Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) mobilizmo válasza Tassadar83 (#2000) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát specifikációja nagyon szép. Minden attól függ milyen minőségűek azok az alkatrészek amiket nem sorolnak fel soha a specben. Már sokszor leírtam (pedig én vagyok a tg-je a topiknak), összehaverkodtam a szervizessel (azzal az eggyel aki Magyarországon hivatalos) amikor az enyém szervizben volt. Ő nagyon-nagyon rosszakat mondott a kisebb alkatrészek minőségéről (megmutatta pl. a wifi antennát, a legolcsóbb 1$-os szar van benne), az összeszerelés minőségéről, arról hogy milyen sz@rrágó a Chuwi a gariztatásnál és úgy általában az alkatrész ellátás is nagyon gyenge, inkább nincs.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#2002) Tassadar83 válasza mobilizmo (#2001) üzenetére


Tassadar83
csendes tag

Ez elég fájó, lévén, hogy áfával és vámmal együtt 80 alatt nem hiszem, hogy megúszom.
Egy új Ipad pedig 110.000 körül van rá.

(#2003) Tityahome válasza Necronom (#1999) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Na ez engem is érdekel! Szólj ha sikerült! :)

(#2004) Necronom válasza Tityahome (#2003) üzenetére


Necronom
senior tag

Amint rajovok hogy a viharba tudok bootsorrendet allitani akkor szolok, felpakoltam egyszeruen egy SD kartyara egyebkent....egy HP notebookon jol megy

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2005) Tityahome válasza Necronom (#2004) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Most próbáltam a 3 gombos módszert de csak a fastboot akart betölteni. Utána próbáltam a volume+ meg power gombot de csak simán bekapcsolt a tablet. Már csak a volume- és power gomb variációt nem próbáltam...esetleg még az lehet hogy működhet!

(#2006) Necronom válasza Tityahome (#2005) üzenetére


Necronom
senior tag

en mar az osszes varianst vegigprobaltam, sajna nem jo...leginabb csak fogta magat es elindult...
de egyebkent a biosban ott van a boot sorrend, csak valamiert orokre vasalva :(

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2007) Tityahome válasza Necronom (#2006) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Még az jutott eszembe hogy valahol olvastam olyat hogy ki lehet kapcsolni a biosban a boot választó menüt. Lehet azért nem bootol pendriveról mert a boot választó menü felülírja a bootolási sorrendet...
Ja...és mielőtt elkezded ledúrni az egészet nem árt ha tisztában vagy az újra telepítés menetével mert mi van akkor ha a windows 8-hoz nem lesz valamilyen driver és nem úgy fog működni ahogy kellene.

(#2008) Necronom válasza Tityahome (#2007) üzenetére


Necronom
senior tag

persze, siman meglehet, hogy nincs megfelelo driver valamelyik oprendszenek ehhez...
epp azert szeretnem sd kartyara kiprobalni elso korben, ott lehet kiserletezgetni gond nelkul :)
en nem talaltam semmi okossagot a boot dolgaban sajna

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2009) Air.Wolf


Air.Wolf
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni az OS2 Remixet Androidra!
De mivel nem vagyok egy számtek zseni így segítséget szeretnék kérni ez ügyben.

Van e valaki Zalaegerszeg környékén aki meg tudja csinálni, természetesen nem kívánom ingyen.

A gép egy CW-Vi10 plus

Köszönöm

(#2010) Tityahome válasza Air.Wolf (#2009) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Szia! Van egy teljesen érthető leírás az összefoglalóban. Én is az alapján csináltam. Szerintem ha figyelmes vagy neked is menni fog. Sajnos én nem vagyok a közeledben...

(#2011) eladohardver


eladohardver
őstag

Üdv! megest! Esetleg valaki használja a hipen h2-t? Hi10 plus-al legújabb w10 frissítéssel kb használhatatlanná válik... egyenes vonal helyett pontokat húz. Másnál ez a jelenség? :W

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#2012) Tityahome


Tityahome
aktív tag

Meg nézné valaki akinek 6-os android van a tabletjén hogy android alatt működik e rendesen az Edge böngésző? Köszi!

