Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) Tamás9x válasza Reggie0 (#15299) üzenetére


Tamás9x
őstag

Bennem semmi ellenséges nincs, sőt lehurrogás sem, nem tudom miből vetted ezt ki. Szimplán érdektelenség, afelé érezheted lehurrogásnak aki látatlanban csinálja a feszültséget, itt ezen a ponton már majdnem F27 védelmére is keltem egy pillanatra, de nem is.
Nem a módszerre haragszom hanem rohadtul unom ugyan azt a kört elolvasni minden egyes alkalommal már lassan fél éve, emelje fel a kezét aki nem unja... :F (amúgy meg morcos vagyok mert ugyan azt a kört futjuk, szubjektív véleményekkel, és sehol nincsenek tények.
és újra csak ismétlem magam ismételjük magunkat és ismétlés mint valami fos argentin szappanopera.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#15302) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Más téma, volt már valakinek szerencséje NeoPixel-el? Adafruit vezérlőkkel társítva. Eléggé szórja a jelet, és néha szétesik a kép, lehet ezeket árnyékolni vagy valami? A digitális változat járt nemrég nálam.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#15303) Router válasza Tamás9x (#15301) üzenetére


Router
őstag

Nem értek veled egyet. Nem a "tehnológiával" van bajom mert úgy csinálja ahogy akarja, hanem azzal, hogy élből MF mindenre, korrekt téjékoztatás, választási lehetőség, indoklás nélkül. Tényeket pedig nem tudom honnan vársz és mi számítana annak, illetve miért nem elég a tapasztalatokon nyugvó megállapítás miszerint szarból nem építünk várat? :DDD :F

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#15304) Tamás9x válasza Router (#15303) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én is ezt mondom amúgy, annyi "munkája" van hogy alig lát ki belőle, és nem esik le neki közben, hogy ez az MF kókány... Csak nem akartam így megfogalmazni. :(((
Nem hiszem el, hogy nem látja, szerinted miért kértem eredményeket??:D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#15305) Router válasza Tamás9x (#15304) üzenetére


Router
őstag

Na akkor csak van közös nevező. ;)

Viszont meglett a K50AB csak sempronnal indulós hiba és részben igazad volt a zárlatos cpu kapcsán. Valóban zárlatos volt az athlon amivel próbáltam ill. a deszka kinyírta a tesztprocimat is de ahhoz nincs eszem a sempront miért nem bántotta. 0.9V-os ldo volt a ludas, csere után vígan szalad. :K

www.reballing.hu/forum

(#15306) f27 válasza Reggie0 (#15299) üzenetére


f27
aktív tag

1 milliárdszor leírtam hogy pont annyi az esély arra hogy X-Y ideig mennyen mint a reballnak.
Csak annyi a változás hogy itt 30-50%-al több az esély hogy el is indul a gép.

Elég rövid ideje működik ez az elmélet/javítási mód ahhoz hogy konkrétan kitudjam jelenteni meddig megy egy ilyen javítás után,és nehéz is össze hasonlítani.
De három dolgot tudok már mondani.
1 mostanában jönnek 2-3 a régebbi megrendelők vissza,hogy sajna csak 10-14 hónapot mentek a vidkarik ezzel a módszerrel,brutális használat mellet,és hogy javítható e újra.
2 javult meg úgy BGA hogy reball után meg sem nyekken,MF után működött még 4 hónapig.
3 nincs annyi hőterhelése a chipnek mint reball alatt,és minek reballozam ha úgysem az a baja :)
És ezt mindenki tudja hisz alapból oda is vágjátok hogy chipcsere,mert mindenki tudja nem az alsó golyókkal van a gond hanem a MAG alatti golyókkal amit soha nem reballozol újra,és BGA-zó géppel nem is forrasztod újra soha :)

Az viszont nem vita tárgya hogy mindig az új chip a legjobb lehetőség rá,de ha nincs pénze rá az embereknek akkor mit lehet tenni?
Kevés pénzből kell kihozni a legjobbat akkor számukra.

