Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC87U

Kétsávos, Wireless-AC2400 gigabites útválasztó
Kereskedelmi forgalomba hozatal kezdete: 2014

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Manka76 válasza Kendek (#700) üzenetére


Manka76
senior tag

Este én is vissza térek rá. Bár igazándiból nekem a gyári is elég lenne mert semmi különleges beállítását nem használom. Leginkább a tv n keresztüli média lejátszásra volna használva de pont ez a része a leggyengébben muzsikáló.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#702) Kendek válasza Manka76 (#701) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Alapvetően nekem is a médiamegosztás az a plusz ami miatt nem jó a gyári. Vagyis pont az NFS hiányzik belőle ami natív lenne, nekem pedig az az optimális a Raspberry Pi 3-mal (ami a tevére van aggatva és OSMC fut rajta) és Ubuntuval is a notin. Plusz azért a Merlint kicsit jobban karbantartják mint a gyárit (biztonsági és hibajavítások).

<-ƘƘ->

(#703) Kendek válasza Kronk (#696) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azóta kicsit optimalizáltam az OpenVPN beállításaimat, mert egyik helyen feleslegesen erős volt a titkosítás, máshol meg hiányzott a plusz certifikáció a biztonságosabb kapcsolatlétesítéshez. Most így néz ki. Természetesen nálam a belső hálózat távoli elérése a cél.

Más: Azt vettem észre a legfrissebb Merlint használva (380.62_1), hogy hiába van kikapcsolva a WPS, a fő 5 GHz-es hálózatnál mégis jelzi az Androidos teló/tablet, hogy WPS elérhető (vendégnél viszont nem). Gondolom szokásosan a Quantenna miatt rakoncátlankodik, nálatok is ezt csinálja?

<-ƘƘ->

(#704) Klara_ válasza Kendek (#703) üzenetére


Klara_
őstag

Porbaltad mukodik is? Vagy csak tevesen jelzi?
Rejtett SSID es nincs ilyen gond, tuti tiltva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#705) Kendek válasza Klara_ (#704) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt sem tudom, hogy pontosan mit kéne csinálni hozzá, sosem használtam még (csak annyit tudok, hogy kevésbé biztonságos). A tableten két WPS lehetőség van, az egyiknél azt mondja, hogy nyomjam meg a routeren a gombot, a másiknál meg azt, hogy egy generált numerikus (8 számjegy) kódot írjak be a routeren. Ehhez képest a routernek van valami PIN kódja...

<-ƘƘ->

(#706) Manka76 válasza Kendek (#705) üzenetére


Manka76
senior tag

Nálam nem írja ha kikapcsolom. Az MRZ az enyém.

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#707) Manka76 válasza Kendek (#705) üzenetére


Manka76
senior tag

Az alsó sorba írod be a kliens által adott PIN kódot.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#708) Ano válasza Manka76 (#706) üzenetére


Ano
őstag

ez melyik WiFi analyzer progi?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#709) Kendek válasza Manka76 (#706) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, de itt nekem sem írja. Az Android beállításainál mutatja ahol az elérhető hálózatokat listázza.

<-ƘƘ->

(#710) Manka76 válasza Ano (#708) üzenetére


Manka76
senior tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#711) Manka76 válasza Kendek (#709) üzenetére


Manka76
senior tag

Ott nekem nem látszik

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#712) Manka76 válasza Manka76 (#710) üzenetére


Manka76
senior tag

A tableten látszik. Valószínüleg a régebbi droid miatt.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#713) Ano válasza Manka76 (#710) üzenetére


Ano
őstag

Köszi ezt ismerem ... azt hittem, hogy valamilyen Windows-os amiből a screenshot jött :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#714) Kendek válasza Manka76 (#711) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mikor csatlakoztatva van, akkor nekem sem látszik. Pont amiatt vettem észre mert átneveztem a hálózatot, és így újra meg kellett adnom a jelszót. Ekkor a következőt írja ki:
Titkosított (WPS elérhető)
Ha csatlakoztatva van, akkor csak annyit ír, hogy:
Csatlakoztatva
De a vendégnél viszont csak ennyit mutat:
Titkosított
vagyis bizonyos, hogy ott az a WPS.

