Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:40:27

LOGOUT.hu

A Call of Duty sorozat a második világháború után ősszel már a jelenben folytatódik. A Call of Duty 4: Modern Warfare-ben egy amerikai tengerészgyalogost vagy angol S.A.S. katonát irányíthatunk. Több mint hetven valós fegyver másával találkozhatunk majd, pisztolytól kezdve lézeres célzóval ellátott fegyveren és távcsöves puskán keresztül M-249 SAW gépfegyverig. Ha szorult helyzetbe kerülünk, légi támogatást is kérhetünk, taktikai helikopterektől choppereken keresztül vadászgépekig.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Attila14 válasza Sirandrish (#20997) üzenetére


Attila14
aktív tag

január 11 óta cb-zünk elötte volt 1-2 hónapig egy exitiumos reg amivel kezdtük még mikor nem volt mindenkinek eredeti de az nem volt komoly dolog. fps-ről meg van kis fogalmam hidd el pls, van pár map amiken néhol akad nekem is a 250 + klántársak és ismerősök tapasztalata (ismerek pár top klánban játszó emberkét is) . és az hogy csak ennyit cb-ztünk eddig csalóka, nem vagyunk nagyon ismertek de jó pár nagyobb nevet megszorítottunk már!

[ Szerkesztve ]

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#21002) Sirandrish válasza SystemRoot (#21000) üzenetére


Sirandrish
legenda

én eddig sem mondtam hogy utánnaolvastam...toltam eleget 250el és toltam meg tolom 125el ...nem igazán vettem észre különbséget és ha valós is amit mondasz azt az 1%ot nem is lehet észrevenni..max odaképzelheted magadnak hogy milyen jó neked 1%al előrébb lenned..

a cfg-t meg nem kéne kőkorszakira butatni semmiképp...vagy téged mi zavar? a map?

mert pl a napsütés zavar..oké...egy gomb..nyersz is vagy 30fps-t.
de azon mi zavar hogy 10méternél meszebb fű van? vagy azon hogy az embernek van arca?

a 125 és a 250között nincs kül..ezt nyilatkozták az IW-s srácok..a 333ról mit bezséljek mikor alapba tiltva van?

Pontosabban azt nyilatkozták hogy nincs kül..gondolom a 333at nem nézték meg eléggé de hamar kibukott..

Attila: maponként 130fps kül?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21004) Attila14 válasza Sirandrish (#21002) üzenetére


Attila14
aktív tag

A füvet nem lehet variálni! /r_lodscalerigid alapból 1 a GV streamelt szerveren! ember az hogy akad a 125 és néhol megvan a 250 az miért érdekes? nem értelek esküszöm! házakban van meg általában a 250

[ Szerkesztve ]

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#21005) Sirandrish válasza Attila14 (#21004) üzenetére


Sirandrish
legenda

"amúgy eddig én is átlag 60 fps-el játszottam, most lett csak 90-125... szal tudom miről beszélek higgyétek el" ezt írtad...

aztán mostmeg már ugye 250ről is beszélsz...ami mapfüggő..mostmár nemis mapfüggő hanem házfüggő..én nem értelek téged:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21006) SystemRoot válasza Sirandrish (#21002) üzenetére


SystemRoot
őstag

még mindig nem az 1%ról beszélek, de már mind1.

én linkeltem a képet hogy nálam milyen a max graf, és mondtam hogy mik zavarnak. Felsoroltam/említettem mindet:
-alapból sötét a játék, nem látni.
-alapból túl nagy a kontraszt vacantról kinézek és alig látok
-csillognak a dolgok, autó mögött fényes mapon nem látom a marineokat
-rendes textúrákon néha jobban egybemosódik az ellen a tereppel
-bokrok ha kidolgozottabbak akkor zavaróbbak, nem feltétlen mert átlátsz rajtuk, mert nem nagyon látsz át, csak mert túl zöld vagy nemtom.

ha ezeket mind lekapcsolom akkor már önamagában ronda a játék, elmosott szar lesz a fényerőtől, irreális lesz minden.
a model detail pedig egyébként rondán rosszabb, nehezebben látni mintha visszaraknám alapra. azért használtam egy ideig rondán mert aszittem dob az fpsen, de valójában nemnagyon.

a fű pedig le van korlátozva, mindenütt van ugyanúgy mint bárkinél, a lodscalerigid 1 az kritérium.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#21007) Attila14 válasza Sirandrish (#21005) üzenetére


Attila14
aktív tag

/com_maxfps 125 így játszok és így esik le néhol 90 re pl mikor backloton nézem map közepét. de ha crashen kempelek a lépcsőn akkor 250 vagy ha strikon vagyok A hátsó bejáratnál!

