Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) makoss válasza varmi2 (#449) üzenetére


makoss
addikt

Ez honnan jön pontosan?
Be lehet szerezni EU-s helyről, hogy ne lenne drágább?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#452) varmi2 válasza makoss (#451) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez kínából jön. Volt a gearbesten eu-s raktárba, de jelenleg nincs. De ott postával együtt 200$ volt, itt meg 163$ , ha nem vámolák meg(enyémet nem)

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#453) makoss válasza varmi2 (#452) üzenetére


makoss
addikt

Mindenféleképp onnan kell ahol nem megy át a vámon, még véletlenül sem!
minden eshetőségre fel kell készüljek, rosszabb esetben mennyivel kell többet számolni ha átmegy a vámon? (Ft)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#454) Syz válasza makoss (#453) üzenetére


Syz
senior tag

Geekbuying-on néztétek már?Ott is van EU raktár.Spanyol meg angol.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#455) makoss válasza Syz (#454) üzenetére


makoss
addikt

Figyu! Engem az sem érdekel ha a bakterházból lesz rendelve, csak megbízható helyről, időben, és ne menjen át a vámon!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#456) Syz válasza makoss (#455) üzenetére


Syz
senior tag

Ha találsz olyan helyet ahol 150 euro érték alatt be tudod szerezni a tabletet akkor csak áfát kell fizetned ami ugye 27%.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#457) viktorhu válasza Syz (#456) üzenetére


viktorhu
veterán

Elvileg ilyesmi után nem kell vámot fizetni, nekem sem kellett, csak ÁFA-t - pedig biztosan 150 euró fölött hozták ki, mert furán váltják a dollárt (valami tavaly meghatározott dollár-forint árfolyam szerint).

Egyébként azon kapom magam a hibook-kal, hogy egyre többször androidból dolgozom rajta, amikor nem túl összetett a feladat. Viszont ebben az akadályoz valamennyire, hogy az SD kártyát android alól nem látja, csak Windows alól.

(#458) viktorhu válasza makoss (#419) üzenetére


viktorhu
veterán

Én simán a helyreállítás menüből újraraktam a Hi10-en. A HiBookon még nem mertem a dual boot miatt.

Külső usb-ről is lehet tisztán windowst telepíteni, de az már macera kicsit a driverek miatt.

(#459) viktorhu válasza makoss (#455) üzenetére


viktorhu
veterán

De ha átmegy a 160 dolláros cucc a vámon, és kifizeted rá az ÁFA-t, akkor kb. 200 dollárért vetted a tabletedet, pont mintha megrendelted volna 200-ért EU raktárból.

(#460) Syz válasza viktorhu (#459) üzenetére


Syz
senior tag

Jó dolog ez az EU raktárosdi csak egy baj van vele,ha jön egy szállítmány és még jó áron is van akkor azt pikk-pakk szétkapkodják de ügyintézés és postázásban mindenképp jobb,kevesebb idő és macera a kézbesítés.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#461) viktorhu válasza Syz (#460) üzenetére


viktorhu
veterán

Azért írtam, mert árban sokszor ugyanott vagy, szóval nem mindig éri meg EU készletre várni. Ráadásul EU készletben régebbiek is a cuccok, mert nyilván úgy éri meg hosszú távon, ha hajóval jönnek, szóval amikor folyamatosan javítják a hibákat, újabb verziót is kaphatsz, ha közvetlenül Kínából rendelsz.

(#462) Syz válasza viktorhu (#461) üzenetére


Syz
senior tag

Így van,ezzel teljesen egyetértek :) Viszont lehetőségnek tökéletes az EU stock.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#463) dipeti


dipeti
senior tag

[Keyboard review]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#464) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Kis segítség kellene no meg persze a véleményetek !

Szeretnék venni egy Win-es tabot dokkolóval . Filmnézés ,kisebb játékok, netezés ezekre használnám .

Ami minimum feltétel :
Kijelző 10.1"
Belső tárhely 32 GB.
Ram 2 gb
Proci 4 magos

ASUS Transformer Book T100 modellel szemezgettem . Ami pozitív hogy a dokkolóba lehet HDD/SSD rakni van benne aksi is így elég hosszú ideig bírja .

