Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) spiky03 válasza Necronom (#1550) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi szépen minden ajánlásokat. :R
Párat berendelek belőle. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1552) Ruinous188


Ruinous188
csendes tag

Hello!

Most rendeltem egy chuwi Hi10 plus-t, sokat segítettek az itteni hozzászólások, szóval köszi az itt leírtakat :)
Jelentkezem, amint meglesz :)

Ruinous

[ Szerkesztve ]

(#1553) keszo


keszo
őstag

Sziasztok!

Nem találtam jobb helyet, hátha tudtok segíteni. Van egy Chuwi Hi12 dual boot-os tabom.
Külön mem.kártyára lehet feltelepíteni egy Lubuntu-t, úgy hogy se a win10-et se az androidot ne piszkálja?
és mondjuk win10-ből indítani

Attila

(#1554) Necronom válasza keszo (#1553) üzenetére


Necronom
senior tag

Csak ugy, ha ra birod venni, hogy a memo kartyarol bootoljon
Elmeletben tud, hiszen pendriverol is tud
keszits el PC-n egy Linuxot TF kartyara Rufus + LiveCD

Aztan kiprobalod...

jah, vagy teszel ra bootmenu...de en ebben nem biznek :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1555) keszo válasza Necronom (#1554) üzenetére


keszo
őstag

kösz
valami ilyesmire gondolnék

Attila

(#1556) profit válasza Necronom (#1554) üzenetére


profit
junior tag

Annak idején laptopon futtattam ubuntut. Sajnos zavarta, végleg tönkretette a windowst. Azóta nem tudtam használni a laptopot. Mit tud az ubuntu, amit Android nem? Az Androiddal sokkal elégedettebb vagyok, mint bármely más linuxxal.

Úgy tűnik, a szemem nem bírja a sima IPS kijelzőt. Jobb kijelzővel létezik ilyen jó tablet?

Az iPad Pro továbbra sem rendelkezik valódi MS Office környezettel? Lenyűgözőnek találom az iPad Prot, a kijelzőjét, gyorsaságát, sirit, de teljes verziós Office kell, és az csak Windows gépeken van. A csökkentett verzió sajnos nem elég. Az iPad Pro talán OLED kijelzős, vagy mitől ilyen szép? Remekül sötétíthető is.

(#1557) Necronom válasza keszo (#1555) üzenetére


Necronom
senior tag

kipobaltam, nalam siman bootol TF kartyarol is
igazabol azt bootolsz be amit akarsz :)
A boot menut en sem javallanam...pl a grub sem

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1558) Necronom válasza profit (#1556) üzenetére


Necronom
senior tag

Jomagam is a droidos oldalon vagyok :)
Csak sajna nem mindenhova kuszik fel az x86ra valo sem
Komolyan mondom rendekkel elegedettebb lennek egy droidos laptoppal is, na de ez nem a reklam helye :)

Kicsit sajnalom, hogy a Chuwii nem ad drois frissitest, nem azert mert nem lehet elni nelkule, az 5.1 teljesen jo verzson es atomstabil, foleg amire en hasznalom
Nalam megy az Excel is teljesen jol, bar nem tudom mire nem jo ez a verzio, de amit asztalin keszitek tablazatot azt ezen siman szerkesztem es mentem is...
Teny, hogy programozasra nem hasznalom, makrokat nem futtatok....

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1559) profit válasza Necronom (#1558) üzenetére


profit
junior tag

Ez az, programozni elengedhetetlen.

Ez a kijelző nem IPS. Ez sajnos nagy felbontású TFT.

(#1560) Necronom válasza profit (#1559) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezt mibol szurted le, hogy nem IPS?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1562) Necronom válasza profit (#1561) üzenetére


Necronom
senior tag

Ertem en, hogy nem tudsz, de szerintem attol az meg IPS :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1563) viktorhu válasza Necronom (#1562) üzenetére


viktorhu
veterán

IPS természetesen. Még a sima hi10-eknél a kijelző kicsit mélyebben volt az üveg alatt, de a hibookomnál már az is nagyon szépen sikerült. Szerintem a kijelzőre nem lehet panasz, nagyon szép fhd panel, csak nem a fully laminated verzió, de gondolni kell az ár-teljesítmény arányra is.

