Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Pocok256 válasza Ano (#598) üzenetére


Pocok256
veterán

Nekem napi ezer is van ráérnek a fiúk volt hogy 1 óra alatt több tízezer kísérlet volt én semmit nem vettem észre pedig elég hardcore gamer vagyok aki folyamat monitorozza a pinget és ha 20 fölé megy kitépem a hajam :D Csak utólag láttam a logbol, hogy valaki próbálkozott :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#602) bigdigit


bigdigit
addikt

Valaki leírná Frimware restoration használatát lépésről lépésre? Valahogy nem akar össze jönni. Nem találja a routert.

(#603) Manka76 válasza bigdigit (#602) üzenetére


Manka76
senior tag

Így kell
Az ne zavarjon hogy nem az a típus, ugyan úgy kell.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#604) bigdigit válasza bigdigit (#602) üzenetére


bigdigit
addikt

Nos végül sikerült felkúsznia.Lehet a switch kavart be.
De gondolom kellene egy HR rendesen működjön HGG wifi szabályozás mert nálam így alapból 100% van.

Egyébként mióta megkaptam a csere routert valami nem klappol. Rendszeresen bontja a netet és olyan különleges dolog is történik,hogy a router torrentezik meg kapcsolatot igénylő játék is megy de az oldalak nem töltődnek be. Asus hálózati felületén meg azt írja nincs csatlakoztatva a hálózati kábel.
Wtf?

[ Szerkesztve ]

(#605) Kendek válasza Gubek-Einste (#600) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor meg pláne, HGG-vel alapból háromszor erősebb a jel. :)
Az 5 GHz-es sávra viszont mintha azt olvastam volna, hogy ott kicsit bonyolultabb a szabályozás és az sem mindegy, hogy melyik csatornáról van szó.

<-ƘƘ->

(#606) Ano válasza Manka76 (#603) üzenetére


Ano
őstag

Köszi, ezt én sem ismertem eddig :R

Csak azt nem értem, hogy miért nincs egy rescue mode kis webserver beépítve a routerbe ami csak akkor indul el amikor kifejezetten így indítjuk el, és egy pl 192.168.0.1 -es url-t meghívunk böngészőben és csak egy "browse" és "upload" gomb jelenik meg rajta ...

És akkor nem kéne mindenféle szoftvert feltelepíteni a gépre (ami valszeg nincs is fent az embernek és ugye mivel a router "elhalálozott" így net sincs ahonnan le lehetne tölteni és optikai meghajtó híján a cd-ről se tudja feltenni :U :F

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#607) Manka76 válasza Kendek (#605) üzenetére


Manka76
senior tag

Ez nem tudom mennyit segít:

WLAN: Maximum Transmission Power (ETSI)

November 26, 2014 mtroi ETSI, Regulatory DomainsETSI, power limits, spectral power
Different radio bands require different regulatory power limits. Each device you can buy, must not exceed any power limits given by the regulatory domain you want to deploy it in. The values given here are taken from the ETSI standards and apply to european countries. Some of the terms related to regulatory demands or transmission power used in this post are explained in this post.

2.4 GHz

There exists two EIRP power limits for the 2.4 GHz band, one for 802.11b rates with CCK modulation (1, 2, 5.5 and 11 Mbps) and one for 802.11g/n rates with OFDM modulation. The limit is set to 20 dBm (100 mW) for OFDM and 18 dBm (63 mW) for CCK.

The spectral power limitation of 10 dBm/MHz (10 mW/MHz) causes the lower power limit for 802.11b. As the spectral mask of the CCK modulation looks more like a sombrero, we see a high spectral power per MHz at the center and a lower one at the edges. So if you don’t lower the Tx power generally to 18 dBm, you exceed the spectral power limitation at the center of a 802.11b 20 MHz channel. For OFDM, the spectral mask looks more like a rectangular, so the power is nearly distributed equally, with an idealistic 7 dBm/MHz (5 mW/MHz) over a 20 MHz channel for example, and the maximum power limit of 20 dBm can be used.

