Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) viktorhu válasza fabicska (#198) üzenetére


viktorhu
veterán

A DPD-ről nekem is hasonló élményem volt - igaz, már nagyon régről, talán 10 éve is volt, de elvesztették egy csomagomat, és az egészet nagyon furán kezelték - nekem kellett telefonálgatnom, hogy hol van a csomagom, és a végén a világ legtermészetesebb módján mondták, hogy ez elveszett. Azóta nem próbálkoztam.

(#202) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Szerintetek most honnan érdemes venni bőr tokot billentyűzettel.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#203) #34365952 válasza t3tv3s (#200) üzenetére


#34365952
törölt tag

Na most érkezett meg 10 perce a tablet a DX EU Direct-től. Nem kellett fizetni semmit, még alá sem kellett írni. Kék usb-s, 64bites. Minden tuti. Kicsit lassú volt a posta, de nem vészes na.

(#204) viktorhu


viktorhu
veterán

Új töltőm:

5,2V 1,8A a Chuwival, ez egyezik a gyári töltő értékével.

http://www.aliexpress.com/item/ORICO-DCV-4U-BK-4-Ports-Mini-Smart-charger-30W-Desktop-Charger-Black/32506142720.html

Nem olcsó, de aki még a régi rossz töltőt kapta (aminél töltés közben merül az akku, ha használja a gépet), annak jó lehet, ha hurcolja a tabletet, és más dolgot (pl. telefont) is töltene.

Szerk: nagyon felvitték az árát, én 10 dollárért vettem, annyiért tökéletes - remélhetőleg lesz még hasonló akció.

[ Szerkesztve ]

(#205) #34365952 válasza viktorhu (#204) üzenetére


#34365952
törölt tag

Én vettem tegnap egy ACME CH16 4 portos töltőt (5V 4,9A össz. a 4 portra). Próbálgattam különböző kábelekkel, nekem a gyári kábellel ment a legjobban.

Konnektoros fogyasztásmérővel néztem a töltők energiafelvételét (a táp hatékonyságát ez nem veszi figyelembe), a kábel ugyanúgy a gyári volt mindkét esetben:
-Gyári töltő: 7-8W (Battery Bar - charge rate: 0-500mW között, használattól függően)
-ACME 12.5W (Battery Bar - charge rate: 1000-1100mW között, használattól függően)

USB töltés teszterem nincs (intézek egyet), így a töltők tényleges kimenetét nem tudom. iPhone Battery Health app szerint 2.4A a max output az ACME CH16 egy-egy USB portján, a fogyasztása alapján is az jön ki (12W/5V)

Akkumulátor idővel egyébként nagyon elégedett vagyok eddig. 6 órát vígan kihozok belőle.

(#206) viktorhu válasza #34365952 (#205) üzenetére


viktorhu
veterán

Sajnos elég nagy a mérőszeközök torzítása, de azonos mérőeszközzel azonos eredményt érek el a gyári kábellel és egy kétméteres ugreen kábellel (1,3 - 1,4A). Fél méteres ugreen kábellel már 1,9A-t mutat a kijelző.

Szerk: magára a korábban linkelt töltőre 2A ellenállást rákötve adja a 2A-t a töltő maga, a többi tehát a kábel vesztesége, meg hát magának a tabletnek a felvétele.

[ Szerkesztve ]

(#207) Mana86 válasza viktorhu (#206) üzenetére


Mana86
tag

Berendeltem én is aliról az általad ajánlott ugreen töltőt 2m-es kábellel, de véletlen 3m -essel küldték. Jópofa mert ugrókötelezni is tudok vele meg töltés közben ki tudom vinni az erkélyre, de pont erre gondoltam én is, hogy mennyit veszít vajon a kábel. Mérted már, hogy 2.4A kimeneten mennyi jön ki? 3m kábel esetén mennyi lehet? Rendelek egy 1m -es kábel hozzá valamikor.

(#208) viktorhu válasza Mana86 (#207) üzenetére


viktorhu
veterán

Hát most 2,4A kimeneten így hosszabb idő alatt beállt 5,3V 1,97A-re a fél méteres kábellel. Cserélek a 2 méteresre, és írom az eredményt...

