Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Ano válasza Manka76 (#750) üzenetére


Ano
őstag

Akkor vagy félreolvastam valamit vagy valaki tényleg írta hogy nem megy az AC Merlin alatt!? :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#752) atees válasza Ano (#751) üzenetére


atees
őstag

Én írtam, hogy nálam valami gond van. De gyárival is, még nem jöttem rá, hogy mi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#753) Kendek válasza Ano (#751) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

AC csak DD-WRT-vel nincs (és ez a hivatalos állapota is), azzal 300 Mbps kapcsolatot kapok mindegyik klienssel, akárhogy is van beállítva. A félreértés ott volt, hogy 5 GHz-en nem lehet az N-es kapcsolatokat kizárni, vagyis nem választható csak AC. Mint ahogy a 2,4 GHz-nél a csak N, B és G (Legacy) nélkül.

<-ƘƘ->

(#754) Manka76


Manka76
senior tag

Kinn van a Merlin 380.63 stable!

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#755) ODGx


ODGx
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni van.

Egy rt-ac87 és egy rt-ac56 routerem egymás után kötve.
A két router eltérő subnettel rendelkezik és távolról szeretném a második után található ubuntu webservert ssh-n managelni. VPN kapcsolaton keresztül a 87 et látom de az 56 ot már nem. (ping oda vissza működik). Az 56 WAN kapcsolata automatikus IP re van állítva és fix ip-t kap a 87ről.

Viszonylag kevés tapasztalatom van a beállításokkal kapcsolatban.

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#756) Gubek-Einste válasza ODGx (#755) üzenetére

Miért vannak eltérő alhálózaton?

Elsőnek az AC87U-n majd az AC56U kell átirányítani s szükséges portot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#757) ODGx válasza Gubek-Einste (#756) üzenetére


ODGx
tag

Biztonságosabbá szerettem volna tenni a webszervert. De ez az út nem tűnik járhatónak.

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#758) Gubek-Einste válasza ODGx (#757) üzenetére

Akkor tedd a második router AP módba (Adminisztráció/Üzemmód alatt).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#759) myleo


myleo
csendes újonc

megjött HGG 63-a is

380,63: (10 november 16.) *

- ÚJ: Alapértelmezett TXPower beállított érték 50%.
- ÚJ: Jelentős változások a TXPower kódban.
- ÚJ: Kisebb backports származó legújabb GPL verzió.
- ÚJ: Nano csípett lehetőségeket.
- ÚJ: NCURSES Unicode (UTF8) támogatása.
- ÚJ: RT-AC3200, RT-AC88U, RT-AC3100, RT-AC5300 vezeték nélküli kódok.
- ÚJ: SSH / Telnet terminál színezés.
- ÚJ: UPNP szolgáltatás alapértelmezés szerint letiltva.
- Javítva: Curl protokollokat / funkciókat támogatja.
- Javítva: Dirty Cow kernel CVE-2016-5195 biztonsági rést. (ARM és MIPS routerek esetén)
- Javítva: MiniDLNA kliens kompatibilitás.
- FIX: Kisebb kódok javitása.
- Javítva: Elavult kódot. (Mktemp, utime)
- Javítva: A túlterhelt RC ASUS kódot.
- Javítva: RT-AC56U / S vezeték nélküli kalibrálás.
- Javítva: RT-AC87U link aggregációs (LACP) fordított LAN port szöveget sorrendben.
- Javítva: RT-AC87U TXPower beállító kód különböző HW változathoz.
- Javítva: méretének optimalizálása miatt redundancia fájlokat.
- Javítva: Vezeték nélküli haladó opciók repeater üzemmódban.
- FRISSÍTVE: Curl az 7.51.0 verzió.
- FRISSÍTVE: GDB 7,12 változata.
- FRISSÍTVE: Ipset a 6.29 verzió. (ARM esetén)
- FRISSÍTVE: Libpcap a 1.8.1 verzió.
- FRISSÍTVE: Nano Editor 2.7.1 verzió.
- FRISSÍTVE: Nmap 7.31 verzió.
- FRISSÍTVE: OpenVPN 2.3.13 verzió.
- FRISSÍTVE: SQLite a 3.15.1 verzió.
- FRISSÍTVE: Eztán 4,14 változata.
- FRISSÍTVE: tcpdump a 4.8.1 verzió.
- FRISSÍTVE: Tor 0.2.8.9 verzió.