(#2013) Steph88 válasza Tityahome (#2012) üzenetére


Steph88
csendes tag

Sziasztok. Végig bogarásztam itt a dolgokat. A boot-ra... Miért nem tesztek rá egy billenytűzetet? Inteles proci, redes bios-al. Beléptek a biosba (már meg nem mondom, hogy del vagy f1 -f2) és kész. Nálam ment bluetooth-os billentyűzettel, nem kellett feltétlen kanócos. Lehet F12 -el a boot sorrend is választható, ha épp nincs a secure boot bekapcsolva és engedélyezve van. De én már eladtam az enyémet, nem tudom megnézni...

/ helyette egy chuwi lapbook air -t szereztem, az baromi jó cucc :DD /

(#2014) Tityahome válasza Steph88 (#2013) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Szia! Nem Én kisérletezgettem a boot témával hanem Necronom barátunk! Én csak említettem hogy egy Windows 8 lehet jobb lenne a tabletre mint a Windows 10. Ő szerette volna ezt megpróbálni csak a boot körül valami nem jött össze. Én nem vágok bele mert nem vagyok egy nagy zseni és ha valami nem úgy működik ahogy kellene biztos megakadok a telepítéssel...!
Viszont ez a lapbook air engem érdekel. Én is néztem már és nekem is tetszik. Milyen változat van neked és mik a tapasztalatok vele kapcsolatban pro és kontra?

(#2015) Necronom válasza Steph88 (#2013) üzenetére


Necronom
senior tag

igy igaz en probalkoztam a boot sorrenddel, de mint irtam nem a bill vagy a biosba lepes a gond
ott van, latom a boot sorrendet az egyik menuben, de semmi..mintha orokre vasalva lenne, nem lehet allitani

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2016) Tityahome válasza Necronom (#2015) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Nem lehet hogy tényleg a secure boot miatt nem működött a dolog?

(#2017) Necronom válasza Tityahome (#2016) üzenetére


Necronom
senior tag

halovany lila gozom se nincs....nem is talaltam olyat, hogy secure boot

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2018) Steph88 válasza Necronom (#2017) üzenetére


Steph88
csendes tag

A secure boot vagy a BOOT menünél vagy max SECURITY fülön van valahol. Azt hiszem ez szabályozza, hogy csak NTFS, GPT particiós "hivatalos" telepítő indítható. De nem ezer százalék, valami ilyesmi a lényeg.

A chuwi még a gyári particiós és telepítésű rendszer? Mert nekem van egy sanda gyanúm, hogy van egy kis oprendszer ami elsőnek elindul és ott tudod változtatni, hogy a win vagy az android töltsön be. Ha újra akarod gyalulni, simán menni kell. Csak nekem sajna nem volt meg addig, hogy ilyenekket "teszteljek" rajta.

Számítógépen láttam már olyat, hogy a boot-olható telepítő pendrive-ot nem látta a bios, mert nem érzékelte boot-olható pendrive-ként. Ez akkor volt többnyire, mikor valamiért csak a fat32 sémájú GPT particiós táblájú telepítőt fogadta el. Nem tudom miért, elég fura párosítás de ez volt. Bár te azt mondod, hogy a boot sorrenden állítani se tudsz? Bocsi, de biztos jó helyen nézed? Esetleg még a hard drive boot priority menünél kéne nézelődni, ott van-e ilyen vagy mi van. Az a baj így messziről látatlanban nehéz, főleg hogy nem is egy butított BIOS-a van a chuwinak...

------- CHUWI LAPBOOK --------
A lapbook air-nek van több változata is? Nekem a (CWI529) N3450 Intel csoda van 8GB rammal.
Negatív tapasztalat? Nincs basszus :C Ha említeni kellene, a proci nem túl acélos, ezt aláírom. De ezzel már az elején tisztában voltam. A photoshop CC 2018 viszont elpörög rajta. Túl lehet könnyen terhelni de fut rajta. Böngészés, youtube, sőt még virtuális Active Directory és Exchange servert is futtattam rajta. Oké, itt már max közeli állapotok voltak de vitte! És ez már nem az "átlag" felhasználás. Akksi 5-6 óra, gyönyörű fullHD IPS kijelző és világítós billenytűzet. Nem is tudja az ember mekkora kincs az amíg nem próbálja :D Fémből van, gyönyörű kialakítés és ha nem a "CHUWI" felírat világítana a hátulján, simán mint egy Apple - kinézetre.

