Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Gubek-Einste válasza Pocok256 (#400) üzenetére

Egyáltalán, simán kellene működnie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#402) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Van valakinek tapasztalata arról, hogy mennyire veszélyes a router hozzáférésének engedélyezése WANon keresztül? Továbbá az is érdekelne, hogy a rácsatlakoztatott, médiaszerverként üzemelő HDD mennyire sebezhető? Tárolhatok rajta fájlokat, valamint dolgozhatok rá távolról biztonságban?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#403) Pocok256 válasza Hókusz Pók (#402) üzenetére


Pocok256
veterán

Törd fel:
https://pocok256.asuscomm.com/
http://pocok256.asuscomm.com:8080/
http://pocok256.asuscomm.com:8089/downloadmaster/task.asp

Megfelelő jelszóval és felhasználó párossal nincs probléma szerintem. Persze aki ismeri a rendszert tuti talál kiskaput, de a távoli ssh lehetőséget tiltani kell úgy elég sok komolyabb probléma kiküszöbölésre kerül.

Nálam volt már, hogy próbálkoztak percenként 1000 belépési kisérletet kapott a router 100+ különböző ip ről, de 2-3 nap alatt feladták :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#404) Multibit válasza Hókusz Pók (#402) üzenetére


Multibit
veterán

Én nem engedélyeztem a WAN-on keresztül történő hozzáférést. Nem érzem úgy, hogy távolról kéne managelnem a routert.

(#405) ArthurShelby válasza Multibit (#387) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem olvastad el rendesen. Az internet kapcsolat is elmegy, ez nemcsak filmnézésnél van. De ha filmet nézek, ez akkor is probléma, ha elmegy az internet az eszközről.
A hdd külső tápos. Kábelezni nem fogok, főleg egy ilyen routernél. 1TB-ból kb 887GB foglalt, nem fogok ezért ntfs-ről extr3/4-re formázni, ennek nem kéne gondnak lennie.
Igazából a legnagyobb bajom, hogy elmegy az internet az egyik eszközön (miközben másikon meg van).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#406) musztiii

Sziasztok,

beszereztem én is egy ilyen routert, de sajnos olyan problémám van vele, hogy vezetéken csak 100mbit jön ki, cat5e kábelt használok, az előző tplink router felismerte gigabitesnek, tehát nem a kábel a hibás, illetve azzal is kipróbáltam, amit adtak hozzá.

A legújabb merlin fw van fent, azzal sem jobb a helyzet, a wan portot felismeri normálisan. Merre keressem a hibát?

KÖszi előre is!

Ha 24 órán belül nem reagálok, kérlek, pingeld újra a privát üzenetet.

(#407) Multibit válasza ArthurShelby (#405) üzenetére


Multibit
veterán

Képzeld, elolvastam rendesen. Sőt, vissza is olvastam. Hónapok óta ugyanaz a gondod.
Te is azok közé tartozol, akik szerint: router = wifi :W A hozzászólásaid alapján teljesen nyilvánvaló, hogy gőzöd nincs a wifi sávokról, azok működéséről, a routerek működéséről. Ahelyett, hogy figyelnél a tanácsokra, pökhendi reakcióid vannak ("Kábelezni nem fogok", "nem fogok ezért ntfs-ről extr3/4-re formázni, ennek nem kéne gondnak lennie"). Ha mindent ilyen jól tudsz, miért kérsz segítséget? Magabiztosságod ellenére hónapok óta nem tudsz mit kezdeni a problémával.
Sok sikert a továbbiakban!

