Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) djdee


djdee
tag

Sziasztok!
Nagy gondban vagyok és szeretném a segítségeteket kérni!
Pénteken lecseréltem az ASROCK 755TWINS-HDTV lapom, egy ASUS P5LD2-VM-re, mivel az Asrock-kal nem tudtam húzni a D805-öt (ha húztam, akkor eltűnt az egyik mag, semmi sem érzékelte, hogy dual CPU-m van!)
Most talán még nagyobb gázban vagyok, ugyanis, most már be se bootol húzva!!!
Akkár mennyire állítom a húzást, vagy akár csak simán annyit, hogy pl. +30% a többit állítsa be ő, semmi sem segít. A köv. hibüzit írja ki:
''Overclocking failed or Overvoltage failed!''
Ha én állítgatom a dolgokat, akkor pl. 180-ra állítottam az FSB-t, 1,45V-ra a feszt, DDR2-600MHz-et engedet maxnak a RAM-ra és General-XTX figyelmeztetésére a PCI-E-t szintén felhúztam 130-ra!
Tehát nem tom mi a gebasz! Én rontok el vmit, vagy a CPU-mmal van gáz???
Előre is köszi a segítséget,
Üdv.
djdee

(#302) Speederer


Speederer
senior tag

Azért a PCI-E-t ne húzd már fel 130-ra!! Azt rakd fix 100-ra, a sima PCI-t pedig 33,3-ra.

[link]
Bár ez alapján 1 kicsit máshogy működik a VM-es, mint a sima...

[Szerkesztve]

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#303) djdee válasza Speederer (#302) üzenetére


djdee
tag

Itt javasolták, hogy húzzam a PCI-E-t többre, mert a VM-nél erre van szükség! [link]

(#304) Speederer


Speederer
senior tag

Djdee: jaja, igazad van! Akkor viszont passzolom a kérdést. :F


Nálatok hogy működnek az ITE csatikra kötött vinyók? Nálam egy 120-as samsung és egy 80-as maxtor van rákötve (külön kábelen), de pl a Speedfan így ismeri föl:

SMART Enabled for drive 2
Found SAMSUNG SP1203N (120,1GB)
SMART Enabled for drive 3
Found SAMSUNG SP1203N (82,0GB)

Vagyis mintha 2db 120-as samsung lenne csak, mert hőmérsékletet is csak 1et ír ki. Bár azt jól látja, hogy az 1ik csak 80-as (82-es). :)
De most ez így normális? Nem állítgattam én semmi raid-et... Bár talán pont ez a baj, hogy sose csináltam még olyat és ezért nem is tudom, hogy ez most így jó-e vagy sem. :U

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#305) djdee válasza djdee (#303) üzenetére


djdee
tag

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy szombaton elindult 3,4-en, de a winfos kb. 5perc után elkékhalálozott! És azóta a tuning nem megy!
Most végig teszteltem és +10%-on még elindul, de +15%-on már nem kap jelet a monitor és se kép se hang. Áramtalnítás után bebootol és kiírja az előbbi üzit! Nem tom mit kéne tegyek! :(

(#306) Lalaland


Lalaland
tag

Üdv mindenkinek!
Én is ilyen lap tulaja vagyok.Előtte giga945pg lapom volt hát mit mondjak. Ebbe az asusba +10fokkal melegebb a procim...grr :(( és a memókezelés, jobb volt a gigában és szorzót is lehetett állítani. idáig nem győzött meg a lap... jah meg a boot időről ne is beszéljek sokkal lassabb, mert vár az elején aztán elindul...kár volt váltani... :O

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#307) khron válasza Lalaland (#306) üzenetére


khron
tag

Én MSI-ről váltottam, és engem se győzött meg :(

WANTED: minden ami - SEGA -

(#308) Totyi


Totyi
őstag

Nah,beírom én is ide a gondom,hátha tud segíteni vki.(p4 proci tuning topicban már feldobtam a témát;némileg megoldódott).
p5ld2-es lap,d820,667mhz kingmax,gecube x700pro,gigabyte g-power pro hűtő.
Tünet:Ha megemelem az fsb-t,úgy 220 körülig;akkor hülyeségeket ír boot-kor pl:1 mzh,vagy 1700 mhz.Ha tovább emelem,akkor rögötön bios mentés után leáll a gép.Ha megemelem a CPU terminate voltage-t auto-ról 1.4-re akkor egészen 235-ös fsb-ig tudok eljutni,1.425-ös vcore mellett stabil.Ha 240-re felrakom,akkor bios mentés után kikapcsol a gép.1.425 Vcore felett szintén ez a helyzet.még 1.430-nál néha jó néha nem,de efölött nem lehet vcore-t adni neki,mert egyszerűen kikapcsol bios mentés után.Próbáltam win alól...úgy lehet,akár 1.6-ot is adni neki,de ha vmiért resetelni kell,akkor ugyanez a helyzet--->reset...és leáll a gép.PCI-E 100---PCI 33.Ezek fixek,nem is változtattam.Memók visszaosztva 400 mhz-ig,legnagyobb késleltetéssel.Tud vki ezen segíteni?
235-ös(3300 mhz) fsb,1.425 vcore 1.4 terminate voltage.Ez a max.Ja,még vmi:ha 235-ös fsb-t egyenként megemelem,akkor eljuthatok...nem tom meddig;240-ig próbáltam.Viszont ha 235-ről 240-re rakom...leáll bios mentés uán. :F
Segítene vmit a PCI-E freki növelése?
Előre is köszönöm.

