Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:40:27

LOGOUT.hu

A Call of Duty sorozat a második világháború után ősszel már a jelenben folytatódik. A Call of Duty 4: Modern Warfare-ben egy amerikai tengerészgyalogost vagy angol S.A.S. katonát irányíthatunk. Több mint hetven valós fegyver másával találkozhatunk majd, pisztolytól kezdve lézeres célzóval ellátott fegyveren és távcsöves puskán keresztül M-249 SAW gépfegyverig. Ha szorult helyzetbe kerülünk, légi támogatást is kérhetünk, taktikai helikopterektől choppereken keresztül vadászgépekig.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) jaffa 2843 válasza jegenye77 (#31050) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem álszentkedem, de multi játékot megveszem, ha jó. Single-t általában kipróbálom és utána veszem meg, vagy csak várok egy akcióra. De ami tetszik és jó játék az mind megvan. (sajnos olyan is megvan ami egy rakat sz@r, de ez már az én hülyeségem)
A warez nem az olcsóbb megoldás, hanem az ingyenes.

Nem azt szidom, aki nem vette meg, hanem azzal van bajom, aki tudatosan (vagyis pénze lenne rá) nem veszi meg, de mindenféle ráfordítás nélkül akarja a teljes (multiplayer) élményt. Ezt nap mint nap tapasztaltam régebben war kereséskor. Van 2ezer játékóra CoD4-e de biztos nem érte meg neki megvenni. Az ilyet nem tudom hova tenni.

Filmért moziban fizetek, nem ritka az, hogy egy-egy alkotást 2x is megtekintek. Az otthoni filmnézésről meg annyit, hogy ha lesz megfelelő infrastruktúra kiépítve és legalább annyira kényelmes lesz egy online store-ból kibérelni/streamelni a BD minőségú FHD filmet, mint letorrentezni, akkor azért fogok fizetni. Blu-ray-t (lejátszót) nem vagyok hajlandó venni, DVD-t pedig képtelen vagyok megnézni. A fizikai adathordozó felesleges. Persze, baromi jó, hogy megvan a polcon, de évek múltán már csak egyik fiókból a másik pincébe fog átkerülni, lásd bármelyik háztartás kazetta/CD-gyújteménye. :D

Zenével is nagyjából ugyanez a helyzet. Amíg mp3-at akarnak nekem pénzért adni, addig meg fogom keresni a neten a lossless-t. Koncertre meg megyek ha tudok, szóval azon a fronton is viszi a pénzt. :)

Nem azt mondom, hogy mintapolgár lennék, sőt ha valaki aként szeretne boldogulni, akkor elég nagy bajban lenne, de amit érdemesnek találok támogatni azért fizetek.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31052) jegenye77 válasza jaffa 2843 (#31051) üzenetére


jegenye77
addikt

És mi a különbség ha egy játékot "lopsz" vagy egy zenét ill. filmet?
Azért mert neked az a fontosabb?
Tök ugyan azt csinálod mint más csak szépem megmagyarázod magadnak és az a baj,hogy el is hiszed azt a hülyeséget amit gondolsz.
Most mondhatnám,hogy nem mp3 at veszel hanem cd-t (mert én azt veszek) de felesleges ebbe belemenni mint mondtam.
Nem tudtam,hogy azért nem tudok csatlakozni ezért is kérdeztem meg,hogy mi a baj.Sehol nem rinyáltam érte!És lehet meg is veszem mert bízok benne,hogy azokon a szerókon nagyobb a rend.
Ezzel be is fejeztem mert nincs értelme a "vitának" !Ugyan azt csinálod Te is akárhogy is szépíted a dolgot.És ezzel nincs is baj csak ugyan ezért mást szidni nem kellene!
Jó játékot!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#31053) jaffa 2843 válasza jegenye77 (#31052) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem magamnak magyarázom meg, hanem veled próbáltam megértetni. Nálam ez így működik. Ha nem érted az észszerűséget mögötte, akkor ez nálad nem így működik.
Nem figyeltél a fizikai adathordozókról szóló nagyon bonyolult értekezésemről. Az, hogy felesleges és csak a baj van velük. Ráadásul hogy rakom rá a medialejátszóra/telefonra ha CD-n veszem meg? Ezt te sem gondoltad rendesen végig. A digitális disztribúció a jó megoldás, csak még nagyon nincs kész a dolog vagy igénytelen.

