Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Skylords Reborn (BattleForge) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:29:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Gyuri27 válasza Murder3 (#12950) üzenetére


Gyuri27
félisten

Neked semmi nem jó. Mindig minden erős. A shadow meg gyenge. Mindig ez jön le.
Mások simán tolják a pve mapokat shadowwal. Pvp-ben shadow van többségben. Nem is kevéssel. De igazad van. Sirj, hogy minden más szint nerfeljenek halálra. Végülis a kinti fórumon is így van.

Pár napja line leirta a tutit. Olvasd el megint. Mert látom ha én irok valamit akkor hülye, szüklátókörű és elfogult vagyok. Itt be is fejeztem. Jó irogatást.
A kinti fórumot is akkor hagytam abba mikor minden második hsz sirás volt nature nerfre.
Itt ezt te produkálod egyedül. Pedig irkálnak ide nem kevesen.

További jó játékot.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12952) Murder3 válasza Gyuri27 (#12951) üzenetére


Murder3
addikt

észre se veszed h pont te vagy az aki mindig a nature miatt sír?
mindig a nature ellen csinálnak mindent a nature gynege állandóan azt nerfelik, mindneki amiatt sír.
megint csak azt látod h mert én pure shadwoval játszok ezért én a naturét támadom,amiatt sírok mert nem tudom fogni(de ki is írt ilyet?idézz már légyszi),persze a kinti fórumon is mindneki anture ellenes mert ott mindenki shadow player
megint látod te amolyan ea support szintne vagy h írod a sablon válaszaidat de nem nézed mire is írod.

te is hányszor sírtál mert a firének ott a long range.meg még ezer egy dolog maitt mert h a naturébe mi nincs.máshol mi van.
szal haggyjuk már ezt az álszentséget.
:N

[ Szerkesztve ]

(#12953) Razuel válasza Murder3 (#12950) üzenetére


Razuel
aktív tag

Amúgy te akkora hülyeségeket mondassz néha..
Kit érdekel, hogy a shadow nem tudja plusz költség nélkül leütni a DO-t? A nature meg nem tudja leverni a harvit 300 power alatt sőt, nagy valószínűséggel a harvi kiszed egy wellt. De beszélhetünk a church-ről is amire ha ráküldök 10 burrowert akkor se tudom elérni, vagy a shadow mage ami mindent s/m et knockol, 2-3 koc és a végtelenségig szopatod az ellenség seregét, aoc, ashbone.. Full op lapokkal van tele a shadow. Persze van máshol is jó lap, de ez balanceolja ki a játékot, mert ha a shadow mindent visszaverne kevesebből mint amennyiért az ellenség támad akkor mindenki azzal játszana..

(#12954) Murder3 válasza Razuel (#12953) üzenetére


Murder3
addikt

pont azokat a lapoakt amik igazából splahs deckbe frost mellé ütősek főleg.
persze frost/shadow kombó ahol a végtelenségik védekezik a grigoriig addig meg meg darkelfekkel,crawlerrel véd amit tud.
proteckekkel is megsegítve.

ashbone se a pure verzióba a god lap,
de grigori és társai naturés supportal jah mert lehet 3 szinű felálás mellé biztos jó így de a soulhunter is ilyen.
nature cc,hela support se egy gyenge dolog hiába álítjátok annak.

érdekes mageket h lehet megfogni cc-kel

10 burroert 1 bázisra minek?
4-et kettőre már ha jól kimikrózod bukta egy wellt.

stonekin meg megeszi a kocot reggelire de fura.
az is érdekes h sok helyzetbe csak frost splashenk van esélye wellt menteni....
de már ott is van területre s,m knockoló lap ami még long range is szal nem tudom.
maulerrel szopatható komplett t3.
embalmer+furnance bárkinek rendelkezésére áll powerezni.

harvit meg könnyebben counterelnek mint hinnéd
churchot meg nem lehet power hatékony módon counterelni főleg nem frost support mellett.
és ezeket nem a levegőbe mondom nem egy reppen láttam.

[ Szerkesztve ]

(#12955) Zotya21 válasza IHyoutonI (#12949) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát én megmutatom az enyémet ugyse jó a rankedem xD hátha tetszik sztem ütős csak tudni kell használni ami még nem megy 100%-ba :D

Most telóról jobb képet nemtalálok :D
Az üres lukba vmi t3 dög kell amit lehet supportolni
Ravage helyére meg lehetne nasty surprise.

Akkor ami a képen van

Ravage helyére : Nasty surprise
Dreadcharger
Life weaving
Unholy power
Nox trooper
Forsaken
Darkelf assasins
Knight of the chaos (lila aff)
Shadow mage
Nether warp (zöld aff)
Nightcrawler
Shadow phoenix
Cultist master
Ashbone pyro
Phase tower
Undead army
Befallen's curse (piros aff)
Aura of corruption
Soulshatter
Üres slot meg a dög: Shatanel vagy Mo vagy teszel 3. Orbnak vmi mást és ahoz vmi dög de ugye azmár nem pure.

Meg lehetne t1 re vmi nem távolsági pl skeleton warriors vagy a másik ami nem jut eszembe de sztem dreadcharger elég .

[link]

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#12956) Razuel válasza Murder3 (#12954) üzenetére


Razuel
aktív tag

De mi most a nature-ről és a shadowról beszélünk. Ha frost orbot húzok t2re akkor meg tudok állítani sokmindent, minden féle egységre lesz knockom + még több cc, de akkor nincs DO-m ami a problámádat jelenti. Választanom kell a DO, parasite stb vs stonekin között. Mint ahogy a shadow is választhat, hogy elmegy ls felé és akkor nem lesz harvija, de kap cc-t + sok jó lapot. Ez teszi színesebbé a játékot.
Egyébként próbáld meg naturel megállítani a harvit. Általában hunters az alap (70power) + roots is szokott jönni (45power) meg legyen akkor egy DO (120power) + egy heal (80power). Ez már több mint 300, de a harvi még mindig erösebb ezeknél. A buffokról meg nem is beszéltünk még.