(#309) vazzz válasza Totyi (#308) üzenetére


vazzz
őstag

Szerintem próbáld ki, hogy mindent hagyj auto beállításon, ne fixálj semmit, ne emelj feszt, csak az fsb-t emeld. Egy próbát megér... :U

(#310) Totyi válasza vazzz (#309) üzenetére


Totyi
őstag

Nem árt a nagyobb freki a PCI-E-nek?Én leginkább ettől félek.

(#311) vazzz válasza Totyi (#310) üzenetére


vazzz
őstag

Semmi bajod nem lehet, max kifagy a win, vagy reboot...

(#312) phalanx


phalanx
csendes tag

hi
van egy P5LD2 Deluxe lapom ami XP alatt még szépen felismerte a nagy wincsiket, de a 2000-es windowomnak ez nem megy, az a furcsa, hgy a rendszerpartíció is egy 250 GB IDE wincsin van és azzal nincs is semmi gondja, régi alaplapomnál (P4T-E) csak fel kellett telepíteni egy Ultra ATA Storage driver nevü progit és utánna bármekkora HDD-t felismert a win2k, de sajnos a P5LD2-vel már nem kompatibilis a program :( Mit tegyek?

(#313) Ribi válasza Totyi (#308) üzenetére


Ribi
nagyúr

1.6V mar kicsit durva, bar lehet birja de nem javasolt. Proci specifikacioban 1.25-1.4V-ig van. Nekem is aztcsinalja ha sokat huzok rajta hogy mentes utan kikapcs, majd 3-5mp es ujraindul magatol, de vigan hasit 3.7G-n (igaz D805).

(#314) Zjunior


Zjunior
veterán

Szevasztok nem tudjátko hogyan kell a Ventillátort lejebb venni h ne zúgjon annyira?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#315) Ribi válasza Zjunior (#314) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem, de ha rajosz szolj plz :)

(#316) Totyi válasza vazzz (#311) üzenetére


Totyi
őstag

Hétvégén megnézem;addig nem tudok vele érdemben foglalkozni.

Ribi_azért nem folyamatos használat volt,csak próba hogy mit csinál 1.43 fölött.Azé nem fogom +0.3V-al járatni szegényt. :)

(#317) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Le tudná írni valaki pls akinek 5.1-es hangrendszere van hogy hogy van neki bedugva a jagek és hogy hogy van beállítva a realtek hd audio-ban?

egy képnek nagyon örülnék

(#318) Fooler89


Fooler89
őstag

Előzmény:[link]

Na a probléma annyira leszűkűlt hogy most csak a dvd meghajtóval van gond!(vagy is ugyanugy az ODD-vel)
A dvd meghajtó csak 1700kb/s akar másolni, plussz nem lehet dvd-t nézni meg ilyesmik! mikor elindítom a pl a filmet elkezd az egész gép akadozni, még az egér is akad tőle!
Cpu használat majdnem 10%
mi lehet a megoldás? vagy van valami a biosba amit be kellet volna allítani? :F
Már cseréltem azóta kábelt, drivert, de egyedűl biost nem!

(#319) Speederer válasza Fooler89 (#318) üzenetére


Speederer
senior tag

Most milyen bios van rajt? Ha nem a legújabb, akkor szerintem 1 próbát mindenképpen +ér a dolog...

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#320) Fooler89 válasza Speederer (#319) üzenetére


Fooler89
őstag

akkor egy bios update beiktatva!

Igazábol arra lennék kiváncsi hogy valakinek volt már olyan hogy elindult a gép ugy hogy a déli hidra 1 hdd és 1odd volt kötve(és ugyan igy az ite chippen!)?
Mert most ugy van kötve hogy a deli hidra a két odd és az ite chipre két hdd. ez jó?(mert a könyv szerint így kell!) :F

(#321) Speederer válasza Fooler89 (#320) üzenetére


Speederer
senior tag

Jaja, mert (elvileg) az ITE chipset nem támogatja az odd-ket.
De most így miért nem jó neked? Mármint hogy a 2 odd a déli hídon van? Bár mondjuk ez lemezmásolásnál télleg nem vmi célszerű felállás. :D :(

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#322) Fooler89 válasza Speederer (#321) üzenetére


Fooler89
őstag

az a bajom hogy a odd max 1700kb/s tud olvasni és írni ami messze nem éri el a normális sebbeséget!