Viszont ezen a Chuwi Hi10 (drágaszáágon) megakadt a szemem :) Kinek hogy jött be Jól jönne pár vélemény és tapasztalat :)

Véleményetekre lennék kíváncsi hogy melyikkel járnék jobban és hogy kinek hogy jön be a Chuwi Hi10 ?
Illetve egy átlagos aksi üzemidő érdekelne ha csak netezek illetve játszok . A dokkolóba lehet e +HDD-t rakni ? Láttam a dokkolója világít ami csökkenti az üzemidőt , ezt ki lehet kapcsolni vagy ez állandóan világít ha használod ?

Ha mellette döntök akkor mire kell figyelnem vásárláskor ? Honnan érdemes most rendelni ? Olvastam hogy a gyári töltője nem valami acélos így gondolom be kell ruháznom majd az összefoglalóban említett töltőkábelek valamelyikére . Kiegészítő eszközök is kellenek majd kijelzőre fólia, táska stb.. gondolom ezeknek a dolgoknak is megvan a lelőhelye ahonnan érdemes rendeli .

Válaszotokat előre is köszönöm :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#465) varmi2 válasza Andrej1 (#464) üzenetére


varmi2
nagyúr

A dokkolóba nem lehet rakni semmit, illetve van rajta egy usb port. Nekem egyenlőre nincs dokkolóm. Én csak netezek rajta, napo sok órát, és 2 napot simán kibír egy töltéssel, 0 fényerőn. Én a banggood.com-ról vettem, kb 3 hét colt az út. Holland postával jött, áfa és vám mentesen. Ér érték arányban verhetetlen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#466) viktorhu válasza Andrej1 (#464) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem világít a billentyűzet. Teljesen jó a gyári töltő is, stabilan nyomja neki a 2,4 ampert, ha az eredetit kapod hozzá - szerintem egyes boltok kicserélték EU-s töltőre, és vacakot raktak bele. Én eredeti kínai/amerikai csatlakozósat kaptam + adaptert.

Ha nem kell a 64 giga, akkor elgondolkozhatsz az utódon is, a HiBook-on. Szerintem sokkal jobban sikerült (szebb, jobb hangszóró, fémes kialakítás, jobb billentyűzet), csak ott a 64 gigán osztozik a Windows egy Android 5.1-gyel, aminek először nem örültem, de azóta nagyon jól megbarátkoztam vele, egyszerűbb feladatokra már az Androidba bootolok.

(#467) Mana86


Mana86
tag

Sziasztok!

Egy ideje nem jártam itt. Nem olvastatok valahol arról, hogy Hi10 -en lassú a WiFi? A gyári wifi adapter is ilyen 15mbps -t tudott, de az végül le is halt, ahogy azt már jó pár külföldi fórumon is írták anno. Orvosoltam a problémát egy TP-LINK TL-WN725N Wireless N Nano USB Adapter -rel ami elvileg 150Mbps -t tud, viszont ez is ugyan úgy ilyen 10-15mpbs -t produkál csak. Telefon (iphone 6s) simán viszi a 40-et meg 70et is akár, de a tablet nem hajlandó. Értem, hogy más a wifi adapter, de itt is van akinél hozza a 40et. Nincs valami ötletetek mit csináljak?

(#468) makoss válasza Syz (#456) üzenetére


makoss
addikt

Ahhoz képest, hogy itthon boltból mennyibe kerül egy kb 4GB ramos tablet, az a 15-17eFt szerintem nem érdekes, viszont ha azt nézzük, hogy ezt el is lehetne kerülni, sok. :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#469) tpmportal válasza viktorhu (#457) üzenetére


tpmportal
tag

Nekem is HiBook van, az SD kártyát FAT32-re kell formázni, és akkor látni fogja az android is. Persze ezzel együtt jön a fájlméret limit is, de sajnos nincs más, amit mindkettő oprendszer szeret, vagy legalábbis én nem találtam ilyet.

(#470) makoss válasza tpmportal (#469) üzenetére


makoss
addikt

Úgy látom itt még akciós is! [link]
Mi a külömbség amúgy e közt meg a Hi10 közt?
Miben jobb a HiBook?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#471) kozi71 válasza makoss (#453) üzenetére


kozi71
senior tag

A tényleges ár 27%-a az ÁFA, vám nincs rá.
Én szintén Banggood-ról rendeltem március 15-én Kínából.
Április 18-án (tegnap) hozta a postás. Tizenötezret fizettem ÁFÁ-t rá.
Tizenkétezer valamennyit kéne százalék alapján fizetni, de még hozzájön kétezer Forint amit a posta kér a lebonyolításért cserébe.
Minden jól működik így elsőre, billentyűt felismerte, újraindítás után már a tapi részét is.
Amit hibát találtam, az a garancia levélre nem jó sorozat szám van ragasztva (matrica).
Jaaa, és a béna kezemmel elcsesztem a fóliát is. Simán letéptem róla, nem vettem észre hogy a feliratos rész lejön róla ha a jelölt fület húztam volna. De nem érdekes mert úgy sem fogom kézzel nyomogatni.
Mikor letöltöttem rá a magyar nyelvet, valahogy nem jelezte, hogy megy a letöltés. Aztán mégis ment.

