Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-17 15:48:41

LOGOUT.hu

2021 Résztvevők: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Vasinger! válasza radi8tor (#939) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem volt célom az összeset felsorolni. Amazon szintén vámos játék, tehát az se a legjobb Mo.-ról.

(#952) lorcsi


lorcsi
veterán

up..hogy meglegyen...

(#953) Boond


Boond
addikt

Végül 698 a több mint 730-ból (amit láttam a hétvégi akció elején vmikor)

Ahogy látom van közben olyan is ami időközben beérkezett/fel lett töltve a készlet avagy visszamondták.

[ Szerkesztve ]

(#954) agabe válasza Vasinger! (#951) üzenetére


agabe
addikt

amazon.co.uk
amazon.de

ezeknel vasarolva nincs vam miutan EU ;)
viszont elofordul, hogy magyarorszagra nem szallit az elado.

(#955) Mate


Mate
nagyúr

Jó ez az edigital.

Pénteken beraktam 2 cuccot a kosaramba, de nem tudtam megrendelni őket.
Erre tegnap jön a mail, hogy "nem felejtettél el valamit? A kosárban van 2 termék..." Hát az anyátokat azt :D
Ezután leadtam az egyikről rendelés, mert még akciós volt. Majd egy másik termékről is.
Erre válaszoltak pénteki emailes rendelésemre, hogy "jól van látjuk megoldottad a dolgot és leadtad a rendelést...". Az nem zavarja őket, hogy nem ugyan azokról a termékekről van szó, csak van egy közös :D

(#954) agabe: Amazon.de szállít MO-ra?

[ Szerkesztve ]

(#956) Zeki


Zeki
nagyúr

(#957) itouchfan válasza Zeki (#956) üzenetére


itouchfan
senior tag

Bocsi lehet hogy lemaradtam de a 28.-ai dátum mire vonatkozik? Milyen boltokba? Nem úgy volt hogy csak 21-én van?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#958) koxx válasza itouchfan (#957) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hivatalosan nov 28.-án lesz idén a black friday. Az, hogy egy két cég miért pont 21.-re rakta rejtély.

(#959) Mate válasza koxx (#958) üzenetére


Mate
nagyúr

Rejtély=üzlet

(#960) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Megjött a pénteki rendelés. ^^

(#961) po1son válasza -Nemtom- (#929) üzenetére


po1son
addikt

nah most még működik... csináltam is gyorsba egy regisztrációt, hogy ne akkor kelljen szenvedni, ha helyzet van...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#962) koxx válasza Mate (#959) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na igen. Így 28.-án is tudnak alakítani vmit.

(#963) Tin válasza koxx (#958) üzenetére


Tin
veterán

egész egyszerűen azért, mert nem volt AKKORA akció ez a black friday.

sokan vettek olcsó, de valójában raktáron ragadt vagy kifutó, sokszor felesleges termékeket "valamire csak jó lesz" alapon, ha már látták a % jelet. így működünk.

edigital tudta, hogy az emag akciói keményebbek lesznek, és mellettük nem rúgnak labdába, így kerestek most egy adagot, és lehet hogy jövő pénteken még egy adagot kiszórnak, vagy bejön vagy nem alapon.

komolyan, hány olyan termék volt az edigital oldalon, amit tényleg megérte megvenni? a lumia 530 és az xbox? esetleg pár billentyűzet, androidos teló, meg néhány tévé?

ezek gyártói akciók, a maradék készletet karácsony előtt kiszórják a tescóban és auchanban.

emag gariról tud valaki valamit? írták feljebb, de akkor komolyabb cuccot nem érdemes tőlük venni? tapasztalat?

(#964) bul07 válasza Tin (#963) üzenetére


bul07
nagyúr

emag érdekes hely , telefonnál figyelni kell hogy legyen magyar nyelv , olcsó készülékeknél simán előfordul hogy nincs magyar nyelv (édesanyámnak akartam venni egy egyszerű telefont de magyar nyelv az kell így máshonnan lett)

Román emag csinált olyat is hogy USA régiós iphone szállított a vevőnek, vagy ép más régióba szántat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#965) r3dsnake válasza bul07 (#964) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amilyen fordítások vannak néha, inkább előny, ha nincs magyar.

