Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) VGYke válasza Kendek (#247) üzenetére


VGYke
addikt

Pocok256, Kendek Köszönöm! Adatok alapján készítettem egy gyors kalkulációt, amiben egy bizonytalanságom van, mennyi az áram Ft/kWh ára, mert ezt még az áramszámlámról sem tudom kideríteni. De ha a neten elérhető maximummal számolok, akkor is ez a kép:

Elviselhető, viszont nem 100 Ft!!!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#252) Gubek-Einste válasza VGYke (#251) üzenetére

És te képes voltál ezt kiszámolni? Minek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#253) VGYke válasza Gubek-Einste (#252) üzenetére


VGYke
addikt

Hát hogy tényleg 100-120Ft-e mint amit Pocok256 írt, meg ha Kendek nem írja meg a mérési eredményeit és 45w-ból indulok ki, az már 1500Ft, a teljes lakás fogyasztásom 15%-a, tehát sok. Meg kíváncsiságból... :)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#254) kali


kali
legenda

az utolsó béta (9.0.0.4.380.2695) firmware verzióval megy már egy ideje a router, minden okés, problémát nem tapasztaltam.

(#255) Blaise válasza kali (#254) üzenetére


Blaise
veterán

Mik az újdonságok a bétában? Megéri frissíteni?

(#256) kali válasza Blaise (#255) üzenetére


kali
legenda

hivatalosan ez;

Security Related
- Modified the access rights of account mode and share mode to asusware.platform path when lighttpd server is enabled. (Très Acton at BAE Systems Applied Intelligence)
- Modified the access rights to specific port of UPnP server. (Thanks to Acton)
- Updated lighttpd server version to 1.4.39 (Thanks to Tommi)
- Restriced access from wan method to enhance security. (Thanks for David)
- Changed SSH and Telnet default access interface.

New Features
- Supported auto dynamic port changing of UPnP server when ports conflict.
- Supported more ASUS Router App new features
- Added traffic analyzer

Bug fixed
- Fixed the GUI issue for reboot scheduler
- Fixed httpd/ Telnetd/ SSH restart issue after LAN address changed

semmi olyan, amivel korábban komoly gondom lett volna, hogy amiatt feltétlenül frissítsek, de volt időm és energiám, így megtettem.
a traffic analyzer az egyetlen, amire kíváncsi voltam, azt kipróbáltam.

(#257) Blaise válasza kali (#256) üzenetére


Blaise
veterán

És mit tud a Traffic Analízer?

(#258) kali válasza Blaise (#257) üzenetére


kali
legenda

napi, heti és havi lebontásban lehet kielemeztetni (grafikusan is) egyesével minden eszköz forgalmát, külön a le- és feltöltést is, ráadásul az eszközöknél lebontva azt is, hogy milyen alkalmazás/folyamat mennyit forgalmazott...stb.
nem próbáltam még ki minden adott opciót, mert túl sok adott.

[ Szerkesztve ]

(#259) Kendek válasza kali (#254) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én most a 380.58-as HGG-t várom, ha jól látom akkor péntekre van időzítve. A changelogban írja, hogy lesz új Quantenna firmware, reménykedem benne, hogy azzal megoldódik az Androidos eszközök energiagazdálkodása. Mert így nem tudom pl. a tabletemet 5 GHz-en összekapcsolni, mert tök hamar lemeríti. Illetve esetleg az is segíthet, hogy most már a 380-as vonalra (a szóban forgó bétában) álltak át a hivatalos firmware esetében is (a 378-ban volt hozzá valami kerülőmegoldás, így feltételezem, hogy azt átvitték).

<-ƘƘ->

(#260) kali válasza Kendek (#259) üzenetére


kali
legenda

én ugyan csak gyári firmware verziókkal használom a routert, de a korábbi 378-as verzióval már biztos nem volt ilyen gond, mert van használatban egy yoga tablet 2 is itthon - a mobilokon ios fut -, azzal gyorsan kibukott volna a dolog 5 GHz hálózaton.

