Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) PC-Style válasza kisbergics (#550) üzenetére


PC-Style
tag

Lefelé mindegyik kompatibilis, tehát nyugodtan megveheted, vinni fogja az 533fsb-s procit is.
A 800fsb-s határ az a fölső határ, mert ugye ha egy 1066fsb-s procit akarnál beletenni, nem volna tanácsos... :R

(#552) PC-Style válasza kisbergics (#550) üzenetére


PC-Style
tag

A CORE2-tőt pedig nem kell összekeverni a DUAL CORE-al, mert nem ugyanaz! A CORE2 most a legfrisebb technika és azok mennek 1066-on, tehát ahhoz már nem jó az a lap. Ennek akkor van jelentősége, ha később ebben az irányban akarsz fejleszteni.

(#553) Ribi válasza PC-Style (#552) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nemazert nemmegy mert 1066 az fsb hanem mert mas valami hianyzik belole. Az mar maskerdes, hogy 1066 fsb-s proci csak a core 2 duo.

(#554) CortezX


CortezX
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb lap? A p5ld2 deluxe vagy a p5nd2 sli deluxe?
A p5nd2 sli deluxe 5k-val olcsóbban tudom megszerezni. Érdemes megvenni a p5ld2-t?

(#555) robyeger


robyeger
addikt

Sziasztok! „R0” steppinges Intel Pentium4 - 630 vagy 640 vagy 650 vagy... 660, 662 ,670 ,672 proci tulajdonost keresek(CPU-Z, Sandra vagy Everest progikban megnézhető a proci stepping-jének a tipusa), ezért kérném akinek ilyen procija van privben jelentkezzen be nálam. Csak a BIOSban kellene megnézni a választható opciókat szorzózár feloldás ügyében, pár perc az egész. A segítségeteket előre is köszönöm. :R

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#556) PC-Style válasza Ribi (#553) üzenetére


PC-Style
tag

Jogos a meglátás, köszi a kiigazítást! :R

(#557) PC-Style válasza CortezX (#554) üzenetére


PC-Style
tag

No ez hosszú választ igényelne, szerintem! Nincs jobb meg roszabb lap, csak másfajta chippek, szolgáltatások vannak. Az egyik intel a másik nVidia chipes. Neken egy P5LD2-SLI-Dlx. van mert ezen találtam olyan szolgáltatásokat, ami a hosszútávú igényeimet szolgálja (ide-raid, fire-wire, külső sata csati, stb.). Ugyanakkor a személyes véleményem az, ha az intel és az nVidia között kell választanom, hogy intel! Mert sokkal régebben gyártanak chipsetteket alaplaphoz, nagyobb tapasztalat van mögötte, személyes tapasztalataim alapján is kevesebb inkompatibilitás jellemzi az intelt. Hangsúlyozom ez személyes tapasztalat és szubjektív, mert vannak előnyös tulajdonságai is az nVidiának is (hisz ha vga-ról van szó, szerintem verhetetlen).
Azt javasolnám, hogy gondold végig, mire szeretnéd használni a gépet, milyen fejlesztéseket szeretnél később megtenni és ha a gyártó oldalán végignézed a specifikációt, el tudod dönteni mi felel meg neked jobban! Ha nem vágod a dolgokat, ültess magad mellé egy hozzáértőbbet, biztosan szivesen segít az eligazodásban. Én segítenék, bár vannak nálam hozzáértőbbek, új technikák területén biztosan!

(#558) PC-Style válasza robyeger (#555) üzenetére


PC-Style
tag

Hali!
Látom még mindíg vadászod az ideális jelöltet... :R
Segítsetek Robynak, mert jó fej, rendes srác és mindannyiunk érdekében is gyűjti a tapasztalatokat!!! :C
Bye

(#559) feri22


feri22
csendes tag

Sziasztok!
CPU ventillátor csere előtt állok. Milyen CPU ventillátort javasoltok 630-s proc.-hoz. Középkategóriásat szeretnék.

(#560) PC-Style válasza feri22 (#559) üzenetére


PC-Style
tag

Hali!
Ezeket javasolnám:
thermaltake:[link]
asus:[link][link]
Mert gondolom sokan fogják javasolni a zalmanokat, de mint láthatod vannak egyebek is szép számmal a piacon.
Bye

(#561) Hack3er


Hack3er
őstag

sziasztok!