Nagyjából most ott tartok hogy 100 gépből 10 vissza esik a hibába,oda chipcsere kell és passz,a többi megy szépen akár egy évig is vagy tovább.
Nekem megfelelő ennyi bizonyíték is. :))
És mivel nem vagyok átb@szós féle,ezt el is mondom mindenkinek!
Elmondom mik a lehetőségek,mi mennyibe kerül,melyiknél mik a tartossági lehetőségek és választ a megrendelő!

(#15307) f27 válasza Router (#15303) üzenetére


f27
aktív tag

Azért ez meg pláne nem igaz!
Nem MF mindenre,csak oda ahova ti azt mondjátok reball!
Mellesleg az MF nem tesz semmi kárt a CHIP be akkor sem ha nem az volt a ludas hanem esetleg a mellette lévő,míg a reball simán kinyírhatja a chipet!
Én most egy konkrét képre/esetre mondtam hogy az a baja ami útközben killhantes írásából eltűnt!

(#15308) Zoli986 válasza Kocska89 (#15300) üzenetére


Zoli986
tag

Tudom,hogy nem hm55 van a te gépeden,csak azért írtam mert én egy hm55-el tapasztaltam ilyet.
Gondolatébresztőnek stb...

(#15309) Tamás9x válasza Router (#15305) üzenetére


Tamás9x
őstag

Na ezért nem akartam nyíltan fogalmazni jönnek a kisregények ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#15310) Zoli986


Zoli986
tag

MF témában annyiból igaza van f27-nek,hogy nem nagyobb "átverés" 6eft-ért magforrasztani mint 8-10eFt-ért reballozni.
A hőciklus dologban megint igaza van szerintem.
A tapasztalati eredményekhez én 1 példával tudok hozzájárulni.
Packard bell napi használatban filmnézés internetezés 10 hónapot ment.

(#15311) Router válasza f27 (#15307) üzenetére


Router
őstag

Megint szépítesz. Jobb helyeken nem mondanak reballt intel chipeken kívül semmire.
Ha annyira kell az olcsóság akkor ott van a reflow ami egy az egyben ugyanaz az eljárás amit te erőltetsz csak annyi a különbség, hogy ki is kell szedni az alaplapot a gépből és szabályozott körülmények között újraforrasztani mégha az alsó golyóknak semmi köze nincs is hozzá. Ez egy korrekt, elfogadott, viszonylag kockázatmentes módszer. Szemben azzal mikor a fél ház rá van olvadva a lapra plusz a chip alatt fel van púposítva a jövőhét is, mert ugye a makkforrasztó arra nem veszi a fáradtságot, hogy lebontsa a gépet... ;) Pont az előző oldalra tettem be az elrettentő példát, hogy hova vezet az eszetlen melegítés. [link] Peace.

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#15312) Kocska89 válasza Router (#15293) üzenetére


Kocska89
tag

Egy KBC cserét megpróbálok.

Az én véleményem az aktuális vitával kapcsolatban.

Az egész bga üzletág nagy lehúzás úgy ahogy van. Reball reflow nem való semmire mint tudjuk.

Új chip pedig egyszerűen nem létezik.....

(#15313) f27


f27
aktív tag

Úgy látszik még kevesebbet kell ide járnom :DD

(#15314) Kocska89 válasza f27 (#15313) üzenetére


Kocska89
tag

Adott egy igény amit kielégítettél. Legyen olcsó, és ennyi. A többi elmegy az emberek füle mellett. Működik oszt jóvan. Megy a vaterára jófogásra.

Ez mindig is így volt a piac igényeit kell kiszolgálni. Csak ez számít. :))

(#15315) Router válasza Kocska89 (#15312) üzenetére


Router
őstag

Ha van kéznél akkor dobd bele hátha de ahogy előttem is írták egy reflowt megér a HM, ha attól sem lesz jobb, egy cserét is megjátszanék. Esetleg a QFN tokokat érdemes újraforrasztani hátha csak kontakthiba jön elő melegdésre, mechanikai behatásra.

www.reballing.hu/forum

(#15316) Zoli986


Zoli986
tag

Annyit még hozzátennék,hogy a nálam járt gép hidegen és melegen is képes volt működni is és nem működni is,nem lehetett hideg vagy meleg állapothoz kötni a hibát.

