Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) appel válasza KisApám (#850) üzenetére


appel
őstag

Nálam sokkal jobb jelerősségben, mint a tplink wdr3600 v. a 1043nd v. a dlink-842 volt.

(#852) wong kok wah válasza appel (#851) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nálam szinte majdnem ugyanaz a jelerősség N18U után.... (Nagyobb családi ház, kert....)

(#853) MaCS_70 válasza wong kok wah (#852) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam viszont érdekes módon JÓVAL erősebb az N18-nál. Szintén családi ház, és még 80 méter távolságból is tudok csatlakozni a routerhez. Jelzem, az N18-cal is bőven elégedett vagyok, miután leköltözött a nyaralóba, ahol sík terepen (Balaton...) 3-400 méterre is elviberezgetek vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#854) Kendek válasza wong kok wah (#852) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem is lehet nagy különbség közöttük, mert az ASUS egyformán lefolytja a teljesítményt mindegyik routerében. Sőt, semelyik, kereskedelmi forgalomban kapható sem lesz alapból erősebb, különben nem lehetne forgalmazni őket.

<-ƘƘ->

(#855) KisApám válasza Kendek (#854) üzenetére


KisApám
addikt

Jó lenne tudni hogyan folytja le... forrasztópákákat elő! :DDD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#856) Kendek válasza KisApám (#855) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szoftveresen van szabályozva. De volt is itt téma, hogy miként lehet a TX Powert növelni...

<-ƘƘ->

(#857) fogi


fogi
tag

Tegnapelőtt megérkezett, feltettem egyből az utolsó Merlint, beállítgattam, kikapcsoltam a LED-eket.
Tegnap nem volt semmi gond, de ma reggelre vollogtak a ledek, kivéve az antennákat, és nem is volt elérhető sem 2.4, sem 5GHz-en. Kikapcs bekapcs sem segített, az antennák nem jöttek fel.
Csináltam egy hard resetet, utána feljöttek at antennák, visszatettem a gyári firmware-t és beállítgattam újra.

Volt esetleg másnak is ilyen? Tehát hogy lekapcsoltak az antennák és újraindítás sem segített csak hard reset? Lehetett ez a Merlin-től?

(#858) Manka76 válasza fogi (#857) üzenetére


Manka76
senior tag

Ilyen még nem volt.
Viszont olyan már volt hogy a ledekkel eggyütt kikapcsoltam a WIFI-t is, mivel elég közel van egymáshoz a két gomb. És ha jól tudom az újra indítással együtt sem kapcsol vissza.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#859) appel válasza fogi (#857) üzenetére


appel
őstag

Szerintem is a mellette lévő gombot nyomtad meg. Legalábbis úgy már én is szívtam vele.

(#860) fogi


fogi
tag

Köszönöm a tippet, ki fogom próbálni.

(#861) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Az eszközökkel a sokkal gyorsabb netet tudok mérni a router újraindítása után, mint mondjuk 1 héttel később? Ez mitől van, melegedik a router (általában meleg mikor megfogom)?
Most már 2 naponta újraindítom 5-kor, de lehet váltok napira.
Hogy tudom megnézni, hogy az enyém A1-e (erős a gyanúm)?
Legújabb gyári fw-t használok.

Másik. Használom az aicloud-ot is (böngészőből is). Ez mennyire kockázatos (még az n56u korából tudom, hogy anno nem volt biztonságos, mintha most már az lenne).
Múltkor sógor fájljait úgy küldtem el, hogy generáltam egy megosztó linket neki. Ez mennyire öngól biztonságilag (nem a sógoromtól félek :DD )?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#862) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#861) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ui: otthoni filmnézésnél aicloud-on keresztül 1óra 38percig ment, utána az 5ghz korlátozott kapcsolat lett. Átmentem 2.4ghz-ra, minden jól folytatódott tovább. Ez is túlmelegedés miatt lehet? Vagy gyakrabban kéne újraindítani?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#863) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#862) üzenetére


