Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Gubek-Einste válasza Pocok256 (#100) üzenetére

Keresd meg Intruder2k5 fórumtársat mert most nem találom a beállítási segédletet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#102) Hulioboy válasza Gubek-Einste (#99) üzenetére


Hulioboy
tag

Uhh de szuper köszönöm a segítséget. Picit egyszerűbb így, mint mindig a routeren keresztül mappázgatni

(#103) Hulioboy válasza Gubek-Einste (#99) üzenetére


Hulioboy
tag

A program nagyon klassz, de áruld el légy szíves, hogy kell kiválasztani a mappát amibe tölteni szeretném a fájlt, mert semmi ilyesmi beállítást nem találok az alkalmazás beállításokban és ha megadom neki a mappa nevet beírva a cél sorba akkor sem teszi oda

(#104) Gubek-Einste válasza Hulioboy (#103) üzenetére

Én router-en nem torrent-ezek így nem ismerem, keresd meg Intruder2k5 fórumtársat mert ő járatosabb az ilyenben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#105) #29810560


#29810560
törölt tag

Sziasztok!

Van egy ASUS RT-AC87U routerem. (Gyári) firmware verzió :3.0.0.4.378_9383.

Be lehet ezen a routeren a gyári firm alatt egyáltalán állítani ARP bindinget a WOL-hoz ill. pontosabban a WOWAN-hoz, mert sehol nem találok ilyet? :F

... vagy, ne is keressem!? :)

Előre is kösz!

(#106) kali válasza #29810560 (#105) üzenetére


kali
legenda

szia,

lan -> dhcp szerver -> manuális hozzárendelés engedélyezése
érdemes lenne frissítened a *.9460 firmware verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#107) #29810560 válasza kali (#106) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ok! Ez megvan. Ez a DHCP bérlés. Ezzel nincs is gondom.

... de, az ARP binding egy speciális kapcsolat a routerekben, hogy akkor is kapjon csomagot (Magic Packet= speciális bekapcsoló csomag) pl. a hozzá csatlakoztatott NAS, ha ki van kapcsolva, tehát még nincs IP címe és ezt az Internet felől is megkapja.

(#108) kali válasza #29810560 (#107) üzenetére


kali
legenda

én kicsit másként ismerem/értettem a funkciót a korábbi hozzászólásod alapján, de akkor a wol kapcsán itt próbáld meg; hálózati eszközök -> ébresztés lan-ra

(#109) #29810560 válasza kali (#108) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Semmi gond. :)

Szóval azt is kipróbáltam már. Felvettem ott a NAS-t. Az Ébresztés gombbal fel is ébreszti (bekapcsol), de csak a belső hálón.

Az Internet felől kapott bekapcsolócsomag sajnos nem jut át a routeren, így az Internet felől a NAS nem kapcsolható be.

Azért írtam ide, hátha tud valaki, valami okosságot, amit nem veszek észre. :)

A WAN felőli bejelentkezést a routerre, meg érthető okokból nem kapcsolnám be. (Így menne a dolog, mert bejelentkeznék a routerre és akkor már az Ébresztés segítségével bekapcsolhatnám a NAS-t, de biztonsági okokból ezt nem tartanám szerencsés megoldásnak.)

Az ARP binding-re alapuló bekapcsolás meg nem működik. :W

Kösz a tanácsot, már frissítettem is a firmware-t. :R

[ Szerkesztve ]

(#110) #29810560 válasza kali (#108) üzenetére


#29810560
törölt tag

A TP-Link routerek-ben van ARP binding (IP & MAC Binding menüpont).

Az ASUS-okban miért nincs? :W

[ Szerkesztve ]

(#111) kali válasza #29810560 (#109) üzenetére


kali
legenda

wan ip helyett közvetve, ddns által?

(#112) #29810560 válasza kali (#111) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ezt mire érted a router-re való bejelentkezésre vagy a NAS internet felőli ébresztésére? :F

... mert, az utóbbi "nem megy át" az ASUS-on akár WAN IP-vel, akár a NAS DDNS-ével próbálom.