<-ƘƘ->

(#715) Kendek válasza Manka76 (#712) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A jobb érthetőség és láthatóság miatt készítettem én is egy képernyőképet a tableten:

Klikk a képre nagyításért.

A lényeg, hogy előtte hosszan nyomtam az 5 GHz-es hálózaton, majd az elfelejtését választottam. Így látszik, hogy semelyiknél nincs WPS, de a fő ötösnél meg ott virít. És nem tudom kikapcsolni...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#716) Manka76 válasza Kendek (#715) üzenetére


Manka76
senior tag

Ertem amit mondasz, az 5Ghz neha nalam is kulonallo eletet el. Hiaba allitom be a csatornat teljessen masikon megy.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#717) Kendek válasza Manka76 (#716) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

HGG-vel mindig arra állt amire állítottam, de ott is csak újraindítás után. Ha valamiért újraindult a hálózati rész (akár csak mert a 2,4 GHz-en átállítottál valamit), akkor már ott is másra ugrott. Viszont Merlinnel hiába van 100-asra állítva, mindig a 108-ra áll rá. Ha pedig akkor azt állítom be neki, akkor átáll 104-re...
Mindenesetre ez még oké, az a négy csatorna igazából megfelelő ott a tetején, főleg, hogy nálunk nincs is konkurens hálózat hozzá.

<-ƘƘ->

(#718) atees


atees
őstag

Legujabb merlinnel 5ghzen mekkora sebességet kellene tudnia egy iphone 7nek?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#719) Manka76 válasza atees (#718) üzenetére


Manka76
senior tag

Valoszinuleg ennyit mindenkeppen.
Galaxy S7

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#720) Kendek válasza atees (#718) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Attól függ, hogy mekkora a sebesség, vagyis hány adatfolyam továbbítására képes. A roter maga 4x4-es, ezek meg általában 2x2-esek (867 Mbps). Én 433 Mbps kapcsolattal (TP-Link T1U) mérek 23-24 MiB/s-os sebességet. Ezt minimum hoznia kell, gondolom. Amellett, hogy van pár beállítás amit az almás cuccok nem szeretnek.

<-ƘƘ->

(#721) atees


atees
őstag

Akkor ha 120nál több nem jön, valamit rossul állítok be?
Feltöltésre meg hozza a 150-160at.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#722) Kendek válasza atees (#721) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, de itt olvastam róla, hogy van pár beállítás amit az Apple eszközök nem szeretnek.

<-ƘƘ->

(#723) atees


atees
őstag

Az lehet, hogy a merlinbe nem lehet bekapcsolni az ac wifit, csak n-t latok 5ghz alatt?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#724) myleo válasza atees (#723) üzenetére


myleo
csendes újonc

Szia

Ez pontosan így igaz nincs AC beállítási lehetőség.És mint ahogy Kendek is írta hiába állítasz 5G-n bármilyen csatornát úgysem oda fog beállni. Ez elég szomorú egy "-" Merlinnek.

[ Szerkesztve ]

(#725) atees válasza myleo (#724) üzenetére


atees
őstag

Akkor hogy tudom a merlint levarázsolni és gyárit vissza? ( így vettem, de nekem pont ac lenne a lényeg)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#726) Kendek válasza atees (#725) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De attól, hogy nem ad csak AC lehetőséget, attól még ott az AC kapcsolat ahol az támogatott. N-nel csak 300 Mbps a max sebesség (kb. 15-16 MiB/s), AC-vel 433 az egy adatfolyam (kb. 23-24 MiB/s), 867 ha kettőt támogat a kliens (és így tovább, 4x4-ig). Ezt látod a klienssel is (telón pl. AIDA64), a routernél pedig a System Log -> Wireless Log alatt (természetesen az energiagazdálkodás miatt ugrálhat a sebesség).

