Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sziasztok!
DigiNet1000-el használja valaki a routert? Stabil? Nem dobál le?
Köszi! :)

(#452) Manka76 válasza Petyamester (#451) üzenetére


Manka76
senior tag

Nekem azzal megy kb 2,5 hónapja és nem volt megszakadás, ledobálás eddíg. Vagy én nem vettem észre.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#453) Kendek válasza Manka76 (#452) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Neked ehhez a sebességhez aktív a hardveres gyorsítás (Flow Accelerator), vagy csak a CTF?

<-ƘƘ->

(#454) Manka76 válasza Kendek (#453) üzenetére


Manka76
senior tag

CSak a CTF mert a FA-t nem sikerült bekapcsolnom sehogy. Ha esetleg tudod hogyan kell akkor jól jönne.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#455) Kendek válasza Manka76 (#454) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nálam be van kapcsolva, habár nekem sem volt teljesen egyértelmű. És kíváncsi lennék, hogy ekkora sávszélességnél van-e érezhető hatása.
A következő beállítások a lényegesek:
- Az AiProtection alatt legyen minden deaktiválva
- A QoS legyen teljesen kikapcsolva
- A Tools -> Other Settings -> IP Traffic Monitoring legyen offon
- A LAN -> Switch Control alatt a Spanning-Tree Protocoll legyen inaktív
- A LAN -> Switch Control alatt legyen Auto-n a NAT Acceleration
Ha mindez meg van, akkor indítsd újra a routert.

<-ƘƘ->

(#456) smallmer válasza Kronk (#450) üzenetére


smallmer
őstag

ott csak az összes gépre lehet nem? :) tehát ha rányomok akkor külön gépekre nem lehet lebontani

közben megvan köszi

[ Szerkesztve ]

(#457) Manka76 válasza Kendek (#455) üzenetére


Manka76
senior tag

Hát én akármit csinálok ez nem jön össze.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#458) Kendek válasza Manka76 (#457) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk én Merlint használok. A gyáriról annak idején mintha azt olvastam volna, hogy letiltotta az ASUS valami probléma miatt. Azt viszont nem tudom, hogy ez a friss verziókra is vonatkozik-e.

<-ƘƘ->

(#459) Manka76 válasza Kendek (#458) üzenetére


Manka76
senior tag

Azt használom én is. Bár kiváncsiságból vissza raktam a gyárit.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#460) Kendek válasza Manka76 (#459) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Eszembe jutott, hogy PPPoE mellett sem megy, gondolom lehet, hogy neked DIGI-vel pont az van.

<-ƘƘ->

(#461) Manka76 válasza Kendek (#460) üzenetére


Manka76
senior tag

Akkor jól olvastam valahol.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#462) Ano


Ano
őstag

Érdemes a gyári FW-t lecserélni?

Összefoglalóban láttam, hogy 2 féle mehet erre:
● RMerlin
● OpenWrt

Egyiket sem ismerem, így lövésem sincs miben mások ezek mint a gyári ... esetleg akinek van tapasztalata mind a hárommal, írhatna egy gyors pro/kontra összefoglalót ha kérhetek ilyet :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#463) Ano


Ano
őstag

Kérnék még 1 dolgot ... majd fizu után szándékozok ilyet venni ... sima router funkciók érdekelnek csak, 5 -10 klienssel vegyes csatlakozással ... szóval semmi USB-s vinyó meg ilyenek ...

Akinek esetleg van fogyasztás mérője, az meg tudná mérni nekem, hogy egy átlagos használattal milyen fogyasztást mutat a router ... a tápegysége eléggé erősnek tűnik nekem ... 19V 2,37 A ami az elméleti max-on ~ 45 W fogyasztást jelent (vélhetően ilyen sosem lesz, illetve ilyenkor tuti vagy 2 vinyó dolgozik rajta) ...

De azért érdekelne, hogy sima, normál csak router funkciókkal kb milyen fogyasztást produkál :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#464) Kendek válasza Ano (#462) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az OpenWrt használhatatlan mivel a zárt meghajtók miatt nincsen pl. vezeték nélküli hálózat.
A Merlin az a gyárira épül, azt egészíti ki egyéb funkciókkal. Illetve gyakrabban frissül mint a gyári, így előbb belekerülnek a különböző biztonsági és hibajavítások. Tehát a Merlin minden olyat tud amit a gyári firmware, a beállítófelülete is ugyanaz, csak plusz beállításokkal. Ezért összességében ennek a használatát érdemes fontolóra venni.
Ezeken kívül még a DD-WRT az ami elvileg teljes pompájában futtatható, hiszen az OpenWrt-vel ellentétben ez zárt meghajtókat is támogat. Viszont nem teljesen stabil (egyébként is csak béta formában érhető el), nincsen benne specifikus támogatás (nem működik pl. a LED szabályzás és egyébként is furán világít), valamint egyes általános funkciók nem működnek vagy hibásan.

