Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) zsoloka40 válasza Imi91 (#1750) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

A BIOS resettel nem is volt bajom,ha nem a probe2 -nél.Feltelepítettem,mivel angolul,csak nagyon picit tudok,a fordítóval megnéztem mi újság.Gondoltam,a proci hűtőventilátoron emelek egy kicsit.Alkalmaztam,azután rögtön két nagy nulla a fönti menüben,és valami error amit kiírt.

Végül is töröltem,de azóta olyan hangos a gép,mint valami fűrész. :)

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1752) Imi91 válasza zsoloka40 (#1751) üzenetére


Imi91
aktív tag

Ezt a biosodban is vissza tudod állítani ilyesmit keress: Q fan és itt az Optimal -t válaszd ki :)

A hiba üzeneteket is elmondanám, hogy tudod letiltani, de abba nem akarok bele menni...

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1753) zsoloka40 válasza Imi91 (#1752) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Köszi. :)

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1754) zsoloka40 válasza Imi91 (#1752) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Megtaláltam a Q-fan-t,de csak két beállítási lehetőségem van ott.
Enabled,vagy Disabled.

Viszont akármit akarok ott állítgatni,mindenre azt írja,hogy IGNORED,vagyis figyelmen kívűl.Akkor most mi van?

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1755) Imi91 válasza zsoloka40 (#1754) üzenetére


Imi91
aktív tag

Qfan: Enabled. A másik IGNORED-re ne állíts semmit :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1756) zsoloka40 válasza Imi91 (#1755) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Rendben ,köszi! :) :R

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1757) Imi91 válasza zsoloka40 (#1756) üzenetére


Imi91
aktív tag

Nincs mit :R

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1758) zsoloka40 válasza Imi91 (#1757) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

:R :C

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1759) zsoloka40 válasza Imi91 (#1757) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Suspend mode,vagy power button mode?

Melyiket kapcsoljam be?

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1760) Imi91 válasza zsoloka40 (#1759) üzenetére


Imi91
aktív tag

Ha az a menüpont amire gondolok akkor a Power Button mode-t a suspend mode- az a készenléti(alvó) állapotba való váltás lenne azt hiszem és van 2-3 változata :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1761) zsoloka40 válasza Imi91 (#1760) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Oké,oké.Megnézem.Kísérletezek. :C :R

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1762) zsoloka40 válasza Imi91 (#1760) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Na,találtam egy fórumot,ahol azt olvastam,hogy ezen a lapon,egyáltalán nem lehet húzni a procit a BIOS-ból.

Ebből következik,hogy másik lap kell. :K

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1763) Imi91 válasza zsoloka40 (#1762) üzenetére


Imi91
aktív tag

Nem tudom, pedig a pc probe 2 kijött a te lapodhoz is ami direkt a venti szabályzásra és a proci húzásra van kitalálva :) Mivel már viszonylag olcsón tudsz venni egy Core2 vagy Pentium-Dual core processzort így tényleg érdemes lehet a lap csere esetleg egy i szériát támogató lap, de itt csak a pénztárca szabhat határt :DD

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1764) zsoloka40 válasza Imi91 (#1763) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

A pc Probe-vel nem nagyon merek okoskodni. :)

Lapcsere lesz,és valóban,a határ a csillagos ég,de inkább a pénztárca.
Szóval ebből már csak a jövő hónap elején lesz valami,mert már hó vége van nálam . :)

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1765) Imi91 válasza zsoloka40 (#1764) üzenetére


Imi91
aktív tag

Ahogy a többi magyar társadnál is :DD Milyen Konfigban gondolkodsz egyébként vagy még nem tudod pontosan? :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1766) zsoloka40 válasza Imi91 (#1765) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Csak lapcserét akarok végrehajtani,mert egyenlőre ezt engedi a pénztárcám.Na,meg van egy E 6000-as procim,az talán jobb,mint ez a D820-as.Azután,majd szép fokozatosan bővítgetek. :K

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1767) Imi91 válasza zsoloka40 (#1766) üzenetére


Imi91
aktív tag

Értem az elképzelést:) A D820 és az E6xxx széria teljesen más alapokon van így lényegesen erősebbre sikerült az E6xxx, tehát nem kell aggódnod érezhető lesz a gyorsulás :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1768) zsoloka40 válasza Imi91 (#1767) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Remélem azért látszani is fog. .:)
AMD-s gépem volt 2,8-as Dualos,de szerintem kb egy magasságban volt evvel a D820-al.

