Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) RÁK_ válasza Thommyboj (#600) üzenetére


RÁK_
tag

Okk. Fura, hogy a honlapon nem írják.

(#602) Thommyboj válasza RÁK_ (#601) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

várj vannak itt furcsaságok menj a p5ld2 simához, oda is fel van tüntetve, hogy dual core ready erre ha lelapozol alulra ott meg nincs már benne a leírásban, viszont a deluxenál ki van írva hogy dual core ready és ha legörgeted ott fel van tüntetve a bővebb leírásban.


[Szerkesztve]

(#603) george11 válasza Thommyboj (#602) üzenetére


george11
senior tag

Biztos, hogy nem olvastad félre? :F
Megnézem énis a kézikönyvét,ha hazaértem, de szerintem ebben nem megy csak a Dual Core.
Az Asus oldalán se a ''conroe ready'' listánál nem említik ezt a lapot, sem az alaplap ''cpu Support'' részénél ... :U

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#604) Thommyboj válasza george11 (#603) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

elvileg úgy van a hivatalos intel forrásban, hogy a conroe-t támogatja a 965/975 chipsetes lapok és egy pár darab 945 chipsetes is, és elvileg bele megy a conroe, a deluxe támogatja a 65 nm ert, az 1066 os fsb-t, meg minden nyalánkságot, amúgy fura az a conroe listánál, csak a p5ld2 est pedig a deluxe még a nevéből is és az árából is többet tud mint a sima p5ld2, kicsit azért a asus honlapja félre van marketingolva, bár nekem most az a fontos, hogy atomstabil lap, és szerintem mire anyagilag összesporolok egy conroe-ra addigra már meglesz a 45 nm es technológia és a quados procik.

(#605) feri22


feri22
csendes tag

Only PCB R2.0(or higher) support Intel® Core™2 processor
http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=11&l3=185&model=515&modelmenu=1

Alaplap verziótól függ. :P

(#606) george11 válasza Thommyboj (#604) üzenetére


george11
senior tag

Az egy dolog, hogy a sima tudja(az újak), mivel a két lap eléggé különbözik.
Egy feszstab-on múlik a dolog, ha minden igaz.

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#607) Thommyboj válasza george11 (#606) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

jaja, de majd beugrunk a villamossági szaküzletbe kérnék asus alaplaphoz egy feszültség stabilizátort. :) aztán írány a forrasztás :D

(#608) george11


george11
senior tag

Megnéztem a kézikönyvet,és meg sem említik a conroe-t, vagy a core 2 duo procikat :(

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#609) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

na ennek a csávónak a konfigja elárul pár dolgot

Asus P5LD2 Deluxe, Intel 940 DualCore, Hyper6+, 2x1024/667@830 Kingmax Mars ddr2, HIS X1800XL, 2x80gb Hitachi sata2 (Raid0), Pio A10XL, Pio 111L, Coolink 450W, Creative 2.1, Acer 17'' TFT

(#610) george11 válasza Thommyboj (#609) üzenetére


george11
senior tag

Egész pontosan mit is? :))
Egy sima Dual Core van benne(D940), ennek az ég világon semmi köze a Conore-hoz(Core 2 Duo).
Vagyis annyi köze van egymáshoz a 2 procinak,hogy mindkettő Intel :DDD .

Core Duo/Dual Core = Pentium D8xx, D9xx széria. (ezek mennek 945-ben is)

Core 2 Duo = Conroe, Allendaile E6xx széria.(ezek nem mennek, csak olyan 945P-ben,ami át van alakítva,hogy fogadni tudja, ezen kívl mennek a 965P, és 975X-ben(ebből is csak az újakban)

[Szerkesztve]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#611) RÁK_ válasza george11 (#610) üzenetére


RÁK_
tag

Igen, én is attól tartottam, hogy a dual core-t nézted core 2 duonak. A sima p5ld2 sem támogatja, de a revízió 2-től már igen. Viszont ezek szerint a deluxe abszolút nem.