Zsotya: Szerintem Mo-t ne nagyon tegyél pvp pakliba. Túl sokba kerül és disenchant nélkül könnyen megeszik. Csak hogy egy példát mondjak: Stone Warrior 120p +100p a skillje + Coldsnap 80p. 300p ből 2s alatt meghalt a 350p-s Mo-d. :P

[ Szerkesztve ]

(#12957) Murder3 válasza Razuel (#12956) üzenetére


Murder3
addikt

de te beszélsz arról én a shadwot eredetileg csak példába említettem mert azzal van a do ellen tapasztaaltom.do+surgról beszltem
nem tudok fire,frost példát mondani mivel még nem is mentem más színnel pvp-t(lapok hiányába) de írták h azokkal is ez a helyzet.

"Ez teszi színesebbé a játékot.
Egyébként próbáld meg naturel megállítani a harvit. Általában hunters az alap (70power) + roots is szokott jönni (45power) meg legyen akkor egy DO (120power) + egy heal (80power). Ez már több mint 300, de a harvi még mindig erösebb ezeknél. A buffokról meg nem is beszéltünk még."

első pont nem.
köszönhető a splahs lapoknak a pure vs splash és dual kombó nagyon unbalanced és főképp UNFAIR dolog.
a többség úgyis azzal megy amivel könnyebb.
purék lap hátrányba illetve h függnek azoktól a lapoktól amik a splash deckekbe is bemennek.

másik simán fogják úgy a buffolt harviakt h se well nem esik de még a meccset is megnyerik egymás után több harvit is legyőztek.
láttam már nem egy ilyen repet.
emg som+ep mellet azé nem olyan vészes

(#12958) Razuel válasza Murder3 (#12957) üzenetére


Razuel
aktív tag

Most akkor azt mondod ha jól értelmezem, hogy a pure deckek hátrányban vannak a splash deckekkel szemben. Na most a DO is és a SoM is pure lap, innentől kezdve nem értem, hogy mi a problémád. shadow t1 mellé húzz egy frost t2-őt és kész. Van cc-d, ott a reaver+nasty és még nagyon sok op kombó. A DO+surge meg legalább annyira op, mint a dread+nasty, ami 4-5 full hp-s wwt kinyír. Erről ennyit.

Egyébként jó lenne, ha átolvasnád és értelmeznéd amit írsz/olvasol, mert néha az az érzésem, hogy rosszul értelmezed a az olvasottakat. Arról nem is beszélve, hogy egy-két szót kihagysz a mondani valódból, vagy értelmezhetetlen mondatokat írsz.

Harmadszor: mi az az EP?

ui: Ha op dolgokat akarunk keresni egymás színeiben, akkor említsük már meg azt is, hogy a dread instant elkezd mozogni ahogy megidézik, a nature-nél meg az amazon/swiftclaw is egy csomó ideig baszkódik míg végre elkezd futni..

[ Szerkesztve ]

(#12959) Murder3 válasza Razuel (#12958) üzenetére


Murder3
addikt

össze vissza kevered amit mondok.

tisztázzuk amit a pure unfair dolgo miatt írok.

nézzük meg a lsot és pure shadwo hasonlatot.
puréba igazából kellenek a crawler,darkelf,aoc...lapok darkelf és crawler nélkül abszolút halott.
no de egy lsot deckebe ezek ugyan úgy ott vannak olcsó,spammelhető,erős+olcsó building protect,lsot lapok,egyéb frost splash...
és még akár a grigorit is hozhatja még egy nature orb mellet mai megint ad egy csomó előnyt.
nem lenne baj ah a pure deckek ezek helyett a spalsh lapok helyett kapnának egy ugyan olyan célra illetve képességbe árba és helyettesítő lapot.
mert őszintén az már milyen h minden shadow splases ezekkel rohangál de neked is azokkal kell mert nicsn más.
jó erősek de a splash deckek ezek nélkül is tudnának piszok erősek lenni, míg egy pure deckbe meg jóformán nincs lap amit ezek helyett be lehetne rakni.

épp ezért írom h a surge a baj mert az az ami túl erős.
és ott van minden splashbe mert t1-es...

másik pont a nature tudja a legjobban az ilyen bombákat megfogni a roots miatt,driád és surge.

Energy Parasite

ui:
ilyen alapon hogy van az h a spikeroot átlő a high groundon,amazon meg gyorsabb mint pl a dred.Lehet ilyet mondani százat.
ha elindul a támadóanimáció akkor az már mindenképp betalál legyne közbe 40 méterre is a célpont...

(#12960) Sousuke90 válasza Zotya21 (#12955) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

Ez az én verzióm, bár tegyük hozzá, hogy mióta ezt csináltam, volt már egy pár nerf:

Dread
Forsaken
Nox
Motivate
Nasty
Life weaving
NG
Phase

Mage
Corpse explosion (jobb szeretem, mint az UA-t, mert nem annyira szín függő)
Unholy power
RB (ez már egy szép nerfet kapott, szóval szerintem majd kiveszem)
Nightcrawler
Darkelf
AoC
Warp
Harvi

Ashbone
Cultist
Soulshatter

(#12961) popiika válasza Sousuke90 (#12960) üzenetére


popiika
csendes tag

mi aza rb?

