Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Kendek válasza ArthurShelby (#1050) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a gyári firmware-ben itt nem írja, akkor attól tartok, hogy a felületén máshol sem fogod tudni megnézni.
Bár nem teljesen világos, hogy szoftveres vagy hardveres probléma lépett-e fel nálad a vinyó esetében (több infó kéne), de ha az előbbi és NTFS fájlrendszerű volt, akkor a későbbiekben erősen ajánlott áttérni ext4-re (ami a router szempontjából teljesen natív). Egyébként én inkább egy kisebb SSD-t (120 GB) kötöttem rá, az teljesen csendes és sokkal jobban bírja az esetleges fizikai behatásokat (rázkódás) meg a folyamatos üzemet.

<-ƘƘ->

(#1052) Gubek-Einste válasza Kendek (#1051) üzenetére

folyamatos üzemet.
Pont, hogy nem, az SSD nem bírja az ilyen típusú igénybe vételt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1053) Kendek válasza Gubek-Einste (#1052) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

HDD-kről már hallottam, hogy vannak folyamatos és csoportos (rezgésállóbb) üzemre tervezett változataik, de SSD-kről még nem. Ezek szerint tehát egy átlagos 2,5" merevlemez jól bírja a folyamatos pörgést, esetleges fizikai behatásokat, illetve akár pár percenként történő leállást/felpörgést, míg az SSD-ket meg ki-be kapcsolgatásra és rövid üzemidőre tervezik?

<-ƘƘ->

(#1054) Gubek-Einste válasza Kendek (#1053) üzenetére

Az SSD flash alapú chipje a folyamatos írást-olvasást nem viselik jól.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1055) Kendek válasza Gubek-Einste (#1054) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Való igaz, véges írási műveletet viselnek el az SSD-kben jelenleg alkalmazott memóriacellák. Míg egy merevlemez elméletileg végtelen számút.
De egy router esetében a folyamatos üzemidő egyet jelent azzal, hogy folyamatosan be van kapcsolva. Az esetek java részében nem kap I/O terhelést, és ha mégis, akkor az is döntő többségében olvasási művelet.
Még kemény torrentezéssel is nehezen jön össze napi több mint 10 GiB-nyi írás. Annyival meg még a legolcsóbbnak is túl kell élnie egy HDD-t.
Cserébe az SSD hangtalan, kevesebbet fogyaszt, gyorsabb és nagyon jól bírja a mozgatást.
De egyébként én a notiból kinőtt 120-ast kötöttem rá. Ha pár év múlva feladná a harcot, akkor is meglesz a használt utódja. :)

<-ƘƘ->

(#1056) appel válasza Kendek (#1055) üzenetére


appel
őstag

Nekem is egy kinőtt 120GB-s SSD van rákötve. :-)

(#1057) Kendek válasza appel (#1056) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyébként anno írtam rá egy szkriptet amivel csekkolni tudom az írási mennyiséget. Az értékeket pedig mindig feljegyeztem egy fájlba, hogy vissza tudjam nézni. Folyamatosan megy a torrent, hétköznapokon több HD-s sorozatot is le szoktam szedni. Nagyjából négy hónap alatt kb. napi 3,5 GiB jött össze:
08.25.
/dev/sda: 7972250218496 bájt
7785400604.00 KiB
7602930.27 MiB
7424.73 GiB
7.25 TiB

12.31.
/dev/sda: 8402821394432 bájt
8205880268.00 KiB
8013554.94 MiB
7825.73 GiB
7.64 TiB

És szerintem ez így is elég extrém igénybevételnek számít ha routerről van szó...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1058) appel válasza Kendek (#1057) üzenetére


appel
őstag

Gondolom nem a gyári download mastert használod..

(#1059) Kendek válasza appel (#1058) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint ez az SSD S.M.A.R.T. adataiból van kiolvasva, nem a torrent kliensből (szóval minden írás benne van).
De egyébként jah, a tiszta Transmission-t használom, entware-ből telepítve. :)

<-ƘƘ->

(#1060) Manka76 válasza ArthurShelby (#1050) üzenetére


Manka76
senior tag

Próbáld meg a betűjelét módosítani akkor lehet hogy benne lesz az Explorerben.
A lemezkezelőben mit mutat mint rendszer?