Na,meg sok játékot nem támogatott,mert AMD.

Szóval majd meglátom.Megírom majd milyet sikerül,remélem mihamarabb. :)

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1769) Imi91 válasza zsoloka40 (#1768) üzenetére


Imi91
aktív tag

P5LD2 SE REV 2 is támogatja azt a procit, de akkor már lehet érdemesebb olyat venned ami a Quad Core-t is támogatja.

A játékokat meg nem az AMD proci miatt nem támogatta hanem inkább a vga kártyád miatt ;)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1770) zsoloka40 válasza Imi91 (#1769) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Hát,majd meglátom,milyenre lesz kp-m. De azért a kevésből is a legjobbat választom. :)

Pedig hidd el,hogy ami a sima egy magos procin ment játék, 256-os VGA -val,az az AMD dualos gépen,1 gb-os kártyával szaggatott.
A Company of Heroes Blitzkrieg mod-ról van szó.Vagy mondhatnám a Napoleon total wart is,meg az Empire total wart is.Bármelyiket is játszottam egymagoson,nem mondom,hogy full grafikán,de futott.Az AMD-n meg folyamatosan szaggatott,pedig nem is húztam föl teljesen.Valamelyik angol fórumon írták,hogy ezeket az AMD nem nagyon szereti.Hát én meg az AMD-t nem szeretem .:)

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1771) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Most kicsit bénának érzem magam, 64bites win7 alól hogyan lehet BIOS-t frissíteni? Nyilván nem ragaszkodom a windows-on belüli frissítéshez, de a telepítővel Rendszerhelyreállítás alóli parancssorból sem lehet futtatni az afudos.exe-t, mert csak 32biten tud futni, erre panaszkodik. 32bites telepítőt nem lehet használni 64-es telepített rendszer esetén.
Kerestem, de csak XP alá találtam BIOS update utilityt, win7 64biten nem megy.

Megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1772) Imi91 válasza zsoloka40 (#1770) üzenetére


Imi91
aktív tag

"Valamelyik angol fórumon írták,hogy ezeket az AMD nem nagyon szereti.Hát én meg az AMD-t nem szeretem" :DD Nem olyan rossz ott az AMD, de az Intel nem véletlenül drágább:) Az ilyen játékok processzor függőek mert sokat kell nagyon számolni főleg minél több minden van, de azért a vga se unatkozik :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1773) Imi91 válasza A_ScHuLcZ (#1771) üzenetére


Imi91
aktív tag

Merem feltételezni, hogy P5LD2 alaplapod van :DD, szóval ezeket az alaplapokat csak is úgy tudod frissíteni, vagy Windows alól, vagy Dos alól. Az utóbbinál kell egy Floppy és egy Floppy meghajtó is(bővebben majd akkor ha tudjuk van-e JÓL MŰKÖDŐ floppy és meghajtó a gépedbe(vagy külső))

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1774) zsoloka40 válasza Imi91 (#1772) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Na,majd meglátom,az új alaplapnál,a E szériás procival,a mostani vidi kártyával hogy üzemelnek ezek a játékok.Na,meg egy olyan lappal már könnyebb lesz,amit tudok esetenként bővíteni. :K

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1775) A_ScHuLcZ válasza Imi91 (#1773) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, P5LD2 SE, és nem az enyém. :)