Only battleforge ign:popii :D

(#12962) Sousuke90 válasza popiika (#12961) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

resource booster; bocsi a rövidítés miatt, a szokás hatalma

(#12963) fantom922 válasza Gyuri27 (#12951) üzenetére


fantom922
aktív tag

Gyuri church-ről. A profik szétszedik simán, mindig is szétszedték ezért is nem problémázott miatta senki. Csak sok egység kell, amit power előnyben simán összeszedsz. Max 1-et tudok lerakni, ha rendesen támadsz engem... Fire és razor simán szétszedi, vigil is... T3-on meg nem kell hozzá olyan sok egység és magától összedől.

A többin meg hiába vitáztok, minden színnek megvannak a láma lapjai, ha elfogadjátok, ha nem :)

OnSeT változó, hogy mikor vagyok fent, de ma valószínű fent leszek és figyellek majd.

„Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság. És látá az erényt az ő alakjában.” IGN: Ovobacsi

(#12964) Zotya21 válasza Razuel (#12956) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát igen ezért szoktam én soulhunterrel menni csak ugye wheel miatt muszályvolt eladni :(
úgy hogy egy darabig mo lessz mer az eddig is megvolt igaz ritkán fogom lehozni mer 350 de shatanel meg nemtecik :D

stone warriort meg általába ha sikerül amikor épp bökne odébbteleportálom :D

https://500px.com/slayer_art

(#12965) OnSeT válasza Murder3 (#12959) üzenetére


OnSeT
őstag

a problémát az jelenti hogy még kevés a dual orbos lap s azok egy része túl van árazva.( mint powerköltség) és így rá vannak kényszerítve a splash unitok használatára.

jelenleg a stonekin az egyetlen frakció ami életkéses splash unitok nélkül.
(föleg a knockos untjainak köszönhetően.)

lost wanderer, lost dancer, slaver ezeknél pl csökkenthetnék a lehívás költségét.
deathglider meg kaphatna némi dmg/hp buffot

surgeben én azt utálom mikor egy s unit 6os csoportjából 1 marad életben 1 hp-val és azt felhealeli max hps csoporttá. 9:30 körül [link]
mint a legutóbbi vidiben a gravitizett parasitek. amikre a végén kellett egy külön darkelf hogy behaljon az utolsó 1hps tagja a csoportnak.

de ez mondjuk nem surge hibája, hanem azt kéne megoldani hogy 1hpval ne maradjanak életben unitok.

[ Szerkesztve ]

(#12966) TazLeacher válasza Gyuri27 (#12951) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezzel kapcsolatban csak egy megjegyzésem lenne:

Egyszer már írtam erről véleményt, akkor (is) én volt a "hülye". Semmivel sem rosszabb a nézőpontja, mint a Tied, csak Te meg az ellenkezőjét csinálod. Továbbra sem értem, hogy miért megy a "noob"-ozás. Valamiért az emberek úgy csinálnak, mintha mindenkinek ki lenne osztva, hogy mivel játszhat, és erre mindenki azon problémázik, hogy a másiknak mennyivel jobb. Pontosan, ahogy linekiller is leírta, ha valami jó, azt elkezdik használni. Ha sokan használják, akkor aki használja, már noob. Ennyi. Ez egyébként nem csak itt van így, hanem más online játékokban is.

Vannak emberek, akik valamiért felsőbbrendűnek képzelik magukat az összes többi játékosnál, és Ők döntik el, hogy mi a noob, és mi nem. Ezt a dolgot sosem fogom megérteni, hogy miért megy a sírás. Ha akkora OP dolgok azok, akkor miért nem használja az, aki sír miatta? Ja, mert akkor már "noob" lesz. Ki mondja ezt? Ki dönti el? Rendszerint azok, akik nem használják. Nagyon jó példa erre amit írtál. A kinti fórumon mindenki sírta a nature nerf miatt. Addig-addig sírtak, amíg a többség is elhitte, hogy így van ez jól. Ez a "noob" dolog pontosan ugyan így zajlik. Az emberek addig mondogatják egymásnak, hogy ez, vagy az "noob" dolog, hogy a végén már elhiszik...

Megj.: a Street Fighter 4-ben a Ken-el játszó játékosokat pl.: nemes egyszerűséggel "Kenoob"-oknak hívják...mert aki azzal játszik az noob. Ebből is látszik, hogy simán ki lehet csinálnak valamit, csak jó sokszor kell elmondani, és a végén már mindenki elhiszi. Így viselkedik a tömeg, buta birka módjára.

Miért olyan nehéz elfogadni, hogy mivel nincsenek korlátozások, azért mindenki azzal játszik, amivel akar. Így az, hogy Te mivel játszol, a Te döntésed, és viseld ennek a következményeit. Ha nem tetszik, amivel játszol, mert gyengének ítéled, játssz mással, ha meg nem, akkor ne, de ezért ne más legyen már a hibás....

