Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) pappzo


pappzo
csendes tag

Ez a billentyű kellene hozzá, de ezt meg ilyen kombóban nem találom meg, az memoria kártya EU tőltő és tartó tok még.
[link]

Esetleg látott ilyen billetyűvel valaki?
Én csak alap géppel látok.
[link]

Ez az igazi mert ez a Hibook, az előzőt benéztem az nem dual oprendszeres mivel az a Hi10-es.

[ Szerkesztve ]

(#502) I3ence válasza pappzo (#500) üzenetére


I3ence
tag

Ezen meg mindig nincs android :)

(#503) pappzo válasza I3ence (#502) üzenetére


pappzo
csendes tag

Igen rájöttem, de köszönöm :).

(#504) 11agembelag


11agembelag
csendes tag

Persze, XD. De a régebbi verzióknál az sem volt kék.(Válasz Makoss-nak)

[ Szerkesztve ]

GG

(#505) pappzo


pappzo
csendes tag

Nos az #500 mivel benéztem storno. Elnézést érte, hogy elnéztem. :(
A név hasonlóság megkevert.

Továbbra is ez amit venni akarok, mivel a dual op kifejezetten fontos:

CHUWI HiBook 2 in 1 Ultrabook Tablet PC

[link]

És a kérdéseim, akkor erre igazítva a HiBook tulajokhoz:

1. Tudom angol nyelvű a fizikai billentyűzet, de ha Windows alatt magyarra váltok fizikai billentyűnél, akkor nagyjából az elvárható helyén ott lesznek a magyar billentyűk, ha betűk és számoktól jobbra levő gombokat lenyom jönnek az ékezetes magánhangzók? (Majd felmatricázom, hogy fizikailag is látszódjon) Vagy hogy érhetőek el a magyar ékezetes magánhangzók?
2. Y-Z gondolom akkor fizikailag helyére kerül, tehát át kell majd matricázzam ezt is ugye, ha magyar lesz az alap mód?
3. Hogy történik a billentyű társítása Windows alatt?
4. Ha bootol, akkor Boot menű van és ki kell választani, hogy Windows 10, vagy Android legyen? Ezt képernyőről vagy fizikai billentyűről kell, vagy lehet?
5. A többi fizikai dokkolós Win 10 tableteknél, ha dokkolok a tablet érzékeli a billentyűt és átvált nagyjából notebook szerű üzemmódra, ha leválasztjuk, akkor meg mintha tablet lenne, azaz jön a csempe mód. Itt ez hogy van, mármint a váltás?
6. Magyarítható a Windows és az Andorid benne hivatalosan?
7. Milyen gyakori a termékhez a frissítés?
8. Rendelt valaki hozzá valami normális matricát már a billentyű átmatricázáshoz, ha igen hol?
9. HiBook-hoz való tokot és EU töltőt ki mit talált?
10. Tudom nehéz meghatározni, de kb egy Galaxy S3 vagy S4-hez képest Android alatt gyorsabb vagy lassabb pl. játékok futtatásában?

Köszönöm:
Papp Z

[ Szerkesztve ]

(#506) I3ence válasza pappzo (#505) üzenetére


I3ence
tag

Billzetes kerdesekre tudok annyit valaszolni, hogy:
Rendszerfuggo az egesz, Win+Space v Alt+Shift valt nyelvet, ekezetes i-d nem lesz, altgr+i, altgr+j-vel tudod irni.

Android tud magyarul, Winhez meg van language pack.

(#507) fuze válasza fuze (#491) üzenetére


fuze
őstag

Erre valaki?

adms.hu | UI Designer

(#508) makoss válasza pappzo (#505) üzenetére


makoss
addikt

Az kb 80.000Ft-ra jön ki mire ideér, báár én a billentyűt is beleszámoltam.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#509) pappzo válasza makoss (#508) üzenetére


pappzo
csendes tag

Igen már találtam hozzá ott töltőt[link] és + 64 GB Samsung memória kártyát [link], meg Ebay-en ehhez való tartót [link], csak ott a képről nem egyértelmű hogy a billentyűzet is bele megy e. ÁFA és adó nélkül olyan 71-72 e Ft lenne, erre az áfa még és adó vélhetően és 90 lesz a vége. egyedül képernyő védő fóliát nem láttam.
Tényleg 128-as kártya nem menne bele? Csak mert akkor ha particionálnám lehetne egy partíció Androidnak és egy Windowsnak és hely is lenne több.

