Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) robyeger válasza simondr (#1150) üzenetére


robyeger
addikt

Ezt egy középkategóriás tuning deszkának lehet nevezni, Core2 procikkal, olyan ~350MHz FSB környékén van vége, memóriatuningban is hasonlóan középkategória, ezért csak 200Mhz FSB-s procik húzásához javasolnám, mint pl. Pentium4 - 531 vagy 630 vagy 631 és PentiumD915 vagy Core2 E4xxx.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1152) simondr válasza robyeger (#1151) üzenetére


simondr
senior tag

köszi neked is :R
arrol nincs infotok hogy egy d805 mennyit megy egy régi azaz sima és nem core 2 d. tudo lapoban?
előre is köszi mindenkinek :R

(#1153) Bali27


Bali27
addikt

Szia robyeger.
Már a mailedre küldtem emailt de nem érkezett meg.. és a Deluxos topicba is irtam de gondolom ide is berakom mivel ez joval látogatottabb. . Van egy problémám és remélem hogy te tudsz nekem segiteni.

Alapbol 2 x 1 Gb ram volt a gépbe de a munka miat tkeleltt még 2. AZaz kellett volna. Adott egy Asus p5ld2 deluxe lap, 4 x 1GB kingmax 667-es ram. És a bios se mutat 4096MB-t, se az xp, az xp alatt 3455 MB látszik. Legfrissebb bios van a lapban
Ezek után visszacserélték a memóriát, és beleraktam a 2 db 1 gigás kingmax mellé(ami atomstabil önmagában) 2x512es samsungot(azt tudtak hozni per pill) . Ezzel akár mit állitok fagy. 1. kérdés.. A samsung maitt lehet vagy mert 2x1 és 2x 512 mb van a gépbe? (probáltam a slotokba is átpakkolgatni. Syncron és asszinkronba, de ugy is fagy).

Photoshopot és Indesignet használok. Ezért kelett a ram. Ugyanis Ps használatánál nagy fileokkal dolgozok, és a 2 gigábol amig annyi volt leszivott 1600at, és +1m5 giga swap filet csinált még oda magának, amiböl iszonyu lassan tudott csak dolgozni. Vettem bele +2 gigát és akkor is csak+100mb al használt többet. Azaz 1700mb ot, és ugyan ugy a Swap file 1,5 giga volt.AZ lenne a kérdésem hogy a 64 bites xp vel az EGY PROGRAMHOZ kiosztott memória meghaladja e a 2 gigát vagy ott is csak ugy van hhogy összesen több gigát tud kezelni de az 1 programhoz kirendelt memoria összege 2 giga. Nagyon fontos lenne. Aki erre tud válaszolni annak örök hála..!!!

(#1154) robyeger válasza Bali27 (#1153) üzenetére


robyeger
addikt

Szia! A kérdésed sok, az idő meg kevés :B Tehát ha megnézed a BIOSban a ''main'' főmenüben, ahol kiirja:
System memory:
total: 3200MB
Appropriated: 896MB
Available: 4096MB
Az a ''Appropriated'' része, megy a virtuális memóriába(lapozható).
Szóval nyugi a lapod kezeli a 4Gb-ot, attól hogy az elején csak 3200
számol le! A win-ben pedig kapcsold ki a lapozó fájlt aztán ujraindítás után a CTRL+Alt+Del gomboknál a feladatkezelő teljesítmény fülnél, a memóriákra mit ír ki?

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1155) robyeger válasza Bali27 (#1153) üzenetére


robyeger
addikt

ha már van 4Gb-od a fenének cserélnéd le vissza 3Gb-ra, hagyd azt a 2x512-t. Ha a aktív az XP-ben a PAE, akkor semmi gond nincs a 4Gb-al még akkor sem, ha be van kapcsolva a lapozó fájl, mert a win tudja a különbséget a virtuális memórián belül is, hogy a fizikális memóriában dolgozik(PAE segedelmével) vagy ténylegesen a winyón botorkál. A Windows-t úgy írták hogy a lehető legkevesebb részt próbálja meg felhasználni a közvetlenül címezhető memóriából, ezen nem kell csodálkozni, minden proginál, még a leg apróbbnál is van olyan része ami a közvetlen memóriába kerül és van olyan része(hányada), ami a lapozhatóba teszi.
64bites oprendszerrel lehet hogy valamivel jobb lenne a helyzet, de ahhoz a rajta futó programoknak is 64biteseknek kellene lenniük. Megvan a Photoshopot 64bites verzióban? Én még nem ajánlom a 64bites windows-t, mert jelenleg sok a driver probléma vele, idő kell még mire kiforrja magát.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1156) Superman