* HW RESET / Gyárilag alapértelmezet, majd a Kézi reset (lassú villogás) a legjobb, NE HASZNÁLJA a régi konfigurációs fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#760) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
No-ip DDNS-t tudok használni a gyári vagy a Merlin féle firmware-ben???

(#761) Gubek-Einste válasza kircsike (#760) üzenetére

Igen

Az enyém N18U de a felület és a lehetőségek ugyan azok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#762) bigdigit válasza myleo (#759) üzenetére


bigdigit
addikt

Csak leszedni nem tudom.

(#763) Kendek válasza bigdigit (#762) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Letölteni innen tudod. Nálam a legfrissebb Merlinnel folyamatosan szakadozik az 5 GHz-es kapcsolat notin, Hugo viszont sokat reszelt a Quantenna kódon és lényegesen jobban, stabilabban működik (még ha nem is teljesen hibamentes a zárt kódok miatt). A HGG jövője viszont egyelőre kérdéses, tekintve, hogy megint kiírta, hogy a fejlesztése fel van függesztve...

<-ƘƘ->

(#764) kircsike válasza Gubek-Einste (#761) üzenetére


kircsike
tag

:R
Akkor csak beruházok egy ilyen szépségre.
[Asus RT-AC87U]

(#765) myleo


myleo
csendes újonc

Megjelent a Merlin féle 63_2 is.

380.63_2 (12-Nov-2016)
- CHANGED: Added detection for iPhone 7 models in networkmap
(patch by Andrei Coman).
- CHANGED: Enabled --dns-loop-detect support in dnsmasq
- CHANGED: Move Dual WAN static routes to a lower priority, so VPN
policy rules will have priority over them
- FIXED: Traditional QoS labels were off by one on the Stats page.
- FIXED: Adaptive QoS upload stats couldn't be retrieved because
qosd seems to be hardcoded to always set up classes on eth0
rather than on the real WAN interface.
- FIXED: USB driver was removed too early at shutdown time on the
RT-AC56U and RT-AC87U (fix by john9527)

(#766) gulac12


gulac12
tag

Találtam egy ilyen megnevezésű RT-AC87U/EEU/13/P_EU routert ez mennyiben más mint a topik tárgya? Egyébként az ára is valamennyivel magasabb, mint amennyiért az RT-AC87U kapható.

(#767) Gubek-Einste válasza gulac12 (#766) üzenetére

Ugyan az lesz, csak valami gyártási jelölés is van rajta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#768) gulac12 válasza Gubek-Einste (#767) üzenetére


gulac12
tag

Köszönöm, hogy válaszoltál, egyébként az tűnt fel, hogy a simán AC87U megnevezéssel több helyen sokkal olcsóbban megvehető a router (kb. 64 eFt). Azért kérdeztem meg, hogy az RT-AC87U/EEU/13/P_EU esetében (ami kb. 72 eFt) esetleg már valamilyen továbbfejlesztett változatról van-e szó, igaz a garanciával trükköznek, az előbbinél általában 1 év, míg az utóbbi esetében 3 év.

Kellene valamilyen komolyebb router a mostani kb. 8 éves SMCWBR14S-N2 leváltására, ami ugyan tökéletesen működik, de nem sorolom, képzelhetitek a korlátatit. Azt tervezem, hogy olyan modellt választok, ami már a jövőnek is szól, a két jelölt az AC68U és a AC87U. Az AC68U topikját már alaposan átolvastam, nem igazán tetszik, hogy nagyon melegszik a processzora, igaz más problémája nem nagyon van, nehéz dönteni, jól jönne egy akciós ajánlat valahol.

