Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Kendek válasza resist (#899) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A 2,4 GHz-es jelerősség növelésére van lehetőség, HGG-vel, vagy akár a gyárit is meg lehet trükközni. A média szervert jómagam nem használom, de többektől is olvastam már, hogy nem a legjobb. Ha gondolod, akkor persze írhatsz a supportnak ezügyben.

<-ƘƘ->

(#902) resist válasza Kendek (#901) üzenetére


resist
tag

Köszönöm, írok nekik szerintem, azért nem egy 2Ft-os routerről beszélünk, és valljuk be, elég idegesítő naponta 26x újraindítani a média szerver részt. Bődület :(
Manka, azt hol állítsam? Az a DTIM intervallum?

(#903) Pistivi válasza Kendek (#898) üzenetére


Pistivi
tag

Szia jelenleg ezek a beállítások

beállítás, alkalmaz , restart, exportálás, telefonon természetesen 4G-n vagyok, nem wifin, de azt írja ki connection timeot.

Közben megnéztem a download master is csatlakozik az asuscomm.com ddns-el is.
:W

(#904) Pistivi válasza resist (#899) üzenetére


Pistivi
tag

én a másodikon lakom, panel, minda két oldalt tudok netezni a parkolóban.

(#905) Manka76 válasza resist (#902) üzenetére


Manka76
senior tag

A vezeték nélküli beálításoknál van. A képen az utolsó sor. Mind a két sávon állítsd át.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#906) appel válasza Pistivi (#903) üzenetére


appel
őstag

Sokat segíthet, ha megnézed a server és a kliens logokat is. Egyébként alap beállításokkal sem megy? (látom állítottál hmac hitelesítést, titkosítás algoritmust, stb)

(#907) resist válasza Manka76 (#905) üzenetére


resist
tag

Köszi, csak a szemem nem szúrta ki :D Biztos megzavart a diós beigli :)
Közben írtam az Asusnak is, megérdeklődtem, hogy van e valami permanens megoldás erre a médiaszerver problémára. Ha nincs, akkor küldjék, hogy milyen úton-módon cserélhetem a routert egy megbízhatóbbra. 60e Ft-os cucc azért mégse csináljon ilyet :( Kíváncsian várom a választ.

(#908) Manka76 válasza resist (#907) üzenetére


Manka76
senior tag

Pozitív válasz esetén a cserében veled tartok.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#909) Pistivi válasza appel (#906) üzenetére


Pistivi
tag

Annak lehet köze hozzá, hogy Digis vagyok?

(#910) appel


appel
őstag

Hmm, gyári firmware is frissült tegnap:

ASUS RT-AC87U Firmware version 3.0.0.4.380.4180
Security related
- Updated OpenSSL library to 1.0.2j to fix security issues.
- Updated Dropbear SSH to 2016.74 to fixe security issues.
- Fixed a security vulnerability regarding XSS.
- Fixed a security vulnerability regarding CSRF.
- Added protection for Brute-force attack.

Bug fixed
- Fixed Chrome, Edge and IE compatibility issues.
- Fixed quick internet setting wizard compatibility issues.
- Fixed NAT issue caused by UPnP media server.
- Fixed dual wan issues in PPPoE or PPTP or L2TP + DHCP environment.
- Fixed AiCloud related issues.

Modified
- Updated NAT Acceleration setting help message.
- Supported Google DDNS .
- Modified the Quick Internet Setting wizard behavior to enhance compatibility.
- Enabled smart sync under AP/Media Bridge.
- Supported new 3G/LTE USB dongle, Docomo L-03D.

(#911) MaCS_70 válasza resist (#907) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez szerintem nem a router hibája -- hanem az AsusWRT-é.

Én jó két éve futottam bele ugyanezekbe a problémákba az N18-asomon. Néha kíváncsiságból bekapcsolom a SLNA-t, hátha jobb lett -- nem lett jobb. Gondolom, úgy gondolják, hogy egy routerben nem kell teljes értékű médiaszerver, jó oda a gányolt is.

Amúgy sem szerettem, mert a legtöbb médiaszerverhez hasonlóan hibásan kezeli az ID3 tageket -- úgyhogy nálam Sambán megy a megosztás, amit egy PI/Kodi DLNA-szerver oszt tovább. Sokkal kezelhetőbb és a nevek is rendben vannak.

