Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) MaxxDamage válasza KillHates (#1350) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Elraktam üveges szekrény polcra, dobozában felnyitott tetővel és pont tegnap néztem a töltöttség jelzőt délután és majdnem maxon volt. Koronát nem bántottam. Szerintem így rendben is lesz. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1352) Anulu79 válasza KillHates (#1349) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi! Így akkor meg kell gondolnom, hogy hol vásároljak. :)

(#1353) Nimda válasza Anulu79 (#1352) üzenetére


Nimda
addikt

Magyar garancia esetén én a setcompba vinném elsősorban. Ők a hivatalos szervíz.

(#1354) SOAD19


SOAD19
addikt

A GST-B400-asomnál vettem észre, hogy lehet nem működik a power save mode-ja. Nem emlékeztem, hogy anno kicsomagolásnál az óra felébredt az alvó módból, azaz a mutatók beálltak volna a pontos időre. Most kíváncsiságból leteszteltem, betettem a fém dobozába és rátettem a tetejét. Kb. 3 óra múlva levettem a a doboz tetejét, de a mutatók a pontos időt mutatták, nem volt akció módban. Ha jól olvastam 60-70 perc után kellene power save módba mennie. A beállításokban a "PS ON" figyel, úgyhogy működnie kellene. Most átamraktam "PS OFF"-ba, hátha így működik. :D

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#1355) Putyin90 válasza SOAD19 (#1354) üzenetére


Putyin90
senior tag

B300-asom van. A PS mode ennél az óránál annyi, hogy a mp. mutató megáll 12-nél, de a perc és az óra mutató az megy 10 mp-ként. Ja meg a digitális kijelző sem aktív ilyenkor.

(#1356) SOAD19 válasza Putyin90 (#1355) üzenetére


SOAD19
addikt

Igen, én voltam fogalomzavarban. Most utána olvastam, letöltöttem az útmutatóját, mert lusta voltam előkeresni. :D Azt írja, hogy, csak este 10 és reggel 6 között aktiválódik az egyes szintű power save mód, ekkor a kijelző kikapcsol. Ha 6-7 nap után is még mindig sötétben marad az óra, akkor lép át a 2-es módba, amikor már a mutatók is megállnak, és teljesen leáll az óra. A 400-asnál már nincs mp. mutató, úgyhogy ennél, csak a digitális kijelzőn lehet észre venni, hogy lement alfába az óra.

"Power Saving Function Leaving the watch in a dark location for about one hour between the hours of 10 p.m. and 6a.m. will cause the display to go blank, and the watch to enter Level 1 power saving. If the watch is left in this condition for six or seven days, the watch will enter Level 2 power saving.

Power Saving Level 1 :Digital display goes blank to save power. The watch can connect with a phone at this level.

Power Saving Level 2 :All hands stop and the digital display goes blank to save power. All functions are disabled."

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#1357) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#1338) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gondoltam változtatok a "World Time"-n , mert arra lett állítva amit a fő óra mutat (Budapest) és telefonhoz csatlakoztatom, de állítani nem tudok rajta, viszont azt mutatja az óra amit a telefon is (szinkronban vannak, csatlakozik megfelelően) a masodperc mutató is úgy jár ahogy a telefon mutatja, viszont a World Time részen az állíthatóság "inaktív"

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1358) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#1357) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megoldottam! :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1359) Anulu79 válasza Nimda (#1353) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi! :R

(#1360) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
11 éve kaptam a kollegáimtól egy Casio Wave Ceptor WVA-470 ( [link] ) órát. Napközben ritkán van a csuklómon. Amikor felcsatolom akkor nézem, hogy a percmutató nem akkor ugrik/vált amior a másodperc mutató a 12-höz ér. A használati szerint beállítom, de egy idő után megint előjön a gond. Mit csinálok rosszul? Vagy szervíz? Köszönöm szépen!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#1361) Nimda válasza Winnie The P (#1360) üzenetére


Nimda
addikt

Nekem ilyen akkor fordult elő kalibrálás után, mikor merülőben volt ez elem. De ugye ez egy solaros óra. Talán megérne egy szervizt, hátha gyengélkedik az akku. Vagy alacsony a töltöttsége.

[ Szerkesztve ]

(#1362) Winnie The P válasza Nimda (#1361) üzenetére


Winnie The P
őstag

A töltöttség elméletileg jó (HI)-t ír. Lehet szervíz lesz. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#1363) KillHates válasza Winnie The P (#1360) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha emlékeim nem csalnak, akkor be lehet állítani a percmutatót a másodperchez: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1364) Nimda válasza KillHates (#1363) üzenetére


Nimda
addikt

Igen ez a kalibráció.

