Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Kendek válasza Micky 71 (#1497) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A 2,4 GHz-es rádiót nehezebb tönkretenni, inkább az 5 GHz-esre jellemző ez a különálló Quantenna alrendszer miatt.
A következő parancsokat tudom javasolni kipróbálásra:

nvram set asuscfe0:ccode=EU
nvram set asuscfe0:regrev=13
nvram set asuscfeterritory_code=WE/01
nvram set asuscfecommit=1
reboot

Ez beállítja a hiányolt Country Code-ot. Ha tényleg itt a baj (persze ez nem tuti), akkor a router újraindulása után jó lesz.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1502) Micky 71 válasza Kendek (#1501) üzenetére


Micky 71
csendes újonc

Megpróbáltam, de sajnos semmi változás, ugyanazt csinálja.

(#1503) Kendek válasza Micky 71 (#1502) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Esetleg érdemes lehet a HGG firmware-t is megpróbálni, mert abban nincs úgy lezárva a rádió. Mondjuk azt csak helyreállítási módban fogod tudni feltenni (összefoglaló), illetve ha érdekel, akkor PÜ-ben kérhetsz hozzá letöltési linket (380.65.3 a legfrissebb verza belőle).

<-ƘƘ->

(#1504) tobias40


tobias40
veterán

Hol látom azt hogy a NAS-ról játszott filmek Nfs-en vagy Samban keresztül játszódnak le ha mindkettő be van kapcsolva?
Az van hogy néha szaggatnak a full hd filmek a hálózatról lejátszva,vezetéken!(gyorsabb jeleneteknél)
Csak a routert cseréltem mást nem és azóta vettem észre.
Mit nézzek át a beállításokban?

Most a ASUS RT-AC87U megy ezzel van a gond...

(#1505) Pocok256 válasza tobias40 (#1504) üzenetére


Pocok256
veterán

Ott valami más lesz a probléma nálam a 120 gigás 4k blue rayt is viszi samban keresztül, WiFi kapcsolatot használva. Lesd be mpchc lejatszóval.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1506) ArthurShelby válasza Pocok256 (#1505) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az mpchc olyan mint a vlc, csak még kevésbé igényel erőforrások? Ugyanúgy ismer mindent?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1507) Pocok256 válasza ArthurShelby (#1506) üzenetére


Pocok256
veterán

Több éve azt használom és igen. tetejébe hardveres gyorsítás is megy szépen rajta.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1508) Kendek válasza tobias40 (#1504) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyáltalán mi a kliens, mi az ami olvassa a megosztott adatokat? Valahol be kellett állítanod a kapcsolatot, a forrást ki kellett választanod. De ha ennyire bizonytalan vagy a dologban, akkor szinte biztos, hogy nem NFS lesz.

<-ƘƘ->

(#1509) MaCS_70 válasza tobias40 (#1504) üzenetére


MaCS_70
félisten

NFS-t ugyan nem használok, de a Samba és az NFS nem zárja ki egymást? Szerintem ha valami már NFS-be került, azt nem éri el a Samba.
Az eddig általam látott NAS-okon legalábbis így volt, anno utána i solvastam, és értettem is, hogy miért.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1510) Kendek válasza MaCS_70 (#1509) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

NFS-sel, Samba-val és FTP-vel egyszerre is meg lehet osztani ugyanazokat az adatokat. Technikailag nincs semmilyen akadálya neki, mindegyik egy-egy daemon, ami a fájlrendszert olvassa. Ugyanúgy mint mondjuk egy fájlkezelő. Tehát a kliens a daemon-nal kommunikál, a daemon pedig a fájlrendszerrel.

<-ƘƘ->

(#1511) Micky 71 válasza Kendek (#1503) üzenetére


Micky 71
csendes újonc

Először is, köszi az eddigi segítséget.
Megpróbálom felrakni helyreállítási módban a gyári verziót és utána a Merlint, ha ez sem segít, akkor élnék a lehetőséggel és kipróbálnám ezt a verziót.

