Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) seaky77


seaky77
tag

Van valakinek valami tapasztalata a fenti lappal a Delux verzióra pályázom bár lehet hogy elég lenne a sima is.

(#2) seaky77


seaky77
tag

Alvin_ti4200 segíts légyszi ugy tudom neked ilyen lapod van mármint a sima P5LD2 mondj pár dolgot róla

KÖSZI

(#3) Alvin_ti4200 válasza seaky77 (#2) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mit mondjak róla? Mire vagy kíváncsi? Amúgy már nem ilyen lapom van, de valóban nem olyan régen még boldog tulajdonosa voltam egy sima P5LD2-nek:)

(#4) donw3ga válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


donw3ga
senior tag

Aláírásod elárul mindent erről a lapról :DD:DD:DD
Teszteltetek nForce4 sli intelt is, mi a véleményed a 2 chipsetről (945p vs nf4 intel)?

[Szerkesztve]

(#5) seaky77 válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


seaky77
tag

Érdemes ezzel a lappal foglalkozni mik a tapasztalataid volt vele valami problémád?

(#6) Alvin_ti4200 válasza seaky77 (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ennyi az össz tapasztalatom vele azon kívül, hogy betonstabil egy lap: Bővebben: link

(#7) seaky77 válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


seaky77
tag

Köszi

(#8) plömplöm


plömplöm
őstag

hali

szembefújt a déliszél egy ilyen anyalapot, gondoltam hogy jajjdejó hogy van rajta 3 pata csati mert majd akkor szépen különmazzagra fellógatom a cdrw+dvdrom+dvdrw hármast, de aztán azt olvastam a manuáljában hogy a ''másik'' kettőre ne nagyon rakjon az ember odd-t, az a kérdésem hogy működött-e valakinek odd az ITE 8211F-en?

köcce

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9) plömplöm válasza plömplöm (#8) üzenetére


plömplöm
őstag

hali

szembefújt a déliszél egy ilyen anyalapot, gondoltam hogy jajjdejó hogy van rajta 3 pata csati mert majd akkor szépen különmazzagra fellógatom a cdrw+dvdrom+dvdrw hármast, de aztán azt olvastam a manuáljában hogy a ''másik'' kettőre ne nagyon rakjon az ember odd-t, az a kérdésem hogy működött-e valakinek odd az ITE 8211F-en?

köcce

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#10) robyeger válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


robyeger
addikt

Nem jegyeztem meg akkortájt milyen procival küldted a P5LD2-esed?

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#11) kiraly.z


kiraly.z
csendes tag

Hali!

Most szereztem be egy Asus P5LD2 deluxe alaplapot s meg vagyok elégedve vele, igaz az angol xp alatt nem volt hajlandó felismerni az alaplapi hangkártyát (ami elég jófajta hangkártya), de miután „vettem egy” magyar xp-t! az már teljesen egészében felismerte az alaplapi hangkártyát! :C

(#12) Nighter


Nighter
tag

Sziasztok!
Kaptam 1 Asus P5LD2-ot és nem akar működni az alaplapi hangkártya mit lehetne vele csinálni?
Xp professional x64 Edison van fent Sp1-es és angol nyelvű

(#13) Nighter


Nighter
tag

Azt irtad kiraly.z hogy te felraktad a magyar windows-t és neked ment az addig oké
De milyen magyar windows-t? :)
Mert amit én használo ugy tudom hogy csak angol nyelvű van.
Vagy ha tévedek szoljál
Lécci mond meg hogy milyen windows-t használsz előre is koszönöm.
by nighter

(#14) Nighter


Nighter
tag

Valaki SEGÍTSEN MÁR NEM IGAZ

(#15) Rocko007 válasza Nighter (#14) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Hi! Nekem csak P5LD2-m van és XP SP2-t használok, mellette intel 630, 2*512 Infineon, 6600 GT Gigától.... Nekem minden műxik. Hangot az alaplapi cd-ről próbáld meg! Ha nem boldogulsz Mail!

(#16) Nighter


Nighter
tag

Köszi de azóta megjavult már :)

(#17) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Valaki próbált már Dual-Core-os procit húzni ebben a lapban? Tapasztalatok érdekelnének.