[ Szerkesztve ]

(#769) jeni válasza gulac12 (#768) üzenetére


jeni
félisten

Az AC68U annak azon kívül van egy pici hibája is még,hogy az USB 3.0 az nem elég gyors. Ugyanis annak csatlakozója nincs leföldelve,és ennek tulajdonítják azon a lapon a lassabb működését. NAS,külső HDD,Pendrive,stb...

(#770) Klara_ válasza gulac12 (#768) üzenetére


Klara_
őstag

Nem akarlak elkeseriteni de nalam a 87U a 100 fokot nyaldosta, a 68U pedig 70 fokos.
Raadasul ha sok 5GHz eszkozod van a Quantennat nem minden szereti, ezert is mentem at a 68U-ra.
A fenti USB 3.0 sebesseg igaz, ha hasznali akarod a portot vedd szamitasba azt is, az arnyekolas hanyzik rola.

(#771) gulac12 válasza Klara_ (#770) üzenetére


gulac12
tag

Köszi az infot, akkor mégiscsak a 68U lenne a jobb választás, nem beszélve arról, hogy jóval olcsóbb is?

(#772) Klara_ válasza gulac12 (#771) üzenetére


Klara_
őstag

Ez az en felhasznalasi szokasaim es eszkozeim melletti tapasztalat.
Mar sokan elmondtak a WiFi mukodese mindenkinel mas es mas, ki kell problani mi valik be.

(#773) Gubek-Einste válasza gulac12 (#768) üzenetére

A melegedés a Broadcom SoC miatt van, teljesen általános az összes ilyen eszköznél de nem veszélyes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#774) Bogie_


Bogie_
csendes tag

Sziasztok! Valamiért nem megy fel az új Merlin. Csak a helyreállító programmal tudom újra működésre bírni egy régebbi verzió feltételével. "You need to load the xt_set.ko module at the start of your script" Ez lehet a gond? Hogy kell csinálni?

(#775) Kendek válasza Bogie_ (#774) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Miután felraktad, nyomj egy resetet. Vagyis kapcsold ki a routert, tartsd benyomva a WPS gombot, majd kapcsold vissza.

<-ƘƘ->

(#776) Bogie_ válasza Kendek (#775) üzenetére


Bogie_
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

(#777) musztiii

Sziasztok,

mostanában állandóan újraindul a routerem, logokban annyit látok, hogy minden service-t leállít, majd restartol, uptime nullázódik, a net pedig megszakad 2-3 percre (főleg innen veszem észre, mivel VPN-re is használom)

Merlin FW van fent rajta, 380.61

+1
Tixatival egy felcsatolt mappára töltök, folyamatosan checkinggel a torrent, mivel más az idő van beállítva az AiCloudon, mint a PC-n, lényegében annyi, hogy GMT és nem GMT+1, ezt tudom valahol állítani?
Legalábbis szerintem ez a baja.

Köszi előre is és üdv!

Ha 24 órán belül nem reagálok, kérlek, pingeld újra a privát üzenetet.

(#778) atees


atees
őstag


Na wifi gond megoldva! 😀😀
Egyébként magától helyreállt😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#779) ningbo


ningbo
újonc

Sziasztok! Beruháztam egy AC88U készülékbe, most ismerkedünk egymással.Megjöttek az első nehézségek. A szituáció: T-home előfizetés, melyhez kaptam egy Sagemcom modemet, amely egyben router is. Kábelen kötöttem össze a 88U-val, amely a ház másik felében található. Így már elérhető a net wifin a melléképületben is. A gondom az, hogy a 88U-hoz csatlakoztatott HDD-t szeretném a hálózaton elérhetővé tenni, de a DDNS aktiválása nem sikerül, ezt írja ki:

"A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ.
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben."

Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm!

(#780) MaCS_70 válasza ningbo (#779) üzenetére


MaCS_70
félisten

Eddig, a régi routereddel működött?

Ahhoz, hogy működjön a dolog, elengedhetetlen, hogy maga az Asus router a WAN-portján a nyilvános IP-címedet lássa. Ehhez két feltételnek kell EGYÜTTESEN teljesülnie:
- eleve a netszolgáltatód (T) nyilvános IP-címet adjon,
- a routered előtt dolgozó T-s eszköz ne NAT-oljon, azaz tisztán modenmként switch/brgidge-üzemmódban működjön.

Ez abban manifesztálódik, hogy az Asus router adminfelületén kiírt WAN-IP-cím megegyezik azzal, amit egy böngészőből indított whatismyip-keresés ad eredményként.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#781) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
Én is ma rendeltem egy AC87U kis szépséget.
Remélem a jövőhéten már itt lesz a kezeim között.
Melyik moddolt firmware-t ajánljátok?
Merlin? Vagy melyik tud a legtöbbet? Gigás internethez fogom használni.
A válaszokat előre is köszi.

(#782) MaCS_70 válasza kircsike (#781) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem bevált a HGG. Praktikusan a wifiteljesítmény piszkálásában többet biztosít, mint a Merlin, de tudtommal tőle származik, azaz összességében az AsusWRT bővített kiadásai.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#783) ningbo válasza MaCS_70 (#780) üzenetére


ningbo
újonc

Értem, tehát a Sagemcom modemet kell bridge módba állítanom. Próbálkozom, és majd jelentkezem. Eddig, a régi TP-Linkkel csak wifi kapcsolat volt, (az most is működik) most szeretnék HDD-s hálózatot, de ilyet még nem csináltam. Sajnos a Telekom a nappaliba szerelte a modemet (a ház egyik sarka) és kábelen vittük át a ház másik végébe, ahol kis hobbiszobám van. A melléképület ide csatlakozik és az van berendezve irodának. Innen szeretném kihasználni a 88U képességeit, de ahogy elnézem, ez nem lesz egyszerű. Köszönöm a segítséget.

(#784) MaCS_70 válasza ningbo (#783) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor a 88-as lesz a terv szerinti új központ.
A modemed (HGW) remélhetőleg működik switch/bridge-módban, és akkor a 88-as veszi át a NAT-olást, a DHCP-kiosztást és úgy általában mindent.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#785) Kronk


Kronk
őstag

Az mitől lehet, hogy az 5GHz-s led egészen más ütemben villog mint a 2.4GHz-s. Sokkal lassabban.
Illetve, ha a Lan1-re kötöm a Nast amin ugye állandó a forgalom, ott is furcsán villog, mintha pár másodpercenként kihagyna az adatforgalom, a kettesen pedig folyamatosan villog, ahogy kell.

http://totesz.myminicity.com/

(#786) Gubek-Einste válasza ningbo (#783) üzenetére

Ahhoz, hogy bridged módot használhasd az kell, hogy ne legyen IPTV előfizetésed, ha van akkor nem kérheted a bridged módba állítást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#787) kircsike válasza MaCS_70 (#782) üzenetére


kircsike
tag

Értem.
Köszi.
Akkor kipróbálnám majd én is.
Egy linket küldenél?

(#788) Gubek-Einste válasza kircsike (#787) üzenetére

HGG linket cyber86 fórumtárstól kell kérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#789) Kendek válasza Gubek-Einste (#788) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Tőlem is lehet kérni, én akár újabb, teszt verziót is tudok adni (380.63.2), persze csak 87U-hoz. Bár sajnos a TX Power állítása még mindig nem működik 5 GHz-vel (Quantenna).