(#1564) profit válasza viktorhu (#1563) üzenetére


profit
junior tag

Este az Android rész katasztrófa. Sötétíteni nem lehet, más eredményt szül. Erős fehér fény, a tartalom nem látszik. Páran írják, hogy TFT. Nem tudom, talán még TFT sincs. Mi is volt a TFT előtt? Nappal gyönyörű a kép, részletgazdag. A fotók szebben jelennek meg, mint a filmek. Filmnézésnél kicsit fakók a színek a másik tabletemhez képest, mely tényleg IPS, és éjjel is szép képet ad. Ki fogom próbálni a windows részt este. Alapvetően szebb a megjelenés windows alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1565) Necronom válasza profit (#1564) üzenetére


Necronom
senior tag

Nemtudom, en ilyesmit nem tapasztalok...
Az IPS az IPS ezen nem erdemes lovagolni szerintem...Ha nem ez lenne a fogyaztasi adatok sem ezt mutatnak...azaz messze nem birna 6-7 orakat a tab...

Lenyeg a lenyeg, hogy a sajat erzeseid ezt nem befolyasolja, az viszont, hogy neked ez nem tetszik valamiert, mert mondjuk hasonlitod egy 100 ezerrel tobbe kerulo kijelzohoz, az mas teszta
Valszeg jobb...mondjuk mar akinek, reszemrol (nekem) tokeletesen megfel a kijelzo minosege, sot amondo vagyok, hogy ebben az arkategoriaban ezektol csak rosszabbak vannak - neves termekekrol beszelek..

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1566) viktorhu válasza profit (#1564) üzenetére


viktorhu
veterán

Szóval éjszaka tft, nappal ips, értem. A fény a háttérvilágításból jön, ami az ips-nél szükséges az amoleddel ellentétben. Androidot régen indítottam rajta, de windowson szépen működik az automatikus fényerőszabályozás (lehet, hogy androidon is csak be kell kapcsolni), meg pl. az éjszakai mód is.

(#1567) direwolf válasza profit (#1561) üzenetére


direwolf
őstag

Az IPS is TFT :) Szerintem Te a TN panelre gondolsz. A TFT a gyűjtőfogalom, az IPS/TN/MVA/PVA ezen belüli típusok. Wiki
Egyébként az IPS-en belül is nagy a szórás, a legjobbak az LG paneljei. A Chuwi határozottan nem az, elég gagyi sajnos, de IPS. Ez legnkább a betekintési szögből látszik. Ha TN lenne, bizonyos szögből (leginkább függőlegesen alulról) teljesen használhatatlan lenne.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1568) direwolf válasza Necronom (#1558) üzenetére


direwolf
őstag

Azt meg tudtad oldani droidon, hogy TF-re telepítsen alkalmazást, vagy legalább telepítés után át lehessen tenni?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1569) Necronom válasza direwolf (#1568) üzenetére


Necronom
senior tag

Csak pont ugyanugy, mint a telomon...az appok bizonyos reszei a TF-re telepednek, a masik feluk meg nem
Igy ez persze nem 100as, de mondjuk ez nalam nem is okoz problemat

A kijelzo panelrol: Persze, hogy mind folyadekkristalyos alapon van :) Hat valaminek kell legyen
Mindettol fuggetlen en azt tapasztalom, hogy - hangsulyozom - a hasonlo aru, sot nemely joval magasabb aru tabnal is jobb a Chuwii kijelzoje, az IPS panel meg IPS panel reggel is meg delben is meg este is
Azt is alairom, hogy ez nem jo..de mihez kepest? :)
Nekem amugy mivel meg nem volt masik tabom csak ez, de lattam mar sok masikat (es hallottam az ararol) tobb mint elegseges a Chuwii mind minosegben, mind teljesitmenyen, mind tudasban es a kijelzojevel is meg vagyok elegedve
Semmi kedvem ezt raklamozni, csak pore egyszeruen igy van....Masoknal meg nem
Nekem ez az elso tabom es amire kell, azokat az igenyeimet bosegesen kielegiti, sot tobbet ad...
Jomagam szeretem a dolgokat arra hasznalni amire valo ....a telefont pl telefonalasra :) Szerintem ez mindent elmond rolam :DDD Egeszen biztosan nem dolgoznek ejjel egy tabon...

