Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) looser


looser
addikt

Sziasztok!

W7 X64 Pro-t használok, Avast Free-vel. Az utóbbi 1-2 héten többször tapasztaltam, hogy a leállítás több percig tart, áll a rendszer. Az eseménynaplóban minden alkalommal az Avast-ra utaló problémát találtam. Másnál is előfordult ilyesmi?

Üdv :R

Bejegyzés:

A Windows azt észlelte, hogy a beállításfájlt még használják más alkalmazások vagy szolgáltatások. Most a rendszer eltávolítja a fájlt a memóriából. Előfordulhat, hogy a beállításfájlt használó alkalmazások és szolgáltatások ezután nem fognak megfelelően működni.

RÉSZLETEK -
14 user registry handles leaked from \Registry\User\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000:
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000\Software\Mozilla\Mozilla Firefox
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000\Software\Mozilla\Mozilla Firefox
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000\Software\Mozilla\Mozilla Firefox
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000\Software\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000\Software\Mozilla\Mozilla Firefox\76.0.1 (x64 hu)\Main
Process 1308 (\Device\HarddiskVolume2\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe) has opened key \REGISTRY\USER\S-1-5-21-3294186787-678255596-196946619-1000\Software\Mozilla\Mozilla Firefox\76.0.1 (x64 hu)\Main

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4102) Cs1csó válasza looser (#4101) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legjobb lenne Windows 10-re váltani, már 4 hónapja SEMMILYEN támogatás nincs a Windows 7-re ami egy 11(!) éves oprendszer. A Windows 10-et akár Defender-rel is lehet használni.
DE ha mindenképpen Windows 7 + Avast Free akkor először is távolítsd el az Avast Free-t ezzel a saját eltávolítójával: [link] innen tudod tölteni. Érdemes csökkentett módban eltávolítani ezt kérni is fogja a program.
Ezután telepítsd újra. Hátha ez megoldja.

(#4103) Weaver


Weaver
senior tag

játék indító exe file-ját minden kérdés nélkül karanténba teszi az avast. karantéban akár a visszaállítást, akár a visszaállítás & kivétel hozzáadását (ez lenne a cél) választom, azt írja "Hoppá! Valamilyen hiba történt - a file-t nem sikerült visszaállítani". erre vmi megoldás esetleg? (azt leszámítva, hogy újratelepítem a játékot, és már az első indítás előtt a kivételek közé teszem az exe-t.)

(#4104) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Gyerkőc gépét újra kellett installálni, Avast volt rajta, fizetős verzió, tavaly lett véve. Sajnos semmi nyoma hogyan lett feltéve. Tudnátok segíteni ilyenkor mit lehet tenni, hogyan lehet visszatenni ? Köszi.

(#4105) ƵøŁĭ válasza JozsBiker (#4104) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Fizetéskor megadott adataiddal írj az ügyfélszolgálatnak és küldenek egy kulcsot.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#4106) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Ha belefut valaki,itt a teendő... Kiszúrt a Windows 10-et használókkal az Avast

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#4107) ablutor


ablutor
csendes tag

sziasztok! nemtudom kikapcsolniaz Avast Free-t . sem 10percre. sem 1 óráig, sem a gép újraindításáig !!?? Frissítettem, 2x újra indítottam a gépet, de továbbra sem jelenik meg a" rendben" zöld gomb, a figyelmeztető ablakban , hogy tényleg én akarom kikapcsolni..?? .... a feleségem gépén müködik...( ezen a gépen is müködött még 2 héttel ezelőtt ? ( Lenovo G50-80 i7, Win 10 )

(#4108) Cs1csó válasza ablutor (#4107) üzenetére


Cs1csó
félisten

2 lehetőség van:
1. a programok és szolgáltatások között kattints az eltávolítás opcióra és ilyenkor feljön egy lehetőség - ha legalábbis úgy működik a program mint régen már jó ideje nem használom - és ott lesz olyan lehetőség, hogy módosítás, javítás, eltávolítás. Válaszd a javítást és talán megoldja.

2.Távolítsd el a saját gyári eltávolítójával: [link] csökkentett módban futtasd.

Majd telepítsd újra.