Ez persze nem menti az Asus bénázását...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#912) resist válasza MaCS_70 (#911) üzenetére


resist
tag

Szia, lehet, de egy ilyen drága routernél a program sem illene, hogy bugos legyen. Ez olyan, mintha az autóban folyton ki és be kellene kapcsolnom a rádiót, hogy szóljon. Mi szeretjük a média szerver részt, az szolgálja ki a tvket, megy a Vizipók meg Mása éjjel-nappal :D
Érdekes, hogy N66U-nál is előfordult, de közel sem 30 percenként. Ez elég gáz és idegesítő.
És csinálja mind gyári firmwarrel, mind Merlinnel :(

(#913) MaCS_70 válasza resist (#912) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyetértek, ez nem menti az Asust.
A Merlin is a gyári FW-t használja, nem hiszem, hogy pont a DLNA-kiszolgálót átírták volna benne.

Egy RPI viszont csodákra képes, még ha nem is valódi megoldás...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#914) Poplacsek válasza MaCS_70 (#913) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Egyetértek..
Ismerősöm egy hónapja vett ilyen routert az én ajánlásomra és jól beégtem vele, mert az egyik legfontosabb funkció számára az lenne, hogy a HUB-ra kötött USB-s külső HDD-it megossza a hálón. DLNA ahogy írták is eldobálja magát, használhatatlan, sajnos az NFS-el ugyanez a tapasztalat... A Samba meg valamiért nem megy az OPPO lejátszójával, (DUNE-vel egyébként érdekes módon jó) mert hiába van beállítva a vendég bejelentkezés az Oppo mindenképpen felhasználó nevet és jelszót igényel, sehogy nem sikerült ezt belőni, pedig én is próbáltam itthon az USB-re dugott pendriveról valahogy Samba-n megosztani a cuccot úgy, hogy az én Oppom lássa..

[ Szerkesztve ]

(#915) jeni válasza MaCS_70 (#913) üzenetére


jeni
félisten

Ez akkor gyári hibának minősül vagy sem a médiaszerver többszörös bontási probléma?
Az a kérdés mi az elsődleges feladata a routernek? Gondolom ugyanúgy az eszköz része és ugyanúgy kell,hogy hibátlanul menjen ez a funkció is nem-de?
Ha igaz a feltevésem akkor az összes Asus RT-AC87U be lehetne adni ilyen hibára is.

(#916) Kendek válasza Poplacsek (#914) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Média szervert nem használok, de NFS-t elég gyakran és hosszabb időn keresztül is (akár több óra folyamatos kapcsolat), de az nálam pont, hogy meglepően stabil. Sosem volt vele gondom, az RPI 3 szépen lejátsza a megosztott cuccokat, 2,4 GHz-es összeköttetéssel. Pedig az NFS az hivatalosan nem teljesen stabilnak van minősítve, még mindig. De mondjuk az FTP-vel és a Sambával sem volt még különösebb gondom, legfeljebb az utóbbi sebességben problémás.

<-ƘƘ->

(#917) Multibit válasza Poplacsek (#914) üzenetére


Multibit
veterán

Azért az az Oppo megérdemelne - legalább - egy olcsó NAS-t! Így nem kéne a routerre bízni nem neki való feladatokat ;)

(#918) resist válasza jeni (#915) üzenetére


resist
tag

Szerintem mivel a router firmware nélkül egy drága tégladarab lenne, szerves része az is. És nem mindenki ért úgy hozzá, hogy cserélgesse a programot Merlinre, Tomatora vagy akármire. Bekapcsolja, rádugja a vinyót és nézi a filmet. Pl. anyáinknál ez lenne az opció Megjegyzem én sem vagyok egy routerguru, utánaolvasok ennek-annak, kérdezek tőletek (köszönöm a segítséget), de egy 60 éves ember nem fog ilyennel foglalkozni.

