Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-17 15:48:41

LOGOUT.hu

2021 Résztvevők: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Zeki válasza motoflug (#1349) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tudod a Tesco termékekre szintén bolti garancia van. Visszaviszed, cserélik, javítják,
Emag szintén, csak vissza sem kell vinni, megy a futár.

Úgy beszéltek az emagról, mintha maholnap csődbe menne, és jajj akkor mi lesz!, Ezek nem kisfaszom jancsika 1 emberes webshopja!

(#1352) Zjunior válasza spammer (#1348) üzenetére


Zjunior
veterán

Hallod...
Még1szer leírom neked.
Én vásároltam tőlük, cégesre is és kaptam magyar számlát.
Zsibbasztasz most már!
Fussál még pár kört, kifogást, kutakodj utánuk, engem nem zavar!:D

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#1353) B-L-A-C-K válasza Zjunior (#1352) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Felesleges másnak magyarázkodni, aki fél XY helytől ne rendeljen..

(#1354) spammer válasza Zjunior (#1352) üzenetére


spammer
veterán

De azt még mindig nem írtad le, hogy te kitől (cégnév, székhely) kaptad a számlát, ugyanis azt kérdeztem már fentebb. (Ketten írták le utána: egyik egy tavaly alapított magyar cég, ha a gugli jót dobott, a másik pedig román emagos számla). Utóbbit a hajadra kenheted itthon, ha gond van gari ügyben. És attól még továbbra is fel kellene tüntetni a weboldalon, hogy ki az a magyar cég (vagy cégek), aki(k) őket itthon képviselik, azaz nekik számláznak. De mondom, nyugodtan le lehet szarni, nehogy tovább zsibbadjatok. :DDD

(#1356) radi8tor1: oké, oké, lapozzunk, ne is reagáljon senki a fentebbire, lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#1355) Blaise válasza Zeki (#1351) üzenetére


Blaise
veterán

Ausztriában a Ditech (kb. olyan mint itthon az Edigital) is pillanatok alatt csődbe ment.

(#1356) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, szerintem is lapozzunk!

⭐ Stella

(#1357) Tin válasza Blaise (#1355) üzenetére


Tin
veterán

mistral - bluesfish páros?:)

tényleg nem kéne elkomolytalankodni ezt a számlás dolgot, tök érthető, ha valaki tíz- netán százezreket kifizet valamiért, akkor szeretne biztosítékot arra, hogy ha elromlik, akkor meg is lesz javítva.

magyarországon a magyar törvények szerint működő és adózó tesco, a media markt, az edigital, a gyári garancialevelet adó cégek megbízhatóak, még a garázscégek is, ha gyári garit adnak.

az emag pont ugyanaz, mintha az ember szlovákból rendel, vagy haver behozza angliából a cuccot. vagy meg lesz javítva, vagy nem.

aki ezt elbagatellizálja, az meg egyszerűen komolytalan.

ja, közben lapoztunk. akkor áttettem offra.

[ Szerkesztve ]

(#1358) lm83


lm83
őstag

Memóriakártyák az amazon.com-on, ahogy nézem szállítással is megéri, ha még áfa érték alatt van:
Samsung PRO
Samsung EVO

(#1359) radi8tor válasza lm83 (#1358) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen csak féláron vannak. :K Bár gari szempontjából nem a legjobb az USA lelőhely. De talán nem döglik be egy memóriakártya.

Ja és csak ma él az akció!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1360) antikomcsi válasza B-L-A-C-K (#1345) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem Robinson Crusoe társáról inkább. :D

(#1361) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Edigital ma felvette a rendeléseim közé azt a terméket amit múlthét péntek ~23:55-kor adtam le. Természetesen a kedvezményes áron, ennyit az inkorrektségükről. Persze szerencsém volt, mert ez a termék nem fogyott el.

De én inkorrekt leszek a sok idegeskedés miatt, és ha most pénteken találok olcsóbban hasonló terméket, akkor azt veszem meg és hétfőn nem veszem át a terméküket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1362) Torry válasza lm83 (#1358) üzenetére


Torry
addikt

A 64-es EVO már ÁFA köteles.
~30 dollárig ÁFA- és vámmentes, fölötte vámmentes de ÁFA-t köteles.
Mondjuk így is 8e alatt kijön szállítással ÁFÁ-val, bőven jobb áron van mint itthon.

forras

[ Szerkesztve ]

(#1363) Dani Pécs válasza lm83 (#1358) üzenetére


Dani Pécs
tag

Sajnos nem jön Magyarországra...

Ezt az üzenetet kaptam:

Sorry, this item can't be shipped to your selected address. Learn more. You may either change the shipping address or delete the item from your order. You can also see if this item is available to ship to your address from another seller.