<-ƘƘ->

(#790) Pocok256


Pocok256
veterán

Azért azt szögezzük le, hoyg általános használatra az alap gyári szoft 100% ban megfelel :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#791) MaCS_70 válasza Pocok256 (#790) üzenetére


MaCS_70
félisten

Általános használata válogatja.

Én ugyan nem vagyok egy tudományos felhasználó, de nagyon örülök az alábbi többletszolgáltatásoknak:

- többlet rádióteljesítmény legalább 2,4 GHz-en,
- több VPN kapcsolat,
- rendszerinfó hőmérsékleti adatokkal,
- TOR - bár ez mintha nem igazán működne.

Aki ilyen routert vesz, az szerintem valahol már nagyobb eséllyel pályázik erre a többletre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#792) Pocok256 válasza MaCS_70 (#791) üzenetére


Pocok256
veterán

GYári rendszeren amiket elérek:
- többlet rádióteljesítmény legalább 2,4 GHz-en,
- rendszerinfó hőmérsékleti adatokkal,
Ezt nem tudom értelmezni :D
- több VPN kapcsolat, ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#793) MaCS_70 válasza Pocok256 (#792) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ja, bocs, csak annyit felejtettem ki, hogy ezeket a többletszolgáltatásokat a HGG-ben élvezem. :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#794) Manka76 válasza Kendek (#789) üzenetére


Manka76
senior tag

At tudod dobni az utolso HGG-t. Koszi szepen

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#795) Pocok256 válasza MaCS_70 (#793) üzenetére


Pocok256
veterán

Most nem értem én amit irtam hoyg gyáriba is elérem. Te meg ezeket soroltad fel mint plusz dolgok a HGG ben. :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#796) MaCS_70 válasza Pocok256 (#795) üzenetére


MaCS_70
félisten

Első próbálkozásomkor, nyáron a gyári még nem ismerte a többszörös VPN-t és a hőmérsékletkijelzést, azon viszont NAGYON meglepődnék, ha a wifiteljesítményt 100 mW fölé lehetne vele emelni. Mondhatni kizárt, mivel akkor nem szabadna forgalmazni, az Asus meg nem igazán kalózkodik.

A TOR-ra nem emlékszem, de valahogy az sem igazán "asusos".

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#797) Pocok256 válasza MaCS_70 (#796) üzenetére


Pocok256
veterán

Hőmérséklet ssh n belépek és kijelzi a megfelelő paranccsal, teljesítményt ugyancsak itt te vagy valamelyik tag irta le hogy lehet megnövelni azóta süvít a 2,4 ghz vpn meg mióta használom működik :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#798) MaCS_70 válasza Pocok256 (#797) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ja, hogy SSH-n... Az egységsugarú felhasználó számára az van, amit a GUI-n lát. Én, ha nagyon kell, előveszem az SSH-t (pl. MC-hez), de ha pl. rá akarok nézni a hőmérsékletre, akkor azt a GUI-n akarom látni.

A gyári FW mióta tudja vajon a többszörös VPN-t? Egy barátom gyárit használ, és nem találja benne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#799) Kendek válasza Pocok256 (#797) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A teljesítménynövelő trükköt én írtam le, örülök, hogy azóta is hasít. :)
Nekem egyébként a natív hálózati megosztás hiányzik a legjobban a gyári firmware-ből. Az NFS sokkal kompatibilisebb (alapból a routerrel, de nálam gyakorlatilag mindennel) és nagyobb teljesítményt lehet vele elérni mint a Samba-val. Még az FTP-nek is akár háromszoros sebességelőnye van az SMB-hez képest, ami azért nagyon nem mindegy.

<-ƘƘ->

(#800) Pocok256 válasza Kendek (#799) üzenetére


Pocok256
veterán

Na első tényleges királyság NFS az nekem is kéne. Esetleg érdemes lenne meglesni, hogy gyáriból teljesen hiányzik vagy ugyanúgy ssh n keresztül konfolható ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.