Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) RÁK_ válasza PeterLewis85 (#1000) üzenetére


RÁK_
tag

És a Biosban felismeri gondolom a vinyót. Ez is fontos kérdés.
A tápkábelből ugye csak egyet dugtál rá? Vagy az IDE vagy a SATA power kábelt. Ha egyszerre mindkettőt rádugod, elhalálozik a vinyó.

(#1002) PeterLewis85 válasza RÁK_ (#1001) üzenetére


PeterLewis85
csendes tag

Megvan a probléma...

Képzeld megsérült az elsődleges partíció a winchesteren és ez blokkolta a telepítést...

Úgy néz ki hogy mostmár sinen vagyok.... :C :DD

Peter Lewis™

(#1003) RÁK_ válasza PeterLewis85 (#1002) üzenetére


RÁK_
tag

Okés! Erre nem gondoltam volna, azt hittem még nem volt partícionálva. :) Sok sikert!

(#1004) mycso válasza RÁK_ (#996) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem kell az hozzá.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1005) rozsdee


rozsdee
tag

Üdv evribodri! Nem ismertek vmi software-es tuning programot ehhez a P5LD2 laphoz? Úgy olvastam az MSI-nek van vmi corecenter nevű programja tuningra. Nemá' hogy az Asus-nak nem van.. ;)

(#1006) Amu válasza PeterLewis85 (#995) üzenetére


Amu
tag

valaki rakott már Core2-őt ilyen lapba? egyből működött vele?

[Szerkesztve]

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#1007) robyeger válasza rozsdee (#1005) üzenetére


robyeger
addikt

Asus deszkáknál: AI Booster

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#1008) Ribi válasza Amu (#1006) üzenetére


Ribi
nagyúr

Rev2 lapokba valszeg 1208 biosz minimum, az elozoben megy ugysem megy.
Vagy ha arra gondolsz hogy meg kell varni hogy osszehaverkodjanak, akkor nincs ilyen gond :DDD

(#1009) T0MEEE


T0MEEE
tag

Üdv Mindenkinek!
Sajnos még mindig fennáll az a problémám, hogy a gép nem kapcsol be. Részletesebben: bekapcsolom a gépet, és 3-4-5 alkalommal resetelnem kell, mire bekapcsol a monitor! Ezt azóta csinálja, mióta kifújtam a gépet... mi lehet? Vga lehet a ludas?? Kissé tanácstalan vagyok... :(

(#1010) Amu válasza T0MEEE (#1009) üzenetére


Amu
tag

kontakt spray, kiporszívózás

levegővel nem szabad kifújni a gépet (szerintem)
én ecsettel és porszívóval szoktam

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#1011) RÁK_ válasza T0MEEE (#1009) üzenetére


RÁK_
tag

Gondolom akkor már megpróbáltad amit először javasoltam, hogy szedd szét teljesen és rakd össze. Ez esetben még a táp hibája is gyanús lehet, próbáld ki egy másik táppal is.

(#1012) T0MEEE válasza RÁK_ (#1011) üzenetére


T0MEEE
tag

Levegővel fújtam ki, egész óvatosan...
Igen, próbáltam már, de ugyanaz! :(
Táp is produkálhat ilyet? (Thermaltake 500w-os táp)
És miért csak bekapcsoláskor produkálja a hibát? Napokig elmegy gond nélkül, semmi újraindulás meg ilyesmi... :( :F

(#1013) Amper


Amper
tag

Hi All!

Hogyan lehet telepíteni debian-t P5LD2 alaplappal ellátott gépre?
Már a CD-t sem ismeri fel. :C

Thx.


[Szerkesztve]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1014) RÁK_ válasza T0MEEE (#1012) üzenetére


RÁK_
tag

A számítógép bekapcsoláskor minden eszközt elindít, felpörget egyszerre, ezért ilyenkor igényli a legnagyobb teljesítményt. Előfordulhat hogy a táp ezt nem bírja (bár meglepődnék rajta, mert a tápod 500 wattos és nem is valami noname sz*r). De ha nincs más ötlet érdemes kipróbálni. Amitől még előfordulhat, ha a proci nincs bent rendesen. Találkoztam már ilyen problémával, akkor a proci kivétele és berakása megoldotta. De ezt már próbáltad. Ugyanígy a videokari rossz behelyezése is. Még a húzás miatt lehet ilyen probléma, de gondolom nem húzod se a procit se a ramokat, vagy ha igen akkor biztos megpróbáltad már húzás nélkül is. Az alaplap is lehet hibás, de sztem akkor fagyna a gép még ha el is indul. Persze nem lehet kizárni, de én erre gondolnék utoljára. Biosban próbáld még meg betölteni a default beállítást, hátha ott van valami elállítva ami nem tetszik neki. Ennyi jutott eszembe. :)