(#408) ArthurShelby válasza Multibit (#407) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Miért lenne egyenlő sztem a router a wifivel?
Ne haragudj, de nem azért vettem egy csúcs kategóriás routert, hogy kábelezzek. Az előző (gyengébb) routereimnek (n56u, n12-d1) semmilyen ilyen baja nem volt. És ugyanígy ettől a kategóriától elvárható lenne, hogy az ntfs-t kezelje jól.
Szerintem jogosak az elvárásaim.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#409) Pocok256 válasza ArthurShelby (#408) üzenetére


Pocok256
veterán

Nekem tökéletes NTFS el is és soha nem tapasztaltam, hogy megszakadt volna, pedig elég hardcore gamer vagyok azonnal érezném. Plusz nincs 1 eszköz sem kábellel rácsatlakoztatva csak wifin keresztül használom az eszközt és folyamatosan 100+ torrent seedelését végzi. Ezenfelül chromecast is köszöni szépen szereti :D Annyi problémát tudtok leírni, hogy már azt hiszem két külön routert használunk :D Mikor megvettem beállítottam szépen mindent rajta azóta működik kapja a gyári frissítéseket és ennyi. Egyetlen egyszer volt, hogy befagyott mióta megvan ez az új beta firmware től történt de restart után azzal sem volt semmi gond.

Ezt csak azért írom le, hogy nehogy úgy tűnjön, hogy az eszköz hibás mert normálisan beállítva nomrális kliens eszközök mellett SEMMI hibája nincs :)

Fél évig kisértett egy probléma, hogy 2 percenként kaptam egy 100-300 ms es 1-2 seces laggot konstans a laptopomon. Fél év után most megodlottam a laptopom wifi scan funkcioja volt a ludas 2-5 peercenként scannelte a környéken lévő wifiket, akkor is ha aktiv volt a wifi kapcsolat, és ez leterhelte a kártyát emiatt volt a megnövekedett késleltetés. Vettem egy 5k s usb sticket azzal csatlakoztam a routerre és máris minden tökéletes és atomstabil. Szóval mielőtt még a kiszolgáló eszközben keresnétek a hibát jellemzően inkább a kliens lesz sz*r.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#410) ArthurShelby válasza Pocok256 (#409) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"normálisan beállítva nomrális kliens eszközök mellett SEMMI hibája nincs"

Nem tudom mit állítottam be rosszul, de 4 laptopon csinálja (lenovo z500, dell e6400, hp 8440p, hp 8460p). Ebből csak a z500 nem 5ghz-s. Ja, és az internet elmegy a vezetékkel rákötött pc-ről is.

Igazából, ha ilyenkor csak az internet menne el (de ugye a film is megszakad), akkor csak a t-com-ot szidnám (és én is nyugodtabb lennék, hogy a routernek kutya baja)

Elképzelésem sincs, milyen mit lehet így elállítani.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#411) Pocok256 válasza ArthurShelby (#410) üzenetére


Pocok256
veterán

Simán meglehet hogy nem DHCP.server a routered hanem azt a t-com motyo végzi így mikor az osszeesik akkor meghal az egész hálózat.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#412) musztiii válasza musztiii (#406) üzenetére

Na újabb fejlemény:

Rákötöttem egy másik laptopot, ott felismerte gigabitesnek a hálózatot, ugyanazzal a vezetékkel.

Bekötöttem switchként az asus mögé a régit, és így már meg van a gigabit. Hol keressem szerintetek a hibát?
Nem teljesen értem, hogy miért nem tud az Asus-PC között gigabit menni, ha Asus-Tplink-PC között meg megy :/

Ha 24 órán belül nem reagálok, kérlek, pingeld újra a privát üzenetet.

(#413) Manka76 válasza ArthurShelby (#410) üzenetére


Manka76
senior tag

Nekem ugyan ez bár a net nem megy el. Csak ezért cseréltem el a TP-Link-et.
Lehet hogy az lassabb volt az USB másolás terén, de soha ennyit nem szopatott film nézés közben vagy éppen helyet mert baszik működni a DLNA.
És nem fogok mást használni mert három eszköz megy a rákötött meghajtóról.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#414) Kendek válasza Pocok256 (#403) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az a baj ezzel, hogy titkosítatlan kapcsolatot használsz, vagyis a bejelentkezési adataid lehallgathatóak. A legnagyobb biztonságot a jól bekonfigurált OpenVPN adja úgy, hogy azon kívül mindenféle külső elérés le van tiltva. Egy erősen titkosított kapcsolaton keresztül elért belső hálózat (ahol a bejelentkezés még erősebben védett) lényegesen jobb megoldás mint a teljesen titkosítatlan elérés. Akkor is ha megfejthetetlenül erős jelszót használsz. És VPN-en keresztül ugyanúgy elérsz mindent mintha közvetlen a routeren lógnál.