Szerk.: ez természetesen nem csak neked szólt, ez az általános véleményem a "noob" témáról. Szerintem nem az a "noob", aki XY lapot használ, hanem az, aki egyfolytában azon kattog, hogy kire, és hogy lehet rámondani, hogy NOOOOOOB

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12967) kovsol


kovsol
titán

olyan 2000 pont értékben szeretnék összerakni egy shadow/Lost Souls paklit ami inkább PvE re jó, de esetleg kis változtatással PvP-re is alkalmas legyen
Valami honlap nincs ahol találok ilyen összerakott paklikat ?(ugye PvP deck mintákat találtam a honlapon amin a lapokat is szoktam nézni) Frostos lapjaim van már sok, a Nature/Frost paklim miatt ha esetleg pl Home Soil, coldsnap is illik bele olyan már van.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12968) Sousuke90 válasza kovsol (#12967) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

először akkor a sablon dolgokkal válaszolnék:
-olyan paklit nem fogsz tudni összetenni, ami mindkettőre igazán jó (apró módosítással sem)
-amíg nem experten mész PvE-t addig szinte bármi jó
-expertekre érdemes mapnak megfelelően paklit összerakni, mert nagyon meg tudja könnyíteni
-lost pve pakliban a húzólap a spirit ship

pvp-re teljesen jó szerintem linekiller paklija

hogy pve-re írjak valami konkrétat is, itt az egyetlen olyan paklim, ami tényleg csak shadow/frost (vedd figyelembe, hogy ezt Behind enemy lines expertre készült, szóval kis módosítás mindenképp kell neki ha általános használatra akarod; valamint biztos van jobb lost soul pve deck is)

dread
forsaken
nox
NG
offering
lifestealer

lost converter
time vortex
ice barrier
home soil
construction hut
skyelf templar
coldsnap
lost shade

amii monu
necroblaster
vigil

spirit ship
rifle cultist

ez mondjuk tuti, hogy advanced-on maptól függetlenül megállja a helyét, és nem drága (leszámítva az amii monut; dreadet meg leválthatod wrathbladesre, ha drága)

(#12969) kovsol válasza Sousuke90 (#12968) üzenetére


kovsol
titán

van már Nature/Frost paklim tisztában vagyok minden térképen cserélgetni kell pár lapot ami épp oda jó, mondjuk rPvE -t ha tol az ember ott nem kell cserélgetni :)

May the Force be with you!

(#12970) Sousuke90 válasza kovsol (#12969) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

sejtettem, hogy már tudod, csak gondoltam, ha már "sablon" kérdés, akkor a válaszban is legyen "sablon" XD

(#12971) IHyoutonI válasza Sousuke90 (#12968) üzenetére


IHyoutonI
csendes tag

Nice, Én is Valami Hasonló Pve decket szeretnék (Stonekin) ami megállja a helyét :D

(#12972) kovsol válasza Sousuke90 (#12970) üzenetére


kovsol
titán

egyedül az az indok arra, hogy legyen egy ilyen paklim is, hogy kicsit változatosabb legyen a játék, mert hosszútávon mégis csak így a jobb szerintem

May the Force be with you!

(#12973) Murder3 válasza OnSeT (#12965) üzenetére


Murder3
addikt

a problémát az jelenti hogy még kevés a dual orbos lap s azok egy része túl van árazva.( mint powerköltség) és így rá vannak kényszerítve a splash unitok használatára.
közel se ez a probléma mert hiába lennéenk olcsóbbak ha ott a crawler meg darkelf ami mindenre jó majdnem.
meg még egy rakás jó lappal így van h minek is használja bárki ha van helyettte egyszerűbb jobb univerzálisabb ami splahs és jóformán a pure decknek is alapja.

"de ez mondjuk nem surge hibája, hanem azt kéne megoldani hogy 1hpval ne maradjanak életben unitok."

ez az egyenletlenül kisztódó sebzés miatt van.
vannak érdekes dolgok pl ha megfyigeled a scavanger amikor már alacsony az s unitok hp-ja amikor üt az egész sort megöli független attól h valójában csak 1 egységet sebez más melee-k meg iylen szituba egyenként szedi le az s unitokat ami így erősen surge veszélyes lesz mert mire leszedné már meg van rég rá a power.

(#12974) Sousuke90 válasza kovsol (#12972) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

ezzel mondjuk egyetértek, mert Behind enemy linesra pl. van mana winges taktika is, de én általánosságban nature/fire vagyok pve-ben, és kellett már a változatosság ...

(#12975) OnSeT válasza Murder3 (#12973) üzenetére


OnSeT
őstag

nem értesz velem egyet, de leírod ua-t amit én mondtam csak átfogalmazva. :DDD

crawler meg darkelf azért van bent minden shadow spalsh deckben, mert olcsó és jó.

bandit stalker akkor lenne jó crawler helyett ha az is 60 powerért menne.
de ha választani kell két azonos erősségű lap között akkor egyértelmű hogy a többség a 60 powerest választja a 70 poweres helyett. (a pár kivétel akik kísérletezni akarnak az adott lappal)

vagy mauler (spalsh nature) vs slaver ( twilight) , mind2ő t2es L count, mauler olcsóbb, jobb ezért használják twilight pakliban is.

darkelf meg azért van bent mindenhol mert gyakorlatilag ez az egyetlen olcsó anti air földi unit.

banditéknál darkelf 50 gald 70. ha jön egy drake arra ált. darkelfet hívnak.
már csak azért is mert aktivált képességgel leszedi draket, amire egy glad nem elég.
utóbbi mondjuk nem a legjobb példa mert glad is splash lap de akkor írom a commandost mint légvédelemre használható unit, de az meg 80 power az 50el szemben.

commandost használják mert jó lap, de mikor drake bontja a wellt akkor nem lehet arra várni hogy legyen még +30 power egy erősebb védelmi unitra mikor az 50 poweres darkelf is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#12976) TazLeacher válasza kovsol (#12967) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az én változatom, elég sokáig ezt használtam kisebb módosításokkal:

T1:
Forsaken
Nox Trooper
Dreadcharger vagy Nightguard
Phase tower vagy Lifestealer
Offering

esetlenként:
Motivate
Nasty Surprise

T2:
Lost Shade
Skyelf Templar
Coldsnap

esetenként:
Darkelf Assassins
Shadow Phoenix
Unholy Power

T3:
Lost Grigory
Lost Vigil vagy Fallen Skyelf
Amii Monument (na ez nem fog kijönni a BFP-ből... :( )
Church of Negation
Soulshatter

esetenénk:
Kobold Engeener

T4:
Rifle Cultist
Lost Spirit Ship
Lost Warlord (vagy Overlord)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12977) kovsol válasza TazLeacher (#12976) üzenetére


kovsol
titán

igen az az Amii Monument nem egy olcsó játékszer az biztos :(

May the Force be with you!