high tech, low life

(#472) makoss válasza kozi71 (#471) üzenetére


makoss
addikt

Akkor csak kell rá fizetni :(
Nekem úgy kell, annyiért amennyiért ki van írva!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#473) dipeti válasza kozi71 (#471) üzenetére


dipeti
senior tag

Van olyan lehetőség a Banggoodról való rendelés leadásakor, hogy vegyék le a Banggood matricát a csomagról. Azt bejelölted?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#474) kozi71 válasza dipeti (#473) üzenetére


kozi71
senior tag

Igen, bejelöltem. Szerintem éppen ezért kell fizetni. Mert akkor nem tudják mi van benne. Csak egy kínai név volt a csomagon. Illetve azt írták rá, hogy iratok...
Repülőtéren mindent átvilágítanak. Rögtön látják, hogy nem papírok vannak benne. :)
Inkább az zavart, hogy két hétig dekkolt valahol itthon, és csak utána kezdtek foglalkozni vele.
Aztán a számlák beküldése, aláírni nyomtatványt az is volt vagy két nap.
A keyboard éppen kifogyott mikor rendeltem 15-én. Azt mondta Banggood amint raktáron lesz küldi. Na az egy héttel hamarább kezemben volt mint a gép. Arra rá volt írva mi van a csomagban mennyi az ára. Rögtön láthatták semmi gond, nem ültek rajta hetekig.

makoss: szerintem még igy is megéri az árát, 46+15 =61 ezer pénz.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#475) I3ence válasza kozi71 (#474) üzenetére


I3ence
tag

Na en pont ezert nem jeloltem meg a Drop Shippinget, mert banggoodot ismerve alapbol 20$ - electronics szoveget szoktak nyomni, ami van hogy atmegy, igy meg nem tudtam mi lesz.

Penteken erkezett az orszagba a tablet, de vamon meg nem volt. Remelem az autos postas jon, nem a biciklis :D

(#476) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót és kezd érdeklni ez a Chuwi tablet.
Azonban kicsit el is bizonytalanodtam pár kérdésben.

amire keresek:
10"
legalább 2 GB RAM lehet több
64 GB tárhely + bővítés
Nekem feltétlen dual opos tablet kellene Win10 és Android.

Android azért kellene, hogy pár androidos alkalmazás (főleg kisfiam által kedvelt játékokat, amik nem jelentek meg Windows alá fussanak, mint Pl. Lego Nexo Knights. Illetve Windows üzemmódban normál mini laptopnak használjam ha pl utazom. A kis méret előnyös, de ott nekem fontos a Windows környezet.

Több kérdésem is lenne:
1. Nem tudom, hogy ez két különböző cucc vagy egy?
CHUWI HiBook 2 in 1 Ultrabook Tablet PC
[link]
Chuwi Hi10 64GB Cherry Trail Z8300 Quad Core 1.84 GHz 10.1 Inch Windows10 Tablet
[link]
2. Ha nem egy mi a különbség közöttük? Melyiket ajánljátok?
3. Ezeken a cuccokon van Android mindig?
4. Ha igen magyar nyelvűre állítható mindkét oprendszer?
5. Boot manegeres?
6. Az alap 64 GB hogy oszlik meg a két oprendszer között? Külön partició? mi a megosztás aránya akkor?
7. Ha rakok bele bővítő kártáyt csak FAT 32-re formázva látja mindkét rendszer a kártyát?
8. Nekem a Windows üzemre feltétlen kell billetnyü, melyik jobb a dokkolós, vagy a bluetooth-os? Az összefoglalóban van mindkettő.
9. Magyar nyelvűt szeretnék. Ha minden igaz ez alapból nincs. Ki hogy oldja meg? Matricázás? Vagy van magyar billentyű is? Ha matricázás hol és milyet érdemes hozzá rendelni?
10. Mennyire stabil a cucc? Átlagos andoridos játékok milyen sebességgel futnak rajt? Mondjuk egy Galaxy S3-hoz képest sebességben?