<-ƘƘ->

(#415) Pocok256 válasza Kendek (#414) üzenetére


Pocok256
veterán

Értem amit mondasz természetesen mcdonalds wifin és open wifin nem fogok belépkedni a routeremre, csak megbízható hálózatokat használok.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#416) Kendek válasza Pocok256 (#415) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én általában a mobilomról (Android) szoktam elérni távolról a routeremet. Az mindig nálam van, szóval nem okoz semmilyen kényelmetlenséget az, hogy VPN-nel kell szórakozni. Két bökés a csatlakozás, utána pedig simán megy a 192.168.1.1 mintha csak otthon lennék. Ha mondjuk pedig notebookozok, akkor úgyis a telórol osztom a netet. Vagyis az én szemszögemből az erős biztonság mellett nem csorbul a kényelem sem. Ennyit nekem megér. :)

<-ƘƘ->

(#417) Pocok256 válasza Kendek (#416) üzenetére


Pocok256
veterán

VPN nekem is be van állítva egy két külföldi ismerősöm használja a netem és nekik bekonfoltam szóval lehet átállok én is erre mert van ráció abban amit mondasz :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#418) myleo


myleo
csendes újonc

Szia Kendek

Melyik VPN kapcsolatot használod? Illetve van egy jól bevált beállításod (táblagépet akarok VPN-el csatlakoztatni.

(#419) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Nézegetek mostanság új routereket és ez is szóba jöhet mint új szerzemény ... kérdésem csak 1 lenne:

Mennyire stabil ez a router? Eléggé sok Asus router topikjában olvashatom, hogy vannak spontán újraindulgatások ... nos nekem az nem megengedhető, így keresem a legstabilabb routert ...

A ASUS RT-AC87U azért tetszik mert a "jövőbe mutat", azaz ac-s szabvány + MU-MIMO támogatású, tehát akár 4-5 év múlva is kiszolgálja az eszközöket, mert addigra lesznek azok elterjedve jobban :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#420) bigdigit


bigdigit
addikt

Valakinek volt már gondja usb csatlakozással? Vinyókat nem ismeri fel pár napja és kipróbáltam usb ventivel is de azt figyeltem meg ütemesen pörgeti őket. Mintha vagy változna a feszültség vagy adja és el is veszi gyorsban.

(#421) Multibit válasza Ano (#419) üzenetére


Multibit
veterán

Eléggé sok Asus router topikjában olvashatom, hogy vannak spontán újraindulgatások
Csak az AC1200Gplus-ról tudok, aminél vannak újraindulások. Tehát ha sok ilyen Asus típus van, sorold őket, kérlek!
Olvass vissza, ennél a típusnál nincs random újraindulás!

(#422) Kendek válasza myleo (#418) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Természetesen OpenVPN-t, és ebben a hozzászólásomban linkeltem a beállításaimat.

<-ƘƘ->

(#423) ArthurShelby válasza Pocok256 (#411) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Routerként van beállítva az asusom, pppoe passthrough van, a t-com legújabb zte hgw-je (speedport entry 2i) van (az előző az instabil speedport w724v volt, de ez a hiba szintén meg volt). Be van kapcsolva a dhcp, de a főbb eszközöknek fix ip-je van (hogy elérjem az androidos totalcommander lan pluginjával egyes fáljaim)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#424) kozi71 válasza musztiii (#412) üzenetére


kozi71
senior tag

Nekem asus maximus extreme -z alaplapon két gigabittes hálózati aljzat van. ( a leírás szerint is azok)
De, csak az egyik hozza azt a sebességet ténylegesen. Átdugtam a másikba, és rögtön meg volt a gigás kapcsolat.

high tech, low life

(#425) Pocok256 válasza ArthurShelby (#423) üzenetére


Pocok256
veterán

Szóval a t comos cucc is oszt ipt ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#426) Ano válasza Multibit (#421) üzenetére


Ano
őstag

Pl a ASUS RT-N66U -ra is írta valaki (lehet hogy nem itt a fórumon, már nem tudom, mert annyi felől gyűjtök infókat) és több vásárlói oldalon is láttam hogy elő-előfordulnak a spontán újraindulgatások ...