(#12978) Zotya21 válasza kovsol (#12977) üzenetére


Zotya21
senior tag

megmég hülyeén is néz ki ott aza bazinagy kup egy akora bogyóval a tetején mint a sima monu :D

szerintem :D

https://500px.com/slayer_art

(#12979) IHyoutonI


IHyoutonI
csendes tag

Valaki nem tud esetleg egy jó stonekin pve decket ? :DDD, ár nem érdekel felölem lehet benen amii monu is max kicsit több bfp-m lesz

[ Szerkesztve ]

(#12980) Zotya21 válasza IHyoutonI (#12979) üzenetére


Zotya21
senior tag

nah akor ehezis mutatom az egyémet XD :D

[kép]

aztán mnodom emiez :D

Grinder
Grinder promo de egyik is elég :D
gemeye lila és zöld
mo
wheel of gifts
viridya
cannon tower
lightblade
master archers
regrowth
thunderstorm
construction hut (csak wheelhez)
breeding grounds
maelstorm
coldsnap
crystal fiend
aggressor
razorshard
hammerfall

ha tetszik használd ha nem akor meg nehasználd :DD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#12981) Sousuke90 válasza IHyoutonI (#12979) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

bár stonekint nem használok, itt van egy sparrowtól (rpve-hez van eredetileg)(nem tudom, hogy csak stonekint akarsz, vagy lehet-e nature/frost is):

ww
shaman
surge
roots
hurricane

crystal fiend
matter mastery
coldsnap
oink
breeding
barrier+home soil

stone warrior
equilibrium
swamp drake
ward of the north

grinder
gemeye
grimvine
regrowth

persze ez célnak megfelelően módosítható:
-nem feltétlen kell matter mastery, ha t2-re kell támadó, mehet aggressor, vagy más
-t4-re akár mehet giant wyrm is
-ha védekezni kell hammerfall, meg deepgorge ... igazából ízlés kérdése

edit: látom megelőztek, mindegy azért hagyom, hátha kell másodvélemény is ^^

[ Szerkesztve ]

(#12982) Gyuri27 válasza fantom922 (#12963) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pure nature t3 nem üti be. Próbáld a forgéban. Mint ahogy pure nature t3 a vigilel is alig tud mit kezdeni.

jer1cho: egyet mondok. Itt nincs obijektivitás. Nem is lehet. Nézd a számokat. Túl sok a shadow és a shadow/bármi játékos. Túlon túl sok. Sok esetben a készitők az ő kivánságuk szerint nerfelnek. Lehet ezzel vitatkozni, de nyilván az enli nerfet nem a naturésok sirták ki, mint ahogy a do nerfet se és még sorolhatnám.
Egy játék akkor ballanszos (legyen az sf4, sc2 ha minden fajjal, karakterel kb ugyanannyian játszanak). Magyarul a bf-ben is kb az arányoknak meg kellene egyezni. De ez nem így van. 50% fölött van a shadow t1 aránya. Ehhez még jön a t1-t2 és pure.
Szóval itt dől az elméleted. Miszerint jó ez így és válts paklit. Mert ha mindenki ezt tenné akkor fölösleges lenne a többi szin. Hiszen mindenki shadowal tolná.
Szóval ha van 4 kaszt, faj, karakter, bármi. Az mind legyen használható.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12983) Sousuke90 válasza Gyuri27 (#12982) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

sc2 balanszát nem tudom, de mivel blizzard, gondolom ott nagyjából megvan
de azért sf4-ben is megvoltak (mostani helyzetet nem tudom) azok a karakterek, amik nem véletlenül voltak olyan népszerűek (pl. Sagat)

(#12984) Gyuri27 válasza Sousuke90 (#12983) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor sz.r a ballansz. Ennyi.
Változtatni kell rajta.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12985) OnSeT válasza Gyuri27 (#12982) üzenetére


OnSeT
őstag

drake leszedi, azt nem bántja vigil mivel csak földi unitot tud lőni.
bár jobban járnátok ha vigil lehívása csak 150 power lenne, akkor át lehetne venni parasitével. :D

(#12986) IHyoutonI


IHyoutonI
csendes tag

Köszi Szépen :DD

(#12987) Gyuri27 válasza OnSeT (#12985) üzenetére


Gyuri27
félisten

Te is tudod, hogy nem ennyire egyszerű mint ahogyan leirtad.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12988) kovsol válasza IHyoutonI (#12979) üzenetére


kovsol
titán

amit én használok:
T1 nature orb
-Shaman
-Windweavers
-Surge of Light
-Ensnaring Roots
pálya függően szóba jöhet még:
-valami ami swift egység, ebből van több féle is
-Mana Wing
-védelmi épület: Stranglehold(lila), vagy Primal Defender
-én pl szeretek épületeket nyomkodni így gyakran beteszem sok fős térképen a Fountain of Rebirtht