(#261) Kendek válasza kali (#260) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, a 378-asba építettek valami kerülőmegoldást, viszont a Merlin az már az újabb, 380-asra épül, arra pedig a HGG. Szóval a gyári firmware-ben elvileg (és akkor ezek szerint gyakorlatilag is) jó, viszont én pont nem azt használom, mert egyéb tekintetben viszont sokkal többet nyújt pl. a HGG. De bizakodó vagyok, szerintem most majd jó lesz. :)

<-ƘƘ->

(#262) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Írtam Hugo Gomes-nek (HGG), hogy mi a helyzet az új firmware verziójával (380.58), ugyanis a publikusan megosztott MediaFire oldaláról eltűnt az összes fájl. Ugyanakkor pedig a changelog és a status.txt szerint már kész van és fel is van töltve az új verza.
Nem mondhatom, hogy az angolul írt válaszát tökéletesen megértettem, a forráskódról magyarázott valamit, hogy néhányan hiányolják vagy mi. Ha valakit érdekel, akkor privátban átnyomom neki, mélyebb értelmezés céljából. De a lényeg az, most ez egy privát kiadás lett, gyakorlatilag van egy új MediaFire megosztási cím, onnan letölthető. Ezt is szívesen átnyomom privátban annak akit érdekel HGG munkássága, csak arra kért, hogy az új címet ne osszam meg publikus oldalon.

<-ƘƘ->

(#263) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Most néztem az árakat,és csökkenő tendenciát mutatnak az AC87U áraik. Ellenben a kisebbnek az AC68U viszont drágulnak!

(#264) kali válasza jeni (#263) üzenetére


kali
legenda

szia,

nagy olcsósodást nem látok mostanság, néhány ezressel lett olcsóbb pár üzletben.

(#265) jeni válasza kali (#264) üzenetére


jeni
félisten

Ha jól olvastam a 2,4Ghz oldalról erősebb a 68U-nál és a módolt firmware esetén az 5Ghz is fullon megy. USB 3.0 csatin tudja a gyorsabb adatátvitelt,magyarán ebben már árnyékolást is alkalmaztak?Valamint mindkét esetben külső antennás?

[ Szerkesztve ]

(#266) kali válasza jeni (#265) üzenetére


kali
legenda

osztott külső antennás mind a két típus, annyi, hogy az rt-ac87u több antennával rendelkezik (3 kontra 4), jobb mimo képességgel bír 5 GHz sávon (3*3:3 kontra 4*4:4), illetve erősebb hardverű (kétmagos 800 MHz proci és 256 MB ram kontra kétmagos 1 GHz + kétmagos 500 MHz és 256 + 128 MB ram).
tudtommal nem árnyékoltak külön, csak más megoldást alkalmaztak, illetve az erősebb hardver is megteszi a hatását.
azt nem tudom értelmezni, hogy moddolt firmware esetén az 5 GHZ is fullon megy, mert a gyárival is, csak nem minden gyári firmware verzióban lehet lejjebb venni, amíg bizonyos moddolt firmware verzióval húzható lejjebb is.
annyi, hogy az első gyári firmware verziókkal nem volt az igazi anno az 5 GHz, de a későbbi frissítések óta azzal sincs gond.

(#270) kali válasza jeni (#268) üzenetére


kali
legenda

annyira nem friss már azért, én december elején vettem, de már akkor sem számított annyira új típusnak, viszont akkor pont beakciózták 55 e ft-ra és adtak mellé egy asus hátizsákot is, azt úgy jó vételnek tartottam akkor és ráugrottam.
megnéztem közben, lassan 2 éve, hogy kiadta a gyártó ezt a típust.

Vbazsi2; szia, aki jó áron megvette és bejött neki, az biztos nem akarja eladni, én legalábbis így vagyok vele. feljebb nincs hova lépnem, egy ideig erősnek számít még ez a hardver - ki sem használom, a korábbi rt-ac56u is bőven sok volt, tényleg csak az jó akció miatt cseréltem erre -, az újabb és felette lévő típus meg amúgy is irdatlanul drága még, azzal bőven várni kell, ahogy volt ezzel a típussal is akkoriban, a megjelenést követő első időszakban.

[ Szerkesztve ]

(#271) Blaise


Blaise
veterán

Hova tűntek a hsz-ek? Szerintem ennél feljebb menni otthoni környezetben felesleges, nekem gigabites netem van, tökéletesen lekezeli az eszközök sokaságát is.

(#272) kali válasza Blaise (#271) üzenetére


kali
legenda

elvitte a cica az "üzletelős" hozzászólásokat.
én váltok néha indokolatlanul is felfelé - értem úgy, hogy közel sem használom ki a jobbat -, de mint írtam korábban is, erről most nincs hová, de legalábbis nincs még értelme, hiszen jelenleg 100 e ft felett kezdődik egy rt-ac88u.

