Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) lala666 válasza vond (#10300) üzenetére


lala666
senior tag

Nálam is ez lett az egyik legjobban bejövős.
Megint rendeltem 3 kilót.....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#10302) atirag válasza Nagya21 (#9992) üzenetére


atirag
őstag

Szia. Ahogy nézem a 290.61 az tudja mind A kettőt . Mert most ezen a típuson elgondolkoztam .

(#10303) FőDudu válasza vodrosjozsi (#10299) üzenetére


FőDudu
addikt

Hogyan? Belenyomja a karba?
Ennyi erovel a cseszebe is tehetne karamell szirupot s arra fozi ra a kavet. Az edes szajuak imadnak...
:W

FőDudu

(#10304) kchris78 válasza vodrosjozsi (#10293) üzenetére


kchris78
veterán

igaz, de sarkitva az hogy 13-18e egy kg szerintem attol fugg mar hogy mekkora a huho egy porkolo mogott, mennyire megy ra az anyagiakra.. 16-20ezres tartomany mar nekem extrem azert a pluszert. De mindenkinek a sajat penztarcaja donti el.

(#10305) kchris78


kchris78
veterán

Mas tema: van aki probalta mar abbahagyni a (rendszeres) kavezast?

(#10306) vzozo válasza FőDudu (#10165) üzenetére


vzozo
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek (Te + #10166 Dr. Szilikát) a választ, minden nagyon jó eddig a Philips-szel, tanuljuk, élvezzük!

És a tisztántartás valóban könnyebb lesz a Krupshoz képest, Dr. Szilikát, elég hardcore módon nyomod. :)

(#10307) z123456z válasza Dr. Szilikát (#10297) üzenetére


z123456z
őstag

Persze, betekerem ütközésig rendesen. AliExpress eszembe sem jutott, szétnézek ott is. Köszi.

(#10308) konzumpro válasza kchris78 (#10305) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen. A fejfájáson kívül nincs előnye, csak annyi, hogy megbizonyosodsz az akaraterődről.
Már kétszer is abbahagytam, elég rossz 4-5 napig az abroncsszerű fejfájás, ami végül fejtetőn tűnik el, mintha így ürülne ki a koffein, aztán elvileg alkalomszerű kávé vagy tea nem indít be elvonási tüneteket, ha utána nem folytatod rendszeresen, de már néhány kávéval kezdődik az egész elölről.
Szóval drog, grammozunk, patikamérlegezünk... De mivel nincs különösebben hátránya, viszont finom, ezért úgy döntöttem, nem rontom el még egy hetemet akaraterő-függőséggel. :D

(#10309) jjeahh válasza FőDudu (#10303) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Úgy nem tudnák lezáratlan szelep nélküli zacsiban is eladni.

#10305 kchris78: fejben eljutottam odáig párszor, de mindíg rájöttem, hogy több előnye van, mint hátránya. Alacsony a vérnyomásom, a kávé felviszi, sportolok is és a kávé tágítja az ereket, nem mellesleg finom és "döglött" kávéból automatázni nem annyira drága hobbi. A nyugalmi pulzusom 43, kávé után legalább érzem, hogy élek :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10310) FőDudu válasza kchris78 (#10305) üzenetére


FőDudu
addikt

En nem igenylem a kavet.
Ha a nejem nem inna, akkor nekem nem hianyzik.

Nalam folyadek bevitel, ezert iszom durvan felhigitva, hideg tejjel.

Ha nem iszom, akkor semmi nem tortenik. Ha iszok egyet este hatkor, attol ugyanugy tidok aludni mar akar nyolc utan.

Pedig olvastam, hogy 8 ora a felezesi odeje a bevitt koffeinnek. Lehet, hogy ram kevesbe hat.

FőDudu

(#10311) jjeahh válasza FőDudu (#10310) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem vagyok szaki, de a kávé felviszi a vérnyomást, a tej meg leviszi, így gondolom kiegyenlítik egymást és ezért hat rád kevésbé.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10312) FőDudu válasza jjeahh (#10309) üzenetére


FőDudu
addikt

Hala az egnek, nalam nincs ilyen jellegu etel/ital fuggoseg.