Az ALT+F2-s módszert ismerem, sőt floppy meghajtó (!) is van a gépen, floppy is van, rajta a biossal, USB-s floppy meghajtó is van, CD-re kiírt bios-om is van, de egyiket sem hajlandó felismerni, mikor ALT+F2 után vadul keresi a floppy-t, CD-t. De csak kiírja, gyakorlatilag nem próbálkozik vele, se a floppynak nincs hangja, se a CD-t nem pörgeti fel. Floppy meghajtó engedélyezve van bios-ban.
Ezek hiányában vetemedtem (volna) windows alóli frissítésre, de oda még nem találtam működő programot 64bit-es win7 alá. XP alól sima lenne, már azon agyalok beteszek egy másik winyót, arra fel egy xp, és onnan lefrissítem. Vicc, de nincs jobb ötletem. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1776) zsoloka40 válasza A_ScHuLcZ (#1775) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Heló!

Bocs,hogy beleszólok,de nekem is hasonló lapom van,bár VM/s jelzésű.
Win7 32 bites rendszerrel.

Na,egyszer már sikerült az egyik ismerősömmel frissíteni a BIOS-t,de reseteltem,mert valamit nagyon elállítottam benne.
Viszont nem igazán figyeltem,hogy az ismerősöm hogy csinálta a frissítést,így magam nem merek nekiállni.
Tudnál segítséget adni,hogy rendszer alatt hogy csináljam?
Floppy meghajtóm nincs.

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1777) Imi91 válasza A_ScHuLcZ (#1775) üzenetére


Imi91
aktív tag

Igazad van egy másik vinyó be arra XP én is javasolni akartam, de nem tudtam, hogy van-e másik HDD-d :) Szóval maradjunk a DOS-nál(mivel kiderült, hogy van floppy meghajtód és lemezed is:D).
Nekem is így lett frissítve a P5LD2 SE alaplapom, külső(USB) floppy meghajtóról.

-Szóval kell egy Indító lemez vagy egy bootolható Dos floppy(elvileg ez működik is)
(bár nem tudom lehet létre hoz eleve egy bootolható floppy-t az "aufudos.exe")
-Ezután egy másik floppyra(vagy még erre, ha ráfér :D) fel kell másolnod a Bios fájlt kicsomagolva!
-A Biosba belépsz és a boot sorrendet át állítod úgy hogy az 1st helyen a Floppy szerepeljen :)
-Berakod a DOS floppy-t(be bootol) előtted van a parancs sor.
-Be írod: "afudos /iLDSE1301.ROM (ebben az esetben a régi bios-t nem mented le csak írod fel az újat)
-Értelem szerűen ez a LDSE1301.ROM csak is a legfrissebb az az ENNÉL a verziónál működik, ha másik verziót szeretnél feltenni akkor értelemszerűen a .rom fájlt kell itt megadnod :)
-Ha minden jól ment kész ia a frissítés!

Mielőtt neki kezdenél a floppy-t és a floppy meghajtót tényleg teszteld le hogy jól működnek-e és lehetőleg ne viharba fogj neki :D :)
Remélem segítettem! Majd jelezz vissza, hogy mire jutottál vele :B

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1778) Imi91 válasza zsoloka40 (#1774) üzenetére


Imi91
aktív tag

Hát szerintem nem fogsz csalódni benne egy más világ lesz :D Persze, ha úgy adódik akkor ne kelljen kompletten mindent kicserélni :D
Miért is szeretnél újra bios-t frissíteni? :B

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1779) zsoloka40 válasza Imi91 (#1778) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Azért kellene a frissítés,mert mit tudom én,mindig az újabb dolgok a jobbak .:)

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1780) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Üdv!
Szeretném fejleszteni a 6 éves gépem, és úgy gondoltam,hogy le csérelném az E2180-as dualcore processzort jobbra.
Az lenne a kérdésem hogy vajon a P5LD2 rev 2.01G alaplap kezeli e a 4 magos processzorokat?

Sony RX 10

(#1781) tévelygő


tévelygő
aktív tag

[link] Itt azt írja,hogy csak E6700-ig kezeli a processzorokat. Esetleg van rá tapasztalat,hogy esetleg ezen listán kívűl mással is kompatibilis lenne a az alaplap?