T2 frost orb
-Stone Shards
-Crystal Fiend
-Agressor (ehelyett be lehet rakni a Stone Tempest vagy Razorshardot, de az Agressor mivel SML -t is knockol én ezt szeretem legjobban)
-Ice Barrier (egy orb, de ugye itt lesz rá frost orb)
-Coldsnap
-Home Soil
pálya függően:
-Breeding Grounds(ez pl rPvE ben szeretem és a társaim is örülni szoktak neki)
-Burrower (ha kell esetleg falat dönteni, vagy épületeket pusztítani)
-védelmi épületnek ha kell: Cannon Tower, ez jobb mint a stonskines épület
-Curse of Oink (nem szeretem, mert a területre ható sebzés kiszedi elég hamar az egységeket)

T3 itt is frostot szoktam választani, de csak a Tremor vagy esetleg a Skyelf Sage miatt van rá szükségem, ha Fathom Lordot akar valaki használni akkor kiesik az előbb említett két lap
-Rageflame (ezt a lapot imádom, egy coldsnap és még jól is sebez!)
-Stone Warrior (ebből a kéket szoktam, mert így +25% a Rageflame fagyasztása azon a targeten amit üt)
-Tremor (30powerből egy egész csapatnyi small unitot tud hátralökni én ezért szeretem)
pályától függően:
-védelmi épületnek Hammerfall én ebből a kéket jobban szeretem az shieldet ad és nem healel
-Kobold Engineer (ha kell falat, vagy épületeket védeni)
-Skyelf Sage, ez ha esetleg kell légi egység, vagy a védelmi épületek erősítésére

opcionális:
Mivel nekem nincs sok fölös pontom így nincs Amii Monumentem, de azzal a T3 -t elég könnyen át lehet ugrani, de van Mo szobrom az csökkenti az ellenséges egységek sebzését 20% al, szóval az is elég jó, vagy vehetsz Wheel of Gifts -t az is drága holmi azért.

T4 ott úgy rakom hogy két froszt és két nature orbom legyen
-Grinder Promo
-Gemeye (zöld, mert az nem sebzést ad hanem megbénítja az egységeket)
-Giand Wyrm (ez egy nagyon olcsó lap, de ennek ellenére szerintem erősnek mondható és a négyes charge is olcsón összehozható vele)
-Regrowth

pályától függően:
-Earthen Gift (ez akkor jó ha valamit épületet nagyon kell védeni a pálya végén, és ez javítja a társakét is)
-Deepgorge ha esetleg szükség lenne valami extra védelemre, de én T4 ben is inkább hammerfallt szoktam rakni
-Creeping Paralysis (ha így osztod az orbokat akkor eddigre tudod csak használni, mert két nature kell hozzá)
-Spore Launcher (én változatosság kedvéért néha berakom ezt is)

így hirtelen ennyi, de lehet hagytam valamit ki

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12989) TazLeacher válasza Gyuri27 (#12982) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Két külön dologról beszélünk. A balansz és a noobozás más. Az, hogy a játék mennyire balanszos az egy dolog, úgy gondolom erről lehet vitázni, ebben sosem lesz egyetértés, de ez egy jó vitaalap. Nem erről beszéltem. Arról beszéltem, hogy orrba-szájba megy a noobozás. Ha valaki olyan deck-el játszik, ami X szerint erős, az már noob. Miért? Ezek szerint, ha nem akarom lépten-nyomon megkapni a noob jelzőt, akkor ne használjam a jól bejáratott kombókat, ne használjak Shadow-t...stb. Itt jön a képbe az, amit Te írtál:

Mert ha mindenki ezt tenné akkor fölösleges lenne a többi szin.

Pontosan. Ti (szerintem mondhatom, mert Te is benne vagy), ugyan ezt csináljátok, csak fordítva. Nem azt mondod, hogy mit használjon, hanem, hogy mit ne. Mert, ha használja, már rögtön noob. Az, hogy a játék balanszos-e, vagy sem, az a készítők/fejlesztők/support hibája. Akkor miért az a szerencsétlen a hibás, aki Grigori-t robbant? Miért őt kell basztatni, amikor ugyan azt csinálja, mint Te. Igen, ugyan azt. Kiválaszt ax X mennyiségű lapból 20 db-ot és azzal megpróbál nyerni. Mindig, minden játékban voltak népszerű ill. népszerűtlenebb dolgok. Ha valaki a népszerűt használja, már rögtön sz@r, szemét, noob. Amikor a lehetőség ott lenne előtted is, de nem. Mehet a köcsögözés, meg a habzószájú szidás. Szerinted nem lenne elég színes a játék? És? Állításod szerint úgyis a többség Shadow-val játszik, akkor nem tök mind1?

Objektivitásra meg egyáltalán szükség sincs. Milyen alapon ítélsz el Te, vagy bárki más valakit, hogy a saját pénzéből milyen lapokat vesz, melyeket használja, és azzal hogy játszik? Addig, amíg ez a játék szabályaiba belefér, mitől gondoljátok, hogy nektek jogotok van leugatni másokat? Ez az, amit nem tudok felfogni, és eddig erre még értelmes magyarázatot nem kaptam.

Amikor elkezdtem játszani, ide jöttem tanácsot kérni. Életem első deckje egy Lost deck volt. Tudod mi alapján döntöttem e mellett? Nézegettem a kártyák képét, és ezek a lapok tetszettek a legjobban. Megvettem hozzá a lapokat, és tetszett a Shade, úgy gondoltam, hogy erős lap. Amikor itt mondtam, hogy PvP-re ilyen decket szeretnék, már rögtön noob lettem.
Speciel nem tudom, hogy mennyit PvE-zel még, de mivel én most elölről kezdtem, így én elég sokat, sokszor többszemélyeset. Tudod mi van PvE-ben? 80% nature. Miért? Azért mert a pályák 90%-án ha nature van a deckben, kb. fele olyan könnyű a pályákat megcsinálni. Akkor aki nature-t használ, az noob, vagy csak nem szereti magát direkt sz*patni?