(#612) george11 válasza RÁK_ (#611) üzenetére


george11
senior tag

Nem én néztem félre :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#613) RÁK_


RÁK_
tag

Vágom. :)

(#614) vazzz válasza Thommyboj (#609) üzenetére


vazzz
őstag

Az én kofigom semmit nem árul el :DDD

(#615) george11 válasza vazzz (#614) üzenetére


george11
senior tag

Dehogynem :DDD
Azt,hogy a lapod már nálam van. ( már csak a ramod, meg a 2 hita vinyó kéne :)) :C )

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#616) vazzz válasza george11 (#615) üzenetére


vazzz
őstag

Ramokat nem adom, vinyókról lehet szó esetleg... :DDD

(#617) truba


truba
tag

A Pcb rev.2.0-nál frissebb lapok itthon is kaphatok már?Tud valaki ilyesmiről?
Ha valaki tud ilyenről, irjon nekem privit legyen szives/bolt neve cime stb./Köszi

(#618) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

na akkor most lehet az asus rohadt nagyot csal a marketingben, nekem az alaplap teljes kézikönyvében, tele van rakva a dual core és a core 2 duo és a core 2 extreme logokkal hogy támogatja és hozzá írva egy kis nanrációs szöveg, hogy élvezze az új intel processzorok adta lehetőségeket meg stb stb
szóval papíron elvileg mindegyik új intel procit kellene vinnie, akár a dual core os pentium D ket és mind a conroe kat.

(#619) george11 válasza Thommyboj (#618) üzenetére


george11
senior tag

Képet tudsz küldeni róla?

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#620) Thommyboj válasza george11 (#619) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

hát most itthon vagyok és itthon meg egy régebbi gép van, az új gép fent van Veszprémben, mert oda járok egyetemre, és akkor is majd csak max teloval tudok csinálni képeket ha jó úgy, és persze miről kell kép

(#621) vazzz válasza Thommyboj (#618) üzenetére


vazzz
őstag

Akkor neked rev.2 lapod van, ha meg mégsem, akkor valamit nagyon elnéztél. Az én (volt) lapom kézikönyvében nincs semilyen core2duo logo sem. Ne keverd a dual core-ral. Ha rev.1 lapod van, nem megy benne a conroe. Ennyi. Az asus honlapján is le van írva egyértelműen, csak oda kell figyelni. A deluxe-nál pedig abszolút nincs is semmi jele, hogy az újabb reviziok támogatnák a conroe-t.

(#622) Thommyboj válasza vazzz (#621) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

én nem keverem van egy dual core cpu logo ami úgy néz ki hogy egy proci és rajta két kis magocskát ábrázolnak sréhen egymással kékes fehéres kis logoban, és oda van írva alá egy kis szlogen, aztán meg oda van rakva a core 2 duo és a core 2 extreme logojai., oda meg valami olyasmi van oda írva angolul, hogy az új processzorokat támogatja meg az akár 1066 os fsb meg hyper-threading, em64t meg eist, na meg ott a legjobb sor a specifikációban
New power design supports Intel® next generation CPU.

(#623) george11 válasza Thommyboj (#622) üzenetére


george11
senior tag

És sima P5LD2, vagy Deluxe a lap?
(ha Deluxe, akkor valami nagy kavar van asuséknál :U )

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#624) Thommyboj válasza george11 (#623) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

deluxe, és még egy csomó helyen írták is hogy alig 10% ban tér el a p5ld2 deluxe a p5wd2-re, de azt nem tudom, hogy egy 6 ezer forinttal drágább verzió és frissebb verzió miért tudna akár kevesebbet egy sima p5ld2 nél.

(#625) george11 válasza Thommyboj (#624) üzenetére


george11
senior tag

Azért, amiért az újabb és drágább I965P-s lapok nem kezelik normálisan a DDR2 667 1Gb memóriákat. :(((
Azért mert már minden csak arra megy ki,hogy a pénzt kihúzzák a zsebedből a gyártók,aztán csinálsz vele amit akarsz ...
Meg azért,mert így vehetsz mégegy újabb lapot tök feleslegesen a Conroe miatt ....
Ez a fogyasztói társadalom :DDD :(

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#626) Thommyboj válasza george11 (#625) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

mondjuk nekem inkább a dual core támogatás a fontos mert egy dc -s os pentium D még elérhető pláne hogy esnek az árak egyre csak, de a conroe knak még húzosak az áraik legalább is az én kis sporolásaimhoz,

(#627) RÁK_ válasza Ribi (#596) üzenetére


RÁK_
tag

Na megvan a proci, a rev 2.0-s P5LD2-VM-ben egyelőre fix picie 100, pci 33.3-al felhúztam 2800-ról 3080-ra, ami nem nagy tuning, de a memóriám szűk keresztmetszet ahoz hogy tovább próbálkozzak. Gagyi 533-as ramok, most 587-en mennek. Szóval eddig tuti lehet húzni fix 100-as pci-e-vel.. Majd ha valamikor lesznek jófajta 667-es ramjaim (az jó soká lesz) akkor természetesn tovább is fogom próbálni.