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#1061) ArthurShelby válasza Manka76 (#1060) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sajnos a betűjelét nem tudom változtatni. A lemezkezelő/eszközkezelő látja, és emiatt bizakodó vagyok (az adatlementés terén a clonezilla-val remélem szerencsém lesz)
A sentinel ezt írja:

Egyébként ntfs fájlrendszerű volt, szinte teli volt az 1Tb, így lusta voltam átformázni a ext4-re

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1062) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#1061) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem a vezérlő chip a csatlakozóknál kiéghetett.
A vicc az, hogy egy ideig (véletlen) a mélynyomó mellé tettem (rákódás, mágnes). Itt semmi baja nem lett, majd áttettem a dvd lejátszóra, és végül ott halt meg :(

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1063) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#1062) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ja, és a történetből az kimaradt, hogy a tápkábel meg volt törve, vagy az usb kábel könnyen kihúzódott, de emiatt volt, hogy véletlenszerűen megszakadt. De pont az utóbbi időben ilyen gond nem volt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1064) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Itt egy példa rá, hogy miért is nem jó annyira az egyes szolgáltatások (WebUI, SSH, FTP, stb.) netes megosztása. Sajnos ezek nem biztonságosak megoldások. A hasonló támadások pedig manapság teljesen automatikusak.
Pár éve belőttem egy csak olvasható, de szabad hozzáférésű FTP szervert (Debian csomagtárolót...), friss szoftvereket használva, a távoli admin hozzáférést pedig teljesen letiltottam. De pár nap alatt ez is fel lett törve (holott én magam sem fértem hozzá távolról), és már admin jogú parancsokat futtattak...

(#1062) legelek: Nekem meg van egy WD10EARS-em (az utolsó 3,5"-es vinyóm). Egyszer a dokkolóra amiben benne volt, véletlen ráküldtem vagy kétszeres feszültséget, mert rossz adaptert dugtam be. A HDD elektronikája persze egyből lehalt. De nagy mázlim volt, méricskéltem kicsit a NYÁK-ján, majd kicseréltem egy elemet és azóta is kiválóan mükszik. :)

<-ƘƘ->

(#1065) MaCS_70 válasza Kendek (#1064) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez sajnos nem ritkaság. :(

Egyébként mit keressek a log-ban, hogy lássam, hogy próbálkoznak vagy esetleg sikerrel is jártak?

B.Ú.Ú.É.K!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1066) Kendek válasza MaCS_70 (#1065) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha SSH-n belépnek, akkor azt látod ugyanúgy mint ahogyan a linkelt logokban is van. Pl.:

Jan 1 14:05:02 dropbear[20454]: Password auth succeeded for 'Kendek' from 192.168.1.228:47834

Hibás jelszóval ezt írja:

Jan 1 14:07:08 dropbear[20654]: Bad password attempt for 'Kendek' from 192.168.1.228:47956
...
Jan 1 14:07:10 dropbear[20654]: Exit before auth (user 'Kendek', 3 fails): Exited normally

Érdemes aktiválni a Brute Force és a DoS védelmeket hozzá.
Persze igazából ha egyszer bejutottak, akkor a logok törlése nem nagy kunszt.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1067) MaCS_70 válasza Kendek (#1066) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ilyesmit nem találtam a syslogban -- mondjuk a WAN-elérés nincs is engedélyezve.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1068) Poplacsek válasza Poplacsek (#937) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Egyre gyakrabban csinálja a router, hogy egyszer csak nincs 2.4GHz-es WiFi. Nem ad ki semmit, csak 5GHz-en. Hátlapi kikapcsolás, bekapcsolás és boot után megint jó egy napig... Kezd a tököm tele lenni ezzel a kütyüvel.. :W
A két legújabb Merlinnel ugyanúgy csinálja, másnál nincs ilyen jelenség? :F

(#1069) Kendek válasza Poplacsek (#1068) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Olyat, hogy csak a 2,4 GHz-es rádió jele eltűnne magától (tehát nem időzített kikapcsolás miatt), még sosem tapasztaltam.

<-ƘƘ->

(#1070) Gubek-Einste válasza Poplacsek (#1068) üzenetére

Csináljál egy NVRAM törlést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1071) Poplacsek válasza Gubek-Einste (#1070) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ez annyit jelent, hogy a gyári alapbeállítást kell visszaállítani és utána újra beállítgatni manuálisan és nem visszatöltve a beállításokat?

