Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-23 19:50:21

LOGOUT.hu

CHUWI HI10 TABLET

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) hedgehog86


hedgehog86
csendes tag

A február 8-án rendelt hi10-et a mai napon adták fel.
[link]
Ha valaki rendelni akarna eu-ból, most biztos van egy pár raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#352) wazo válasza viktorhu (#331) üzenetére


wazo
aktív tag

nincs is benne exe. azt irja pendrive kell hozza.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#353) viktorhu válasza wazo (#352) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor ez micsoda, ha exe nincs benne? :) Szépen lefut win alól is, szépen nyit egy command promptot és végig lehet nézni, ahogy elvégzi a műveleteket.

(#354) fabicska


fabicska
aktív tag

Chuwi Hi10 még 5 óráig 162 euró

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#355) 11agembelag válasza #34365952 (#203) üzenetére


11agembelag
csendes tag

Szia!/Sziasztok!
Dx eu-n melyik fajtát rendelted?
Mert elég kevés a vélemény. Kínából tényleg vámolják?

GG

(#356) viktorhu válasza 11agembelag (#355) üzenetére


viktorhu
veterán

dx eu-nál benne van a leírásban, hogy nincs eu raktár, kínából hozzák. így meg rendkívül drága, 160 dollár helyett 200 euró (226 dollár), több a különbség, mint az import áfa összege.

(#357) #34365952


#34365952
törölt tag

Problémába ütköztem.
Nem kapcsol be a tablet, a töltés jelző led nem villog, nem világít bekapcsolásnál, semmi nem történik.

Hosszú hétvégére bekapcsolva hagytam a tabot, amikor hazaértem ki volt kapcsolva, benyomtam, Chuwi logo megjelent, töltött, töltött, párszor rebootolt aztán csak feketeség. Gondoltam teljesen lemerülhetett, feltettem tölteni, villogott magának. Másnap reggel levettem töltőről, továbbra is villogott a led (?), bekapcsoltam a tabot, folyamatos világításra átváltott, de semmi nem történt. Ezután hosszú Power lenyomás, led kialudt. Ezután már semmi. Percekig nyomtam a power-t, power+hanerő gombokat, semmi, se kép, se led. Töltőre rádugtam megint, már nem villogott a töltés jelző led.
USB 2.0 és 3.0 csatlakozókon viszont adott ki áramot, tudtam róla tölteni telefont. Gondoltam lemerítem teljesen, hogy utána teljes töltés után hátha feléled. Lemerülni lemerült, most már USB-n nem ad áramot.
Fogyasztásmérővel látom, hogy a töltőről mintha venne fel áramot, de semmire nem reagál a tablet.

Szétszedtem tegnap, akksi kábelek a helyükön, nincs semmi elfüstölve, csatlakozók a helyükön. Multimétert még nem szereztem be, de kimérem majd az akksit magában is, meg töltés közben is, hátha az alapján rájövök valamire.

Valakinek tipp?

(#358) Mana86 válasza #34365952 (#357) üzenetére


Mana86
tag

Pár napja írtam egy megoldást ehhez hasonló problémára. Nem tudom mennyit próbálkoztál vele. Röviden az én problémám.
Töltésnél led villogott, lehúzásnál csend. Bekapcsolásra nem reagált. Kb. 7-10 perc próbálkozás után néha bekapcsolt, továbbá néha csak odáig jutott, hogy színesen csíkozott képernyőn csak mentek körbe körbe a bootolásos karikák. Ha eleget próbálkoztam bekapcsolt a gép majd csináltam gyorsan egy factory resetet és új image. Azóta tökéletes ( a wifi problémámat leszámítva).

(#359) benjoe1 válasza #34365952 (#357) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Azt próbáld meg, amit itt írnak, illetve itt.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#360) spago válasza Mana86 (#321) üzenetére


spago
csendes tag

Szia!

Nálam is ugyan ez a hiba jelentkezet nem kevés olvasás után olyasmit bogoztam ki hogy a broadcom driverböl az 1.517 verzio kellene csak sehonan nem tudom levadászni.
neked sikerült valahogy megoldani a problémát?