(#273) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok, én is beújítottam egy ac87u-ra.
A problémám annyi, hogy néha az internet elmegy fél percre (a wifi jelnél egy kis sárga háromszög ikon jelenik meg, hogy nincs internet kapcsolat), és ez idő alatt a router kezelőfelületét sem tudom elérni/megnyitni.

Másik problémám hogy rá van kötve egy 1TB-os külső tápos samsung usb 2.0-ás ntfs külsővinyó. Erről szeretnék filmet nézni (samba, vlc), de itt is néha egyszerűen elveszti az egészet. Később (kb szintén fél perc múlva) megint jó lesz, elérhető lesz a hdd.

Egyelőre még egy elég béna t-home-os netünk van, a router a jelet egy speedport w724v HGW-n keresztül kapja (ezt a HGW-t gyűlölöm).

Egyébként meg a router hatótávja, és szoftveres tudása nagyon bejön.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#274) Kendek válasza ArthurShelby (#273) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Javaslom a legújabb Asuswrt-Merlin firmware (380.59) kipróbálását.

<-ƘƘ->

(#275) kali válasza ArthurShelby (#273) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben régebbi firmware verzió van rajta, úgy érdemes az utolsó hivatalos vagy béta firmware verzióra frissíteni.
a wifi kapcsolat megszűnése nem feltétlenül a router problémája, érdemes kipróbálni a kapcsolatot más/minden csatornán, mert akár elérhető, a sajátod szempontjából problémás csatornán forgalmazó idegen hálózatok is bezavarhatnak. (az inssider 3 által feltérképezhető a környezet.)
merevlemezes problémát egyik gyári firmware verzióval sem tapasztaltam - már amióta használom, ígty a régebbi firmware verziók nem képezik tapasztalat tárgyát -, bár nekem csak egy 500 GB-os van rajta, de az 2.5" és a tápot is a routertől kapja.

(#276) ArthurShelby válasza kali (#275) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szia,

Jelenleg 3.0.0.4.378.9529 firmware van rajta (utolsó hivatalos, nem béta). Eddig így nézett ki a wifis környezet (az enyém az a nagy zöldessárga 4 és 8 között)
Most átállítottam a csatornát 1-esre auto-ról, még tesztelem. (az enyém a nagy lila)

Anno volt egy asus n56u-m, annak is uilyen nas problémája volt. A merevlemez egy samsung story station, géppel ált. jól működik.

Ui: Jót mulattam, mikor frakvenciát kell választani (2.4, 5ghz), és gondolom a band-ot zenekarnak fordították.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#277) kali válasza ArthurShelby (#276) üzenetére


kali
legenda

elég zsúfolt környezet, nem lesz egyszerű megfelelő csatornát beállítani, próbálgatni kell, a jobb megoldást az 5 GHz használata lenne.

(#278) ArthurShelby válasza kali (#277) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez mit jelent?
May 17 01:31:32 miniupnpd[697]: HTTP Connection from 192.168.1.214 closed unexpectedly
May 17 01:31:32 miniupnpd[697]: HTTP Connection from 192.168.1.214 closed unexpectedly
May 17 01:31:32 miniupnpd[697]: HTTP Connection from 192.168.1.214 closed unexpectedly
May 17 07:30:32 dnsmasq-dhcp[423]: Ignoring domain hu.kworld.kpmg.com for DHCP host name HU-WSN5C0057

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#279) kali válasza ArthurShelby (#278) üzenetére


kali
legenda

ennyi alapján passz, csak annyit tudok értelmezni, amennyit lefordítva jelent.
arra nézz rá, hogy adott dhcp címen milyen eszköz van, ott minek kellhet a port...stb.

(#280) Vbazsi2 válasza Kendek (#262) üzenetére


Vbazsi2
tag

Szia. Megtennéd hogy nekem is átküldöd a linket? Köszönöm

(#281) Gubek-Einste

Ezentúl a firmware-ek az Egyéb/Other alatt vannak, nem a konkrét OS alatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#282) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mi a különbség a 2 antenna között? (kék/szürke gyűrű)
http://i.ebayimg.com/00/s/MTA2NFgxNjAw/z/2CUAAOSw0vBUZIQu/$_1.JPG
https://i.ytimg.com/vi/NAlSXzwscOY/hqdefault.jpg

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#283) Kendek válasza ArthurShelby (#282) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igaz, nem vagyok szakértő, de pusztán a kis gyűrűnek a színe szerintem nem árul el túl sok mindent (legalábbis nem döntő mértékben). Nálam kék színű, de rákeresve a képekre, úgy tűnik, hogy gyárilag mindkét színűvel szerelték a routert. Ha saccolnom kéne akkor azt mondanám, hogy egyébként teljesen egyformák (esetleg csak más-más gyárban készültek).

