Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) FőDudu válasza Dluinet (#9599) üzenetére


FőDudu
addikt

Pont ezt emlitettem, hogy vizlagyitasra a Brita knacso kb semmit sem er.

FőDudu

(#9602) Dluinet válasza FőDudu (#9601) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Dehogynem.
Kiszedtem a szűrőt belőle, és most abba rakom a vízlágyító párnát. ;]
Azért a gép víztartályában is van egy. De nálunk olyan kemény a víz, hogy az kevés lenne hozzá, vagyis olyan rövid idő alatt nem tud rendesen lágyítani. Kancsót is használva, most kétszer annyi idő van a vízlágyításra.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9603) Dr. Szilikát válasza FőDudu (#9600) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A linkelt aktív szenes szűrő a víz klórosságát megszünteti, valamit "csőszag", dohosság, illetve egyéb szagokat, aromákat megköt, ezáltal forrásvíz minőséget biztosít a konyhában.

Egyes állatoknak a csapvíz klórossága, szaga önmagában is borzasztó undorító dolog. Meg aki már megszokta a tisztított vizet, utána a csapvíz például nekem is rossz ízű és szagú.

Egyébként magam részéről Britával kezdtem, utána kétlépcsős szűrőház (mikrofilter + aktív szén), majd reverz ozmózis rendszerre bővítettem, saját építésű elektronikus, automatikus öblítéssel. Puffertartály nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9604) erzol válasza FőDudu (#9600) üzenetére


erzol
őstag

5 macsek közül egynek sem kell a csapvíz. Esővíz, forrásvíz, szűrt víz bármikor csúszik nekik.

(#9605) konzumpro válasza FőDudu (#9601) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

De, jó, csak nem a visszasózós patronokkal. A legolcsóbb vízlágyító betétekben nincs visszasózás, inni annyira nem is jók. Nincs vízkő, ugyanaz mint a tartályba rakható aktív szenes/ezüstös/kevertágyas vízlágyító esetében a hatás, csak több víz fér a tartályba és nem lesz vízköves a tartály pereme. Ki is lehetne fúrni a kávégéphez való filtert és kicserélni a benne lévő gyantát.

(#9606) konzumpro válasza atala (#9596) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez nagyon jó. Én csak nem akartam pultot fúrni meg vizet szerelni, elég volt a mosogatógép plusz kiállását megoldani, nem akarnék még egy állandó nyomás alatt lévő elemet, így lett csapra szerelhető, már egészen megszoktuk, nem zavaró.

Economy szűrő nélkül
Szén + ezüst szűrőbetét

(#9607) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Közben megdöglött az automatám kijelzője. Így is működik, de azért jó lenne ha teljesen jól működne, így megrendeltem egy ugyanilyen használt gépet, kis hibával. Kijelzőt is találtam olcsón, de ugyanannyiba került volna a szállítás, mint a használt gépé. Kíváncsi leszek mi jön össze a két gépből.

(#9608) Dr. Szilikát válasza konzumpro (#9606) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nyomás alatti szerkezet, sérülékeny műanyag alkatrészek, nekem is aggályos volt, ezért már a fali sarokszelepnél beépítettem egy mosógép mágnesszelepét, fém csőtoldattal, illetve T elágazóval. Ezt vezérlem egy elektronikával, meg az RO öblítőszelepet, így nincs állandó nyomás alatt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#9609) FőDudu válasza erzol (#9604) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk 2 macsek van. Egyik sajat, masik szomszede.
Egyik sem issza meg a csapvizet ha talban van.
Ha berakjak a csapvizet a csobogoba, akkor megisszak.

Vagy elmegy a klor - amugy nalunk nem kloros a viz, mert pl. a medence labmosojaban biztosan tobb klor van - vagy szimplan kell nekik a csobogas.

Ugy tunik nem viz fuggo mit isznak meg - barmilyen koszos pocsolyabol kepesek inni.

FőDudu

(#9610) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#9608) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az öblítés megvalósítását le tudnád írni?

(#9611) konzumpro válasza FőDudu (#9609) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

No lám, meg is van az energetizált víz feltalálója, biztos hogy a macskája súgott... 😸 Nem olyan rég volt macskaitató teszt itt a Ph-n.

