Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) mgabi


mgabi
senior tag

a nagykerek megprobálják elpaszolni a rev 1 lapokat és ezért küldik azokat szemét módon. Én 3 hetet vártam a p5ld2-vm rev 2es lapomra, mire a 4 nagykerből valahol talált nekem egyet a boltos srác

(#852) Vangelis válasza Sdi (#850) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem kedden jött.... és még a férgek hiányos csaomgban is küldték.... pedig gyanus volt cask futáral jött és nem tudtam egyből visszaküldeni:


Most rendeltem helyette egy Se verziót az ujból állításuk szerint ez már lejétsaz a core 2 őt... de direkt kérdeztem, hogy r2.0 e......

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#853) Sdi válasza Vangelis (#852) üzenetére


Sdi
addikt

Fasza nagyker.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#854) Vangelis válasza Sdi (#853) üzenetére


Vangelis
nagyúr

de ha ez is xar lesz....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#855) Sdi válasza Vangelis (#854) üzenetére


Sdi
addikt

Sok szerencsét.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#856) Vangelis válasza Sdi (#855) üzenetére


Vangelis
nagyúr

MAx két ma már eladhatalan lapom lesz:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#857) Caniggia


Caniggia
tag

Egy nagyon amatőr kérdés:
A lapba hogy kell betenni a 2 512-es ram-ot? A fekete és sárga foglalatba egymás mellé vagy mindkettőt az azonos színűbe? Már azér kérdem mer kurva régi gépem van és én még a sata-s winyókról is most hallok nemhogymég dualba működő ramokról. :D :DDD :W

(#858) RÁK_ válasza Caniggia (#857) üzenetére


RÁK_
tag

Azonos színűekbe rakd, akkor mennek dualba.

(#859) Haart válasza Ribi (#840) üzenetére


Haart
addikt

Akkor tényleg a pci-e frekvenciát kell emelni? Nekem most alapon van és nemnagyon tudom húzni a 805 öst alap feszkón csak ugy 3.1 ig. 3.6 eléréséhez is már elég nagy többlet áram szükségeltetik a procinak. De kipróbálok ezt a módszert is hátha tovább megy volt emelése nélkül a proci.

(#860) kooc válasza Haart (#859) üzenetére


kooc
tag

Hát nekem nem jött be ez a 101 :(
Csak Auto beállítással megy rendesen.
Asszem végére értem a tuningnak : 2500Mhz/355FSB
Ha tovább húzom, eltünik a Raid-vezérlőm.
De ez is több mint amit vártam egy 945-östől. :C

(#861) Haart válasza kooc (#860) üzenetére


Haart
addikt

Ne 101-el próbáld ott például nekem be se kapcsolt a gép. 118-al próbáld most azon van nekem is a pci-e freki.

(#862) kooc válasza Haart (#861) üzenetére


kooc
tag

118-al el sem indul, :( próbáltam kevesebbel- többel, csak Auto-n hajlandó menni.

(#863) mgabi


mgabi
senior tag

nekem p5ld2-vm + d805 van.

ha a pci-e freki 118 akkor max 175 FSB
119 max 177 FSB
120 max 179 FSB

(#864) kooc


kooc
tag

A fene ebbe a Sata vezérlöbe 358FSB-t bír csak. Ha innen akár csak 1Mhz-t emelek, eltünnek a vinyóim :((
Kár érte.

(#865) #69523456 válasza kooc (#864) üzenetére


#69523456
törölt tag

Egy hete kisérletezek egy ilyen lappal, benne Core2Duo 6300-al. Nem vagyok nagy tuning szakértő, igy csak AiBooster-ban próbálkozom. 400-as FSB-t állitva, 2800Mhz-en,alapfeszen, atomstabil! Viszont PATA vinyóim vannak a gépben. Lehet ezért viszi a 400-at?
Vagy a memória miatt nem sikerül nálad a 400Mhz? Nekem egy 1Gb-os Kingmax Mars 800Mhz-es modul van a gépben. ( Azt egyébként hol látom, hogy ilyenkor a memória hány Mhz-en megy?)
A 400-as FSB-nek annyira megörültem ,hogy kapásból 450-et állitottam be, mire úgy elszállt a gép, hogy csak Cmos resettel tudtam életre kelteni :DDD
Igy aztán elment a kedvem a további kisérlettől, a vége 400 és 450 között van valahol :)
Ami zavaró, ha vissza akarom állitani AiBooster-ben az eredeti 267Mhz-re időnként lefagy, nem sikerül neki újrainditania gépet.
Azt hogy érted, hogy eltünnek a vinyóid? Az enyémeket a bios nem is látja!!! De már nem érdekel, annyit kinlódtam vele, hogy elég volt... A Win felismeri, megy rendesen, bár, ha van ötlete valakinek jöhet.
Elégedett vagyok a lappal, PCI-E 2.0 korszakig már nem is cserélem le, nekem tuning szempontból is bevált. Bios frissitésnek van értelme a rev.2.0 lapnál?