Egy kis negatívum. Ami nem a chuwi hibája, inkább egy nagy számítógép üzleté. Ha már lehet m.2 ssd-t rakni bele, miért ne tennék? Csak az első rendelésemnél a 2242 méret helyett 2280-ast küldtek. Pénzvisszafizetés után rendeltem tőlük egy másikat, ami végre méretben jó csak épp működésképtelen. Ez is most megy majd vissza, egy hónap alatt majd csak szerzek egyet... :((( A gyári EMMC amúgy 160MB / s olvasásra és 100 MB / s írásra képes.
Jah, egyszer kétszer volt olyan, hogy a touchpad mintha meghülyült volna és össze vissza ment. Nem tudom azért, mert már merült vagy épp zavarta valami, miért történt ez. De azóta se... Reméljük nem lesz baja.
-------------------------------------------

(#2019) Tityahome válasza Steph88 (#2018) üzenetére


Tityahome
aktív tag

A lényeg hogy meg vagy vele elégedve!
Erősen gondolkodom a vételen!

(#2020) Necronom válasza Steph88 (#2018) üzenetére


Necronom
senior tag

Nos megprobaltam befotozgatni a dolgokat

Itt latszik, hogy a secure boot ki van kapcsolva (eleve igy volt)

Ez gozom se nincs mi lehet, de ugyanott volt

Itt pedig probalom mutatni a boot sorrendet, amit nem tudok allitani, pedig ott van, hogy + -, csakhogy nem reagal ra

Itt pedig a boot oprion priorty es amit lehet allitgatni, de ezzel semmire sem mentem

kb itt tartok, az, hogy egy pen bootol vagy sem, az nem kerdeses, hiszen PC-n es notin tudott rola bootolni, akkor itt is kellene....csakhogy nem teszi....ennyi :)
a celom tovabbra is az lenne, hogy memokartyara tennek egy akarmi oprendszert (elobb egy droid, aztan egy win) es kiprobalnam onnan futtatva....termeszetesen LiveCd-rol beszelek...

koszi, ha valaki tud helpelni....

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2021) Tityahome válasza Necronom (#2020) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Na én is meglestem! Ott nekem sem állítható viszont a "save&exit" menüben van egy olyan pont hogy "boot override"! Nekem ott látta a pendrive-ot csak nem nyomtam rá mert nincs a pendriven rendszerem.
Esetleg azt megpróbálhatod...

(#2022) Tityahome válasza Tityahome (#2021) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Ja... És a pendrivet én a tabletbe dugtam közvetlenül...Nem a billentyűzet usb csatlakozójába...

(#2023) Necronom válasza Tityahome (#2021) üzenetére


Necronom
senior tag

megprobalom...koszi!
csak birjam kivenni az asszony kezebol :P

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2024) Steph88 válasza Necronom (#2023) üzenetére


Steph88
csendes tag

Így már jobb a helyzet kissé de nem az igazi :D Pont azt nem látom de gondolom UEFI-ben akarna boot-olni. A pendrive UEFI-en készült? Mert a Bios még mindig nem látja szerintem a pendrive-ot.

Két dolgot megpróbálnék még ha időd engedi. RUFUS-al készíteni egy
-MBR particiós sémájú pendrive-ot BIOS / UEFI gépekhez NTFS fájlrendszerrel.
-Ha ez sem, akkor egy GPT particiós sémájút UEFI-s gépekhez FAT32 fájlrendszerrel

És még mindig marad egy lehetőség harmadiknak :D Tudom, tökölős. De valami nem tetszik neki.

Ezen kívül még a BOOT - (3.ik kép) alján a BBS HARD DISK PRIORITY nézd meg mi van alatta. A BBS nem tudom mit jelent itt, de a "régebbi" biosok szoktak olyat, hogy egy kaptafára veszik a merevlemezeket a pendriveokkal, azt tudod csak állítani, hogy a merevlemezről boot-oljon és a HARD DRIVE PRIORITY alatt, hogy melyik "merevlemezet" részesítse előnyben. Ezzel kezdenék :K

(#2025) Necronom válasza Tityahome (#2022) üzenetére


Necronom
senior tag

Nos jut eszembe, hogy okes hogy benne a tabba a pendrive (nem a gyari billben)
pici bibi itt azzal van, hogy vagy bill van az USB-ben vagy a pen....
De mar probaltam az SD helyre is, hatha ott megvilagosodik a holmi :)
A notebookom is csinal olyat, hogyha nincs benne egy pen az USB-ben, akkor nem lehet kivalasztani hogy arrol bootoljon...itt viszont nem tudom megoldani...gozom se nincs hogy egy USB eloszto mit tesz, tettem ra, de ugysem tudtam megoldani

Steph88:
Egyertelmu hogy Rufussal irtam ki a LiveCD-ket, mindket modban mar, ezeken tulvagyok :)
Nem is irtam volna, ha ezek a korok nem mentek volna le....