(#9612) FőDudu válasza konzumpro (#9605) üzenetére


FőDudu
addikt

A kerdes igazabol az, hogy a Philips beepitett szuroje melle kell-e pluszban vizlagyitas.
Mert - ahogy mar emlitettem - nalunk jo a viz minosege, egyedul a kemenysege magas.
Olyan szinten jo a viz, hogy a hutogep vizadagolojaba es a jeggepbe is azt hasznaljuk.

Eddig csak a kemenyseggel volt gond - de 2-3 evente kipucoltuk a bojlert, kijott egy vodornyi vizko,, aztan ennnyi. Mas gond nincs a vizzel.

A mosogep/mosogatogep pedig folyekony formaban kapja a szukseges szereket, igy megint csak nem rakodik le bennuk a vizko (mosogep szerelo megerositette, hogy jo igy).

FőDudu

(#9613) konzumpro válasza FőDudu (#9612) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Beépített mellé, ha jól van beállítva a vízkeménység, nem kell plusz szűrő. Viszont kemény vízzel hamar kimerül.

(#9614) Dr. Szilikát válasza konzumpro (#9610) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A lényeget itt is mutatják például:

https://www.bestrowaterpurifier.in/blog/ro-auto-flushing/

A fojtószelepet áthidalja, lényegében kiiktatja egy mágnesszelep. De a cikk állításával ellentétben, nem fordul meg semmi irány, csak a fojtás megszüntetése lehetővé teszi a membrán felületének leöblítését. Meg én egyéb ajánlásokat is mérlegelve, óránként 20 másodpercig öblítem automatikusan, de ehhez a kimeneti csaptelep állandóan nyitott helyzetét kellene elképzelni (ha lenne, de nekem csak a szabadon kifolyó nyakcső van beépítve). Puffertartály sincs.

- Az öblítéshez nyit a betápszelep és az öblítőszelep.
- Normál víztermeléshez (amit egy nyomógombbal tudok indítani és leállítani) csak a betápszelep nyit. Ez 5 perc után automatikusan zár, véletlen elfelejtések esetére.

Óránkénti öblítés megoldja az elő- és szénszűrők rendszeres frissítését is, így nyári melegben sem poshad be, 1 évig nem kell cserélni ezeket a filtereket. Baktériumok, ha szaporodnának a szénszűrőben, azt nem engedi át a membrán (nem férnek át a résméreten), elterelődnek a lefolyóba.

[ Szerkesztve ]

(#9615) FőDudu válasza konzumpro (#9613) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi!

A tesztcsikkal beallitottuk (4 piros potty) - mondjuk elbol merni se kellett volna, mert tudtuk, hogy nagyon kemeny a vizunk.

Akkor siman rendelek egy adag Wessper szurot es majd cserelgetjuk.
Az igazan kornyezet kimelo az lenne, ha azokat is ujra lehetne tolteni.

A muangyag palackokkal mar kb teljesen lealltunk, Soda stream es jobb minosegu szorpok sok muanyag szemetet sporolnak meg.

Most ugyan a kavezassal is javultunk - mert bar probaltunk komposztalhato kapszulakat vasarolni, de ugye az nem minden gyartonal letezik - erre jon a szuro cserelgetese.
Abba mar bele se menjunk, hogy ez milyen veszelyessegu hulladek.

Szurobol is van millio fajta...

Es letezik ujra toltheto is.
Amoazonon is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#9616) markussandor


markussandor
senior tag

Ha már a vízkő a téma, egy tipp: fel kell forralni a vizet, kicsapódik belőle a vízkő, kihülve mehet a kávé főzőbe.