Néhány perc után 5,2-5,3V 1,43-1,44A.

(#209) Mana86 válasza viktorhu (#208) üzenetére


Mana86
tag

Köszönöm! Abból már tudok következtetni, hogy mennyi lehet 3m -en.

(#210) fabicska


fabicska
aktív tag

Egy kérdésem lenne, olvastam valahol, hogy minden memóriakártya olvasónak a kompatibilitását kicsit alul méretezik, magyarul amelyiknél 32GB-ot írnak, ott 64-est is kezelnie kell, a 64GB-osnak 128-ast. A gyári érték a Hi10-nél 64GB, kíváncsi lennék, hogy a 128GB-os memóriakártyát tudja-e rendesen használni? Nem lenne hátrány. Remélem valaki tudja tesztelni.

Köszönöm. :)

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#211) Mana86 válasza fabicska (#210) üzenetére


Mana86
tag

Szerintem 128gb a gyari ertek.

(#212) fabicska válasza Mana86 (#211) üzenetére


fabicska
aktív tag

Mindenhol mást írnak, de a hivatalos oldalon 64-et írnak, nekem az a mérvadó.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#213) viktorhu válasza fabicska (#212) üzenetére


viktorhu
veterán

Melyik az a hivatalos oldal?

(#214) viktorhu válasza viktorhu (#213) üzenetére


viktorhu
veterán

http://www.chuwi.com/product/spec/Hi10.html

Na ezek a hivatalos specifikációk, de sd-ről egy szót sem találok.

(#215) yodee_ válasza viktorhu (#214) üzenetére


yodee_
őstag

http://en.chuwi.com/product/items/Chuwi-Hi10.html

Itt pedig specifications. Abban benne van hogy 64 Gb

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#216) fabicska válasza yodee_ (#215) üzenetére


fabicska
aktív tag

Ezt néztem én is igen! :)

Szóval szerintetek?

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#217) viktorhu válasza yodee_ (#215) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszi! Jó, hogy ezt nem láttam korábban :) Működik a 128-as kártyával, de nem probléma nélkül.

Viszont amikor át akartam másolni a cuccokat az ideiglenesen használt 32 gigás kártyáról, egy rossz minőségű usb adaptert használtam (valami kínai cucc mellé kaptam ajándékként, nem próbáltam ki korábban). Többször is megszakadt a kapcsolat, aztán alig bírtam újraformázni a kártyát.

Szóval nem tudom, hogy a kártyát tettem tönkre, vagy a géppel van baj. Konkrétan videó lejátszása közben lefagyott a gép vagy indult újra a videodriver, és kiírta, hogy hibás a kártya.

Van valami jó ellenőrző program erre, hogy kizárható / igazolható legyen a kártyahiba?

Meg még ki akarom próbálni az új biost, hetes van fenn, már kiadták a nyolcast, pont sd problémákra, csak félek kicsit a bios update-től.

(#218) fabicska válasza viktorhu (#217) üzenetére


fabicska
aktív tag

Magyarul nem működik 128-as kártyával :)

Részemről vagy működjön mindenféle hiba nélkül, vagy egyáltalán ne (mármint akkor hanyagolom, ha bármilyen apró fennakadás is lehet).

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#219) fabicska


fabicska
aktív tag

Öhhöm... xD

Hogy kapd szét, mint böllér a kandisznót!

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#220) viktorhu válasza fabicska (#218) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezért nem válaszoltam érdemben, mivel egyelőre nem tudom, hogy a kártyát tettem tönkre, a gép nem bírja a 128-at, vagy nem bírja de javítja az új bios :)

Ha lesz egyértelmű válaszom, megírom :)

(#221) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Használ valaki android emulátor programot, mint pl. az AmiduOS?
Melyik fut a legjobban, mit célszerű használni?
Tök jó lenne, ha a Chuwi adna ki Androidot is a Hi10-re, mert a Win10-re hiányzik egy-két android program.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#222) #16226560 válasza benjoe1 (#221) üzenetére


#16226560
törölt tag

Sztem jobban jársz ha megpróbálsz futtatni rajta egy RemixOs-t.