A problemat en ott latom ahol a notebook is
Nincs boot valasztas, amig az eszkoz nem aktiv, viszont USB-s bill nelkul nincsen BIOS :)
Az eloszto nem ert sz@rt sem, ugyfest nekem nem jo van.... (am ha csak az van rajta, siman latja minden cuccot ami rajta van: 500Gb + 1Tb HDD, maga a wireless bill, jatekvezerlo es a PEN)
De ha boot van, akkor PEN nincs, es semmi USB-s eszkot nem lat a BIOS, de bill van....
boot utan van pen

tul bonyis ez mar ...

Ezen kívül még a BOOT - (3.ik kép) alján a BBS HARD DISK PRIORITY nézd meg mi van alatta. A BBS nem tudom mit jelent itt, de a "régebbi" biosok szoktak olyat, hogy egy kaptafára veszik a merevlemezeket a pendriveokkal, azt tudod csak állítani, hogy a merevlemezről boot-oljon és a HARD DRIVE PRIORITY alatt, hogy melyik "merevlemezet" részesítse előnyben. Ezzel kezdenék

ezt igy egy az egyben nem tudtam ertelmezni :) velem van a baj, tudom :DDD

am koszonom a segito szandekot mindkettotoknek!
ne adjuk fel :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2026) Steph88 válasza Necronom (#2025) üzenetére


Steph88
csendes tag

Annyit akartam mondani, a 3ik képen a legutolsó menü az UEFI hard disk priority... ott ha UEFIS pent dugsz be, nézd meg látsz e valamit ha rányomsz.

Több ötletem már így nekem sincs :D

(#2027) Tityahome


Tityahome
aktív tag

Na!
Ma volt egy kis időm és feltelepítettem a tabletre az oreo rendszert Windows alól. Biztos láttátok már hogy pc-re is fel lehet telepíteni így ezzel a módszerrel a tabletre is sikerült.
Kettő problémával találkoztam egyenlőre.
Az oreo tökéletesen betöltött és működött kivéve a touchscreen. Nem tudom hogy van e mód annak a kalibrálására oreo alatt. A lényeg hogy nem ott érzékel ahová tapintok.
A másik hogy alvó állapotba raktam a rendszert és abból nem jött vissza egyik billentyűvel sem ezért újraindítottam a rendszert a power gomb nyomvatartásával viszont utána nem jött be a boot választó menü ahol az oreo-t ki tudnám választani...
Egyenlőre még kisérletezgetek.
Ha valakinek van kedve beszállni akkor a boot menü az f7 nyomogatásával jön be és ott lehet kiválasztani hogy pendrive-ről bootoljon a rendszer.
A pendrive-ot pedig úgy kell elkészíteni (én rufussal csináltam) hogy UEFI bootolható legyen. Ebben az esetben egyből bootol pendrive-ról.
Egyenlőre ezek a tapasztalatok vannak...

(#2028) viktorhu


viktorhu
veterán

Nekem a dual bootos hibookomon a Windows elrontotta magát egy update-tel (boot loop).

Ha tiszta Windows telepítést csinálok, mire kell figyelni? Szívesen ki is dobnám egyúttal a droidot, ha engedi átpartícionálni magát. Driverek vannak még fent valahol?

(#2029) Tityahome válasza viktorhu (#2028) üzenetére


Tityahome
aktív tag

[link]
Itt vannak a cuccok hozzá!

A windows telepítésében és a particionálásban sajnos ne vagyok járatos...