Superman
nagyúr

roby barátomnak teljesen igaza van, ez egy középkategóriás és stabil tuning lap. Annyit fűznék még hozzá, hogy SATA vinyó esetén van vége 360-as FSB körül a húzásnak, de IDE esetén el lehet érni a 400-at, vagy afölött kicsivel, már amennyiben valaki erre hajt.

Sajna 360-as FSB mellett a SATA lehal, nem látja a bios. Külföldi főrumokon is meg vannak elégedve a lappal, de mindenkinek eza problémája. Ahogyan mondtam, a megoldás, az egyetlen megoldás, ha ez a tuning nem elég valakinek: IDE vinyó.

(#1157) robyeger válasza Bali27 (#1153) üzenetére


robyeger
addikt

azt hogy be van-e kapcsolva a PAE (magyarul: Fizikai cím kiterjesztése), legegyszerűbben a rendszer általános információiban ellenőrizheted:
[kép]
nálam pedig az alapmemória felállás swap file nélkül a következő: [link]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1158) Bali27 válasza robyeger (#1157) üzenetére


Bali27
addikt

Sziasztok. Köszönöm a gyors és kielégitő válaszokat.
Hát a +2 gigát már 2napja visszavitték ezekszerint sajnos:(. Elvileg holnap jön a 2x512. De ha a PS amugy is rengeteg swapot használ amikor még ott van 2 giga fizikai memória akkor ezek szerint elég a 3 giga is.. Csak ne legyen gubanc a 2x1 és a 2x512 mb miatt. Megvan a 64 bites xp Corporate. Régebben volt fent csak a system Mechanic 6.0 összeomlasztotta én meg ragaszkodtam hozzá. Most már van Ashampoo Winoptimizer ami megy alatta. Én ugy vettem észre hogy az az 1-2 játék Rome total war meg iylenek amikkel játszok joval gyorsabban töltödött be alatta- Bár lehet belebeszéltem.:) De tetszett a 64 bites rendszer. Tudom sok a hátulütöje, de ha a memet Ps alatt meg Indesign alatt jobban kezeli akkor lehet egy külön kissebb winchesteren betesztelem. Mert az h a PS max 1,7 gigát eszik meg a maradék 2 gigához hozzá se nyult és csak tötyögött... az kiboritott..Most Angol 32 bites xpm van. Nem tudom mit állitottam be neki de ez van kiirv a Systembe;)hysical Adress Extension. Gondolom ez jot jelent. Bár Cacheman Xpt használok mem kjezelésre. Véleményt tudtok rola mondani? Áll job mint a Windowsos.
Ja még egy kérés. Dual cores 930as Presler procim van, és PS munkálkosdása folyamán iylen 50-53%ba használja a processzort. Igaz Aét ctrl del nymás után a CPU Usage mindkét magon 53%fölött van. Ezt mst össze kéne adni vagyhogy is van ez? Gondolom csak ugy lehet mert nem hiszem h 50%on megy a processzorom....

(#1159) s-men


s-men
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Nekem van egy Asus P5LD2-SE deszkám(2.01 Biossal)
Milyen procikat támogat?
Elméletileg a Core 2 Duo-t is támogatja...

Üdv : Dani

(#1160) kifu


kifu
tag

Üdv!

Az ASUS P5L-1394 is hasonlóan jól tuningolható lap? Pontosabban stabil vele a 350 FSB?

Gondolkodom egy Core 2 E4300 + egy ilyen lap vásárlásán, bár várok még egy kicsit, mert ápr. végén lejjebb mennek az árak. :)

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#1161) mycso válasza s-men (#1159) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát ha rev2-es a lapod akkor támogatja a core2-ket is.