''lemezmásolásnál télleg nem vmi célszerű felállás'' ez hogy van?

(#323) Totyi válasza vazzz (#311) üzenetére


Totyi
őstag

Mindent autora raktam;csak a vcore-t toltam neki.1.425-ig ment,aztán 1.45-ön kikapcsolt a gép bios mentés után.240-es fsb-n.Nem értem én ezt.Mindegy. :(

(#324) vazzz válasza Totyi (#323) üzenetére


vazzz
őstag

Hát nemtom. :U Nálam 240fsb felett kapcsol ki a gép, de magától bekapcsol vissza, csak várni kell kicsit. Nem tudom, miért van ez így, hogy magasabb fsb-nél nem csak egyszerű restartot csinál, hanem rendesen kikapcsolja a tápot, aztán újra vissza.... :F de az új beállítások lépnek érvénybe, tehát végülis sima restart, csak lekapcsol mindent, aztán indul újra. :)
Ezek az Asusos fiúk mindig kitalálnak valamit :DDD

(#325) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

(#235) :F

pls valaki :O

(#326) vazzz válasza GeneraL_XTX (#325) üzenetére


vazzz
őstag

Melyik drivered van fenn? Szerintem azzal lesz a gond... Nálam a Realtek 5.10.00.5125, amit a driver lemezen találtam. Nálam tök jól műxik...

(#327) vazzz


vazzz
őstag

GeneraL_XTX:
Ennek a drivernek a vezérlőpanelén van ez a kép: [link]
Nálam így frankó.

[Szerkesztve]

(#328) Totyi válasza vazzz (#324) üzenetére


Totyi
őstag

Azt tudom,amit leírtál;hallottam róla.Hogy őszinte legyen,halvány fingom sincs hogy lehet a baj.Annyira nem fontos;csak zavar;hogy miért.

(#329) GeneraL_XTX válasza vazzz (#327) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

köszi!

nekem is így van beállítva
a driver a legújabb ami az asus oldalon fent van éna gyárit sosem ahsználom mert eddig az összes asus lapomnál gyári driverrel recsegett pár játék amit csak frissítéssel lehetett megoldani
(először azt hittem hogy csak a a7n8x deluxe lapom hibája de amikor ,megvettem méregdrágán a a8n sli deluxe lapomat és az is csinálta azt hittem eldobom az agyam :DDD )

a jelenelgi problémám megoldódott a kép alatt a kis csavarkulcs ikonnál ki volt pipálva a swap center/subwoofer output és azmiatt cserélődtek ki a a csatornák :B

THX a képért

(#330) GeneraL_XTX válasza Totyi (#328) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

elég zavaró de meg lehet szokni....ez az asus lapok sajátja de ha ez megnyugtat a méregdrága 975-ös asus lapok is ugyanezt csinálja...... :U

(#331) vazzz válasza GeneraL_XTX (#329) üzenetére


vazzz
őstag

Nekem is volt a8n sli deluxe lapom, de soha nem volt gondom a hanggal... igaz, mostanában kezdek rájönni, ahogy olvasgatom itt fórumokat, hogy lehet, csak én vagyok ilyen szerencsés, mert még nem volt gondom semmilyen hardverrel... pedig már volt egy pár cuccom :DDD

(#332) Fooler89


Fooler89
őstag

Valaki segítsen, mi lehet a probléma?
Melyik drivert használjam? esetleg valaki egy linket dobhatna!
probáltam az alaplapi és egyet a Intel oldaláról. Onnan is az auto installálost!

Saját vélemény: nekem nem jött be az Asus! Sok asus-os segédletek, (ai nos, stb..) szerintem nem hasznos dolgok de viszont a magyar forintokat le kell érte pakolni!
És egyáltalán nem értem azt hogy egy Asus név-ért fizetni kell mikor ez semmit nem takar! Az összes többi alaplap gyártó ugyan így végzi a dolgát és mégsem lesznek tőle ''istenek''! Sajnos ezt a gépet nem én állitottam össze de mégis nekem kell vele megküzdeni! Sokszor emlegetem annak a nevét aki volt ;] , egyébként nem egy rossz alaplap gyártó az asus de ugy hiszem annyi pénzért lehet jobbat is venni vagy nem kell ilyen drágán alaplapot venni! Innentől ajánlani senkinek nem fogom (de attól még rossz) Ez az Inteles machine egy nagy csalodás volt! (semmilyen téren nem jött be!)Természetesen egy elégedett AMD-s szemszőgéből!