(#4109) ablutor válasza Cs1csó (#4108) üzenetére


ablutor
csendes tag

köszönöm
kipróbálom... :C

(#4110) ablutor válasza ablutor (#4109) üzenetére


ablutor
csendes tag

sajnos nem segített a művelet..???? - gyári eltávolítóval, eltávolítva, újraindítva, újra telepítve, újraindítva..... és ugyanaz az ablak ugrik fel , a két aktív gomb nélkül, mint eddig... :W

(#4111) Cs1csó válasza ablutor (#4110) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, végső megoldás egy másik védelem pl. Kasperksy Free vagy beépített Defender használata. Vagy a Windows újratelepítése amúgy is már megjelenet a 2004-es build (esetleg nem frissült a rendszered egy újabb build-re az is bezavarhat)

(#4112) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Céges gépen néhány hónapja lett felrakva az Avast és nemrég vettem észre, hogy a készletnyilvántartó programunk nem dobja fel ha új frissítés érkezik. Kikapcsolva az Avast-ot, rögtön jól működik.
A tűzfal beállításainál ezeket találtam.
Az első kettőnél próbáltam átállítani , hogy ne automatikusan döntsön, hanem kérdezzen rá, de nem hozott változást.
Szintén ezeknél a kimenő portot átállítottam a "mind" lehetőségre, de az sem vált be.
(Az első képen a kimenő portnál eredetileg egy három jegyű szám szerepelt, de nem tudtam visszaállítani, nem gondoltam, hogy elfelejti, nem jegyeztem fel...)

Előre is köszi, ha van rá valami ötletetek!

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#4113) sopruk válasza sopruk (#4112) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ezt írta a support:
"Itt előfordulhat, hogy a böngésző van letiltva, hiszen ilyenkor a program azt hívja meg a frissítés elérés jelzéséhez."
Nem tudom hogy lehet megtalálni, hogy hol blokkolja...

(#4114) bela30


bela30
csendes tag

Sziasztok!Ez mekkora probléma?A mai nap óta az Avast Free Antivirus 20.4.2410 (build 20.4.5312.580) már vagy egy tucat ilyen értesítést küldött ki:

Volt hogy egy perc alatt négyet is!

Hogy állítsam meg ezt a folyamatot?A DHT-t,a peer kicserélést és a helyi peerek keresését már kikapcsoltam,de úgy tűnik ez még nem volt elég.Hadd ne mondjam,hogy mennyire idegesítő,ill. ijesztő!

Ill. egyáltalán mi ez az egész?Olvastam erről a botnetről hogy mégis micsoda.Ezek szerint akkor megtaláltak engem is a zombi gépek és most éppen ostromolnak?

utorrent 2.2.1-et build 25302 használok,Windows 10 64 bit Pro 1909-es verzió,oprendszer build száma 18363.900

Windows Update megy és az Avast-nak is minden engedve.

(#4115) Cs1csó válasza bela30 (#4114) üzenetére


Cs1csó
félisten

utorrent-et használsz? Töröld helyette: Qbittorrent.

(TUDOM: megszoktad, szívedhez nőt, nem tudsz nélküle élni, félsz az újtól, sok rosszat hallottál a Qbittorrent-ről, biztos béna, az utorrent jobban tetszik, kevesebb erőforrást eszik stb.)
Windows 10-en már nem ajánlott - főleg egy ilyen friss build-en - egy 10 éves torrent kliens.

Megjegyzem van belőle natív 64 bites verzió is.

Esetleg még pár keresőt ráengedhetsz: Adwcleaner, DrWebCureIt, Emsisoft EK,

[ Szerkesztve ]

(#4116) LamerGyuri válasza Cs1csó (#4115) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Win 7-en ugyanez a helyzet, ugyanezzel az üzenetekkel. Kliens csere a megoldás?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4117) Cs1csó válasza LamerGyuri (#4116) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először azt próbálnám, A Windows 7-et sem eröltetném az megy egy 11 éves oprendszer amit már fél éve szintén nem támogatnak, egyre kevesebb szoftver fog rajta elindulni.

(#4118) bela30 válasza LamerGyuri (#4116) üzenetére


bela30
csendes tag

A kliens csere biztos hogy nem megoldás,mert azon a bizonyos nagy magyar torrent oldalon a qbittorent topik is tele van most ezzel a problémával.

Amúgy én már abban sem vagyok biztos hogy a torrentnek köze van hozzá,ill. hogy okvetlen szükséges hozzá.Mert hogy tegnap késő este egyszer,22:37-kor jött úgy is ilyen riasztás hogy közben már rég nem is ment a kliens.