(#361) #34365952 válasza benjoe1 (#359) üzenetére


#34365952
törölt tag

Próbáltam ezeket is.
Most ott tartok, hogy kimértem az akksit, folyton töltőn volt, most lehúztam és 3.7V-ot mutat szépen már (2 volt körül volt, amikor semmit se csinált). LED továbbra is kuka. Viszont ha "bekapcsolom" a tabletet, akkor a proci környékén hallatszik egy kis visítás, elektronikus zaj, nem tudom mi adja, de hallatszik ahogy bekapcsol a rendszer és megint ad tápot USB-n. Úgyhogy kb 2 nap töltéssel mintha az akksi életre kelt volna.
Innen már lehet, hogy menni fog a BIOS-ba belépés legalább, egy vezetékes billentyűzetet kerítek és mehet a nyomkorászás.

Köszi a tippeket.

(#362) Mana86 válasza spago (#360) üzenetére


Mana86
tag

Igen, egy usb-s wifi adapterrel. :)

(#363) #34365952 válasza #34365952 (#361) üzenetére


#34365952
törölt tag

Update: Nem megy BIOS-ba belépés meg semmi. Tegnap este leválasztottam az akksit az alaplapról, hátha kiüti a BIOS beállításokat, bár nem hiszem. Ma megnézem először tápról, aztán visszaforrasztott akksival, hogy van-e változás.
Ha továbbra sincs semmi, akkor jön a BIOS flashelés célszerszámmal, közvetlenül a BIOS IC-re. Ha az sem csinál semmit, akkor alkatrésznek eladom a francba az egészet.

(#364) varmi2


varmi2
nagyúr

Ma megjött a tabletem. Hibátlannak tűnik. Ennyi pénzt simán meg ért ☺

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#365) hedgehog86 válasza varmi2 (#364) üzenetére


hedgehog86
csendes tag

Jó neked. Én február 8-án rendeltem meg a csodálatos dx áruházból eu direct-tel, de még mindíg nem jött meg. Készlethiányra hivatkozva csak március 11-én adták fel. Ez az uccsó üzenet a 17track.net szerint: (2016-03-24 21:59 The item has arrived in the country of destination). Azóta semmi. A posta honlapján még csak az van kiírva, hogy "célországba elküldve".
Kezd nagyon idegesíteni a dolog. :( Inkább rendeltem volna én is kínából, akkor már régen itt lenne.
Kék usb 3-as csatlakozója van és 64 bites a rendszer rajta?
Megúsztad a vámot?

[ Szerkesztve ]

(#366) varmi2 válasza hedgehog86 (#365) üzenetére


varmi2
nagyúr

kék usb3 van, 64bites windows, és megúsztam. Én a bangood.com-ról vettem március 8án, kínai raktárból.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#367) viktorhu válasza hedgehog86 (#365) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez még lehet normális. Kb. egy hónap kell, hogy eljusson Európába, utána talán holland postával küldik ide, és a magyar posta is tud még egy hetet ülni rajta kézbesítés előtt, miután megérkezett.

(#368) benjoe1 válasza hedgehog86 (#365) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Az durva, jövő héten már 2 hónapja lesz... :(

Aki nem riadt el a Chuwi hibáitól, annak én már az új Chuwi HiBook verziót ajánlom. Ez már dual boot Android 5.1-el (talán lesz Android Hi10-re is), fém ház, kétoldali hangszóró, oldalt 1 db USB-C csatlakozóval.
Kínából most kedvezményesen lehet rendelni április 1-ig (180$ + szállítás).

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#369) viktorhu válasza benjoe1 (#368) üzenetére


viktorhu
veterán

Én tegnap rendeltem egyet :) Nekem igazán semmi bajom nem volt a Chuwi-val (leszámítva azt, amit magamnak csináltam, lásd hdmi probléma), de most az előrendeléssel én is kockázatot vállalok. Abban reménykedem, hogy mivel a hardver olyasmi, mint a Hi10-nél, talán nem nulláról kezdik a hibajavítást.