5 GHz

Since the 5 GHz band is divided into two different ETSI Radio Local Area Network (RLAN) bands of 5150 to 5350 MHz and 5470 to 5725 MHz, which can be compared to the FCC Unlicensed National Information Infrastructure (U-NII) bands in the US, each band can have different power limits. As 802.11 only uses OFDM modulation in this radio band, there are no modulation specific regulations, only frequency specific.

RLAN band 1 (5150 to 5350 MHz)

Indoor only sub-band I (5150 – 5250 MHz)

The first RLAN sub-band includes the channels 36 to 48 and has an EIRP power limit to 23 dBm (200 mW). These channels are considered for indoor only usage and do not require any Dynamic Frquency Selection (DFS) or Transmit Power Control (TPC) features. It is comparable to FCC U-NII-1.

Indoor only sub-band II (5250 – 5350 MHz)

In the second sub-band of the RLAN band 1 with channels 52 to 64, the ETSI has set the EIRP power limit to 23 dBm (200 mW) for devices with TPC and 20 dBm (100 mW) for devices without TPC. For a device with TPC, the mean EIRP at the lowest power level of the TPC range must not exceed 17 dBm (50 mW). This band requires DFS support and is comparable to FCC U-NII-2.

RLAN band 2 (5470 to 5725 MHz)

Channels from 100 to 140 are part of the second RLAN band and have an EIRP power limit of 30 dBm (1000 mW) for TPC and 27 dBm (500 mW) for non-TPC devices or 20 dBm (100 mW) for devices without any TPC or DFS support. The mean EIRP power level for a slave device with TPC must not exceed 24 dBm at the the lowest TPC power level if the device is also capable of radar detection or 17 dBm otherwise. This band can be used for in- and outdoor deployments as well and is comparable to FCC U-NII-2e.

Broadband Radio Access Networks (BRAN) (5725 – 5875 MHz)

Comparable to the FCC U-NII-3 (5725 – 5825 MHz) band with a higher upper frequency range, the ETSI has defined the channels 155 to 171 (155, 159, 163, 167, 172) for Broadband Wireless Access (BWA) use only. The idea is to give internet access to locations without any wired access network available. The maximum EIRP output power has been set to 36 dBm (4000 mW) with the limitation of RF power into antenna of 30 dBm (1000 mW).

Clarification: The RF output power is defined as the mean equivalent isotropic radiated power (e.i.r.p.) of the equipment during a transmission burst. In general, the limits are valid for the device with antenna gain and cable loss and not only the output power of WLAN module.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#608) Kendek válasza Manka76 (#607) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Segített, mert világosabb lett a helyzet. :R
Sőt, megerősített benne, hogy a 100-as csatorna tökéletes választás volt. Amit egyébként is azért állítottam be, mert a Merlin is ezt meg pár fölötte levőt állítgatott be mindig automatikusan. Gondoltam ha a zavarásdetektorral ez a jó, akkor ezt érdemes. De ezek szerint az adásteljesítmény szempontjából sem mindegy. :)

(#606) Ano: Igazából van ilyen mód, CFE miniWeb Server a neve. Ott lehet firmware-t frissíteni. De firmware ellenőrzést azt lehet, hogy ugyanúgy végez.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#609) Ano válasza Kendek (#608) üzenetére


Ano
őstag

ohh ... és hogyan kell rácsatlakoztatni?

Beállítok egy IP-t fixre magamnak a 192.168.0.2+ tartományra és megnyitom a 192.168.0.1 url-t ?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#610) Kendek válasza Ano (#609) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jómagam még nem próbáltam, de elvileg recovery módban mondjuk 192.168.1.2 meg 255.255.255.0, és a 192.168.1.1-en bejön. Majd később csekkolom én is.

<-ƘƘ->

(#611) Ano válasza Kendek (#610) üzenetére


Ano
őstag

Király!! :) :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#612) Kendek válasza Ano (#611) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na, sikerült behoznom, bár nem ment elsőre. Ugye a reset gombot benyomva tartva bekapcsoltam a routert, majd miután lassú villogásba kezdett a power LED, akkor elengedtem. Ez a recovery mód, viszont nem jött be a miniWeb Server. Utána megpróbáltam azt, hogy hosszabb ideig, a villogás kezdetétől kb. plusz 15 másodpercig benyomva tartottam a reset gombot. Így viszont egyből előjött a 192.168.1.1-es címen.
A beállítások tehát a következőek voltak:
Cím: 192.168.1.2
Hálózati maszk: 255.255.255.0
Átjáró: 192.168.1.1

A képen a hálózati maszkra 24-et ír, de ezt automatikusan írta át arra, nem én vittem be. Az átjáró pedig nem biztos, hogy kell, de volt ahol azt olvastam, hogy azt is beállította hozzá.