(#463) Ano: Külön nem mértem (mivel állandóra van bekötve egy mérő), de kábelmodemmel és egy SSD-vel ~19 wattra jön ki ezek fogyasztása, aktív torrentezés közben.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#465) Ano válasza Kendek (#464) üzenetére


Ano
őstag

Köszi az infókat! :R

Ha SSD-t és a kábelmodemet nem számolom, akkor az általad leírtak alapján talán 7-10w lehet a fogyasztása normál működés közben ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#466) MaCS_70 válasza Ano (#465) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan!
Fogyasztásmérővel mérve e két érték között mozog a fogyasztása tartós üzemben, nem számítva a rövidebb csúcsokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#467) MaCS_70 válasza Kendek (#464) üzenetére


MaCS_70
félisten

A HGG és a Merlin között mi a gyakorlati különbség?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#468) Ano válasza MaCS_70 (#466) üzenetére


Ano
őstag

:R
Ezek szerint még mindig jól működik a beépített tippelő gépem :)) ... csak azokal a fránya lotto számokkal nem boldogul :D

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#469) Kendek válasza MaCS_70 (#467) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

HGG-t most már egy ideje nem követem, de ahogy nézem most kicsit belassult a fejlesztése (legalábbis nyáron). A Merlinhez ad hozzá egy-két extra funkciót, pl. ki lehet kapcsolni teljesen a naplózást, szóval ilyesmik. Viszont kicsit túllő a frissességen, és pont azért hagytam abba a használatát, mert több benne a bug. Az aktív stabil verzióiba előszeretettel portolt vissza a Merlin fejlesztői kódjából. Szerintem ez annyit nem ér, a Merlint azért kiadás előtt szépen kitesztelik (vannak alfa és béta kiadások is).
Vagyis végeredményben a Merlint ajánlom, mert az a stabilitásra törekedve funkcionálisan kiegészíti (lényeges dolgokkal is) a gyári megoldást, amihez már túl sokat nem tesz hozzá a HGG, viszont kevésbé stabil.

<-ƘƘ->

(#470) MaCS_70 válasza Kendek (#469) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#471) MaCS_70 válasza Kendek (#469) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt jól látom, hogy a Merlin nem engedi "tuningolni" a wifit, azaz nem mehetek 100 mW fölé?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#472) Pocok256 válasza MaCS_70 (#471) üzenetére


Pocok256
veterán

Őő van olyan ami engedi ? :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#473) Kendek válasza MaCS_70 (#471) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem a Merlin nem engedi, hanem az ASUS tartja be a szabályokat. Ha nem tenné, akkor betiltanák a routerei forgalmazását.

<-ƘƘ->

(#474) MaCS_70 válasza Kendek (#473) üzenetére


MaCS_70
félisten

A HGG-nél 708 mW a csúszka vége, igaz, ez már nem stabil tartomány.

Én itthon (ahol amúgy elég messze vannak a szomszédok) abban a hülye helyzetben vagyok, hogy 100 mW-on időnként éppen instabil egy elérési pont, ami szerintem már 125 mW-nál is jól működne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#475) Kendek válasza MaCS_70 (#474) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Régebben még nem volt zárva hozzá a kód, így lehet, hogy azt használja, vagy valami úton-módon mégis módosította a jelenlegit. Mindenesetre nem legális a dolog, és a Merlin fejlesztője sem él vele. Természetesen jó lenne ha mindenhol lehetne emelni, de sajnos a szabályozások megkötik a fejlesztők kezét. Örülhetünk neki, hogy egyáltalán még létezik külsős firmware, mert egyébként a teljes zártság lenne a cél. A Merlin projekt státuszjelentése sem fest éppen rózsás képet.

<-ƘƘ->

(#476) MaCS_70 válasza Kendek (#475) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, ez valóban nem fest valami jól, és sajnos teljesen egybevág azzal a munkaanyaggal, amit nem olyan régen olvastam arról, hogy milyen drasztikus szigorításokat látnak potenciális döntéshozók szükségesnek (nem is csak rádiós) kommunikációs eszközök területén.