(#370) I3ence válasza benjoe1 (#368) üzenetére


I3ence
tag

Most tettem be banggoodon a kosarba a Hi10-t :D 45k lenne, es eselyes, hogy megussza a vamot.

HiBook ott 63k hasonloan vagy alirol ~$190 DHL-el, amit valoszinuleg megfognak vamon, ugy egy picivel tobbe jonne ki.

Szerintem alszok meg erre egyet.

(#371) mikesa válasza I3ence (#370) üzenetére


mikesa
tag

DHL, EMS mindig vámol!!!

(#372) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Autoba keresek hosszu uton mozizasra tabletet, es jelenleg 3 modell kozott hezitalok. Az egyik a chuwi 10, errol van mar sok info, velemeny, youtube video, a masik ketto meg ez:

[link]

es

[link] vagy a 10.6 inches valtozata.

Utobbi kettorol lenyegeben semmi informacio, velemeny nem lelheto fel a marketinganyagon kivul. Ti a 3 kozul melyiket reszesitenetek elonyben? Illetve a masik kerdesem a Gearbest-tel kapcsolatos, ketyeg az ora visszafele, hogy az utobbi tabletekre a promociobol mar csak 4-5 ora van hatra. Mi tortenik utana? Meg sose kovettem nyomon, hogy valtoznak az arak a GB-en, jon azonnal egy ujabb promocio vagy eltunik a termek vagy sokkal dragabb lesz?

Udv,

Squirrel

(#373) varmi2 válasza Squirrel (#372) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem tegnap jőtt meg a chuwi hi10. Tehát egy napos tapasztalatom van. De eddi hibátlan, és gyors tablet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#374) viktorhu válasza benjoe1 (#368) üzenetére


viktorhu
veterán

Kicsit tartok egyébként az osztott oprendszeres megoldástól. A 64 giga is hamar megtelik, még úgy is, ha a programok jó részét a memóriakártyára telepítem, mert a Windows alapból is "növekszik" :)

(#375) lcee79 válasza spago (#360) üzenetére


lcee79
őstag

Hi!

Találtál már megoldást? Vagy ezt az 1.517-es drivert?
Nálam is van ilyen tablet ezzel a Broadcom wifi driver hibával

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#376) viktorhu válasza Squirrel (#372) üzenetére


viktorhu
veterán

A Chuwi Hi10-ben nem fogsz csalódni. De mivel véleményt kérsz: én az Általad mondott célra androidos tabletet vennék, szerintem ilyen érintős-médiafogyasztós célra az sokkal kiforrottabb rendszer.

Néha leveszem a Chuwim billentyűzetét, hogy tabletként használjam, aztán pár perc múlva megy is vissza általában.

(#377) Squirrel válasza viktorhu (#376) üzenetére


Squirrel
őstag

Rendben, akkor atgondolom. Megnezem megegyszer a valasztekot. Hibrid rendszert nem akarok, mert akkor a tarhely lesz keves.

Igenyeim: 16:9-es kijelzo (1920x1080), 10.6 vagy 11.6-os panel, vigye a full HD filmeket

Megnezem megint az ajanlatot Androiddal is.

(#378) I3ence válasza mikesa (#371) üzenetére


I3ence
tag

Akkor jol gondoltam.

Vegul meg este megrendeltem a Hi10-t. Miix 2 8-at fog levaltani, mindig is idegesitett, hogy az otgvel kellett szerencsetlenkedni, ez sokat szamitott a dontesben (meg az arkulonbseg is :) ).

Ha nem jon be, max lecserelem egy HiBookra. A Dualboottal szemben nekem is vannak fenntartasaim, es egyelore a Type-C nelkul is megvagyok. A fem haz, 2 hangszoro viszont tetszene nagyon.