Sony RX 10

(#1782) Imi91 válasza tévelygő (#1781) üzenetére


Imi91
aktív tag

Hát HIVATALOSAN ezeket kezeli amiket linkeltél(a legfrissebb bios mellett), és ezek közül is van olyan amihez kell legalább a 2.0 revizió máskülönben nem megy a lapba(pl core2 duo). A négymagos procikról nem tudok nyilatkozni, hogy kezelné-e a lap(én látok rá esélyt).
Nekem P5LD2 SE lapban egy E6600-as Pentium-Dual core ketyeg(hivatalosan nem támogatja az alaplap), még húzni is lehetne bőségesen szóval semmi probléma nincs vele. Ezért is mondom, hogy esetleg egy Q6600-as procit is kezelhet a lap a legfrissebb bios mellett(itt el is fogyott a 4 magos proci választék):)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1783) tévelygő válasza Imi91 (#1782) üzenetére


tévelygő
aktív tag

rev 2.01G-m megvan.

Sony RX 10

(#1784) Imi91 válasza tévelygő (#1783) üzenetére


Imi91
aktív tag

akkor a listáról minden megy+ még lehet egy Q6600-at érdemes lenne kipróbálnod, persze csak bios frissítés után! Kíváncsi lennék rá én is, hogy menne-e benne :B

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1785) zsoloka40 válasza Imi91 (#1784) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Imi91-es kollegától kérdezném.

Anno amikor a lapomba behelyeztem a E 63000-as procit,A lapon minden működött,csak éppen képet nem adott.Nem lehet,hogy valami más probléma volt,nem pedig a proci?

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1786) tévelygő válasza Imi91 (#1784) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Az utolsó elötti BIOS van rajt már 2 éve. A 2001 számú. [link]
Sajnos meg kell vásárolnom egy olyan procit hogy kipróbálhassam,tehát sokat nem kísérletezhetek.

Sony RX 10

(#1787) Imi91 válasza zsoloka40 (#1785) üzenetére


Imi91
aktív tag

Sajnos nem valószínű, mert az alaplapod fizikailag nem megfelelő a core2duo procikhoz.
Amúgy ha van benne speaker(kis csippanó hang mikor bekapcsolod), akkor hallottad ezt a hangot az E6300-al is vagy nem?

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1788) Imi91 válasza tévelygő (#1786) üzenetére


Imi91
aktív tag

Ez egy Béta verziós bios :F szóval lehetnek vele gondok..., DE a proci támogatással ELVILEG nem lehet probléma. Szokták mondani "bátraké a szerencse" szóval meg kell próbálni a Q6600-at :P :DD
De ha tutira akarsz menni akkor Pentium Dual core E6xxx szériából szerintem bármi menne benne :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1789) tévelygő válasza Imi91 (#1788) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Köszönöm a megerősítést. Akkor valószínű,hogy egy E6600-as proci lesz.

Sony RX 10

(#1790) zsoloka40 válasza Imi91 (#1787) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Köszi a választ !

Nem hallottam azt a hangot úgy emlékszem.Akkor eszerint nem is kapcsolt be?

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

(#1791) Imi91 válasza zsoloka40 (#1790) üzenetére


Imi91
aktív tag

Így van! Vagy is bekapcsolt, de semmi nem történt nem indult el a "post" :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1792) Imi91 válasza tévelygő (#1789) üzenetére


Imi91
aktív tag

Abban nem fogsz csalódni :) Majd írd meg ide, hogy működik-e rendesen a proci.

szerk: Azért a Q6600-ra jobban kíváncsi lennék:P :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1793) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Sziasztok!
Még nem vettem processzort de egy problémába ütköztem.
Korábban innen szerzett infók alapján a DEL billentyűvel be léptem a BIOS menübe. Most is be tudok lépni,de további billentyű lenyomásokra nem reagál. Windowsban tökéletesen működik. Jelenleg egy hagyományos csatlakozású billentyűzetet használok,de már megpróbáltam USB-sel is.
Esetleg lehet összefüggés azzal ,hogy nem rég installáltam egy új videokártyát ami DDR5-ös?