A deluxe változata tudja kezelni az Intel Core 2 Duo procikat?

(#562) Hack3er


Hack3er
őstag

Milyen árba van manapság?

(#563) PC-Style válasza Hack3er (#561) üzenetére


PC-Style
tag

Tudtommal a Core2 procikat csak 975x chip-készletes lapok kezelik, a P5LD2 Deluxe pedig 945P.
Nekem sikerült 32K-ért beszereznem egy SLI-t, bár ez nagyon benfentes ár volt, minden hivatalos papírral, garanciával... :B
Tehát lehet tud valaki olcsóbban is, de nekem fontos a biztonság :)

[Szerkesztve]

(#564) Zoza24 válasza PC-Style (#563) üzenetére


Zoza24
senior tag

szia
nézd meg az alaplapon hogy hányas verzió?mert ha 2.x,akkor támogatja a sore 2 duo procikat is:)

Forza Italy!

(#565) PC-Style válasza Zoza24 (#564) üzenetére


PC-Style
tag

Noffene... :R Megint tanultam valamit!!!

(#566) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

Szevasztok!

Előre is bocs a kérdésért, csak mindenki össze vissza magyarázott, és már nem tudom kinek higyjek, csak egy rövid válasz kellene:
Van egy Seagate 200 gigás ide-s vinyom
és egy pioneer 110d -s dvd-íróm, ezt a kettőt akarom bekötni végre normálisan a p5ld2 deluxe lapomra lehetőleg úgy hogy egy külön kábelen legyen a vinyo és a dvd-író, már csak a házban való elrendezés miatt
előre is kösz csak egy egyszerű válasz kellene hogy akkor a vinyot hova az oldalrafordítótt ide be vagy a normál felfelé fordított( pirosak) egyikébe meg a dvd-írót.
Bocs a kérdésért, de eleget szenvedtem így is a tegnapi napi bekötéssel.
szóval előre is kösz.

(#567) Ribi válasza Thommyboj (#566) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sajat tapasztalat alapjan: teljesen mindegy. Akkor problemazik ha a kekre es a pirosra is raksz valamit , mert akkor mindenkepp a pirosrol akar bootolni. Egyszerubb ha a pirosra dugod, es akkor nem lesz baj. Ott is a primary slotra. Asszem az also a primary, de nezd meg a leirasaban.

(#568) Thommyboj válasza Ribi (#567) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

köszi szépen megpróbálom.

(#569) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

nem tudom, de folyamatosan kék halál jön miután betöltötte a windows telepítő ami kell neki,és aztán jön a kék halál, most kipróbálom hátha nem tetszik neki hogy tele van a vinyo amire telepíteni akarok, bár nem tudom, miért lenne ez, de hátha ez a baj, mert már mindenhogy próbáltam a piros primaryra a vinyot és a dvd-írót, aztán primary ra a vinyot masternek, és a secondary pirosra rádugtam a dvd-írót, de mindig kifagy a telepítő, szóval nem tudom mi van.

(#570) Ribi válasza Thommyboj (#569) üzenetére


Ribi
nagyúr

A televan az mit rejt ? Felmegy egyaltalan a windows vagy formazni akarod vagy mi az a televan?

(#571) Thommyboj válasza Ribi (#570) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

1 giga hely volt, de formázni akartam, csak az a baj, hogy betölti a telepítéshez szükséges hardverelemeket és aztán töltene a maga a partició kiválasztó ablak de nem jön be hanem kapok egy aranyos kékhalált, hogy a telepítés le állt a számítógép védelme érdekében, meg hogy ha először látom ezt az üzit .... meg hogy futassam az fdisk et stb.

(#572) PC-Style válasza Thommyboj (#571) üzenetére


PC-Style
tag

Hali!
No itt van a winfosnak az a csodálatos tulajdonsága, hogy ez a jelenség sok ezer dolog miatt lehet! :F
Mivel a winyó detektáláskor dobja a fagyit az első lépésben megvizsgálnám az ide kábelt, hogy nem törött vagy kontakthibás e (ugyanez vonatkozhat a tápcsatira is). Ha az tuti jó és a hiba még mindig jelentkezik akkor megnézném a winyót egy másik gépben, hogy nincs e megsérülve a fájlrendszer rajta, netán a master boot record. A legjobb talán az volna, ha sikerülne leüríteni a winyót teljesen és nulláról partícionálni az egészet, ha még lehet.
Ha a winyó más gépben jól muzsikál, a Te gépedben próbálnék meg egy másik winyót, hisz az ide vezérlő is lehet ludas... stb... stb...
Bemelegítésnek ennyi. Szólj, hogy mire jutottál és próbálok még valamit kiagyalni! Nem ártana, ha valami konkrétabb hibajelenséget írnál!
Bye