Nagyon úgy néz ki, hogy azért nem megy, mert az ASUS nem tudja ezt az ARP binding funkciót, amit a TP-Link tud. (TP-Link routerekkel működik is a NAS ébresztése az Internet felől a Magic Packet-tel. :K )

(#113) Z4 válasza Gubek-Einste (#104) üzenetére


Z4
tag

szia

Gondolom te vagy enek a blognak a házigazdája
Nekem is egy Asus RT-AC87U routerem van Merlin Firmware van rajta
Második napja arra érek haza hogy a routeren 1db lámpa világit ami a géppel van összekötve és nincsen net (én mindig kikapcsolom a ledeket rajta és ezért is tűnik fel a hiba)
Ezt mi okozhatja,és ma ismét újra inditottam és sokáig pirosan világított a led rajta.majd elindult
Ezután lefrissítettem a leg újabb merlinre,most meg fel le ugrál a proci

Köszönöm előre is a válaszodat

(#114) Pocok256 válasza Z4 (#113) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem értem minek merlini mikor alap gyári szoftver is tökéletes.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#115) Z4 válasza Pocok256 (#114) üzenetére


Z4
tag

Így vettem másodkézből,ezt szoktam meg

(#116) Hulioboy


Hulioboy
tag

Úgy látom ebben a topikban mindenki mindent tud a készülékéről és meg is van elégedve vele, mert 6 napja nem írt senki egy sort sem. Ennél jobb hír nem is lehet

Csak térerő legyen
és egészség
- ebben a sorrendben :) -

(#117) Pocok256 válasza Hulioboy (#116) üzenetére


Pocok256
veterán

Nálam minden franko mondjuk most 100+ torrentnél azt vettem észre, hogy 1-2 torrentet elfelejtett lejelenteni a tracker felé. Firmwaret frissítettem rajta ami újraindítássál járt így egyelőre jó minden :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#118) kali válasza Hulioboy (#116) üzenetére


kali
legenda

bizony, probléma nélkül teszi az általam elvártakat, így nem kell vele különösebben foglalkoznom.

Mr. Janó; jól elfelejtettem válaszolni, de előbbire gondoltam, mert ha már a routerben vagy távolról, akkor a többi megy, vagy a nas tekintetében még akkor sem?

(#119) jajistenem


jajistenem
csendes tag

Sziasztok,

Zavarba hoz hogy itt a tarsasag nagyja elegedett ezzel a routerrel. Gyanitom, hogy van különbseg HW szinten, sajnos en is abba a csoportba tartozom, akiknek gond van vele. Nalam 1~2 nap elteltevel megall az router.. ilyenkor az admin felület sem elerhetö. Egyelöre ott tarzok, hogy gariba visszaküldtem, meglatjuk mit kezdenek vele.

A routeron a legfrisebb fw volt, 9460. USB 3.0 an, egy 2TB os winyo.( torrent lapra nem ment, mindig azt irta, hog nem tud a treckerhez kapcsolodni)
Egy tv, par mobil, laptop volt racsatlakoztatva, mind WiFin.
Konfig: 2.4/5Ghz rejtett SSID, WPA2,
-Ftp szerver
-DLNA
-openVpn
Szoval igazabol nem sok minden ment rajta.. Amig ment minden ok volt.. Szepen taplalta az UHD tv-t is, de nagyon instabil.. atlagos eletciklus par nap.. Mondjuk gyanitom hogy szervizben egyszerüen fw-t frissitenek ujra es visszaküldik.. :(

(#120) kali válasza jajistenem (#119) üzenetére


kali
legenda

szia,

a firmware frissítésekor volt gyári visszaállítás?
érdemes lenne kipróbálnod, hogy gyári visszaállítás (reset útján, vagy az adminisztrációs felületen) + nvram törlés (kikapcsolt állapotban benyomva kell tartani a wps gombot, úgy bekapcsolni és továbbra is benyomva tartani a gombot még akár 20 másodpercig), utána felhúzni az utolsó firmware verziót, aztán megint mehet rá a két nullázás és azt követően bekonfigurálni manuálisan.