(#1366) pohár válasza Torry (#1362) üzenetére


pohár
félisten

a PRO 29.99$, az EVO meg 24.49$, sehol se látok 30$ feletti árakat :))

B-L-A-C-K... ez szerintem most félrement :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1368) lm83 válasza Dani Pécs (#1363) üzenetére


lm83
őstag

Én 32gb-os EVO-t próbáltam azzal eljutottam a fizetésig, arra épp nem írta ki.
Mindegyiket külön kell meg nézni, mert mindegyik méretnél akár más lehet.

(#1369) htc07 válasza pohár (#1366) üzenetére


htc07
addikt

nem 30 USD a határ, hanem 22 EUR.

(#1370) vacs


vacs
veterán

vilagitas.eu

Led lámpákat nézegettem és egyszer csak ez a kép ugrott fel:

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#1371) Boond válasza viharhozo (#1322) üzenetére


Boond
addikt

A kérdés, az valóban így van-e mert kiírni bármit lehet. Itmedianál, pl szlovák számlát kapsz/ legfeljebb oda van írva magyarul is. (bár igaz ott .sk a domain is)

Az a baj, hogy neten elég sok jogszabályt nehéz/nehezebb érvényesíteni. Ezért sokkal nagyobb a kijátszás/elkerülés lehetősége, nem véletlen, hogy fogyasztokkal kapcsolatos műsorokban, ez és pl a termék bemutatok is igen csak visszatérő "szereplők". Most konkrétan nem ezekre az oldalra gondolok, mint az e-mag, de rengeteg kamu/olyan cég/személy működhet, aki nem valós/nem eredeti vagy más terméket forgalmaz. Vagy épp nem is terméket, hanem szolgáltatást, és hiába jelentik pl a hatóságoknál, mert nem tudnak velük mit kezdeni, max felveszik őket vmilyen fekete "könyvbe", és pl két hét múlva más néven folytatják tovább...

Bár ha jól tudom a domain is szabályozza melyik állam, jogszabályai vonatkoznak egy-egy oldalra, ha ez így van akkor valamilyen szinten lehet, elvileg e-magtól számon kérni a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

(#1372) Torry válasza pohár (#1366) üzenetére


Torry
addikt

Szállítással már $31.

htc07

30 dollár az perpill 24 EUR kb.

(#1373) Silent77 válasza Torry (#1372) üzenetére


Silent77
veterán

Ezért írta, hogy nem 30 dodo a határ, hanem 22 eur. :K
Tehát a 30 dollár már áfa köteles.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1374) lm83


lm83
őstag

Fizetés előtt már látszik, hogy belefér-e a határ alá. Amazon már ott beleszámolja nekünk a 27%-os áfát ha fölé mész.

(#1375) radi8tor válasza lm83 (#1374) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, mivel a saját futárcégük intézi a vámolást még EU-ba belépés előtt.

⭐ Stella

(#1376) Dani Pécs válasza lm83 (#1374) üzenetére


Dani Pécs
tag

És a szállítás mennyibe kerül? Ezt nem írja. Kiválasztok egy terméket, meg azt, hogy hogyan szállítsák, de utána egyből a bankkártya adatokat kéri.

Mikor írja, mennyi a szállítás?

(#1377) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Üdv urak!

Hétvégén a Veletech-PlayIT kiállításon a WayteQ standnál olcsóbban hozzá lehet jutni pár készülékhez illetve kiegészítőhöz, ez ugyan már nem black friday (főleg nem szombaton :) ) de hátha érdekes lehet, így ide is beteszem.

A hivatalos árlistát itt találjátok.

https://vertigostore.eu

(#1378) Boond válasza Silent77 (#1331) üzenetére


Boond
addikt

Erre ne vegyél mérget :D

(#1379) viharhozo válasza spammer (#1329) üzenetére


viharhozo
addikt

Leirtam, miert lehetett olyan kerdes, h mi van a cegekkel. Ha kulfoldi lenne az elado, magyar cegnek nettoban kene eladnia, es a ceg itthon fizetne meg az afat.

Egyebkent meg teljesen mindegy, milyen ceg neve van rairva a garipapirra, barmelyik hardverkereskedo ceg barmikor bedolhet.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1380) B-L-A-C-K válasza kelzsoca (#1377) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pont karácsonyra akarok venni ajándékba egy Wayteq X980BT GPS-t + hozzá tokot, persze hogy nincs benne az akcióba...:D

[ Szerkesztve ]

(#1381) kelzsoca válasza B-L-A-C-K (#1380) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megkérdezem, lehet az is lesz. :)

Mod: rákérdezve, nem lesz kint, de az most akciós az euronicsben, illetve december elején az extreme digitalnál lesz akciós áron.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1382) viharhozo válasza Blaise (#1355) üzenetére


viharhozo
addikt

De azota ujra el, csak a Handelskairol bekoltozott a Gürtel melle.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1383) Boond válasza spammer (#1333) üzenetére


Boond
addikt

"Ráadásul sok mindenben az ebolt.hu a partner, ők adják az árut."