(#9617) konzumpro válasza FőDudu (#9615) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet tölteni, csak ki kell fúrni, kimosni a gyantát belőle, kis tölcsérrel betölteni az új gyantát, ledugózni kis szilikon dugóval. Ebayen láttam ilyen szettet, gyanta, kis tölcsér és szilikon dugó. Igen, az Amazon-os is az, most látom.
De ahogy említettem, egyik karos gépemhez (Catler, nem a Breville fajta hanem inkább Graef, Sunbeam) kationos gyantás patron volt, fél évig jó. Ha kifogyok a Brita-kompatibilis patronokból, veszek ilyen gyantát és töltögetem a kancsó filtert. Az AquaOptima szépen szétszedhető. Forrasztópákóval össze is rakható, de remélem elég lesz neki egy peremet olvasztani pár centi hosszan két oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#9618) atala válasza erzol (#9598) üzenetére


atala
addikt

Köszi, most már megrendeltem a két hozzászólással ezelőtt említett szűrőt. Kicsit drága bele a szűrő, de nagyon sok mindent szűr.
Egyébként nálunk sem isszák meg a macskák a csapvizet. Kíváncsi leszek a szűrt vízre.

(#9619) atala válasza Dluinet (#9599) üzenetére


atala
addikt

Eredetileg arról volt szó, hogy ivásra jó-e a lágyított víz. A kávégépemben van szűrő, ami ugye lágyít is, az ok. De most nekem nem a gépbe kell a víz, hanem csak simán ivásra.
De közben utána érdeklődtem, és nem jó a lágy víz ivásra.

(#9620) atala válasza FőDudu (#9612) üzenetére


atala
addikt

Szerintem nem kell, elég a saját szűrője. A gépben a vízkeménységet állítsd a maxra, és cseréld ki a szűrőt amikor kéri a gép.
Nálunk közepesen kemény a víz. Kb 16 nk. Megmértem kávégép tartályából kijövő szűrt vizet, és 1 nk. Majd mérni fogom menet közben is, hogy miként változik.

(#9621) FőDudu válasza atala (#9620) üzenetére


FőDudu
addikt

Jo otlet. Tagnap lattam tesztet a Brita valamelyik szurojevel (+ vegu), ott azt mertek, hogy kb harmadaval csokkentette a kemenyseget, de 1 het utan ez is visszaesett erosen).

Forralas nalunk nem opcio - nejem es a fiam nem fog ezzel vacakolni. Raadasul ugye a gep erosen pazarlo - az 1,8 l vizbol szerintem 1L elmegy a takaritgatasra. Napi 1x minimum uriteni kell a drip-tray-t, es rohadt sok viz szokott benne osszegyulni. Nyilvan ez az uzem szeru allapot es orulok is, hogy mosogatja magat rendesen.

Igazabol lehetne azt csinalni, hogy veszek egy garnitura Wessper szurot, aztan azokat ujratoltom valami rendes szuro anyaggal.

A kationos gyantat hol lehet megvasarolni?

FőDudu

(#9622) konzumpro válasza FőDudu (#9621) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Vízklinikánál van. Elfelejtettem venni mikor a csapszűrőt vettem. 🥴

(#9623) FőDudu válasza konzumpro (#9622) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi!

Majd ha elso kifogyott megnezem hogyan lehetne esszeruen utan tolteni.
Igazabol a maszatolas helyett le kell vagni dremellel a tetejet (belulrol, hogy a kulso pereme megmaradjon), aztan huzni ra egy elelmiszerre szakositott szilikon pohar fedot.
Paranoiasok rakhatnak ra meg egy kabel kotegelot is kivulrol. Csak food grade legyen.

Jonapot.

Ha utan kell tolteni, kiontod a regit, megtolotod, fedo vissza.
1 perc lehet - nem kell tolcserrel bohockodni.

FőDudu

(#9624) atala válasza FőDudu (#9623) üzenetére


atala
addikt

A gyári szűrőben nem csak vízlágyító gyanta van, hanem aktív szén, meg még ki tudja mi. Tehát szűr is, és lágyít is.

(#9625) FőDudu válasza atala (#9624) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor az elsot felbe kell vagni, aztan megnezni hogyan van benne a cucc.
Utana tolteni szennel es gyantaval ugyanugy.

Gyanitom, hogy nem keverve van, hanem retegezve.
Aktiv szen is kaphato - bar igazabol arra ugye nalunk nincs szukseg, hiszen jo a vizunk.