(#1015) Amu válasza T0MEEE (#1012) üzenetére


Amu
tag

csavar az alaplapon nincs rossz helyen?
nekem már ilyen is előfordult :DDD

Illetve rakj elájuk alátétet

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#1016) mycso válasza Amu (#1006) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szió, én P5LD2-SE lapban használok egy E6300-at és tökéletesen működk /bár tuning terén produkál 1-2 érdekességet/

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1017) T0MEEE válasza RÁK_ (#1014) üzenetére


T0MEEE
tag

Egyedül a procit nem vettem még ki, mert TT Big Typhoon cooler van rajta... szóval ha ki akarom venni a procit, akkor ki kell venni az alaplapot is a felfogatás miatt :O :O
Mostmár kezdem megszokni, hogy pár reset után kapcsol be a gép... :DDD Ma viszont bekapcsolásnál overclock failed felirat fogadott bootolásnál... pedig életemben nem húztam még a procit, meg nem is baszkurálom a biost. Amúgy 630-as proci van benne.

(#1018) Amper válasza Amper (#1013) üzenetére


Amper
tag

Megoldódott, debian etch megy rajta. ;)

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#1019) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy a 1401 és 1503 BIOS felrakása után az EIST -et nem lehet normálisan beállítani?
Miután felmegy a BIOS kéri a restartot, de reseteli is defaultra ezért újra kell az egészet álítani ekkor minden Ok az EIST-el, de miután elmentem a beállításokat és bejön az XP utánna restart be a BIOS-ba már csak az AUTO mode az elérhető, nincs Disabled és Enabled hiába nyomom lefelé a kurzornyilat.

[Szerkesztve]

(#1020) RÁK_ válasza T0MEEE (#1017) üzenetére


RÁK_
tag

Majd ha egyszer rászánod magad mégis, akkor írd meg hogy használt e. :) Ha nem javul meg attól se, akkor próbáld ki másik táppal. Ha húzás ellenére overclock-kal van baja a biosnak, akkor lehetséges h tényleg nem érintkezik valamelyik lába a procinak rendesen, de persze nem 100% h ez a hiba oka.

[Szerkesztve]

(#1021) mycso válasza T0MEEE (#1017) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Esetleg felrakhatnál egy másik biost. :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1022) T0MEEE válasza RÁK_ (#1020) üzenetére


T0MEEE
tag

Úgy néz ki megoldódott a probléma :C
Memóriát kicseréltem, és már nem produkálja a hibát, szóval szerintem ott lehetett valami pici érintkezési hiba. Nagy kő esett le a szívemről :B Több mint egy éve használom ezt a konfigot, és betonstabil. :))
Van tapasztalatotok winyóról winyóra másolás terén? Nektek mennyivel teker? :U

(#1023) Haart


Haart
addikt

A motherboard hőmérsékletét hol méri az alaplaphoz adott proci az északi vagy déli hidat nézi vagy mit néz egyáltalán?

(#1024) mycso válasza Haart (#1023) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szerintem NB.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1025) Adamka3kerék


Adamka3kerék
tag

Szasztok Urak (ha vannak Hölgyek)!
Nemrég vettem egy p5ld2es deluxot, 530j alpprocit tűztem bele és igen rakoncátlan.
nehezen bírtam bootolásra is,de azon már túl vagyok. Most csak egy két alapkérdést tennék fel. Ős AMD-s voltam és így alacsony hőmérsékletet vártam, ehelyett (ugyan gyári hűtővel amit nemsoká cserélek) 50-70fok között ugrál és másodperc alatt 10 fokot is tud ugrani a terheléstől! A másik a tuning: a gyári minimál 5% tól is összerogyik,először biosig se jut, kikapcs után uj konfigurálást kér (overclock failed). Configom:2*512 a-dta vitesta 533, Asus Eax 1950pro kari és a kis 3gigés 530j proc. Segítségért esedezem és előre köszönöm :O :)

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#1026) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Az előző hsz-hez annyi segitség kéne, hogy tuninghoz melyik bios kellene ? Azt hiszem 0603 van fenn. És hogy CPU Config menö alatt, mit kell Tiltani és Engedélyezni a jó tuning érdekében. Illetve honnan lehet biztosra tudni hogy a Proci 530j, és nem sima 530 ???