(#121) jajistenem válasza kali (#120) üzenetére


jajistenem
csendes tag

Szia, az elmaradt.. ha visszajön a router megteszem. Egyebkent nalad a torrentezes megy az eszközröl?

(#122) kali válasza jajistenem (#121) üzenetére


kali
legenda

nem, arra nem használom - más módon sem szoktam torrentezni, így még közvetve sem -, wifi útján lóg rajta két notebook és mobiltelefonok, illetve kábelen multimédia lejátszó, házimozi...stb., valamint néha külső merevlemez.

(#123) Hulioboy


Hulioboy
tag

Én most pont ott tartok, hogy telepítettem rá a Merlin firmware-t, leszedtem a 3.0-ás 2T vinyóról az 1T torrent mappát Ext4-re formázás, majd rájöttem, hogy tökre nem látja a vinyót a windows, Ezzel el töltöttem vagy 2 órát, de végre látja már :) Most másolom vissza a cuccokat, de eszméletlen lassú lett. amit nem értek miért. Amikor le másoltam akkor 140 Mb/sec, most vissza már csak 21 Mb/Sec. Ennyivel lassabb lenne az ext4 ?
Aztán ha kész akkor jön a nagy műtét Putty-ban

(#124) jajistenem


jajistenem
csendes tag

En megint peches voltam a routerral :)
Tegnap megjött szervizböl a korabbi, nem javitottak, kicsereltek igy nagy remenyeket füztem hozza, am kicsomagolas utan rögtön elvette a kedvem a latvany. Az egyik antenna csatlakozojaba elfelejtettek menetet furni :) antenna nelkül meg nem akartam beinditani a keszüleket.. Ezutan hirtelen felindulasbol kitöltöttem az "inkabb kerem vissza a penzem" nyomtatvany.
Most azon agyalok hogy megprobalkozzak e vajon az asus uj szerkezetevel : RT-AC88U vagy valasszam a "rivalis" Linksys WRT1900acs -t, ami kicsit felpofozott 1900ac. Arban jokora különbseg van közöttük, elmeletben sebessegben is.
Mivel az AC88U mar Broadcom chipet kapott quantenna helyett igy meg OpenWRT ben is remenykedhetünk.

(#125) jajistenem válasza kali (#122) üzenetére


jajistenem
csendes tag

Ertek, kar hogy nincs tapasztalatod benne. A torrentet en meg nem adtam fel, nalam eleg praktikus szerepet tölt be, a munkaimat torrenten keresztül szoktam eljuttatni az ugyfeleimhez. Nagyon kenyelmes megoldas es szuperül müködik szerverrel, jo lenne ha a router is be tudna segiteni.

(#126) Hulioboy válasza jajistenem (#124) üzenetére


Hulioboy
tag

Pedig jó cucc ez a Router...
De ha már így jártál és elment ettől a kedved és valami durvát szeretnél akkor
Asus RT-AC5300
Picit borsos az ára, de biztos meg is hálálja

(#127) Blaise válasza Hulioboy (#126) üzenetére


Blaise
veterán

Sündisznó :D

(#128) Gubek-Einste válasza Blaise (#127) üzenetére

Inkább pók

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#129) Z4 válasza Gubek-Einste (#128) üzenetére


Z4
tag

De komoly :Y

(#130) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! N18U routert tervezek lecserélni 87U-ra. A 100as netem van, de a 18U letöltésvezérlője csak 6 MB/s-al tölt, valamint kábellal összekötve is csak 20 MB/s körül tudok másolni a rákötött usb 3.0 hdd-re. 87U esetén ezek az értékek mennyivel javulnak?

(#131) Pocok256 válasza kovimre (#130) üzenetére


Pocok256
veterán

Kábellel összekötve 32 MB al másol NTFS -es particióra. Ha az eszközről töltöm le az adatot azt olyan 45 MB/s al tolja.

Letölteni torrentről pedig 90Mbit körül tud ahogy tapasztaltam. (ugyancsak NTFS particióra.)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#132) Blaise


Blaise
veterán

Kicsit belassultak a frissítések, lassan 2 hónapja nem jött update.