(#573) Thommyboj válasza PC-Style (#572) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

kicsit szenvedtem, de be tudtam csapni, a kék kis ite -s csatira rákötöttem masterrre a vinyot és a slavera a dvd-írót, feltelepítettem aztán átkötöttem a normál primary ide csatornára úgyanígy őket mert ott az ite-n kicsit lassú volt a vinyo hát igen mivel ott csak ata 100 ig bírja, aztán símán megy azóta, csak a bootolás egy kicsit lassabban megy ahogy sokaknál is ahogy olvastam, pedig aztán a biosban quick boot meg mindent próbáltam, de mindegy most fő hogy müxik a gép.

(#574) PC-Style


PC-Style
tag

Felmerült egy problémém!!!
Az alaplap hátlapi csatlakozói között van egy s-ata csatlakozó. Mikor ma használni akartam, meglepődve tapasztaltam, hogy ez teljesen más, mint a hagyományos s-ata csatik. Belenéztem a dobozába, de nem találtam ide való drótot. Végignyálaztam a könyvét, de abban sem leltem erre utaló infót... :F
Segítséget kérek, hogy és miként lehetne ezt a csatlakozó felületet használni, mert néha igencsak jól jönne!?
Köszi előre is mindenkiek!

(#575) PC-Style


PC-Style
tag

Hahóóóóó....!!! Senki nem jár ebbe a topikba, mi történt, kihaltak a L5LD2 felhasználók!? :O

(#576) Thommyboj válasza PC-Style (#575) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

én nem tudok sajna segíteni ebben, ide vel élek még egy darabig, mert jelenleg vinyora nincs pénzem, és elvagyok az én kis 200 gigás seagatemmel ami ide-s, de majd csak jön valaki, amúgy nekem az a gondom ezzel az alaplappal, nem nagy, mert atom stabil t ök jó, csak lassan bootol a gép hiába quick boot on meg minden, de majd okosok megírják, ja és hiába van bekötve jól nem müxik az előlapi kivezetés se a 2 usb se a mikrofon és a fejhallgató csati, majd erre én is kérnék választ drága p5ld2 tudósok, mert a biosban minden ilyen dolog engedélyezve van, viszont mást meg nem akarok elállítani.
előre is kösz

(#577) vazzz válasza Thommyboj (#576) üzenetére


vazzz
őstag

Az audio engedélyezésénél a front panel beállításoknál ne a hd audio legyen beállitva, mert akkor nem szól.

(#578) Ribi válasza PC-Style (#575) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van kulon delux topik is, igaz az még kihaltabb.
Sajna a p5ld2 tetu lassan bootol. Nem kell allandoan ujrainditgatni.

(#579) Mikiller válasza Thommyboj (#573) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Nekem ITE IDE-n van a 2 winyó, ICH7-en a 2 DVD rom, nem tudom mit kell nálad becsapni a telepítéskor.
Telepítés előtt mgcsinálod az ITE IDE driveres floppy-t az alaplaphoz adott cd-ről.XP-t elkezded telepíteni és amikor írja, akkor nyomj F6-ot, de a floppy már bennt legyen. Betölti a drivert és megy tovább a telepítés.
BIOS-ban SATA+PATA-ra vegyed az IDE beállítást.
Remélem segített:)

[Szerkesztve]

(#580) PC-Style


PC-Style
tag

Én pedig még mindig segítséget kérek a következő problémámra:
Az alaplap hátlapi csatlakozói között van egy s-ata csatlakozó. Mikor ma használni akartam, meglepődve tapasztaltam, hogy ez teljesen más, mint a hagyományos s-ata csatik. Belenéztem a dobozába, de nem találtam ide való drótot. Végignyálaztam a könyvét, de abban sem leltem erre utaló infót...
Segítséget kérek, hogy és miként lehetne ezt a csatlakozó felületet használni, mert néha igencsak jól jönne!?