<-ƘƘ->

(#613) MaCS_70 válasza Kendek (#612) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valahogy nekem is mindig csak sokadjára sikerül (az N18-ason is), a jelek szerint van benne valami rendszerszintű bizonytalanság.
Ráadásul a FW-feltötések sem szoktak elsőre összejönni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#614) Manka76 válasza MaCS_70 (#613) üzenetére


Manka76
senior tag

Nekem most ugy sikerult hogy a power villogasa utan F5 nyomkodasaval be is jott

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#615) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Szia Kendek, nem tudod még megvan ez az energiagazdálkodási probléma 5GHz-en? Még a gyári 378.9529-en vagyok amivel nincs problémám, de szeretném a friss Merlint kipróbálni. (Először a gyári 380-ra frissítenék, majd rá a Merlint.) Azért érdekelne, mert elvileg a 378-ra ezután már nem lehet visszaállni. Köszi.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#616) Ano válasza Kendek (#612) üzenetére


Ano
őstag

Köszi a tesztet! :)

Az átjáró szerintem tök fölösleges, hiszen nem routerként működik így az eszköz és a netre sem csatlakozik fel!

a 15 másodpercet majd észben tartom ha szükség lesz rá :)

(#615) B@ldrick

Nekem a telefonom használja az 5Ghz-et, de nem vettem észre, hogy gyorsabban merülne mint eddig, pedig sokat vagyok itthon és ugyanúgy kb 2 naponta töltöm ... most hogy jobban belegondolok talán mintha picit jobban merülne, de ha ez valós is, akkor sem jelentős!

Szerk.: Ja és a legújabb Merlin van fent! :)
" Firmware:380.62 "

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#617) Kendek válasza B@ldrick (#615) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a probléma azóta már a múlté. Anno még írtam Hugo-nak (HGG) a 380.58-as kiadása kapcsán (bizalmasabb címre költöztette), és pont akkor írtam neki ezt:
On 19-04-2016 17:17, Kende Krisztián wrote:
> Thank you for the answer and the new download link (I will not share publicly). I upgraded my router, I hope that the Android battery drain issue (on 5 GHz) is fixed with the new Quantenna firmware (or with the ASUS workaround). Now I test it...

A teszt sikeres volt, az új firmware-rel megszűnt a gyors aksimerülés probléma. Szóval nyugodtan válthatsz, a friss Merlinben sem okozhat gondot. :)

Más: Tesztelgettem kicsit az 5 GHz-et, és hát azért nem éppen százas a dolog. A TX Power csúszka úgy tűnik, hogy tényleg nem ér valami sokat. Konkrétan ugyanazt a jelerősséget mértem 25, 70 és 100%-ra állítva is (távolabbra elvitt tablettel). Úgy is, hogy megejtettem egy újraindítást is közben.
Ez utóbbi azért érdekes, mert gondoltam letesztelem akkor a csatornákat. Úgy tűnik, hogy mindegy, hogy mit állít be az ember, újraindítás nélkül mindig 112-116-os csatornákra áll be. Újraindítás után viszont a beállítottra áll rá. Éppen ezért túl sokat nem szórakoztam vele, annyit néztem meg, hogy a 100-ashoz képest a 153-as mit mutat. Előbbin olyan -49, -51 dBm hozott (a noti, kisebb zajjal), utóbbin pedig -44-et. Ennyi, ez nem túl nagy különbség. Az alacsonyabb csatornákat (36-64) már nem volt kedvem csekkolni (túl sokáig tart a router újraindítása), de elvileg akkor azoknál meg lehet, hogy gyengébb lenne egy pöppet.
Viszont ettől függetlenül még elképzelhető, hogy a gyárihoz és a Merlinhez képest a HGG-vel alapból nagyobb erősségű jelet sugároz. De ezt nem most fogom tesztelni...