Tehát nekem feltétlen dual op rendszeres cucc kellene, magyar vagy magyarítható fizikai billentyűzettel. Ezt figyelembe véve kérnék segítséget a tapasztalt felhasználóktól.
Mire figyeljek rendeléskor honnan érdemesebb stb. tehát gép, billentyűzet, hozzá ha nem magyar magyarító matrica vagy ami kell, fólia a képernyőre és tok.

Köszönettel:
Papp Z.

(#477) makoss válasza kozi71 (#474) üzenetére


makoss
addikt

Jó persze, csak ott van még az, hogy a Chuwi nem egy eléggé ismert márka! :U
Neked a 61 hogy jött ki?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#478) makoss


makoss
addikt

Amit még elfelejtettem még kérdezni:
A win 10-nek ami a gépen van, van termék azonosítója?
Az esetleges win frissítés miatt kérdem, mivel a win 7-ről 10-re kéri a kódot.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#479) varmi2 válasza makoss (#478) üzenetére


varmi2
nagyúr

Persze, hogy van. De ez a kulcs, csak ehhez a géphez használható. Más géphez nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#480) fabicska válasza makoss (#472) üzenetére


fabicska
aktív tag

NA ez az igazán fityingb***ó hozzáállás. Komolyan.... :W
Tipikusan magyar fórumot olvasok xD

[ Szerkesztve ]

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#481) 11agembelag


11agembelag
csendes tag

Sziasztok!
Én múlt csütörtökön kaptam meg banggoodtól (22 nap alatt jött meg a rendeléstől számítva), megúsztam az ÁFÁ-t, minden király, a wifi-s gond nekem is előjött, de sikerült megoldani ezzel: https://www.youtube.com/watch?v=G3DpeeXLSDM
A szállítást nagyon jól bírja, már nálam is utazott HÉV-en, buszon és egyéb BKV-s kiképzőeszközön is...
Nekem a gyári töltővel egyelőre teljesen jól, majdnemhogy gyorsan tölt, (4-5 óra 6-10% ról a 100%)
kék az USB-m és 5 perc alatt tele is írta a maradék tárhelyet(„véletlen” ráküldtem ~56gb videót)...
A virtual PC-s linux teljesen jól megy rajta(a virtuális gép merevlemeze egy 32 gigás pendrive-n van). Semmi gondom vele, néha ha akkut akarok kímélni, vagy játszani, akkor lejjebb veszem a felbontást, most is megy róla a youtube, 4 óra használat után így 56%-on van, 75% fényerővel. Sony vegassal is szerkesztettem rajta, teljesen használható, Unity is simán megy rajta(Mono develop-pal) Blender-t is viszi. Lehet veszek egy 64 gigás SD-t, érdekelne, hogy elég gyors-e ahhoz az SD olvasó, hogy programok fussanak róla?(a másik opció egy 1 terrás usb 3.0 vinyó, csak nem szeretném mindig magammal vinni...) Cortana néha problémás(„try again in a bit” szöveg). Egyelőre ennyi.

GG

(#482) makoss válasza fabicska (#480) üzenetére


makoss
addikt

Nem értelek, kellemetlen lenne szerintem bárkinek, ha a kijelölt áron felül kéne még fizetni!
Nem angliában vagyunk ahol bármikor kicsengetnek + 15-20-30e Ft-ot :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#483) I3ence válasza makoss (#482) üzenetére


I3ence
tag

Hozzaszamolod a 15k-t, es nem vagy aron felul.

Ha meg megusztad, akkor orulsz.

(#484) benjoe1 válasza makoss (#482) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Ezt olvasd el. Hiába látsz egy kínai webshop oldalán egy árat, az nem jelenti azt, hogy az lesz a végső árad, mert a magyar törvények szerint van még fizetendő tétel. Ahogy előttem jelezték, az Áfa és vámmal növelt összeget (ha van, értékhatártól függően) számold és azzal kalkulálj. Ha nem kell végül adót fizess, akkor meg örülj.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#485) pappzo


pappzo
csendes tag

#476-ra valaki?