(#2030) Necronom válasza Tityahome (#2027) üzenetére


Necronom
senior tag

Nekialltam egy LiveCD probanak (egyelore csak penrol), de sajna nyelv, mail, stb megadasa utan ahol irja, hogy egy pillat, ott elakadt nalam az oreo...vartam ra 10 percet es eluntam :)

De valahol ezt a vonalat is lehetne simitgalni ....ja egyebkent a touch nalam mintha ott se lenne addig sem, amig eljutott.....
Legkozelebb kiprobalom egy 6ossal...
Viszont ha ezekben az atiratokban nem megy a touch egytalan - hiszen megiscsak pc-re keszult -, ugy az egesz okafogyotta valhat, de majd meg egyet kettot kiprobalok enis

Legnagyobb sajnalatomra az SD kartyarol nem akar bootolni, pedig a rendes biosban volna lehetoseg, de az orokre vasalva, egytalan nem tudom allitgatni.....
Pedig mekkora lehetoseg rejlik benne.... :O

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2031) Necronom


Necronom
senior tag

Folytattam a kiserletezgetest az X86-os verzsonokkel...
7.1-RC1 - sajna fel sem ment
6.0-RC1 - pikkpakk felment, sajna erinto nincs, wifi drivert, bt drivert nem talalt

most meg probalkozom a 8.1-RC2 verzioval - hatha itt a legujabb a jobb....
Gondolkoztam a 32/64 bites variacikkal is, de szerintem nem lenne ertelme meg kulon kulon azokkal is probalkozni
Am gondoltam azt is, ha nincs erinto, talan meg lehet talalni azt valahol kulon driverkent....

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2032) Necronom válasza Necronom (#2031) üzenetére


Necronom
senior tag

8.1-RC2 install - ok
wifi driver - nem ok
bt driver - nem ok
erinto - nem ok, bar a kalibralas lefutott, megsem ott erzekel, ahol kell...

ennyi, en feladtam ezek utan, pedig nagy lehetosegeket lattam benne

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2033) Necronom válasza viktorhu (#2028) üzenetére


Necronom
senior tag

Esetleg nem probalsz meg egy rendes W10 ratenni?
Normal particionalas, ahogy asztalin
Persze azok utan minden eltunik rola....akkor is, ha nem sikerul feltenni, de en ugy erzem, hogy siman felmegy ra a W10 - talan meg van valami lightos verzio is belole....

Siman pendrive elkeszit rufussal, majd bedug, rendes billenyuvel bootolaskor F7 nyomkodas, pendrive kivalaszt, majd tovabb ugy, mint rendes asztalin
Megiscsak intel procko van benne, szoval ....mennie kell

bar nem tudom a szabad 64Gb mennyi lesz formazas utan, es menyit eszik el belole a kesz win, de a lightos verzson emlekeim szerint 12Gb korulivel megelegszik. Elso install alkalmaval persze, de kerdes mit tesznek a frissitesek, hacsak valahogy ki nem lehet kapcsolni teljesen
Ugy akkor maradna kb 50Gb hasznos teruleted, +egy esetleges 32/64 Gb SD kartyaval meg hasznalhatova is lehetne varazsolni csak Windowsra

Irom mindezt persze mindenfele proba es tapasztalat nelkul!

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2034) Pferi


Pferi
senior tag

Sziasztok!
Nem pontosan ebbe a topicba való, de mivel rokon készülék, talán itt is tud segíteni valaki.
Sajnos a kislányom leejtette a Hi8 tabletet, és a képernyő meghibásodott. repedés nem látszik rajta, érintésre a hibás részeken is reagál, elindulnak az oda kirakott ikonokkal a programok.
Van esetleg valami ötlet hogy mit kell cserélni, mennyibe kerülhet a javítás?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#2035) varmi2 válasza Pferi (#2034) üzenetére


varmi2
nagyúr

kijelzőt. A kijelző és az érintés érzékeny felület két külön dolog, neked kijelző kell. De az sem kizárt, hogy az ütés hatására csak kijebb csúszott a szalagkábel, szedd szétt és nézd meg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2036) Pferi válasza varmi2 (#2035) üzenetére


Pferi
senior tag

Köszönöm, megpróbálom szétszedni, ha nem megy akkor elviszem inkább egy szakemberhez. Sajnálnám a tabletet, leginkább azért mert tavaly 4 hónapot töltöttem kórházban+rehabilitáción, nagyon jó volt hogy ez a kis gép ott volt velem.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#2037) Tityahome válasza Necronom (#2032) üzenetére


Tityahome
aktív tag

A windows 8- at nem próbáltad végül? Arra kíváncsi lettem volna. Az androidról gondoltam hogy nem fog menni viszont youtube-on van egy videó hogy Chuwi V10-re telepít a srác 8.1-et és működik.