ArthurShelby
addikt

+1 :D : Open vpn klienst használnék, mert az biztonságosabb, mint a pptp (illetve a telenornál csak a net-es apn-nel megy, az online-nál nem), viszont itt nem tudom beállítani, hogy a vpn-nél milyen ip tartományban összon ki címeket. Így nem tudom egy alhálózatba tenni az otthoni, és a vpn-es hálózatot (mert most ütközést ír ki) (pptp-nél anno úgy volt, hogy a lan dhcp 1-200ig volt, 200-230-ig meg a vpn), így nem tudom elérni a többi lan gépet, és a nas-t.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#864) Kendek válasza ArthurShelby (#861) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

- Az eszközökkel a sokkal gyorsabb netet tudok mérni a router újraindítása után, mint mondjuk 1 héttel később?
Nem
- Ez mitől van, melegedik a router (általában meleg mikor megfogom)?
Nem
- Hogy tudom megnézni, hogy az enyém A1-e (erős a gyanúm)?
Pl. rajta van a dobozon, a bal oldalán, fehér címkén:
H/W Ver.: A1
Megjegyzem, jelenleg nem tudunk biztosra semmit sem azzal kapcsolatban, hogy az A2-es verziónak lenne bármilyen előnye is az A1-hez képest. Szoftveresen teljesen kompatibilisek.
- Másik. Használom az aicloud-ot is (böngészőből is). Ez mennyire kockázatos...
Végig teljes kontrollod van az adatok felett, vagy az egy ponton kikerül a hatásköröd alól (legyen az akár egy nem biztonságos - titkosított - kapcsolat, felhő tárhely)? Ha igen a válasz, akkor nem teljesen biztonságos ez a fajta adatmegosztás.

(#862) legelek:
- Ez is túlmelegedés miatt lehet?
Eddig mi volt a túlmelegedés számlájára írható? Egyáltalán mekkora hőmérsékletről beszélünk?
- Vagy gyakrabban kéne újraindítani?
Ezeket az eszközöket folyamatos (24/7) üzemre tervezik, normál körülmények között nincs szükség se kikapcsolásra, se újraindításokra.

(#863) legelek:
A legtöbb amit állítani lehet az a VPN Subnet / Netmask, de a DHCP IP cím kiosztás nem szabályozható. A Push LAN to Clients beállítás segítségével lehet engedélyezni a belső hálózat elérését. Én személy szerint nem látok ebben semmi hibát, nálam tökéletesen működik.

<-ƘƘ->

(#865) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

Üdv.
Gyári legutolsó FW, nem tudom kilistázni a klienseket. Egyszerűen üres az ablak...

(#866) Pocok256 válasza wong kok wah (#865) üzenetére


Pocok256
veterán

Cookie törlést próbáld meg ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#867) Gubek-Einste válasza wong kok wah (#865) üzenetére

Pontosan melyik verziót jelenti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#868) MrTwister


MrTwister
őstag

Kint a legújjabb 380.64-es firmware!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#869) Manka76 válasza MrTwister (#868) üzenetére


Manka76
senior tag

Egy fel oraja toltam fel a beta 2

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#870) Kendek válasza MrTwister (#868) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Pontosítva, kint a legújabb Merlin firmware. A gyári (ASUS) frissítést nem kapkodják el, az majd talán jövőre jön.
Ma reggel feldobtam egyébként én is a 380.64-et, beállogatás után úgy tűnik, hogy nem lesz vele probléma, szóval maradhat. :)
A 380.63-mal nálam folyamatosan szakadozott az 5 GHz-es hálózat, habár úgy néztem, hogy ez nem volt globális probléma (pár bejegyzést olvastam csak melyekben panaszkodtak, de úgy tűnt, hogy sokaknál oké).