<-ƘƘ->

(#618) Manka76


Manka76
senior tag

Azért tettem egy próbát vele is:
Pont az működik benne faszán ami nekem kell, a DLNA hibátlan volt.
De sajnos a Gigabites nem ment csak 450Mbit-el, az 5Ghz nem ment sehogy.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#619) Kendek válasza Manka76 (#618) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az én legnagyobb gondom vele az, hogy 5 GHz-en csak N-es kapcsolatot kezel (teljesen mindegy, hogy mit állítasz be neki), ami pl. egy általános két adatfolyamos összeköttetéssel 867 Mb/s helyett 300-at jelent. Notin mértem ki a különbséget 300 N és 433 AC között ugyanazzal az adapterrel (TP-LINK T1U). Előbbi esetben olyan 14 MB/s volt a max., utóbbinál viszont 25. És ez csak egy adatfolyam...
Habár az igaz, hogy 5 GHz-en sokkal stabilabban tartja ezeket az értékeket mint 2,4-en. Mert ott jó ha 10 MB/s-ot elért, viszont nagyon ingadozott és sok esetben lecsökkent 3 megára.

<-ƘƘ->

(#620) B@ldrick válasza Kendek (#617) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Köszi szépen, ez jó hír.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#621) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Jó, hogy kiteszteltem az 5 GHz-es TX Power csúszkát (hogy mennyire nem működik), Hugo (HGG) pont már dolgozik rajta:
380.62.1: (WORK IN PROGRESS)
- NEW: RT-AC87U QTN (5 GHz) TX Power slide code.
- FIXED: RT-AC87U Link Aggregation reverse LAN port text order.

Ezek szerint a következő frissítésben már jó lesz. Plusz nem csak szerintem vannak fordítva számozva a LAN portok. :DDD

<-ƘƘ->

(#622) Pocok256 válasza Kendek (#621) üzenetére


Pocok256
veterán

Hehe :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#623) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Van valakinek tapasztalat Entware-re telepített Seafile-szerverrel?
Úgy okoskodom, hogy ha működik, optimális háztáji felhő lehet.

Ehhez kapcsolódóan: az Asus Cloudot használja valaki? Ennek a tapasztalatai is érdekesek lennének.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#624) MrTwister


MrTwister
őstag

A LAN - Bonding/ Link aggregation-t miért szedték ki a Merlin firmwareből? :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#625) Kendek válasza MrTwister (#624) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez nekem is feltűnt (bár nem használom), mindenesetre a legfrissebb HGG-ben benne van. Csak ott meg van némi LAN port számozási gubanc ami a 380.62.1-ben már korrigálva lesz.
Azt lenne jó tudni, hogy teljesen kigyomlálták ezt a funkciót, vagy csak a beállítófelületről tűnt-e el valamilyen okból kifolyólag.

<-ƘƘ->

(#626) MrTwister válasza Kendek (#625) üzenetére


MrTwister
őstag

Érdekes, hogy csak nekünk tűnt fel akkor nincs hivatalos reakció még a dologra, gondolom nem sűrűn használják ezt a funkciót, nem is tudom hol van ennek értelme, maximum ha valaki switchként is használja bár ahhoz meg kevés az a 4 port.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#627) Kendek válasza MrTwister (#626) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én úgy tudom, hogy ez arra jó, hogy az 1-es és 2-es LAN portokat (Teaming port) egyszerre bekötve egy eszközre, maximum kétszeres (2 Gbps) átviteli sebességet lehessen elérni. Persze a kliensnek is támogatnia kell ezt a funkciót, két LAN porttal.
Az esetek nagyobb részében persze túl sok haszna nincsen, hiszen még ha össze is tudod hozni valamivel, akkor is csak egyetlen eszköz gyorsul a routerrel szemben.