Lehet vitatkozni a balanszról, de arról nem tudsz meggyőzni, hogy miért kell embereket csesztetni azért, mert az erős lapokat/kombókat használják. Te bizonyára direkt szar lapokat pakolsz a deckedbe. Gondolom nem. Akkor Te is noob vagy? Mert azokat a lapokat használd, amit a nature játékosok 80%-a? Ez nem noobság? Ugyan azokat használni? Enli nerf előtt Enlit használni nem volt noob-ság? Alap volt, hogy minden zöld deck-ben benne volt. Ez nem noob-ság, ááááá dehogy. Megkapta a nerfet egy noob lap, most miért nem örülsz? Megkapta a nerfet a Shade, lehet örülni. A Shade-el játszók voltak a hivatalos közellenségek eddig. Most nerf lett, keresni kell másokat? Mindig leszenk örök elégedetlenkedők, és amíg leszenek, addig mindig fognak találni maguknak célpontokat.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12990) Murder3 válasza OnSeT (#12975) üzenetére


Murder3
addikt

nem ezt modntam.

hiába lenne olcsó a bnaditba a stalekr akkor is jobb lenne tőle a crawler a képességével max a zöld ami megölné.
+támadgatni még mindig a crawler a jobb.crawler még m count is és mindenre 100% bónuszt is kap....nem kérdés
darkelfnél is ez ahelyzet a képessége illetve a powe költsége és jó sebzés tükrébe megint semmi értelme mást használni helyette.
commandos mondjuk jó ha szétbuffolják.

mauler slaver megint összemérhetetlen mert a mauler mindne range egységet counteel mg a slaver meg jó sebzés illetve robbanás halála után.

(#12991) Sousuke90 válasza kovsol (#12988) üzenetére


Sousuke90
aktív tag

ehhez annyit tennék hozz, hogy ha a tremort tényleg csak erre a célra használod, akkor szerintem inkább cseréld le hurricane-re

különben teljesen jó gyűjtemény, amit lehet a pályákhoz igazítani

(#12992) kovsol válasza Zotya21 (#12980) üzenetére


kovsol
titán

Nem akarok bele ugatni, de szerintem ez nem valami jó pakli, mert T1 szerintem sokkal jobb a nautre mint ez a frost amit te beraktál, de ha már a frostot erőlteted miért nem Frost Mage ? Home Soil, ice barier.
Ez hogy több egyforma lapot is használsz csak külön szín ennek se látom értelmét igazán, főleg hogy 4 chargos ebből három. T3 -t meg elintézed egy Mo val? Kap valami CC -t azt megölik aztán csak pislogsz majd.

Sousuke90 Torony bontásra is remek előre megyek vele, dobbantok majd az épületekre uszítom, közben a rageflame lefagyaszt mindent körülötte. Hurrican is jó lap régebben használtam, de kellett a bfp és eladtam, de majd beszerzem újra amint tudom, mert T1 T2 re még életet menthet.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12993) Gyuri27 válasza TazLeacher (#12989) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tényekről van szó. Semmi más. Így van 50% fölött a shadow t1.
Érdekes az sc2-ben feltünt a fejlesztőknek, hogy sokan egy fajjal tolják. Egyből jött a nerf. Mert mint mondtam az ideális a kb egál lenne.

Pve-ben nem nature a nyerő. Főleg nem expert mapokon. Nézz repeket.
Kivéve mikor free lapokkal tolják.
Az rpe-n meg azért népszerű a nature mert az alap decbe ez van. Jól példázza ezt az egyszeri naturés megindulás. WW+shaman. Holott ez a legrosszabb inditás. Mert a shaman fogaja a powert és nem mikrózik vele. Én ww-vel indulok utánna roots+hurrikán. Aki így kezd az azért kezd naturéval mert szereti és uram bocsá tud vele játszani. A többiek meg azért mert mint mondtam nem kellett egy fillért se költeni az rpve deckre (max egy shamant).

Enlivel egy nagyon rövid ideig játszottam. Ott is BH-val! Som nélkül! De látom pro vagy. Számold ki mennyi powert kellett összekaparni t3-n egy bloodért! Ráadásul akkor az RB nem volt még nerfelve a shade se.
Eartsaheket meg kipróbáltam mikor rendszeresen szopattak vele. Itt mikor az volt menő le is irtam, hogy noobság. Keresd vissza.
Miért játszok ugyanazokkal a lapokkal mint a naturésok? Mert ezek alkalmasak pvp-re. Én imádom a ray of-t. Nem fér be a deckbe! Szeretem a revengét. Az se fér be. Ha lenne több hely használnám a spearment.

Ja és még valami. Sokszor játszom shadow t1 ellen. Lehet látni melyik játékos az aki még nem találkozott nature t1-l. Firések szint úgy. Csodálkozik, hogy 2 euruption nem üt le 3 dryadot. Na erró jó a te elméleted, hogy mindenki játszon azzal ami könnyű, erősebb. ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#12994) Zotya21 válasza kovsol (#12992) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát a mot is csakvészhelyzetbe használom az az igazság :D
meg azé nem frost sorceress mer azis csak power csökkentésre kséztet a 20 as pajzsal
t1 be meg több hp a kékbe és power meg 50 nem 75

meg azért vanak t4 en dupla kártyák mert igy több van belőle és egyik erre jó a másik arra gemeye is két külön képesség

ice barrier se kellnekm

De mondjuk sztem férreértettem amit gondolt mer és rpve -t gondoltam :D

pve az kb ugyanez csak 1-2 torony meg 3. orbra ashbone pyro anyival elis van intézve a 3.