( Max a szarvasgombas steak, de az az egesz csaladra jellemzo. Van egy hely ahova rendszeresen jarunk, mert fenomenalis amit ott a szarvasgomba es egyeb ritkasagokkal muvelnek. Kb. az osszes szulinap ott van megtartva, kicsit mar tradicio nalunk. Bejutni kb. lehetetlen, ismeros szokott foglalast intezni. Szombaton voltunk legutobb.)

Amugy par fele kave szoratot mar lattam.
Itt Szloveniaban a Petrol kutakon pl. eleg sok helyen ilyen tekeros szorokat adnak az Barcaffe automatas kavekhoz.
Meg kell mondjam, hogy a Barcaffe eleg korrekt minosegu, ahhoz kepest, hogy automata. Ilyen orlos, cukros szorok.
Csokis, karamellas, fahejas, karacsonyi.

Lidl-ben vettem a fem dobozos verziot, de az szar.Azt meg se probaljatok.

Szoval a kave kulonlegessegek nem nagyon izgatnak fel.

Orvosom mar erdekesen nezett, amikor az ejjeli pulzusom bemegy 40 ala, allitolag az mar nem normalis zona.
Szoval en azert iszom, hogy folyadek legyen bennem, a masik ok meg amikor kollegakkal kavezunk. Mahamtol eszembe nem jutna a kavezas. Nem hianyzik.

Agybol is ugy kelek ki, hogy azonnal munkara kesz vagyok. 10 ev ejszakai ugyelet ( supportos munka) nem mulik el. Pedig mar vagy 15 eve nem csinalom.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10313) jjeahh válasza FőDudu (#10312) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Orvosom mar erdekesen nezett, amikor az ejjeli pulzusom bemegy 40 ala, allitolag az mar nem normalis zona"

Szoktál sportszerűen szaladni vagy bringázni? Mert akkor normális, sőt, jó erőnlétre utal. Vannak profi bringások, akik pulzusmérővel alszanak és ha alvás közben vészesen beesik a pulzus, beriaszt, fel kell kelljenek az éjszaka közepén szobabringázni/görgőzni, hogy életben maradjanak, különben örökre elalszanak :DDD . Hobby sportolóként minket ez a veszély nem fenyeget, de az orvosok általában a 40-50bpm körüli nyugalmihoz sincsenek szokva, mert ugy-e ellustult elhízott világban élünk, az átlagemberek nyugalmi pulzusa 70-90 körül mozog :N . Nekem is azt mondta egy nővérke haverinám, hogy ilyen alacsony pulzussal már el kéne ájulnom és nem normális, aztán "kioktattam", hogy ez sportoló szív, nálunk ez számít jónak. Sportorvosok már tisztában vannak ezzel. Persze ha te nem művelsz semmilyen állóképességi sportot, akkor a 40 alatti pulzus valóban túl kevés, lehet, hogy feketén kéne innod a kávét :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10314) z123456z válasza jjeahh (#10313) üzenetére


z123456z
őstag

"...fel kell kelljenek az éjszaka közepén szobabringázni/görgőzni, hogy életben maradjanak, különben örökre elalszanak..."

Na ne. Ez komoly?

(#10315) jjeahh válasza z123456z (#10314) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bizony, a profi sport komoly kompromisszumokkal járhat :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10316) Dluinet válasza jjeahh (#10313) üzenetére