<-ƘƘ->

(#628) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok, a régi problémám van.
Elmegy az internet néha az eszközökről 1-2 percre (n12, n56u-nál ilyen nem volt). Feltettem már a merlint, illetve csináltam már egy nvram törlést is (bekapcsoláskor wps gomb benyomva tartása).
Van még esetleg valami ötlet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#629) Ano válasza ArthurShelby (#628) üzenetére


Ano
őstag

Nem lehet, hogy az internet szolgáltatódnál lehet a hiba? esetleg a kábelmodemmel? Kábelek mind tuti jók és jó minőségűek?

Én még nem találkoztam ilyen hibával pedig nálam is merlin van fent ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#630) ArthurShelby válasza Ano (#629) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Váltani készülök upc-re, a t-vel sok baj volt eddig. Meg kicserélem a wan kábelt, hátha ott a hiba. A baj az, hogy amíg az egyik eszközön nincs, addig a másikon van internet. Amin nincs net, ott még a router kezelőfelületét sem tudom elérni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#631) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Írtam Hugonak még vasárnap, hogy mennyire rá vagyunk izgulva az 5 GHz-es rádió (Quantenna) adásteljesítményének az emelésére, miután olvastam, hogy dolgozik rajta. Ugyan nem válaszolt rögtön (nem is volt ez idő alatt aktív), de most azt ígérte, hogy hamarosan el fogja küldeni a következő tesztelői összeállítását, és majd vissza lehet neki jelezni a tapasztalatokat illetően.
Szóval ha ezzel kapcsolatban érdekel mást is egy kis tesztelés, akkor majd szívesen megosztom a firmware-t. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#632) Manka76 válasza Kendek (#631) üzenetére


Manka76
senior tag

Teszteljünk 1000-el. Én kérem!!

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#633) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Ha a 443 https portom grc szerint nyitott azt okozhatja routerbeállítás? Openvpnt használom, wan felől nem, https lan port 8443 pedig alapból be volt állítva.

Oct 16 03:00:34 rc_service: rc 26361:notify_rc restart_wrs
Ez mi lehet (Merlin 380.62_1)?

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#634) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Tegnap beüzemelésre került a címben szereplő router, jelenleg még gyári fw-el.
Sok időm, még nem volt próbálkozni vele, de az ok amiért e mellett döntöttem, hogy viszonylag nagy területet kellene lefedjen, egy cirka 50 méter sugarú kört. Nos sajnos úgy néz ki erre, ez is kevés lesz, pedig a tesztek alapján bizakodó voltam.
Maga az épület egy átlag családi ház. Az épületben nagyjából redben is van minden, bár a routertől légvonalba 20m-re, egy 2 fal elválasztásával, már csak minimális a jel.
Üveg fallal elválasztott teraszon pedig már le is bont. 5Ghz es sávon még előbb.

Az itteni tapasztalatok alapján, azért sokkal többre számítottam. Van esetleg valami ötlet, mi lehet a baj?

(#635) MaCS_70 válasza Assdak (#634) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy mi lehet Nálad a gond, a helyzet nálam a következő:

B30-as téglából épült ház, abban az irányban, amerre csak a külső fal árnyékol, de van két sűrű lombozatú fa, kb. 60 méterre a háztól a Note4 telefonnal szakadásmentesen hallom a Viberen hozzám beszélőt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#636) Klara_ válasza Assdak (#634) üzenetére


Klara_
őstag

Probald meg mashova tenni, ha tudod. Rengeteget szamithat.

(#637) Assdak válasza Klara_ (#636) üzenetére


Assdak
őstag

Elhelyezkedésileg, ennél ideálisabb helyre már nem tudom rakni.
Softveresen van esetleg valami beállítás, amivel érdemes lehet játszani?

(#638) Klara_ válasza Assdak (#637) üzenetére


Klara_
őstag

HGG FW, lasd par hozzaszolassal feljebb. Bar engem megszivatott a 87U es es ismerettsegi korbol mar mast is. Ott RT-AC3200 nalam 68U lett helyette, mind a ketto cserelt koszoni jol van.