Szóval akkor ez tuti stabil? :)
Mondjuk ennyi pénzért legyen is az ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#427) Multibit válasza Ano (#426) üzenetére


Multibit
veterán

Ne feledd, az N66U egy régi típus, amire sok fw frissítés kijött a megjelenése óta. Nem tudom, hogy mikor új volt, hogy viselkedett, de ma már biztosan stabil. Itt a PH-n is sokan használják megelégedéssel.

(#428) Ano válasza Multibit (#427) üzenetére


Ano
őstag

Köszi, akkor megnyugodtam ...

Szóval akkor az AC87U -ra is azt mondjátok, hogy stabil ... mert e között a kettő között vacilálok, de ha a következő 5-8-10 évet nézem, akkor érdemesebb az újabat venni AC és a MU-MIMO miatt ...

Jel erősségre milyen az AC87U? 3 szintes családi házat kellene lefednie ~240 nm összesen ...

Illetve a gyártó oldalán ki van emelve az, hogy "KETTŐS WAN" ... az hogyan értelmezhető, ha csak 1 WAN portja létezik?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#429) Kendek válasza Ano (#428) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Spontán újraindulást én sem tapasztaltam (és nem is olvastam róla ilyet), de attól függetlenül is egész stabilnak mondanám a routert. Persze nem tökéletes, na de hát minél bonyolultabb (minél több mindent tud), annál több a hibalehetőség. De ha a két ASUS között kell választani, akkor persze ez az ami hosszabb távon a jobb választás.
A jelerősséget az átlagoshoz képest jónak mondanám, az ASUS szerint akár 465 m²-t is lefedhet. Ez persze erősen függ a környezeti viszonyoktól is.
A kettős WAN-t úgy kell értelmezni, hogy be lehet fogni az egyik LAN csatit is, illetve USB-re dugott mobilnet is beállítható.

<-ƘƘ->

(#430) MaCS_70 válasza Ano (#428) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam is egy nem kicsi családi házat szór tele a router, a kertben 50 méterre is VoIP-képes 5 GHz-es wifim van (Note4-gyel).

A dual WAN mehet egy LAN-aljzat bevonásával vagy USB-s modemmel is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#431) Ano válasza Kendek (#429) üzenetére


Ano
őstag

(#430) MaCS_70 és (#429) Kendek : Köszi a választ skacok! :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#432) ArthurShelby válasza Pocok256 (#425) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az előző t-com-os hgw (speedport w724v) szar volt (több okból is), pl ha a hgw-re kötöttem a gépet, azon is volt internet elérés, miközben a pppoe passthrough be volt kapcsolva). Ez az újnál (speedport entry 2i) már nincs meg. Az ip-tv még a hgw-re van ugye kötve, oda oszt ip-t.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#433) Manka76


Manka76
senior tag

Mérgemben felraktam egy tavalyi firmet egészen pontosan: 3.0.0.4.378_5134 ezt. Azóta megint hibátlan a DLNA lejátszás és a MiniDLNA status oldala is betöltődik.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#434) ODGx


ODGx
tag

Sziasztok,

Szerintetek egy ilyen router jó lehet egy ASUS RT-AC56U mellé elsődleges routernek?
Szervert szeretnék a belső hálóra amihez néhány portot meg kell nyitnom.

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#435) Kendek válasza ODGx (#434) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem ha van olyan router ami az elképzelésed szerint jó lehet (tehát valamelyikkel is megoldható az amit szeretnél), akkor ezzel sem lehet különösebb gondod.