[link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1162) Speederer


Speederer
senior tag

Rev 1.x-el még az E4300-as proci sem megy?
Annyira azért nem kell lehurrogni, csak gondoltam ez mégis csak lassabb, mint pl az E6x00-es széria, és akár mehetne is... :) Vagy nem?! :F :D

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#1163) feriboi


feriboi
csendes tag

Sziasztok!

A gépemet elsősorban játékra használom, és egy p5ld2 rev2.0 lap van benne, processzort szeretnék cserélni, Core 2 Duora. Azt tudom hogy elbírja a lap, csak megéri e, lehet erre a lapra építeni erősebb procit? Nem tuningolom, meg elvagyok én a normál értékekkel, csak egy új procit meg 2 giga ramot még elbírna a vid.kari miatt is. Légyszi segítsetek ebben a kérdésben!

Köszi!

[Szerkesztve]

(#1164) mycso válasza feriboi (#1163) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Persze, nyugodtan vehetsz hozzá egy c2d-t. ;)
Énis egy E6300-al használom, és tökéletesen működnek!

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1165) mycso válasza Speederer (#1162) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem.

mod: illetve még próbálni nem próbáltam, de az asus leírás alapján nem. De egyébként szerintem sem.

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1166) feriboi válasza mycso (#1164) üzenetére


feriboi
csendes tag

Köszi szépen! :) És az E6300 tune nélkül jobban megéri mint C2D E 6600? Mert feleslegesen nem akarok rá kivágni egy vagon drazsét :)! A lap amúgy tényleg atombiztos, kicsit remegtem mikor a karit cseréltem ki.. De aztán 3DMark szerint megháromszorozódott a sebesség! :) Mondjuk 6389 pont nem kevés ehhez a konfighoz? Bocsi ha sokat kérdezek! :B

(#1167) mycso válasza feriboi (#1166) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Itt [link] van rengeteg konfiggall 3dm '05-'06 eredmény alap és húzott is.
A 8800-es karik a lap alja fele vannak, ott nézz szét, hogy a tiedhez hasonló konfigok mennyit csinálnak.

Az e6300 vs e6600 kérdésről, csak személyes véleményt tudok mondani: Én nem venném meg az E6600-at.
Bár erre, inkább it: [link] kérdezzél rá.

Valószínűleg átlagos felhasználás mellett, ők is a 6300-at esetleg a 4300-at fogják javasolni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1168) feriboi válasza mycso (#1167) üzenetére


feriboi
csendes tag

Köszi szépen a kielégítő válaszokat! :)

(#1169) s-men válasza mycso (#1161) üzenetére


s-men
tag

Aha..mert majd Core 2 Duo-t szeretnék...majd :U

Üdv : Dani

(#1170) mycso válasza s-men (#1169) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ezt a ram foglalat és a cpu foglalat közé írt ''P5LD2 SE'' felírat után találod apró betűvel.

Ha ''rev: 2.xxxxx'' van írva akkor támogatja, ha ''rev: 1.xxxx'' akkor nem.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1171) s-men válasza mycso (#1170) üzenetére


s-men
tag

Hali!
rev2.00 a Biosa...tehát támogatja a Core 2 Duo-t...

Üdv : Dani

(#1172) sakal83


sakal83
addikt

A p5ld2-vm és a sima között csak a videokártya a különbség, vagy tuninglehetőségben is rosszabb?

Akinek VM-je van az írna egy tuning eredményt core2-vel?

A p5b-vm és a sima között pl hatalmas különbség volt.

Köszi a segítséget.

(#1173) mycso válasza s-men (#1171) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A bios verzió nem számít.
Csakis a lapra írt rev számtól függ, hogy tud -e c2d-t fogadni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1174) mycso válasza sakal83 (#1172) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sokmindenben különbözik, ha tuningolni akarsz, akkor ne VM-et vegyél.