(#1512) Kendek válasza Micky 71 (#1511) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, csak ne felejts el NVRAM törlést eszközölni. Tulajdonképp csak a CFE nem módosul ilyenkor, meg a Quantenna egyes részei, de amúgy visszaáll minden alapra. Viszont ha mindegyik rendszerrel jelentkezik a probléma, akkor ott valami komolyabb hiba van.

<-ƘƘ->

(#1513) Micky 71 válasza Kendek (#1512) üzenetére


Micky 71
csendes újonc

Szerinted így jó lesz
1. NVRAM törlés
2. helyreállítási módban a gyári verziót felrakni
ellenőrizni a hibát (ha ok)
3. frissíteni Merlinre
Egyébként mással nincs hiba az 5Ghz szuperül megy, csak a fránya 2,4Ghz

[ Szerkesztve ]

(#1514) Kendek válasza Micky 71 (#1513) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Először rakd fel helyreállítási módban a firmware-t, majd ha elindult (mivel automatikusan újraindul a router), akkor nyomd hosszan (~15 másodperc) a RESET gombot. Ekkor a LED-ek villanása jelzi az NVRAM törlését, és a router újbóli újraindulását.
Ha ezek meg vannak, akkor mehet a tesztelés. :)

<-ƘƘ->

(#1515) Micky 71 válasza Kendek (#1514) üzenetére


Micky 71
csendes újonc

OK! Köszi :)
Még lehet,hogy zavargatlak pár kérdéssel.

(#1516) MaCS_70 válasza Kendek (#1510) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, bocs, teljesen igazad van.
Csak a Zyxel NAS-on nem megy a dolog, egyszerűen nemjelenik meg olyan opció, ami egymásra engedné a CIFS és az NFS-megosztást. Ezek szerint erre írták, hogy a kettő nem megy együtt, nem általánosságban.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1517) Kendek válasza MaCS_70 (#1516) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mennie kellene ott is. Legfeljebb állítsd be a Samba-t az adminisztrációs felületen, az NFS-t pedig a /etc/exports fájlban. Sőt, ez utóbbiba többet is felvehetsz...

<-ƘƘ->

(#1518) Micky 71 válasza Kendek (#1514) üzenetére


Micky 71
csendes újonc

Szia Kendek!
Felraktam az alap firmwarét, eddig OKÉ. Helyrejött a 2,4Ghz, huhhh, megkönnyebültem. :DD
Ha Merlint szeretném újra feltenni, elég csak a firmware frissítésre menni és a legfrissebbet felrakni?

(#1519) Kendek válasza Micky 71 (#1518) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Kiváló! :)
Persze, Merlinre tudsz frissíteni, de egy újabb NVRAM reset ajánlott utána.

<-ƘƘ->

(#1520) Micky 71 válasza Kendek (#1519) üzenetére


Micky 71
csendes újonc

OK!
Köszi szépen az iránymutatást. :R
Még egy kérdés: a Merlinnél fenn volt a Transmission, elmentettem a jffs-t, elég ezt visszatölteni,
vagy újra kell telepíteni?

(#1521) Kendek válasza Micky 71 (#1520) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha az adathordozó sem változott és meg van rajta az entware könyvtár, akkor igen, a JFFS mentésének visszatöltése működik. Csak ne felejtsd el engedélyezni a szkriptek futtatását.

<-ƘƘ->

(#1522) Micky 71 válasza Kendek (#1521) üzenetére


Micky 71
csendes újonc

Nem változott semmi, nem töröltem semmit. Lehet, hogy bugyuta kérdést teszek fel, de a szkriptek futtatását
hol is lehet engedélyezni?

(#1523) Kendek válasza Micky 71 (#1522) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Administration -> System alatt találod.

<-ƘƘ->

(#1524) ODGx


ODGx
tag

sziasztok,

Felraktam ezen leírás alapján az owncloudot minden szuperül működik leszámítva, hogy download master ilyenkor lehal és csak újratelepítés után lesz üzemképes viszont akkor kilövi az owncloudot. Lehet együtt a kettőt használni?

Illetve az owncloud belépés után admin résznél írja, hogy a "Your data directory and your files are probably accessible from the Internet. The .htaccess file is not working." ezt hogyan tudom orvosolni?