(#15317) nahunn válasza Kocska89 (#15312) üzenetére


nahunn
tag

azért ennyire ne borulj ki, létezik új chip, én jó pár százat tettem már fel és 1 db nem jött vissza belőlük
azt meg nem értem, hogy nincs pénzük új chipre??? hd4200, amiből szinte naponta jön 1 és merem állítani hogy ebből van a legtöbb meghibásodás az elmúlt 1-2 évben, 6000 Ft körül van, ezt ki nem tudja-akarja megfizetni egy 40-50.000 Ft-os gép esetében???

(#15318) nahunn válasza Kocska89 (#15300) üzenetére


nahunn
tag

én is KBC-vel találkoztam ami ilyet produkált

(#15319) Kocska89 válasza nahunn (#15317) üzenetére


Kocska89
tag

Nem vagyok én kiborulva. Csak kiábrándulva ebből a szarakodásból.

És honnan lenne "új" chip?

Ebay? Azt próbáltam szemét. Agyonsarkazott alkoholos filccel kihúzott fos hátha nem veszem észre. Amin nem is látszott semmi az is mind rossz volt 1 hónap max. Aztán Feri kolléga is küldött " új" chipket feketére égetve, lesarkazott filccel kihúzott szemét.

Meg ki gyárt 4-5-6 éves chipeket? Honnan jön? Akár a mostaniak. Mert nem a gyártól az tuti...
Hivatalos szervizből nem tudják lenyúlni, nincs javítás lapcsere. A gyárakból se lehet ekkora mennyiséget kimenteni.

Nvida Ati nyilván nem foglalkozik pár darabokkal. Mekkora lehet a minimális megrendelési tétel? 10.000-20.000 db ? Ez meg a kis kínaiank sem egy jó befektetés mire térül meg? És akkor szerezzen be a kelendő típusokból mondjuk 6*10.000db ot?

Nem egy nagy biznisz.

De kíváncsian hallgatom honnan jönnek.

(#15320) Tamás9x válasza Kocska89 (#15319) üzenetére


Tamás9x
őstag

Gyárból, úgy hívják support... Vajon honnan van ellenállás, kondi stb stb stb. Akinek saját gyártósora van mintpl EVGA berendeli a felét meg eltolja feketepiacra ha már nem éri meg neki a sorozatgyártás és még van a raktárban. Az hogy eddig szarokkal találkoztál, hát na.. :) én fogtam már a kezemben adagolóorsót amiben bontatlan ic volt.
De ha írsz egy gyárnak mintaként leszállít neked 100/1000db-ot,(van amikor ingyen van amikor pénzért régen ebből volt balhé is, hogy iskolák rendeltek Wishay-tól vagy Texas Instrumenstől...) tesztkörnyezethez, ha beválik akkor meg alkudoztok az árat illetően, mi ugyan ezt csináljuk beágyazott rendszereknél.

Szóval ez egy óriási badarság amit írtál, ős is kereskedő, csak nagyobban tolja mint a sarki fűszeres.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#15321) nahunn válasza Kocska89 (#15319) üzenetére


nahunn
tag

akkor szimplán rossz helyről rendeltél (f27 nekem is adott pár chipet régebben, én visszaadtam neki... )

én 6 hó garit adok a cserére, de rengeteg vissztérő ügyfelem van mivel mindenkinek igen alaposan felhívom a figyelét, hogy évente hozza vissza hűtés karbantartásra és jó látni a saját munkáimat 2-3 év után is működni, ami ugye szarr chippel nem annyira sanszos...

[ Szerkesztve ]

(#15322) Router válasza Kocska89 (#15319) üzenetére


Router
őstag

Kínáról beszélünk, ott semmi sem lehetetlen. Elég egykét cimbora a gyárban és már meg is csúszott a toll a rendelésnél. Véletlen másfél millió lett az rs880-ból, maradhat? Ennyi.
Különben, hogy van schematic meg boardview szinte mindenhez? Pénz beszél...

www.reballing.hu/forum

(#15323) Kocska89 válasza Tamás9x (#15320) üzenetére


Kocska89
tag

Persze és a gyártó kínainak elad. Holott szervizben a javítás az alaplapcserénél kimerül. Komplett szűz lapok mennek a szervizbe, a rossznak bármi baja is van csere. Ahol belenyúlnak az már csak fusi.

