Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C. s.

    addikt

    válasz inf3rno #36088 üzenetére

    A bocsánatkérés elfogadva! :) Te se haragudj, amiért úgy fölcsattantam! :B

    Adománygyűjtéskor is láttam már olyat, hagy leesett az állam. Ez nem templomi ügy volt. Pár kollégám (vagy minek is kellene neveznem őket), akik szintén részt vettek a munkában, átválogatták az összehordott dolgokat, a jobb darabokat kiemelték maguknak. :( Meg aztán az adományozó oldalon sincs mindig minden rendben. Egy pasas hozott egy vén vattapaplant, amit szerintünk a kutyája alól húzott ki. Olyan vastagon mocskos volt (fekete!), hogy hihetetlen, az eredeti színe alig látszódott ki. Az igazság az, hogy mi még az állataink alatt sem tűrünk ilyesmit, még az udvari kutyi is tisztább helyen feküdt. A kukába dobni is szégyellném, és nem csak azért, mert a szomszéd úgyis meglátná. :D Ez meg jön vele „jótékonykodni”. Inkább tűnt sértésnek.

    Nehéz úgy létrehozni egy helyesen működő rendszert, hogy közben nem akarnak maguknak keresztbe tenni, tisztelet a kivételnek. Sajnos a korrupció és a kapzsiság egyidős az emberiséggel, de törekedni kell a jóra mindennek ellenére. Nagyszerű hely lehetne a világ, ha mindenki tekintettel volna a másik emberre, még az idegenekre is.

    „Csinálok én dolgokat, csak próbálom minimalizálni annak az esélyét, hogy rossz embereket támogassak.”

    Ennél többet nem is nagyon tehetünk, igyekezni bölcsen dönteni. :)

    (#36096) Nikaré:

    Mézsörön töröd a fejed? :D

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés