Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Andris_2 válasza Andris_2 (#999) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Viszont ha a 189 usd-s verzióban nem a paypal checkout-ot választjuk, hanem a másikat, akkor hozzáadja a 15e huf szállítási költséget.

Akkor már csak azt kellene tudni, hogy a másik verzióban, a kínai készletet és az "EU Priority Mail - Tax included (7-15 Business Days)" mit jelent...

(#1002) bekes.andras válasza tamass.szabo (#998) üzenetére


bekes.andras
tag

... konkrétan leírtam a folyamatot... :U

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1003) bekes.andras válasza Andris_2 (#1000) üzenetére


bekes.andras
tag

Kínai raktár: 145,59 E x 312,37 Ft = 45.477,94 Ft
EU raktárból: 190 $ x 288,06 Ft = 54.731,40 Ft

Kínai szállítás esetén vámkezelési eljárás alá vonható a termék, ami 150E-s érték alatt csak az ÁFÁ-t jelenti, illetve néha vámkezelési költséget von maga után. Vagyis 45.477,94 Ft x 27% = 57.756,98 Ft

EU raktárból nem tartom valószínűnek, hogy ingyenes szállítás volna. Erre írtam, hogy csodák nincsenek. Miközben Kínából megkaphatod úgy a rendelésed, hogy nem kell ÁFÁ-t fizetned.

A feltüntetett árak a Hi10 PRO-ra vonatkoznak, a sima Hi10 gagyi. :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1004) Andris_2 válasza bekes.andras (#1003) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Az elsőt hol látod? Mármint ahol 145 euró?

(#1005) bekes.andras válasza Andris_2 (#1004) üzenetére


bekes.andras
tag

A CHUWI oldalán van mindig akció. Rendszerint a Gearbest-re mutat, de volt az Aliexpress-en is.

Látod, hogy az ajánlat meddig él, és milyen raktárkészlet van belőle, de ez csalóka, mert lehet az 50 után 250 lesz...

[ Szerkesztve ]

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1006) Andris_2 válasza bekes.andras (#1005) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi, megnézem!

(#1007) bekes.andras válasza Andris_2 (#1006) üzenetére


bekes.andras
tag

...ezenkívül még az Intelnek is van akciója, nagyjából 5 E-t von le az árból. Kuponkód az oldalon.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1008) Sonek válasza bekes.andras (#1007) üzenetére


Sonek
tag

Spanyol raktárnál paypal utolsó lépésnél megjelent az 54 USD szállítási költség, úgyhogy inkább berendeltem GearBest-ről, Intel kuponnal. Köszi a tippet :R

Meglátjuk, kell-e +27%-ot csengetnem.

Sonek

(#1009) bekes.andras válasza Sonek (#1008) üzenetére


bekes.andras
tag

Frankó! Jelezd majd kérlek, hogy lett-e kincstári oldala a dolognak, vagy meg tudott maradni privátnak? :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1010) cszolee79


cszolee79
csendes tag

Fú nagyon megtetszett ez a cucc.
200 dodó Gearbesten billentyűzettel együtt (Hi10 Pro)

Miféle Windows van ezen, tényleg 32 bites?
Rá lehet tenni mást? (mondjuk 64-bites Pro-t), vagy az már esélytelen?

Gari mekkora szopolás? :D

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#1011) varmi2 válasza cszolee79 (#1010) üzenetére


varmi2
nagyúr

64 bites van rajtuk, home prémium. Természetesen rá tehetsz pro-t is, de akkor nem fogja magát aktiválni a win, meg kell venned.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1012) cszolee79 válasza varmi2 (#1011) üzenetére


cszolee79
csendes tag

Köszönöm a választ.
Huh... alszok rá egyet, ha még holnap is zizegek istenbizony megveszem. Most őszintén, többet ér ez mitha az autóra költeném. Megint.
Mondjuk azt nem tudom mi a töknek, van már tabletem is, pc-m is... de ez akkora poén hogy nagyon nehéz ellenállni.

Max odaadom anyámnak. 70 éves, nála biztos nem esik baja, még a dobozból se veszi majd ki :)

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.

(#1013) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Mi a különbség a [CHUWI Hi10 Pro ] és a [Chuwi Hi10 Ultrabook Tablet PC] tabletek között (a színükön kívül)??? ...talán csak az akku kapacitást találtam (de ez sem egyértelmű nekem: 8000mAh(Rated capacity 6500mAh) és a PRO-n Remix OS van (mi az a Remis OS :B ?)
Melyiket érdemesebb megrendelni?