<-ƘƘ->

(#727) Gubek-Einste válasza atees (#725) üzenetére

Firmware frissítési menüpontban lehet megtenni ezt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#728) atees válasza Kendek (#726) üzenetére


atees
őstag

Most amivel próbáltam az annyi, hogy a telefonon speedtest, meg a tábleten is. tplink4300al 120Mb/s volt a letöltési sebesség, most kb 100 azért furcsálom a tempót.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#729) Kendek válasza atees (#728) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az az internetkapcsolatod sebességedtől is függ, de pl. egy adatfolyamos AC kapcsolat nem elég teljesen a 200 Mbps nethez (illetve neccesen). Esetleg célszerűbb lehet egy USB 3.0-ás SSD-vel (átalakító) vagy max egy jobb vinyóval tesztelni, az kicsit stabilabb és biztosabb (interferenciacsökkentés nélkül, mert akkor kb. 2.0-ás sebességet képes hozni). De elmondható, hogy egy bizonyos szintű netkapcsolat felett inkább a vezetékes összeköttetés a preferált (pl. DIGI meg Telekom 500/1000 Mbps csomagok esetén).

<-ƘƘ->

(#730) atees válasza Kendek (#729) üzenetére


atees
őstag

Digi 1000 van, abba bíztam wifin ez a router 200-250 Mb/s sebességet tud majd.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#731) Kendek válasza atees (#730) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem csak a routeren múlik, ezen a szinten az a legerősebb láncszem. A kliensek nem tudnak annyit amivel teljesen meg lehetne dolgoztatni. Hiába 4x4-es ha a kliens csak 1x1-es vagy max 2x2-es. A MU-MIMO lenne majd a lényeg, addig egy olcsóbb 2x2-es router is ugyanazt hozza.

<-ƘƘ->

(#732) Manka76 válasza atees (#730) üzenetére


Manka76
senior tag

És tudja is csak valami nem úgy van nálad ahogy lennie kell.
Nekem is DIGI 1000 van és ha meg nézed a mellékelet képet látod hogy milyen sebességgel vannak kapcsolódva az eszközök. Mind hozza a már előzzőleg posztolt sebességet.
A gyári firmware-ban sem lehet csak AC-t választani. Elvben a csatlakoztatott készülék válassza ki a neki legjobban megfelelőt.
Sajnos nincs semmilyen Apple termékm csak Samsung.

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#733) Manka76 válasza myleo (#724) üzenetére


Manka76
senior tag

A HGG ami nem jól állitja a csatornákat Merlin alatt eddig jó volt.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#734) Kendek válasza Manka76 (#733) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, HGG alatt oké, annál legfeljebb egy újraindítás, de rááll arra amit beállítasz neki. Nem is lenne jó máshogy, tekintve, hogy az elérhető csatornák egy jó részét nem is látják a kliensek. Merlin alatt viszont mindig másra áll rá valamiért, de legalább az mind használható.

<-ƘƘ->

(#735) Ano válasza Kendek (#726) üzenetére


Ano
őstag

Én ezt nem egészen értem ... 5GHz-en a Sony Z1C-m 325 MHz-el csatlakozik a routerhez Merlin alatt ... akkor ez most N vagy AC !? :D

Illetve 2,4GHz-nél az N az nem 150 Mb/s lenne 1x1-el? ha igen, akkor miért van olyan eszközöm ami csak 75 Mb/s-al tud csatlakozni ?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#736) atees


atees
őstag

Érdekes gyári fw-el iphone 6 180 Mb/s-et tud iphone 7 100-120at ezt a routertől 1 mre állva mértem! Iphone 6-nál ez akár reális is lehet. De nagyon nem stabil 5Ghz-en ez a router, ez elég furcsa.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#737) Manka76 válasza atees (#736) üzenetére


Manka76
senior tag

Szerintem a hiba a nalad lesz valahol, hiszen nekeunk szinte minden alkalommal 250 felett van.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#738) Kendek válasza Ano (#735) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem fix a sebesség, az csak a max. A Dynamic Data Rate Scaling miatt lefelé ingadozik.

<-ƘƘ->

(#739) Ano válasza Kendek (#738) üzenetére


Ano
őstag

Akkor ez azt jelenti hogy AC-val csatlakozik a telefonom?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#740) Kendek válasza Ano (#739) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha megnézed pl. az AIDA64 segítségével, akkor ott írja, anélkül, hogy ugrálna. De terhelés hatására egyébként is felugrik és akkor jobban látod a routeren is.