Sajnos magyarban semmi ilyen dual opost nem kapni pláne nem fizikai billentyűvel. ACer-t néztem de ott meg nem egyértelmű hogy Win-es magyar nyelvű tabletre tényleg fel megy e 2. op rendszerként az Android, vagy csak Win helyett és dual boot-os lesz.

[ Szerkesztve ]

(#510) makoss válasza pappzo (#509) üzenetére


makoss
addikt

Töltő van hozzá álítólag.
Úgy tudom max 128GB-ig bővíthető.
Minden más itthon kapható tab ilyen tudással bőven 100.000 Ft fölött van, csak ennél el kell könyvelni azt, hogy nem egy ismert márka, garancia 0.
Én megelégszem a Hi10-el is + billentyű, ahogy számoltam a Hibook még akciósan is túl megy a keretemen. Ha nem menne rá az áfa káfa akkor még elmenne...ha nem válik be, többet nem veszek külföldről :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#511) pappzo válasza makoss (#510) üzenetére


pappzo
csendes tag

Nekem kell a dual boot.
Alapban Windows kell, utazáskor jobb ez mint a nagy laptop (repülőn is jobban elférek vele), amire meg akkor használom World max Excel, email tökéletes. Esetleg film nézés, vagy skype, vagy néhány nem erőforrás igényű játék.
Az android meg arra kel hogy a régi tabletem kezd elavult lenni 1 GB RAM stb... Így meg kettőt egy csapásra és nem kell annyi kütyüt sem tartani és kisfiam is boldog lesz hogy 10"-os tableten játszhatja majd a kedvenc Androidos játékát a Nexo Knight-sot, ami nincs Windows storba, így feltétlen kell Android is.
Ha sebességre egy Samsung Galax S3 esetleg S4 sebességét hozná legalább android alatt, akkor nem lesz a teljesítményével sem gond az androidos játékok alatt amikre használnánk. Erre tapasztalat valakinek?

Magyar kínálatban sajnos Dual Boot-ost nem találtam 10"-ban pláne nem amihez lett volna billentyűzet. Acer-re láttam angol fórumokon hogy lehet belőle Android 5.1-est csinálni, de nem tiszta számomra miként. Hardverileg meg gyengébb is ettől, pl. memória csak fele. Persze aki esetleg tud ilyet billentyűvel csak jelezze! :)

128-as meóriának utána nézek, akkor inkább rászánok még 5 E Ft-tal többet és 128-as memória kártyával rendelem meg. Erre esetleg tapasztalat valakinek? Esetleg a particionálhatóságra? Egyik partíciót NTFS-re a másikat majd Andoridnak megfelelőre formáznám. A FAT 32 ok hogy látja mindkettő, de a 4GB-s fájl méret nem igazi.

(#512) sMogyi86

Erről a serialról van valami tipp, hogy mit lehet tudni?
42151200103
Nem találtam egyértelműen megbízható infót arról, ez melyik széria és pl melyik BIOS kéne rá.
Kék az USB 3.0. A WiFi-t még nem néztem.

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#513) viktorhu válasza pappzo (#509) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez a töltő, amit venni akarsz, a hibookhoz nem az igazi, 3A a gyári töltője, szóval kár költeni azért, hogy a gyárit gyengébbre cseréld.
Gyors az android is rajta, ha lesz időm, egy antutut nyomhatok rajta, ha szeretnéd, de nem S3 kategória, ez annál gyorsabb - azért az Intel chip meg a 4 giga ram megteszi a hatását.