(#133) Gubek-Einste válasza Blaise (#132) üzenetére

Nincsen előre meghatározott menetrend a frissítésekre. Lehet, hogy erre várnak: Biztonsági hiba veszélyezteti az ASUS routereit

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#134) Pocok256 válasza Gubek-Einste (#133) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez megint csak a 0 bites usereket érinti nem értem ebbe mi a veszély forrás. Én routerem is elérhető netről mégsem félek egy percig sem.. 18 karakteres jelszóm van (megváltoztatott felhasználó név.. 10 percenként 4 szer lehet próbálkozni... Kíváncsi lennék mikor törik fel. Az egész cikk egy retardáltság... főleg az a része mikor a távoli hozzáférést engedélyezőket ekézi ...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#135) Gubek-Einste válasza Pocok256 (#134) üzenetére

Minőségetni nem minősítgetem a cikket de tény, hogy elég sok ember full alap beállítással használja az eszközöket, én is jó párszol tapasztaltattam olyat, hogy semmi sem volt átállítva csak pl a nethez a user/pass.
Természetesen aki tudja, hogy mik a legalapvetőbb óvintézkedések azoknak nincs mitől félniük de mi van a többiekkel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#136) Multibit válasza kovimre (#130) üzenetére


Multibit
veterán

A routeren torrentezés nem a türelmetlen emberek sportja ;)
Ha nem tudod kivárni míg lejön a cuccos 6 MB/s sebességgel, vegyél egy NAS-t (pl. Zyxel NSA325v2)! Olcsóbban megúszod és egy más világ tárul eléd.

(#137) Kendek válasza Pocok256 (#134) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem annyi gondom van a WAN eléréssel, hogy ugyan a beállítófelületre bekapcsolható a HTTPS, de mondjuk amik valóban érdekesek távolról, vagyis az FTP és a Download Master felülete, azoknál titkosítás nélkül folyik a kommunikáció (vagyis nem kell brute force, aki ért hozzá az elkapja a küldött bejelentkezési adatokat). Így én speciel nem engedélyeztem semmilyen WAN elérést, viszont beállítottam egy OpenVPN szervert. Így távolról is olyan mintha a belső hálózatomon lennék (szóval mindent elérek és a Samba megosztás is működik), de legalább mindenhol biztonságos a kapcsolat.

<-ƘƘ->

(#138) Pocok256 válasza Kendek (#137) üzenetére


Pocok256
veterán

Megnézem ahogy a WPA-PSK AES titkosítású kulcsomat elkapja és visszafejti XD Nem megbízható hálózatban pedig nem loggolok be se a gmailembe se sehova...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#139) Kendek válasza Pocok256 (#138) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem azzal van a gond, hanem a távoli, interneten keresztüli eléréssel. Ha mondjuk sima FTP-n bejelentkezel egy távoli gépről, hogy elérhesd az adataidat. Ha ott elkapja, akkor után (ha engedélyezve van) elérheti neten keresztül a routered beállítófelületét, illetve akár SSH-n is bejelentkezhet. Emellett sima HTTP-n lehet elérni a Download Mastert is, ha éppen távolról torrentezel, akkor nem túl biztonságos megoldás. Ha meg távolról át tudja állítani a Wi-Fi jelszódat is, utána lehet bármilyen erősségű, már helyileg, vezeték nélküli hálózaton is bent van (te meg esetleg egyáltalán nem férsz hozzá, max a reset segít).

<-ƘƘ->

(#140) Pocok256 válasza Kendek (#139) üzenetére


Pocok256
veterán

Erre írtam, hogy megbízhatatlan hálózaton nem használom ezeket. A csak úgy elkapja meg nem működik, ilyen nincs :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#141) Kendek válasza Pocok256 (#140) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyilván kell hozzá szakértelem, de nem lehetetlen a sima szövegként küldözgetett felhasználónevek és jelszavak megszerzése. A router és a kliens között ott az egész internet, nem tudod 100%-ra kontrollálni, hogy biztosan senki se kaphassa el a küldözgetett csomagokat. Ezért mondtam, hogy én inkább használok egy OpenVPN szervert, hogy legalább valami titkosítás az elegyen már benne.