Csak vpn alatt szeretném használni nem kell külső webes elérés hozzá.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#1525) tobias40


tobias40
veterán

Köszi a sok választ de csak most kerültem gép elé..

Méderer a lejátszó amivel nézem a filmeket a NAS-ról és semmi más nem változott csak a router a láncban és egy sima 15 gigás mkv néha beszaggat,már többször vettem észre!
Sztem nfs-en megy mert a NAS-on is beállítottam és a Mederer-en is több évvel ezelőtt! :U

Medrer-en az nfs protokol TCP-n van.állítsam automatikusra vagy UDP-re?
Esetleg SMB-t ki is kapcsolhatom ha nfs-en meg a lejátszás vagy az mindegy hogy ez be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#1526) Kendek válasza tobias40 (#1525) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Fogalmam sincs erről a Méderer vagy Medrer lejátszóról, még csak értelmes találat sincs rá. Bár elképzelhető, hogy az egyik Mede8er médialejátszó dobozkára gondolsz...
Érdemes lehet átállítani UDP-re, igen, és az is az alapértelmezett. De akár le is lehet tiltva szerver oldalon, szóval tesztelni kell, hogy egyáltalán működik-e.
Nálam OSMC-nél (RPI 3-on) mikor átváltottam Synology routerre, az fordult elő, hogy a grafikus felületen beállított nfs://192.168.1.1/... kapcsolattal vezeték nélküli hálózaton megállogatott (megakadt és nem akart folytatódni) a lejátszás (persze Samba-val is). Viszont beírtam az rc.local fájlba felcsatolásra (mount.nfs) a /mnt alá, és a grafikus felületen ezt a helyi könyvtárat állítottam be forrásnak. Azóta minden rendben, a legnagyobb tesztfájlok is szépen mennek.

<-ƘƘ->

(#1527) Micky 71


Micky 71
csendes újonc

Sziasztok!
Azt hiszem, megtaláltam a hibát, ami a wifi problémámat okozta, a jffs okozhatja.
Tegnap újra telepítettem a routert, minden OK, rendben üzemelt. Mai nap visszamásoltam az elmentett jffs-t, és lám visszajött a probléma, az jó, hogy tudom, mi okozta, de hogy jöhetett elő?

(#1528) Kendek válasza Micky 71 (#1527) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Természetesen okozhatja. Persze látatlanban nehéz megmondani, attól függ, hogy mi van rajta...
Most akkor pipáld be a JFFS formázását, és indítsd újra a routert. Utána pedig akkor ne töltsd vissza ezt a mentést.

<-ƘƘ->

(#1529) Micky 71 válasza Kendek (#1528) üzenetére


Micky 71
csendes újonc

Igen én is igy gondoltam, csak a TM volt rajt, más nem, ezt ugye akkor, újra kell telepítenem?

(#1530) Kendek válasza Micky 71 (#1529) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az entware meg van, de az indító és beállítószkriptek hiányoznak a JFFS-ről. Ha nem vagy biztos benne, akkor igen, futtasd még egyszer az entware-setup.sh parancsot.

<-ƘƘ->

(#1531) tobias40 válasza Kendek (#1526) üzenetére


tobias40
veterán

Igen hasonló van csak nekem a MED600X3D

[ Szerkesztve ]

(#1532) Micky 71 válasza Kendek (#1530) üzenetére


Micky 71
csendes újonc

Igazad van, lehet, hogy megpróbálom nem az egészet újra telepíteni, csak az indító és beállítószkripteket.
Majd elválik.
Köszi, Üdv mindenkinek.

(#1533) szabzoltan1


szabzoltan1
csendes tag

Sziasztok!
Segitségeteket szeretném kérni.
Van egy ilyen routerem ami rá van kötve egy cisco epc3925-ös HGW-re AP modban.
Szetetném ismét router modban használni(olyankor használhatobb a tv-n az internet,kevesebb a felesleges reklám.),de mikor visszaállitom routerra akkor a bal felső sarokban villog 1 sárga felkiáltó jel,és azt irja ki,hogy nem külső az ip cim.probáltam állitani a beállitásokon de a felkiáltó jel nem akar eltünni.
A segitséget megköszönném.