Ha eljon az ido, akkor majd kiprobalom.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#9626) Dr. Szilikát válasza FőDudu (#9625) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Brita betétet felfeszegettem, ilyen feszegető eszköz segítségével, sikerült elválasztani a gyári ragasztásnál a fedőlapot:

https://vi.aliexpress.com/item/1005005976714420.html

Egyszerűen össze volt benne keverve a granulált aktív szén és az ioncserélő gyanta, illetve az állítások szerint ezüstöt is tartalmaz, melynek baktériumellenes hatása kitolja a használatot 2 vagy 3 hónapig, ha jól emlékszem. Fekete, fehér és kék szemcsék keverékét találtam benne.

Ezekben sósavval regenerálható gyanta van, ami a Ca / Mg ionokat H+ ionokra cseréli, ezáltal némileg savasít.

Másik fajta gyanta, ami nátriumra cserél, konyhasóval regenerálható, ezt inkább központi vízlágyítókban használják a lakás rendszerének és gépeinek védelmére. Ivásra kevésbé használatos, a nátriumtöbblet miatt, noha megiható, sőt régebben még kancsóknál is előfordult állítólag.

(#9627) FőDudu válasza Dr. Szilikát (#9626) üzenetére


FőDudu
addikt

Soval regeneralhato kationos gyantat talaltam a fentebb emlitett vizklinikanal.
Meg aktiv szeneset is. Nyilvan osszekeverve mar nem lehet majd regeneralni.
(de eleve nem tervezem a keverest, nehogy valami nem vart hatast erjek el).

Elkepzelheto, hogy a szurobe betoltve es azt sooldattal atmosva ugyanugy regeneralhato a gyanta - de ilyen ar mellett valoszinuleg erdemes cserelni.

(talatam hivatalos partnert a hasznalt szuro leadasara)

FőDudu

(#9628) VágniValó


VágniValó
addikt

Narancssárga-kék Lavazza kedvelőktől vagy hozzáértőktől kérdezném: milyen őrlési fokozattal isszátok?

Jelenleg az alap 2. Legnagyobb van nálam, de ennek így második reggeli kávézás után is nagyon ergya íze volt. A fekete Lavazza se lett a kedvencem, de erre köröket ver.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#9629) FőDudu válasza VágniValó (#9628) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha ilyenre gondolsz, akkor legkisebb potty. Az talan a legfinomabb orlesu.
(allitolag csak orles kozben szabad allitani a finomsagot szabalyozo tekerentyut)

De ez nem egy eros izu (karakteres) kave. Inkabb kremesen lagy.
Ehhez kepest a Lavazza piros Decaf, na az karcos. Pedig az decaf.

A 9/10 az megteveszto, mert ha jol remlik van belole 14-es erossegu is.
Egyszer vettem, anyosnak, aki az eroset szereti.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#9630) VágniValó válasza FőDudu (#9629) üzenetére


VágniValó
addikt

Igen, erre a Lavazza-ra értettem. Köszi! Holnap a reggeli csipában, majd igyekszem nem elfelejteni.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#9631) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok! Philips EP2220 kávégépből kilehet olvasni az eddig készített, lefőzött kávé darabszámát? Ha igen, hogyan? Segítséget megköszönve előre is!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9632) VágniValó válasza FőDudu (#9629) üzenetére


VágniValó
addikt

Az állaga valóban jobb lett a legfinomabb őrlés mellett. Az íze is, de nem sokkal. Számomra kicsit jellegtelen és "fás" ízű, lehet több időnek kellett volna eltelnie a fogmosás után azt aláírom.

Sanszos, hogy mivel úgyis megyek vidékre, hazaviszem anyámnak.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#9633) FőDudu válasza VágniValó (#9632) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem vagyok nagy kave szakerto.
Nekunk a Corsini a masik ami bevalt - de mi az ilyen kremes jellegut szeretjuk es egyebkent is maximum tejes kave vagy cappuccino amit iszunk.

Letezik valahol iz/aroma/stb osszehasonlito tablazat a kavekrol?
(tudom, sokszor szubjektiv egy kave ize e nagyon sok parametertol fugg az elkeszitese soran)

Gondolom ezert akkora siker a Descent nevu Kickstarteres tortenet, mert ott annyira szabadon tudod felparameterezni a kavegepet amennyire csak akarod.