"Ugyan azt csinálod"
Részben, viszont én nem gondolom hogy ha mindenki csinálja akkor az rendben van. A hanyag nemtörődöm "csak ingyen legyen" stílust igenis szidni és megvetni kell. Ez így nem normális, ahogy manapság mennek a dolgok.
Biztos nincs az ismerettségi körödben olyan, aki valamit fáradtságos munkával alkot(legyen az zene vagy videó, timelapse, fotó), majd azt megveszi egy ember, a többi meg lemásolja. Sőt, az ingyenes content sem nulla ráfordítással készül.
Kiváncsi vagyok, hogy hány generációnak kell kihalnia ahhoz, hogy ez a mentalitás kikopjon a társadalomból, bár amerre jelenleg tartunk, valószínűleg csak rosszabb lesz.

Számomra mindhárom médium egyaránt fontos, csak míg a játékoknak van már értelmesen kiépített digitális disztribúciós rendszere, addig a másik kettőnek nincs.

Visszakanyarodva a CoD4-hez.. Sajnos a támogatás megszűnésével nemhiszem, hogy lenne különbség a tört és eredeti pub közt. Eddig bárhova mentem fél órán belül mindig felbukkant valami gyorstüzelő. Ráadásul szégyentelenül ostoba módon csinálják. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31054) jegenye77 válasza jaffa 2843 (#31053) üzenetére


jegenye77
addikt

Ki mondta,hogy ez így jó?Ki mondta,hogy ez így normális?
Értettem,hogy mit mondasz elsőre is.
Azért mert Te csak a saját nézeteidet tartod helyesnek még nem megyek és elásom magam.
Feleslegesnek tartasz egy cd-t és ezért töltöd inkább le? :C
Vagy,hogy rakod rá telódra?Mondhatnám,hogy kit érdekel?Mivel én itthon hallgatom a lejátszón és ez engem nem érint.Akkor mondjam,hogy Te nem akarod megérteni mert miért nem otthon hallgatsz cd-t.
Megveszed a cd-t és ezzel támogatod őket és mellette letöltöd valahonnan és ráteszed a telódra.Ha ezt csinálnád akkor elfogadnám amit mondasz de így csak ostobaságot beszélsz.
Basszus ez az egy ilyen játékom van és ez mellett egy csomó a steam-en megvéve.Nem kis cd gyűjteményem van és okoskodsz itt nekem,hogy mi helyes?
Továbbra is fenntartom,hogy ugyan úgy lopsz mint más csak Te a saját nézetedből kifolyólag ezt nem tartod nemmegfelelő viselkedésnek mert megmagyarázod,hogy mit mért lopsz.(részben ugyan azt csinálod :DD ezen felnevettem )

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#31055) Vanir válasza jaffa 2843 (#31053) üzenetére


Vanir
veterán

Üdvözlöm. Ön a CoD2 letűnt érájának toxikus fattyát választotta. ;]

(#31056) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Mit szóltok hozzá,megszűnik az XFIRE ?

Ez a körüzenetet küldik már tegnap óta:

"System Broadcast:
Dear Xfire users - It is with sadness that we must announce that the Xfire Social services will be shutdown on Friday (June 12th). Please visit social.xfire.com to download your video/screenshot data. We apologize for the short notice - Xfire Community Team

Thu Jun 11 16:00:05 2015"

Sony RX 10

(#31057) jaffa 2843 válasza tévelygő (#31056) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Úgyis már régóta szar az egész :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31058) Vanir válasza tévelygő (#31056) üzenetére


Vanir
veterán

November óta kétszer voltam fenn. :) Engem nem érint. Mondjuk a több ezer screenshotomat sajnálom azért, meg a videóimat is.

[ Szerkesztve ]

(#31059) jaffa 2843 válasza Vanir (#31058) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Azokat le lehet szedni itt. Kicsit sokat kell várni, de elvileg műxik.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31060) Vanir válasza jaffa 2843 (#31059) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi, de sajnos nem vagyok gépközelben még pár napig. :)

(#31061) Attila75 válasza jaffa 2843 (#31059) üzenetére


Attila75
tag

Műkszik, legalábbis a letöltés. 2 nap, kb 4500. voltam a sorban. Amikor visszamész a weboldalra, egyből elkezdi letölteni az archiv file-t, cca 250kb/s sebességgel...