(#919) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

Ma vettem egy ilyen routert,meg vagyok vele elégedve! :R
Kérdéseim:Van-e hozzá részletes magyar(vagy angol) nyelvű leírás a neten?
DHPC bérletnél hogyan tudom a bérleti időt akár 3-6 hónapra beállítani,a 24 óra elég kevés ha ezt mindíg állítgatni kell!

Lesz még kérdésem és vissza is olvasok de lassan haladok... :C

(#920) Poplacsek válasza Multibit (#917) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Tisztában vagyok a NAS előnyeivel, de elvileg a router is megoldhatná ezt, ha működne rendesen.
Megjegyzem 9db külső HDD van HUB-on keresztül a router seggébe dugva (ezt azért olcsó NAS-al nem lehet megoldani) és a Dune lejátszó Samba-n keresztül szépen látja is és visz róluk mindent, az Oppo-val vannak a bajok, mert azzal a Samba így nem megy, az NFS megosztást meg egyszer látja egyszer nem és ugyanígy a DLNA...

[ Szerkesztve ]

(#921) Kendek válasza tobias40 (#919) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A legtöbb beállításnál van buboréksúgó, kézikönyvet pedig tölthetsz le az ASUS honlapjáról.
A DHCP-t a LAN -> DHCP Server alatt tudod állítani, amit te keresel, az a Lease time lesz (alapból 86400 van beállítva). Fél évet nem, de több mint három hónapot be tudsz hozzá állítani. Mondjuk túl sok értelme nincsen neki. A kliensek egyébként is ugyanazt a címet fogják kérni és kapni (szóval semmit nem kell állítgatni), ha pedig be akarsz fixre lőni valamit, akkor ott a kézi hozzárendelés...

<-ƘƘ->

(#922) tobias40 válasza Kendek (#921) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,a manuálokat közben megtaláltam korábbi beírásokban! :C
Buborék súgót láttam de az nem elég részletes néha.
A 3 hónapot hogy állítom be mert nem enged annyi karaktert beírni,ami alapból van az egy nap a 86400. :U
Ha a bérletnek nincs értelme akkor miért lehet állítani a routerben? :Y
Én így szoktam beállítani hogy az eszközeim mindíg uanazt az ip-t kapják,mert ha ezt nem teszem meg akkor ha vmi olyankor kapcsolódik amikor Ő nincs fent akkor "elveheti" az Ő ip-jét és egy idő után követhetetlenné válik.
Minden eddigi routeremben így csináltam (legutóbb egy dlink 890L volt azt cseréltem erre,remélem nem bánom meg.. ;] )
Vannak olyan beállítások(akár tiltások is) amik gyorsabbá/stabilabbá/kezelhetőbbé stb. teszik a routert és a gyáriban érdemes megcsinálni?(ami alapból nincs benne)

(#923) Kendek válasza tobias40 (#922) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha fix IP-ket akarsz, akkor alul (LAN -> DHCP Servernél) beállítgathatod őket, úgy ahogyan szeretnéd. A bérleti idő meghosszabbítása nem jó megoldás, mert egy áramszünet (vagyis egy egyszerű újraindítás) is keresztbe tehet, ugyanúgy mint az az egynapnyi hossz. De a legnagyobb számot úgy tudod bevinni, hogy végigírod kilencessel addig, ameddig engedi, majd megpróbálod elmenteni. Legfeljebb kiírja, hogy mi az a legnagyobb szám ami megengedett. Annál többet sehogyan sem tudsz beállítani...
Vannak bizonyos beállítások amelyek gyorsabbá tehetik a router egyes szolgáltatásait, de alapbeállításokkal általánosságban kompatibilisebb (az internetkapcsolattal és a kliensekkel).

<-ƘƘ->

(#924) tobias40 válasza Kendek (#923) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm,az előző routerekben is így volt beállítva a bérleti idő és sosem állítódott el egyik eszközöm ip-je sem ,akkor sem ha restartoltam és akkor sem ha áramszünet volt akár hosszabb ideig..
Úgy csinálom hogy van 15 eszközöm ami kapcsolódhat a routerhez és beállítom a kezdőt 100-ra a végét 115-re és így nem tud más fellépni a routeremre ha ezeket a bérleti időket beállítom.
Vagy rosszul gondolom?
Eddig bárki próbálta meg senkinek nem sikerült fellépnie az engedélyemen kívül ha nem adtam neki plusz ip-t.
Tudom hogy ezt is ki lehet kerülni de egy átlag eser/vendég nem tudja,és annak esetleg beállítom a "vendég" hozzáférést.