(#866) Ribi


Ribi
nagyúr

Nekem az lenne a kerdesem hogy sok boltban arulnak p5ld2, p5ld2-se, p5ld2 /c , p5ld2-se/c -t. Ebbol az elso ketto van az asus oldalan, de hogy ez a /c mi a szart jelenthet arra nem jottem meg ra, és sokkal dragabb mint a sima. Valaki tudja ?

(#867) Haart válasza Ribi (#866) üzenetére


Haart
addikt

A c jelölés a Core 2 duo ra való felkészítést jelenti, ezekbe az alaplapokba már tudsz rakni core 2-t a c jelzés nélküliekben nem mennek az uj procik.

(#868) kooc válasza Haart (#867) üzenetére


kooc
tag

Ez csak azért érdekes, mert én az enyémet mindenféle ''C'' jelzés nélkül vettem, csak a verzió számot néztem meg (2.x). Tehát ez a ''C'' inkább a boltok és a nagykerek jelzése a vásárló felé, hogy ez a lap ''Core2Duo Ready'', nem az Asus hivatalos jelzése. Remélem jól tudom. :)

(#869) Haart válasza kooc (#868) üzenetére


Haart
addikt

Így van ezt ált a boltok teszik rá hogy tudják a vásárlók meg ők is hogy core redadyről van szó. Egyébként pcb 2.0 val hirdeti az asus.

(#870) Ribi válasza kooc (#868) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na igen de a gebasz ott van hogy a p5ld2 kb 22k, a p5ld2-se az 20k a p5ld2 /c meg 24-25. Ezek kozul az sima es az SE letezik amibol az SE tudja a conroe-t a sima viszont nem de megis odairjak hogy /c. Szal ugy kavarjak a szart mint a pecsa. Ezt nevezem en vasarlo megtevesztesenek. Akkor ha venni akarok akkor p5ld2-SE-t vagy inkabb p5ld2-SE/c-t vegyek, ami szamomra ugytunik hogy a semmiert fizettetnek ki +4k-t. Ahh nemertem. Maj felhivom az egyik ilyen boltot es jol leb***om oket !

(#871) kooc válasza Ribi (#870) üzenetére


kooc
tag

Várj-várj, itt most nagyon megkavartad.
Próbáljuk kihámozni. :)
Tehát:
- P5LD2 Rev. 1.x normál, tehát nemC2D ready
- P5LD2 Rev. 2.x vagy /C (ez a kettő ugyan az) C2D ready
A P5LD2-SE-val ugyan ez a helyzet.
A vásárlásban meg ha nagyon kell, segítek és akkor biztos hogy Core2Duo kompatibiliset kapsz.

(#872) Ribi válasza kooc (#871) üzenetére


Ribi
nagyúr

Speciel ez az ITpont-nal lattam de a lordban is van valami STD vagy milyen. A lenyeg hogy az SE tamogat conroe-t ha van mogotte /c ha nincs vagy faszsagot irtak es nem SE.
Szal megkerdezem majd hogy hogyvan hogy az SE ocsobb mint a sima.

(#873) kooc válasza Ribi (#872) üzenetére


kooc
tag

A P5LD2 és a P5LD2-SE az két különbözö lap. Az SE kevesebbet tud.
És nem minden SE C2D kompatibilis, ott is csak a Rev.2.x vagy a /C.

(#874) Haart válasza Ribi (#872) üzenetére


Haart
addikt

Na a helyzet hogy én épp lordban vettem a simámat amihez ott STD(Standard - vagyis nem SE és nem is Deluxe) van írva. És direkt felhívtam őket hogy ha rendelek webshopban akkor hogy tudom 100% hogy az C2D ready. Erre azt felelték hogy ők már régit nem is árulnak. És így megrendeltem és kaptam c2 readyt.