(#1014) varmi2 válasza fireman123 (#1013) üzenetére


varmi2
nagyúr

A különbség: a simán 2db normál usb van, egy db 2.0, és egy db 3.0. A pro: egy db usb type-c
A remix os egy android alapú oprendszer.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1015) bekes.andras válasza cszolee79 (#1012) üzenetére


bekes.andras
tag

Neked erre nincs szükséged, inkább tedd félre az összeget...

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1016) bekes.andras válasza fireman123 (#1013) üzenetére


bekes.andras
tag

A már leírt dolgokon kívül a megjelenés, a Hi10 PRO-nak lényegesen elegánsabb a külseje. Szerintem masszívabb is. A RemixOS egy módosított Android, a céljuk az volt vele, hogy Desktop felülethez hasonló UI-t hozzanak létre. Te magad is ki tudod próbálni, ha van egy felesleges USB pendrive-od, vagy HDD/SSD-d. Az előbb nyúztam én is, egy régi Q9550-en olyan sebessége van, amire régóta várunk szerintem. :) A benchmarkok sajnos elvéreznek, pedig érdekelne, hova pozicionálja magát sebességben.

Futtathatod pendriveról is, akár guest módban is, így nem ment el semmit, amit csinálsz. Szerencsére tudnak fullscreenben is futni a programok, kicsit furcsa az egér és billentyűzet kombó, néha hiányzik az érintőképernyő.

Vicces, a Window érintőképernyős akar lenni, miközben asztali gépen ez a próbálkozása idegesítő, az Android rendszerből meg próbálnak asztalit csinálni, aminél néha pont a kézzel vezérelhetőséget hiányolom.

Ez az öszvérmegoldás sosem lesz 100%. :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1017) fireman123 válasza bekes.andras (#1016) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a tájékoztatást neked és "varmi2"-nek is ! :R

(#1018) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Na megjött a Chuwi Hi10 Pro-m ma (szóval küldhetem vissza annak az idiótának a refundot, a fasznak küldi vissza a pénzem, ha a tablet is úton van?). Bekapcsoltam 1 percre, hogy egyáltalán működik-e, majd csak késő este lesz alkalmam tesztelni, de addig is feltennék egy kérdést.

Ezeknél a tableteknél érdemes kikapcsolni a driver frissítést? Hallottam, hogy néha egy frissült driver nem megfelelően működik. Mi okozhat nagyobb galibát? A kikapcsolt driver frissítés, vagy egy esetlegesen "rosszul" (tehát nem úgy működik mind régen) frissült driver?

(#1019) SharpSA válasza tamass.szabo (#1018) üzenetére


SharpSA
veterán

Honnan rendelted?
Pont ilyennel szemezek billentyűzettel és tollal. A remix os vajon teljesen jól megállja a helyét az android helyett? Lehet azt frissíteni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1020) tamass.szabo válasza SharpSA (#1019) üzenetére


tamass.szabo
tag

ebay.co.uk-ről, vannak az Egyesült Királyságban lévő eladók, így nuku áfa.
A remix szerintem megállja a helyét, bár összesen eddig egy percet nyúztam, letöröltem két bloatware appot. A tollra viszont sokan panaszkodnak, hogy egy kalap szar. Nekem olyan (még) nincs, így nem tudom kipróbálni.

Viszont anyaghasználat terén profi mind a tablet, mind a billentyűzet.

(#1021) Sonek


Sonek
tag

GearBest most közölte velem a rossz hírt: "We are sorry to let you know that we cannot ship it as our supplier is updating the tablet,all the old version can not be shipped out." :(
Kértem tőlük részleteket, postolom ha megkaptam...

Sonek

(#1022) bekes.andras válasza Sonek (#1021) üzenetére


bekes.andras
tag

Ezek szerint lehet valamilyen frissítésre, vagy módosításra számítani? Esetleg ezért volt ilyen nagy akciózás, mert modellváltás következett? Annyira nem régi a tablet. Lehet, hogy RemixOS 3.0-ával jönnek a soron következő példányok?

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1023) SharpSA válasza bekes.andras (#1022) üzenetére


SharpSA
veterán

Mert nem frissül magától az újabb kiadásra?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1024) bekes.andras válasza SharpSA (#1023) üzenetére


bekes.andras
tag

... nem akarok butaságot írni, meg vitát indítani, de nekem úgy tűnik, hogy ezek önálló kiadások. Külön kell kezelni a 2-es és a 3-ast. Verzión belül működhet a frissítés, de Remix OS 2-ről 3-ra nem vagyok benne biztos. Ne legyen igazam! Lehet pont most van ez a fázis, és ezt követően lehet majd frissíteni. Nem tudom.