(#2038) Necronom válasza Tityahome (#2037) üzenetére


Necronom
senior tag

Megprobalom azt is, nem problema...ha van hirem jelentkezem

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2039) Tityahome válasza Necronom (#2038) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Rendben. Ahogy néztem ott külön telepítenie kellett a drivereket. Lehet hogy azok a driverek nekünk is jók lennének erre a gépre. A videó alatt van hozzá letöltő link ha esetleg meg akarod próbálni.

(#2040) Tityahome válasza Necronom (#2038) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Tegnap próbáltam egy pendrive-ra windows 8-at tenni hogy majd arról bootolok de valamiért nem lett jó a pendrive. Az asztali gépemen sem működött. Valami hibát dobott. Csinálta a gép vagy négy órán keresztül aztán már nem volt kedvem újra neki kezdeni...!
Még az Elementary os 5.0 próbáltam pendriveről. Az szépen elindul. Van wifi, bluetooth viszont nincs hang és touchscreen. Ha értenék hozzá lehet helyre lehetne állítani ezeket a hibákat rajta. Az OS úgy néz ki mint a Mac Os. :)
Na mindegy... Ezt csak érdekesség képen mondom.

(#2041) odani2000


odani2000
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy a Chuwi Hi10-ben milyen az audio driver? Leginkább az érdekelne, hogy az Intel SST Audio device mellett van-e olyan, hogy ES8316AudCodec.

Még a Chuwi Hibook pro-nál is érdekelne ugyan ez.

Eszközkezelőben meg lehet nézni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2042) varmi2 válasza odani2000 (#2041) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem a sima csak windowst futtató hi10-m van, és az általad említett codek van.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2043) odani2000


odani2000
csendes tag

Nekem egy Kiano Intelect X3 HD windows-os tabom van, melyet elvileg vagy a Chuwi Hi10-ről vagy a Hibook pro-ról koppintottak... Mivel a driverjeik szinte ugyan azok Windows alatt, szerintetek Chuwi-s android felrakása megérne egy próbát?

Egyszer már próbáltam egy sima android x86-os live rendszert bebootolni, ami sikerült is, de a touchscreen és a hang nem működött... Ezért gondoltam, hogy a Chuwi Hi 10 Anroidját ha feltelepíteném, akkor menne a touchscreen és a hang is. Windows-t meg utána feltelepíteném, így dualOS-ban működne a tab. Már amúgy is újraraknám a windows-t, mert tele van szeméttel, lassú lett.

(#2044) Necronom válasza Tityahome (#2040) üzenetére


Necronom
senior tag

A Windowsos pendrivok eleg lassan keszulnek el, az teny :)
Nekem se nincs mindig affinitasom ezekhez, de egyebkent sokszor a rufus hibazik ebben
Elore formazott (Windowsbol, alapertelmezett fat32) pen viszont mindig jo neki, akkor nem csinal badarsagokat

Az oprendszereknek sajna nem mindenhez van drivere, ugyanezek a bibik vannak az X64 Androidokkal is
Csak azert nem mukodnek helyesen, vagy sehogy - egeszen beztos vagyok benne, hogy a W8.1-nel is lesznek ilyenek, hogy valami vagy sehogy, vagy helytelenul fog menni...
Be kell szerezzuk a drivereket eloszor szerintem, mielott nekiallunk barminek :)
A Windowsok nagy altalanossagban a hangot meg szoktak talalni, videot is (vagy legalabb valamit), de aztan annyi....a touch, wifi, bt, esetleg az usb driverek sem mindig okesok
Semmivel sem kell maskepp gondolni erre a kis gepecskere, mint egy akarmi mas pc-re, hiszen Intel procink van benne, nincs ebben nagy odongosseg, amit direkte kicsit maskepp csinaltak benne az a BIOS, de ilyen biosokat lattunk mar brand gepeknel vagy notebooknal is...de megoldas mindig van, ha valakinek van ideje butykolni es ra tudjuk venni, hogy segitsen nekunk :K :R
De addig is bogarasszunk a gugliban driverek utan :)

itt talaltam nehany (talan) jo dolgot
https://techtablets.com/chuwi-vi10/downloads/

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2045) Tityahome válasza Necronom (#2044) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Igen... Én is erről írtam neked hogy a Vi10-re a srác a youtubeon felrakta a windows 8-at és vannak hozzá driverek is ami esetleg nekünk is jó lehet.