(#514) makoss válasza pappzo (#511) üzenetére


makoss
addikt

Az a helyzet, hogy dual gépem még nem volt, örültem volna neki, ha lett volna ilyenem, de mivel fentebb kiírták, hogy mennyi az áfa rá, így passzoltam.
No meg valaki azt írta, (nem biztos, hogy itt) hogy macera dualos rendszert újratenni + van egy androidos mobilom már vagy 4 éve, de azt sem használom, így marhára nem izgat az android. Komolyabban belegondolva lehet kisem használtam volna az androidot, mire? :B
Itthon 100%-ban wint használok, így még lehet jobb is.
Szeretném a 2 gépet összehozni valahogy, talán TeamViewer-rel, vagy jobbal, fárasztó már mindig gép előtt ülni, jobb volna ágyból, kényelmesebb...
Media Marktban én is néztem hasonló külyüket, de ami talán jó volt az a ACER Aspire Switch 10 E de az ára igen gyorsan lehervasztott :(
Így marad a Hi 10, remélem nem csalódok benne! :U

(#512) sMogyi86: Igen, kék szokott lenni az új kütyüken, ez külömbözteti meg külsőre az USB 2.0-tól.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#515) viktorhu válasza pappzo (#505) üzenetére


viktorhu
veterán

1: minden a helyén lesz, kivéve a hosszú í, az AltGr+j, és a nagy Í, ami AltGr+i. Matricázás felesleges, észre sem veszem, hogy más a felirat.
2: igen, az is a helyére kerül, bár ha a magyar 101 billentyűt választod, akkor marad a qwertz - ahogy szeretnéd.
3: jobbra lent üzenet gomb, connect, find other types of devices. De javaslom, hogy inkább dokkolós billentyűzettel vegyed, sokkal jobb.
4. igen, bootoláskor menüből, ha meg fut a rendszer, akkor van ikon a váltáshoz.
5: nekem dokkolós van, működik vele
6: igen
7: én kb. egy hete használom, azóta egy ota update volt droidra, a windowsnál meg tudod.
9: adaptert adtak a kínai/usa csatlakozós töltőhöz, nem javaslom a töltőcserét, mert 3A-es a töltője, ezt kevés más töltő hozza.
10: játéknál nem próbáltam, nagyobb a felbontása, mint az S3-nak, ami nyilván lassít rajta, de érzésre gyorsabb nála, sokkal erősebb a hardver.

(#516) pappzo válasza viktorhu (#515) üzenetére


pappzo
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszokat, tényleg nagy segítség volt minden kételyem eloszlott.

Ezt a billentyűt nézem hozzá kombóban a HiBook-kal.
[link]

Ez ugye olyan mint a tied ezt ajánlod te is igaz?

(#517) viktorhu válasza pappzo (#516) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, ez az :)

ANTUTU: 53724 :)

(#518) I3ence


I3ence
tag

Megerkezett a gep, eddig nem tul pozitivak a tapasztalatok.

Kijelzo eleg tavol van az "uvegtol", kifejezetten gagyi hatast kelt.

Raeresztettem egy windows resetet, hogy lepucolja a gyari profilt, az egyelore 6%-on megakadt.

Kozben a fekete kepernyon szepen latszik, hogy a kijelzo belulrol beparasodott. Ezzel mit lehet kezdeni?

(#519) I3ence válasza I3ence (#518) üzenetére


I3ence
tag

Na a win reset eredmenye egy bootloop lett. En voltam a hulye, h nem olvastam ujra az osszefoglalot. Vasarnap hazamegyek, addig van egy 64-es micro sd kartyam, es egy adapter, aminek az otg resze megy. Megcsinaltam NTFS-re, ratettem mindket USB folder tartalmat a nekem valo verziobol, de hiaba allitom bootnak, tovabbra is loopol. Ez az 1 pendrive-os megoldas tesztelt? Hivatalos forumon csak a 2 pendriveosat irjak.

(#520) makoss válasza 11agembelag (#504) üzenetére


makoss
addikt

Akkor az lehet selejt volt, mert az USB 3.0 alapból kéknek kéne lenni :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#521) viktorhu válasza makoss (#520) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem selejt volt, így gyártották az első Hi10-eket, nem festették őket kékre :) Még mindig jobb, mint amikor olyat játszanak kínaiak, hogy kékre festik, pedig nem is USB3 :)

(#522) makoss válasza viktorhu (#521) üzenetére


makoss
addikt

Háát valakinek a kék jön be van akinek nem, én momentán a kékre esküszöm....