(#1072) Kendek válasza Poplacsek (#1071) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A legbiztosabb megoldás(ok) az ami az összefoglalóban is szerepel (RESET vagy WPS gomb használata). Utána természetesen a kézi újrakonfigurálásnak van csakis értelme, mert a mentés visszatöltésével csak vissza lenne állítva a kiinduló (esetleg helytelen) állapot.

<-ƘƘ->

(#1073) Poplacsek válasza Kendek (#1072) üzenetére


Poplacsek
senior tag

OK, köszi! Reseteltem, majd beállítottam a menüelérés user / password és a WiFi SSID / password-jét. Semmi mást nem állítottam, nehogy valami gyári alaptól eltérő beállítás baja legyen.. És most teszt. (Merlin 380.64_0 firmmel.)

(#1074) Hókusz Pók válasza sitQ (#971) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Szia! Én is WRT 54GL-ről "váltottam", s a kezdeti problémák után mára szuperül működik. Sőt! A WRT 54GL vezeték nélküli repeaterként van "rákötve", így gyakorlatilag az egész házam és kertem WiFi lefedettsége atom stabilan biztosított. ;)

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#1075) tobias40 válasza Hókusz Pók (#1074) üzenetére


tobias40
veterán

Nálam unanez a felállás van,tökéletesen végzi a dolgát!
Meg tudtad csinálni hogy automatikusan váltson a amikor kell a két hálózat között az eszközöd vagy maradtál te is kézi átváltásnál?

Gondolom 2 külön hálózatot csinálta a 2 routerből.. :U

(#1076) ArthurShelby válasza sitQ (#971) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Hozzádugtam egy Samsung story station plus 3,5 "-os 1,5 Terrás kompakt külső vinyót (hálózati tápos)."
Ilyen ment nekem most tönkre.
Ha veszek egy másik ugyanilyen vinyót, és kicserélem a vezérlőt, akkor az jó lehet? Számít itt, hogy ha mondjuk 2Tb-os vinyót veszek (mostani 1 volt)?

Miért jó, ha külső tápos? Pont az ilyen kerregések, nem állandó használat miatt elgondolkodtam nem külső táposban, ráadásul így a trafó sem fogyasztana állandóan.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1077) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#1070) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hogy teljesen értsem. A reset az, amit a router kezelőfelületéből indítok, az NVRAM törlés, pedig olyan reset, amit a WPS vagy a RESET gomb használatával érek el? A 2 ugyanolyan resetet csinál?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1078) ArthurShelby válasza Kendek (#1064) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mi az általános standard, amit használtok biztonság terén?
Ha vpn legyen openvpn, és ne PPTP?
Ha van vpn, nem kell wan elérés? Biztonságilag kockázatos a wan elérés?
A router elérését állítsam át https-re, vagy az alap htttp is jó?
Az aicloud tetszik, hanyagoljam inkább?

Nem vagyok őrült, aki fél, de most a vinyó elromlása után bekeményítek :D.
Igazából leginkább a NAS-t féltem (mmint főleg a rajta lévő családi képeket). De közben tökre tetszik, hogy bármikor meg tudom osztani a dolgokat rokonokkal, nagymamának lehet mutogatni képeket (nem kell előre pendrive-val készülni).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1079) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#1078) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az OpenVPN tudtommal biztonságosnak tekinthető, a PPTP nem igazán. Persze ez sem olyan, mint egy átjáróház, de én azért nem ezt használnám.

WAN-elérés nem kell hozzá, pont ez a lényege. A WAN-elérés kerülendő: könnyen megtalálható és átjárható.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1080) Kendek válasza ArthurShelby (#1076) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha biztosan csakis a vinyóra csavarozott NYÁK ment tönkre, akkor érdemes lehet megpróbálni annak a cseréjét. De csakis pontosan ugyanolyan típusú merevlemezről rakd át. Még a típusszámban se legyen eltérés. Persze bele kell számolni, hogy az új vinyó garanciája így egyből ugrik.
Egyébként régebben csináltam ilyet többször is még Maxtorral, és szuperül működött a dolog. Bár szokták mondani, hogy a gyárilag hibás szektorok rögzítve vannak ezért nem kompatibilisek. De adatmentés céljából azért mindenképpen járható út.

(#1077) legelek: A gyári beállítások visszaállítása az NVRAM törlés. Vagyis törlődik minden, majd újraindításkor mikor egy-egy folyamat keresi az értékeket, akkor visszaíródnak az alapértelmezettek. Olyasmik ezek mint a környezeti változók (printenv).