Sample én is rendeltem mintát de maximalizálva volt a darabszám nem 100-1000 tétel... ez is kilőve.

De ha én kereskedő lennék és megvennék egy ic ből 10.000 Db ot. Tuti nem beszerzési ár + 200Ft ért adom. Tehát nem 6000Ft egy chip. Mert úgy soha nem térülne meg a befektetés...

(#15324) Kocska89 válasza Router (#15322) üzenetére


Kocska89
tag

Hidd el a nokiában sem volt lehetetlen. De ilyen darabszámban nem lehet...... Volt elszámolták a 10.000Ft os 64gb flash ic-t de nem 1,5 millióval hanem 15 el...

Azért schematic boardview ne hasonlítsd össze a chipekkel. Azt egyszer megvette valaki és felrakta a netre. A chipeknél nem egyszer kell perkálni. Nokiában sem azon buktak meg a nagy tolvajok, hogy kivitelkor lefülelte őket a szekus. Hanem valaki a megkent emberek sorában többet akart és nem adták meg neki...

(#15325) nahunn válasza Kocska89 (#15323) üzenetére


nahunn
tag

1. honnan tudod, hogy 10.000 darabnál mennyi a beszerzési ár?
2. azt mivel magyarázod, hogy a chipen a gyártási dátum, 2014, első ránézésre és mikroszkóp alatt nézve sincs semmi nyoma le-fel rakásnak és működik több mint 1 évig és mindezt havi 20-30 darab esetén?

írd már le légy szíves, hogy te mit tapasztál chip csere során? tényleg érdekel, mert ennyire negatív tapasztalatod nem lehet, hacsak nem rosszul csinálsz valamit?

(#15326) Kocska89 válasza nahunn (#15325) üzenetére


Kocska89
tag

1. Az állítólag 99% jót adó német forrás szerinted mért adja 80, 80+ euróban a chipeket?
2. Ahogy előttem mondták "Pénz beszél" Kínai azt ad amire igény van. Nehogy azt mond a gyártó visszaállítja a gyártósort, hogy 5-6 éves chipből újragyártsak pár 1000 db ot. Anyagi csőd.

Ebay ről jött 5-6 darab. Különböző eladóktól. Olcsóbb drágább, különböző típusok. Volt ami meg sem mozdult, reball után sem vagy 1 hónap. Pedig külsőre jól nézett ki. Amiket golyóztam azok többet mentek úgy 90% ban javultak. Aztán Feritől is jött kb ugyan ennyi. Mondom ő nagy szerviz biztos meg vannak a forrásai. Ugyanaz az ebay silány, sarkazott, égetett vacak. Ami olyan volt visszavette, nem is azért írom.

Meg hol éri meg chipet cserélni? Győrben Sony i3 4gb ddr3 250gb Hd51xx vga, gépet tudtam eladni 40000Ft ért...
Gondolhatod a régi ddr2 c2d gépek menyibe mennek.... Ki vesz bele garantáltan jó chipet 20.000Ft ért (és műkádíjról szó nem esett)? Amikor a gép max 40k ér.

Pont ezért megy Győrben is a fenyőfáról lekapja a paraszt amit a kérgen meglát csorogni bármi is legyen az, rákeni a lapra. Aztán uccu neki festék égetővel.

(#15327) nahunn válasza Kocska89 (#15326) üzenetére


nahunn
tag

azt én sem tudom, hogy hol és milyen módon készülnek a chipek, de ha azt nézem, hogy én elhasználok
1 év alatt 200 db-ot és 1 kicsi szerviz vagyok 1 kicsi országban akkor a 10.000 db nem tűnik soknak...
gondolj csak az orosz piacra pl....
én vitatkozni nem fogok veled, ahgoy látom meggyőzni pláne nincs esélyem :)
végülis nekem annál jobb minél több chipet cseréltetnek nálam :)

btw én pl 26-ért cserélek hd4200-t és annyiért 10-ből 9 ember kéri a javítást és elégedett, mert
vagy vesz 90-ért egy újat vagy 40-ért egy szénné égetett, én pedig 45 és 55 között adom el a cserélt
chipes gépeket de csak ismerősöknek mert ők tudják miért fizetnek, jófogáson meg ph-n ezeket tényleg nem lehet értelmes áron eladni, ott az olcsó gány a menő...