<-ƘƘ->

(#436) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

A szolgáltatóm végre érdemben foglalkozik a panaszokkal. Minekután a router 2 hete atom stabilan megy a merlin-firmwarerel, most kiszúrtam, hogy a jelszintek is megváltoztak. Véleményetek szerint?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#437) Gubek-Einste válasza Hókusz Pók (#436) üzenetére

Magasak a letöltési irányban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#438) Hókusz Pók válasza Gubek-Einste (#437) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

És akkor most mi tévő legyek, ha ilyen értékek mellett tv, internet egyaránt kifogástalan?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#439) Gubek-Einste válasza Hókusz Pók (#438) üzenetére

Jelentsd be de nem valószínű, hogy fognak vele foglalkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#440) Hókusz Pók válasza Gubek-Einste (#439) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Holnap megteszem, de akkor kérlek, írd meg, hogy mi lenne a jó, mert én ilyeneket olvastam:

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#441) Gubek-Einste válasza Hókusz Pók (#440) üzenetére

Igen, ez pontos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#442) myleo


myleo
csendes újonc

Most néztem az ASUS honlapján a 87U "frissített" firmware-t a mai dátummal egy kamu dumával mindössze át írták a dátumot, de más különben nem változott. Méretre is és verzióra is megegyezik a a májusival. Úgy látom, hogy átmentek -parasztvakításba-

(#443) Kendek válasza myleo (#442) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem csak valamit elcsesztek, mert most már lekerült a legutóbbi firmware (3459) és jelenleg az előtte levő béta (2695) a legfrissebb. Gondolom majd javítják a dolgot és kapunk frissebb verzát is. Annak kb. már éppen itt is lenne az ideje.

<-ƘƘ->

(#444) myleo válasza Kendek (#443) üzenetére


myleo
csendes újonc

Bizony itt lenne az ideje, hogy végre csinálják meg normálisan. Állítólag nem 380-as hanem 382-es széria jön.

[ Szerkesztve ]

(#445) musztiii

Sziasztok,

edigitalban vettem a héten a routert, és azt mondták, hogy a 3 év garanciát valami kiterjesztett garanciával lehet elérni, de a dobozon is 3 év van, aterméket beregisztráltam, de a +1évet még nem sikerült, van valakinek ötlete, hogyan lehetne?

Illetve egy 65 nm-es panelt nem igazán akar lefedni 2,4 ghz-n úgy, hogy az egyik sarokban van, ennyire lefognák a jelet a vasbeton falak, vagy valami beállítási hiba lehet?

Köszi előre is a segítséget.

üdv

Ha 24 órán belül nem reagálok, kérlek, pingeld újra a privát üzenetet.

(#446) Gubek-Einste válasza musztiii (#445) üzenetére

Mennyi idegen 2,4-es hálózat van még a környéken?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#447) musztiii válasza Gubek-Einste (#446) üzenetére

Szia, viszonylag sok 10-15db, de egy szobával arrébb a routertől a jelem már kisebb mint valamelyik szomszédnak. 5Ghz viszonylag szabad (még) de sok az Nes telefon meg tablet még, és jó lenne, ha azért a lakásban mindenhol lenne, így viszont van olyan pont, ahol nincs.

Köszi előre is.

Ha 24 órán belül nem reagálok, kérlek, pingeld újra a privát üzenetet.

(#448) bigdigit válasza musztiii (#445) üzenetére


bigdigit
addikt

Én Aquaban vettem és alapból 3 év gari van a papíron. Igaz épp bent is van mert az usb portoknál szerintem az áramellátás elromlott.

(#449) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Budapesten albérletben vagyok 2 egyetemista sorstársammal. Sajna az egyik non-stop torrentezik, az összes netem elveszi, holott én fizetem. A kérdésem az lenne, hogy a routeren be lehet állítani valami korlátozást? Mondjuk feltöltésre 10kb/s-et letöltésre meg mondjuk 6000-et? Ha igen akkor hol tudom ezt megtenni? Illetve mit kell pontosan beállítani?
Köszi

(#450) Kronk válasza smallmer (#449) üzenetére


Kronk
őstag

Adaptiv Qos/Qos-nál tudod beállítani számítógépenként a használni kívánt sávszélességet, mind a két irányban külön-külön.

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.