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#21008) SystemRoot válasza SystemRoot (#21006) üzenetére


SystemRoot
őstag

jah még azt hozzá tenném hogy publicon max grafon játszok minden fullra állítva amit csak lehet és 4xAA és 16xAF. sőt pcw-ket is sokszor, mert azokra lusta vagyok átváltani, meg leszarom.:DDD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#21009) ~Ph'vEscha válasza Sirandrish (#21005) üzenetére


~Ph'vEscha
aktív tag

Megkérdezzem esubásoktól hogy mennyi fps-el és milyen grafon játszanak?

Uj nickem : Phvhun

(#21010) Sirandrish válasza ~Ph'vEscha (#21009) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerinted érdekel?:)

System meg Attila nemsoká reagálok..ha eszembe lesz:)
kis türelmet:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21011) sti10p


sti10p
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy tud e DX10-es ficsőröket a gém, vagy csak DX9-es?

XY

(#21012) Sirandrish válasza SystemRoot (#21006) üzenetére


Sirandrish
legenda

Bokrok zavaróak? azok a játék részei..és nem azért hogy zavarjanak..hanem hogy eltudj bujni bennük..és azért nem pirosak mert a ruhád sem piros...

a fényerősséget meg ilyesmit menüből ugy állitod ahogy szeretnéd..világosabb sötétebb..a csillogást egy klikk levenni..ettől még nem lesz cod1 szinvonalu a grafika...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21013) Sirandrish válasza sti10p (#21011) üzenetére


Sirandrish
legenda

csak és kizárólag DX9

Attila: akkor a mapon veriálod magadnak hogy egy lépcsőn meglegyen a 250?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21014) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Lehet hogy nem jó helyen kérdezek, és kicsit lámának is hathat a kérdés:

Hogy tudok a tesómmal neten úgy játszani, hogy csak ketten legyünk a szerveren?
Itt vagy olyan mint a CS-ben?( Account-ra gondolok)

Üdv.: Marci

(#21015) hahajdu válasza 7600 GS (#21014) üzenetére


hahajdu
aktív tag

hello!

mi úgy csináljuk, hogy feltesszük a hamchi nevű progit, mindkettőnk csinál egy accountot a balalsó sarokba, utána egyikünk egy 'szervert", a másikunk csatlakozik hozzá (ez kb 1 perc, nagyon egyszerű), utána cod-ban valaki csinál egy szervert (nem kell dedicated-nek lennie), és a másik join server\LOCAL NETWORK (vagy lan), alatt meg találja és csatlakozik.

valahogy így, sok sikert

hunpad.com

(#21016) 7600 GS válasza hahajdu (#21015) üzenetére


7600 GS
addikt

Szia!

Hamachi nélkül nem megy?

(#21017) luw2win


luw2win
őstag

Infinity LAN Vác valaki? :))

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#21018) hahajdu válasza 7600 GS (#21016) üzenetére


hahajdu
aktív tag

nem tudom, de tényleg nagyon egyszerű, a progi is max fél mega

hunpad.com

(#21019) Attila14 válasza Sirandrish (#21013) üzenetére


Attila14
aktív tag

bindelve van a 125 és a 250 maxfps így csak egy gombnyomás áttenni de ritkán használom a 250-et mivel ritkán van meg :DD

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#21020) Sirandrish válasza Attila14 (#21019) üzenetére


Sirandrish
legenda

és milyen grafikán van ilyen nagy rés? mert nekem 125-re van rakva de 180szinte bárhol megvan...hála a no shadownak:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21021) SystemRoot válasza 7600 GS (#21016) üzenetére


SystemRoot
őstag

De, menj csak fel a public szerverünkre, úgyis mindig üres.:D

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#21022) luw2win


luw2win
őstag

Én nem szeretem a full grafot :)
Itt vannak a beállitások
Ez az eredmény
Ennél csunyábban lebutitva nem láttam még, de én csak igy tudok játszani.
Hasznos amugy mert 22" os monitorot 640*480-ba akkora pixelek vannak h ha valami pixel megmozdul ott az ellenség :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#21023) Attila14 válasza Sirandrish (#21020) üzenetére