Mik lennének azok a beállítások amiket javasolnál de nem írtad le? ;]
Kipróbálom Őket aztán meglátom hogy jobb-e vagy nem,most minden alapon van ahogyan a gyári visszaállítás után maradt és a legfrissebb firm van fent a gyáriból!

A gyári beállítás mentését rá tudom tenni a Merlin firm-re hogy ne kelljen mindent újra beállítani?Gondolon nem csak korábban írtátok hogy teljesen olyan mint a gyárinak a felülete,tehát hátha mégis... :R

(#925) Kendek válasza tobias40 (#924) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Később le tudom írni, hogy én magam milyen beállításokat használok (Merlinen), de ez egy pöppet hosszabb időt vesz igénybe. Érdemes hangolni kicsit a vezeték nélküli hálózaton, ha lehet, akkor pedig érdemes bekapcsolni a hardveres gyorsítást is. Ilyenek... De jelenleg az összefoglalón dolgozom, hogy minél előbb ki tudjam tenni. Pár napja mondom ezt (mióta Topikgazda lettem), de azóta írom is (csak éppen nem vagyok szabadságon, így kevesebb idő jut rá).
A különböző firmware-ek NVRAM mentései nem kompatibilisek egymással. Mindig végezz NVRAM törlést, különben olyan problémák léphetnek fel, amelyek egyébként nem jönnének elő.
A DHCP szabályzása jó ötlet, de 15 eszközt simán be tudsz írni fixre, tulajdonképpen csak kattintgatni kell (ha mindegyik online).

<-ƘƘ->

(#926) tobias40 válasza Kendek (#925) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,akkor várunk amíg kész lesz az összefoglaló! :R
Na ez az pl. a hardveres gyorsítás,mikor érdemes és hogyan?.. :F

Én egy sima resetet nyomtat folyamatosan vagy 40 mp.(ennyi nem elég?) mást nem csináltam mikor átvettem a gépet,használtan vettem de eddig jók a tapasztalatok.. :C
Ha az nvram-ot törlöm akkor utána visszatudom tölteni a mentett beállításaimat?
Mindent megőriz,pl a dhcp bérléseket stb.?

Mástól is jöhet a válasz hogy téged ne háborgassalak! :C

[ Szerkesztve ]

(#927) Kendek válasza tobias40 (#926) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az NVRAM törlése gyakorlatilag mit sem ér abban az esetben, ha utána a mentés segítségével visszaíratod pontosan ugyanazt a tartalmat...
Érdemes begyakorolni a beállogatást ha szeretsz firmware-ekkel szórakozni, sőt, egyes verzióváltásokkor is szükségessé válik a dolog. NVRAM törlése után gyorsabban be lehet állítani a routert ha vezetékes kapcsolatot használsz.

<-ƘƘ->

(#928) tobias40 válasza Kendek (#927) üzenetére


tobias40
veterán

Ezek szerint a baj hogy nem volt nvram törlés csak reset?
Miben láthatom hogy nem volt nvram törlés,miben lehet lassabb vagy bizonytalanabb a router,egyenlőre nem érzek hibát de lehet hogy van..
A laptopon ingadozik a kapcsolati sebesség 2,4 és 5 G-n is 140-300-ig.

(#929) Kendek válasza tobias40 (#928) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha teljesen bekapcsolt állapotban benyomtad a süllyesztett RESET gombot minimum 15 másodpercig, majd a LED-ek villantak és újraindult a router, akkor megvolt az NVRAM törlése. De alapból szerintem konfigurálatlanul bontod ki a csomagolásából, szóval elvileg nincs rá szükség.

<-ƘƘ->

(#930) resist


resist
tag

Meguntam a vacakolást a routerrel, visszatettem az N66U-t. Eddig hiba nincs. Jelerősség többszöröse a parkolóban. 87U-val 1-5Mb volt, evvel 65Mb. Elég szignifikáns különbség. Ezt összecsomagolom és visszaküldöm a feladónak. Az ASUS válaszát majd megírom.