(#966) Tin válasza bul07 (#964) üzenetére


Tin
veterán

inkább a gariztatásuk érdekelne. ha van valami gond, akkor javítják, vagy problémáznak?

pl. ha rendelek egy olcsó ssd-t és meghibásodik, vagy ugyanez vinyóval, akkor mi a teendő? 15 napon belül visszaküldöm, és nem nézik hogy jó vagy sem, visszafizetik az árát?

illetve mi van azokkal, amik később is tönkremehetnek? rendesen szervizelnek?

(#967) tPedro_


tPedro_
őstag

Az a komoly, hogy meg az amazon.com-ot es az amazon.co.uk-t osszehasonlitva is eg es fold a kulonbseg. Hiaba, ezt az amerikaiaknak talaltak. ki. ;]

[ Szerkesztve ]

(#968) Flashback


Flashback
addikt

Megjött a nyomtatóm és állványom. A futár próbált rá célozni hogy úgyis olcsóbban vettem meg a dolgokat adhatnék több borravalót. :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#969) CharlieDrop válasza tPedro_ (#967) üzenetére


CharlieDrop
veterán

amazon.de jó?

Szállítanak hozzánk?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#970) Archttila válasza CharlieDrop (#969) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Eladotol fugg...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#971) CharlieDrop válasza Archttila (#970) üzenetére


CharlieDrop
veterán

izé? az nem webshop?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#972) Luser2000 válasza CharlieDrop (#971) üzenetére


Luser2000
addikt

nem. egy "gyűjtőlap", ahol különböző kereskedők ajánlatait találod.
szerintem. ;-)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#973) Traxx válasza Tin (#966) üzenetére


Traxx
őstag

Erre az emag garanciára én is kíváncsi lennék, hogy milyen...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#974) @rglaaf válasza Traxx (#973) üzenetére


@rglaaf
veterán

emag gyík

PSN:BiZzare_0 ️

(#975) CharlieDrop válasza Luser2000 (#972) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hm,ma is tanultam valamit

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#976) radi8tor válasza Flashback (#968) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De gáz. :(

⭐ Stella

(#977) Mate válasza Flashback (#968) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem is most jött meg a csomagom. A futár egy 45 éves, 160 magas nőci. Még jó, hogy nem hűtőt rendeltem :D

(#978) jenei1994


jenei1994
addikt

Engem még mindig ez fogad. Beszállításra vár :D

(#979) agabe válasza Flashback (#968) üzenetére


agabe
addikt

Egyáltalán adtál ?
Nekem a 25 kilós TV -ért (amit egy ember meg sem tud fogni) mit akarnak majd kérni ? :D

(#980) jenei1994 válasza Flashback (#968) üzenetére


jenei1994
addikt

Én néha szoktam nekik adni borravalót .

Néha kapnak 10ft-ot :DD

[ Szerkesztve ]

(#981) Boond válasza Mate (#955) üzenetére


Boond
addikt

És ezt jelezted feléjük? :D

(#982) Mate válasza Boond (#981) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, írtam nekik, hogy benézték. Még nem válaszoltak :D

(#983) Tin válasza @rglaaf (#974) üzenetére


Tin
veterán

az GYIK-et olvastam, de az nem ugyanaz, mint a tapasztalat. gsm boltok is beígérnek mindent, de ha komolyabb gond van, az ember futhat a pénze után.

az mondjuk, hogy bolti garisok a termékek, érdekes. sok árura EU gari van, a románok is EU tagok, tehát elvileg az 1-2 év EU garinak működnie kell. ha bolti garis, akkor lehet, hogy másodosztályú vagy visszavitt és újracsomagolt termékek, nyilván a gyártó olcsóbban átadja gari nélkül az emagnak a készletet, így ők ezek tudnak nyerni.

de nem tudom, ezek csak találgatások. azért ha valakinek van tapasztalata, azt szívesen fogadom.

szerk: beszéltem az ügyfélszolgálattal, elvileg az elállás úgy megy, hogy kitöltök egy űrlapot, küldenek futárt, elviszik, és ha abban az állapotban kapták ahogy küldték, visszautalják az árát. a szervizelésnél ugyanez van. az mondjuk nehéz volt, hogy az ügyfélszolgálatos nem tudta mi az a vinyó, meg még pár szót: gondolom ez romániai központ.

