Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Dr. Szilikát válasza rigoberto (#9050) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Segítenék szívesen, de Saeco és Krups gépeim, alkatrészeim vannak, amiket jobban ismerek.

Utána már ellenálltam a csábításnak, hogy még Jura és DeLonghi technikákat is vegyek a Jófogáson és atomjaira szedjem szintén.

(#9052) Nagya21 válasza rigoberto (#9050) üzenetére


Nagya21
addikt

Az a baj, hogy ezt az ujfajta delonghikat (nekem is ez van), még nem bombáztam szét, nemtom mi hogy van rajta.
A régiekkel képben vagyok.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9053) Voice24


Voice24
őstag

Ezt a fajta Kimbo-t kóstoltátok már? Ha igen, mik a tapasztalatok? [kép]

(#9054) jjeahh válasza Voice24 (#9053) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem, de mivel kifutott terméknek tűnik, én nem is merném megvenni, lehet, hogy túl rég volt már pörkölve és döglött. Amúgy ahogy elnéztem itt senkinek nincs még tapasztalata a professional line-al, fórumtárs nemrég vett Extra Cream-ot, nekem meg jövő héten jön meg a Top Flavour, majd beszámolok. A topikban eddig inkább a Delonghi-Kimboval és az Aroma Gold-al volt tapasztalat, meg én nemrég kipróbáltam az Intenso-t. De ezek "Retail Range" kategóriás Kimbo-k, nem kávézóknak, kocsmáknak szánt professional, "Horeca Range". Nem tudom mi a különbség és egyelőre azt sem tudom a professional kávék itthoni automata gépben finomak-e :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9055) rigoberto válasza Dr. Szilikát (#9051) üzenetére


rigoberto
őstag

.. ;)

(#9056) Voice24 válasza jjeahh (#9054) üzenetére


Voice24
őstag

Már itthon figyel, csak még vár a sorára, hogy elfogyjon a Pera. Amúgy nem hinném, hogy kifutott, most épp valóban nincs raktáron a kávédiszkontban, de én kb. 2 hete rendeltem, akkor még volt. Gyártási ideje 2023. május (szavatossági ideje 2024. november, vagyis Kimbónál másfél év), tehát egész frissnek mondható.

(#9057) kosmoo81


kosmoo81
tag

Sziasztok
kategoria valtas miatt elado egy Melitta Avanza s600 automata kavefozo.
Majusban volt 1 eves, 2 ev garancia van a gepre.
Hetkoznap 1-2 kave, hetvegen 5-6 keszult vele, tehat kb napi 1 volt az atlag.
doboza megvan, Laica szurt vizzel hasznaltam, az esedekes tisztitasok/karbantartasok el lettek vegezve rajt.
vas megyeben van a gep.

(#9058) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Valakinek van tapasztalata a maxxo szűrőkről?
Kiválthatja a philips aquaclean-t?

(#9059) Dr. Szilikát válasza rumos XIII (#9058) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Maxxo csak egy kereskedőcég, ha jól látom, a szűrőbetét lehet Wessper is, miután a lengyeleknek van erre egy komoly gyáruk, akik beszállítók szerintem gépgyártóknak is, úgyhogy valószínűleg mindegy. Attól persze még lehet benne kínai aktívszén és a többi anyag.

Ez már felmerült régen az Aquafilter márkánál is (szintén lengyel gyártó), hogy használnak kínai anyagokat.

Wessper rendelhető eBay-ről is.

[ Szerkesztve ]

(#9060) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Most agyalok, hogyan kéne kiszállni a kancsózásból, a Laica betétek három hét után telítődnek, így kicsit drága.
Wessperezek kávégéphez, amiben van gyári szűrőbetét is, ami kb. pesti vizet vár. Ami a wessperből kijön az kb. olyan.

Pult alá építhető előszűrő plusz szénszűrő a terv ivásra, a kávégép meg kap háromhavonta kationcserélő gyantát utántöltve a BES008 szűrőt. Vagy még jobb lenne egy utántölthető brita patron... A kancsó jó dolog, a betétek nem annyira.

Kb. 30e a pult alatti kétfokozatú szűrő 4-4 utántöltő betéttel. Utána már elég csak azokat venni. A kationcserélő gyanta nem drága.