Csak az a baj,hogy mivel akkor épp teljes képernyő üzemmódban voltam azért nem kaptam róla olyan értesítési ablakot mint amilyet lejjebb betettem,hanem csak utólag tudtam elolvasni az Avast-ben az Értesítések - Előzmények fülön,de ott meg már csak annyit ír róla hogy "Fenyegetés blokkolva Biztonságosan megszakítottunk a kapcsolatot a(z) tcp:/ címen, mert fertőzött volt a következővel: botnet:blacklist." Szóval csak pont az nem derül ki belőle hogy ekkor épp milyen programon keresztül akart betámadni ez az IP.Ami mondom,szerintem ekkor már nem lehetett az utorrent,mert az ekkor már több órája nem ment,pont amiatt mert meguntam az állandó riasztásokat,és ezért határozatlan ideig kilőttem az egészet fenébe.

Viszont az is igaz,hogy ma meg még egy ilyen riasztás sem volt (persze az utorrent az nem megy továbbra sem).Bár ez meg nem tudom összefügghet-e azzal hogy a vírusírtó vírus definíciói azóta már legalább háromszor frissültek,tehát hogy mi van ha esetleg csak vak riasztás volt az egész.

Vagy lehet csak azért szűntek meg a riasztások mert közben szépen már az én gépem is zombi lett? :-D :-(

Próbáltam szétnézni a témában a neten,megtaláltam az Avast saját fórumát is,de nekem kicsit furcsa módon ott pont semmi nyoma nincs annak hogy tegnap óta milyen buli van.És azért furcsa mert közben meg tudom hogy nem én vagyok az egyetlen aki szenved ettől a problémától.Még a reddit-en is olvastam: https://www.reddit.com/r/qBittorrent/comments/hir7ym/botnet_blacklist_on_qbittorrent/

Csak hát ami meg a másik baj hogy angol tudás hiányában nem sok mindent tudok leszűrni ezekből a külföldi oldalakból.Valaki aki jó angolos és tudja is hogy ilyen témában merre felé keresgéljen,esetleg megtenné hogy utána járna ennek,tehát hogy mégis akkor mi is ez az egész?

Gondoltam amúgy egyszerűen arra is hogy írok magának az Avast-nek,de a support oldalon hát persze hogy azt kaptam hogy " Sajnáljuk, de a következő nyelven nem tudunk támogatást biztosítani: Magyar" :-(

[ Szerkesztve ]

(#4119) Weaver


Weaver
senior tag

legújabb avast, v20.5

[link]

(#4120) Zaja2


Zaja2
senior tag

Helló!
Minden nap random időközönként,mindenféle indoklás nélkül az avast premium 20.5.2415 (build 20.4.5312.561) újra szeretné indítani a számítógépet. Másnál is csinál ilyet?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#4121) Habugi


Habugi
addikt

Sziasztok,

Érdeklődnék hátha valaki tudja a választ..:

Van egy élő Premium Security előfizetésem ami "1db PC"-re szól.
Az érdekelne, miszerint a license kulcsot felhasználhatom egy adott gépen de eltérő oprendszeren még egyszer?!

Utálnám ha a másik Windowsomon is felhasználva inaktiválná a kulcsot. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#4122) Cs1csó válasza Habugi (#4121) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha támogatja az oprendszert akkor nincs gond, persze előbb a meglévő rendszerről távolítsd el a licencet és utána aktiválhatod az új rendszeren.

(#4123) Habugi válasza Cs1csó (#4122) üzenetére


Habugi
addikt

Sikeresen kihagytam a lényeget, mea culpa. :B

Szóval az érdekel, miszerint használhatom-e a két oprendszeren "egyszerre", nyilván nem párhuzamosan, hanem mikor melyiket használom éppen, egy azon Avast kulccsal & uazt az Avast verziót?

Bár sajnos a válaszodból arra következtetek h nem, ennyit az egy PC-ről. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#4124) Cs1csó válasza Habugi (#4123) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#4125) pibácsi


pibácsi
senior tag

Kérném a segítségeteket: nem akar frissűlni a vírusdefiníció már kb. egy hete, úgy kell mindíg az aktuális definíciót letöltenem és futtatnom. Kb. 3 hete tettem fel a 9-es verziót (előtte is ez volt korábban és jól működött, be van regisztrálva, tehát hivatalos) és a mult héten 10-ig frissűlt. Azóta nem megy. Már átfuttattam a telepítőt is rajta, hogy tegye helyre,. de nem változott semmi. Mit lehetne tenni? Ha kézzel ráfrissítek, akkor az első lépcsőt 100%-ra megcsinálja, majd várakozik és kiugrik és kiírja, hogy már frissítve van. Azt is odaírja, hogy ismeretlen hiba. A mappába megnézve megvan egy eredeti definíció és ezután csak a scripteket teszi be és kiírja, hogy frissítve van. Nemtudom esetleg valami le van tiltva a beállításoknál? Volt, hogy állítgattam a beállításoknál dolgokat. A frissítés automatán van. A tűzfal engedélyezve van.
Várnám segítőkész válaszotokat.