(#333) Frenky89


Frenky89
őstag

Valaki tudna segíteni ASUSUPdate progival valszeg sikerült megölnöm a lapom:

Vissza próbáltam rakni egy régebbi BIOS-t de kiírta hogy Failed én meg nem gondoltam hogy rá kellene flashelni a jelenlegit csak már az újraindítás után mikor nem indult el.

Ugye ennek a lapnak annyi!? :O :O :O :O

Nagyon-nagyon fontos lenne!!!

[Szerkesztve]

(#334) Fori23 válasza Fooler89 (#332) üzenetére


Fori23
őstag

Ha wined van [link]
Végülis mi a probléma?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#335) Fori23 válasza Frenky89 (#333) üzenetére


Fori23
őstag

Biztos nem néztél el valamit? Úgy tudom, hogy az Update el sem kezdi a frissítést, ha régebbi a bios.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#336) Frenky89 válasza Fori23 (#335) üzenetére


Frenky89
őstag

igen ám csak van egy Downgrade pipa :O

(#337) Fori23 válasza Frenky89 (#336) üzenetére


Fori23
őstag

Se kép-se hang?
Gondolom a CMOS-reset-et próbáltad már.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#338) Frenky89 válasza Fori23 (#337) üzenetére


Frenky89
őstag

0 zero semmi

villogó monitorled meg egy kattanás ahogy felpörög a vinyó

cirmosklír volt az első

(#339) Fori23 válasza Frenky89 (#338) üzenetére


Fori23
őstag

Sz@r ügy. Még ne temesd, van ahol újra tudják égetni a biost.
Vagy hátha jön valaki egy jó ötlettel még.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#340) Frenky89 válasza Fori23 (#339) üzenetére


Frenky89
őstag

Ámen :))

(#341) Fooler89 válasza Frenky89 (#333) üzenetére


Fooler89
őstag

Ha szerzel egy ugyanolyan lapot amilyen neked van akkor megoldható!
Méghozzá ugy hogy elindítod a gépet, belépsz dos-ba, kiveszed a bios chippet, berakod a tiédet és utána feltőltőd rá a biost, kész akkor visszacsere és kész!
röviden ennyi, nekem bejőtt! (bár nem ilyen lappal csináltam, de nem hiszem hogy befolyásolná!)

Fori23: [link]

[Szerkesztve]

(#342) Frenky89 válasza Fooler89 (#341) üzenetére


Frenky89
őstag

Hát igen csak honnan szerzek ilyen lapot. Meg még soha nem csináltam DOS-os BIOS flash-et.

(#343) Fori23 válasza Frenky89 (#342) üzenetére


Fori23
őstag

Ezt találtam hirtelen [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#344) raptorHUN


raptorHUN
csendes tag

Sziasztok.

Érdekelne, mik a tapasztalatok ASUS P5LD2SE lappal...

(#345) Fooler89


Fooler89
őstag

szóval senkinek nem volt problémája az ide kezeléssel??? :Y

(#346) GeneraL_XTX válasza Fooler89 (#345) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nemnagyon:(

nálam az alapalapi ide csatira vannak a kötve a odd-k a ITE veztérlőre pedig a HDD-k és semmi probléma

(#347) Fooler89 válasza GeneraL_XTX (#346) üzenetére


Fooler89
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy nem én raktam össze ezt a gépet, de amiatt hogy külön chippel van megoldva ezért kellett valami extrát beállitani hogy mükődjön! (hogy értsd én nekem soha nem kellett semmi csinálni a vinyóval csak beraktam, egy kis jumper az kész (nagyon hülyére fordítva mert nagyon nem veszik itt az adást!))
Egyáltalán nem értem mi a probléma és ezért kérdezek ilyent!

[Szerkesztve]

(#348) raptorHUN válasza raptorHUN (#344) üzenetére


raptorHUN
csendes tag

Érdekelne, mik a tapasztalatok ASUS P5LD2SE lappal...

(#349) Ribi válasza raptorHUN (#348) üzenetére


Ribi
nagyúr

O hogy az SE az nem a sima ''javitott verzioja'' hanem miniaturizalt testvere.
Valszeg azonkivul hogy par ide csatival kevesebb van rajta, nemsokban kulombozik.

[Szerkesztve]

(#350) GeneraL_XTX válasza Fooler89 (#347) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

semmit nem kellett állítgatnom csak normálisan bekötöttem és jumpereztem és működött...
szerintem nem a lapban vana hiba hanem aki összerakta valamit nagyon elb@szott..... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.