egyik sem jelentkezett. (Remélem így is marad!) Egy dolog zavar egy kicsit mégpedig hogy android (remix os) alatt elég gyorsan merül a rendszer. Windowsnál nincs ilyen gond. De később majd orvosolom ezt a hibát is egy másik rendszerrel. :)

(#1730) profit válasza Tityahome (#1729) üzenetére


profit
junior tag

Valószínűleg fordítva kellene lennie. Talán a Windows kisebb erőforrással, de több energiával működik, az Android több hardver erőforrást igényel, de takarékosabb az energiával. Ha a Windows ebben túlszárnyalja az Androidot, az vagány. Még egy lökés, hogy lecseréljem a Chuwit egy sima Windows tabletre.

(#1731) Tityahome válasza profit (#1730) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Szerintem szimplán optimalizálási probléma lehet mivel félbe szakadt a Remix fejleszése. Valamint még arra is gondoltam hogy sok android telefonon okozott magas fogyasztást a google play service. Volt erre is megoldás csak még nem volt türelmem vele foglalkozni.

(#1732) viktorhu válasza profit (#1730) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak a remix a problémás, sima droiddal nem csinálja.

(#1733) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Az összefoglalóba vége felé betettem egy MÉLYVÍZ szekciót. Két linken leírtam a tapasztalataimat és a telepítés folyamatát unofficial LineAge OS 13-ról. Lehetséges, hogy kicsit túl lőttem a célon és túl bő lére eresztettem a magyarázást, de biztos vannak olyanok akik még soha nem halottak a bootloader unlock-ról vagy a TWRP-ről. Ha valami nem teljesen érthető kérdezzetek bátran, szívesen javítok a leíráson.

Üdv. mobilizmo

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1734) Tityahome válasza mobilizmo (#1733) üzenetére


Tityahome
aktív tag

EEEEEZZZZ IIIIGEEEEN! :DD Éppen csak bele olvastam egyenlőre de már ebből is látszik hogy profi munkát látok!!! Gondolom nem az első leírás amit eddig készítettél?!

Én részemről nagyon hálás vagyok érte és ha van rá lehetőség akkor a sört is biztosítom ahogy megígértem! :R
Az biztos hogy nagyon szépen köszönöm hogy elkészítetted, de biztos vagyok benne hogy a többi tulajnak is meg ér egy köszönöm üzenetet posztolni! :C :R :R

(#1735) Necronom válasza mobilizmo (#1733) üzenetére


Necronom
senior tag

:C :C :C :R
atnyalaztam, de egyik link hibas

egyrészt mint a fájl nevéből is kiderül az alap firmware a V10 Plus-ra készült, tehát kell egy kisebb patch ami a készülék hardver verziók különbségeit lerendezi a ROM-ban. Töltsük le a készülékünknek megfelelő verziót innen. - honnan? :)

Amugy nagyon szuper leiras, elso nekifutasra nekem nehez olvasmany - sosem csinaltam meg ilyet

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1736) mobilizmo válasza Necronom (#1735) üzenetére


mobilizmo
addikt

Javítottam.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1737) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok! Gondolkozok egy hi10 vételen. A kérdésem annyi lenne, hogy akciós időszakban mennyire szokott lemenni ezeknek az ára? Most ilyen 180 $ környékén látom eu-n belül.

(#1738) Necronom válasza mobilizmo (#1736) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszonom szepen :R
Megprobalom atragni magam rajta :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1739) mobilizmo válasza b4lukapitany (#1737) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia!