Sima: [link]
VM: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1175) pyo


pyo
csendes tag

Hello!
Ha valaki próbálta már a Vistát p5ld2-se deszkán, kérem segítsen. A déli-híd nem tetszik neki, és nem találok hozzá drivert!
Második lehetőség: lúzer vagyok ;)
Minden megoldás érdekel!
Előre is köszi!

(x+a)^n=∑_(k=0)^n=n¦k) x^k a^(n-k)

(#1176) mycso válasza pyo (#1175) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, én használtam Vistával vagy 1 hétig, emlékeim szerint driver nélkül felismert mindent a vista.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1177) Superman válasza pyo (#1175) üzenetére


Superman
nagyúr

Én most is használom, nincs gond vele. Mi a konkrét hibaüzenet, ha van egyáltalán?

(#1178) egy_senki


egy_senki
csendes tag

szia, én is vistát használok rajta, és soha semmi baja nem volt a deszkával(meg a gépem többi részével sem). tényleg segítene ha hibaüzenetet/jelenséget leírnád.

(#1179) Szoba


Szoba
tag

Hi! A segítségeteket szeretném kérni...Vettem egy Asus P5LD2 Rev 2.0 :U alaplapot, de a kis kézikönyben sincs leírva, hogy használhatok-e 20+4pines tápot! Csak annyi van, hogy van egy 24pines és egy 4pines csati! Ha jól tudom ilyenkor fel szokott lenni tűntetve, hogy a 24pines foglalat melyik végétől kezdve kell bedugni a 20pines tápcsatit...Rosszul tudom? :F Az új alaplapokhoz ilyen táp kellene ami 24+4pines? Van egyáltalán ilyen? Aki esetleg 20+4essel használja irja már meg legyenszíves, hogy melyik végétől kezdve kell bedugni a 20pines tápcsatlakozót! Előre is köszi a segítségeteket!

(#1180) Ribi válasza Szoba (#1179) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak az egyik vegen lehet bedugni, max ha bele eroszakolod akkor megy bele rosszul.

(#1181) Szoba válasza Ribi (#1180) üzenetére


Szoba
tag

Azért ezt igazán feltűntethetnék egy sorban mert nem feltétlen volt egyértelmű...

(#1182) PC-Style válasza ADAMFURUS (#40) üzenetére


PC-Style
tag

Abszolúte normális ez a hőmérséklet.

(#1183) PC-Style válasza Szoba (#1179) üzenetére


PC-Style
tag

Ez elég egyértelmű, mert ha megnézed a csatlakozókat a formájuk kialakítása miatt csak egy féle képp tudod összedugni őket (maradandó károsodás nélkül). ;)

(#1184) feri22


feri22
csendes tag


rev 1.x-hez a következő processzor használható-e? :U
Intel P4 950 S775 3400/800 MHz 2x2MB dual core BOX

(#1185) egy_senki


egy_senki
csendes tag

igen.

(#1186) joey8507262


joey8507262
csendes tag

Helo!

Kaptam az alaplaphoz egy gameportos kártyát, usb is van rajta. A problémám, hogy bekötöttem egy joystick-ot és amikor a játékvezérlőknél szeretném hozzáadni azt írja ki h nincs megfelelően installálva a játékvezérlő drivere(nem adtak ilyet hozzá).
Nem kéne magától felismernie?

There are 10 kinds of people in the World...Those who understand binary, and those who dont!

(#1187) mycso válasza joey8507262 (#1186) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem kéne.. :(

Áltlában driver kell az ilyen cumókhoz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1188) joey8507262 válasza mycso (#1187) üzenetére


joey8507262
csendes tag

Sikerült megoldani a problémát.
Elfelejtettem h van a biosban egy menu, ahol a gameportot lehet ki/be kapcsolni. :)
Még szokni kell a sok beállítási lehetőséget.

There are 10 kinds of people in the World...Those who understand binary, and those who dont!