[Szerkesztve]

(#628) george11 válasza RÁK_ (#627) üzenetére


george11
senior tag

Hát nem egyszerű móka ezekkel tuningolni legalábbis a I875-höz képest ...

A sima p5ld2 lapomnál, 250-es FSB felett nem volt se lan, se sata vinyó ...
A Deluxnál vinyót látja,de lan nincsen :DDD , kivéve, ha a PCI-E órajelet fixálom 115-ön, és a ram időzítést/órajelet auto-n hagyom. Így megy 270 felett is, de még lassabb a rendszer, mintha 240-es FSB lenne 800-ra állított ramokkal(240-nél még bármit lehet állítgatni).

Nem igazán tudok rajta elmenni :F

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#629) Caponee válasza feri22 (#605) üzenetére


Caponee
csendes tag

És ezt hol tudom megnézni az alaplapon ,mert a szemem gúvad ki ,de nem látom sehol..Dobozán és a leírásban se szerepel sehol a verzió.Lapra csak az van írva hogy PCB ,de verzió hogy melyik az nincs.

(#630) RÁK_


RÁK_
tag

Na, megvan az első furcsa dolog. A Biosban nem jelenik meg az EIST, pedig a D 920-ban elvileg kell lennie SpeedStep-nek. Ez miért lehet? (Alaplap: Asus P5Ld2-VM Rev. 2.0, BIOS:901)

(#631) george11 válasza RÁK_ (#630) üzenetére


george11
senior tag

Nem minden 920-ban van benne ;)

''Enhanced Intel SpeedStep® Technology for specified units of this processor will be available in the 2nd quarter of 2006. See the Processor Spec Finder at http://processorfinder.intel.com or contact your Intel representative for more information. ''

Valószínű,hogy a Tiedben nincs EIST. :(

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#632) RÁK_ válasza george11 (#631) üzenetére


RÁK_
tag

Ó, a mocskos állatok! :) Az enyém áprilisi csomagolású, az elvileg második negyedév már, de ezek szerint akkor nincs benne. Na mind1, kibírom, csak csodálkoztam. Eddig. :) Köszi az infót!

(#633) RÁK_ válasza RÁK_ (#632) üzenetére


RÁK_
tag

Na, beírtam a dobozán található sorozatszámot az intelnél a processzorkeresőbe, és tényleg nincs benne speedstep.

(#634) george11 válasza RÁK_ (#633) üzenetére


george11
senior tag

Már az Intel sem a régi :W

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#635) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy 820-as procival ment 270FSB-t is a lap feszemelés nélkül (ott már a proci nem bírt többet), viszont 930-as procival csak 237-et, és azt is max fesz-ekkel (alap fesz-ekkel 230 a vége)?
Nem kezeli rendesen a 9xx procikat?
Már a legújabb bios-t is felraktam, de semmi.
A procim amúgy még 4GHz-en is megy alapfeszen, másik alaplapban kipróbáltam.

(#636) george11 válasza GreatGodzi (#635) üzenetére


george11
senior tag

Pontosan milyen lap, és milyen BIOS ?

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#637) GreatGodzi válasza george11 (#636) üzenetére


GreatGodzi
tag

P5LD2
Most már a 1208-as bios van rajta, de a többivel is ezt csinálta...

(#638) george11 válasza GreatGodzi (#637) üzenetére


george11
senior tag

Hát így elég fura :F
Mellesleg nekem sima p5ld2 lappal 270-es FSB-n(sőt 250 felett) nem volt sata, szóval nem is tudtam tesztelni ilyen FSB mellett ... :(

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#639) GreatGodzi válasza george11 (#638) üzenetére


GreatGodzi
tag

Na akkor nekem legalább a SATA-val nem volt gondom... :)

(#640) george11 válasza GreatGodzi (#639) üzenetére


george11
senior tag

Deluxe lappal nekem sincs, de a simával szoptam.
Mellesleg se a deluxe-on,se a simán, nincs LAN-om, ha 265-ös FSB felett vagyok, és a ramokat is állítom :DDD
De mostanában már meg sem lepődök az ilyeneken . :U