[Szerkesztve]

(#875) george11 válasza mgabi (#863) üzenetére


george11
senior tag

Próbád ki úgy, hogy a ram órajelet/időzítést auto-n hagyod.(tehát semmit nem állítasz a ramokon)
Nekem akkor megtáltosodott vas, és nem tűnt el a LAN/SATA vinyó sem ;)

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#876) Ribi válasza kooc (#873) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csuhajj Vazz hat en nagyon el votam tevedve :W :O :W
Nem is neztem meg ezt az SE-t normalisan. Hat igy mar vili...
:R

(#877) rozsdee


rozsdee
tag

sziasztok! Azt meg tudja nekem vki mgyarázni, hogy ha a winyómat az ITE... vezérlőre kötöm, és így ATA-133-asként tudom használni, akkor miért kapcsol ki az írási gyorsítótáram (a bootvis figyelmeztet, meg a házirendnél sem tudom állítani), ha pedig ATA-100-asként használom a sima ide-vezérlőn, akkor minden frankó (azt leszámítva, hogy nincs teljesen a winyóm teljesítménye kihasználva...).. hmmm

(#878) kooc válasza rozsdee (#877) üzenetére


kooc
tag

Szerintem elöbb mérd le a winyó sebességet itt is, ott is és nézd meg hol gyorsabb.
Mert szerintem mindkét helyen szinte egyforma gyors lesz.
Az hogy ATA-100 vagy ATA-133 az semmit nem számít. Legaláb is nem túl sokat.

[Szerkesztve]

(#879) rozsdee válasza kooc (#878) üzenetére


rozsdee
tag

ATA-100-on az olvasási sebesség 27-57 MB/s között ingadozik ''nyugalomban'', míg ATA-133-on 53-57 között, viszonylag stabilan...... Viszont ííráskor.... hát azt a kattogást, lassúságot, amit lenyom így ''gyorsabban''... Nem jó ez így. Nehéz a döntés...

(#880) kooc válasza rozsdee (#879) üzenetére


kooc
tag

Sajnos a döntésben én sem tudok segíteni.
Csak egy ötlet: add el a winyót és válts SATA-ra

(#881) rozsdee


rozsdee
tag

Van itt valakinek P5LD2-VM-es lapja, amin nem az integrált videót használja?

(#882) RÁK_ válasza rozsdee (#881) üzenetére


RÁK_
tag

Jelen! Egy PCI-E 6600GT van benne.

(#883) Thommyboj válasza rozsdee (#877) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

én nem raktam rá az ITE vezérlőre nekem ott mocsok lassú volt, inkább a primary channelre ráraktam így bazi gyors, annyira hogy amikor ite n volt a windows is lassabban jött be, mikor átraktam már normálisan ment.

(#884) rozsdee válasza Thommyboj (#883) üzenetére


rozsdee
tag

Azért lehet, mert az ITE-n SCSi lesz, és akkor a windows automatikusan kikapcsolja az írási gyorsítótárat.. Én meg nem t'om visszakapcsolni sajnos.... :(

(#885) rozsdee válasza RÁK_ (#882) üzenetére


rozsdee
tag

És húzod a procit a lapodon? Mert az nálam csak úgy megy, hogy a pci-e frek-et emelni kell kb 118-ra a 100-ról... Viszont hallottam már olyat, hogy ezért vkinek elszállt a kártyája...

(#886) RÁK_ válasza rozsdee (#885) üzenetére


RÁK_
tag

Én 100-ra fixáltam a PIC-E-t, 33-ra a PCI-t, így enged 10%-ot húzni. 200-ról 220 FSB-re. Többet nem sajnos. Nem bootol a gép, stb. De akkor se ha emelem a PCI-E frekit, meg akkor se ha auto-n hagyom az egészet. Nem kísérletezgettem vele túl sokat, elég nekem egyelőre az a 10% is. Inkább majd egy izmosabb videokártyát kéne vennem, de ezzel is elmegy még minden.

[Szerkesztve]

(#887) rozsdee válasza RÁK_ (#886) üzenetére


rozsdee
tag

Hát, akkor neked magasabb FSB-s procid van. Az enyém D 805 (533 FSB). Ha alapon hagyom (2.66GHz), akkor viszont nem használom ki a ddr2-667-es memóimat, csak 533-asként mennek. Nálam az alap FSB így 133. Ezt most 171-ig húztam emelt pci-e frek-kel..

(#888) rozsdee válasza RÁK_ (#886) üzenetére


rozsdee
tag

elvileg ennél az alaplapnál csak így lehet igazán tuningolni.. Egy-két boot erejéig esetleg megpróbálhatod. asszem úgy 118-as PCI-e-től kezd tovább engedni. Ha próbálkozgatnál tuninggal, de félted a kártyád, használd addig az integráltat. Mennie kell a tuningnak elvileg így..

(#889) RÁK_ válasza rozsdee (#888) üzenetére


RÁK_
tag

Próbáltam 118-as PCI-E-vel is, engedett is nagyobb FSB-t, de a win nem bootolt be. Kiírta h hibás, elveszett rendszerfile-ok, pedig a ramokat visszavettem.