(#1365) kattamaki


kattamaki
csendes tag

Tanácsotokat kérem.
Régi G-9000 Mudman-em utódját keresném. Természetesen az elvárások ugyanazok lennének (melyek alapján nincs más megfelelő óra 😃), de nagyjából hasonló tudással bírjon, csak nagyobb, jobban látható számokkal a kijelzőn.
Ami különösen tetszett ebben a krumpliban az a gombok védelme, az a masszív gumiborítás. A legnagyobb sárban sem ment bele semmi, mindenféle zaklatást kibírt.
Javaslatotokat előre is köszönöm.

(#1366) N.otorious válasza kattamaki (#1365) üzenetére


N.otorious
senior tag

GW-9400 Rangeman :))

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1367) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, a kiütött sorozatszámú gw-5000u órám története érdekes fordulatot vett. Akit érdekel a sztori írjon privátot, ide nem szeretném leírni mi történt, üdv

(#1368) @mriya@ válasza kislaci (#1367) üzenetére


@mriya@
őstag

pedig lehet, hogy tanulnánk belőle! :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1369) kislaci válasza @mriya@ (#1368) üzenetére


kislaci
senior tag

Három embernek már elküldtem, ha gondolod neked is elküldöm.

(#1370) Šolaire válasza kislaci (#1369) üzenetére


Šolaire
veterán

Szia engem is érdekelne köszönöm. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#1371) @mriya@ válasza kislaci (#1369) üzenetére


@mriya@
őstag

megköszönném :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1372) tboldi válasza kislaci (#1367) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor már nekem is, nem akarok kimaradni abból, amire ennyien rákapnak. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#1373) Ganzer válasza kislaci (#1367) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Nekem is légyszi :)

(#1374) SOAD19 válasza kislaci (#1369) üzenetére


SOAD19
addikt

Jobban jártál volna, ha beírod ide... Most már én is igényt tartanék rá. :)

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#1375) kislaci


kislaci
senior tag

Egyébként most nézem, utoljára december 12-én szinkronizált az óra, (gondolom a gyártás időpontja után kicsivel), és 8 másodpercet siet az óra. Fél év alatt 8sec az szerintem elég jó. :DD

(#1376) @mriya@ válasza kislaci (#1375) üzenetére


@mriya@
őstag

az enyém 3 másodpercet mászott el ennyi idő alatt. 🤓

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1377) kislaci válasza @mriya@ (#1376) üzenetére


kislaci
senior tag

Most már másodpercre pontos lesz, ablakban éjszakázik, és remélhetőleg majdnem minden éjjel jelet fog, mint elődei. Neked hogy nem fogott jelet ennyi ideig? Vagy te is vásárlás után nézted?

(#1378) @mriya@ válasza kislaci (#1377) üzenetére


@mriya@
őstag

Az enyém egy bevásárlóközpont csupaüveg/acél boltjából került hozzám, gondolom rendesen le volt árnyékolva ott.
Azóta az ablakpárkányon van, vígan veszi a jelet.
Már vagy 3 éve fel sem vettem. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1379) kattamaki válasza N.otorious (#1366) üzenetére


kattamaki
csendes tag

Köszönöm, megnézem vhol élőben is. Ígéretes. 😃

(#1380) J97


J97
tag

A véleményetekre lennék kíváncsi. Rehabilitáltam az öreg kb. 20 éves Casio MW-58 (1319) órámat. Kapott új elemeket és új szíjat. Rendben mutatja is az időt, én úgy látom, hogy még egyelőre pontos is, viszont az óra háttérvilágítása nem működik. EL illuminator a háttérvilágítás típusa ha jól rémlik. Mindkét elem be lett mérve azok rendben vannak. Érdemes lehet ezzel foglalkozni, javítható lehet ez a probléma?

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#1381) mrbego


mrbego
aktív tag

Egy szép óra: [link]
Casio Oceanus

Üdv, P

(#1382) Luck Dragon

Lehet láma kérdés de a Power save óráknál mi az ami meghatározza , hogy az óra (pl: ) kijelzőjét lekapcsolja ?
Van benne egy fénymérő szenzor :F

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1383) N.otorious válasza Luck Dragon (#1382) üzenetére


N.otorious
senior tag

Mozgás, idő, fényérzékelő. Nem mindegyik órában van fényérzékelő, ott gondolom az idő + ha nem mozog

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1384) Luck Dragon válasza N.otorious (#1383) üzenetére

Mozgásnál egy hasonló megoldást tudok elképzelni mint giroszkóp+ időzítő , de hasonló megoldást is el tudok képzelni mint egy mikró vízmérték. ( Persze ez csak egy elnagyolt elgondolás) . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1385) kislaci válasza N.otorious (#1383) üzenetére


kislaci
senior tag

Én azt hittem a mozgást nem figyeli, van ezekben valami giroszkop? Mert reggel ha sötétben felveszem, még ugyanúgy powersaveben van amíg fény nem éri, vagy meg nem nyomok egy gombot. Hiába mozgatom a sötétben, legalábbis én így tapasztaltam, bár egy percen belül éri fény ahogy húzom fel a redőnyt. De most hogy így bele gondolok van valami mozgás érzékelő is, mert akkor a csuklóemelésre nem működne az autobacklight.