Dluinet
nagyúr

26-os pulzussal is simán lehet aludni.
Orvosilag nincs meghatározva a minimális pulzus.
Sportolóknak 40 körüli vagy az alatti a nyugalmi pulzusuk.
Akkor van gond, ha terhelésre nem emelkedik a pulzusszám.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10317) jjeahh válasza Dluinet (#10316) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Állóképességi sportólóknak a szervezete arra optimalizálja magát, hogy hosszú távon egyre nagyobb teljesítményt tudjon leadni. A szív erősödik, gyorsabban pumpálja a vért, az artériák, vénák is ehhez igazodnak, gondolom ki is tágulnak. De ez azzal jár, hogy amikor egy sportoló pihen, a pulzus sokkal jobban beesik, mint egy átlagemberé, de ez náluk nem gond, mert az egész rendszer hatékonyabban működik, így is elegendő vér jut a szervezetbe. Gondolom átlagembernél ezért veszélyes az alacsony pulzus normál "edzetlen" szívvel, szervezettel. Az, hogy terhelésre mennyire emelkedik a pulzusod, attól is függ, hogy mihez szoktatod magad, ha pl. alacsony intenzitású alapozó edzéseket csinálsz sokáig, egy idő után brutál nehéz feljebb vinni a pulzust, teljes erőből kell taposnom a pedált :DDD .
De persze nem vagyok orvos, nem is értek hozzá, csak az olvasottak és egy kis tapasztalat alapján írom ezeket, simán tévedhetek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10318) vodrosjozsi válasza FőDudu (#10303) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

De hát a csészébe rakják és arra főzik rá :D pont ezt mondom.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10319) z123456z válasza apholyon (#10268) üzenetére


z123456z
őstag

Neked feladták már? Nekem semmi hír róla, amióta kifizettem.

(#10320) B4l!nt válasza z123456z (#10319) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Szombati rendelést még nekem sem. Ma érdeklődtem, csúszásban vannak, még 1-2 nap.

(#10321) z123456z válasza B4l!nt (#10320) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi, akkor türelem. Bár nekem abból van a legkevesebb sajnos.
Te mit vettél?

[ Szerkesztve ]

(#10322) FőDudu válasza vodrosjozsi (#10318) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor arulja ugy, hogy caffee corretto... (bar az elvileg alkoholos).
:C

FőDudu

(#10323) B4l!nt válasza z123456z (#10321) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

3200as lett nekem.

(#10324) apholyon válasza B4l!nt (#10320) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszi az infót.

Sajnos még nekem sem, ma néztem a rendelés állapotát, feldolgozás alatt... Ezek szerint sok volt a megrendelés, nem gondoltam volna...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10325) z123456z válasza B4l!nt (#10323) üzenetére


z123456z
őstag

Akkor hárman háromfélét vettünk. :K

(#10326) B4l!nt válasza z123456z (#10325) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

Este jött a számla, csomagszám és már ma hozza is a DPD. (szombati rendelés):C

(#10327) z123456z válasza B4l!nt (#10326) üzenetére


z123456z
őstag

Nekem is, de nekem még nincs időpont. Szerintem holnap. De nem is annyira sűrgős, nem bontom ki, karácsonyi ajándék lesz a családnak. Csak nem fogom bánni.

(#10328) apholyon


apholyon
aktív tag

Elvileg ma délután megjön nekem is. :)

Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy Ti hogyan tároljátok a szemes kávét felbontás után, hogy megőrizze az aromáját?

Vettem egy csomagot a Pellini-ből, de nyilván egy kg. nem megy bele a gépbe... :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10329) kchris78 válasza apholyon (#10328) üzenetére


kchris78
veterán

Van fémdoboz ami légmentesen zár... Pont 1 kg szemes kv fér bele :).

(#10330) Balázzs válasza apholyon (#10328) üzenetére


Balázzs
senior tag

Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy Ti hogyan tároljátok a szemes kávét felbontás után, hogy megőrizze az aromáját?

Zárható műanyag dobozban.