Árról nem tudok mit mondani.
Inkább csak infó amely segít a döntésben. Nekünk HI10 Pro van, amit 2016 karácsonyra vettem. Majdnem 10 hónapig nem volt használva. Majd 2017 szeptemberben kezdte el használni a lányom, jórészt androidon. Két hónap után meghalt benne az emmc, minden adat elveszett. A vásárlás napjától számolt 1 év garancia 4 nappal járt le. A Chuwi elhajtott a pi...-ba. A magyarországi szerviz megcsinálta egy 20-asért, de jó egy hónapot tartott. Közben elég sokat beszélgettünk az egy, azaz egy szakival, (tök jó fej) ő lebeszélne mindenkit Chuwi tablet vásárlásról. Egyedül a HI10 Plus-ra mondta, hogy az eddigi tapasztalata alapján jónak mondaná. Hiába látszólag szinte minden ugyanaz benne, a többi viszont szerinte ipari hulladék. Hozzájön ehhez a borzasztó garanciális ügyintézés és az állandó alkatrész hiány és/vagy azzal dolgoznak amit éppen be tudnak szerezni. Jó példa erre az emmc, néha Samsung gyártmányú (ezekkel jellemzően nincs gond), sokszor viszont ismeretlen, nincs a csipen semmi jelzés, ilyen volt az enyémben is. Na ezekből 10-ből 9 3 hónapon belül meghal, főleg ha sokat használod a Windows-t, mert attól kicsit jobban melegszik.
És még valami ami megfontolandó. Az x86 android platform elég gyenge támogatottságú. Gyári ROM biztosan nem fog rajta frissülni, biztonsági patch-eket sem fognak rá kiadni, ez különösen érzékeny veszteség. Official custom ROM-ok egyáltalán nincsenek rá csak egy-két fejlesztő csinál rá unoff buildeket, de új verziók, patch-ek ezeknél sem várhatók.
Szóval a nagyon kedvező ár mellett ezekkel a kevésbé kedvező tulajdonságokkal is számolni kell.
:)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1740) mobilizmo válasza Necronom (#1738) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kérdezz nyugodtan, ha valami kérdéses.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1741) Tityahome válasza b4lukapitany (#1737) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Ezzel szemben egy,, ellenérv"! :)
Én pár napja használom a Hi10 promat. Eddig szerencsére nem jelentkezett semmi hiba! Azt kell hogy mondjam nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz az enyém még a régebbi processzoros (z8300)! Lehet ezekkel kevesebb a probléma. Nem tudom! Az android rendszer frissítésének hiánya valóban egy fájó pont de egyenlőre amire én használom a droidot még minden el futott rajta szépen. Szerencsére vannak segítőkész fórumtársak (pl: mobilizmo) akinek a segítségével fel tudunk rakni egy frissebb androidot ha szükséges.

Érdekesség képen mondom el hogy a sokkal jobban ismert Huawei tabletem (mediapad m2) sem kapott hivatalosan 6.0 droidot pedig nem egy gagyi darab szerintem.
Ennek fényében látszik hogy a hazai tableteket sem frissítik megfelelően, de a garancia az mindenképpen egy pozitív érv az itthoni vásárlásnál.
Persze itt sajnos magasabb áron szerezhető be egy hasonló típusú tablet.

(#1742) Necronom válasza mobilizmo (#1740) üzenetére


Necronom
senior tag

Eszembe jutott egy kosza gondolat, ha mar azt irod, hogy ezen is x86-os droid van
Miert ne tehetnenk fel erre akkor azokat x86(x64) droid verziokat amit pc-re is lehet telepiteni?
Ha ez is igy van, akkor ezt az egesz mizeriat egyszeru huszarvagassal meg lehet oldani...
Attol meg tamogatasa persze nem lesz tovabbra sem....

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1743) mobilizmo válasza Necronom (#1742) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nos, az összefoglalóba (mélyvíz szekció) beraktam a gyári droid flashelésének leírását is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1744) mobilizmo válasza Necronom (#1742) üzenetére


mobilizmo
addikt

Bátran ki merném próbálni, ha ezek TWRP-ből flashelhető verziók lennének. A Phoenix OS-t néztem én is, de sajnos az is windows-os exe telepítő fájl. Vagyis nagy valószínűséggel a windows partícióra tolja fel magát és csinál egy boot menüt. Az a félelmem ezeknél, hogy nem tudjuk szét trancsírozza-e úgy a partíciókat, hogy utána alig lehet összeszedni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1745) Necronom válasza mobilizmo (#1744) üzenetére


Necronom
senior tag

Ismetelten koszonom en is masik leirast :) :R
Igen,sajna az is wines telepito, igazbol pc-re mar feltettem, jo is meg minden - talan meg jobb is mint a Remix
Nagy kart nem csinal....sot, egyszeruen felmegy egy wines particiora, nem is kell neki semmi mas
Nagyon sokat kiserleteztem az x86(x64) droidokkal is, de szeritem ezek is kimondottam pc-re keszult verzsonok, igazbol nem is tudom, hogy lehetne nekik boot menut csinalni - valahogyan biztosan