[ Szerkesztve ]

(#15328) Kocska89 válasza nahunn (#15327) üzenetére


Kocska89
tag

Nem is akarok már ezekkel foglalkozni egyszerűen nem biznisz. Nem tudom, hogy csináljátok. 35e ft gépre rákölteni chipcsere címen a gép árának több mint felét. Nem túl gazdaságos. Amikor az emberek 2-3000Ft okon filléresednek.

De különben is amikor chip beszerzésről volt szó mindenki csak hümmögött magának top secret. Van azt kész. Amit rendelt 100db legalább 110 volt ami jó.

Én soha nem hirdettem magam, soha nem voltam senki konkurenciája. Szájhagyomány útján jöttek emberek.

(#15329) KillHates válasza Kocska89 (#15326) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Pont ezért megy Győrben is a fenyőfáról lekapja a paraszt amit a kérgen meglát csorogni bármi is legyen az, rákeni a lapra. Aztán uccu neki festék égetővel."

ezen hangosan felnyerítettem! Az asszony meg csak nézett, hogy min röhögök :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15330) Kocska89 válasza KillHates (#15329) üzenetére


Kocska89
tag

Lehet rajt nevetni, de kb így néz ki a dolog. Hozzák a gépet, megy csak kép nincs. Alaplap telenyomva fluxal, csatik minden ahogy az kell jó igényesen. Piros ragacs lekapar, chip levesz meggolyóz, tarkítás, chip visszarak, gép megy. Mindenki boldog. Aztán jönnek 2 hóna múlva csak most tudtuk kipróbálni a gépet 1 napot ment...

Jó hozd vissza megnézem.

Nézem nézem nem tudok betelni a látvánnyal. A flux újra termelődött, de még a piros ragasztó is... Hozott egy másik ugyan olyan gépet amin ugyan annak a pc boltnak / szerviznek a matricája volt...

Volt szerencsém abban a boltban járni. Eleve biztatóan nézett ki 1 dobozban vagy 6 gép szétszerelve, ömlesztve. Nem az hátul, ahogy belépsz az üzletbe ez fogadott. Hozzáteszem forgalmas helyen lévő bolt. Ezek szint az emberek boldogan perkálnak ki 10-15 ezreket mert hát "bolt".

(#15331) f27 válasza KillHates (#15329) üzenetére


f27
aktív tag

En is szakadtam rajta.
De tudod mi a jo?
Napokig senki nem ir ide semmit,aztan mi valtunk 2szot,kiveri a biztositekot par hitetlenbe,es megindul a forum tobb lapon att :DDD

(#15332) Zoli986


Zoli986
tag

"De különben is amikor chip beszerzésről volt szó mindenki csak hümmögött magának top secret. Van azt kész. Amit rendelt 100db legalább 110 volt ami jó."

Sajnos ez így van,mert mindenki félti a hasát...

(#15333) f27 válasza Kocska89 (#15330) üzenetére


f27
aktív tag

Nalam a rekord ez volt.
Hello kicsit tobb mint egy eve javitottal egy laptopot,es csak most volt ido bekapcsolni,de ujra nincs kep :DDD

Amugy azzal nalam is beprobalkoznak rendszeressen hogy masik ugyanolyan gepet hoznak hogy csak 1napot ment.
De a feher fogkremes pasztaval mindig lebuknak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15334) fero02 válasza f27 (#15288) üzenetére


fero02
veterán

MF =?= MelegFelvonulás

oder

MF =?= MegintaFaszság? :U

:W :( :O

[ Szerkesztve ]

(#15335) mobileman válasza fero02 (#15334) üzenetére


mobileman
aktív tag

Kb. az :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#15336) Rics22 válasza Kocska89 (#15328) üzenetére