Udv: Necro

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1570) Necronom válasza direwolf (#1568) üzenetére


Necronom
senior tag

Azota tortent: megprobaltam egy SD kartyat belso tarhelyre formazni neki es egy megfelelo sebessegure sikeredett is...Igy tukepp mar nem problemas az appok installja.....Pici hatranya azert van, mert a Win nem latja...hat valamit valamiert...

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1571) direwolf válasza Necronom (#1570) üzenetére


direwolf
őstag

Ne ez érdekelne pontosan hogyan is kell?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1572) Necronom válasza direwolf (#1571) üzenetére


Necronom
senior tag

hat nem egy ordongosseg :)
Bootolsz droid, majd beteszed az SD kartya, aztan megkerdi, hogy mire akarod hasznalni
Belso tarhely, vagy adat
Valaszd a belso tarhely es nekiall megcsinalni - format meg miegyeb
Ha kiabal, hogy lassu es nem tudja megcsinalni, akkor keress egy masik/jobb SD kartya

De mint irtam ezt a win nem latja kesobb sem
Pici hatulutoje van, ha pl nincs benne es ugy bootolsz droidot, akkor tenyszeruen azok az appok amik oda kerultek nem fognak mukodni es hiaba teszed vissza, akkor kezdheted elolrol....szoval annak akkor bent kell maradjon tukepp mindig....

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1573) direwolf válasza Necronom (#1572) üzenetére


direwolf
őstag

Mire volt formázva eredetileg az sd? Mert én úgy próbáltam, hogy kettépartícionáltam, egy fat32 és egy exfat, így látta a fat32-t a droid, de nem ajánlotta fel belső tárhelynek :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1574) Necronom válasza direwolf (#1573) üzenetére


Necronom
senior tag

Semmire sem volt...ill ha volt is akkor a full gyari format lehetett rajta
Igaz, bocsi ezt nem irtam...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1575) direwolf válasza Necronom (#1574) üzenetére


direwolf
őstag

Értem, köszi. Mondjuk nekem mostanában szarakodik az olvasó, néha nem ismeri fel a kártyát, néha csak hibás eszközt ír a windows :F

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1576) Necronom válasza direwolf (#1575) üzenetére


Necronom
senior tag

Remelem majd sikerul :)
Nalam viszont nem maradhat igy sajna, mert kell az SD a windowshoz is, igy marad az, hogy a fotok es a videok mennek az SD-re, ahogy egy telefonon is szokas
No nem mintha tul sokat fotozgatnek vele, azert ez az 5mpix nem egy egetrengeto valami, de neha szoktam hasznalni amikor praktikusabb, hiszen ugyis a tab van a kezem ugyeben

Most az ominozus 32Gb SD tettem vissza, sajna a win nagyon megette a helyeket 4Gb maradt csak uresen, pedig tukepp semmise nincs rajta :(
Vajon miert nem mukodik a diskcleaner ? hasznalta mar valaki?
Irja, hogy van csomo felszabadithato hely, azt megse csinal semmit....