Elsosorban en most kezdek azon filozni, hogy kell-e nekem win a tabra....tudom, ha nem kell akkor nem jot valasztottam, de ez van most ebbol kell elni
es ugye mivel ezen eredeti win van, igy kaptam hozza exel hozzaferest is, ami azert nekem jol jon
raadasul a droidon is elo dolog, letoltottem es tokeletesen mukodik az office 365 minden eleme
ez azert egy nagyon jo pont es nekem ez kell a melohoz
Viszont ha elveszem a windows, akkor ezzel mar nem elehetek

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1746) mobilizmo válasza Necronom (#1745) üzenetére


mobilizmo
addikt

"mivel ezen eredeti win van, igy kaptam hozza exel hozzaferest is"
Ez hogy is van, nekem ez nincs meg. Pedig érdekelne.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#1747) Tityahome válasza mobilizmo (#1744) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Én is raktam már fel pc-re a phoenix os-t. Nem szedte szét a windows sőt teljesen könnyen uninstalálható. Igazából már ezen is ki próbáltam volna csak én is tartok attól hogy a két rendszer miatt nehogy összeakadjon valami. Valamint a másik dolog ami vissza tart a boot választó menü bekapcsolásnál...! Ebben az esetben az hogy viselkedne? Nincs még annyi tapasztalatom ezzel a rendszerrel hogy gigsze esetén vissza tudjam rakni.
Persze nagy segítség a leírás amit kaptunk de még át kellen nyálaznom.

(#1748) Necronom válasza mobilizmo (#1746) üzenetére


Necronom
senior tag

Elsosorban ami erdekes, hogy csak a tabon megy, probaltam kicsit atvagni, ugyanazzal a google fiokkal masutt bejelentkezni, de amint szerkeszteni is akarom a tablat, mar dobja is fel a vasarlast

Semmit sem csinaltam...Eloszor bekapcs a tab, kapott egy google fiokot a windows
Aztan atment elso bekapcsolaskor Androidba, ugyanazzal a fiokkal es letolottem az Microsoft Excel
Beleptem es lon mukodik, teljes egeszeben szerkeszthetoek a doksik, annyi a hiany, hogy az Onedrive-ra nincs tobb szabad helyem, csak amennyi a free tarhely
Megmutatnam ha tudnam hogyan :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1749) Necronom válasza Tityahome (#1747) üzenetére


Necronom
senior tag

Szerintem ez ugy mukodne - tetelezzuk fel, hogy nem bantunk semmit a bootban -, hogy siman windowst inditunk a tabon
Install Phoenix, majd aztan o tesz egy sajat boot menut, de ugye windowsos az is valamikepp, mert a fele win betoltodik, mire feladja a menut
Aztan ugyis ujraindul, de szerintem akkor is a wint kell inditani a tabon, az a boot menu sokkal elorebb van barmi mastol ami a gyari boot menuje...Ez persze elmelet :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1750) Tityahome válasza Necronom (#1749) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Igen...valószínűleg úgy működne. Most tettem egy próbát úgy hogy a Phoenix os-t pendrive-ről próbáltam bootolni és előbb a Phoenix kiválasztási menü jelenik meg majd ahogy kiválasztottam egyből tovább ugrik a windows vagy android választó oldalra. Sajnos azt nem tudom mivel lehet kikapcsolni pedig a biosban van valami ilyesmi kapcsolási lehetőség amivel tettem egy próbát de az nem vált be.
Nem nagyon merem piszkálni a biost sajnos.
Utána jön az a rész mikor a windows logónál tölt egy kicsit (kikapcsoltam a quick bootot és most nem a chuwi felirat jelenik meg töltésnél) majd azt követően ugrana fel a windowsos rendszer választási lehetőség ha a Phoenixet a c-re telepíteném.

Kicsit bonyolultnak tűnik amir írtam de aki használta már pc-n az érti miről beszélek. :D

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.