(#379) benjoe1 válasza lcee79 (#375) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Broadcom 1.517 driver

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#380) varmi2


varmi2
nagyúr

Pár nap után egy kis vélemény nyílvánítás a chuwi hi10-ről.
Kezdjük az elején. Március 7-én rendeltem meg, a banggood.com oldal, kínai raktárából. 163$ volt az ára, ebben már szállítási biztosítás is volt. Március 20-án érkezett Magyarországra, holland postával jőtt, további egy hetet pihent valahol... De március 30-án váratlanul hozta a posta kocsi. Ugyan is már fel voltam készülve, az áfa megfizetésére. De nem kellett. Így 48000 ft-ba került. Ez igen baráti ár ezért a tabletért.
Rendelés után nézegettem ezt a fórumot, és láttam, hogy többféle verzió van. Reméltem, hogy a legutolsóból kapok. Tehát a kék usb3,realtek wifis, win10 64bites verziósat. Így lett :)
Maga az összeszerelés minősége hibátlan, nem recseg, nem ropog, stabil tablet benyomását kelti. Az előző tabletemhez képest vastagabb(cube u30 gt2) de az egy más kategória volt. Ez a két usb miatt ilyen vastag.
Nekem a fő cél, az netezés, néha egy kis youtube, sorozat nézés, erre tökéletes ez a gép. Nem tudok belekötni, főleg, ha számításba veszem az árát is.
Az aksi bőven bírja 1 napig. Ha magára hagyom, és elalszik, akkor 6-8 óra alvás után 2-3% a csökkenés,ami bőven vállalható. Nem a gyári töltőjével tőltőm, hanem az Lg telóm 1.8A töltőjével, nos lassan tölt fel, 8 óra, kb. De legalább látszik, hogy nem kamu aksi kapacitás van megadva,legalább is ott, ahol 6600mAh-s aksit írnak.
Aida64 szerint a cpu nem ment 45 fok fölé, bár nem is ízasztottam meg. Tapintásra időnként bal oldalt felül be langyosodik, de nem vészes mértékben. A kijelző szép képet ad, látszik, hogy ips technológián alapul. A felbontása is tökéletes, ehhez az átmérőhöz. És itt megemlítem,itt van egy kis gondom. Ugyan is, le van véve a fényerő 0-ra, de nekem így is erős a fénye, sőt sokszor zavaró, mondjuk este, mikor már a szobába sötét van. Akkor zavarja a szemem. Eddig erre nem találtam megoldást. A két kamera nem valami jóféle, de nem is ezért vettem tabletet, hogy fényképezzek fele. A hangszóró hangerejével nekem nincs gondom. Megfelelő hangerővel szól, bár minősége borzalmas, de sorozatnézésre még éppen megfelelő.
Ősszegzés képen annyit tusok mondani, hogy ajánlott masina, főleg ha belevesszük az árát is, akkor kihagyhatatlan,ha tartalom fogyasztásról van szó. Ha bárkinek kérése van,tegye fel bátran.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#381) lcee79 válasza benjoe1 (#379) üzenetére


lcee79
őstag

Felraktuk ezt a drivert, de nem oldódott meg a probléma sajna... :(
Van valami ötlet még erre a driverhibára?

Windowst újra kell telepíteni?

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#382) SharpSA válasza varmi2 (#380) üzenetére


SharpSA
veterán

A képernyőre este jó megoldás a f.lux.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#383) Solten válasza Mana86 (#321) üzenetére


Solten
addikt

Broadcom wi-fi drivert keresoknek, probaljatok ki ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#384) Squirrel


Squirrel
őstag

Lenne olyan kerdesem, fentebb irtam, hogy dontoen autoban hasznalnam leendo kinai tabletemet hosszu utakon mozizasra. Ahogy nezegetem, majdnem az osszes kinai table toltoje DC adapteres es nem USB-s. Nem tudom, lehet kapni autos toltot dc kabellel, ami 3 A-t tud leadni? Edigitalnal eleve csak egy USB-s autos toltot talaltam, ami 3A-es volt, ahhoz kene meg usb-DC atalakito. Hasznalja itt valaki a tabletjet autoban?

[ Szerkesztve ]

(#385) varmi2 válasza Squirrel (#384) üzenetére


varmi2
nagyúr

A chuwi hi10 micro usb-n tölt. Nincs rajta dc csati. A rajta lévő micro usb otg képes is, bár a 2db normál usb mellett ez felesleges dolog szerintem.