(#18) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

up

(#19) Loretto válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


Loretto
veterán

[link] Totyi kollega postajira fókuszálj.

Soirée...

(#20) Alvin_ti4200 válasza Loretto (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi, tanulásgos volt:O

(#21) jurta


jurta
csendes tag

Sziasztok !

Házat kiválasztottam.

Mehetünk tovább:alaplap.
ASUS függő vagyok(még sosem volt más lapom, nem is lesz)

A két jelölt:
Asus i945 P5LD2 (775)
Asus i915 P5GDC PRO (775)

véleményeket kérnék, lényeges különbségekről.''szakértőktől''

Ja, és hozzájuk illő proci ajánlat is érdekelne(ne celeron)

jurta

(#22) tr00p3r válasza jurta (#21) üzenetére


tr00p3r
őstag

egy szavazat a 945-ös chipsetre

(#23) rhonin


rhonin
senior tag

Nekem volt mindkettő. 915-ös egy p5gd2 és most van egy p5ld2-es. attól függ mire használod. tuningra mindenképp jobb a p5ld2. már csak azért is mert az sata vinyóval ha minden igaz akkor olyen 265fsbnél nem látja a sata-s vinyót. nekem is egy szavazat a 945-re. :C

(#24) jurta


jurta
csendes tag

Köcce!

Én is a 945 -re gondoltam.
De nem tudtam milyen rejtett tartalékai lehetnek a 915-nek . :)

(#25) hegylako69


hegylako69
csendes tag

A P5ld2 nem egy rossz alaplap csak a hálókrilya szarakszik kicsit 10-ből 9 jól muzsikál megfelelő driverell az az egy meg bios update-val még menthető :)

(#26) hegylako69 válasza rhonin (#23) üzenetére


hegylako69
csendes tag

Már látja ha updateled a biost akkor húzható bátran

(#27) hegylako69 válasza jurta (#21) üzenetére


hegylako69
csendes tag

3 GHz-t alyánlanám a 2 MB -sat egy jó coolink hűtővel 3,4-ig simán lehet húzni
Nekem most stabil 3,2 vel megy, de játéknál 3,4 simán viszi
de ez egy összetett dolog

(#28) Hendo


Hendo
csendes tag

Hali mindenkinek a napokban vettem egy P5LD2-VM lapocskát hozzá egy lga 775 Intel 3GHz-s cpu-t 800/fsb 2Mb/c (dobozban), Thermaltake cl-p0092 ,2X 512Mb DDR-II 667MHz Samsung ram,160Gb-s seagate sata 8MB/c.+ a maradék saláta az előző gépből (160Gb Ata 100 8MB/c /Pioneer 108.
A tapasztalataim kb 1 hete tesztelgetem.Én mint otthoni felhasználó már a szerelésnél gondokba ütköztem ugyanis a lap valamilyen oknál fogva nem volt mm pontos a házamhoz ami bizony öreg hiba mert egy ritka jó háztól nem válik meg az ember,sebaj a lemez ami diszit kimaradt igy már ok.Aztán jött a következő probléma a hűtés a gyári intel hűtő egy rakás (xar) bepatintva enyhén meghomoritotta a lapomatvalahogy igy :Y U(állitani nem lehet ez a legfinomabb fokozata),elvittem a boltba ahol aszonták igen ez az ami nem ok ekkor tukmálták rám a közép kategoriás Tt -üket ez már jobb volt hozzá teszem van egy gyári asus házamis abba viszont pont paszolt a lap a lemezzel együtt.naszoval össze raktam be kapcsoltam és ment Bios beállitás azt xp-t neki na igen itt gondolkodott az én bisztonsági másolatos xp-met nem tekintette boot-olhatonak se a haverét viszont a haver haverjáét igen felpakoltam drivereket hozzá adtam kismillió baromságot installáltam+ba és döbenten érzékeltem,hogy szagatás nélkül megy a Pasziánsz :D :C Stabil mint az atom(kop,kop)majdnem annyira mint a Tyan lapom volt(ami kifingott arra aszonták jobb mint az asus) röviden :egy nagyon jó széria ez a 945G és a P -s lapkák,stabilak,ritkán fagynak(vagy csak nálam)mostmár sp2 van fent és várom a vga-mat amin gondolkodom egy X700pro-t néztem ki bele márkán gondolkodom a His-t mondják sokan vajon tényleg az?