(#931) tobias40 válasza Kendek (#929) üzenetére


tobias40
veterán

Így csináltam a resetet ahogyan írtad tehát akkor megvolt az nvram törlése... :C
Mint írtam használtan vettem(cseréltem a dlink 890L-emet) és az előző tulaj nem törölt semmit ezért csináltam így..

Azt hogyan lehet megcsinálni hogy több gépről lehessek bent a routerben egy időben?
Mindig ki kell jelentkezni ha gépet váltok.. :U

[ Szerkesztve ]

(#932) Kendek válasza resist (#930) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha csak a jelerősség a probléma, akkor a 2,4 GHz-es rádió TX Power értéke még a gyári firmware-ben is megnövelhető, persze némi trükközéssel (ami pár parancs). HGG-vel viszont alapból működik a csúszka.

(#931) tobias40: A router a beállítófelületén egyszerre csak egy klienst enged bejelentkezni. Ezen nem lehet változtatni. De pl. a Transmission felületét egyszerre több eszközről is figyelheted.

<-ƘƘ->

(#933) tobias40 válasza Kendek (#932) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,köszi de NAS-om van a router csak végezze a dolgát a ki-bejelentkezést meg majd megszokom..
Eddig a dlink és a linksys rotereknél nem kellett...ez van:)

Hogyan kell trükközni a térerő mindíg "kevés" nincs az a távolság... ;]

[ Szerkesztve ]

(#934) Kendek válasza tobias40 (#933) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Csak a 2,4 GHz-es rádiót lehet kicsit tuningolni, a régió megbabrálásával. Itt írtam a dolog menetéről. Ezzel fix 25 dBm-re áll be, érezhetően erősebb is lesz ezáltal, bár csodát nem kell várni. Viszont hosszabb távon sem jelent problémát, de inkább csak családi házaknál érdemes bevetni (hogy ne zavarjunk másokat, viszont a kertben ücsörögve is netezhessünk).
Esetleg biztonságosabb lehet a HGG firmware használata, melyben ténylegesen működik a TX Power csúszka.

<-ƘƘ->

(#935) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Bakker kb 1 órája azt csinálja a router, hogy a 2.4GHz-es WiFi megjelenik pár másodpercre, majd eltűnik... Visszaraktam az eggyel régebbi 380.63_2-es Merlint, de ugyanaz.. Félek tőle, hogy ez bekrepált.. :W Két hónapja vettem..

(#936) Kendek válasza Poplacsek (#935) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Próbáld meg a még egyel előbbit felrakni, mert nálam is szakadozott a kapcsolat 380.63-mal. Mondjuk amíg be nem bizonyosodik, hogy ténylegesen hardveres a probléma, addig nem érdemes garanciális ügyintézést kezdeményezni. Hiszen ha a gyári firmware-rel jó, akkor úgyis visszaadják.

<-ƘƘ->

(#937) Poplacsek válasza Kendek (#936) üzenetére


Poplacsek
senior tag

380.63_2-es Merlin-en nyomtam egy gyári alapbeállítást és most csodák csodájára stabilnak tűnik... :K
Mondjuk délután szórakoztam a beállításokkal, de a WiFi-hez nem nyúltam, csak a médiaszerverrel variáltam... Érdekes. Mindenesetre a 64-es FW-t egyelőre elfelejtem... :((

[ Szerkesztve ]

(#938) resist válasza Kendek (#932) üzenetére


resist
tag

Úgy raktam vissza az N66U-t, ahogy elcsomagoltam, gyári firmware-rel. Semmit nem állítottam rajta gyakorlatilag. Szerintem kifogtam egy kehes példányt a 87U-ból :(

(#939) MaCS_70 válasza jeni (#915) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a nagy kérdés, hogy a funkció nem működik, vagy csak nem megfelelő a minősége.