(#1189) dnbdanny


dnbdanny
csendes tag

Hi. Lassan egy éve van P5LD2 Deluxe -om. Eddig minden rendben volt vele...Ám a napokban valoszínüleg vmi aljas, gonosz ördögi vírus támadott rám...Sok gondolkodás és szenvedés után egyetlen értelmes magyarázatnak a tünetekre, az tünt, hogy a BIOS-om ban van vmi gubanc. Nekiláttam hát ma reggel a Usergájd szerint Bios-t frissiteni a gyári CD-ről. Mindent pont ugy ment, ahogy a könyvben le van irva, kivéve h a végén mikor reboot-olt nem indult el semmi. És azóta sem...Asszem mintha törölve lenne a Bios....(bar elöször látok ilyet) de se kép se semmi reakció semmire. :O Ha van ötletetek annak nagyon tudnék örülni.
THX :R

(#1190) mycso válasza dnbdanny (#1189) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A biosfrissítés lement végig, nem jelzett hibát????

Mert ez olyannak tűnik, mint amikor nem sikerül a biosfrissítés...

Esetleg egy cmoscleart kipróbálhatsz, vagy veddki az elemet (vagy 10 mp-re) és áramtalanítsd a gépet, majd kapcsold be, hátha csak resetelni kell a biost.

Ha a biosfrissítés nem sikerült és elsem indul a lap, akkor már kicsit bonyolultabb a dolog...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1191) dnbdanny válasza mycso (#1190) üzenetére


dnbdanny
csendes tag

A bios frissités végig lement, látszólag minden rendben volt. Pont azt irta ki amit a könyv is ír. Végén rebootolt, elsötétült a kép és ennyi. Csak a ventilátorok mennek, a cdrom kattant egyet-egyet időről időre....:)
Megpróbáltam amit mondtál, nem segíített sajnos. Semmi sem változott tőle.
Mit tegyek ha tényleg törlődött a bios? :W

(#1192) mycso válasza dnbdanny (#1191) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát ez csak azért érdekes, mert ha lement 100%-ra a biosfless és ki is írta, hogy vége indítsd újra a gépet, akkor működnie kellene ....

Esetleg húzgálj le mindent a lapról /odd, hdd../ és próbáld meg így elindítani.

Ha mégis a bioszfrissítés maradt félben, akkor vagy egy ugyanilyen lapba kellene átrakni a bioschipedet (úgy hogy a másik gép elvan indítva dos módban) és egy sima bioszfrissítést csinálni.
Vagy keresni olyanokat akiknek van eprom égetűjük és tudnak biost égetni bármilyen chipbe.

Esetleg még próbálkozz ebben a topicban: [link] hátha itt tudnak más infóval is szolgálni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1193) dnbdanny válasza mycso (#1192) üzenetére


dnbdanny
csendes tag

Hát ,azért köszi a segítséget....asszem uj Bios kell.... :(((

(#1194) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

P5LD2 rev2-őn is ALC882-es hangkari van? PCI és PCI-E fixálással mekkora FSB-t lehet elérni vele (SATA vinyóval)? P5LD2SE-vel 350-ig jutottam.

(#1195) mycso válasza Alvin_ti4200 (#1194) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

SE-vel csak 350 környékéig megy, viszont pata winyóval megy 450 körül is :O
Ja és csakis úgy, hogy a pci-e freki auto-n marad.
Ha fixre rakod akkor 299 fsb-ig megy.

Sima p5ld2-ről nemtok infókat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1196) mycso válasza dnbdanny (#1193) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

NM
Egyébként nem egy bonyolult dolog, főleg ha van valaki ismerősödnek ilyen lapja.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1197) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#1194) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

up:U

(#1198) Superman válasza mycso (#1195) üzenetére


Superman
nagyúr

Mellesleg nekem az ATI kártya hetekig úgy ment, hogy Auto-n volt a PCIE freki, 449-es FSB-vel, nem volt gond vele. Persze PATA vinyóval, mert a SATA-t nyugdíjazta az előbbi dolog.

(#1199) feri22 válasza Denniss (#929) üzenetére


feri22
csendes tag

A létező legfrissebb BIOS: 1804 [link] BIOS csere otthon is elvégezhető ( nem nagy kaland :) )
A rev 2 jelen esetben az alapon lévő alkatrészek módositását jelzi (uj cpu-hoz más alaplapi táp kell)

(#1200) mycso válasza feri22 (#1199) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez már egy kicsit régi amire váaszoltál. :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.