Attila14
aktív tag

full minimumon. de szerintem ez a proci miatt van. erősen procilimites most a gépem

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#21024) Honzi válasza luw2win (#21022) üzenetére


Honzi
senior tag

Adatlapodon jobb gép van :F :DDD
Én is ilyen grafon játszok csak 40fps 800x600ba :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#21025) Attila14 válasza Sirandrish (#21020) üzenetére


Attila14
aktív tag

[link]
itt vannak a szélsőségek. 800x600 ban van, nem a legminimumabb de ezzel szoktam meg és ezzel a 125 megvan elég jól. yitch3 cfg-vel stabilabb a 125 de az valahogy nem jön be :DD

[ Szerkesztve ]

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#21026) Sirandrish válasza Attila14 (#21023) üzenetére


Sirandrish
legenda

jah..vettem észre mert azért egy 3850el jobban kéne hasitania min grafon..

luw2win: az adatlapodon lévő konfiggal tolod olyan grafikán? mert ha igen akkor cserélhetünk gépet...ez is birja a min grafikát:D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21027) SystemRoot válasza Sirandrish (#21026) üzenetére


SystemRoot
őstag

nem bír sokkal többet a 3850. atikon nem megy jól a cod4...:(
hihetetlen de sajna így van, nV-n sokkal jobb.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#21028) Sirandrish válasza SystemRoot (#21027) üzenetére


Sirandrish
legenda

misoda? egy 3850en nem menne legalább medium grafon meg értelmes felbontáson 125fps-el?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21029) Attila14 válasza Sirandrish (#21028) üzenetére


Attila14
aktív tag

de úgy mennie kell csak kell mellé egy proci :)

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#21030) Sirandrish válasza Attila14 (#21029) üzenetére


Sirandrish
legenda

ahha értem...és milyen árban mozog most egy 3850?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21031) luw2win válasza Sirandrish (#21026) üzenetére


luw2win
őstag

Jah :)) Ezen a gépen tolom ilyen grafon.
Nem vok híve annak h maxgrafon toljam.
Nekem ez nagyon bevált, csipával eszméletleneket lehet adni ilyen beállitások mellett.
És mondom az a pixelmozgás az isten :DDD

Am ha észrevettétek: A Modell detail-nél általában csak low-ra lehet venni. Nállam nincs is semmi :D A képen a csipa ugy néz ki mint egy fadarab :DDD

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#21032) Sirandrish válasza luw2win (#21031) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen én azt észrevettem..hogyan van az?
Mellesleg mondom..az én gépem is elég a min grafhoz..cserebere?:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21033) Gyuri27 válasza Sirandrish (#21030) üzenetére


Gyuri27
félisten

Új vagy használt? Garis 3860 256 16-16,5 (sok garival) és elég. Ha meg tuningolja is az ember még sok is. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#21034) luw2win válasza Sirandrish (#21032) üzenetére


luw2win
őstag

Néééé..m
Megy ott azért a Crysis is, meg pár gépigényes játék is:D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#21035) Sirandrish válasza Gyuri27 (#21033) üzenetére


Sirandrish
legenda

kiváncsi voltam hogy mennyire van más áron mint pl egy 88GT vagy 4830 vagy mittomén..:)

luw2win: a Crysis is megy min grafon ugyhogy...:D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21036) SystemRoot válasza luw2win (#21031) üzenetére


SystemRoot
őstag

gondolom valamelyik yitch konfigból átvett beállításokat használsz, azzal tűnik el a model detail kiírása.

a felbontásról meg annyit hogy olyan nagy pixelekkel az élek összevissza zizegnek ha mozogsz, pont hogy sokkal gyengébb lesz a visibility. persze ahogy érzed.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#21037) kobe24 válasza SystemRoot (#21027) üzenetére


kobe24
tag

Hát nemtom, de nekem ati hd4870-en elég szépen fut maxon :D

(#21038) forceberg válasza Attila14 (#21001) üzenetére


forceberg
veterán

Már itt kibukott a szavahihetőséged... Előzőleg 1. reget prédikáltál, de máris itt a 2. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#21039) forceberg válasza forceberg (#21038) üzenetére


forceberg
veterán

+ amit már írtam, a 125 vs. 250-nél sokkal többet számít a jó net. A gyári max. FPS-sel(85) is többre mész jó nettel, mint a 250 rosszabb nettel. Sajnos tapasztalom, hogy a gyenge net nagy hátrány...
Mod.: Persze a net is csak akkor hátrány, ha két kb. azonos képeségű ember találkozik. Igenis számít, hogy 35 vagy 75 a ping...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#21040) Attila14 válasza forceberg (#21038) üzenetére


Attila14
aktív tag

mert? klánom regjét kérdezte és az csak 1 van volt és lesz! elötte volt egy fun reg aminek köze nem volt a klánomhoz! ennyit erről!