Itt vannak különböző méretű usb dc átalakítók.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#386) Squirrel válasza varmi2 (#385) üzenetére


Squirrel
őstag

Koszi, en meg okosan az edigital-t neztem.

Gearbest-rol valo rendelesnel erdemes a shipping-re biztositast kotni? Valamint en probalom a simar alap szallitassal rendelni, hatha nem kell ra vamot-afat fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#387) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Olyat kérdeznék, hogy a Chuwi Hi10 csak windows 10-es?
Nem duálos android/windows?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#388) viktorhu válasza makoss (#387) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak Win 10. A Hi Book dual bootos.

(#389) makoss válasza viktorhu (#388) üzenetére


makoss
addikt

Na az elég érdekes! :F
A 8 dualos, a 10 nem, Hi Book igen, a 12 nem? a következő igen? jól számolom?
pfff
Nem semmi!
Amúgy előnyöm vagy hátrányom származik inkább a dualból?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#390) varmi2 válasza makoss (#389) üzenetére


varmi2
nagyúr

Annyi a hátránya, hogy feleződik a háttértár. Főleg 32Gb háttértárnál gond. Illetve bonyolultabb windowst telepíteni rá, ha valami fond miatt újra kellene rakni.
Én direkt nem vettem dual bootost. Android tabom volt már, most windosost akartam kipróbálni. Ezért vettem ezt. Nos eddig nem csalódtam.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#391) makoss válasza varmi2 (#390) üzenetére


makoss
addikt

Erről a Hi Book-ról mit tudni?
Jobb mint a Chuwi Hi10 ?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#392) varmi2 válasza makoss (#391) üzenetére


varmi2
nagyúr

Annyit tudok róla, mint te. :)
De hi10-ről tudok nyilstkozni, mert nekem is ilyen van. Nekem teljesen elég, ár érték arányban verhetetlen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#393) makoss válasza varmi2 (#392) üzenetére


makoss
addikt

okés köszi!
És a 12-ről még semmi hír? Mit tudni arról?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#394) makoss válasza varmi2 (#392) üzenetére


makoss
addikt

A billentyűzet is megvan a tiédhez? Magyar kiosztású?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#395) varmi2 válasza makoss (#394) üzenetére


varmi2
nagyúr

A billentyűzet nincs még, de gondolkodok rajta, hogy megveszem. De tuti nem magyar kiosztású. de át lehet matricázni, szerintem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#396) makoss válasza varmi2 (#395) üzenetére


makoss
addikt

Mondtak itt a fórumon olyat is, hogy másik, bluetooth billentyűt is lehetne hozzá, de bevallom én inkább egeret szerettem volna, kár, hogy nincs gyári dokkolós bill. :(
Külső tárat mekkorát lehet rátenni max?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#397) varmi2 válasza makoss (#396) üzenetére


varmi2
nagyúr

A külső tárról nincs infóm, de abból kiindulva, hogy van rajta normál usb, és asztali win10 fut rajta, így bármekkorát.
A gyári dokkolós billről annyit, hogy tuti át matzricázható magyar kiosztásúra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#398) makoss válasza varmi2 (#397) üzenetére


makoss
addikt

Jó, mert néhány tabletnél ki van írva, hogy max 128 GB, azért kérdeztem, akkor akármekkorát? Az jó volna!! Ezt az átmatricázást már hallottam, de ez egy kicsit tré egy idő használat után nem? :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#399) varmi2 válasza makoss (#398) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem nem tré, vannak gyári minőségű matricák, amiket meg sem lehet különböztetni a gyári felírattól. Az az sd kártyára gondol, usb-n azt teszel rá, amit akarsz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#400) makoss válasza varmi2 (#399) üzenetére


makoss
addikt

Én inkább maradnék a rendes gyári bill mellett. :U
Kijelzővédő fóliát te használsz?
Mennyire érzékeny a kijelzője, illetve mennyire bírja a szállítást?
Ha lenne nekem, sokat ingázna melóhely és otthon között.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Chuwi Hi10
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.