1000 THX, És PLZ HELP, hogy ne utálja meg szegény a P4 et.

(#1027) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

:U :R

(#1028) Haart válasza .: JuSzT :. (#1026) üzenetére


Haart
addikt

Ha tuningolni akartok akkor mindenképpen manualra állítsátok a tuningot ne ilyen köztes ajánlott értékekre hogy 5-10-20% hanem manual. Utána lehet minden időzítéstől kezdve mindent, de az már nagyon hosszu hogy mi mire jó. Biost az asus oldalán találni legujabbat.
Azt hogy 530 vagy J azt cpuz nevü kis progival lehet megnézni. Respekt. :R

(#1029) .: JuSzT :. válasza Haart (#1028) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

NEm a JumperFree részre gondoltam, ott mindent értek, meg tudom mi mire jó. Nekem is volt p5ld2. a CPU Config menü érdekelne, tudom hogy ott is valamit tiltani meg engedélyezni kell, csak nem tom már mit.

Biosból meg nem biztos hogy a legujabb a legjobb is.

(#1030) biga válasza Adamka3kerék (#1025) üzenetére


biga
senior tag

Hibalehetőségek: gyenge táp, rosszul felrakott hűtő, hibás BIOS beállítás, bugos RAM, bugos lap, bugos VGA (kb ebben a sorrendben).

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1031) .: JuSzT :. válasza biga (#1030) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor ma ezekből : Táp, ram, uj hütő is van már, bios default.... VGA zsir uj.... Ha a lap hibázik azt honnan tudom ?

(#1032) gabi123


gabi123
senior tag

Sziasztok! P5LD2 SE-vel és 915D (vagy 920) Presler procival vannak esetleg valakinek tuningtapasztalatai? :U

Köszi :R

Forza Ferrari!

(#1033) Gaben1


Gaben1
tag

Hali vettem egy p5ld2/c alaplapot +2x512 ddr2 800 ramot az a problémámhogy a ramok csak 533-on mennek pedig a lap 667-es. Lehet hogy a proci a gond? (3.2GHz celeron)

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#1034) biga válasza .: JuSzT :. (#1031) üzenetére


biga
senior tag

Legfőképp onnan, hogy ha minden más ok, csak az marad, mint hibalehetőség :) Tudom ez nem hangzik valami tudományosan, de lényegretörő megoldás ;)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#1035) rozsdee válasza Gaben1 (#1033) üzenetére


rozsdee
tag

Ha a processzorod FSB-je 533 MHz, akkor a memóriáid is annyin fognak menni alapbeállításként.. (Az én 667-eseim is 533-esként mennének, ha nem húznám a procim....)

(#1036) Gaben1


Gaben1
tag

úgyis szeretnék venni egy 2x2mb pentium D 3,4GHz procit ,talán az megoldja a gondot (vagy inkább vegyek egy core 2 duo-t?)

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#1037) Gaben1


Gaben1
tag

szerintetek melyik jobb egy erős pentium (3,4GHz 2x2mb),vagy egy gyengébb core 2 duo (1,86 GHz) ?

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#1038) RÁK_ válasza Gaben1 (#1037) üzenetére


RÁK_
tag

Sztem inkább Kórót vegyél. Lehet húzni is az egekbe. Új architektúra, nagyobb FSB, kevesebb fogyasztás, kevesebb hőtermelés. Alaplapod tuti támogatja?

(#1039) gabi123 válasza RÁK_ (#1038) üzenetére


gabi123
senior tag

Tuti! ;)

Forza Ferrari!

(#1040) law007


law007
aktív tag

emberek!

létezik az, hogy ez a lap nem megy fsb 160-ig el egy celerond 2,66Ghz-el?

ráncigálom a feszeket, de semmi, tanácstalan vagyok.

400-as codegány táp van benne, kérésre rakom a gépet.

gyors válasz kéne......

thx :R

kérlek privátot is küldj!