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#21041) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Tudom 1000x el lett mondva de nincs kedvem keresgélni :B
cod4 iw3mp hibát észlel.
Az 1. hsz-ben említett átnevezősdi módszer nem jó.
Más ötlet :F

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#21042) teshow


teshow
csendes tag

Udv all. Csak érdeklödni szeretnék... Még tavaj tavasszal megvettem a COD4-et, akkoriban elég sokat játszottam, majd új win telepítés, más játék jött és pultra került. Nemrég elövettem ujra, a régi configom elmentettem, mert elég sokáig finomhangoltam hogy számomra jo legyen. (cg_fov, drawsun, stb beállítások) Anno simán tudtam játszani szinte minden szerveren, pár helyen a decalsba kötött bele a szerver, ott viszont vissza raktam és tudtam játszani tovább. Na de most történt velem elöszor hogy egy "u are banned from this server by admin" üzenetet kaptam, van hogy punkbuster valami 1336 perces bant ad, de az az érdekes hogy sok esetben 2.-3ik pálya csere után kapom, nem csatlakozáskor. Sosem csaltam, nem használam semmi wallhack és hasonló programot. A configomban lehet a hiba? Nem játszom egy erömün (7600gt + 4000+ amd) azért próbálok minél több fps-t kipréselni. :(((

(#21043) v!ct0y válasza luw2win (#21041) üzenetére


v!ct0y
veterán

Restart :DDD

(Nekem megoldotta)

[ Szerkesztve ]

(#21044) Sirandrish válasza teshow (#21042) üzenetére


Sirandrish
legenda

de csak bizonyos szervereken kapsz ilyet? szerintem valamelyik beállitásod váltja ezt ki néhány PB-ből..mivelhogy nem minden szerveren van ugyanolyan...én javasolnék egy gyári configot amit csak menüből butitól...ha az müködik akkor néhány cfg-s dolgot is ezközölsz addig amig ki nem vág valahonnan...akkor tudni fogod mi a baki..

bár így belegondolva...PB vág ki egyáltalán vagy a szerveradminok?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21045) CséZé válasza teshow (#21042) üzenetére


CséZé
őstag

szerintem az adminok bannolnak véletlenszerűen bárkit, mert "nem tud feljönni a haver, mert tele a szerver" alapján.
nézd meg más szerveren is

húúúúú de rég jártam ebben a topciban :Y

(#21046) teshow válasza Sirandrish (#21044) üzenetére


teshow
csendes tag

Még nem kezdtem kiválogatni hogy meik szerver enged fel, meik nem. Véletlenszerüen próbálok csatlakozni. Valtozó, van hogy admintol kapok bant, van hogy PunkBuster ( punk buster a GGC-Stream.com oldalra hivatkozik)... De nekem az nem egyértelmü hogy ha valami nem jó nálam, miert enged fel csatlakozni és miért a kovetkezö pálya betöltésénél dob ki? :( Persze aztán van hogy újra megpróbálok vissza menni és akkor már töltö képernyöig sem jutok.

(#21047) teshow válasza CséZé (#21045) üzenetére


teshow
csendes tag

Hááát...ezt én valahogy nehezen bírom elképzelni, hogy user megveszi a gamet, aztán csak azért kap bant mert csak...
Habár CSben találkoztam nem egyszer hogy nem engedett csatlakozni, mert only hungarian players, meg german, stb...

(#21048) Sirandrish válasza teshow (#21046) üzenetére


Sirandrish
legenda

hát sok hibaüzi 30perc vagy akár 1óra játék után jön elő..sajna nemtudom ezeket mert engem sose dobált ki..vagyis egyszer..azt egy PB refresh megoldotta...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21049) CséZé válasza teshow (#21046) üzenetére


CséZé
őstag

pb-d frissítve van?

(#21050) teshow válasza CséZé (#21049) üzenetére


teshow
csendes tag

az van amit felrakott a COD4 telepitéskor... Hol lehet frissíteni?

Megvan, leszedtem a PBsetup-ot a PB oldaláról, meg is találta a COD4et, most updatelte magat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Call of Duty 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.