[ Szerkesztve ]

(#984) Tin válasza Tin (#983) üzenetére


Tin
veterán

ja, és a csávó azt mondta, hogy azt még ők sem tudják biztosan, hogy lesz-e most pénteken black friday itthon. persze ez lehet csak marketingduma is.

(#985) Zeki válasza Tin (#983) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, az emag románia legnagyobb webshopja. Most terjeszkedik. Nagy tételben szerez be, nem rak rá nagy hasznot.
Én ugyan csak pampers pelenkákat vettem tőlük, de azok eredetiek voltak, sőt a nyáron ajándék úszógumival, verhetetlen áron.
Nem kell mindig minden mögött összeesküvést sejteni, mert aki arra megy hogy a vevőket átverje, gyorsan eltűnik a piacról.

(#986) *Tata*


*Tata*
senior tag

Az Extreme digital-nál a rendelésem státusza péntek óta: Feldolgozás alatt.
Erre 5 perce hozta a futár a megrendelt tételt. :Y
Még jó hogy itthon voltam. :DD

(#987) jenei1994 válasza *Tata* (#986) üzenetére


jenei1994
addikt

Nálam még nem járt a futár. :( De szerintem ma már nemis fog.

Jó lenne pedig ha ma jönne mert most vagyok itthon. :D

(#988) agabe válasza jenei1994 (#987) üzenetére


agabe
addikt

Nálam a fizetést rögzítették, időpont bejelölésre vár.
Az mit jelent ? Én azonnali kiszállítást kértem amikor rendeltem :))

[ Szerkesztve ]

(#989) Tin válasza Zeki (#985) üzenetére


Tin
veterán

az e-kereskedelem alapvetően a bizalomra épül, és jártam már szarul, de jól is. logikailag értem amit mondasz, és kisebb értékben simán rendelnék tőlük, a kérdés az volt, hogy a nagyobb értékű dolgokkal, mint egy tablet vagy egy gép, vagy más, "romlandó" elektronikai eszköz, hogyan bánnak gari-ügyileg.

(#990) Zeki válasza Tin (#989) üzenetére


Zeki
nagyúr

Engem nem az emagtól ráz ki a hideg, hanem partnerétől az ebolt.hu-tól.
Na azoktól soha többet semmit.

(#991) agabe válasza agabe (#988) üzenetére


agabe
addikt

Ki kellett jelölnöm időpontot a rendelések fülnél.
A lehető leghamarabbit (szerda) választottam (holnapot nem lehetett választani sajna), és telefonon jelzéssel amikor hozzák. Így legalább nem lepnek meg hirtelen, hanem legalább 5 perccel előtte tudni fogom :)

Ja és újra van S4 mini, meg Lumia530 -as (persze normál áron)
Akinek péntek óta a kosarában van az nem tudom nem kapja-e meg azon az áron mint amikor betette...merthogy akkor még volt készleten, és az nem a vásárló hibája, hogy a rendszer nem működött.

[ Szerkesztve ]

(#992) Tin válasza Zeki (#990) üzenetére


Tin
veterán

nekem nem is a szállítással vagy az elállással van gondom, bár volt hogy egy gyárilag nem sárkányos terméket visszavittem és mondtam hogy valami nem oké és elállok, majd a hétvégén készleten nem lévő árúból másnapra lett 1 készleten lévő, nyilván valaki "jól járt".

az előzőedhez csak annyit, hogy értem én hogy piacot vesznek, de nem annyira jellemző, hogy profitszint alatt (veszteségesen) áruljanak termékeket, ott mindig van valami. bőven elég, ha a gyártótól vagy beszállítótól megvesz 2 sérült raklapnyi árut, vagy refurbished, gyári gari nélküli árut, vagy szimplán megveszi egy raklapnyi selejtet. te nem látod, és vagy szerencséd van, vagy nem.