[ Szerkesztve ]

Sony RX 10

(#1794) Imi91 válasza tévelygő (#1793) üzenetére


Imi91
aktív tag

Nem lehetne semmi köze az új videókártyának a hibához :) Lehet a billentyűzeted nem teljesen jó próbáld meg egy másik PS/2-es billel. Esetleg próbáld meg vissza rakni a másik vga-t, de ennek nem lehetne semmi köze hozzá. A nyilakat nyomkodod egyébként? :DD

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1795) tévelygő válasza Imi91 (#1794) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Már 2 másik billentyűzettel is próbáltam,de ugyanaz a helyzet.

Sony RX 10

(#1796) Imi91 válasza tévelygő (#1795) üzenetére


Imi91
aktív tag

Esetleg egy Bios Reset segíthet. Az alaplapodon van egy Jumper CLR_Cmos felirattal na ezt kell a másik állásba rakni egy kis időre persze a géped áramtalanítsd meg minden amíg úgy van a jumper. Aztán tedd vissza az eredeti állásába és próbáld ki a gépet :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#1797) Sracz66 válasza tévelygő (#1780) üzenetére


Sracz66
csendes tag

Nem kezeli. A p5ld2 mindegyik tipusa legfeljebb a c2d procikat és az E2xxx Dual Core Pentiumokat és az E1xxx Celeronokat kezeli és ezeket az újabbakat is már csak a legújabb BIOS-okkal... Persze nem lehetetlen, hogy elfogadja, ahogyan a hivatalosan nem támogatott memóriák többségét is, de jó eséllyel akkor sem ismeri fel helyesen és jobb esetben csak nem tudod kihasználni a lehetőségeit, rosszabb esetben lépten-nyomon kifagy. Egy négymagos árából és a jelenlegit eladva és az árát hozzátéve pedig már egy új konfigot is összedobhatsz, 1150-es, vagy 1155-ös, esetleg FM1-es AMD platformon, ami biztosan gyorsabb a 2180-nál: alaplap és proci kb 20000 a memória pedig DDR3-ból mennyiségtől függően gigánként kb 3500...

MSI 970A SLI Krait Edition, AMD FX-4300, Kingston HyperX Black 1600Mhz 16 GB, Asus R7 265 DC2 2048 MB GDDR5, WD Green SSD 120 GB Sata3

(#1798) Sracz66 válasza tévelygő (#1793) üzenetére


Sracz66
csendes tag

Előfordulhat, hogy az új videokártya miatt az egyéb portok nem jutnak egyenletesen energiához és/vagy sávszélességhez a bootolás közben, ha olyan tápod van, ami éppen csak elég a konfighoz. Más összefüggés nincs a telepített hardverek és a beviteli eszközök között. Mivel bootolás közben hibázik csak -az elmondásod szerint-, így hibás driverről sem lehet szó.

MSI 970A SLI Krait Edition, AMD FX-4300, Kingston HyperX Black 1600Mhz 16 GB, Asus R7 265 DC2 2048 MB GDDR5, WD Green SSD 120 GB Sata3

(#1799) tévelygő válasza Sracz66 (#1797) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Köszönöm a válaszotok. Időközben megtaláltam a listát milyen procikat kezel.
Jelenlegi gondom még nem oldódott meg. Mai napig sem tudok a BIOS-ban navigálni billentyűzettel. Várom vissza a régi DDR2-es VGA-m, mert gyanítom hogy VGA (DDR5)csere óta áll fenn ez az állapot.
Sajnos a jelzett jumpert nem találtam meg, így nem tudom resetelni az alaplapot.

Sony RX 10

(#1800) zsoloka40 válasza tévelygő (#1799) üzenetére


zsoloka40
csendes tag

Egy BIOS elem kivétel,és kis várakozás után visszatétel,is BIOS reset-hez vezet.Legalább is,nálamvisszanyomta eredeti állapotára.

Senki nem lehet tökéletes,belőlem is hiányzik a hiba.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.