(#1534) Kendek válasza szabzoltan1 (#1533) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint egy másik router mögé kötötted? Akkor azért ez a figyelmeztetés mert az ASUS átállt a 192.168.2.X címtartományra, a WAN IP meg a Cisco által rá kiosztott 192.168.1.X lett. Tehát kettős NAT van. Ez zavar, vagy csak a villogó felkiálltójel? Előbbi esetben ki kell iktatni a - gondolom - szolgáltató routerét, utóbbi esetben szerintem ez némi átprogramozást kíván...

<-ƘƘ->

(#1535) Intruder2k5 válasza Kendek (#1534) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos ez nem ilyen egyszerű, azt nem tudja kiiktatni, mert az egy HGW, vagyis egy kábelmodem és egy router egyben, aminek a WAN portja egy koaxiális bemenet. UPC-nél bármikor átkapcsolható bridge módba, hogy csak modemként funkcionáljon, ha viszont Telekom-os, akkor csak abban az esetben, ha nincs rajta IPTV szolgáltatás, és akkor is csak az ügyfélszolgálat tudja átállítani, tehát fel kell hívni őket. Ha egyéb szolgáltató, akkor passz.

(#1536) szabzoltan1 válasza Intruder2k5 (#1535) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

T-homos a szolgáltatói router ráadásul azelmult kb fél évben ez a negyedik.a régi ciscot lecserélték 1 sagemcomra arrol nem nyilatkozom.utána hoztak másikat és még ....
a hálozat nem látta a rákötött készülékeket,stb.
most az utolso sagem 1 napot volt itthon és másnap már ki is cserélték 1 ciscora.
ezzel legalább a hálozat látmindent ami rá van kötve,de viszont most csak reset után tudom megnyitni a cisco kezelöfelületét.:D :O
már nem tudom sirjak vagy nevessek?
egyébként az asus routernél nem tudom hogy baj e a dupla NAT (azt sem tudom mit jelent)ezzel csak azt akarommondani,hogy nem vagyok hozzáértő.

(#1537) Intruder2k5 válasza szabzoltan1 (#1536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én azt javaslom, hogy CISCO-ban rögzítsd az ASUS WAN IP címét annak MAC címéhez, hogy egész biztos mindig ugyanazt kapja, majd ugyanott a CISCO-ban írd be az ASUS WAN IP címét DMZ-be.Ugyan a dupla NAT így is megmarad, de a CISCO így minden bejövő forgalmat az ASUS felé fog irányítani, és elég lesz azon egyesével megnyitni - forwardolni - a neked szükséges portokat. Ilyen akkor kellhet, ha mondjuk torrentezel, és szeretnéd aktív módban kapcsolódni, feltölteni is némi adatot, vagy használsz távoli asztalt, esetleg el szeretnél érni otthoni megosztásokat, FTP szervert távolról, stb.

(#1538) szabzoltan1 válasza Intruder2k5 (#1537) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

Bocsi.
Ezt 1 kicsit szájbarágossan le tudnád nekem irni?
Nem vagyok nagy technikai zseni.😃
Úgy érted,az asust álitsam statikus ip cimre,és a ciscoban tegyem dmz-be?
Mert az még talán megy,de a mac-cimhez rendelt dolog kicsit bonyolultabnak hangzik.😁

(#1539) Intruder2k5 válasza szabzoltan1 (#1538) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akár az is jó megoldás, a végeredmény mindkét esetben ugyanaz, nem fog változni az ASUS WAN IP címe.