[ Szerkesztve ]

(#1386) Luck Dragon válasza kislaci (#1385) üzenetére

Valami ilyesmire gondoltam én is ,esetleg a szolár panel én van valami plusz pici fényérzékelő amire gyanakodtam volna még.
De ahogyan írod az autobacklight dolgot … na igen tényleg lehet benne valami.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1387) tboldi válasza Luck Dragon (#1382) üzenetére


tboldi
nagyúr

GW-M5610 – nem esküdnék meg rá, de mintha csak a napelemet figyelné. Derengő fényben, amiben már átmegy PS módba, de még látom a kijelzőt, mozgatásra emlékeim szerint nem csinál semmit, de ha rávilágítok direktbe’, életre kel. Majd este kipróbálom.

(#1388) @mriya@ válasza tboldi (#1387) üzenetére


@mriya@
őstag

Az enyémen takarékos üzemmódban nem látszik semmi. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1389) tboldi válasza @mriya@ (#1388) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem írtam, hogy nem így lenne. :F

(#1390) @mriya@ válasza tboldi (#1389) üzenetére


@mriya@
őstag

"de még látom a kijelzőt"

akkor félreértettem. :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1391) tboldi válasza @mriya@ (#1390) üzenetére


tboldi
nagyúr

Magát a hardvert látom, úgy értettem. Nyilván olyankor csak a PS felirat villog. :)

[ Szerkesztve ]

(#1392) Luck Dragon válasza tboldi (#1387) üzenetére

Szóval ha egy bizony szintű (fény energiát , “feszt” ) nem kap meg az akku , akkor automatikus be válthatja a PS-t ? Ez így korrekt lenne .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1393) kislaci


kislaci
senior tag

User manual öl kimásolva:

Leaving the watch in a dark location for about one hour between the hours of 10 p.m. and 6 a.m. will cause the display to go blank, and the watch to enter Level 1 power saving. If the watch is left in this condition for six or seven days, the watch will enter Level 2 power saving.
Power Saving Level 1:
Digital display goes blank to save power.
Power Saving Level 2:
Digital display goes blank to save power. All functions are disabled.
Recovering from Power Saving Operation

Use one of the operations below to exit power saving.
Press any button.
Move the watch to a bright location.
Trigger auto light by angling the watch towards your face.

The watch will not enter power saving in the cases below.
While in the Stopwatch Mode
While in the Timer Mode
You can enable or disable Power Saving as required.
Configuring Power Saving Function Settings
Note that the watch also may enter power saving if its face is blocked from light by your sleeve while you are wearing it.

(#1394) Luck Dragon válasza kislaci (#1393) üzenetére

Ez a leírás oké , hogy hogyan is működik PS.
De fentebb nem erről volt szó :) , ha nem a technikai részéről ( Giroszkóp, fényérzékelő , avagy szolár panel nem kap elég feszt és emiatt érzékelve kapcsol le mindent stb-stb .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1395) kislaci válasza Luck Dragon (#1394) üzenetére


kislaci
senior tag

De leirja, hogy este 10 és reggel 6 között rakja magát psbe sötét helyen, egy óra elteltével. Felébreazteni, meg gombnyomás, fény, vagy felemed mint auto lightnál. Giroszkóp ezekszerint van benne, a solar panel nem kap fényt, nincs töltés, ezért egy óra elteltével lekapcsol. Nincs külön ezt érzékelő szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#1396) N.otorious válasza kislaci (#1395) üzenetére


N.otorious
senior tag

A full auto light fényérzékelő szenzort használ.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1397) kislaci válasza N.otorious (#1396) üzenetére


kislaci
senior tag

De akkor kapcsol be ha 40 fok vagy nagyobb szögben megdöntöd az órát, az nem fényérzékelés, tudja hogy még van döntve az óra, szerintem giroszkóp is van benne, de igen használja a fényérzékelést is mert full világosban nem kapcsolja be, de full sötétben sem, csak ha még van döntve az óra.

[ Szerkesztve ]

(#1398) @mriya@ válasza kislaci (#1397) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem giroszkóp lesz az, csak egy mozgásérzékelő. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#1399) N.otorious válasza kislaci (#1397) üzenetére


N.otorious
senior tag

Igen, úgy értettem, csak azt nem írtam hozzá.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1400) tboldi válasza Luck Dragon (#1392) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, kipróbáltam az éjjel többször is, telefonnal rávilágítva is feléled a kijelző, meg 40°-os szögben felemelve is. Bár az utóbbi esetben elég határozottan kell megmozdítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.