(#31062) jaffa 2843 válasza Attila75 (#31061) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

15 500-ról indultam tegnap, ma már 13 900-nál vagyok... Alakul :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31063) Attila75 válasza jaffa 2843 (#31062) üzenetére


Attila75
tag

Türelem archive file-t terem... :C

(#31064) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#31062) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Na, most sikerült letölteni :D Sokáig tartott. :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31065) csurenzoo


csurenzoo
aktív tag

Lehet érdekel még pár embert. Nade macro egérre:

[ Szerkesztve ]

(#31066) Casanova*


Casanova*
veterán

tudtok jó ,,only killhouse FFA szervert? no HC!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31067) jaffa 2843 válasza csurenzoo (#31065) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Itt már komoly gondok lehetnek, ha egy tetves nade-hez is makró kell. :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31068) Vanir


Vanir
veterán

Na lerántottam én is Xfire-ről a mókákat. A videókat összeraktam egy kis csokorrá. :) Néhánynak sajnos elveszett a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#31069) Casanova* válasza Vanir (#31068) üzenetére


Casanova*
veterán

fain kis videó. :K nagyon tudsz csipázni. :Y :C

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31070) Vanir válasza Casanova* (#31069) üzenetére


Vanir
veterán

:R ezek inkább a makkosabb dolgok. :)

(#31071) Casanova* válasza Vanir (#31070) üzenetére


Casanova*
veterán

ezeket a videókat nem lehetett movie cfg-vel demo-ról felvenni?hogy full szép legyen a grafikája.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31072) Vanir válasza Casanova* (#31071) üzenetére


Vanir
veterán

Amint írtam ezeket Xfire-ről mentegettem le régen (meg annál is régebben), oda pedig nem szoktam szórakozni a minőséggel, csak legyen gyorsan fenn az eksön. :)

(#31073) Casanova* válasza Vanir (#31072) üzenetére


Casanova*
veterán

ja igen! értem! :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31074) csurenzoo válasza jaffa 2843 (#31067) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Nincs itt gond. Szerintem sokan használtak ilyen fajta macrokat: deaglehez, smokehoz, nadehez is.

(#31075) jaffa 2843 válasza csurenzoo (#31074) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Épp elég szánalmas az is, kvázi csalás. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31076) mindkilla válasza jaffa 2843 (#31075) üzenetére


mindkilla
tag

Szó! Szerintem sem túl fair ez a makrós, cfg mókolós vonal. Na dehát ez van.

(#31077) tDr1v3r válasza csurenzoo (#31074) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nincs gond, persze, csak szimplan parasztsag. Ha reflexbol nem megy valami akkor ne eroltesd, ennyi.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31078) csurenzoo válasza tDr1v3r (#31077) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Parasztság nem parasztság. Szerintem kevés olyan játékos volt a topban, akinek ne lett volna valami macroja / vagy más egyéb huncutsága.

(#31079) Casanova* válasza csurenzoo (#31078) üzenetére


Casanova*
veterán

nagyon sokan nem használnak semmi huncutságot. azok,akik tudnak játszani. ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31080) tDr1v3r válasza csurenzoo (#31078) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem kb. 0 lehet azoknak a szama.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31081) Casanova* válasza tDr1v3r (#31080) üzenetére


Casanova*
veterán

szerintem is!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31082) Vanir válasza tDr1v3r (#31080) üzenetére


Vanir
veterán

Én is makróztam a nédet évekig, sokkal pontosabban lehet dobálni a dolgokat. Az utolsó pár hónapban meg már nem érdekelt. Csurenzooo kollega, és én pedig szerintem magasabb szinten játszottunk a játékkal, mint akárki más a topikban. :)
Hozzátenném, hogy legalább a fél promod scene így volt ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#31083) csurenzoo


csurenzoo
aktív tag

Nade macro/ smoke macro fontos volt, hogy kezdőröl !időben! és a megfelelő helyre el tudd dobni a füstöt, hogy a kis ak-sok be tudjanak rusholni. Ha késett a smoke vagy rossz volt, akkor volt ám megszidás :)

Ez az automata nade dobálás (nade bind), szerintem elfogadható. Már cod1-ben az összes cfg-ben fellelhető volt a nade bind, addig amíg be nem tiltották cb-n a wait, meg a +attack -os parancsokat. Körülbelül ez 2007-08 körül volt ?. Addig mindenki vígan használta és ez volt a legkisebb problémája a scenenek.