Tekintettel arra, hogy a szakadozás mondjuk egy film nézése közben az alapvető használati élményt döntően befolyásolja, szerintem jogilag megállna a hibára való hivatkozás.
Ez persze nagyon felületes információk alapján született vélemény,de ha úgy hirdetik a routert, hogy abban működő médiaszerver van, akkor a fogyasztó erre jogosan számíthat és adja érte a pénzét.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#940) MaCS_70 válasza resist (#938) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem is egyedi probléma lehet, mert elvben is erősebbnek kellene lennie a 87-esnek, mint a 66-os, és a személyes tapasztalataim is erősen erre utalnak. Ugyan csak egy helyzetben volt alkalmam próbálni, és abban is csak közvetetten, de ANNYIVAL jobb volt a 87-es térereje, ami már némi általánosításra adhat jó alapot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#941) tobias40 válasza Kendek (#934) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,lehet megnézem majd a HGG firm-et,melyiket töltsem le? :C

(#942) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nah, belőttem az új összefoglalót. Ha nem is tökéletes, de kicsit több infót tartalmaz, ami a kezdő felhasználók és a router iránt érdeklődők számára esetleg hasznos lehet. :)
Volt róla szó, hogy pl. rakjuk bele a TX Power növelős mókát is (a konkrét leírását), de ezt inkább elvetettem, lévén, hogy nem túl legális...

<-ƘƘ->

(#943) Pistivi válasza Pistivi (#897) üzenetére


Pistivi
tag

Sajnos még mindig ezzel küzdök.
Most ott járok hogy felraktam a leg újabb Merlint.
És belső hálórol tudok csatlakozni a vpn szerverekhez de a ddns rol nem. Próbáltam már direktbe az ip vel csatlakozni de úgy sem megy. Valami tűzfal beállítás lehet.... ? De mi? Vagy valamit el felejtettem?
De az az érdekes hogy az USB hattertarakat élérem internetről a routert látom az asus router és az ai could progival. Csatlakozáskor azt írja hogy válaszra vár a server től, és ott vége.

(#944) resist válasza Manka76 (#908) üzenetére


resist
tag

Ez a válasz jött Asuséktól, hát ez egy nagy semmi :(
Elnézését kérjük az okozott kellemetleségek miatt.
Ebben az esetben kérjük a vásárlás helyén adja le az eszközt javíttatni.

Összecsomagolom, visszaküldöm (30 napig visszaveszi az emag), pénzt visszakérem, majd nézek valami mást. Köszönöm a segítséget nektek, sziasztok :)

(#945) MaCS_70 válasza resist (#944) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyébként miért mást? Azon felül, hogy vélhetően kifogtál egy hibás példányt, mi nem tetszett benne?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#946) Kendek válasza Pistivi (#943) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy a DIGI-s előfizetéseddel privát (vagyis NAT-olt) IP címed van? Lásd ezt a hozzászólást...

<-ƘƘ->

(#947) resist válasza MaCS_70 (#945) üzenetére


resist
tag

Hát vélhetően valami NAS-t majd a filmek miatt, mert az N66U is kiszolgálja a netes igényeket, jelerőssége jó. Csak az USB portja 2.0 és azért sokáig tart rámásolni filmet. Aztán ha bedöglik majd a router, akkor keresek másikat, de szerintem maradok Asusnál, alapvetően semmi gond nincs vele :)

(#948) Pistivi válasza Kendek (#946) üzenetére


Pistivi
tag

Meg mondom őszintén ehhez nem nagyon értek hirtelen.
Ebben az esetben elő fordulhat, hogy az asus router programmal elérem a routert bárhonnan, és az ai could drive is működik, csak a VPN nem?

(#949) Pistivi válasza Pistivi (#948) üzenetére


Pistivi
tag

Aha meg lesz a probléma:

A felső ip amit a router lát, a második meg amit az internet mond.

(#950) Kendek válasza Pistivi (#949) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ez az, ilyenkor sok szolgáltatás nem működik. Egyszerű böngészéshez jó, de kicsit is speckóbb dolgok (pl. PlayStation) nem fognak menni. Magyarázzák a szolgáltatók, hogy ez a te biztonságod miatt van, közben meg csak a dráguló IP címeket nem akarják fizetni (erre találták ki az IPv6-ot is).
Szólj be az ügyfélszolgálatra, hogy te publikus címet szeretnél. Van amelyik szolgáltató szó nélkül átrak, de olyanról is olvastam, hogy ez némi extra havidíjjal jár.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.