Csak ötletekek...

(#9061) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Teszt, teszt, teszt! :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9062) Winnie The P válasza jjeahh (#9061) üzenetére


Winnie The P
őstag

Huuu, lesz mit inni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9063) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Kipróbáltam a múltkor egy frissen pörkölt kávét (Etolia) és valóban erőteljesebbnek, aromásabbnak érzem valamivel, de nekem nagyon savanyú, ahogy kezd a csészében kihűlni, már elviselhetetlenül savas, pedig amióta emeltem a hőmérsékleten, azóta az összes bolti "döglött" kávéból eltűnt a savasság :F . Beszéltem erről egy haverommal, aki kávégépekkel és kávéval foglalkozik, értsd: éttermeknek, kávézóknak szállít és ő azt mondja, hogy az összes frissen pörkölt kávé, amit eddig ivott, túl savas, ezért ő le is mondott róluk :Y . Vajon ez miért van? Nem állította be a gépet rendesen? Bár kétlem, mert valszeg ért hozzá a tag. Az én tippem az, hogy a kávék összeválogatása, a pörkölés tapasztalatot, magasabb szintű szakértelmet igényel, ami a helyi kisebb pörkölőknek nincs meg? Ez megmagyarázná azt is, hogy a jobb bolti kávék, pl. a Kimbo, Lavazza miért nem túl savasak, ott van tapasztalat, bevált recept. Az biztos, hogy picit eltántorított a dolog attól, hogy a helyi ajánlott webshopoktól is rendeljek frissen pörkölt kávét majd, pl. Mabó, Olivo. Sőt, nálunk is van a közelben egy pörkölő, akiknél geisha kávé is van, már tervben volt, hogy onnan is veszek valamit, de mivel drága és a haver őket is "lesavazta", tőlük is elment a kedvem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9064) konzumpro válasza jjeahh (#9063) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hőhiányosak tudnak lenni az automaták, vagy túlfutnak és olyankor meg agyonázik a főzet mint egy rossz tea. A csersav meg megmarad. Tud egyszerre keserű és savanyú lenni.

Jó géppel is beállítás kérdése, van amit a határain túl kell vinni hogy jó legyen, azaz gyári minimum alá vinni az őrlőt, plusz időt hagyni az előáztatáshoz, üresen átfőzni vagy csak a második főzetet meginni, nyomást fokozni...

Ha alapvetően nincs baj a kávéval, főzd hosszabbra, úgy kiegyensúlyozottabb lesz.

(#9065) kchris78 válasza konzumpro (#9064) üzenetére


kchris78
veterán

Sokszor hallom (meg látom) azt a véleményt hogy egyes helyeken a gépek rosszul is vannak beállítva. Hiába a profi (San Remo, Faema és társai) gép ha nem is foglalkoznak a beállítással vagy egyszerűen nincs is ember akinek lenne erre ideje/szaktudása ezt megtenni. Pedig ez lehet fontosabb lenne mint az hogy pár napos pörkölésű alapanyaggal dolgozzanak egy 2-4 hónapos helyett.

(#9066) jjeahh válasza konzumpro (#9064) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Oké, de akkor mi a magyarázat arra, hogy csak a frissen pörkölt savas, a bolti nem? Amikor megvettem a gépet, a világosabb pörkölésű boltiak is savanyúak voltak, de amióta finomabbra állítottam az örlést és maximumra a hőmérsékletet, azóta a savasság eltűnt, kivéve a frissen pörkölt Etoliából. De lehet ez a kávé ilyen.

#9065 kchris78: én ezt szinte minden étteremben, kávézóban érzem :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9067) konzumpro válasza kchris78 (#9065) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, de egy jó beállítás jobban igénybeveszi a gépet, nem véletlen hogy nem lehet finomabbra állítani az őrlőt és alig épül fel nyomás. Kevesebb csőrepedés, megbízhatóbb a főzés abból a szempontból, hogy kifolyik a kávé és nem hisztizik a vevő.

(#9068) konzumpro válasza jjeahh (#9066) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A boltinál már nincs annyi crema, könnyebben átszalad, túlkivonatoltabb lesz. Karosnál amikor durvábbra állítod az őrlőt egy jól beállított presszónál, ugyanezt tapasztalod, egyszerre savas és keserű, vagyis sósra emlékeztető íze lesz, összeomlik a jól beállított egyensúly.