Remix OS 3.0-ra utaló bejegyzést nem találtam, de a billentyűzettel és a wi-fi-vel sokaknak problémája van. Nem megfelelő driver, vagy rossz antenna miatt, illetve a touchpad nem az igazi...

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1025) Sonek válasza bekes.andras (#1022) üzenetére


Sonek
tag

Update: ".. all other information will keep same except the version update(chip from 8300 to 8350)."
Amúgy ez a Hi10 Pro-ra vonatkozik, én azt rendeltem.

Sonek

(#1026) bekes.andras válasza Sonek (#1025) üzenetére


bekes.andras
tag

Áhá! Köszönöm, hogy közzétetted. :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1027) bekes.andras válasza Sonek (#1025) üzenetére


bekes.andras
tag

... ahogy nézem ez más termékre is igaz!

CHUWI Hi10 PRO Z8350-es CPU-val előrendelhető!

A Z8350-nek magasabb az órajele, illetve HD400-as GPU-ja van.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1028) garrotter válasza pokers (#981) üzenetére


garrotter
tag

Szia!
A hétvégén nekem is meg kell ejtenem az újra telepítést. Volt valami buktató, amire ügyelni kell? Az Android megmaradt? Választható bootkor is? Egy rövidke leírást nem csinálnál az újra telepítésről?

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#1029) pokers válasza garrotter (#1028) üzenetére


pokers
senior tag

Nincs semmi buktató, használni kell az eredeti win10 telepítőt, de előtte ki kell cserélni az install.wim fájlt magyarra.
Minden megmaradt, a bootválasztó is, az android is.

(#1030) SharpSA


SharpSA
veterán

Van valakinek ilyen vagy az újabb kiadású készüléke Szegedhez közel billentyűzettel? Szeretném megnézni, hogy milyen.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1031) Sonek


Sonek
tag

Javaslom mostanában senki ne rendeljen GearBest-től... Most írtam nekik, hogy már 8 napja fizettem, erre azt mondják még minimum egy hét, mire postára tudják adni a tabletet... :(

Sonek

(#1032) Lizardman válasza Sonek (#1031) üzenetére


Lizardman
tag

Ha Paypal-lal fizettél, igényeld vissza az egyértelmű okokra hivatkozva.
(nekem spec eddig sem volt bajom vele, és csak egy eladó miatt egy egész online rendelős oldalt elítélni azért kicsit erős.... :) )

(#1033) Necronom válasza Sonek (#1031) üzenetére


Necronom
senior tag

Meg egyik kinai shopbol se....dehat mindenutt ez megy, kozeledik a karacsony, nagy a mizeria...
Nem szabad elvarni, hogy barhonnan is par napon belul megkapod a kis csomagodat
2-3 hetre min. kell szamitani.....a jobbik esetben
Sokszor a magyar shopok se jobbak....pedig par ezer merfold kulonbseg csak van :D

Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1034) zoltan6 válasza Sonek (#1031) üzenetére


zoltan6
őstag

ilyenkor már nem szabad Kínából rendelni karácsony előtt,feltorlódnak a csomagok,max október végéig,ha azt akarod még idén megkapd.tavaly volt olyan így év végén hogy 70 nap volt az átfutási idő valamelyik rendelésemnél.Nekem a gearbesttel csak pozitív a tapasztalatom,eddig mindent megkaptam a szokásos 3-4 héten belül.

(#1035) thespilertm


thespilertm
csendes tag

Most brutál olcsó, ez szokványos akció vagy a karácsony miatt nyomatják ezt?
Valami régebbi változta vagy van benne valami buktató?
Illetve ha ezt én most megrendelem akkor vámot kapok még rá?
Mert úgy már nem biztos, hogy olyan jó vétel lenne.
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_580292.html

(#1036) Sonek válasza Necronom (#1033) üzenetére


Sonek
tag

Nem azzal van gondom, hogy mikorra ér ide, hanem hogy 2-3 hét lesz, mire egyáltalán feladják...
És pont a karácsonyi tumultus miatt rendeltem november 14-én, remélve hogy még nincs tömeg.

Ha valakinek van EU raktárra tippje, most már hajlandó vagyok többet fizetni érte...

Sonek

(#1037) thespilertm válasza Sonek (#1036) üzenetére


thespilertm
csendes tag

Expedited szállítással rendelted? Mert úgy 3-7 munkanapot írnak.

(#1038) Sonek válasza thespilertm (#1037) üzenetére


Sonek
tag

Igen, úgy rendeltem, kicsengettem érte a felárat. De hiába 3-7 munkanap, ha még fel sem adták... És még egy hétig nem is fogják. Közben meg megy a promózás a honlapon, hogy van még belőle, vigyétek ezerrel. Ráadásul megint lesz kuponos akció, amivel csak 149 USD lesz a vége...