<-ƘƘ->

(#871) fogi


fogi
tag

A TX Power Adjustment csinál bármit is Merlinnel?
Min és max között sem változnak sem a hőmérséklet értétkek sem az átviteli sebességek, sőt, mintha minimumon stabilabb lenne a jel és kicsit gyorsabb is az átvitel.
Más is ezt tapasztalja?
És gyári firmware-el?

(#872) Kendek válasza fogi (#871) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gyárival és Merlinnel sem működnek a csúszkák (2,4 + 5 GHz), egyedül HGG-vel szabályozható a 2,4 GHz-es rádió. Az 5 GHz sehogyan sem állítható (csak a csatornákat lehet feloldani HGG-vel), a 2,4 viszont a bootloaderben beállítva feloldható olyan szinten, hogy több kakaóval sugározzon (a gyári firmware-ben is).
Amúgy az ASUS-nak kellett lezárnia a lehetőséget a hatósági szabályzások okán.

<-ƘƘ->

(#873) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!

Simán upgardelhetem a legújabb Merlint vagy resetelni kellene az eszközömet?
380.63.2 van most fent.

(#874) Kendek válasza kircsike (#873) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a 380.64-et szeretnéd feltenni és előtte a 63-nál reseteltél, akkor most nem szükséges mert nem történtek olyan változtatások.

<-ƘƘ->

(#875) kircsike válasza Kendek (#874) üzenetére


kircsike
tag

Köszönöm. :R
Újonnan vásároltam és azzal a firmware-rel indítottam az eszköz beüzemelésekor.

Akkor délután frissítés, simán menüből.

(#876) fogi válasza Kendek (#872) üzenetére


fogi
tag

Azt értem, hogy nem haladhatja meg a maximumot, de attól még gondolom csökkenteni lehetne.
Ha pedig csökkenteni sem lehet, akkor viszont ki kellene venni a csúszkát a menüből, hogy az értelem gyözedelmeskedjen, nem?

(#877) Kendek válasza fogi (#876) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

ASUS-éknál a maximum is kisebb mint ami régiónként esetleg megengedhető (gondolom így az egyszerűbb és biztosabb). Azt az értéket már nem nagyon lehet lefelé szabályozni. Alapvetően a funkció meg van, csak most már hatástalan, mivel alacsonyabb szinten felülíródik. Persze igazad van, jó kérdés, hogy ebben az esetben mi értelme van a csúszkáknak...

<-ƘƘ->

(#878) fogi


fogi
tag

Hogy öröljünk, hogy valamit huzigálhatunk.
:)

(#879) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Apró hír, hogy felkérés alapján átavanzsáltam Topikgazdává (remélem, hogy ez senkit sem zavar). Engedelmetekkel kicsit majd átszerkeszteném az összefoglalót. Lehet rajta némileg szépíteni, illetve ki lehetne kicsit egészíteni. :)

<-ƘƘ->

(#880) Pocok256 válasza Kendek (#879) üzenetére


Pocok256
veterán

Grat . Hajrá hajrá :C

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#881) MrTwister válasza Kendek (#879) üzenetére


MrTwister
őstag

:C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#882) Gubek-Einste válasza Kendek (#879) üzenetére

Nem lenne rossz ha beszélnél a többi Asus router topik Topikgazda-val is, hogy ha lehet akkor nagyjából azonosak legyen az összefoglalók.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#883) Kendek válasza Gubek-Einste (#882) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Természetesen, csekkoltam már a formát, és ahhoz igazodok. Legalábbis nem fog teljesen eltérő lenni, de azért a jelenleginél kicsit több szöveget szánok bele. A legtöbb topik egyébkén gazda nélküli, talán csak az AC68U van.

<-ƘƘ->

(#884) Gubek-Einste válasza Kendek (#883) üzenetére

Az N18U-nak is van gazdája.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#885) fogi


fogi
tag

Azt tudja valaki, hogy ez mitől lehet?