Persze mindennek lehet alapja, és nem egy esetről tudok, amikor Pistike megveszi a wifis eszközt, kicsomagolás után első dolga CFW-t tenni rá (mer' a gyári az frankón tutter gagyi!) és felcsavarni a teljesítményt, hadd lássák a harmadik lépcsőházban is a "takarodjparaszt" SSID-t.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#477) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nem értem ezt a HGG-dolgot.

Létezik 380.59.1 HGG-FINAL.
Csak éppen nem tudom feltenni. Akár gyári, akár Merlin-alapra próbálom feltölteni, a bitkolbász szépen megtelik, a router hibaüzenet nélkül újraindul -- és a kiindulási rendszer vár a folyamat végén.

Tudtok erről valamit?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#478) Kendek válasza MaCS_70 (#477) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nemrég az ASUS megváltoztatta a firmware formátumát, arra frissítve már nem tehető vissza egy régebbi verzió. Viszont a letölthető helyreállító alkalmazással megoldható a dolog, vagy a tftp-s módszerrel.

<-ƘƘ->

(#479) MaCS_70 válasza Kendek (#478) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ezek szerint visszafelé már simán menüből megy a dolog, ugye?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#480) Kendek válasza MaCS_70 (#479) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Előre fele megy mindenhogyan, vagyis frissíteni mindenhol tudsz, régebbi formátumú verziót viszont nem lehet akárhogyan visszarakni.

<-ƘƘ->

(#481) MaCS_70 válasza Kendek (#480) üzenetére


MaCS_70
félisten

Konkrétan: ha felteszem a HGG-t a külső programmal, a friss Merlinre esetleg hogyan térhetek vissza?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#482) Manka76 válasza MaCS_70 (#481) üzenetére


Manka76
senior tag

Ezzel bármilyen régit vissza tudsz tenni: ASUS Wireless Router Firmware Restoration Utility.
A 4 portba dugod a gépet kikapcsolva, mielőtt visszakapcsolod akkor nyomva tartod a RESET gombot. Ha bekapcsoltad akkor addig kell nyomva tartani ameddig a POWER lámpa villogni nem kezd. A progiba betallózod a letöltött FIRMWARE-t és mehet is. A hálózati beállítások IPv4 résznél meg kell adni a következő értékeket:
IP address:192.168.1.10, subnet mask:255.255.255.0

De itt megtalálod rendesen leírva: [link]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#483) MaCS_70 válasza Manka76 (#482) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, ez megvan.
A kérdés inkább arra irányul, hogy menüből mi megy, mivel a router nem igazán elérhető helyen van: létraázás, nőgyógyászkodás és szerelés kell egy resethez.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#484) Ano


Ano
őstag

Nos, megvan a kicsike ... rögtön lenne kérdésem is ezzel kapcsolatban:

Az admin felületre WiFi-ről bejelentkezési lehetőség letiltása merre található? Olyat találtam, hogy WAN-ról tiltás, de WiFi-t nem ...

Gyorsan körbeteszteltem az erőteret ... tényleg csak gyorsan és kicsit ... androidos WiFi analyser-el ... az lehetséges hogy a 2,4 Ghz-es jel gyengéb mint az 5Ghz-es? Holnap jobban kitesztelem a dolgot, de ezt vettem eddig észre ...

Firmware a gyári jelenlegi legújabb van rajta: 3.0.0.4.380_3459-gfbf1f06

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#485) MaCS_70 válasza Ano (#484) üzenetére


MaCS_70
félisten

Biztos, hogy van olyan, hogy wifiről tiltja a belépést? Én még nem találkoztam vele, pedig párszor azért már végiglapoztam a beállítási képernyőket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#486) Ano válasza MaCS_70 (#485) üzenetére


Ano
őstag

Ezért kérdezem én is ... más routerekben láttam már ilyen opciót ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#487) MaCS_70 válasza Ano (#486) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak Te nem zt kérdezted, hogy van-e ilyen lehetőség, hanem azt, hogy hol van -- ebből arra következtettem, hogy tudod, hogy van, csak azt nem, hogy pontosan hol.
Én még nem hallottam róla, és nem is futottunk össze. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#488) Kendek válasza Ano (#486) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valóban van pár firmware-ben erre lehetőség, de ha az a cél, hogy külsősök ne férjenek hozzá, akkor esetleg jó megoldás lehet a vendég hálózat is, intranet tiltással.