Köszi! :R

(#581) Thommyboj válasza Mikiller (#579) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

már ha lenne floppy meghajtóm, kb 5 éve nem használok floppy-t, szóval ez ki esett, de most atom stabil és gyors, csak egy megjegyzés volt, hogy én így oldottam meg.

(#582) Thommyboj válasza vazzz (#577) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

ok kösz a tippet majd állítom is át, márcsak az usb-t kellene valahogy a front panelen engedélyezni mert az se akar menni, ha tudod ott is milyen beállítás kell akkor szívesen várom a tippet, csak nem akarok fölöslegesen beállítgatni dolgokat mert van az usb beállításoknál is mindenféle usb -s beállítás... szóval majd várom a tippeket.

(#583) vazzz válasza Thommyboj (#582) üzenetére


vazzz
őstag

Ha jól emlékszem, van az alaplapon jumper, amivel lehet engedélyezni a front panelen az usb-t. Meg kellene keresned az alaplap útmutatójában.
Sajna én már nem tudom megnézni, mert épp ma adtam el a lapomat...

(#584) Thommyboj válasza vazzz (#583) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

na majd akkor ha hazamentem a hétvégén akkor majd hozom magammal az alaplap könyvét, csak ennyi kellett innen már oké az út, ja és aki meg nem nézet még bele sose a gép belsejébe, annak meg ilyenkor ne legyen front usb-je, szépen kitalálták.
kösz szépen.

(#585) Ribi válasza Thommyboj (#582) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ra van dugva a front panel usb az alaplapra ? Mert mar voly olyan, hogy haver is ezt kerdezte tolem, majd mikor leszedtuk az gep oldalat kiderult, hogy nincs is radugva. Amugy en nem emlexem usb jumperre. Ha darugod mukodik, ha nem, nem.
Meg 1 tanacs: tőcsed ki a konfigod adatajit, mert így nyemkönnyű kideríteni millen alaplaprúl is van szó.

[Szerkesztve]

(#586) Thommyboj válasza Ribi (#585) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

ez egy p5ld2 deluxe alaplap nem hiába ebbe a topicba írtam, és rá van dugva természetesen, az audio is az már müködik is egy kis bios átállítással, de ez az usb és jó helyen van az usb alaplap könyve szerint köttem mindent, és minden müködik is csak most ezen a front panel usb-n kívül.

(#587) BPFeri


BPFeri
senior tag

Sziasztok !
Segítsetek nekem... kacérkodom egy ilyen( P5LD2 ) lappal...
a ASUS honlapján az szerepel hogy a deszka INTEL CORE 2 Ready!!! de persze van egy megjegyzés is , apróbetűvel szedve, miszerint ( Only PCB R2.0(or higher) support Intel® Core™2 processor )
Mi a t*kömet jelent EZ a kitétel?
Tényleg VKI próbálta már az emlíetett lapot CORE 2 -vel?
Szakértői válaszotokat megköszönöm !
Üdv, F.

....

(#588) Ribi válasza BPFeri (#587) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amit eddig nalunk lehetett kapni az rev1 volt. Nemreg jott ki a rev2, kerdes hogy lehet-e ilyet kapni. En probaltam kóróval és biza sekép sehang (rev1).

(#589) BPFeri válasza Ribi (#588) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia RIBI !
Kösz a gyors választ.. ha jólértelek ez a rev1 ill. rev2 akármi a deszka VERZIÓJA.
Igaz?!?!?!
Akkor - ezekszerint - várjak türelemmel rev2 verzióra meg némi tapasztalatra másoktól vajon megy -e ''kóróval'' ?!?!
F.

....

(#590) Thommyboj válasza BPFeri (#589) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

elvileg egy bios frissítéssel már a rev 1 esek is viszik a conroe kat, azt kell kipróbálni, azt tudom, hogy az én deluxe verzióm az rev 2 es verziós már és viszi is a conroe-t egy srác kipróbálta az ő deluxe verziójában.

(#591) jodamester válasza Thommyboj (#590) üzenetére


jodamester
tag

Elvileg, vagy biztos ez a bios frissítéses dolog? Én is gondoltam, hogy beruházok egy P5LD2-VM DH-ra, dehát ez így bizonytalan. Ha valaki tudja, hogyan lehet az asusékkal kapcsolatot teremteni, akkor súgja meg, mer én nem találtam semmiféle magyar kapcsolatfelvételi lehetőséget. :F

(#592) Ribi válasza BPFeri (#589) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem rev1 sima P5LD2 lapom van, ratoltam a legujabb bioszt, es NEM ment a kóró.
Thommyboj hsz-e alapjan mar lehet kapni rev2 alaplapokat, amik viszik is a kórót. Kérdés hogy meddig lehet huzni az alaplapot. Az új biosz nem forraszt neked új fesz stabilizatort a rev 1 lapra.