(#2046) Tityahome válasza odani2000 (#2043) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Nem vagyok benne biztos hogy jó lesz. Azért ahogy néztem a specifikációkat vannak benne eltérések és akkor még ott van a többi probléma. Hi10 pro - ból van vagy négy féle. Különböző patch-ekkel keltették életre például a touchscreent különböző verziókon. Persze ha szeretsz kísérletezgetni tehetsz egy próbát. Lehet én is rá repülnék ha unatkoznék de hátha van itt nálam okosabb aki kapásból meg tudja mondani hogy inkább bele se kezdj mert...

(#2047) odani2000 válasza Tityahome (#2046) üzenetére


odani2000
csendes tag

Igazad van... Egyelőre megpróbálom a RemixOS-t is, azzal ugyanis még nem próbáltam, és lehet, hogy menne tökéletesen. Aztán ha azzal sem működnének az említett dolgok, megpróbálom a Chuwi rendszereivel, annak még utánanézek, hogyan kell telepíteni.

(#2048) viktorhu válasza Necronom (#2044) üzenetére


viktorhu
veterán

Windows telepítőhöz nem kell rufus, le lehet tölteni a Microsoft oldaláról, és az elkészíti az usb-t is.

Szerk: látom nyolcast már nem lehet letölteni, akkor vissza sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#2049) Necronom válasza viktorhu (#2048) üzenetére


Necronom
senior tag

Ugyvan, a 8.1 mar nincsen....
De az a legkevesebb, hogy pendrivon legyen barmi oprendszer :)

Igazbol en eleve azt sajnalom nagyon, hogy nem birom ravenni a bootsorrendre, hogy az ugy is maradjon
Innen picit elment a kedvem az egesz mokolastol, hiszen nem fogok allandoan billentyuket dugdosni bele, mert ez megiscsak egy tab, amit hordozni lehet
Nekem a terv az volt, hogy SD-re teszek valami oprendszer, bebootolom es aztan orom es bodotta, de mivel ez nem megy, igy kisse lehiggad az ember fia, ugyertem, hogy jovanazugyahogyvan effektus megjott es tukepp nem erdekel....
Aztan megiscsak jon az a kis bogar es elkezdek valamit, ami aztan megint lelomboz...szoval eleg kicsi az eselye annak, hogy ebbol barmi is lesz
Egy teny: nem azt a tabot vettem, amire szuksegem volt, de erre csak most jottem ra sajna, ugyanis ez az elso tabom....Azt gondoltam kell a Windows, de megsem kell, fokepp nem a 10es

Raadasnak szep dolog ez a dual boot, de ekkora pici tarhely mellett a windows sem tud elheto lenni, hiszen csak dagad es frissul - normal, atlagos felhasznalo vagyok, nem windows tudor :)

mobilizmo leirasa szerint megcsinaltam, azt ami irt, nagyon jo es orulok is neki...de igazabol a problemat nem oldotta meg
sokminden jobb lett, de ugye alapvetoen a tarhely problemak tovabbra is leteznek es elnek....
Ami egyetlen jo dolog, az a 6os droid, amivel rendekkel konnyebb boldogulni ma mar, mint az 5.1-el hiszen ott a tarhely bovitesi lehetoseg SD-vel
es meg nehany egyeb funkcio is jobb mint 5.1-en
pl a HDMI kimeneten nincs rajta az Androidos 3 gomb, amint billenyut dugok ra
Ezek nagyon hasznos dolgok
Sokkal hasznosabb lenne az egesz mizeria egy dokkoloval....de ugye ez megint csak alomvilag es nem a valosag, hiszen akkor egyen uzleti dolgok okafogyottak lennenek mint pl TV boxok is...

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2050) viktorhu válasza Necronom (#2049) üzenetére


viktorhu
veterán

A lemezkarbantartót időnként le kell futtatni úgy, hogy a keresés végén kiválasztani, hogy rendszerfájlokat is töröljön. Sajnos itt újrakezdi a keresést, de jó nagy helyet fel tud szabadítani.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.