Üdvözlettel: Pibácsi.

(#4126) Weaver


Weaver
senior tag

legújabb avast, v20.10
[link]

(#4127) Weaver válasza Cs1csó (#4122) üzenetére


Weaver
senior tag

nagy nehezen rászántam magam, hogy leváltsam a Win 7et (új konfig már nem támogatja), és akkor adódik a kérdés: a Win 10 defendere megfelelő-e, vagy menjen fel az Avast?

(#4128) Cs1csó válasza Weaver (#4127) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, az én válaszom komplex. Kezdésnek azt mondom próbáld ki pár napig a beépített Defender-rel. Aztán told fel az Avast így érezni fogod a különbséget a géphasználat szempontjából.

HA a korábbi Avast-tal védett időkben is alig vagy egyáltalán nem volt valós riasztásod akkor valószínűleg a Defender mellett sem lenne "izzasztva" a védelmed, tehát megint egy érv, hogy simán elegendő a Defender.

Pár szokásos kitétel:
- legyen a rendszered és a programjaid is naprakészek
- a nehezen pótolható és/vagy pótolhatatlan adataidról legyen mentésed
- böngészőben használj Ublock Origin-t -vagy egyéb tartalomblokkolót

Nekem a saját gépemen most megint csak Defender van - korábban F-Secure Safe promo - ami majd nyáron jár le de legutóbbi Windows újratelepítés után nem tettem vissza így maradt a Defender.

Ha a rendszered SSD-n van akkor a Defender esetén többek által jelzett fájlelérés lassítása sem igen fog zavarni, de ezért írtam, hogy teszteld.

A Windows 10 elég komplex rendszer és gyors a fejlesztési üteme ezek együttesen nagyon megnehezítik a külső fejlesztők dolgát amit még tetéz ezen cégek "belustulása" és marketing bullshit mögé bújása.

HA mindenképpen szeretnél valami külső védelmet (sokan egyszerűen szeretik a kis bónusz ikont a tálcán) akkor még esetleg kipróbálhatod a Kaspersky Free-t is. Az Avast Free-vel együtt ez a két ajánlható ingyenes védelem.

[ Szerkesztve ]

(#4129) Weaver válasza Cs1csó (#4128) üzenetére


Weaver
senior tag

köszönöm a részletesen leírt jótanácsokat! eddig is megfogadtam, amiket itt a topikban írtál, nem is volt ilyen téren problémám.

(#4130) #16695808 válasza Weaver (#4129) üzenetére


#16695808
törölt tag

Szerintem az Avast antivírus pro a legjobb középút (bár most hirtelen nem tudom hogy mi a neve) észrevétlen a gépen egyáltalán ne fogja és néha tényleg beriaszt. Úgyhogy én elégedett vagyok nincs semmi gond 3-4éve a gépen (bár minden program jogtiszta rajta, régen befejeztem a tört progik használatát ) és olcsó és jogtiszta vírusirtót tettem fel (kb 6000/év az antivírus pro, akcióban veszem mindig és 2-3 évre)

(#4131) Weaver válasza Cs1csó (#4128) üzenetére


Weaver
senior tag

a blokkolós tippért külön köszi, nem használtam sosem, de mindig is kellett volna. ez az Ublock nagyon szépen teszi a dolgát, egy kattintás volt a google chrome beiktatni.

fjani1981: defenderrel nyomatok egy próbaidőszakot, ha nem lesz gond, akkor marad, ha nem válik be, akkor megy fel az avast (amivel sosem volt gond).