(#1078) legelek: Az OpenVPN a legbiztonságosabb megoldás. Mellette mindenféle neten keresztüli megosztást le kell tiltani.
VPN segítségével eléred a saját belső hálózatodat, mintha csak otthon lennél. Felesleges tovább bonyolítani a dolgot, a https sem jelentene nagyobb biztonságot (csak bonyodalmat, mivel privát).
Jómagam nem használom az AiCloud-ot, már a leírása is rémisztő a számomra. Mindenemet elérem így is távolról, akár filmet is tudok nézni, pl. Samba-n megosztva.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1081) ArthurShelby válasza Kendek (#1080) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Biztosat sajnos nyilván nem tudok, de megpróbálom. A tervem, hogy veszek egy ugyanilyet jófogáson, de jelenleg csak 2 TB-os van elérhető.
Eddig én is samba-t használtam.
Ismerem a vpn-t, bár inkább a pptp-t. Ott azt szerettem, hogy be tudtam állítani, hogy teljesen belső hálón legyek, lássam a többi gépet és NAS-t (egy alhálózatban voltak).
Az OpenVPN még új nekem, ott nem tudom ezt hogy tudom beállítani.
Https eddig csak bonyodalmat okozott, szóval maradtam http-n.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1082) Kendek válasza ArthurShelby (#1081) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nagyon egyszerű beállítani az OpenVPN-t, a belső hálózat (többi gép, NAS, stb.) elérhetősége is csak egy kapcsoló (alapértelmezetten aktív).

<-ƘƘ->

(#1083) ArthurShelby válasza Kendek (#1082) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A merlin-nél milyen gyári funkciót veszek el?
Asus ddns szolgáltatás megmarad? Aicloud, download master (és az ezekhez tartozó telefonos alkalmazások) gondolom elvesznek.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1084) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#1083) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azt tudom, hogy csak a HGG-nél van hatótáv növelés "beépítve", de hőmérséklet kijelzés van a merlinben is?
Ha jól tudom, a HGG a merlin egy továbbfejlesztett változata (ahol a forráskód még nem került kiadásra). Azt tudom, hogy a merlin az ajánlott, de a HGG-nek van valami negatívuma, bug-ja (ami nem működik/rosszabb benne, a merlinhez, gyárihoz képest)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1085) Kendek válasza ArthurShelby (#1083) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezek a gyári funkciók megmaradnak. :)

(#1084) legelek: Van, persze. TX Power növelés is van, csak a HGG-nél működik is (bár ott is csak a 2,4 GHz-nél). Én mondjuk CFE-t módosítottam, így még a gyáriban is jó erős a jel. Bár vicces mikor mégsem tudok jó távolról kapcsolódni, mert a kliens (teló/tablet) jelét viszont már nem veszi a router.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#1086) tobias40 válasza Kendek (#1085) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt a CFE módosítást leírnád hogyan kell csinálni akár a gyáriban akár a Merlinben?
Ha nem publikus akkor jöhet PÜ-ben is! :R

(#1087) Kendek válasza tobias40 (#1086) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Már egyszer leírtam, volt aki megcsinálta és azóta is úgy használja. Habár ezzel sem működik a csúszka, de fix 25 dBm van és ténylegesen erősebb a jel. Mint mondtam ez kicsit csalóka is lehet, mert ha a kliens gyengébb, akkor akár a csatlakozás sem jön összes (miközben viszonylag jó a jel).
Ugyanezt sajnos az 5 GHz-el nem lehet megejteni. Ugyanakkor azzal egyébként sem lehet olyan távolra lőni.

<-ƘƘ->

(#1088) tobias40 válasza Kendek (#1087) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt a router webfelületén SSH Authentication key-hez kell beírni miután engedélyeztük az ssh-t? :U

(#1089) Kendek válasza tobias40 (#1088) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#1090) tobias40 válasza Kendek (#1089) üzenetére


tobias40
veterán

OK,de ezt hogyan még sosem csináltam és leírást sem látok róla az összefoglalóban..
Lehet lépésről-lépésre?
Lehet hogy égő de még nem használtam..... :F

(#1091) Intruder2k5 válasza tobias40 (#1090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aktiválod az SSH szervert, az Administration -> System -> SSH Daemon részben, majd utána ezt a leírást követed, az első (kék-fehér) kép utáni résztől. Tehát onnan, hogy...