Dec 20 04:23:09 rstats[1143]: Problem loading /mnt/sda2/TrafficHistory/tomato_rstats_d017c2b18f78.gz. Still trying...
Dec 20 04:38:09 rstats[1143]: Problem loading /mnt/sda2/TrafficHistory/tomato_rstats_d017c2b18f78.gz. Still trying...
Dec 20 04:53:09 rstats[1143]: Problem loading /mnt/sda2/TrafficHistory/tomato_rstats_d017c2b18f78.gz. Still trying...
Dec 20 05:08:09 rstats[1143]: Problem loading /mnt/sda2/TrafficHistory/tomato_rstats_d017c2b18f78.gz. Still trying...
Dec 20 05:23:10 rstats[1143]: Problem loading /mnt/sda2/TrafficHistory/tomato_rstats_d017c2b18f78.gz. Still trying...
Dec 20 05:38:10 rstats[1143]: Problem loading /mnt/sda2/TrafficHistory/tomato_rstats_d017c2b18f78.gz. Still trying...
Dec 20 05:53:10 rstats[1143]: Problem loading /mnt/sda2/TrafficHistory/tomato_rstats_d017c2b18f78.gz. Still trying...
De

Beállítottam, hogy a Traffic History-t pendrive-ra mentse, de valami nem stimmel, mert ezzel van tele a log.
Jogosultság rendben van:
drwxrwxrwx 2 fogi root 4096 Dec 19 23:18 TrafficHistory

Sikerült is próbából létrehozni benne egy file-t:
bela@AP15:/tmp/mnt/sda2/TrafficHistory# ls -la
drwxrwxrwx 2 bela root 4096 Dec 19 23:18 .
drwxrwxrwx 8 bela root 4096 Dec 18 09:01 ..
-rw-rw-rw- 1 bela root 0 Dec 19 23:18 hehe

Elképzelhető, hogy csak még nem gyűlt össze annyi, hogy kiírja, de a script ezt nem vizsgálja, csak próbálja megnyitni?

(#886) fogi válasza fogi (#885) üzenetére


fogi
tag

Közben megtaláltam, hogy a "save frequency" egy órára van állítva, szóval nem az a gond.
Tipp valakinek?

(#887) Kendek válasza fogi (#885) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Első használatkor be kell jelölni a Create or reset data files-t, hogy létre tudja hozni a szükséges fájlt.

<-ƘƘ->

(#888) fogi


fogi
tag

Közben megtaláltam a "Create or reset Data file" opciót és létrehozta a file-t.
:)

(#889) Intruder2k5 válasza Kendek (#883) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt a topik összefoglalót is én dobtam össze, ahogy több más ASUS routeres témában is, ezért a hasonlóság köztük, de erre nézve nincs semmilyen megkötés, természetesen úgy alakítod, ahogy jónak látod.

(#890) bigdigit


bigdigit
addikt

Van valami trükkje HGG-ről vissza menjek Merlinre?Nyomtam előtte egy resetet gondolom jól mert jelszó beállítós menü fogadott utána.(10sec hátul nyomva).Vagy nem ez a hard reset?
Ezután mégsem engedi feltölteni rá a Merlint.

A reset gombot működő bekapcsolt routeren nyomtam adott ideig nem úgy,hogy nyomom és közben bekapcsolom.Van különbség vagy én gondolom túl.
A gyárit se engedi most feltenni HGG-re.

[ Szerkesztve ]

(#891) Intruder2k5 válasza bigdigit (#890) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Használd a failsafe (recovery) módot.

(#892) bigdigit válasza Intruder2k5 (#891) üzenetére


bigdigit
addikt

Köszi! Viszont,hogy lehet asus ddns esetén ismét ugyan azt az állomásnevet használni?Mindig azt írja már regisztrált.