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#523) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Valaki tud jelenleg megbízható helyről jó áron Chuwi Hi 10-et és hozzá billentyűzetet?
Jöhet link is!
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#524) fabicska válasza makoss (#523) üzenetére


fabicska
aktív tag

AZ enyém innen jött, semmi gond nincs vele

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#525) makoss válasza fabicska (#524) üzenetére


makoss
addikt

Aha, és tabot csak, vagy billentyűt is? Mert az is kéne, és max 60-62.000Ft a keretem, ha nem számolom bele az áfát.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#526) I3ence


I3ence
tag

Pentek delutan megerkezett hozzam is a gep Banggoodrol, Drop Shipping nelkul. Nem vamoltak meg.

Aznap irtam is ide, hogy gondok voltak a winnel, vegulis hivatalos forumrol szedett image-el teljesen jol ment a reset, legalabb friss lett a rendszer. :))

Elozo tabletem egy Lenovo Miix2 8 volt. Build quality hasonlo, anyaghasznalat mar nem igazan. A kijelzo melysegerol eloszor a bkv-automata ugrott be, annyira hozzaszoktam mar mindenhol az uveghez. Vegulis meg lehet szokni, mar nem is igazan zavar. Az uveglap is hianyzik, ez a kopogos plexi a gyari foliaval (ami buborekos...) csak gyujti a zsirt. Matt foliat probalt esetleg valaki? Regen telefonon hasznaltam, de sokat rontott a kepminosegen. Tempered Glass lenne a jo, de az eselytelen.

Amugy a kijelzo az teljesen rendben van, FHD 10"-on kiraly, betekintesi szogek is jok(ezt is inkabb a tavoli plexi korlatozza). Irtam, hogy elso nap parasodott, ha ment a gep, fel napot pihent rizses zacskoban, az kiszaritotta. IPS Bleed van, sajnos mind a 4 sarokban, a Lenovon csak az egyikben volt, de ott nagyon :D

Az a helyzet, hogy magasabb arkategoriaban se igazan tudsz ennel jobbat venni, csak ha tenyleg nagyon sokat szansz ra. :(

Bugokat tekintve eddig elojott a vibralo kijelzo, illetve a fekete-feher savosodas, de mind egy lock/unlockkal megoldodott. Mostanaban olyat csinal, hogy lezarom a kijelzot, orak mulva visszakapcsolnam, es nem alszik, hanem ki van kapcsolva a gep.

(#527) I3ence válasza I3ence (#526) üzenetére


I3ence
tag

Gyarilag 240 perc alvas utan be volt kapcsolva a hibernalas, ez volt a baj.

(#528) viktorhu válasza I3ence (#526) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem plexi az, üveg a kijelző a fólia alatt. A vibráló kijelző bugot nálam firmware update javította.

[ Szerkesztve ]

(#529) hedgehog86 válasza makoss (#525) üzenetére


hedgehog86
csendes tag

[banggood]
Ez sztem elég jó áron van, főleg a -22 $-os kuponnal (így kb. 44k a tab ára). Billenytűzetet meg választhatsz hozzá, mindkettő belefér a keretedbe. A billenytűs tokot én is innen rendeltem és nem volt vele probléma. Sajnos a gépet nem innen vettem, de már bánom, mert olcsóbban jött volna ki, még vámmal együtt is.
Banggood-ról már rendeltünk a tesómmal több dolgot, és eddig minden vámmentesen megérkezett és a minőségre sem volt panasz.

(#530) varmi2 válasza hedgehog86 (#529) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én innen rendeltem a hi10-t, hibátlan, és vám+ áfa mentes volt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#531) makoss válasza hedgehog86 (#529) üzenetére


makoss
addikt

Na meg lett rendelve a tab és a billentyűzet is onnan, és még maradt is pénz, 5500Ft.
Még ezt kellene felhasználni, csak nem tudom mi legyen, mit érdemesebb, mert külső táram van pendrive is 32 GB-os külső 500GB-os, viszont fülesem nincs, ez jó hozzá?
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#532) varmi2 válasza makoss (#531) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem lesz jó. Legalább is az előző tabomnál nem jó egyik mikrofonos füles sem, csak a normál, aminek a jack csatlakozón 3db érintkező van.