<-ƘƘ->

(#284) Pocok256


Pocok256
veterán

Valakinek volt már ilyen anomáliája a routerrel ?
Klikk kép

Kb 2-5 percenként kapok egy ilyen spike laggot, de lanon tökéletes és minden eszköznél 2,4 Ghz en és 5Ghz en is megvan.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#285) Kendek válasza Pocok256 (#284) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem figyeltem még, de egyet teszteltem én is, 2,4 GHz-en kapcsolódva notival (~11 perc). Mi a véleményed róla, összehasonlítva a te általad mért értékekkel?

<-ƘƘ->

(#286) Pocok256 válasza Kendek (#285) üzenetére


Pocok256
veterán

Ahogy látom nálad is van két kiugró rész de az sok mindetől lehet, meg nem olyan kriminális mint nálam nálad 100 -ra ment fel a ping nálam pedig 200-300 ra. Nem tudom mi lehet ennek az oka de online játékba eszméletlen zavaró :/

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#287) Kendek válasza Pocok256 (#286) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És milyen szoftver (firmware) fut a tiedén? Esetleg aktívan megy a torrentezés is (mármint Transmission)?
Én azt figyeltem meg, hogy ha be van kapcsolva a QoS (adaptive), akkor amennyiben full sebességgel tölt fel a Transmission, akkor van, hogy ~10 KiB-ra leszabályozza pl. a notimat. És akkor is marad ez a limit ha megállítok mindent (vagyis teljesen szabad lenne a pálya). Mindaddig amíg újra nem indítom a routert. Párszor így jártam már mikor a SourceForge-ra akartam feltölteni, igencsak zavaró dolog. Ugyanakkor QoS nélkül is teljesen jól elvagyok, szóval kikapcsoltam (régebben sem használtam mert az előző routerem gyenge volt hozzá).

<-ƘƘ->

(#288) Pocok256 válasza Kendek (#287) üzenetére


Pocok256
veterán

Legfrissebb firmware van fent és a QoS ki van kapcsolva nálam is mert fölösleges 240/20 mbites netem van nem igazán számít.

Ha csak az én gépem van routeren és nem fut semmi akkor is ugyanez a jelenség.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#289) Gubek-Einste válasza Pocok256 (#288) üzenetére

Korábban már másik topikban volt erről szó és akkor azt a magyarázat lett adva, hogy kábelnet esetén ekkor történik meg a modemnek/HGW-nek a csatorna váltása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#290) Pocok256 válasza Gubek-Einste (#289) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen de ez hülyeség mert akkor LAN on is laggolna de ott tökéletesen jó.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#291) Gubek-Einste válasza Pocok256 (#290) üzenetére

Mivel a modem külső hálózaton dolgozik így a belső hálózati forgalomra nincsen hatással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#292) Pocok256 válasza Gubek-Einste (#291) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezt magyarázd meg ugye az ubee modem csak modemként funkcionál se nem oszt ip t se nem üzemel routerként. Tényleg szeretném megérteni amit mondasz elvileg végeztem pár év hálózati-informatikusi képzést de idegen amit mondasz :D (pontosabban túl csupasz)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#293) Gubek-Einste válasza Pocok256 (#292) üzenetére

Az eszköz ED3.0-ás ami azt jelenti, hogy 8/4 csatornát használ és szükség szerint váltogat az elérhetőek között (ha több van beüzemelve mint 8/4 az adott körzetben). DOCSIS (Wikipédia)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#294) Pocok256 válasza Gubek-Einste (#293) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez ideáig oké de ezt a váltogatást miért csak wifin keresztül érzem Lanon miért nem ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#295) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ma jött ki, ha jól látom a gyári 3.0.0.4.380.3264 firmware.

Release Note
ASUS has been dedicated to cooperate with third party developers to come up with more innovative features.
To comply with regulatory amendments, we have modified firmware verification rule to ensure better firmware quality.
This version is not compatible with all previously released ASUS firmware and uncertified third party firmware.