(#9069) jjeahh válasza konzumpro (#9068) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek szerint a gépemmel elfelejthetem a frissen pörköltet. Sebaj, amúgy (egyelőre) nem vagyok annyira nagyon igényes, megfelelnek a bolti kávék is, csak gondoltam kipróbálom milyenek a friss kávék, ha már két topikban is többször olvastam, hogy az alapanyag a legfontosabb :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9070) Nagya21 válasza jjeahh (#9069) üzenetére


Nagya21
addikt

Vegyél kimbót, a kimbó jó, a kimbó finnnnnooooommmmm
Üdv Nagya
Ui: nekem a svájci Mővenpick Der Himlische bejött a Delonghi KVgépbe.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9071) jjeahh válasza Nagya21 (#9070) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most ittam meg egy csésze Kimbo Aroma Gold-ot, elhasználtam egy csomag Intenso-t is és a sorsára vár 1kg Kimbo Top Flavour is, valamikor a héten megbontom :D . Bár van egy kiló Lavazzám is, arra is kíváncsi vagyok. Movenpick ment a kivánságlistámra :R .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9072) Nagya21 válasza jjeahh (#9071) üzenetére


Nagya21
addikt

Ha Szfvár környékén jársz, meghívlak egy KV-ra, ha izlik akkor adok is.
Üdv Nagya
Ui: ez Konzumpró kartársra-is vonatkozik

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9073) jjeahh válasza Nagya21 (#9072) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Már húzom is a nadrágot és átlépek, "csak" 800km :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9074) Nagya21 válasza jjeahh (#9073) üzenetére


Nagya21
addikt

Ohhhhh, na mindegy, az ajánlat ál, szivesen látlak.
Üv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9075) konzumpro válasza jjeahh (#9069) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem tudom hogyan jutottál erre a következtetésre, még használhatsz sötétebb pörkölést, hosszabbra főzheted, gőzölés után főzve, esetleg hosszabb előáztatással, ha a géped nem dobja el a főzést ha valamilyen módon megállítod pl. ajtónyitás, tálca kihúzás, stb.

(#9076) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Turbo shotot próbálgattam karossal, nem finom. Lehet hogy mérve megfelel egy jól kidolgozott presszónak, de ízre a közelében sincs. Ez lehet az automaták baja is, kinézetre jó, de nem finom. Már csak azt kell kideríteni, mitől lesz finom, amikor finom, vajon milyen paramétert sikerül olyankor eltalálni...

(#9077) kchris78


kchris78
veterán

Én akkor vennék frissen pörkölt kávét ha megvettem volna ezt: [link] Amúgy egy automata nem tudom egyedi hackelések nélkül mennyire tudja kihozni azt ami benne van... A felár meg elég húzós mostmár amennyibe kerül. Amúgy meg ha Nápolyban/mellett a kávézóknak megfelel a KIMBO és elég jó kávét készítenek belőle akkor... :D (mondjuk az nem feltétlenül az új hullámos szpesialiti irányzat :D) Ami probléma hogy itthon az esetek 99%-ában régi kávé a bolti kávé, kb 1 évesek mire itt megjelennek a polcokon. Ott leemelem a random csomag kávét és 2-3 hónapos max... (ott viszont érdekes hogy sokkal kisebb lett a szemeskávé választék egy átlag boltban, inkább 250gr őrölt van, meg az őrölt-párna egyenként csomagolva)

[ Szerkesztve ]

(#9078) szanozs


szanozs
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni, hogy mi a különbség a
- Philips EP2220/10
- Philips EP2221/40
- Philips EP2224/10/40
automata kávéfőzők között?

(#9079) mazsi70 válasza szanozs (#9078) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szín

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#9080) Csöves


Csöves
senior tag

Van olyan kávé, ami olcsó és finom?

Aquila non captat muscas.

(#9081) szanozs válasza mazsi70 (#9079) üzenetére


szanozs
aktív tag

Köszi!

(#9082) kchris78 válasza Csöves (#9080) üzenetére


kchris78
veterán

Mi a finom definicioja neked? :) Lightos vagy ütős?