(#4132) Habugi


Habugi
addikt

Említettétek párszor a Windows Defendert.., ezt akkor itt hagynám, elég friss teszt.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#4133) coco2


coco2
őstag

Sziasztok! Avast free-t használok win 10-en. Időnként kikapcsol rajta 2 védelem. Nem tudom, melyik 2, csak azt, hogy hirtelen piros X-et jelez ki a tray ikon, és azt írja, 2 védelem ki van kapcsolva. Talán egy hónappal ezelőtt vettem észre rajta ilyesmit. Használom már talán 2 éve, és eddig ilyen nem volt, szóval az új dolgok számlájára írnám. Van a jelenségre valami ismert magyarázat? Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#4134) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Egy ismerős segítséget kért Avast Free-vel kapcsolatban tőlem de nekem nincs ilyenem, ezért nem tudom pontosan mi a teendő.
Írogatja neki, hogy jövő héten lejár a Free licensz. Van erre valami guide amit egy idősebb/nem hozzáértő is végig tudna kattogtatni hogy ne nyaggassa vele?

⭐ Stella

(#4135) Cs1csó válasza radi8tor (#4134) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy biztos, amikor lejár akkor megint lehet majd megint egy évre aktiválni az ingyenes licencet. Esetleg most is nézze meg, hogy ha rákattint a meghosszabbításra akkor milyen lehetőségeket ad be.
FONTOS!! ÓVATOSAN mert lehet, hogy valamelyik fizetős változatba akarják belecsalni addig kattingat amíg véletlenül már fizetős verzióban lesz benne.

Ha Windows 10-et használ akár törölhetné is helyette elegendő a beépített Defender.
Ami még fontos:
- legyen minden programja, az oprendszere is naprakész
- böngészőben használjon tartalomblokkolót - más néven reklámblokkoló - a legajánlottabb az az Ublock Origin
- a pótolhatatlan adatairól pl. családi videók, képek, legyen legalább egy külső HDD-n mentés ami csak mentés idejére legyen a gépre dugva, amúgy a fiókban pihenjen.

Ez már nagyjából az alap védelemre elegendő, manapság jellemzően az zsaroló vírusok a veszélyesek esetleg van pár adatlopó de az sokkal macerásabb időigényesebb megoldás kevesebben is élnek vele, tehát az előbbi fontosabb.

(#4136) radi8tor válasza Cs1csó (#4135) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, én is javasoltam neki hogy felejtsük el az Avast Free-t, mert jogtiszta Win10 mellett Defender is elég jó lehet szimpla böngészéshez. De hát ismerjük az öregeket, megszokás...
Én is anno akkor kukáztam Avastot amikor elkezdte a hülyítést, hogy ennyi meg annyi baj van a géppel, de ha fizetsz akkor szuper lesz minden. Nem tetszik a marketing stratégiájuk és egy rosszul látó idős embernek nehéz kikattogtatnia az ingyenes aktiválást.

⭐ Stella

(#4137) Cs1csó válasza radi8tor (#4136) üzenetére


Cs1csó
félisten

ennyi meg annyi baj van a géppel, de ha fizetsz akkor szuper lesz minden

Na itt telt be nálam is a pohár, de nagyon. Amikor csinált az ember egy gyors vizsgálatot ami lefutott nem talált semmit ekkor feldobta, hogy kattints tovább valami egyéb vizsgálatra és akkor jött fel, hogy "nem vagyok biztonságban" stb. adatvédelmi lyukak stb.
Nagyon zavaró volt ha kihagytam a vizsgálatot akkor is hibának jelezte, hogy nem futott le ezért lehetnek hibák.
Elég volt belőle, visszagondolva kb. 2010 után/körül volt a legjobb, talán 2014-15-ig azóta lejtmenet. Mondhatnám úgy hogy Windows 10 mellett már botrány amit művelnek. (bár ez más védelemre is igaz és ebben benne van a Microsoft is, nem könnyű Windows 10-re külső védelmet írni, én erre jöttem rá azért is hagyom a Defender-t)

Két dolgon mindig meg is lepődök:
1. hogy írnak még ide az Avast topikba
2. hogy nekem még mindig fel van véve a kedvencek közé így látom ha írnak ide
:DDD a Comodo-t már elengedtem...

[ Szerkesztve ]

(#4138) radi8tor válasza Cs1csó (#4137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na már Comodo sem jó? :D

⭐ Stella

(#4139) Cs1csó válasza radi8tor (#4138) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos nem... egy bughalmaz az egész, anno a Windows 7 és 8.1-el sem nagyon bírtak, de a Windows 10 végleg betette nekik a kaput.
A kedvencem az volt amikor egy tavaszi build megjelenés előtt egy héttel kihozták a még egy hétig aktuális őszi buid-el kompatibilis változatukat.

(#4140) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok!