Szinte mar remiszto, hogy mennyi dolognak kell klappolnia ahhoz, hogy az eredmeny egy jo kave legyen. Es meg az sem jo mindenkinek ;)

FőDudu

(#9634) konzumpro válasza FőDudu (#9633) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Decent. Jó ötlet hogy forró vízből keveri ki a kívánt hőfokot, nincs gond a hőstabilitással. Már csak automatában kéne ilyen megoldás, vagy legalább thermojet-es gyors reagálású, precíz PID-es, de fogalmunk sincs róla, melyik automata mennyire hőstabil.

(#9635) FőDudu válasza konzumpro (#9634) üzenetére


FőDudu
addikt

En peldaul a kaves italokat hidegen szeretem.
Azaz a lefott kaveba jeghideg tej - nem szeretem ha meleg.
(mindent hidegen iszok, ezert van vizadagos huto es jeggep is, utalom,ha valami nem eleg hideg)

Na ezt nehez kavezoban megkapni - (McDonalds-ban mar kertem jeget a Cappuccinoba). Itthon is elkovettem azt a hibat, hogy felvettuk a maximum hofokra a gepet (probakeppen).
Na innentol a cappuccino mar ihatatlanul forro lett - az alap beallitassal a legnagyobb mennyisegu cappuccio meg pont nem egette meg a nyelvemet.
A legmagasabb hofokon mar nyelvegetoen forro a kesz ital.

A Decent ugye ott ujitott, hogy pontosan olyan homersekletet es nyomast csinal amit a felhasznalo a kijelzon beallit. (La Cimbali is kb fel oraig fut fel, mert eleg komoly viztartaly van benne es ott a 2-4 kart ki kell szolgalni - nyilvan ezt ultettek at a gyakorlatba otthonra, megfelelo vezerlessel.)(mondjuk az ara az eszelos - es melle meg kell egy hasonlo aru daralo is ha mar kave bolond az ember...)

Ennyire nem mennek bele - de lehet egy taviranyitast megugrok. Hasonlo a gepunk, tudasom megvan hozza, ha idom is engedi, akkor lehet neki esek Foleg, hogy ez tud olyan extrakkal is szolgalni, hogy ne mosogasson ha mondjuk egy fel oraja kapcsolt ki (van kulon parancs a tisztitasos es tisztitas nelkuli bekapcsolasra).
(engem kifejezetten zavar, hogy naponta 2x kell uriteni a driptray-t.)

Ha nagyon sok idom lenne, akkor nyilvan a vezerlo progijat fejtenem vissza - vagy szimplan beleturnek a firmware frissitesbe, hatha lehet ujabb dolgokat kitalalni.

Elektro tanya oldalon fent van egy 18MB-os szerviz dokumentacio a geprol, kiindulasnak az is jo lehet.

De minden ido fuggo - mostanaban nem sok hobbi projektre van idom.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#9636) konzumpro válasza FőDudu (#9635) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mondjuk egy PID is beleférne, ha lehet érzékelni milyen üzemmódba vált (főzés vagy gőzölés). A távirányítás annyira nem érdekes ha úgyis ott vagy a gép mellett.
Új Delonghi sorozatnál van amit tud hideg italokat, hidegen gőzölt tejhab is van. A következő gépem ilyesmi lehetne. De nem, előbb egy ugyanolyan jön, mint ami volt, donornak.

(#9637) FőDudu válasza plaszy (#9631) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerviz progival biztosan.
Addig itt egy link indulasnak.
Meg a szerviz progi leirasa.

De sanszos, hogy nem fog menni regisztracio nelkul.

FőDudu

(#9638) Szabász


Szabász
csendes tag

Sziasztok! Elolvastam az összefoglalót, látom a DeLonghi az ajánlott márka. Van esetleg változás a listában DeLonghi -ból? Újabb típus április óta, 300e szánnék rá. Köszi!

(#9639) vzozo


vzozo
senior tag

OK, akkor ebből vásárlás lesz, mert persze mikor döglik be teljesen az előbb már említett és felboncolt Krups, amikor céges úton vagyok... Szóval high severity issue, mert asszony odahaza szeretne kávét inni: milyen automata kávégépet érdemes vásárolni?