<-ƘƘ->

(#142) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ha még esetleg van itt valaki: a 87-esnek kombinált antennái vannak, ugye?
Ez a készülék vajon gyakorlati felhasználás szempontjából mennyivel nyújt többet, mint a 68-as?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#143) Kendek válasza MaCS_70 (#142) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, kb. erősebb (wikidevi, wikidevi), gyorsabb és a MU-MIMO miatt is (egyelőre béta állapotú a támogatás) kicsit jövőállóbb. Így látatlanban (nincs 68-asom) ennyi ami biztos. Egyéb funkcionalitásban nagyjából megegyezhetnek, talán egy-két pluszt tudhat a 87-es gyári szoftvere (érdemes Merlint használni).

<-ƘƘ->

(#144) Pocok256


Pocok256
veterán

Hmm most nézem a downloadmaster torrentes része bugos ^^. 100 aktiv feladat fölött már nem számolja most 105 torrent van bent seedbe és a tracker is jelzi meg a downloadmaster is mindet seedelve jelzi , de fölül ahol van az összegző 100 nál megállt :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#145) kali válasza MaCS_70 (#142) üzenetére


kali
legenda

osztott antennás ez is, de adott tekintetben is jobb valamennyivel, mint az rt-ac68u - mondom ezt úgy, hogy nincs 4*4:4 mimo képes ellenoldalam, tehát azon előny kihasználása nélkül is megmutatkozott a jobbsága, akár már a csak 2*2:2 mimo képes iphone 6s plus mobiltelefonommal nézve is, ott is volt még stabil rt-ac87u kapcsolat, ahol az rt-ac68u már szakadozott vagy nem jelentkezett fel, de ahhoz messzire kellett mennem a panel folyosóján, mert a lakásban mindegyikkel - korábban még a beépített antennás rt-ac56u-val is - jó volt mindenhol a kapcsolat.
a hardveres különbözet adott, az rt-ac68u-ben egy darab kétmagos 800 MHz proci és 256 MB ram dolgozik, az rt-ac87u-ben pedig két darab kétmagos; 1 GHz + 500 MHz, illetve 256 MB + 128 MB ram, de komoly terhelés kell hozzá, hogy a különbség nagyon érzékelhető legyen, mert az előbbi típus sem számít még gyengének, jelenleg inkább csak a másolási és húzós torrentes terhelés esetén érzékelhető a hardveres eltérés.

(#146) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nektek működik a Wireless -> Professional alatt a Tx power adjustment? Mert én hiába veszem le akár 1%-ra (mondjuk a 2,4 GHz-es rádiónál), olybá tűnik, hogy mit sem változik a sugárzási teljesítmény (vagyis nem csökken, mint elvárható lenne). :F

<-ƘƘ->

(#147) MaCS_70 válasza kali (#145) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, ez nagyon hasznos volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#148) Kendek válasza Kendek (#146) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

No mindegy, gondolom senki sem próbálta. De ahogy olvasom ez másnál sem működik, illetve ez a csúszka csak egy javaslat, egyébként a router ilyen téren saját életet él. Vagyis semmire sem jó ez a beállítás.

<-ƘƘ->

(#149) Pocok256 válasza Kendek (#148) üzenetére


Pocok256
veterán

Mikor megvettem akkor próbáltam de az még másik firm -el volt akkor teljesen jól működött.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#150) Kendek válasza Pocok256 (#149) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Merlin van fönt nekem, a legújabb, de úgy tűnik, hogy semmit sem reagál rá (legalábbis a 2,4 GHz-es rádiónál). De pont azt olvastam, hogy az újabb firmware-rekkel nem is megy, mert a zárt kódban (Broadcom) limitálták a sugárzási tejlesítményt (hogy ne lehessen illegálisan növelni) és ez kihat annak csökkentésére is.
De esetleg ha lesz egy kis időd rá és megpróbálnád még egyszer, akkor azt megköszönném. :)
Később (ha hazaértem) majd még csekkolom az 5 GHz-eset is, mert az Quantenna.

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.