(#223) benjoe1 válasza #16226560 (#222) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Nem működik a megfelelően a tableten a RemixOS, ha jól olvasom, illetve semmilyen android ROM nincs még, ami jól működne.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#224) wazo


wazo
aktív tag

Valaki tapasztalt olyat hogy feltoltom a tabletet win azt írja ki hogy 100% viszont a led még villog tehát a chuwi meg azt mutatja nincs feltoltve. Használom és mikor hogy de volt hogy 60% körül volt hogy 40% körül egyszer csak kikapcsol, mintha lemerült volna, csak toltő bedugasa után indul el. Lehuzom töltőről ugyanugz kikapcsol pedig azt írja a win hogy még van benne 40-60%. Ha rajta hagyom a töltőt akkor abbamarad a villogas és úgy húzom le akkor mintha nem produkálná ezt.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#225) wazo válasza wazo (#224) üzenetére


wazo
aktív tag

téves diagnózisom volt, reggel levettem a töltőről 1 óra használat után kikapcsolt. Mintha a konnektorból húznám ki úgy kapcsol ki. :-( akku 81%

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#226) wazo válasza wazo (#225) üzenetére


wazo
aktív tag

akkor jön a rendszer visszaállítás.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#227) #34365952 válasza wazo (#224) üzenetére


#34365952
törölt tag

Én úgy tapasztalom, hogy bekapcsolt állapotban sokkal jobban tölt a tablet, mint kikapcsolva. Éjszakára kikapcsolva töltőn hagytam (kb 6-7 órán át) és reggel még csak valami 40-50%-on volt. Ezzel szemben amikor bekapcsolom, akkor olyan 4 óra alatt feltöltődik.

(#228) yodee_ válasza wazo (#226) üzenetére


yodee_
őstag

Az nem lehet hogy az akkuja szar? Bár az nagyon rossz hír lenne, mert nem hiszem hogy itthon tudod cserélni :(

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#229) wazo válasza yodee_ (#228) üzenetére


wazo
aktív tag

remélem nem. Tegnap reggel levettem a töltőről és használtam plusz ráengedtem az aida64 stabilitástesztelőt és szépen lemerült nullára. (5-6 ó alatt)

Ma meg kikapcsolt 80%-nál ahogy irtam.
Meglátjuk most visszaállítottam a Windowst gyári visszaállitásra

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#230) wazo


wazo
aktív tag

win recowery nem segített ismét volt egy off.
ilyenkor nem kapcsol be. Rá kell dugni a töltést várni fél percet és utána nyomni a bekapcsoló gombot és akkor indul el. Aksira 40-60 % ír.

Ha ez így marad esetleg valaki tudna segíteni angolul írni egy levelet a gearbest-nek?
köszönöm

[ Szerkesztve ]

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#231) yodee_ válasza wazo (#230) üzenetére


yodee_
őstag

Ez sajnos akku-baj lesz :(

Huawei P30 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#232) wazo válasza yodee_ (#231) üzenetére


wazo
aktív tag

Biztos? Volt rossz akkuval dolgom de azok ilyenkor nem mutattak 40-60% töltöttséget. Ezt ha utána bekapcsol azonnal lehúzom a töltőről és vidáman működik tovább.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#233) fabicska


fabicska
aktív tag

Ha már témánál vagyunk: Valakinek már lett megoldása arra a problémára, hogy bekapcsolt állapotban nem tölt a tab? Bekapcsolva semmit nem tölt, kikapcsolva is elég silányan, 2 óra alatt 20%-ot. 5V 3.4A-es dual töltőm van, nem egy olcsó darab, de ezzel is csinálja. Ötlet? :F

Köszönöm

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#234) viktorhu válasza fabicska (#233) üzenetére


viktorhu
veterán

Vagy a kábelt, vagy a töltőt nem szereti. Próbáld gyári kábellel, aztán másik töltővel.

Nekem is van olyan töltőm, amivel csak fél ampert vesz fel, átlag usb kábel szintén nem enged át túl nagy áramerősséget.