[ez lenne a kampány]

itt defense towert cserélgetem a barrierrel

grindernek meg nem nagyon kell heal t4 re meg amugyse

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#12995) TazLeacher válasza Gyuri27 (#12993) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pve-ben nem nature a nyerő. Főleg nem expert mapokon. Nézz repeket.

Épp elég rep-et néztem. Sok pályához kimondottan olyan repeket kerestem, hogy mivel csinálják nature nélkül. Van olyan pálya, amelyikhez nincs is fent nem nature videó youtubeon, de a legtöbbhöz a repek 70-80%-a nature-t használ.

Az rPvE nem mérvadó szerintem, mert azt lényegében bármilyen deck-el meg lehet nyomni, csak az kell, hogy ismerd jól a saját decked.

Eartsaheket meg kipróbáltam mikor rendszeresen szopattak vele. Itt mikor az volt menő le is irtam, hogy noobság. Keresd vissza.

Nem azért volt noobság, mert használtad, hanem azért, mert Téged sz*pattak vele. Erről beszélek.

Miért játszok ugyanazokkal a lapokkal mint a naturésok? Mert ezek alkalmasak pvp-re.

Más miért játszik Shadow-val? Mert az alkalmas legjobban PvP-re? Ha igen, akkor mi a baj? Csak Te választhatsz a szerint lapokat, hogy mik a legalkalmasabbak? Ha meg nem, akkor meg miért szidod állandóan, hogy az a legerősebb?

Na erró jó a te elméleted, hogy mindenki játszon azzal ami könnyű, erősebb.

Ez nem az én elméletem. Sosem állítottam, hogy ez jó. Viszont, ha nem e mellett döntesz, akkor meg ne sírjál, mert Te döntöttél rosszul. Állandóan a rinya megy.

De látom pro vagy.

Sosem állítottam ilyet, csak egyfolytában a rinyát olvasom, és azt, hogy mindenki csak noobozni tud. De, ha Te ennyire benne vagy, akkor légy oly' jó, és dobj nekem légyszi össze egy 2 db PvP deck-et, egy Pure Shadow-t és egy Lost-osat...olyat, ami nem tartalmazza egyik NOOB lapot sem, de mégis használható. Igazán kíváncsi vagyok...mert lassan ott tartunk, hogy ami lila + használható = noob.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12996) kovsol válasza Zotya21 (#12994) üzenetére


kovsol
titán

HP nem is kell T1 -re mert a shaman és a surge megold minden hp gondot, a multishot miatt meg a windek aprítanak szépen, rootolom az ellenfelet és akkor a sámánok is lőnek amíg nincs dmg windeken, ez rPvE-re is tökéletes(dif9 ra is elég szokott lenni), de ha lehívsz egy rakat Frostmaget az is végigdarál nem kell oda se hp

ha meg Ashbone Pyro hívsz t3-ra hogy fogsz grindert hívni T4-re ha t3 nál egy shadow orbot toltál ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12997) kovsol válasza kovsol (#12996) üzenetére


kovsol
titán

kifutottam a szerkesztésből, mert ha t3 ra hívsz egy shadow orbot, T4 re mehet grinder helyett a lost spirit ship ami rPvE-re meg szerintem jobb

de én még nagyon új vagyok ebben a játékban, de azért szeretem a lapokat nézegetni, van hogy egy órán át csak weblapon lesem melyik lap mit tud és azon agyalok mivel lehetne kombinálni :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#12998) Zotya21 válasza kovsol (#12996) üzenetére


Zotya21
senior tag

ugyhogy hamár nemkell akor kidöntöm de t3 ra pyronál jobbat nemtaláltam nagyon :D

nemtom én a spiritet tartnom noob dolognak most az nagyon izgalmas hogy megse állsz csak darálsz :D

meg a piros batarielt nemtom az mér ilyen olcsó ha ilyen rohadt erős

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#12999) TazLeacher válasza Zotya21 (#12998) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

emtom én a spiritet tartnom noob dolognak most az nagyon izgalmas hogy megse állsz csak darálsz

Kezd te is a noobozást... :((( A Shipnek 2 kék - 2 lilának kellene lennie, rögtön meg is lenne a balansz. rPvE-re meg pont a dara kell. Megjegyzem, hogyha sokat játszol Ship-el, akkor rájössz, hogy van, hogy hátrány, hogy sokfelé tüzel. Általában jól jön, de bizonyos esetekben, ha 1 dolgot akarsz lenyomni gyorsan, akkor szivoda.

meg a piros batarielt nemtom az mér ilyen olcsó ha ilyen rohadt erős

Azért mert pure.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#13000) JMBFLaSH


JMBFLaSH
csendes tag

Sziasztok és szép estét/napot Mindenkinek!

Most kezdtem a játékot, még új vagyok ismerkedem a játékkal. A 4. szintig már eljutottam, így most már teljesértékü a játékom. Ha valaki tudna valami jó ötlettel, tippel segíteni így az elején, azt nagyon megköszönném! Esetleg netán volna valakinek olyan kártyája, amit nem használ vagy több is van, annak nagyon örülnék, mert lehet, hogy én még tudnám használni!

Egy ismerősöm azt mondta, hogy esetleg volna arra lehetőség, hogy BFP-t lehet vásárolni! Ha volna olyan, akitöl lehetne, azt megkérném jelezze felém! Vagy ha valaki abba szeretné hagyni a játékot, és nincs szüksége a kártyákra vagy a BFP pontokra, akkor ő is szóljon!

Egyébként ugyanezen a néven JMBFLaSH játszom!

Előre is köszönöm a segítsége(ke)t, ötlete(ke)t!!! :D :D :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Skylords Reborn (BattleForge) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.