Utóbbi egy-másfél hétben minden rendszer indításnál feljön az előfizetői ablak és hiaba kattintok a nem érdekel gombra, hiába mászok végig és úgy zárom be az ablakot, a következő indításnál ugyanúgy előjön. Már kezd irritáló lenni. Hogy lehet ezt kilőni?
Már gondolkoztam azon hogy kilövöm az automatikus rendszerindítások alól az egész avastot, de amilyen a program még a rendszert is elcseszné (tapasztalat).

(#4141) Cs1csó válasza Ryder62 (#4140) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem lehet tudni mi tett be neki. Indítsd a géped csökkentett módban és futtasd az Avast saját eltávolítóját AvastClear-t azzal távolítsd el majd gép restart.

Ezután ha akarsz vele küzdeni megint akkor telepítsd újra, ha nem akkor ha egy még támogatott Windows 10 build-en vagy akár maradhat a Defender is, semmivel sem rosszabb mint az Avast vagy bármelyik másik külső cég védelmi terméke.
Ha más ingyenes érdekelne akkor esetleg tehetsz egy próbát a Kaspersky Free-vel.

Ami fontos még:
legyen naprakész a rendszered és a programjaid, legyen a pótolhatatlan adataidról mentésed, pénzügyeidet végezd kétfaktoros azonosítással, webkamerád és a mikronfonod lehetőleg fizikailag is kapcsold ki - ha van kapcsolója - vagy húzd ki ha nem használod.
Az esetleg szenzitív tartalmakat saját magad által tárold titkosítva.

(#4142) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok,
szeretnék egy kis segítséget kérni. WInd 10 pro-n hivatalos 2 éves avast előfizetéssel.
Van egy számlázó program amit beálltottam, hogy minden irányba engedje.
Ennek ellenére nem ad neki netet. Világosan látszik, hogy ha az avast ki van kapcsolva, akkor megy minden rendben.
Ugyan ez van a hamachival is. Be van állítva, hogy minden irányba mehet, ennek ellenére nem enegedi hálózatra.

Valakinek van esetleg ötlete?

(#4143) Cs1csó válasza oleandro (#4142) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia.
Írj a support-nak add meg a program nevét, az oprendszer típusát stb. és mivel fizetős verziót használsz remélhetőleg segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#4144) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Pár hete már használom az Avast Free-t újra, és eddig 1-2x dobott fel olyat, hogy "látszik az IP cím" stb. szöveg - ezzel a fizetős VPN használatára buzdít - de kb. ennyi, szerintem ez még vállalható.
A telepítésnél a minimális módot választottam tehát az alap 3 modullal, és a beállítások után minden ajánlat, reklám, adatküldés opciót kikapcsoltam, ennyi azért jön ez van.

Nem lassítja a netet se a PING értéket se a sávszélt. A fájlelérés gyorsabb mint a Defender-rel.
Jelenleg ingyenes vonalon a Kaspersky Free mellett talán az egyetlen Defender alternatíva.

(#4145) VÁMpír válasza Cs1csó (#4144) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

az Avast mennyire zabálja a RAM-ot pl. a Defenderhez képest?
a task manager szerint elég keveset eszik, csak 100 MB körül.
ha ez tényleg így van, akkor nagyon jó, de kicsit gyanakszom rá, bár valszeg a Chrome az ami lehúz nagyon, az 3 GB-ot is el szokott vinni

(#4146) Cs1csó válasza VÁMpír (#4145) üzenetére


Cs1csó
félisten

8 folyamattal 160MB-ot eszik.

(#4147) LamerGyuri válasza VÁMpír (#4145) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

2021-ben, amikor mindegyik böngésző több GB RAM-ot felzabál, a védelmet nyújtó szoftvertől sajnálsz pár száz MB-t? Ne már.... :F

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#4150) Cs1csó válasza spileraaa (#4148) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kérdés, hogy milyen kártevő ha zsaroló fájltitkosító akkor már reszeltek az adataidnak ha egyéb akkor lehetőleg legyen kikapcsolva gép és egy másik gépen egy pendrive-ra hozz létre egy Kaspersky Rescue disk-et van YouTube videó a létrehozásáról.
Aztán ezt a pendrive-ot bedugod a gépbe majd erről boot-olsz be és lefuttatod, ha végzett akkor már rendesen is betöltheted a gépet és ezeket letöltve futtathatod:
Emsisoft EK, AdwCleaner, Malwarebytes Free, DrWebCureIT

De kezdésnek lehetőleg ne fusson a géped és passzív módon a pendrive-os megoldással vizsgáld át.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.