(#29) Totyi válasza Hendo (#28) üzenetére


Totyi
őstag

Nálam egy sima p5ld2 duruzsol szintén stabilan.Nekem egy Gecube x700pro-m van,heatpipe-s hűtéssel,és nulla zajjal.Egy 2.8-as dual procival a 3d2003-ban 7300 körül volt a pontszám.Hogy jó-e ez azt nem tudom,ritkán játszok.És az ára is megfelelő volt:28000 froncsiért vettem.
De a lap az jó...

(#30) steve@prhw


steve@prhw
őstag

Üdv mindenkinek!

Társ(anya)vállalatunknak van egy -a címben szereplő- lapra épülő alkalmazásszervere, raid1-ben szaladgáló wd120 GB-s SATAII vinyókkal. Chieftec táp, no tunning, fő a biztonság, stb, stb.

Ez mind szép és jó lenne, de 1-2 hetente széthullik a raid tömb. Az eseménynaplóban arra utaló megjegyzések vannak, hogy az egyik vinyó nem reagált határidőn belül, majd a vezérlő degradálta az egész tömböt. Vinyócsere, újjáépítés, egy hét múlva ugyanaz. Természetesen a kivett vinyó tökéletes...

Lehetséges, hogy a spread spectrum clocking bekapcsolása hatással lehet erre (eddig nem kapcsoltam be)?

Most a wd-t maxtorra cseréltem (SATA I), kíváncsi leszek... Ha valakinek ötlete van, ne kíméljen, pls...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#31) Mejci


Mejci
csendes tag

HI !
help !

most ASUS P5GD1 PRO -m van mire cseréljem ? (3ghz 2mb cache cpu)

ASUS P5ND2-SLI ATX vagy ASUS P5LD2 ATX ?

(az sli re nincs szükségem)
2 GB DDRII ram tervezve

C2D 4300@3Ghz,CNPS9500LED; GA-965DS3 r3.3,2x1GB DDR2-800@835; ATIX800GTO2; TTShark Ház, SB A4 stb ... egér 220V tápkábel ...

(#32) rhonin válasza Mejci (#31) üzenetére


rhonin
senior tag

szerintem p5ld2-re mert a p5nd2 drágább és gyakorlatilag csak az SLI-ben különbözik. és mint irtad neked nem kell az SLI. ugyhogy szerintem p5ld2-t vegyél. de googleban utána tudsz keresni ha bővebben érdekelne a tulajdonságaik a lapoknak.

(#33) Xidex


Xidex
csendes tag

Sziasztok.

Ma üzemeltem be egy P5LD2 SLI Deluxe alaplapot (P4 670; 2x512 A-DATA Vitesta, Maxxtor wiyók, FSP bluestorm táp, 7800GT)

Az alaplap tökéletesen müködik mindaddig, amíg bele nem teszem a Deluxe felszereltséghez kapott opciót a WifiTV kártyát. Ekkor bekapcsolásnál a memóteszt és ide listázás után megáll az alaplap, és fekete kép villogó kurzor kíséretében. Tehát a wifi-tv kártya társaságában nem indul be a gép, viszont nélküle tökéletes. A kártya rossz vagy Bios-t kell fríssíteni vagy stb...?

Várom az ötleteket.

(#34) Alvin_ti4200 válasza Xidex (#33) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Legújabb BIOS-ban orvosolták a WiFi-s problémát.

(#35) Xidex


Xidex
csendes tag

Előszőr aszittem teljesen széthallt a lap, amikor feltettem az új 506-as Biost. Mint később kiderült ezzel már megy a Wifi kártya, viszont így nem hajlandó felismerni a Pio 110D írómat.

(#36) llacee.


llacee.
tag

Nem tudjátok miért nem jön elő a cpu lock free beállítás a Pentium D 930-as CPU-mnál ?