(#486) I3ence válasza pappzo (#476) üzenetére


I3ence
tag

Nekem meg uton van a tablet, de megprobalok valaszoni, amire tudok:

1. kulonbozo
2. Book dualboot, jobb anyaghasznalat., Hi10 csak win
3. Hi10-en nincs
4. igen
5. nem tudom
6. talan fele-fele, vagy win picit tobb.
7. errol par hszszel feljebb volt szo

(#487) sMogyi86

Sziasztok!

Vett itt még valaki - rajtam kívül :D - bluetoth billentyűzet+tokot?
Az érdekelne, hogyan lehet az F1-F12, stb... gombok működését fixálni, as. 'FN lock'?
Mert így egy picit zavaró a használatuk.

Köszi a válaszokat!

"A félelem az elme gyilkosa."

(#488) pappzo válasza I3ence (#486) üzenetére


pappzo
csendes tag

Szia!

Köszi, akkor a Book kell nekem a doal boot miatt. A kérdés hogy magyar fizikai billentyűzetet hogy lehet hozzá megoldani? Esetleg link rá bármi ami segít. Priviben is jöhet.

(#489) kozi71


kozi71
senior tag

BIOS-ba hogyan tudok belépni?
Hiába nyomom indítás után az F7-t.
ESC-re sem lép be.

high tech, low life

(#490) 11agembelag válasza kozi71 (#489) üzenetére


11agembelag
csendes tag

Hangosító gomb+ és bekapcsológomb a biosba visz. Kell hozzá billentyűzet!

GG

(#491) fuze


fuze
őstag

Üdv!

Kíváncsi lennék a véleményetekre a következővel kapcsolatban.

Az a terv, hogy a nagyszüleimnél lévő hangos kis laptopot eladom és lecserélem egy ilyen kütyüre. A laptop jelenleg egy asztalon van, nem szokták hozni vinni, de ezt meg le lehet tenni a konyhába, nappaliba. Nem zavarja őket és bármikor meg lehet nézni rajta amit akarnak. Szerintetek jó lenne nekik?

125%-os vagy 150%-os UI-el már jól is látnák a képét. Kérdés, hogy mennyire stabil a gép? Például nem történnek furcsaságok? Néha komolyabban beakad, vagy az érintés rosszul érzékel. Szeretném az ilyet elkerülni, mert akkor nem értik ilyenkor, hogy mi van vele.

Amire használva lenne:
Internetböngészés
Youtube videók
Word, Excel

Skype! Ez nagyon fontos! Főleg az, hogy ne legyen visszhangos! Nekem volt 2 éve androidos chwui tabletem, de az nagyon visszhangzott. Gondolom azért, mert a mikrofon nem zajszűrős. Bár a windows miatt ebben az esetben szoftveresen is lehet állítani a zajszűrést, de azért kíváncsi lennék a tapasztalatokra. Mennyire ér fel egy laptop minőségével...

Még valami! A billentyűt át lehet matricázni úgy, hogy legyen hosszú "í"?
Ha nem, akkor jobb lenne egy kitámasztós tok+magyar bt billentyűzet. 2.4 ghz egér meg már van.

Olvastam, hogy bizonyos modelleknél vannak gondok a wifivel... Ha megszakad, akkor az 1-2 másodperc vagy hosszabb idő is lehet? Illetve a letöltési sebesség egy oldalbetöltésnél is szokott lassulni?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#492) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Sok kérdésemre kaptam már választ itt.

Ami fix akkor, hogy CHUWI HiBook 2 in 1 Ultrabook Tablet PC kell rendeljek, ha dual boot-ost szeretnék, márpedig eleve azért fordultam ehhez a márka felé...
Ez meg ugye angol billentyűvel van.
Ki hogy oldotta meg a magyarítását?
Matricával? Ezt ehhez honnan érdemes rendelni, vagy ki milyet rendelt? Más megoldás?
Mondjuk ha nem matricázom át sem nagy gond meg tudom jegyezni hol kell lennie az ékezetes magánhangzóknak, de ha magyarra állítom, akkor fizikailag a az L mellett elérhető lesz az É és Á? Illetve P mellett az Ő és Ú illetve 9 mellett az Ö és Ü és Ó? Vagy kinél hogy működik magyarra állítva a fizikai billentyűzet?

Illetve ki mit ajánl honnan érdemes megrendelni? Fontos hogy megjöjjön és persze ára is versenyképes legyen. Mindenképpen billentyűvel együtt rendelném esetleg tokkal és fóliával.