(#890) rozsdee válasza RÁK_ (#889) üzenetére


rozsdee
tag

Aha, én a ramokat úgy állítom be, hogy magától szabályozza az időzítéseket (by SPD). Mondjuk érdekes, újabban a ddr2-667-es memóriáimat rendre 4-4-4-12-re állítja be 5-5-5-15 helyett.. 533-asként kéne menniük 4-4-4-12-vel, dehát mennek így is.. Nekem pedig csak jobb így... :)

(#891) Lamair


Lamair
aktív tag

kérdésem lenne!

jövő7en jön meg az e6300-es procim, az alaplapom p5ld2-SE rev2 (cor2duo ready)
2x1gb-ramom van Ű(nem túl minőségi, de stabil samsung 667Mhz-es)

csak egy naív kérdés, ha visszaállítom a ramom 533-asra, akkor az alpbol nem feltételezi, hogy elméletileg 333-as FSB-t adjak a procinak? mert elméletileg a ram akkor fog 667-en járni, ha nem így van és hülyeséget beszélek (amire baromi nagy esély van) akkor kérem írjátok le hogy javasoljátok a tuningot? a vgam, inno 7900GT
:R :))

köszi lamair

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#892) kooc válasza Lamair (#891) üzenetére


kooc
tag

Üdv.
Nyugottan vedd vissza a RAM-ot 533-ra, attól még a proci annyit kap, amennyit kell és igy tuningolni is könnyebb. Azért tudom , mert én is igy csináltam. Az én RAM-jaim sem bírják nagyon a tuningot, de igy egész jól sikerült húzni a procit.

(#893) Ribi válasza Lamair (#891) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha jol sejtem ennel a lapnal sem lehet 1:1 nel jobban visszaosztani a ramot, igy a 333 fsb feltetelezi hogy a ram minimum 667-en fog menni. De a ramok altlaban boven birjak fentebb is, szal szentem rosszabb idozitesekkel nyugodtan fogja vinni a 800-at, vagy még fentebb is.

Ui ha 533-on akarod jaratni a ramot akko az fsb max 266-lehet vagyis az alap.

[Szerkesztve]

(#894) jobbos


jobbos
csendes tag

Hi

Kimaradt az alaplap (P5LD2 Rev. 1.xx) dobozából az install CD. Már letöltöttem nagyjából mindent, csak a 64 bites ITE driver hiányzik (XP 64 alá kellene). Fel tudná valaki tenni valahová az övét hogy letölthessem? Vagy e-mailben is jó lenne, a címem uattila@programozo.hu.
Másik, hogy van ez a dolog, hogy ha ITE-n lévő vinyóra akar az ember XP-t telepíteni, akkor ugye a telepítés kezdetekor be kellene vele töltetni floppyról az ITE drivert. A probléma ott kezdődik, hogy nekem évek óta nincs floppy meghajtóm, és nem is tervezek venni. Meg lehet oldani ezt a dolgot mondjuk CD-ről? És ha igen hogyan?

(#895) Amu válasza jobbos (#894) üzenetére


Amu
tag

nem kell a telepítéshez floppy
ha gondolod, Dc-n megosztom a telepítő cd-t

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#896) péter007


péter007
senior tag

Hello mindenkinek.

Tudom hogy ez apróhirdetésekbe tartozik de azért megkérdezném hogy valakinek van-e elcserélendő/eladandó p5pl2-je mert ha igen akkor megvenném.

(#897) jobbos válasza Amu (#895) üzenetére


jobbos
csendes tag

Nem valami gyors a netem, DC-n elég húzós lenne az egész CD-t, áthúzni. Nem tudod csak az IT8211 64 bites drivert elküldeni vagy feltenni valahova?
Vagy ha mindenképp csak a CD-t tudod megosztani, akkor jobb lenne inkább torrenten.

(#898) pepör


pepör
csendes tag

Sziasztok!
Új konfigot épitek, és hát asus alaplapra gondoltam, pontosabban a P5LD2 tipusra, de úgylátom van pár fajta. Pl. P5LD2 SE /C, P5LD2 /C, P5LD2-VM DH/C, P5LD2-VM SE, P5LD2-VM/C...
Én a P5LD2 - VM SE tipust néztem ki.
Mi a különbség köztük? Jó ez a tipus amit kinéztem?
Előre is köszi!

(#899) Amu válasza jobbos (#897) üzenetére


Amu
tag

elküldtem mailba (300K)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#900) Amu válasza pepör (#898) üzenetére


Amu
tag

a vm az integrált vga-s
nézd meg az ausus weblapján, van magyar írás is róluk

Az adott szó nálam még sokat jelent

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.