Vissza szeretnáém venni a szorzót 14x-re a 8xx sorozatnál ez simán megy állítólag.

(#37) Mejci


Mejci
csendes tag

közben beszereztem 1-2 cuccot , p5ld2 deluxe , x800 .. nice

C2D 4300@3Ghz,CNPS9500LED; GA-965DS3 r3.3,2x1GB DDR2-800@835; ATIX800GTO2; TTShark Ház, SB A4 stb ... egér 220V tápkábel ...

(#38) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

Hy
Nekem is P5LD2 alaplapom van. Amikor összeraktak mindent felismert csak a HDD-t nem az kiderült hogy az eredeti ASUS HDD kábel volt szar. Más minden müködött.

ASUS FOR EVER

ASUS FOR EVER

(#39) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

HY
egy P5LD2 mennyi a höfoka?

ASUS FOR EVER

(#40) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

Mer nekem az alaplap általába 38 fokos valaki megtudná mondeni hogy ez jó-e?

ASUS FOR EVER

(#41) Gergő20 válasza ADAMFURUS (#40) üzenetére


Gergő20
tag

hello
Az szerintem normális hőmérséklet.

(#42) Mejci


Mejci
csendes tag

a 38 teljesen normális. nekem induláskor 28-at mondd

C2D 4300@3Ghz,CNPS9500LED; GA-965DS3 r3.3,2x1GB DDR2-800@835; ATIX800GTO2; TTShark Ház, SB A4 stb ... egér 220V tápkábel ...

(#43) ememem


ememem
csendes tag

Nekem is P5ld2 alaplapom van. Minden oké, csak a winyók kiosztásával van problémám.
Van egy cserélhető winyó (120GB) felfüzve egy DVD iróval és egy SATA (200GB) belső winyó.
A kiosztásnál az alábbi sorrendhez ragaszkodik:
C: cserélhető winyo
D: DVD iró
E: SATA winyó

Milyen megoldással tudom ezt a helyzetet orvosolni?

(#44) Alvin_ti4200 válasza ememem (#43) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A SATA vinyón van az oprendszer?

(#45) ememem válasza Alvin_ti4200 (#44) üzenetére


ememem
csendes tag

Igen

(#46) ememem válasza ememem (#43) üzenetére


ememem
csendes tag

Senki sem tud segíteni?

(#47) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Üdv !

Nekem a így vannak a winyók a sz.házamban ( p5ld2 deluxe alaplapnál ):

A sata 1 foglalatban : sata-II 160 gb , ez Master.
Az elfektetett IDE foglalatban, egy IDE madzagon a kettő : Dvd iró, 80 gb ide winyó mobil rackben. Az oprendszer a sata winyón, első bootolás erre állítva. A dvd író és a mobil rackos winyó CS-re ( cabel select ) van állítva. Ezeknél kellett variálni egy kicsit a Master/Slave/CS beállításokkal, de letiltottam a bootolásukat kezdésnek, azután amikor beállt, akkor a DVD író visszakapta másodiknak.


A Wifi tv kártyával én is küzdök már egy hete, minden jól megy ( gép, wifi ) csak a Tv csatornákat nem találja meg. Most olvastam a bios-frissítési ötltet, hát csak azon drukkolok, hogy ne a 0506-os legyen fent, ami elvileg orvosolja a gondomat !
További jó étvágyat !

Csillagkaput a Csillag térre!

(#48) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

hy
ASUS AI Booster szerintetek megéri felrakni?
akinek fen van ossza meg a tapasztalatait.
elöre is kössz

ASUS FOR EVER

(#49) Ted_Beneky válasza ADAMFURUS (#48) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Üdv !


Én felraktam. Szép, színes, látványos . Az Everest Home-mal összehasonlítottam a hőmérsékleti értékeket és a ventiford. számot és egyezik. Nekem a procim 57-63 Celsius között dolgozik és ezért figyelgetem egy kicsit.Valószínűleg pár hét múlva leszedem, de addig elfér.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#50) ADAMFURUS


ADAMFURUS
csendes tag

Hy
És hogy müxik a AI Booster?
Mire használható?

ASUS FOR EVER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.