<-ƘƘ->

(#489) Ano válasza Kendek (#488) üzenetére


Ano
őstag

Az nem teljesen jó, mert van NAS és esetleg a vendégek szeretnék használni a szolgáltatást rajta, de nem szeretném, ha pl nekiállnának a routert cseszegetni ...

(#487) MaCS_70
Valóban nem pont úgy kérdeztem, mert feltételeztem, hogy egy ilyen kategóriájú router-ben ez alap ...

Más:
AiProtection ---> Hálózat Védelem

Az itt felsoroltakat (Rosszindulatú Oldalak Blokkolása; Behatolás Védelem) és az email-es értesítést mennyire érdemes bekapcsolni? Otthoni felhasználásra szántam a routert ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#490) Kendek válasza Ano (#489) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ebben az esetben érdemes rögzítened az admin gépet egy meghatározott IP-re (LAN -> DHCP Server -> Manually Assignment...), majd állítsd be, hogy csak erről a címről lehessen elérni (Administration -> System -> Allow Only Specified IP Address).

<-ƘƘ->

(#491) Ano válasza Kendek (#490) üzenetére


Ano
őstag

Igen, ismerem ezt is, de az általam említett mód ad némi rugalmasságot is ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#492) MaCS_70 válasza Ano (#489) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen igazad van, valóban illene ismernie a csak kábelről menedzselést -- ezért is tűnt logikusnak, hogy ott van az, csak nem találod (találjuk).

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#493) Ano válasza MaCS_70 (#492) üzenetére


Ano
őstag

Felraktam a legújabb Merlin FW-t de abban sincs benne ez a funkció ...

Viszont teszteltem egy újabbat ... csak poénból ...
A router jelenleg az egyik sarokban van és körülötte rengeteg egyéb kütyü (kábelmodem, NAS, PC, Laptop nyomtató stbstb) szó szerint körbeveszi, tehát közel sem ideális a helyzete és tőle légvonalban kb 10 méterre van egy mosógép, aminek a dobjába belülre betettem egy telefont és rácsuktam a dob tetőt (kvázi Faraday kalitkába tettem) és mértem a jelerősséget és simán a sárga közepe felé maradt a jel erőssége (-75 és -70 dB közötti érték), miközben kb 3 vékony válaszfalat is át kellett ütnie ...

Kíváncsi leszek, majd ha elköltözünk a nagy házba ami miatt vettem a routert, ott mennyire fog jó szolgálatot tenni ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#494) MaCS_70 válasza Ano (#493) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi -- csak az nem tiszta, hogy milyen "újabbat" teszteltél.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#495) Ano válasza MaCS_70 (#494) üzenetére


Ano
őstag

(#484) Ano

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#496) MaCS_70 válasza Ano (#495) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát a legfrissebb gyárit telepítetted vissza?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#497) Ano válasza MaCS_70 (#496) üzenetére


Ano
őstag

Azzal vettem ... nem kellett frissíteni ... habár ma feltettem a Merlin legújab verzióját, mert kíváncsi voltam, hogy van-e benne admin felület kizárólagosan kábelről való elérés beállításának lehetősége.

Nem volt benne ilyen, így 3 IP-t adtam meg amiről elérhető most az admin felület és természetesen az IP-ket fixen beállítottam az eszközökhöz a DHCP-nél.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#498) Pocok256


Pocok256
veterán

Mondjuk tényleg nem értem miért probléma az, hoyg valaki látja az admin login screent mit kezd vele ? :D van egy random 10+ karakteres login nevem meg egy random 10+ karakteres jelszavam annak az esélye hogy valaki feltöri a következő 1000 évben 0.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#499) Ano válasza Pocok256 (#498) üzenetére


Ano
őstag

Mert csak intranetről érhető el ... nincs kitéve a netre ... és nem szándékoztam 10+ karakteres jelszóval védeni ... na meg a router nem tudom hogy viselkedne valami ilyesmi támadás esetén ... belassulna? esetleg le is fagyna?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#500) Kendek válasza Ano (#499) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amúgy biztosan meg lehetne oldani az eredeti elképzelésed szerint is a dolgot, csak kéne írni hozzá egy tűzfalszabályt. Mert egyszerű kapcsoló az sajnos nincs hozzá (mondjuk DD-WRT-vel feltehetően lenne).

<-ƘƘ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.