(#1540) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Ezeket találtam többször a logban, be akarnak jönni?
Mar 20 13:49:20 openvpn[857]: 193.138.219.45 TLS: Initial packet from [AF_INET6]::ffff:193.138.219.45:53033, sid=64c17801 b89bcb8f
Mar 20 13:49:20 openvpn[857]: 193.138.219.45 OpenSSL: error:140760FC:SSL routines:SSL23_GET_CLIENT_HELLO:unknown protocol
Mar 20 13:49:20 openvpn[857]: 193.138.219.45 TLS_ERROR: BIO read tls_read_plaintext error
Mar 20 13:49:20 openvpn[857]: 193.138.219.45 TLS Error: TLS object -> incoming plaintext read error
Mar 20 13:49:20 openvpn[857]: 193.138.219.45 TLS Error: TLS handshake failed
Mar 20 13:49:20 openvpn[857]: 193.138.219.45 SIGUSR1[soft,tls-error] received, client-instance restarting

Mar 22 16:05:53 openvpn[857]: 193.138.219.45 TLS: Initial packet from [AF_INET6]::ffff:193.138.219.45:59237, sid=9f4c1f28 aa558e78
Mar 22 16:06:53 openvpn[857]: 193.138.219.45 TLS Error: TLS key negotiation failed to occur within 60 seconds (check your network connectivity)
Mar 22 16:06:53 openvpn[857]: 193.138.219.45 TLS Error: TLS handshake failed
Mar 22 16:06:53 openvpn[857]: 193.138.219.45 SIGUSR1[soft,tls-error] received, client-instance restarting

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#1541) szabzoltan1 válasza Intruder2k5 (#1539) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

A hétvégén átkapcsoltam Ac. módból router módba,úgy ahogy irtad.Most minden jol működik(eddig)😀,remélelem így is marad.ami pozitivumot észre vettem,nincs annyi reklám a tv böngészőjében.
Ami viszont negativumként êrint,nem nyit automatán portokat vagy csak én vagyok béna?

(#1542) Gubek-Einste válasza szabzoltan1 (#1541) üzenetére

Pontosan mire gondolsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1543) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Olyan problémával találkozott vki, hogy random modon újraindul a router?

egyszer csak eldobja magát van, hogy kékek helyett piros is kigyulad rajta, aztán ~2 perc és megy tovább.

VPN, authentikációk persze kidobnak, de ha véletlen játszok ott is sikítos a 2perc. Meg bzzeg ehez képet a régi wdr3600, netgear atomstabil volt.

3hónapos a router, eddig nem csinálta. FWts frissitettem rajta, semmi változás uugy napi 3-6* eldobja magát.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1544) ArthurShelby válasza Dare2Live (#1543) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A router eléggé melegszik, nem lehet hogy nem tud szellőzni rendesen, és azért csinálja?
Milyen fw-vel használod?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1545) Dare2Live válasza ArthurShelby (#1544) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

polc tetején van, nincs fölötte semmi, kijebb huzom fal se legyen közel de meglpne. sima szobahőmérséklet kb 21-22C. DUán otthon leszek azért ránézek.

tegnap frissitettem legujabbra, de utána is volt több szakadás.

A fura, hogy 3hónapig nem volt vele gond, hozzá se nyultam és elöző héten neki állt ezeket a random rebootokat csinálni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1546) ArthurShelby válasza Dare2Live (#1545) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nap nem süti (fekete)? Esetleg egy 15perces pihi lehet jót tenne.
Esetleg van valami tapasztalat mikor (hánykor), minek a hatására csinálja?
Mire használod a routert, mit csinálsz rajta?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1547) Pharaoh válasza Dare2Live (#1545) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Nekem ha az AiProtection be volt kapcsolva szinte naponta újraindult, amióta kikapcsoltam minden rendben

(#1548) Kendek válasza Pharaoh (#1547) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ez egy ismert probléma. Sajnos a zárt kód miatt inkompatibilitásról is szó lehet (főleg harmadik féltől származó firmware-rel), illetve a javítás is nehézkes.

<-ƘƘ->

(#1549) szabzoltan1 válasza Gubek-Einste (#1542) üzenetére


szabzoltan1
csendes tag

Az upnp-s dolgok nem nyitnak automatán portokat.pl popcor médialejátszo.

(#1550) Gubek-Einste válasza szabzoltan1 (#1549) üzenetére

Engedélyezve van minden eszközön a UPnP?
Én inkább a normál port forward használatát ajánlanám MAC cím alapján fix-ákt IP címekkel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.