ez kis értéknél nem is gáz, de 20-30e feletti összeg azért már - nekem legalábbis - nem kis összeg, ott már bosszantana, ha bebuknám.

agabe: L530-at tuti a microsoft szórta ki akcióban, ők most a windows phone-t akarják elterjeszteni, szóval ennyiért tuti lesz karácsony előtt még telekom, auchan, tesco, mediamarkt akció.

[ Szerkesztve ]

(#993) sepsi0 válasza Zeki (#990) üzenetére


sepsi0
őstag

Én vettem Eboltból egeret.... az első 3 hét után beszart, írtam hibabejelentőt. Számtech részleg vezetője felhívott mi a baj. Elmondtam neki, mondta küldjem vissza (800huf) megnézi. Másnap felhívott, hogy tényleg rossz, ha jó nekem úgy csinálja, hogy beleférjen a 14 napba (3 hete vettem) és küld helyette egy ujjat. Két nap múlva nálam volt...
3 hónap múlva beszart az egér megint (Bloody V8, asszony akart ilyet), ismét írtam.... küldtek egy újjat, de nem kellett a rosszat visszaküldenem, ja és sűrűn elnézést kértek...
Szerintem nagyon korrekt cég, főleg a számtech részleg vezetője....

Ja és Emag....
Hol a cég magyarországi székhelye??? Csak egy telefonszám van a kapcsolatnál.... hova küldjem, ha valamit gariztatni akarok? Ilyen helyről én semmit nem vennék!!! Pedig jó áraik vannak, de hol a cég mögötte? Romániában?

[ Szerkesztve ]

(#994) Zeki válasza sepsi0 (#993) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én levegőtisztítót vettem, bankkártyával ki is fizettem, nagy kussolás. Rájuk szólok mi van már, erre írják, hogy az nem is annyiba kerül, hanem többe, vagy fizessek rá, vagy visszaadják a pénzt.

Na nekem ilyen bolt nem kell.

(#995) @rglaaf válasza sepsi0 (#993) üzenetére


@rglaaf
veterán

hova küldjem, ha valamit gariztatni akarok?

sehova?

gyik-ban az van irva hogy a futár jön érte

PSN:BiZzare_0 ️

(#996) Boond válasza agabe (#988) üzenetére


Boond
addikt

Max nézz be az oldalra és válaszd ki a mostot :D Vagy holnapot :D

(#997) paulkaresz


paulkaresz
aktív tag

Én is próbáltam rendelni pénteken az ED-n,persze nem tudtam végigvinni.
Ahogy a Facebookon írták csináltam képernyőmentést a rendelésről és elküldtem emailban,most jött az sms hogy mehetek érte.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#998) sepsi0 válasza Zeki (#994) üzenetére


sepsi0
őstag

Direkt ezért írtam a számtech részleget... onnan nyugodtan rendelhetsz! Előre sosem utalok, ha így nem küldik akkor így jártak, van még bolt ;)
Amúgy a bolt is elállhat a eladástól, ahogy a vevő is a vásárlástól...
Multkor az Adata SP600 SSD volt 20000ft-ért az egyik boltban, sokan rendeltünk, de csak egy email-t kaptunk :P , hogy hiba történt és elállnak az üzlettől hivatkozva a rendszer hibájára....

(#995) VAN der BOSS

És ha nem jön kihez mész verni az asztal? Kihez fordulsz? Magyarországra szerintem be sincsenek jelentve mint cég.... én legalább is nem találtam....

[ Szerkesztve ]

(#999) Zeki válasza sepsi0 (#998) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálam arra hivatkoztak, hogy a nagyker árat emelt.
Na most ha valaki csak akkor tudja meg mi a nagyker ár, ha befut egy rendelés, az hiba.

(#1000) sepsi0 válasza @rglaaf (#995) üzenetére


sepsi0
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.