Végül is most kipróbáltam, és megy a telefonomhoz kapott headsettel. Úgyhogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#533) makoss válasza varmi2 (#532) üzenetére


makoss
addikt

akkor pontosan milyet érdemes?
A füles topikban írták, hogy ebben az árkategóriában ez jó :(
Sima mikrofon nélküli kell akkor?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#534) fuze válasza fuze (#507) üzenetére


fuze
őstag

Én nem szeretnék türelmetlen lenni, de úgy gondolom egyszerű kérdéseket tettem fel. Ha nekem lenne ilyen tabom, már rég megválaszoltam volna őket. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#535) I3ence válasza fuze (#491) üzenetére


I3ence
tag

Erintessel nincs problema, de kijelzo neha csinal ijeszto dolgokat.

Szerintem PC-t helyettesiteni kicsi.

Billzeten nem lesz ekezetes i-d.

(#536) wazo


wazo
aktív tag

Hello. Megérkezett 2 hónap után kinabol az új akkumulátor. Kicseréltem tökéletes lett a készülék. Aki nem tudja miről van szó olvasson vissza. A lényeg annyi hogy nagyobb terhelésnel kikapcsolt a tablet.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#537) makoss válasza wazo (#536) üzenetére


makoss
addikt

2 hónap után??? :Y
Honnan? (bolt)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#538) hedgehog86


hedgehog86
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A táblámon néha csikozott a képernyő ezért feltettem a legújabb bios frissítést mert több helyen olvastam, hogy ez segít rajta, de bár ne tettem volna, mert azóta nem tudom bekapcsolni.
Csak később találtam, hogy valaki ugyan így járt és ehhez a sorozatszámhoz nem jó ez a [bios]

Ötletet szeretnék, hátha valaki tudja a megoldást.

A sorozatszáma: 42160200001
Ez a bios volt rajta: P02A_C106.0x60A

Olvastam, hogy van egy módszer, hogy közvetlenül a bios IC-t kell fleshelni, de nincsenek hozzá eszközeim és jártas sem vagyok az ilyen programozásban.

Előre is köszönök minden tippet, segítséget.

(#539) wazo válasza makoss (#537) üzenetére


wazo
aktív tag

Alliexpress

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#540) Mana86


Mana86
tag

Üdv!

Másnak is csinál olyat a Hi10, hogy 2.4A -rel töltve is csak szinten tartja bekapcsolt állapotban a tablet töltöttségi szintjét? A tálcán lévő kis akku ikonon 4x végigfut a csík, hogy tölti, utána már csak a töltöttség szintjét jelzi és a kis dugót, hogy töltőn van, de a százalék nem megy feljebb. Ezt régen azt hiszem nem csinálta.

(#541) viktorhu válasza Mana86 (#540) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez kábelfüggő (meg töltő - ha nem valós értéket írtak a töltőre)

(#542) #34365952 válasza hedgehog86 (#538) üzenetére


#34365952
törölt tag

Ész nélkül BIOS-t frissíteni elég rossz ötlet. IC-re flashelősnek neki se kezdj úgy, hogy nem tudod mit csinálsz. Nekem sikerült IC flashel életre kelteni a tabom, de nekem nem BIOS frissítés nyírta ki.

LED-ed világít töltésnél, vagy bekapcsolásnál? USB-n ad ki tápot?

(#543) hedgehog86 válasza #34365952 (#542) üzenetére


hedgehog86
csendes tag

Köszi az építő jellegű kritikát, de nem ész nélkül frissítettem. Elolvastam, hogy ez javítja az általam tapasztalt hibát, és hogy mely sorozatszámtól felfele működik. Csak azt felejtették el odaírni, hogy ehhez a magas sorozatszámhoz (V400) már nem jó. Én is csak a kommentek elolvasásánál láttam, hogy valakinek ugyan ezt produkálta. Így utólag én is azt mondom, hogy együtt lehetett volna élni azzal a néha csíkozó képernyővel, de már mind1.
Az elmúlt pár napban utánna olvastam a témának mivel nem kaptam a problémámra semmilyen ötletet, vagy megoldást. Csak a flash-elést találtam, ami megoldja a problémát. Egyetlen bökkenő, hogy jelenleg nincsenek hozzá eszközeim. De azóta rendeltem egy CH341A usb-s BIOS chip programozót és egy SOP8-as IC csipeszt 1700 Ft-ért, csak kb. 2 hét mire megjön. Fél tucat videó, leírás és cikk olvasás után arra jutottam, hogy nem egy bonyolult dolog és meg tudom én is csinálni. Egy dologtól tartok, az pedig az akksi lekötése az alaplapról, pontosabban a forrasztás, de azt lehet ráhagyom a villamosmérnök testvéremre.