Rics22
tag

plusz egy...én ezért is hagytam abba,árulom is a komplett műhelyt.másik cimborának "ülök be" a cégébe,de ott se nagyon megy a BGA... pedig azt hozzátenném,hogy Bp 2 legnagyobb cége is hordta ide a gépeket,biztosítózás stb...de egyszerűen annyi marad zsebben,mintha elmennék 12órázni a tescoba...(ügyeskedéssel együtt)

Szóval engem a sok év alatt nem sikerült meggyőzni egy big sale factory kiskínainak,hogy ők aztán tudják a tuti egyedül a piacon,se ukrán,se német,se kínai kontakt alapján nem lett jó forrás,amire adnám a félév garit bátran.

ezt hozzáteszem,hogy átlag heti 10 notiból jött statisztikám van,és így sem éri meg.
Persze lehetne hazudozni meg cigánykodni nekem is,lehet hogy már egy új 3 betűs bajorba ülnék én is,de nemszeretem ha meglincselnek az ügyfelek. :N

Rengeteg tervem van még a jövőre nézve,szóval én elengedtem ezt az egész ingoványos szakmát,komplett felszerelést tudok adni egy újoncnak ha kell,de a kutyát nem érdekli kontaktokkal együtt 350be egy műhely.
Szóval az lesz,hogy földobálom sorba majd a kb 1000db bontott notit,lapokat,aztán csók'

Nektek meg további jó munkát :R

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#15337) Router válasza Rics22 (#15336) üzenetére


Router
őstag

Bontott lapokat viszem mindet, más nem kell. ;]

www.reballing.hu/forum

(#15338) f27 válasza Rics22 (#15336) üzenetére


f27
aktív tag

Heti 10 lapos az havi 40 igaz?
Havi 40 lapos 12ezer/db bevetellel durvan 500 ezer /ho
Ennyibol nem eltel meg? :Y

Vagy csak azert mondod a 3betut mert te mar ferrariba ulsz,es jobban fizetos munkat talalta? :DDD

Most olvasom vettel egy TESCO-t :DD

[ Szerkesztve ]

(#15339) KillHates válasza Rics22 (#15336) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekünk meg jöhetnének az ügyfelek! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15340) Rics22 válasza f27 (#15338) üzenetére


Rics22
tag

Azért azt nem árt tisztázni,hogy az itt elmondott -minden tag,nem csak te- heti ennyi meg annyi gépet javítottam,ez csak egy nagy átlag...volt olyan hét,hogy 2db gép jött össz.,és ezekből mindkét gép javíthatatlan volt,a bevizsgálási díj pedig épp a rezsit és a szállítást fedezte.
Konkrét átvételivel tudom alátámasztani,nem hasraütésre,volt hogy 2db A4-es papírra fértek csak rá az átvett gépek .. :) De tudjuk jól,hogy nem mind javítható,vagy nem érte volna meg...
költségként számolni kell ekkora tételnél mégegy ember bérére,plusz a papírmunkákat intézőnek is jár egy kis jutalék,fuvar -igaz,hogy én rohangáltam,saját kocsival,de én is kúton tankolok.. - plusz az alkatrészek.

Lehet hogy én vagyok balf@sz,de konkrétan 150-200nál nemsikerült többet havi szinten elrakni,ebből pedig Pesten egy kertes házat egyedül eltartani éppen hogy elég.

mondjuk lehet,hogy tényleg nem kellett volna 3 "barátnőt" tartani,de egyszer fiatal az ember :P

Amúgy meg azóta is az az Opelom van meg,csak fordítottam egyet a km órán :)

Szerk. Killhates,az maradt a cégnél,ahol azóta /füles alapján / megy a rezsós melegítés.
Innentől ez már nem az én dolgom :N

[ Szerkesztve ]

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#15341) f27 válasza Rics22 (#15340) üzenetére


f27
aktív tag

A pesti reszemen nekem sem megy most jobban.
Olyan mintha pesten nem lenne annyi melo.

(#15342) nahunn válasza f27 (#15341) üzenetére


nahunn
tag

ennek egy nagyon egyszerű oka van, rengeteg szerviz nyílt és nyílik, ezek elviszik az új madarak egy részét

aki pedig 100-200-nál többet nem tud kiszedni egy laptop szervizből az valamit nagyon nem jól csinál, nyitottunk egy másodikat és már az első hónap nyereséges lett...