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1577) direwolf válasza Necronom (#1576) üzenetére


direwolf
őstag

Windows disk cleaner-t indítsd rendszergazdaként, és nyomj a "Rendszerfájlok törlése"-re, és ott is pipálj ki mindent.
Van még két progi ami tud helyet felszabadítani, de ehhez már mélyebb windows ismeretek kellenek:
1. Patch cleaner, ez az elárvult patch telepítőket takarítja. Néha döbbenetes mennyiségben.
2. RAPR driver store explorer, na ezzel tényleg óvatosan! Ki lehet törölni vele a felesleges drivereket (pl. korábbi verziókat)

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1578) Necronom válasza direwolf (#1577) üzenetére


Necronom
senior tag

Koszi, megtettem, de akkor sem torolte ki :W
Ebbol azt szurom le, hogy vagy nem vagyok a sajat tabom rendszergazdaja :) vagy valamit nem csinalok jol

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1579) direwolf válasza Necronom (#1574) üzenetére


direwolf
őstag

Nem boldogulok, nem ajánlja fel az integrálást :F És nem is igazán értem, hogy sikerült ez neked, mert mindenhol azt írják, hogy ez a feature csak 6.0 androidtól létezik.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1580) csuzso72


csuzso72
tag

Sziasztok!
Van egy Chuwi hi10 plus tabletem. Van vele egy olyan gondom, hogy a type-c csatin nem ismer fel semmilyen eszközt. Már faragtam a csatlakozón, de nem ez a gond, mert android alatt tökéletesen megy. Szerintem driver gond lesz, mert a képernyő forgatással is ez volt, de azt sikerült visszacsinálni. Azt sem tudom, melyik lehet a hibás, mert nem jelzi. Találkoztatok már ilyennel? Ha igen, sikerült megoldani? Valaki, akinél működik, nem mentene nekem usb3 drivereket? Hátha az lenne a gond. A micro usb rendesen működik.

(#1581) Necronom válasza direwolf (#1579) üzenetére


Necronom
senior tag

tenyleg nagyon sajnalom :( pedig nalam nincs semmilyen csoda ...
kiprobaltam a telefonon is, az is megcsinalja...droid 5.1 pedig

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1582) Necronom válasza csuzso72 (#1580) üzenetére


Necronom
senior tag

Marmint Windows alatt nem ismeri, droid alatt meg igen?
Ha igy van, akkor tutko nem kell faragcsalni, mert van fizikai kontakt es valoban valami driver gond lehet
Meghat ha tolteni tud akkor nem lehet csatlakozo bibi

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1583) csuzso72 válasza Necronom (#1582) üzenetére


csuzso72
tag

Igen. Droid alatt jó. Csak ezt később próbáltam ki. Win alatt még áramot sem ad ki az eszköznek, hibás telepítésként sem jelenik meg az eszközkezelőben.

(#1584) Necronom válasza csuzso72 (#1583) üzenetére


Necronom
senior tag

Na ez igen erdekes, hogy aramot sem ad neki, akkor hogyan toltod?
Persze nem tuti, hogy a ketto osszefugg....csak fura es pont nem driver gondnak tunik..

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1585) csuzso72 válasza Necronom (#1584) üzenetére


csuzso72
tag

A tablet kap áramot a töltőről. A csatlakoztatott eszköz nem kap a tablettől.

(#1586) eladohardver válasza csuzso72 (#1585) üzenetére


eladohardver
őstag

Hi10 Plus letöltések

Ha valamihez jelszó kell a fórumban megtalálható... en.chuwi.com valszeg a pass

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1587) csuzso72 válasza eladohardver (#1586) üzenetére


csuzso72
tag

köszönöm!

(#1588) csuzso72 válasza csuzso72 (#1587) üzenetére


csuzso72
tag

most nézem, ezt már letöltöttem, de az usb3 drivereket még nem leltem meg benne

bocs a dupláért, az előbb nem jelent meg a szerkesztés az előzőnél

[ Szerkesztve ]

(#1589) eladohardver válasza csuzso72 (#1588) üzenetére


eladohardver
őstag

Uninstal device eszköz kezelőben méjbi?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1590) csuzso72 válasza eladohardver (#1589) üzenetére


csuzso72
tag

Az a baj, hogy az eszközkezelőben sem jelenik meg új eszköz, ha ide csatlakoztatok bármit. Usb vezérlők vannak csak kettő. A gyökérhub és a host controller. De ezek nem jeleznek hibát és frissíteni sem frssít semmire. Ezt nem találtam a csomagban. Eltávolítani ezeket nem mertem.