- Alapvetően eszpresszót iszunk
- Tejhabosítás, capuccino nem játsik
- Szemes kávéval működjön, daráljon
- Ne legyen kapszulás
- Árak terén próbáljunk meg 400 Euró alatt maradni

Van ilyesmire best-buy javaslat? Köszi előre is.

(#9640) plaszy válasza FőDudu (#9637) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi. Elég műszaki ez nekem. Inkább hagyom.

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9641) MegalodonS válasza FőDudu (#9629) üzenetére


MegalodonS
őstag

Lavazza 14-es,van ilyen???En keresgeltem,de 9-es volt a legerosebb amit talaltam :F

#9628VágniValó

En az osszes Lavazzat a 2-3 potty-re allitottam es azt hiszem, 12 pedig a max!!IItt azert egyedi beallitas kell ,ki kell probalni neked hogy izlik!

#9631plaszy

Nekem az ujabb 5400 LatteGo gepem van,ott mar gyarilag benne van es mindent szamol.

(#9642) konzumpro válasza Szabász (#9638) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem tudom mennyire korrekt más weboldalt ajánlani, de az árukereső mindig segít a legoptimálisabb megoldás megtalálásában. Mik az igényeid, mit szeretnél kapni a pénzedért? Mert kb. feleannyiért kapsz Delonghi tejtartályos gépet. 300e-ért kapsz nagykijelzős Philips Saeco GranAroma Deluxe-ot is, de fontos a nagy kijelző?

(#9643) mazsi70 válasza MegalodonS (#9641) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#9644) Chal


Chal
addikt

Jura E8 és ENA8 között vacillálok. Az ENA8 kisebb mérete nagyon tetszik, és nem lenne gond a kisebb tartály. Nem találok róla viszont infót, hogy maga a daráló, főzőegység, kazán, stb.. eltér e. Olvastam már olyan mondást több helyen, hogy Jura esetén is az van, hogy minden gép ugyanolyan belül, csak a hozzáadott körítéssel, egyéb funkciókkal játszik a gyártó. Ez megállja a helyét? Tehát ha egy sima eszpresszót nézünk, akkor egy ENA8-ból pontosan ugyanolyan fog kijönni mint egy E8-ból?

Nekem bevallom a tejes része is jobban tetszik, mert nem kell tologatni a poharat a két kifolyó között. Egyébként az E8 különálló tejkifolyója pl. jobban tisztítható? Ebben van eltérés?

(#9645) MegalodonS válasza mazsi70 (#9643) üzenetére


MegalodonS
őstag

:R Kosziii ,meg soha nem lattam ezt :Y de mar keresem :K

[ Szerkesztve ]

(#9646) Winnie The P válasza MegalodonS (#9645) üzenetére


Winnie The P
őstag

[Tessék]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9647) Jenne válasza MegalodonS (#9645) üzenetére


Jenne
senior tag

Az egyik kedvenc kávé a családban. Éppen most fogyott el a két csomag, most a másik kedvencet isszuk 50-50% arabica és robusta [link]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#9648) FőDudu válasza MegalodonS (#9641) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet, hogy Segafredo volt. Osszesen egyszer vettem amikor anyosnak kerestem valami utoset. Meg is lepett, hogy 10 folotti volt.

FőDudu

(#9649) FőDudu válasza vzozo (#9639) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem ha kapsz Lattego 2231/40 verziot - vagy a tej nelkuli (gozolos vrziojat) ennyiert, akkor az jo deal...

Ezen az oldalon tesztelnek mindenfele gepeket - erdekes modon Siemens gep is van a javasoltak kozott. Sose hallottam rola - mondjuk en nem is vagyok kavezashoz erto valaki.

FőDudu

(#9650) VágniValó válasza MegalodonS (#9641) üzenetére


VágniValó
addikt

Nálam a piros-kék Lavazza volt eddig ami betalált de az nagyon, attól csak a Krönung ízlik jobban. És az a kávé kellemes volt a második legdurvább őrlési fokozaton.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.