(#10331) Winnie The P válasza apholyon (#10328) üzenetére


Winnie The P
őstag

Üvegben.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10332) Skynet258 válasza apholyon (#10328) üzenetére


Skynet258
veterán

Csatos uveg az ikeabol :D Vagy van hogy visszazarom ilyen zacsko csipesszel, szinten ikea.

https://geekpulse.hu

(#10333) FőDudu válasza Skynet258 (#10332) üzenetére


FőDudu
addikt

Csatos uveg a Jysk/Tedi aruhazakbol. Az aroma zaro.
De minimum 3 literes kell legyen, mert 1kg kave az kb 3 L.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#10334) Voice24 válasza apholyon (#10328) üzenetére


Voice24
őstag

Mi egyszerűen visszahajtjuk és erős ételzáró csipesszel zárjuk le. Így végig az eredeti csomagolásában marad, míg el nem fogy (nem tart soká)

(#10335) Csöves válasza Voice24 (#10334) üzenetére


Csöves
senior tag

Így van nálunk is, csak iratcsipesszel.

Aquila non captat muscas.

(#10336) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Vajon melyik maradjon? :F

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#10337) Chal


Chal
addikt

Kávékalmár mondta ma, mert pont ugyanezt kérdeztem tőle átvételkor: nyomkodd ki a zacsiból a levegőt, hajtsd vissza, simítsd vissza (az övé simítózáras, nyilván amelyik ragasztós, ott ragaszd), tedd be sötét, száraz helyre. Hűtő felesleges. Mire ott bármi baja lenne, addigra úgyis jössz az új rendelésért, szóval tökmindegy, elég ennyit tenni a tárolásért :D

(#10338) apholyon válasza Brekecs (#10336) üzenetére


apholyon
aktív tag

Minek van kettő? :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10339) mazsi70 válasza Brekecs (#10336) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szvsz a Philipsnek egyszerűbb a tejrendszere

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#10340) FőDudu válasza mazsi70 (#10339) üzenetére


FőDudu
addikt

El nem tudom kepzelni, hogyan lehet azt a vekony csovet kipucolni...
Mert a tej ugyebar zsiros, azt sima vizzel ki nem mosod.... :W

FőDudu

(#10341) apholyon válasza FőDudu (#10340) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ha minden használat után rátolod a tisztító progit, akkor simaliba. :K

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10342) Brekecs válasza apholyon (#10338) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Philips marad, az volt az olcsóbb (80eft-al) és lényegében ugyan azt tudja, egy két itallal tud kevesebbet, meg nincs csésze világítása, másban nem nagyon van különbség !
Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#10343) jjeahh válasza Brekecs (#10342) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csésze világítás? RGB? Az menő lenne :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10344) Brekecs válasza jjeahh (#10343) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Most látom, ebben is van led csésze/pohár világítás. :K

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#10345) Csöves válasza Brekecs (#10344) üzenetére


Csöves
senior tag

Majd GPS is lesz. :D

Aquila non captat muscas.

(#10346) Szabász válasza Chal (#10337) üzenetére


Szabász
csendes tag

Kávékalmárnál automata gépbe vettél kávét?

(#10347) konzumpro válasza jjeahh (#10343) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Fúrok egyet a Minutoba. :D

(#10348) yanpec


yanpec
aktív tag

Sziasztok

Van egy Philips 2200 automata kávefőzőm. Egy hónapig nem használtuk mert elutaztunk, de ki lett takarítva, be lett zsírozva, vízkő, kávézsírtalaníva is lett. Minden jól működött.

Most elindítottuk, látszólag minden rendben, de a forró vizet belül a tálcába engedi, elöl meg egy csepp se jön ki.

Van ötlet mitől lehet ez a jelenség?

Előre is köszi. :R

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10349) Nagya21 válasza yanpec (#10348) üzenetére


Nagya21
addikt

Durcás lett......:D:D:D
Mert nem használtátok......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10350) jjeahh válasza yanpec (#10348) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ugyanezt csinálta a Delonghi Magnifica S-em már kétszer, először 7500ft volt a szerviz, most meg 41.000ft :W . Ma ahogy hazahoztuk, körbefotóztam és valszeg meg is hirdetem a πcsába. Lehet, hogy mostmár soha nem lesz vele gond, mert ennyi mindent kellett cserélni és a cserélt alkatrészekre a szerelő garanciát vállalt, de nincs kedvem miatta aggódni:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.