Ezután töltsünk le egy tetszőleges SSH klienst, én a Portable KiTTY-et használom, ezt javaslom.

szerk.:
Még annyi, hogy a leírás Tomato firmware-hez készült, ott a felhasználónév minden esetben root, gyári szoftverben szerintem az alap felhasználónevet kell használd, amit az admin felületen is.

[ Szerkesztve ]

(#1092) appel


appel
őstag

Valaki belőtte már a port knocking-ot ezen a routeren?

(#1093) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Miért jobb a külső tápos merevlemez (ha routerra kötöm nas-ként)? Új merevlemez vételt fontolgatok, de egyenlőre a sima táp nélküli 3.0-ás jobban tetszik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1094) tobias40 válasza Intruder2k5 (#1091) üzenetére


tobias40
veterán

Köszönöm így sikerült! :R

A CFE-t a jffs-re mentettem,kilehet másolni vhogy a pendriver-re mert oda akartam de nem szerkesztettem a parancsot! :W Vagy maradjon ott mert nem foglal akkora helye?

"A sugárzási teljesítmény ellenőrzéséhez a következő parancsot tudjuk használni:
wl txpwr_target_max"

Nekem erre semmilyen adatot nem ír ki a putty-ban...
Mit csinálok rosszul? :U

A weben a csúszka maxon van most is,nem tudom fentebb húzni!
Írjam puttyban parancsba vagy már elvileg a maxon van a "mókolás" miatt?

Az ssh-t tiltsam ha végeztem vagy maradjon bekapcsolva nem gond biztonságilag.. :F

[ Szerkesztve ]

(#1095) tobias40 válasza ArthurShelby (#1093) üzenetére


tobias40
veterán

Azért mert a külön tápos stabilabb és nem függ a router esetleges bizonytalanságaitól. :K

A külső tápos tuti mindig a megfelelő feszkót adja a vinyónak,én így tudom.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1096) Kendek válasza ArthurShelby (#1093) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annyiban mondjuk nem jobb a külső tápot igénylő merevlemez, hogy az többet is fogyaszt. Általában a 2,5"-es vinyók elpörögnek egymadzagos USB-s tápról is. De a modernek már egészen biztosan.
Nekem mondjuk egy pontosan ugyanilyen adapterem van, simán ment vele az összes 2,5"-es vinyóm és az SSD-im is. Plusz teljesen Linux kompatibilis, vagyis állítható az energiagazdálkodás és a S.M.A.R.T. adatok is kiolvashatóak.

<-ƘƘ->

(#1097) Kendek válasza tobias40 (#1094) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A CFE-t érdemes biztosabb helyre menteni, a JFFS az időnként törlődik. SSH-n keresztül megoldhatod a pendrive-ra mentést, a következő paranccsal (amennyiben csak egy adattároló van rádugva):

cp /jffs/cfe.bin /mnt/*

A wl txpwr_target_max parancsnak ezt kell visszaadnia:

Maximum Tx Power Target (chanspec:0x1909): 25.00 25.00 25.00

Persze ez csak opcionális, ha egyébként is azt tapasztalod, hogy erősebb lett a jel, akkor biztosan sikerült a dolog.
Az SSH-t érdemes lehet letiltani ha egyáltalán nem használod (mert akkor minek menjen...).

<-ƘƘ->

(#1098) ArthurShelby válasza Kendek (#1096) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Akkor csak a csirke lesz tápos :D
Egyébként itt csomóan ssd-t használnak nas-ként, az sem külső tápos (igaz az kevésbé sérülékeny is)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1099) tobias40 válasza Kendek (#1097) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm ezt a másolási parancsot sem látom hogy fogadná a putty, copy!paste-val is próbáltam és bepötyögtem a szöveget,enter a végén és akkor sem..
Mit csinálok rosszul? :W

wl: Unsupported ezt írta ki a target max parancsra..

Rosszul írtam be már visszaadta amit te írtál !Lama vagyok ehhez! :W

[ Szerkesztve ]

(#1100) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Komolyan mondom nem hiszem el. Ma nem működött a VPN, itt cseszegetem, pedig minden okénak tűnik. Erre most nézem, hogy engem is áttett az internetszolgáltatóm NAT-olt IP-re. :W

(#1099) tobias40: A parancs helyes végrehajtásáról nem kapsz külön visszajelzést. Csak ha valami hiba van, akkor szól. Vagyis ott kell lennie a pendrive gyökerében a kérdéses fájlnak.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.