Lehet a magyar számlát az e-bolt.hu mint partner állítja ki? :D

(#1384) B-L-A-C-K válasza kelzsoca (#1381) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hagyjad amúgy, most 1-2 ezerrel lenne olcsóbb, és ha pl MM-ben veszem nekem egyszerűbb a gariztatás is oda vinni...:)

(#1385) sparks válasza radi8tor (#1375) üzenetére


sparks
senior tag

Amazon egyébként olyan szinte korrekt, hogy amikor vásároltam egy vérnyomásmérőt a com-os oldalukon, elvben az USÁból szállították volna, így rátették az áfát szépen. Ki is fizettem, majd amikor megérkezett, láttam, hogy Belgium volt (ha jól emlékszem) a kiindulási ország. Pár napon belül kaptam egy emailt, hogy jóváírták az áfának az összegét dollárban az amazonos számlámon. Nem kellett panaszkodnom, maguktól visszafizették, furcsálltam is, de örültem neki. A visszakapott áfából most meg vettem egy black friday-os32 gigás memóriakártyát, így az teljesen ingyen volt :DD

(#1386) lm83 válasza Dani Pécs (#1376) üzenetére


lm83
őstag

Erre most épp $7,03-t ír nekem. Általában 7-8 között szokott lenni, néha majdnem 9, termékenként változó.

(#1387) Boond válasza Torry (#1362) üzenetére


Boond
addikt

6000 ért lehetett venni edigitaltól kb. (32 gb)

(#1388) radi8tor válasza sparks (#1385) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A futárcégük adja fel Belgiumból. A csomag eredetileg USA-ból jön, csak át matricázzák. Ezért nem kell neked itthon még egyszer ÁFÁt fizetned rá.
eBay-en is így működik.

⭐ Stella

(#1389) Torry válasza Boond (#1387) üzenetére


Torry
addikt

Én végig a 64-esről beszéltem, az meg 13e körül van.

(#1390) sparks válasza radi8tor (#1388) üzenetére


sparks
senior tag

De, ha eredetileg USA a kiindulási állomás, akkor az áfát rám kellett volna verjék, mégis visszakaptam. Ezen csodálkoztam, de akkor most sem értem, hogy miért adták vissza :) Persze bánni nem bánom :DDD
Tehát nem az volt, hogy utólag nem kellett fizetnem, hanem amit előre kiszámolt az oldal és ki is fizettetett áfát is visszaadták.

(#1391) lm83 Az áfát visszakaptad te is? Mert nekem a belga csomag után visszajött az áfa is.

(#1394) radi8tor1 Hát ez az :) Úgy vették, hogy unión belüli vásárlás volt, holott com-os oldalon USA eladótól rendeltem. Gondolom volt EU-s raktáron is, így onnan küldték...

[ Szerkesztve ]

(#1391) lm83 válasza radi8tor (#1388) üzenetére


lm83
őstag

Nekem is pontosan így jött. Utána meg belga posta ragszámmal.

Mondjuk nekem eddig csak határ alatti rendelések voltak, ebben nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#1392) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Black Friday 1983 vs. NOW ("People" vs. Animals)

[ Szerkesztve ]

(#1394) radi8tor válasza sparks (#1390) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom azért adták vissza, mert mégsem volt ÁFAköteles a termék. Vagy mittudomén. :)

⭐ Stella

(#1395) Boond válasza Torry (#1389) üzenetére


Boond
addikt

Igen, az is olcsóbb volt pár ezerrel, kb 13 körül lehetett edigitalon is, a hétvégén.

(#1396) gabo80


gabo80
csendes tag

http://onlinepolo.hu/

(#1397) lm83 válasza Boond (#1387) üzenetére


lm83
őstag

Erről beszélünk?
Ez nem hatezer ott. Iponon is épp nyolc felett van.
Amazonon meg most $13, szállítással együtt $20.

[ Szerkesztve ]

(#1398) Boond válasza B-L-A-C-K (#1392) üzenetére


Boond
addikt

Kissé eldurvult...

(#1399) sparks válasza B-L-A-C-K (#1392) üzenetére


sparks
senior tag

Fejlődik a nyugati civilizáció :DD

(#1400) Boond válasza lm83 (#1397) üzenetére


Boond
addikt

Igen ezekről, és nem most, hanem péntek, szombat vasárnap volt annyi, amennyit írtam kb. De ok ha jobb most az amazonon, akkor jobb :)

http://www.edigital.hu//microSD-memoriakartya/Samsung-microSDXC-kartya-64GB-EVO-Class10-UHS-I-Grade1-+-SD-adapter-p410207.html

http://www.edigital.hu//microSD-memoriakartya/Samsung-microSDHC-kartya-32GB-EVO-Class10-UHS-I-Grade1-p410088.html

http://www.edigital.hu//microSD-memoriakartya/Samsung-microSDHC-kartya-16GB-EVO-Class10-UHS-I-Grade1-p410086.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.