(#493) kozi71 válasza pappzo (#492) üzenetére


kozi71
senior tag

Két csomagban rendeld meg.
Egyikben a masina, másikban minden más.
Fóliákat én is rendeltem hozzá. De nem kellett volna. Amit a gyárban ráraktak az is elég jó. Lett volna ha nem tépem le rögtön az elején mindenestül. Így csupaszon nagyon vonzza a szöszmöszt, nem takarja le jól a billentyű.
Én még töltőt, és kábelt rendeltem neki.

high tech, low life

(#494) viktorhu


viktorhu
veterán

Megjelent a P9000-re az aerom :) Kíváncsi vagyok, hogy deepflex visszatér-e még befejezni a CM-et a P7000-re, vagy most már ő is a P9000-re fog inkább koncentrálni (meg arra is, hogy ezután úgy fogja-e venni az Elephone, hogy akkor nekik már nem kell update-eket kiadniuk a P9000-hez, ha már úgyis van Aerom).

(#495) sMogyi86

#487-re valaki? :U

"A félelem az elme gyilkosa."

(#496) viktorhu válasza sMogyi86 (#487) üzenetére


viktorhu
veterán

Mit értesz az alatt, hogy fixálni? Nekünk egy régi wines tablethez van bluetooth billentyűzetünk, még nem vettem észre problémát a funkciógombokkal.

(#497) viktorhu válasza viktorhu (#494) üzenetére


viktorhu
veterán

A 494-et nem ide akartam :( Kitörölnétek ezzel együtt?

(#498) sMogyi86 válasza viktorhu (#496) üzenetére

A jelenlegi, default az hogy pl az F10 az lenémít és nem pedig maga az 'F10' gomb.
Vagy ha Alt+F4-gyel ki szeretnék lépni egy programból, akkor az 'Alt+Fn+F4'.

Mint a laptopokon az FnLock, általában Fn+Esc.

"A félelem az elme gyilkosa."

(#499) makoss válasza 11agembelag (#481) üzenetére


makoss
addikt

USB 3.0 kék szinü.
Az USB 2.0 nem.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#500) pappzo


pappzo
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítséget.
Na azt hiszem majdnem megtaláltam, ahol érdemes megvenni, csak a billentyű hozzá nem az igazi. :)
[link]

Chuwi Hi10 Ultrabook Tablet PC
+ Chuwi Bluettooth billentyű és tartó tok (Ez sajnos nem touch pados, pedig az kellene inkább nekem hozzá, azaz kifejezetten csak az lenne a jó)
+ EU töltő
+64 GB Samsung memória bővítő kártya
+ egér
227 USD

De mielőtt rendelném akinek már van ilyen billentyűs kérem írja meg az alábbiakat:

1. Tudom angol nyelvű a fizikai billentyűzet, de ha Windows alatt magyarra váltok fizikai billentyűnél, akkor nagyjából az elvárható helyén ott lesznek a magyar billentyűk, ha betűk és számoktól jobbra levő gombokat lenyom jönnek az ékezetes magánhangzók? (Majd felmatricázom, hogy fizikailag is látszódjon) Vagy hogy érhetőek el a magyar ékezetes magánhangzók?
2. Y-Z gondolom akkor fizikailag helyére kerül, tehát át kell majd matricázzam ezt is ugye, ha magyar lesz az alap mód?
3. Hogy történik a billentyű társítása Windows alatt?
4. Ha bootol, akkor Boot menű van és ki kell választani, hogy Windows 10, vagy Android legyen? Ezt képernyőről vagy fizikai billentyűről kell, vagy lehet?
5. A fizikai dokkolós Win 10 tableteknél, ha dokkolok a tablet érzékeli a billentyűt és átvált nagyjából notebook szerű üzemmódra, ha leválasztjuk, akkor meg mintha tablet lenne,azaz jön a csempe mód. Itt ez hogy van, mármint a váltás?
6. Magyarítható a Windows és az Andorid benne hivatalosan?
7. Milyen gyakori a termékhez a frissítés?
8. Rendelt valaki hozzá valami normális matricát már a billentyű átmatricázáshoz, ha igen hol?
9. Tudom nehéz meghatározni, de kb egy Galaxy S3 vagy S4-hez képest Android alatt gyorsabb vagy lassabb pl. játékok futtatásában?

Tényleg köszönöm a segítséget.
Papp Z

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.