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#641) Bali26


Bali26
csendes tag

Sziasztok. Én is Boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen Deluxeos alaplapnak. Igaz már a gutaütés kerülget, mert elöször egy ABitba ruháztam be.. A nagykerben selejtet kaptam.. 2 hétig vizsgálgatták, majd mikor rályuk szoltam, meg is nézték:) Visszakaptam a pénzt.. Szemeztem az Abit AB9 el is,, ami 965 ös chipsettel van, és egy ezressel volt olcsóbb mint amostani deluxeom, de mégis emelett döntöttem.. Sok rosszat irnak a 965 ös chipsetröl.. Tegnap nagy boldogan hazahoztam, bár kicsit féltem, mert mikor megvettem a nagykerben, átsétáltam a raktárhozm, már mosolyogva vártak ugy h ki volt készitve az alaplap... Lehet hogy csak nekem van üldözési mániám... Ráadásul a lap csak a fóliájába nbele volt csomagolva, semmi összeheggesztés meg ilyenek..
No hazahoztam, beraktam, bios frissités, alap xp volt a winyomon, uh xp indit...
A lényeg az hogy mindent felrtaktam a cdjéröl, és akár mit állitok sehogy sem tudom a cpu és a chassis fan sebességét állitani., A biost is állitgattam kikapcsoltam a q-fan dolgot, meg a cpu thermal...-ot... És ennek ellenére csak a móüdok közül tudok változtatni akkor hallok különbséget..(silent stb) Amugy ugy zugnak a ventilátorok mint az Isten nyila.. Az Abitban a gépemnek a hangját sem lehetett hallani és megfelelö hömérsékletü volt... MOst a hőmérséklettel is gondok vannak. Olvastam a hozzászólásaitokat hogy az Asus nem tud alaplapot gyártani ami rendesen méri a hőt... Talán irok nekik::D Ja meg a dvd a kék csatira van dugva, és egyszerüen a legtöbb xps cdmröl nem bootol.. Bios a legujabb van fent, a 0603as
Ezekre valaki tud megoldást? Mert pl minek forogjon 3500 al a proci hütö ha csak 42 fokos a procim...??? Ez a pöcs meg 60at mér... Az ABitban is 42 volt...
Valaki Pls segitsen.. Elöre is köszönöm..

Bali

(#642) george11 válasza Bali26 (#641) üzenetére


george11
senior tag

Az Asus föléméri a hőfokokat, ezzel nincs mit tenni ilyen.
A ventiket csak ''gagyi'' módon lehet szabályozni, tehát full manuális mód nincs(én nem találtam)
A dvd gondot meg próbáld meg másik kábellel, vagy máshogy jumperelve, hátha segít.

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#643) Lalaland


Lalaland
tag

Pénteken megválok ettől az első és utolsó asus lapomtól... :o
Visszatérek a gigához csak conroe támogatással, és végre a hőfok is jó lesz meg elférek benne :)
Köszi mindenkinek a segítséget! Használjátok egészséggel, jó lap gyors és stabil! csak nekem kicsit olyan mintha angliában kellene autót vezetnem...

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#644) george11 válasza Lalaland (#643) üzenetére


george11
senior tag

DS3/4 ?

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#645) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

vagy DQ6 :D

(#646) Haart válasza Thommyboj (#645) üzenetére


Haart
addikt

Van valakinek ilyen lapja ami már core-t is támogat?
És van e olyan aki már ki is próbálta a core procit benne?
Kiváncsi lennék miket müvel nagyobb fsbnél. Ha a sima procikkal is elszáll a SATA 250 fsb fölött.

[Szerkesztve]

(#647) Thommyboj válasza Haart (#646) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

melyik lapra célzol, csak mert a válaszod a DQ6 os hsz-emre jött. csak a félreértések elkerülése végett kérdem.

(#648) george11 válasza Haart (#646) üzenetére


george11
senior tag

Ha visszaolvaslol,akko megleled, hogy valaki már próbálta,de meg sem moccant benne.
250-es FSB felett meg elvileg,csak a sima P5LD2 hal meg(legalábbis enyém nem bírta), a Deluxe az mén felette is, cserébe nincs LAN olyankor :DDD

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#649) Thommyboj válasza george11 (#648) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

ja így van, bár én még nem próbáltam, de nem is fogom egy darabig, marad így stabilan a rendszer fix fsb vel.

(#650) Haart válasza Thommyboj (#647) üzenetére


Haart
addikt

Bocsi csak véletlen a válasz gombra nyomtam és nem az uj-ra :D Ezért érthetted félre.
Szóval akkor nemnagyon müködik c2d procikkal, de akkor hogy adhatják el mégis úgy hogy tudja kezelni a PCB2-es verzió?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.