(#893) Kendek válasza bigdigit (#892) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha egyazon routerrel próbálkozol, akkor engedi ugyanazt a címet újra beállítani (mert ahhoz a routerhez van regisztrálva). Ha előzetesen egy másikon már beállítottad azt amit most szeretnél, akkor előbb azon meg kell változtatnod azt, hogy felszabaduljon. Illetve egy hosszabb várakozási idő után (lehet, hogy 30 nap is van ez) automatikusan törlődik a hozzárendelés.

<-ƘƘ->

(#894) bigdigit válasza Kendek (#893) üzenetére


bigdigit
addikt

Hát ez bizony ugyanaz a router csak reset volt és mégse engedi.Elég irritáló,hogy ilyen esetben az új név miatt mindent át kell állítani amire használnám.

(#895) Intruder2k5 válasza bigdigit (#894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom mihez köti ezt a router, de esetleg reset előtt nem volt mac cím klónozva rajta?

(#896) bigdigit válasza Intruder2k5 (#895) üzenetére


bigdigit
addikt

Biztos nem.

(#897) Pistivi


Pistivi
tag

Sziasztok

A mai napon beszereztem én is egy ilyen routert, minden nagyon jó eddig, csak az openVPN nem akar menni,
telefonról nem tudok csatlakozni a routerhez vpn-el, de az androidos asus router program az csatlakozik, mobil hálózatról.... másik wifiröl...., de a vpn nem megy.
ddns-t beállítottam, megy is.
Amit itt a fórumban láttam beállításokat már végig próbálgattam, de jelenleg tanácstalan vagyok.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#898) Kendek válasza Pistivi (#897) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csatlakozni csak külső hálózatból fog tudni (pl. mobilnet), ha a routerén vagy, akkor nem. Amennyiben a DDNS-t többször is megváltoztattad, akkor szükség lesz a router újraindítására.
Androidos telefonhoz az OpenVPN Connect nevű alkalmazást tudom javasolni (jómagam is ezt használom). Ha telepítetted és elindítod, akkor be kell importálni az automatikusan generált .ovpn fájlt (ha a DDNS-t módosítottad, akkor újraindítás után újra le kell tölteni, hogy az aktuális cím legyen benne). Majd megadod a felhasználónevedet meg a jelszavadat, és már mehet is a csatlakozás.

<-ƘƘ->

(#899) resist


resist
tag

Sziasztok, nemrég szereztem be én is egy ilyen routert. Jó meg minden, de azért vannak dolgai.
Az N66U szerintem erősebb jelet adott. Míg avval tudtam netezni a parkolóban, evvel ritkán sikerült eddig. Harmadikon lakok. Lehet beállítás csak, de elvileg ugyanazokat állítottam be ezen a routeren is.
A másik a média szerver. Hát az katasztrófa, mindig ledobálja magát. Olvastam már utána itt is, másik fórumon is, feltettem a Merlin féle verziót is, ugyanaz :(
Arra gondoltam ráteszem az utolsó olyan firmwaret, amin még jó volt. Abban tudnátok segíteni, az melyik gyári illetve Merlin féle volt?
Ez a gyári? ASUS RT-AC87U Firmware version 3.0.0.4.378.9529
Merlin? 380.58
Esetleg valami tanácsot tudtok adni erre a média szerver dologra? Vagy írjak az Asusnak?

Előre is köszönöm.

(#900) Manka76 válasza resist (#899) üzenetére


Manka76
senior tag

A média szerverre nincs megoldás ha nem 60 ezer lett volna akkor már ugy b***nám ki az ablakon mint a huzat.
De. A merlin volt az eddíg amivel a legjobban müködött (nem jól csak jobbban).
Ott is inkább csak a 2.4Ghz sávban, de ott is csak úgy hogy általában használat elött a szervert leállítani majd újra indítani. És még itt sem biztos hogy megy. Ilyenkor jön a sávváltás meg a reménykedés.
A vezetékes összekötés sem segít rajta..
Hálózati kulcsváltás intervalluma legyen 0.

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.