<-ƘƘ->

(#741) Pocok256


Pocok256
veterán

Nekem sony z1 compactal 120-160 körül mér 5 Ghz en úgy 4-5 méterre a routertől de ez folyamatosan nő. 240 es a net. kb ugyanúgy 5 -7 méterre a routertől a laptopom 2 antennás wifije maxot tud mérni ott átjön a 240 lazán.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#742) Kendek válasza Pocok256 (#741) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyébként nálam is tablettel a 867 Mbps kapcsolattal nem akar úgy másolni mint a notin a kis T1U-val, ami csak 433-as. Pedig a belső tárhelyet azért gyorsabban is tudná írni, de gondolom ott a fogyasztás sem mindegy és azért is lehet lassabb.

<-ƘƘ->

(#743) Ano válasza Pocok256 (#741) üzenetére


Ano
őstag

és neked mit ír a telefonra ha megnézed a "kliens"-eknél?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#744) Pocok256 válasza Ano (#743) üzenetére


Pocok256
veterán

Délután 6 fele érek haza és akkor megtudom neked nézni de nálam gyári firmware van feltéve.
Amúgy telefonomon van network monitor cucc ami felső részben fut foylamat és mikor speedtestelek azt látom hogy elindul pl 90 Mbps ről majd szép lassan foylamat nő 150 -160 Mbps re és egyszer csak puff vége a tesztnek szóval alehetséges a mobil is képes lenne 240 Mbps re ha lenne olyan hosszú teszt :D csak igen ahogy kollega írta lehet itt agresszívabb a energia menedzsment így csak szépen lassan hagyja felpörögni a sávszél használatot.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#745) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Most, hogy hazaértem, csináltam egy kis tesztet még a tablettel úgy, hogy USB-n megosztottam a hálózatot vele. Ezzel persze max USB 2.0 sebesség jöhetne össze, de azt tapasztaltam, hogy másolásnál szépen fokozatosan emelkedik az átviteli sebesség, majd olyan 22-23 MiB/s környékére beáll. Ellentétben a szintén USB 2.0-ás T1U-val, ami csak egy adatfolyamos, de sokkal hamarabb eléri a max körüli sebességet, ami kicsit még magasabb is mint amit a tablet hozott.
Szóval az bizonyos, hogy a mobil eszközök azért nem hozzák ugyanazt a sebességet. Mert így összekötve elvileg 33-35 MiB/s-ot is nyaldosnia kellett volna. Persze azért kíváncsi lennék mondjuk egy T4U-ra is, két adatfolyammal, de az elég drága és túl nagy. Majd talán legközelebb, ha veszek új notit, az már tudni fogja. :)

<-ƘƘ->

(#746) Pocok256


Pocok256
veterán

Na most megnéztem én is sony z1 compactom 5 Ghz en olyna 5 méteres távolságra a routertől alapesetben 98/6 os tx down és up raten van. Ha elkezdem nyüstőlni speedtestel akkor ez 325/325 re megy fel amivel 150 Mbps es es tényleges sávszelet érek el.

Laptop viszont 263/263 ra tudja feltenni maximum a tx ratet ezzel 170 Mbps képes elérni. (300Mbps képes wifi stick.)

Beépített Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7260 pedig így 6-7 méteres távolságból 390/260 sebességre kapcsol ha töltök le itt a maximális sávszél is kijön ez esetben 240 Mbit. de néha 540 Mbps es kapcsolatra is átvált.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#747) Ano válasza Pocok256 (#746) üzenetére


Ano
őstag

Köszi az infót!

Akkor valaki meg tudja mondani, hogy a 325 Mbs az most N vagy AC? Mert nekem is a Z1C csak erre hajlandó csatlakozni ... 2,4 Ghz-en meg csak max 72Mbs-el ... :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#748) atees válasza Ano (#747) üzenetére


atees
őstag

325 bőven ac! N az olyan 120-130korul van!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#749) Ano válasza atees (#748) üzenetére


Ano
őstag

Akkor ezek szerint Merlin alatt is tudja az AC-t !? Mert nekem Merlin van most fent ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#750) Manka76 válasza Ano (#749) üzenetére


Manka76
senior tag

Miert ne tudna? Kulon nem lehet bekapcsolni csak N-el egyutt.
Ha meg nezed ott van a kepen is hogy 867 Mbps.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.