Led egyáltalán nem világít. Se bekapcsolásra se töltésre nem reagál. Egy ideig villogott a piros led mikor próbáltam többször bekapcsolni a frissítés után, de mostmár az sem. Ezt leírtam neked privátban is 3 napja, mikor próbáltam segítséget kérni.

(#544) #34365952 válasza hedgehog86 (#543) üzenetére


#34365952
törölt tag

Privit nem figyeltem, de akkor már írok ide, hátha másnak is lesz ilyesmi problémája.
Szóval addig rendben van, hogy kell egy CH341A USB-s bios flasher és egy SOIC8 teszter csipesz, ezekkel a legegyszerűbb a művelet. A flasher-hez a szoftvert innen tudod letölteni: http://techtablets.com/forum/reply/27702/
Itt le is van írva az alap működés. Kell egy működő BIOS fájl is persze, amit majd fel tudsz flashelni.

Szétszerelés:
1. Műanyag "pengetővel" körben ki kell pattintani a hátlapot tartó körmöket és levenni a hátlapot
2. Legjobb, ha le is forrasztod az akksit már most
3. A chipset-en lévő hővezető alu burkolaton van egy hővezető fólia (fekete) azt ne bántsd, mert ha leszeded, már visszarakni nem nagyon tudod, és nem vezeti át a hőt a hátlapra. Az egész alumínium burkolatot körben meg kell emelgetni és kijön a helyéről (két kék hővezető szilikonlap van alatta, ezek eléggé a helyén tartják először). Így már hozzá lehet férni a BIOS IC-hez is, rá lehet rakni a csipeszt.
4. CH341A-re csipesz ráköt, USB-bedug, csipesz rácsiptet
5. innentől a flasher szoftver jön, tudod detektálni az IC-t, ha megtalálja, akkor jól csatlakoztattad, ha nem akkor valami nem jó, igazítsd meg.
6. WINBOND W25Q64, Erase, Blank
7. Nyisd meg a jó BIOS fájlt, és Program
8. Ha kész, akkor még van egy Verify opció, ami leellenőrzi, hogy a BIOS IC tartalma megegyezik-e a fájl adataival.
9. Csipesz le és összeszerelés visszafelé.

Kb ennyi.

Képek

(#545) hedgehog86 válasza #34365952 (#544) üzenetére


hedgehog86
csendes tag

Köszi.
Csak attól az egy dologtól félek, mire ideér a csipesz meg a flash-er (kb. 2 hét) az akksi lemerül, mert nem tudom, hogy vesz e fel áramot a visszajelző led nélkül.
Illetve arra gondoltam, hogy nem a vezetéket forrasztom le az alaplapról, hanem elvágom, blankolom és később összeforrasztom, Így kisebb a lehetősége, hogy megsérül a NYÁK, mert nincs profi forrasztó pákám. Te hogy csináltad? Közvetlenül az alaplapról forrasztottad le a vezetéket?

[ Szerkesztve ]

(#546) #34365952 válasza hedgehog86 (#545) üzenetére


#34365952
törölt tag

Multiméterrel mértem és akkor is töltött, amikor nem égett a LED. Én is elvágtam a kábelt és utólag összeforrasztottam.

(#547) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Bekapcsolt állapotban, használat közben mennyi ideig töltődik a masinátok? Kicsit gyanús, hogy az enyém nagyon lassan tölt.

(#548) Mana86 válasza viktorhu (#541) üzenetére


Mana86
tag

Úgy vettem észre másik kábellel jobban tölt. Szóval igen, azt hiszem ez volt a probléma. :)

(#549) RoBos


RoBos
senior tag

A Gearbest-en a win10-es Hi10-es most csak 137$! :Y
Aki ebben gondolkodik az most vegye meg! ;)

(#550) fabicska válasza RoBos (#549) üzenetére


fabicska
aktív tag

Nálam minden konstrukcióban, 157 dollár alá nem megy.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.