[ Szerkesztve ]

(#235) Mana86


Mana86
tag

Nektek működik a "Windows Reflektorfény" zárolási képernyő mód? Ennek lenne elvileg az a lényege, hogy folyton cserélgeti a képeket a zárolt képernyőn és tudsz szavazni, hogy tetszik-e vagy sem. Csak mert nekem x86 hun W10 -en nem megy.

(#236) wazo


wazo
aktív tag

valaki kipróbálná hogy aida64 -ben ráengedi a stressz tesztet úgy hogy minden tesztet kipipál?! Akkuról!
köszi

[ Szerkesztve ]

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#237) wazo válasza Mana86 (#235) üzenetére


wazo
aktív tag

3 win10 tableten nem megy.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#238) wazo válasza wazo (#236) üzenetére


wazo
aktív tag

ezt a tesztet full fényerővel kéne tenni. köszönöm

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#239) wazo


wazo
aktív tag

tapasztalat: ha leveszem a fényerőt 25-50%-ra akkor a full teszt vígan fut. Ha felteszem 100%-ra akkor a full teszt azonnal kikapcsol.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#240) viktorhu válasza wazo (#239) üzenetére


viktorhu
veterán

Túlterheled az akkut szerintem. Töltővel próbáltad?

(#241) wazo válasza viktorhu (#240) üzenetére


wazo
aktív tag

töltővel megy rendesen. Én arra lennék kíváncsi hogy másnál ilyen mesterséges terheléses tesztben hogy viselkedik. hogy az én gépem hibás vagy ez ilyen.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#242) fabicska válasza viktorhu (#234) üzenetére


fabicska
aktív tag

Ez hol van jelölve, hogy képes átvinni 2A áramerősséget? Mindenhol adat és töltőkábel van írva...
Tudtok linkelni egy tutit? Köszke :)

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#243) wazo


wazo
aktív tag

nem tudja valaki hogy fizikailag mekkora az akkumulátor?

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#244) viktorhu válasza wazo (#241) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondom, simán túlterheled az akkut vele, szóval én inkább nem próbálnám - vannak egyébként a techtablets fórumon hasonló beszámolók, pl. hogy usb-s winchestert csatlakoztatott rá, és újraindult a tablet. Nem tudom, hogy az újabb (300-as) verzióra is jellemző-e ez még, de igaziból nem is szeretném szándékosan túlterhelés-tesztelni.

(#245) viktorhu válasza fabicska (#242) üzenetére


viktorhu
veterán

Sehol nincs jelölve, mérés alapján lehet kitapasztalni :) Én linkeltem is egyet, de biztosan vannak más jó márkák is, nekem az volt az, ami jól tölt és fizikailag is tartós, strapabíró. De a gyári kábellel is lehet tölteni, szóval venni sem kell feltétlenül.

(#246) wazo válasza viktorhu (#244) üzenetére


wazo
aktív tag

Az.oké.hogy.külső eszköz tulterheli. De a.saját hardvere veri ki a biztosítékot az nem oké. Főleg 50% alatti toltottsegnel, amikor már egy fullosabb HD film is kikapcsolja.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#247) fabicska válasza wazo (#224) üzenetére


fabicska
aktív tag

Olyan esetben villog tovább (legalábbis az én tézisem szerint), hogyha kevés áramot kap. Nekem akkor hozta elő, mikor a telefonom kábelével etettem. Közben rájöttem, hogy a legjobb megoldás egy jó minőségű töltő + a gyári kábel használata. Így, ha a tablet feltöltődött, már nyugvó fényre vált.

Remélem segítettem.

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#248) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Ki milyen bőr vagy egyéb tokot vett/használ a tablethez?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#249) wazo


wazo
aktív tag

rendeltem aksit hozzá méret feszültség stimmel kapacitás kicsit több, de ha jol olvastam ekkorával is szerelik ezeket.
Megjátjuk
[link]

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#250) mikesa válasza wazo (#249) üzenetére


mikesa
tag

Ténylegesen nálam 6720 mAh az akksi kapacitása. És szerintem mindenkinél ekörüli...Nyugodtan rendeld meg, max nem fogod tudni teljesen feltölteni ha az alaplapi elektrónika nem engedi.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.