A deagle macro az tényleg szánalmas.

(#31084) Casanova* válasza csurenzoo (#31083) üzenetére


Casanova*
veterán

én egyiket sem használtam ,mégis aláztam a népet. :) engem csalóztak le,kibasztak szerverről. :(((

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31085) Vanir válasza Casanova* (#31084) üzenetére


Vanir
veterán

A public szerverek és a kompetitív ligák között azért van némi különbség. :)

(#31086) nagybá válasza Casanova* (#31084) üzenetére


nagybá
senior tag

Egyetértek veled! Ezek kb. olyanok, mint most a töltésmegszakító ... agyfasz.

(#31087) Casanova* válasza Vanir (#31085) üzenetére


Casanova*
veterán

tudom! :K

(#31086) nagybá: töltésmegszakítót. ezt az egyet használom. :DDD szerintem ezt mindenki használja.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#31088) tDr1v3r válasza Vanir (#31082) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De miért makróztátok ezt? Hogy nagyobbat dobjon, vagy miért?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#31089) Vanir válasza tDr1v3r (#31088) üzenetére


Vanir
veterán

Nem feltétlen a nagyobb dobás a lényeg, hanem az, hogy teljesen konzisztens legyen, tehát a random faktor (értsd: háztetőn landol a füst) megszűnjön.

nagybá: kétszer megnyomod a fegyverváltást és ott az instant töltésmegszakító. Azt teljesen felesleges makrózni/bindelni (használtam pedig rengeteget, aztán amikor CG-ről kitiltották a használatát egyszerűen a görgővel duplán fegyvert váltottam és kész).

(#31090) nagybá


nagybá
senior tag

Nem értelek titeket. :( Miért kell ilyeneket használni?

(#31091) Vanir válasza nagybá (#31090) üzenetére


Vanir
veterán

Olvasd el az előző posztomat.

(#31092) csurenzoo válasza nagybá (#31090) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Hogy az adott spot füst/smoke 12 körből 12-ször odamenjen. Ha nem sikerül az elég nagy gáz.

(#31093) nagybá válasza csurenzoo (#31092) üzenetére


nagybá
senior tag

Szerintem meg jellemezzen egy jó játékost az is, hogy mennyire pontosan dobja a füstöt/nade-t.
Ne egy "beprogramozott" gomb csinálja helyette.

(#31094) jaffa 2843 válasza nagybá (#31093) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egyetértek. Be lehet azt gyakorolni. Az emberi hibafaktor meg ott van mindenhol, még a célzásnál is. Mégis aki erre használ valami segédcuccot ugyanolyan csaló. ;)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31095) Vanir válasza jaffa 2843 (#31094) üzenetére


Vanir
veterán

Én ezt ott rontottam el, hogy amikor elkezdtem promodozni valaki egyből megmutatta a dolgot. Így a makrós nédeléshez szoktam hozzá, nem tanultam meg fejből a pontos timingot hozzá. Aztán tavaly már nem különösebben használtam, inkább magamtól dobáltam a dolgokat, tisztábbnak éreztem én is úgy a helyzetet.

(#31096) jaffa 2843 válasza Vanir (#31095) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jópár éve még a promod kezdetekor használtam a töltésmegszakítást, de az idegeimre ment.
Ennyi a CFG-m.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31097) Attila75 válasza Casanova* (#31079) üzenetére


Attila75
tag

csatlakozom 7000+ óra COD alatt sem szorultam rá, pedig a technika adott. Aki warozik, az meg köztudott, hogy háborúban és szerelemben minden megengedett. De aki a köznéppel játszik, az tiszteletben tartja a fair-play-t, azaz nem macrozik, nem klikkelőzik, nem csal, nem konfigol. :R

[ Szerkesztve ]

(#31098) Attila75 válasza Casanova* (#31084) üzenetére


Attila75
tag

Sorstárs? :C

(#31099) Attila75 válasza Casanova* (#31087) üzenetére


Attila75
tag

vagy mégsem mindenki...

(#31100) Attila75 válasza nagybá (#31093) üzenetére


Attila75
tag

Így igaz. Csatlakozom.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.