(#593) BPFeri válasza Ribi (#592) üzenetére


BPFeri
senior tag

Egy másik PH fórumon is olvastam hogy a BIOS frissítés (valszeg) nem elegendő. Keresem rev2 lapot HA VKI TUD BÓTOT ahol már elérhető üzenjen ?!?!?
Kösz !!
Más.. azt is olvastam valhol hogy sajna ez a 945P -ös chipset még nem nagyon engedihúzni a kórókat, viszon tökéletesen kezeli alapon.
Egyszóval NE ezzel tunningoljunk Core2 -t.. én nem is akarom ugyhogy nekem elég is lenne ha futna rendesen.

....

(#594) RÁK_ válasza BPFeri (#593) üzenetére


RÁK_
tag

http://www.addel.hu/template/temp1/detailproduct.php?storeid=549&productid=43470
Én is ezt rendeltem meg. Ez már támogatja a kórókat, az 1.x-esek nem. Biosfrissítéssel sem. Budapesten másnapra kihozza a futár. Ingyen.

(#595) BPFeri válasza RÁK_ (#594) üzenetére


BPFeri
senior tag

KÖSZI !!!!!!!!
Már nézem is...
Üdv, F.

....

(#596) Ribi válasza RÁK_ (#594) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat javaslat hogy integralt VGA alaplapot ne nagyon vegyel mert azok meginkabb visszafogjak a tuningot. Ezzel a lappal mindenkinek az a baja hogy csak akkor lehet hizni a procit ha elemed a PCI-E frekit ami meg terheli a vga-t. Szal inkabb vegyel valami szar pci-os karit. Sok szivastol megkimelhet. Valamint a pci slotok elhelyezese is szar. Igaz a sima P5ld2-n csak +1 pci slotvan de igy max az egyiket tudod majd hasznalni.

[Szerkesztve]

(#597) RÁK_ válasza Ribi (#596) üzenetére


RÁK_
tag

Hát már itt hever mellettem. Holnap lesz meg hozzá a proci, 920-as Intel egyelőre, majd kipróbálom h mennyire engedi húzni. De ha nem engedi, azt is túlélem valahogy. :)
Azt mondod abszlút nem enged semmi húzást ha fix a pci-e freki?
Amúgy csak 1 pci slotra van szükségem a TV tunerhez.

[Szerkesztve]

(#598) Thommyboj válasza Ribi (#592) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

amúgy elvileg van rev 1.1 is bár ez csak szóbeszéd, és elvileg ott segít a bios frissítés mert oda már tettek a core 2 höz szükséges stabokat, bár ez is csak pletyka, de azt tudom, hogy a deluxe-om az rev 2 ö már a leírásban a procitámogatásnál is ott vannak a conroe -k felsorolva, meg amúgyis a deluxe alá nincs megjegyzés sem írva, csak a több verzió alá, amúgy legfeljebb + 5 ezret hozzádobsz a p5ld2 árához és máris van egy deluxe verziód.

(#599) RÁK_ válasza Thommyboj (#598) üzenetére


RÁK_
tag

Ezt írják az Asusnál:

P5LD2 Deluxe

AI Lifestyle Series
- Intel 945 chipset
- Intel LGA775 Pentium 4 CPU
- Dual-Core CPU Ready
- FSB 1066/800/533
- DDR2 667/533/400
- Universal PCI-E Slot
- WiFi-TV(Optional)

Azért nincs megjegyzés, mert nincs is a támogatott procik közé beírva a Core 2.
De mondjuk azt mondod az alaplap leírásban azt írják, hogy támogatja. A Core 2-t, vagy a Dual-Core-t? Nem mind1.


[Szerkesztve]

(#600) Thommyboj válasza RÁK_ (#599) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

elvileg mindkettő be van írva, hogy először feltüntetik a core 2 duo és a core 2 extreme támogatást, aztán egy két sorral lejebb benne van a dupla magos támogatás, ami asuséknál nem újdonság, igaz egy két lapnál csak egy biosfrissítés után lájta csak a másik magot is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.