(#639) MaCS_70 válasza Assdak (#637) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha HGG-t teszel fel, elvben akár 708 mW-ig emelheted az adóteljesítményt. Ez persze egy elméleti felső érték, ami már komoly gyakorlati problémákat okoz, de ha csak 300-400 mW-ig mész el, máris másfél-kétszeres lehet a lefedettségi köröd sugara.
Gond az, hogy vannak kétségek afelől, hogy ez az érték ténylegesen eljut-e az antennákhoz. Én például akárhova tolom a csúszkát, mindig ugyanannyi marad a térerőm...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#640) Kendek válasza MaCS_70 (#639) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

HGG-vel is csak a 2,4 GHz-es rádiónál működik a csúszka, az 5 GHz az egyelőre konstans (és lehet, hogy nem is lesz jobb), akármerre is tologatod. Illetve még előbbi sem működik mindenkinél jól, legalábbis Hugo-val történő levelezésemből az derül ki, hogy többen is jelentették neki, hogy az sem működik. Mindenesetre nálam és párunknál itt azért mérhető különbségeket hoznak a különböző százalékok.
De egyébként ha csak a 2,4 GHz-et lehet erősíteni, az már elégséges, hiszen egyébként is azzal lehet távolabbra lőni.

<-ƘƘ->

(#641) MaCS_70 válasza Kendek (#640) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 2,4-en sem éppen tökéletes. Nálam történetesen semmi hatása a teljesítményállításnak a teljesítményre.

Egyébként maximálisan egyetértek: az 5 GHz nem a teljesítményről és a távolságokról szól, nem is igazán izgat a tuningolása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#642) Gubek-Einste

Fontos megjegyezni!!!
A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#643) jeni


jeni
félisten

Aprón van most garis nagyon jó eladó Asus RT-AC87U router!

(#644) Kendek válasza jeni (#643) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Köszi, tényleg nagyon jó router, de most pont nem akarom lecserélni a mostanimat. ;]

<-ƘƘ->

(#645) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Mivel az N18-as listán nem tudtak válaszolni, itt is szerencsét próbálok:

Sync Serverrel van valakinek tapasztalata?

Az a gondom, hogy az egyik routeren elkészítem a meghívót, a másik router hálózatán elindítom a meghívóban generált URL-t -- megy is szépen egy kört az Asusnál, aminek a végén visszairányít a routerre, ahol viszont semmi nyoma annak, hogy bármilyen meghívóelfogadás történt volna.
Már eleve az furcsa, hogy az összes asusos leírás szerint öt sort kell kitölteni a meghívógeneráláshoz, úgy mint:

Description
Host Name
Local sync Folder
Rule
Security Code

Hát, nálam mindkét routeren csak négy sor jelenik meg, a Host Name hiányzik. A megosztott mappár a routerhez kapcsolt USB-drive-on ki tudom jelölni, és azt mondja, hogy a meghívó elkészítése sikeres is volt, tehát nem hiányolja a Host Name mezőt.

A Cloud Disk, a Smart Access és a Smart Sync engedélyezve van, ahogy az a leírásban írva vagyon.
Nálatok hogyan jelenik meg ez az ablak?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#646) Manka76


Manka76
senior tag

A Merlin-ből van már 380_63 alpha2.
Annak aki tesztelni vágyik.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#647) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#645) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lécci-lécci, nézze meg valaki, hogy a Sync server fül alatt van-e Host name sor...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#648) Pocok256 válasza MaCS_70 (#647) üzenetére


Pocok256
veterán

Sync server fül nálam így néz ki.

Syncel én is futottam egy kört de rájöttem, hoyg ez nem az ami nekem kell. Ez csak arra képes, hoyg az asus storage be feltölti azt amit kiválasztasz nem pedig arra, hogy konkrétan a rotuerhez kapcsolt vinyora tölti majd mindig a géped egy programmal az összes szinkronizálandó cuccot.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#649) MaCS_70 válasza Pocok256 (#648) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Akkor nem nálam van a hiba. Így viszont nem értem, hogy az Asus leírásaiban is miért szerepel eggyel több beviteli adat, jelesül a Host name, ami valahogy logikus is lenne a beállításhoz.

Egyébként sikerült már valakinek Sync Server megosztást működtetni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#650) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ennek a routernak van-e típus hibája? Illetve gyári firmware-rel működik-e rendeltetésszerűen, vagy merlin esetleg egyéb más kell rá?

Köszi a választ .

"So say we all"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.