(#1591) eladohardver válasza csuzso72 (#1590) üzenetére


eladohardver
őstag

Azzal még nem törlöd a drivert.. A telepitője ott marad...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#1592) csuzso72 válasza eladohardver (#1591) üzenetére


csuzso72
tag

Kösz! Úgy néz ki ez megoldotta. Leszedtem az eszközkezelőben az usbket, majd telepítettem, de összeomlott a rendszer és újra indult, viszont az újra indulás után látja a type-c re csatlakoztatott dolgokat. Az újra induláskor is csatlakoztatva volt ide egy pendrive. Most müxik. Este megyek a postára a billentyűért. remélem az egyből megy majd.

(#1593) Necronom válasza direwolf (#1577) üzenetére


Necronom
senior tag

es 20. probalkozasra - hozzateszem nem csinaltam semmit - csiholt nekem 11Gb helyet :)
es most fel is megy a frissites mar..lassuk mi lesz belole...

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1594) profit válasza csuzso72 (#1592) üzenetére


profit
junior tag

Kalandos.

(#1595) Necronom


Necronom
senior tag

hat ez nem jott ossze :(
megcsinalta, bootol, bent van....barmihez nyulok egyszeruen megall es kikapcsol...
idaig szorakoztam vele, majd visszavettem a frissitest...megint jo

teli a hocipom...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#1596) profit


profit
junior tag

Szerintem, amit a hardver nyújt, több mint elegendő mindenre, amit csak el tudok képzelni.

Az egyedi rendszer miatt nem nyúlnék agresszíven a boothoz, kártyához. A tárhely bőven elegendő a programok telepítéséhez. Ha memóriakártyán tartom a filmeket, könyveket, képeket, munkafájlokat, akkor nem fog mostanában megtelni a belső memória.

A Windows is készül néhány kisebb utility szoftverrel. Így van hely a nagyobb szoftvereknek, adatbázisoknak.

A külső memória tekintetében nem kell görcsölni. Akár 256GB is lehet, és ott már jócskán elférnek a dolgok. A 128GB már kedvező áron kapható. Azon is elférünk majd. Izomból teletölteni inkább külső 3TB tárat tudunk. Mindez aligha zavarja a működést.

(#1597) direwolf válasza profit (#1596) üzenetére


direwolf
őstag

"A tárhely bőven elegendő a programok telepítéséhez"

Hát ezzel vitatkoznék. Windowson simán megoldható a külső SD-re telepítés, de Androidon eddigi ismereteim szerint sajnos nem (legalábbis eddig csak Necronom kollégának sikerült a lehetetlen) És az Androidnak nagyon kevés helyet hagytak :( Szerencsére viszonylag egyszerűen megoldható Android singlebootossá partícionálni, és akkor viszont az ~58G már elég lesz. Aki le tud mondani a Windowsról, annak ez jó alternatíva.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1598) Old FatBoy válasza direwolf (#1597) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

" Aki le tud mondani a Windowsról" az ne ezt a tablettet vegye. :))

Audiophile Troll

(#1599) direwolf válasza Old FatBoy (#1598) üzenetére


direwolf
őstag

Pedig pont Windows alatt szarakodik az SD olvasó. És amúgy a touchscreen barát alkalmazások köre sem mondható túl szélesnek. Androidot kellemesebb használni tableten véleményem szerint.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1600) viktorhu válasza direwolf (#1599) üzenetére


viktorhu
veterán

Tény, hogy androidos tabletből jóval nagyobb választék van, szóval csak droidhoz én sem ezt venném. Most már nem a chuwit használom, hanem egy jumper laptopot M2 ssd-vel, de nagyon hiányzik a touch screen windows alatt - 2013 óta használtam érintőkijelzőt, és bár kellett a billentyűzet is, számított, hogy érintéssel tudtam görgetni, ikonokat kiválasztani stb.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.