(#9083) jjeahh válasza Csöves (#9080) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Bellarom BIO, K-Favourites Caffé Italiano, ha van a közelben Kaufland, utóbbi jobb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9084) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Teszt, teszt, teszt! Csak fogyjon el a Lavazza Crema E Aroma, ami amúgy finom!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9085) Csöves válasza kchris78 (#9082) üzenetére


Csöves
senior tag

Nem túl savas, de aromás finom kávé.

Aquila non captat muscas.

(#9086) Csöves válasza jjeahh (#9083) üzenetére


Csöves
senior tag

Bellarom BIO, ezt kipróbálom. Thx.

Aquila non captat muscas.

(#9087) jjeahh válasza Csöves (#9085) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem a Bio nem savas, ha elég magas a hőmérséklet, de nem mondanám erőteljesnek, inkább lágy, gyümölcsös, szénás. Ha nem tetszik majd és aromásabb kéne, de nincs a közelben Kaufland, akkor árban eddigi tapasztalataim alapján muszáj szintet lépni, mert pl. a Kimbo Aroma Gold, Lavazza Crema E Aroma drágább. Mondjuk netről rendelve ki lehet ezeket is fogni olcsón, meg még biztos van más is ami hasonlóan erőteljes.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9088) roti86 válasza Csöves (#9080) üzenetére


roti86
őstag

Auchan arabica espresso link

(#9089) Csöves válasza jjeahh (#9087) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszi, látom próbálnom kell sok fajta kávét. :)

Aquila non captat muscas.

(#9090) Csöves válasza roti86 (#9088) üzenetére


Csöves
senior tag

Ezt is kipróbálom, de az ára már biztos sokkal magasabb. :)

Aquila non captat muscas.

(#9091) Csöves


Csöves
senior tag

A kávégépen milyen darálófokozat az ajánlott?
3 hetes lassan a masina, de én a gyári fokozaton hagytam, ami a 6-os. 12 fokozat van.
Kellene változtatni, vagy jó így?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#9092) konzumpro válasza Csöves (#9091) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Próbáld 4-5 körül.

(#9093) Dr. Szilikát válasza Csöves (#9091) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Általában szokás vagy érdemes a közepes állásból indulni, azután majd elválik.

Nekem mondjuk szokásom a finomítás irányába elindulni, mert úgy elvileg javul az extrakció, nő a nyomás / fojtás. Legfeljebb ráfaragok, mert kioldódnak a keserű anyagok is.

De ezt befolyásolja a vízmennyiség, hőfok stb. úgyhogy jól bele is lehet zavarodni (ezért utálom a sokismeretlenes egyenleteket).

(#9094) Csöves válasza konzumpro (#9092) üzenetére


Csöves
senior tag

Akkor kísérletezgetek. :D

Dr. Szilikát: próbálkozok :K

Aquila non captat muscas.

(#9095) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Magnifica S elkezdte nálam azt, hogy ledarálja a kávét, zümm zümm, nem folyik a csészébe semmi, a pogácsát kidobja szárazon és szétesik az egész, olyan, mint a homok. Bekapcsoláskor sem jön víz, nem öblít, de a tálcába valahol mégis belenyomja a forró vizet :F . Szerintetek mi lehet a baj? A szűrő nem gond, "légtelenítettem", sőt, kivettem és nélküle sem jó.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9096) Nagya21 válasza jjeahh (#9095) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Első nekifutásra nemúszod meg szétszedés nélkül......
Lehet vmi dugulásod van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#9097) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Kóstolta már valaki ezeket?

Ma érkezett a kávékertem - től.
2 csomag vásárlásánál ingyenes szállítás.
Remélem nem lesz még túl döglött automatába.

(#9098) Winnie The P válasza erzol (#9097) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nem kóstoltam őket. A Bourbont bele lehet rakni, nem ízesített?
Én is rendeltem onnan kávét, a Kimbo-nak az aromazárója ki volt szakadva mire hozzámért.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9099) mazsi70 válasza erzol (#9097) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nekem a Bourbon csalódás volt .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#9100) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Ez mennyire ajánlott vétel?
A tejes része annyira nem hiányzik, de a mostani "fél évre elegendő kávé" ajándék egész csábítóvá tette.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.