(#1041) mycso válasza law007 (#1040) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Létezhet, bár ez inkább a proci/ram hibája lehet.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1042) gabi123


gabi123
senior tag

Estét... Azt mondjátok meg nekem, hogy miért van az.... hogy először is 915-ös Presler procit vettem P5LD2 SE lappal (ez jött ki a pénzből), megkezdtem a tuningpróbálkozásokat. Egyből 250-es FSB-vel indítottam (ramot hagytam 667-en, nehogy bekavarjon, mivel még az sincs betesztelve), és 2.8-ról 3.5 GHz-n alapfeszten szépen megy is a procc. PCI fixálva 33 MHz-re, PCI-X auton, tehát még nincs fixálva. Igen ám, de ha feljebb megyek, valószínűleg a növekvő PCI-X órajel miatt nem látom a winyót, nem tudok bootolni róla.... A lényeg hogy 250-en még simán, alapfeszten megy a proci, szóval még bőven vannak benne tartalékok, mindez fixálatlan = auto PCI-X órajellel. Ha viszont beállítom 100 MHz-re, akkor restart után egyből meghal a gép, monitor IDLE-ben villog... :Y :U

Ez a 22-es csapdája, mert ha nem fixálom le a PCI-X-et akkor ugyan tudok feljebb menni az FSB-vel (mert akkor bootol), de akkor a SATAII-es Seagate eltűnik (viszont a NEC írót továbbra is felismeri ilyenkor is :U ), ha viszont fixálom egyből kiüti a gépet... :U :W

Nah erre a helyzetre kéne vmi megoldást találni, mert nagyon kezd idegesíteni hogy itt a jó proci és a jó ram (utána leteszteltem, 833 MHz-en megy alapfeszten=1.8V eddig), és nem tudom őket kihajtani... (BIOS legújabb 605-ös)

Előre is köszi a tippeket! :R

Forza Ferrari!

(#1043) Amu


Amu
tag

hmmmm... elszállt a front audiom :(

szólt-szólt, aztán recsegett ropgott , ez után már csak akkor szólt, ha félig dugtam be a csatit, most meg már semmi :(

járt már így vki?

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#1044) mycso válasza Amu (#1043) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Bár nálam nemteljesen ez, de hasonló a helyzet.
Én a mikrofont nemtudom életrekelteni.
Ha beldugom, ugyan érzékeli a kárty és felis dobja, hogy bedugtam egy bigyót és blablabla..., de működni nem működik. /a mikrofonom tuti jó, mert próbáltam másik géppel és az én gépemen is próbáltam már 3 mikrofonnal/
Tehát ez is elég érdekes.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1045) Haart


Haart
addikt

Hát igen baromi sok gond van az alaplapi hangkarikkal, egy kis gyekbetegség.

(#1046) Haart válasza gabi123 (#1042) üzenetére


Haart
addikt

Elvileg nem is nagyon fogod tudni fentebb húzni sztem, legalábbis azt olvastam hogy egy idő utáni fsb fölött elszáll a sata vinyó és nemlehet tovább húzni. Viszont akinek ide vinyója folt az még tovább is tudta tornászni.

(#1047) Szabi2121


Szabi2121
tag

Sziasztok

Egy kérdésem volna!!
Bele tudok tenni egy P5LD2 be egy CORE 2 DUO procit? 1066 FSB vel?
Kezeli a CoOre 2 Duo t?
Köszi a választ!!!

(#1048) Ribi válasza gabi123 (#1042) üzenetére


Ribi
nagyúr

Probald meg 101-re allitani a pci-e frekit. Nekem is ez volt a baj. 100-on csak 220 fsb-t szerette, 101-en a 270 is siman ment.

Szabi Ha a lap rev2-est akkor tudja kezelni a core 2 duo procikat, ha rev 1.x akkor nem. Arlistaban ''/c''-vel szoktak jelolni ha rev2-es.
Alaplapra ra van irva, szep feher betuvel.


[Szerkesztve]

(#1049) Szabi2121 válasza Ribi (#1048) üzenetére


Szabi2121
tag

Köszi de már van ilyenem, és nem tudom hol nézzem meg!! Azt tudom hogy a Core duot kezeli!!
Hol tudnám kideríteni?? Talán ha 1066 Fsb visz akkor talán kezeli nem??
Lehet hülyeséget írtam!!!!

(#1050) Haart válasza Szabi2121 (#1049) üzenetére


Haart
addikt

Ránézel az alaplapra és ahol írja hogy P5ld2 az alaplapon az mellett nemmessze kell lennie hogy revision valami ha jól emlékszem és ott írja hogy milyen. De ha még ott sem megy akkor az alaplap dobozára szépen rá van ragasztva egy matrica, hogy PCB 2.0. és hogy Core 2 duo ready.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.