Security Fixed
- Fixed Samba Badlock CVE-2016-2110 (Man in the middle attacks possible with NTLMSSP)
- Fixed Samba Badlock CVE-2016-2111 (NETLOGON Spoofing Vulnerability)
- ASUS firmware did not enable Samba LDAP, and not affected by CVE-2016-2112 (LDAP client and server don't enforce integrity) issue.
- The Samba version in ASUS firmware was not affected by
CVE-2016-2118 (SAMR and LSA man in the middle attacks possible)
- The Samba version in ASUS firmware was not affected by
CVE-2015-5370 (Multiple errors in DCE-RPC code)
- Fixed command injection issue. Thanks for Chris' contribution.
- Fixed XSS issue. Thanks for Chris' contribution.

Bug Fixed
- Fixed Windows Radius server compatibility issues.
- Fixed 5G performance issue when using bandwidth monitor.
- Fixed bandwidth monitor incorrect number problem.
- Fixed setup wizard redirect issue when router automatically changed LAN IP in IP conflict case.
- Modified setup wizard process when router detected DHCP and PPPoE at the same time.
- Fixed bandwidth limiter bug when there are multiple clients in rule list.
- Fixed NTP automatically sync issue when router rebooted
- Fixed Safari slow response issue.
- Enhance AiCloud dynamic stream port mechanism (please also keep AiCloud app up to date)
- Fixed AiCloud share link related issues.
- Fixed Media Server/DLNA related issue.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#296) myleo


myleo
csendes újonc

Így igaz már az új firmware van nálam van fönt. És már van is hiba A média szerver van mikor megjelenik a TV-n van mikor eltűnik (AllShare). Ez eddig nem volt. Az előzővel ment jól. MU-MIMO továbbra is béta. És még egy érdekesség a a telóm (LG) 5GHZ-en nagyon merül ismét. naponta kétszer kell tölteni akkor is ha nem használom, de nincs kikapcsolva. Az előzőn (beta) ez nem volt. Az asus júniusra ígéri az az állítólag már jó-jobb firmware-t.

(#297) Shaw69


Shaw69
csendes tag

Sziasztok!

A napokban sikerült egy ilyen szupercsoda routerre szert tennem. Szeretnék otthon egy VPN szervert készíteni, de nem jártam sikerrel. A neten lévő tutorialok alapján sikerült beállítanom a routeren a VPN PPTP szervert, de van vele egy kis gond.

A VPN-hez ( mondjuk telefonnal) addig tudok csak csatlakozni ameddig belső hálón vagyok. Amint egy külső hálózatról( mobilnet) akarok nem tud csatlakozni.

A router wan ip-jét beregisztráltam a dyndns re is, de próbáltam direktbe ip-n keresztül is...semmi.

DIGI netem van...

Valakinek valami info mi lehet a baj? Előre is köszönöm!

(#298) Kendek válasza Shaw69 (#297) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PPTV helyett érdemesebb a sokkal biztonságosabb OpenVPN-t használni (én is azt használom, ezekkel a beállításokkal). Kliensnek nálam jól bevált Androidon az OpenVPN Connect.
Címhez szerintem érdemesebb a gyári DDNS szervert használni (www.asus.com), az ingyenes és eléggé egyszerű beállítani (elég csak a routeren konfigolni).
Ha külső hálózatról nem éred el a szervert, akkor amennyiben a kliens kapcsolatában nincs probléma (akár tiltva is lehet a VPN), elképzelhető, hogy a DIGI-s IP címedet állította át a szolgáltató privátra (NAT-oltra), illetve IPV6-ra (mivel ahogy fogynak az IPV4-es címek, úgy egyre drágábbak lesznek). Érdemes ezt ellenőrizni, és ha ilyesmi probléma áll fent, akkor csak be kell szólni nekik és visszaállítják a működő beállításokat.

<-ƘƘ->

(#299) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Valaki kipróbálta már az 380.3459 fw-t? Tapasztalat?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#300) Lewes válasza B@ldrick (#299) üzenetére


Lewes
csendes tag

Nekem 1 napja van fent, azon kívül, hogy ugyanúgy megy, mint az előző, nincs sok tapasztalatom.

A router atom-stabil egyébként, 1 bajom van csak: úgy 2-3 havonta minden látható ok nélkül kikapcsolja mindkét (2,4 és 5Ghz) wireless radio-t, nekem kell visszanyomni. Bármi ötlet?

Lewes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.