Sonek

(#1039) fireman123 válasza thespilertm (#1035) üzenetére


fireman123
őstag

Nem régebbi, hanem újabb változat :K , a proci Z8350 (a Z8300 helyett), ...mondjuk azt nemtom, hogy ez most jobb vagy nem :B.....ez kínai szállítás, így nagy eséllyel áfa+vám+kezelési költség rájön ....a gearbest EU raktára egy ideje eléggé üres, alig van valami.
Remix OS (+Win10) van a pro-kban, nem igazán ismerem a Remix-et, majd a guruk megmondják, hogy előny vagy hátrány a normál androidhoz képest.

(#1040) viktorhu válasza Sonek (#1038) üzenetére


viktorhu
veterán

Én annak idején ilyenek miatt szoktam le a Gearbestről. Nem is az zavart, hogy nem tudták küldeni a dolgokat, hanem hogy nem mondtak igazat, mindig holnap meg a jövő héten meg ilyesmi, vagy hogy éppen a logisztikán feldolgozás alatt áll a csomagom... Aztán volt, hogy amikor harmadszor rákérdeztem (akkor már több mint egy hónapja elmúlt az első ígért küldési időpont, és még mindig nem adták fel a csomagot), akkor kérdezés nélkül inkább visszautalták a pénzt, de nem bírták azt mondani, hogy gond van, nem kaptak árut stb.

(#1041) Gregorg


Gregorg
tag

Gyorsan rendeltem egyet. Érdemes.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#1042) garrotter válasza pokers (#1029) üzenetére


garrotter
tag

Köszi.
És ezt a sok partíciót hogyan kezelted le? Vagy egyszerűen egybe formáztad? (Még nem vagyok túl az újra rakáson).

Ezt az install.wim filet hol találom? A Microsoft oldaláról írtam ki USB-re a telepítőt, még csak normál gépet tettem újra, ilyen tab-ot nem. Van valahol leírás hozzá?

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#1043) mckangi válasza garrotter (#1042) üzenetére


mckangi
senior tag

Ez engem is érdekelne!

Poco F3

(#1044) bekes.andras válasza Gregorg (#1041) üzenetére


bekes.andras
tag

Az ne kerülje el a figyelmeteket, hogy a Plus méretei nem egyeznek meg a a Hi10 PRO és ProBook méreteivel, így nem valószínű, hogy a fém billentyűzet használható vele, de ha mégis, igen hülyén mutat összecsukva. :) A Plushoz a fekete billentyűzet van.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#1045) tamass.szabo válasza bekes.andras (#1044) üzenetére


tamass.szabo
tag

Működik vele, összeillenek, csak ahogy mondod, hülyén néz ki összecsukva. Ha valakit ez nem zavar, vagy csak billentyűzetként és a 2 USB portért használni akarja, azonban megveheti.

LINK

[ Szerkesztve ]

(#1046) Gregorg válasza bekes.andras (#1044) üzenetére


Gregorg
tag

Köszönöm észben volt tartva. :) Van a plus-hoz is merev, pántos bill , megfelelő mérettel, de 53 dollár. majd ha nagyon kell majd,. akkor veszek olyat hozzá

[ Szerkesztve ]

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#1047) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Szerettem volna egy gyári visszaállítást csinálni a windows 10-es masinán, és azóta nem indul a windows. Valami ötletetek van mit kezdjek vele?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1048) pokers válasza garrotter (#1042) üzenetére


pokers
senior tag

Ezért kell a kínai telepítőcsomagot használni, abban vannak a szükséges scriptek, amik lekezelik azt a sok partíciót. A formatálással majdnem téglát csináltam a tabletből, szóval semmit ne formázz!
Kimondottan Win10 Home install.wim-et nem találtam, igaz külön nem is kerestem. Az MS oldaláról letöltött fájl meg tartalmazta az összes verziót, így nálam az Enterprise változat települt, de hogy miért pont ez, nem tudom.
Elképzelhető, hogy a Windows topikban tudnak ebben segíteni, hogy neked csak a Home-os install.wim kell.

Egyébként leírás a chuwi hivatalos fórumán van, én is onnan tanultam.

(#1049) yodee_ válasza pokers (#1048) üzenetére


yodee_
őstag

Én közben sikeresen telepítettem a gyári Windows 10 home-ot dvdről. Magától aktívált amint netet kapott.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1050) Sonek válasza Sonek (#1038) üzenetére


Sonek
tag

Ma reggel jött az örömhír, hogy postázták a rendelésem. Most már csak a kincstári hozzájárulás kérdéses ;)

Sonek

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.