[ Szerkesztve ]

(#15343) Rics22 válasza nahunn (#15342) üzenetére


Rics22
tag

150+ körül maradt zsebben minden hónapban,volt hogy 400körül,de nem ez volt az átlag.
Közbe mellettem a srác pedig egy teljesen más iparban heti szinten szed ki ennyit,és konkrétan nem csinál mást,csak döglik délig otthon... Én 6éve vagyok benne a BGA-ba,szerencsére nem csak ebbe ugrottam bele,de ha csak ezzel foglalkoztam volna,már mennék a providenthez.
Örülök neki,ha másnak ez még mindig a dollár csilliárdos bébi,de én nyitok más piacon inkább...
6 év után elég is volt :)

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#15344) kris54 válasza Kocska89 (#15312) üzenetére


kris54
újonc

Nem tudom én itt az originalra eddig mindig azt kaptam
[link]

(#15345) Reggie0 válasza f27 (#15338) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha rendesen leadozza, akkor nem meglepo, hogy keves ami marad.

(#15346) f27 válasza Reggie0 (#15345) üzenetére


f27
aktív tag

nem azt firtatom hogy kevés marad.
Nekem is van havi 120 ezer kiadásom az állam fele meg futárdíjak(bár ezt ugye fizetik is,de én egybe egy összegbe havonta)
De hogy annyi ne maradjon hogy egy 80ezres tescos fizu többet érjen az nagyon nem jó.
Bár a pesti részem nekem is kezd minimalizálódni,ahogy ricsi mondja.

Most már amúgy én is kacsingatok más piac fele is ami kecsegtetőnek tűnik első meglátásom szerint,de még gyúrni kell rá,és itt is a vevők pénztárcájához kell alakítani mindent :)

(#15347) Reggie0 válasza f27 (#15346) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, ha az eszkozparkot is minimalizalni szandekozod, akkor elomelegito kemence erdekel:)

(#15348) Rics22 válasza f27 (#15346) üzenetére


Rics22
tag

Jó,azért erős volt egy tesco-s kategória,de nagyjából én nem kerestem soha ilyen 150k alatt melóhelyen sem...és ezt is elég karcsúnak találtam.

Tudod jól te is,leírtam ide is ötvenmilliószor,hogy anno szinte együtt kezdtük (legalábbis más nem volt se ph-n se a neten) Te toltad a PS vonalat Feri,én meg a Box ipart,és szépen megvoltunk.
plusz volt még Wadarr,aki anno a cpu cserére úgy nézett,mint más az ördögre :D
Emlékszel mekkora szó volt,mikor napokig szórakoztunk a cpu nand cserével? csak meglett a végén azzal a linkel mentve a projected :))

Viszont ma,amikor a metró aluljáróba is javítanak 2500-3000ft-ért egy xboxot,akkor hol élsz meg ebből? Megértem az embereket is,hogy nem ad 10k-t ha 3ba megcsinálják,aztán megy fel vatera meg teszveszre.

ma már nincs a nagy román teherautós fuvar nekem se,1-2 javítgatás ami jön ügyfelektől,de erre meg nem tartok egy műhelyt....karácsony előtt még jön pár box olcsóba,aztán vége.

Viszont nektek lesz sok sok pót cucc,ha sikerül erőt venni magamon,akkor fényképezek meg nagyjából leírom nektek,mi van. Tudom kértétek privátban,de szószerint brutális mennyiség van,egy 35nm-es hely van tele cuccokkal... "Soon"

BGA Rework állomás eladó Honton390,Chipek,bontott alkatrészek-X360,PS3/Privátra ha nem válaszolok,akkor rics22service@gmail.com

(#15349) f27 válasza Reggie0 (#15347) üzenetére


f27
aktív tag

Nem szándékozunk felszámolni a részleget mert már teljesen más fejlesztések folynak ott is,és a gépekre így is szükség van,sőt folyamatosan bővítjük a berendezéseket. :)

(#15350) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Keresek egy ilyen házhoz zoom lencsét Ingyen volt a kamera.. ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.